Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2014.08.26 0 0 2573

Szia !

 

Azert legalabb annyit megirhatnal, hogy idaig mennyi energia fogyott kWh-ban. Valamint szigetelt ,vagy nem.  Nekem jol szigetelt hazam van 63nm es siman kifutom egy klimaval. Eves energiaigeny  atlagban 3200kWh villany es 100m3 gaz, ebben minden benne van.

 

Udv , Peter.

Előzmény: Kilakay (2572)
Kilakay Creative Commons License 2014.08.26 0 0 2572

Udv,

 

adott egy haz es csak elektromos futes johet szoba. Melyik eletromos futesi rendszert valasszam? Nobo, Adax...etc. ezek mind ugyanazt tudjak es a kulonbseg csak a design?

Mennyibe kerul ezzel futen kb egy 70nm-es hazat?

koszi.

kjocoka Creative Commons License 2014.08.18 0 0 2571

Szia!

Az ásvány gyapot ugyanolyan mérgező a tüdőre mint az üveg gyapot. A házban 20 évig ment a  hőtárolós és a 18000 ft a havi díja, melyet le ellenőriztem a villany óra állásából. Most vettük  a házat, és csak villany fűtés volt benne.  Nekem idáig gáz volt a házikómban, de igazán melegem csak akkor volt mikor a postás hozta a havi számlát :) 

Előzmény: eekeili (2570)
eekeili Creative Commons License 2014.08.18 0 0 2570

 Tegyél bele ásványgyapotot !

 De ha megvannak a kályhák akkor miért variálsz ?

 A hőtározós kályhák gyenge pontja a belső hőszabályozás. Ha az elromlik túlfűti magát a kályha és a fűtőtestek szétégnek.

 A ventillátorok szoktak néha elromlani, a hőtároló kövek viszont örök életűek.

 68 nm fűteni kissé húzós lesz anyagilag.

 

 

Talán valami más fűtés ??

Előzmény: kjocoka (2569)
kjocoka Creative Commons License 2014.08.18 0 0 2569

Sziasztok!

A segítségeteket kérnem. Van 3db Elekthermax hőtárolós villanykályhám, melyekben a gyapot szinte szét porlad, annyira el van használódva. Mivel nem akarok még egyszer üveg gyapotot bele tenni, ezért jó lenne ha valaki segítene, mivel tudnám helyettesíteni. Ha ez nem lehetséges, akkor az járható út lenne, hogy nagyon olcsón lehet venni kidobott Elekthermax kályhákat, és a hőtárolós téglákat fel lehetne használni plusz hő tárolásra? Arra gondoltam, hogy van most   3 x 20A  éjszakai mérőm. Készítenék egy erős vas keretet melyben el tudnák elhelyezni legalább 6 kályha hőtárolós tégláit és el osztanám a fűtőbetéteket, hogy minden tégla át tudjon rendesen melegedni. Az egészet  le hőszigetelném, és lenne egy kifújó nyílás, melyen egy villany motor kifújt levegője melegítene egy hőcserélőt, és az menne a radiátorokra. Így lenne egy nagy hőtárolós kályhám, mellyel ki tudnám fűteni az egész házat ami kb 68 nm. Persze a kivitelezés nem olyan egyszerű mint ahogy fel vázoltam, de így nem kellene a ventilátor zaját hallgatnom, mert az egészet be tudnám tenni a műhelyembe, és ott nyugodtan zümmöghet  a ventilátor. Szerintetek van értelme vele foglalkozni? Az egészet én meg tudom csinálni, így max 100000 ft-ból meg lenne a központi fűtésem. Igaz a radiátorokat is majd fel szerelnem az is pénz, de arra már bármilyen más fűtést is rá tudok tenni.  Gáz bevezetése nem lehetséges nálam.

 

Ofenbau Creative Commons License 2014.08.04 0 0 2568

 Van benne valami, mármint abban hogy nagy belmagasságnál hátrány lehet a konvekciós hőleadású radiátor. Pl. egy földszinti extra magas / 4 - 4.5 m netán 5  méteres   belmagasságú/ helyiségnél.

 

Csakhogy a lakások többsége emeletközi és ekkor ez a  hátrány már nem jelentkezik.

 

 Fűtik a lakást alul is  felül is  és  a hőmérséklet nagyjából kiegyenlítődik.

Előzmény: fede941 (2567)
fede941 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 2567

köszönöm az eddigi válaszokat, most azt olvasom, hogy nagy belmagassághoz nem ajánlják a konvekciós elven működő fal radiátorokat. ez logikus. ha valaki ismeri gyakorlati oldalról az infrás megoldásokat, kérem ossza meg mit érdemes venni.

Madaraspisti Creative Commons License 2014.08.02 0 0 2566

 Mint írták az elektromos kütyük hatásfoka  100 %    .Mi más lenne ? visszamenne az energia az erőműbe.  ?

 

 Viszont az egyszerű készülékek néha tűzveszélyesek. pl. a padozaton lévő elektromos hőtermelők ( bugyit dobnak rá szárítani vagy felborítják ) Így ezek helye a legjobb ha a falon van.

 A drágábbak, pl. az olajradiátorok az ok csak annyival jobbak, hogy nem tűzveszélyesek. Az hogy tarják a hőt  ok. csak éppen semmi jelentősége nincs. Az a 6 kg vas és 4 liter olaj vajon mennyit hőt tud tárolni ? Na ez itt a kérdés.

 

 

A válasz : semmit !!

 Az árakról : kw -onként max 5 eft, aki többet ad az a márkanév csapdájába esik.

 Az élettartam   ?

 

Nem tudom, de nekem van 40 éves elektrohermax csőfűtőtestem is.

Előzmény: fede941 (2563)
Lacivill Creative Commons License 2014.08.02 0 0 2565

Minden falra szerelhető elektromos radiátor hatásfoka márkától függetlenül 100%.

Ami ezen felül a reklámszövegben van az mese.

 

Hőszivattyús eszközök képesek jobb hatásfokkal működni akár 300-500%-al.

Előzmény: fede941 (2563)
Dante001 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 2564

Fú, biztos jó lesz az neked?

Előzmény: fede941 (2563)
fede941 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 2563

sziasztok,

elektromos, falra szerelhető radiátort/konvektort kell vennem. Melyiket ajánljátok?

A Nobot és az Atlanticot találtam, mást nem nagyon. A Nobo 1000 W-os majdnem kétszer annyiba kerül. Ennyivel jobb lenne a hatásfoka?

Palási Creative Commons License 2014.07.25 0 0 2562

 Mindegyik turbós kintről szívja. Valószinű a szétválasztottra gondolsz.

 

Szabad ! nem tiltja senki sem , de a józan műszaki ész szerint se igen van akadálya. Legföljebb a szekrényben valamivel hidegebb lesz mint a helyiség egyéb helyein.

Előzmény: hantorish (2560)
Palási Creative Commons License 2014.07.25 0 0 2561

  "és így a beépített cserépkályha nem vihető tovább. "

 

 miért a többi felsorolt tovább vihető ? 

 sokallod a cs. kályhára  a 250 eft átépítést /valóban egy átépítésre tényleg sok / , de a felsorolt elektromos kütyük sem ingyen vannak és ami fő az üzemeltetésük lényegesen több mint egyéb fűtési mód.

Előzmény: Okidkod (2555)
hantorish Creative Commons License 2014.07.25 0 0 2560

Sziasztok!

 

Lakásban lévő turbós kazán (kinttről szívja a levegőt) köré szabad-e szekrényt építeni? Csupán esztétikai, illetve alatta tároló funkciót látna el. 

vaspapucsok Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2559

Köszönöm az anyagot

 

Előzmény: dejódió (2553)
KömKel Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2558

Ki kell számoltatni rendesen, Winwattal.

 

Kell hozzá:

- MÉRETEZETT alaprajz (ablakméretekkel, falméretekkel)

- belmagasság

- külső határoló szerkezetek rétegrendje

- épület tájolása

 

A max hőigényből már számolható egy becsült fogyasztás, amiből látszik, hogy melyik fűtéssel mennyibe kerülne.

Előzmény: Okidkod (2555)
Okidkod Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2557

Szia!

Köszi, hogy válaszoltál.....

Letöltöttem, elindítottam, nézegettem, és fogalmam sincs hogy mit hogy kéne csinálni vele, ez zsákutca számomra!

Előzmény: Lacivill (2556)
Lacivill Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2556

Winwatt programot töltsd le, és azzal számold ki a hőveszteséget.

Előzmény: Okidkod (2555)
Okidkod Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2555

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy régi vályogház 50cm-es falakkal, 50cm-es kőlábazattal, alulról nincs szigetelve, fent stukatór. Az ablakok ki lettek cserélve használt, bontott hőszigetelt fa ablakra, 1.5-ös biztos van az üvegezése.

A lényeg, nem tudom a ház hőveszteségét. Valahol ezt találtam : D=G*V*deltaT=2*160*40=12800W. Jó ez a számítás? A ház 61.5m2-es, 160 légköbméter. Télen -20 fokban is szeretnék +20fokot odabent.

Gáz nincs csak villany!

És mindez azért, mert a cserépkályhát el kellett bontani, sajnos.

Ötletelgettük mi lenne jó: mobil infra, mobil elektromos fűtőpanel, mobil klima, fix klíma, cserépkályha(csak az átrakás 250 ezer), kandalló......

A cserépkályha azért sem lenne jó, mert a ház terveim szerint funkcióváltáson menne át, és így a beépített cserépkályha nem vihető tovább.

 

Ha valaki tud segíteni hogy induljak el, számítás egyéb, kérem tegye, nem szeretnék sok százezret értelmetlenül kidobni.

 

Előre is köszönöm.

Ricsipii Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2554

Köszi elolvastam. Már csak a saját igényeimre kéne szabni. Tudunk privátban pontos adatok alapján kalkulálni

Előzmény: Ricsipii (2552)
dejódió Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2553

FSIF77HFD  arról is küldtem adatot. Igaz kifutó de az ára nagyon barátságos.  Megegyezik a Midea MSX-07HRFN1-QE4 modellel. Olvass mailt.

Előzmény: vaspapucsok (2547)
Ricsipii Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2552

Köszi. Várom

Előzmény: dejódió (2550)
dokeee Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2551

Ha már netezel, dobd már át nekem is annak a két gépnek a pontos típusát, amiről beszéltünk, átnézném kicsit, vagy ha van bővebb anyagod róla, akkor nem is kell keresgélnem. Köszi.

Előzmény: dejódió (2550)
dejódió Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2550

Igen.

 

 Átküldök egy oktatási anyagot olvasd el figyelmesen ezt vaspapucsok kollega is megnézheti. 

Előzmény: Ricsipii (2546)
Madaraspisti Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2549

 Vegyél egy 3,5 kW teljesítményű klímát !

Előzmény: vaspapucsok (2547)
vaspapucsok Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2548

Cimem.

vaspapucsok@citromail.hu

vaspapucsok Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2547

 

Üdv!  

95 nm-es ház.  30cm Nf téglafalazat.   gőzöm nincs a hőigényről.  Hogyan számnoljam ki?

 

Ja és nem szeretnék olyan segítséget , ahol megmondják hogy szigetelni kell( azt én is tudom)

 

Egyszerűen csak klímával kapcsolatos dolog érdekel.

 

Valaki segítsen már!!!!!

 

Klímával foglalkozó -kereskedő, szerelő, forgalmazó akármicsoda üzlet telefon elérhetőségét szeretnék.

 

Akkora a választék a klímapiacon ,azt se tudom merre induljak el.

 

Fűtéskiegészítésre  és fűtésre szeretném használni.

 

95nm-es házam vegyes tűz.fűtésem ,van kényelmi szempontból használnám a nem túl hideg téli napokon fűtéskiegészítésre és tavasszal- ősszel.

 

Milyen lehetőségeim vannak.?

 

H tarifának már utánakérdeztem ott mindent értek .Csak magáról a klímákról szeretnék infót típusokat .

 

Milyen teljesítményűt érdemes venni?Milyen lég- tisztitórendszerrel legyen felszerelt, automata -szárítás , antibakteriálisszűrés zajszint stb.

 

Mire kell figyeljek. Melyik extra az ami csak reklámfogás, mi az amit tutira tartalmazzon a klíma.stb. ilyen kérdéseim lennének.

 

Köszönöm!!

 

 

 

Előzmény: dejódió (2545)
Ricsipii Creative Commons License 2014.07.19 0 0 2546

Szia!

 

Esetleg Nekem is tudnál némi segítséget adni ha küldök adatokat?

Előzmény: dejódió (2545)
dejódió Creative Commons License 2014.07.19 0 0 2545

ja nem árt ha "minosegiklima" kerül fel:)

 

Néha nem is bnorzasztó az ára. Csak adat kellene  helyiségméret és fűtőteljesítmény szükséglet -10C-on legalább(hőigény).

 

Milliós érték felett már érdemesebb levegő-víz hőyzivattyúban gondolkodni, mert egy 16 kw-os all dc inverteres Gree Versati hőszivattyú már megfizethető és húteni is tud mint a klíma.

Előzmény: dejódió (2544)
dejódió Creative Commons License 2014.07.19 0 0 2544

Alacsony kültéri hőmérséklet esetén a COP érték és a fűtőteljesítmény a két igen fontos tényező, meg a               légszállítása a gépnek.   A gravitáció jó ha segít ezért fűtésre  alkalmasabb egy kicsit a parapet/padlón álló beltéri egység.

Lényeges, hogy ha ismered a pl -10C -nál meglévő hőigényt annak a gép legalább az 1,2-1.5x-ösét tudja mert iugen jól jöhet az a tartalék.

A csurgalékvíz fagyhat, illetve a jegesegés probléma lehet a +3-3C közti kinti hőmérséklettartományban.

Ügyelni kell a kültéri elhelyezésére ezzel is neyrhetsz valamennyi ewnergiát itt a hűtési üzemmel ellentétben nem baj ha napsütötte helyre kerül(peterc topiktárs ráészletesen beszámolhat róla), vagy olyan átszellőzött padlástérre ahol a nap besugárzása érvényesülhet.

 

A Geo és H tarifát ne keverd ezt már emailban is leírtam,  a napi 2x2 órás szünetet a frekvenciaváltós gépek nem komálják nagyon.

Előzmény: vaspapucsok (2539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!