Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.02.10 0 0 340

Nem, és nem is lesz...

Előzmény: fil (339)
fil Creative Commons License 2014.02.10 0 0 339

Létezik már olyan led égő - elfogadható áron - ami pl. reflektorban ,tompítottban lévő H7-est ki tudja váltani? 

kölyök006 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 338

Sziasztok :) !

Olvasgattam a fórumot (mikey l e d) lámpája nagyon tetszik és érdekelne,hogy melyik oldalon lehet beszerezni ezeket a ledeket ?

Egy ilyen kristálylámpát szeretnék ledesíteni (mindegyik rublikáját lehetőleg teljes kitöltéssel) mindekét piros kocka két szálas izzóval van gyárilag szerelve tehát a fék is arról megy kérlek amennyiben tudtok ajánlani mielőbb segítsetek 3-ra lettem figyelmeztetve hogy a jelenlegi lámpáimból egy két test fakó ez pedíg itt van fent a szobában és neki tudnék állni : 

előre is köszönöm a segítségeteket (olyan led lenne a legjobb aminek nem kell hűtőborda) 

mikey l e d Creative Commons License 2014.01.25 0 0 337

Hja igen 1w kb 100lumen színtől függően. A mcd nem erőltetném, nagy átvágás. Inkább candela vagy lumen de a lumen a jobb-valósabb. A modern ledes fényszórók 19w leddel dolgoznak ami 200w izzó fényének felel meg kb. 10w led reflektor 100w izzós reflektor fényét adja.

mikey l e d Creative Commons License 2014.01.25 0 0 336

Hali nos én nem 5mm ledet használtam mivel annak szűk a szórása, inkább 4 chipes super flux ledet mivel az 90fokos szórással rendelkezik és közel 1w teljesítményű. Elvben 4db elég belőle 21w izzó kiváltására, gyakorlatban viszont alkalmazkodni kell a lámpához hogy ne legyenek foltok mikor működik.

 

 

Bal oldal 21w izzó jobb 9db fluxled. Táthatóan jobb a fényterítés ami jobb észlelhetőséget biztosít. Nálam a "probléma" az volt hogy a lámpán belül prizmás a bura azaz az izzó 270 fokos szórását a prizmák irányítják a burán. Ugyanez leddel nagyon más mivel a led 60-120fok közt szór ami jóval kevesebb az izzónál. A másik "hiba" ha formatervezett lámpád van, a legtöbb modern lámpát izzóval tervezik az izzószál fókuszpontja miatt ez fix érték, ledes terméknél viszont tolódik a fókuszpont de inkább nincs ez miatt rosszabb lehet a fény mint akarod. A gyári megoldások ezért vagy úgy működnek hogy a led fejrésze egy az egyben hátranéz prizmával szórva a fényt, így többnek látszik az a fény amit látunk a led valós fényénél. Az 5mm led kb 10fokos a 10mm se túl szélesen szór azaz pontfényt adnak. 

 

Pontosan erre gondolok, tessék egy kép hasonlításként.

 

 

A név ne zavarjon meg.

Előzmény: kölyök006 (335)
kölyök006 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 335

Sziasztok! 

 

Szeretném a hátsó lámpákat ledesíteni ebben kérnék egy kis segítséget tőletek,hogy melyiknek mekkora fényerejű (mcd) ledet használjak és milyet érdemes ?

www.hestore.hu oldalon nézegettem ledeket de ha van olyan oldal ahol van bőven választék és nektek beváltak akkor szívesen fogadom a tanácsokat és az oldalakat.

5 vagy 10mm-es ledekre gondoltam+hozzá való homorú foglalatban .Hátsó lámpámban az index és tolató víztiszta üvegfelülettel rendelkezik .

Előre is köszönöm a segítségetek 

cinyoka Creative Commons License 2013.09.03 0 0 334

ja, ellenállás nélkül NE kösd semmilyen feszülségre mivel ezek igazából diódák (másodállásban világítanak) így simán rövidzárat csinálsz amit nem vesz jó néven egyetlen elektronikai alkatrész sem:o) még rövid ideig sem!!!

Előzmény: cinyoka (333)
cinyoka Creative Commons License 2013.09.03 0 0 333

egy kis segítségképp Ohm bácsi megmondta hogy az eszközön (jelen esetben LED) átfolyó áram erőssége meghatározható az U/R képlettel ahol az "U" a tápfeszültség "voltban" "R" az előtétellenállás "ohmban" (az áram értékét Amperben kapjik meg )...

 

jó lenne tudni mekkora áramot igényelnek a LED-jeid, azok sorba esetleg párhuzamosan, netalán vegyesen vannak-e kötve....

 

kezdésnek egy alap értéket javasolnék 12V-hoz 330 Ohm ellenállás kb 0,5 W kivitelben (hátha melegszik a folyamatos üzem miatt) ez kb 35mA áramot ad a ledeknek(optimális esetben) amivel elegendő fényerőt kellene szolgáltatnia... a régi hagyományos 5mm LED-eket kb 10mA-rel szoktam hajtani, de ezek már lényegesen többet bírnak.

Előzmény: laci19791202 (331)
mikey l e d Creative Commons License 2013.09.03 0 0 332

Hali, ehez igazából tudni kellene a ledek típusát mert csak konkrétan úgy lehet tudni hogy 1db led mekkora luxot ad ki amihez viszonyítani lehet a mezei izzót, majd összeszámolni a ledek álltal leadott fényerőt és megtudod nagyobb a fény vagy egy szinten vannak.

Előzmény: laci19791202 (331)
laci19791202 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 331

Sziasztok.

Próbáltam számolgatni de nem igazán ment,azt szeretném kb-re megtudni hogy van egy 14db LED ből álló kis elemlámpám,a Led-eket felhasználva műhelybe gép lámpának szeretném használni,ha jól látom hideg vagy melegfehér 5mm-es 14 db Led van benne,ezt meghajtottam teló töltőről (3,7v 355mA) nem volt előtte ellenállás ezért nagyon nagy volt a fényereje,nem mertem 1-2 mp nél tovább rajtahagyni mert ha jól számoltam ilyen táp áramnál 1 Ohm-os ellenállás kell elé,amit megszeretnék tudni hogy normál táppal kb mennyi lesz a fényereje,mondjuk egy hagyományos izzó hoz képest (w).Köszönöm válaszaitokat.

mikey l e d Creative Commons License 2013.07.08 0 0 330

Poénos mert a ledes dolgoknál pont hogy számít a polarítás. Amúgy hülyeség ez a cucc, egy jól kivitelezett feszstabi jobb. A másik dolog hogy gyári lámpaburát csak úgy cserélni nem lehet mivel egybe van öntve-melegítve-ragasztva és próbálkozásra szétolvadhat. A ledes dolgokkal vigyázni kell mivel nagy többségük nem rendelkezik megfelelő védelemmel így lehet szemre jónak néz ki a beépített cucc de nem tartós. A másik igen fontos dolog hogy az izzós hátsó lámpák alapvetően izzóra van tervezve azaz az izzó körül található prizmás-tükrös rész az izzó fókuszpontjához van méretezve nem ledhez, amiből az következik hogy ledes termékkel pontatlan lesz a vetítés mivel egy sokledes toronynak nincs konkrét fókuszpontja. Az esetleges 360 fokos szórás lényegtelen mivel a fény erősség elosztás nem ugyan az mint az izzó 270 fokos szórása esetében.

Előzmény: Törölt nick (324)
mikey l e d Creative Commons License 2013.07.08 0 0 329

Hali, több probléma is felmerül, az egyik a szabályosság azaz nemcsak bemegyünk egy boltba és az első polcon levő ledes bármilyen lámpát beleaplikáljuk a lökösbe mint jó lesz az címszóval. Írásod alapján helyzetjelzőt vagy annak megfelelő ledes lámpát gondolsz, annak R7 szabályzásnak megfelelőnek kell lennie azaz R7 jelölés és kb 1w össz fényerő lámpánként,a  gyári helyzetjelzők W5W jelzésűek. Bár én nemlátom értelmét utólagos beéíptésű helyzetjelzőnek csak azért hogy ledes legyen. A külön kapcsolós megoldás amúgy sem tuti. Ha mégis kapcsolóra kötöd csak parkolás közben használhatod és dekorációs fénynek minősül, esetleg, pláne ha nincs jelzése....Ha jelzéses helyzetfényt raksz fel akkor a gyáriakból kell az izzót kivenni vagy a csatlakozást szétszedni.

Előzmény: levi.. (327)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2013.05.30 0 0 328

Nem.

Előzmény: levi.. (327)
levi.. Creative Commons License 2013.05.30 0 0 327

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem hogyha elso lokharitoba epitenek be kis ledlampakat, (nem szeretnek nappali fenyt szoval a tompitott  menne) ezeket kulon kapcsolora kotnem, akkor menet kozben ezt hasznalhatom vagy nem, termeszetesen a tompitootal egyutt?

 

cinyoka Creative Commons License 2013.05.28 0 0 326
Előzmény: extraisti (323)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.28 0 0 325

csintelenre=színtelenre :)

Előzmény: Törölt nick (324)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.28 0 0 324

Sziasztok !

 

Egy skoda felicia hátsó lámpabúráját szeretmém csintelenre cserélni . viszont igy szines izzókra lenne szükség . Indexhez van sárga hagyományos izzó viszont a féklámpához ledre gondoltam . Viszont azt olvastam hogy kell hozzá valami a túlfeszültség ellen . Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata ?

 

 

http://autohifi-tuning.shp.hu/hpc/ws_member_3g.php?azonosito=autohifi-tuning&tcskod=autohifi-tuning1363083067&alcsoport=T%DALFESZ%DCLTS%C9G%20V%C9DELEM&title=T%DALFESZ%DCLTS%C9G%20V%C9DELEM

 

Ez vajon használható ?

 

extraisti Creative Commons License 2013.05.15 0 0 323

Üdv mindenkinek!

 

Én ezt a fajta Led izzót tudom ajánlani nektek a helyzetjelzőbe:

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/2db_t10_20_smd_led_izzo_helyzetjelzo_brutal_feny_1753378910.html

Nagyon szép fehér fénye van! Saját tapasztalatból mondom, hogy nekem ez vált be a legjobban. Próbáltam már többet, de ez a tuti, és most akciósan 990Ft.-/2db!

 

suszitibi Creative Commons License 2013.05.12 0 0 322

Azért árulják, mert elvileg elvinnéd a szervízbe, ahol szakszerűen beszerelik. Csak mi ilyenek vagyunk, hogy mindent magunk szeretnénk, mert olcsóbb. De majd ha uniós fizunk lesz, én is szervízbe hordom a kocsit, motort. Amúgy nem lesz baja, csak hibát fog jelezni.

Előzmény: szlobee (319)
baal Creative Commons License 2013.03.26 0 0 321

a lednek nem lesz baja.

ha visszajelez a számitógép, akkor egyszerű esetben valami ellenállást, vagy fogyasztót kell bekötnöd.

egyszerűbb, mint csodaguruknál a számitógépet piszkálgatni

Előzmény: szlobee (319)
mikey l e d Creative Commons License 2013.03.26 0 0 320

Nos azért mert vegyék és utána még vegyenek hozzá ezt és azt hogy jól működjön, de ez nembiztos hogy bekövetkezik. A led nemfog kiolvadni max kiég de azt sem hinném ha védelmes. Ha visszajelez a computer akkor olyan "eszközt" rakj be a lámpa tápvezetékébe ami terhelést küld a computernek így nemlesz hibakód, ha igaz. Ilyenkor az a fó szempont hogy minnél többet adjanak el belőle, lényegtelen hogy lesz hibajelzés vagy sem. Van aki inkább nem reklamál mert nem akar nevetség tárgya lenni a drága pénzen megvett de nem működő csilli villi lámpa miatt.

Előzmény: szlobee (319)
szlobee Creative Commons License 2013.03.15 0 0 319

Van valakinek tapasztalata abban hogy hátsó ledes lámpát ha teszek canbus-os autóba mi lesz? Kiolvad a led vagy visszajalez a computer mit lehet tenni? minek árulják ha csak gonodt okoz?

mikey l e d Creative Commons License 2013.02.15 0 0 318

A téma nem off de ledes autós izzókból dunát lehet rekeszteni. Bár sokan keresnek ilyesmit de félnek venni mert a minőség igen gagyi.

Előzmény: Gábor - Hőszigetelés (316)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2013.02.15 0 0 317

Hidd el, sokan tudnak...

Előzmény: Gábor - Hőszigetelés (316)
Gábor - Hőszigetelés Creative Commons License 2013.02.15 0 0 316

Sziasztok! Remélem, hogy nem off a téma, de én tudok ledes helyzetjelző izzókat, illetve panelt és ledcsíkot beszerezni! Akit érdekel, csatlakozzon facebookon a csoportomba!  Köszi! 

mikey l e d Creative Commons License 2013.02.08 0 0 315

"Nem helyzetjelzővel akarok közlekedni, mivel tompított mellett is világít a ködlámpás LED". Na ez kicsit kiverte a biztit nálam. Erre szeretnek ugorni a rendőrök. Mivel gyárilag ilyesmi sosem volt így teljesen szabálytalan, ennél jobban elnézik ha fehér led van helyzetjelzőnek na de azt, hogy a ködlámpában is világít valami ami nem a saját 55w izzója....

Előzmény: Mr. Metz (310)
mikey l e d Creative Commons License 2013.02.08 0 0 314

Na most egy kicsit meg kellene állni, az hogy valami nem harmonizál az autó kinézetébel és ezért búcsusnak nevezni kissé buta dolog, ekkora erővel az álltalad építgetett fények legfőképp az a kategória. Az utólagos menetfény talán a legritkáb esetben lehet megfelleően elhelyezni mert az autó adottságai nem engednek meg más építést.

Előzmény: Mr. Metz (308)
E200T Creative Commons License 2013.02.03 0 0 313

A fényereje hibátlan csak gyorsan villog...azt kéne orvosolnom...

Előzmény: Wicked Belzebub (312)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2013.02.03 0 0 312

Mielőtt nagyon nekiállnál ellenállásokat fabrikálni, az egyikbe tedd a ledest, a másikban hagy az izzót, kapcsold be a vészvillogót és nézd meg, h van-e elég fényerő. Sztem nem lesz...

Előzmény: E200T (311)
E200T Creative Commons License 2013.02.03 0 0 311

Sziasztok

 

Szeretnék berakni 24 db smd ledből álló indexizzót az autómba és az lenne a kérdés hogy hogyan kell és hova bekötni az ellenállásokat és mekkora értékű kell neki?

Köszi előre is...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!