Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31917

Hát senki se csinálhatja meg helyetted azt, amit a testednek kellene. Az orvos se, a gyógyszer se szerintem. Azzal hogy beveszed kezdődik csak a meló a testben, ha nem segítesz be, akkor kevesebb az esély a gyógyulásra.Nem könnyű bizony ha szarul van az ember, de ha annyiban hagyja, akkor csak tetéződnek a dolgok egymásra, egyikből a másikba.

Előzmény: lencsilány76 (31902)
Marobert1 Creative Commons License 2015.10.13 -1 0 31916

Őszintén?Nem biztos,hogy érdemes... Én már egy ideje nem hiszek abban,hogy a borrelia a fő probléma. Szerintem ezt az állapotot különféle fertőzések összessége okozza. Ezek között van olyan is,ami a tudomány mai állása szerint fel sem deríthető. Tehát a cél,nem a borrelia kiirtása kell,hogy legyen. A különféle antibiotikumok nem elsősorban a borreliára vannak hatással,hanem a számtalan más fertőzésre,amit még hordozunk. Ezért leszünk jobban tőle és nem csak azért mert kevesebb a borreliánk. A gyógyulás esélyei... minél több kórokozót megölni minél rövidebb idő alatt(tehát nagy dózisú AB) és közben minden áron óvni a szervezetet és az immunrendszert! Az AB után a lehető leggyorsabban helyre állítani a bélflórát. Mostanában egyre többet olvasok arról,hogy erre az anyatej a legjobb. Sajnos nem próbáltam,mert nem volt a közelemben megfelelő alany hozzá... :)

Ha még nem csináltattad meg a Bózsikos tesztet,szerintem azt azért még vállald be...

 

 

 

Előzmény: Memphi (31914)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31915

Most csinálok egy egy hónapos nyers vegán kúrát, azóta van ez az éjszakai izzadás. de egy ideje már többször is alszom egy huzamban 6-7 órát, amióta nyár eleje óta zapperezek.

Tegnap meglepődtem, mert a férjem külföldön volt, későn ért haza, mondta még elmegy a fürdőbe, de arra már nem emlékszem, hogy bejött volna, azaz pillanatok alatt elaludtam magamtól :)))).

 

lassan, lassan de javulok...

Persze minden nap zapper és még megy a Cowden.

Szedném én is a lyme natot de Bózsik azt írta ne. Plusz ő egyáltalán nem hisz a Cowdenben pedig nekem egyértelműen működött, Dr. Sápi is arra esküszik.

Most váltani fogok egy időre Cowdenről Zhangra, mert lehet, hogy azt már megszoktam kicsit.

Az a célom, hogy valahogy az immunrendszeremet a lyme fölé vigyem, nem jöttem még rá, miért megy ilyen nehezen.

 

Előzmény: Marobert1 (31909)
Memphi Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31914

Hát ezt örömmel hallom! Megnézem majd én is ezt a gombát, bár most épp candida diétán tartanak, nem bírta a bélrendszerem az AB-t, különben én nem szedek semmit április óta (csak max vitamint c, d). És az orvosok külben mit mondtak? Kellene még kúra a teszt eredményekre tekintettel? Őszinte leszek én tegnap amikor kézhez kaptam a 3. tesztet változatlan eredménnyel, úgy éreztem nem ülök be Esztóhoz beszélgetni újabb 11ezerért. Egy pár gyengébb napot kivéve az elmúlt 6 hónapban jól vagyok. Én elismerem Esztót, de ez az egész betegség tele van bizonytalansággal és nem akarom egy "talán"ra újra szétbombázni magam ab-vel. Te Bozsikos tesztet csináltál ha jól emlékszem, ugye? A helyemben csináltatnál még valamilyen tesztet?

Előzmény: Marobert1 (31910)
Marobert1 Creative Commons License 2015.10.13 -1 0 31913

Semmilyenek.

Előzmény: Nedvig (31912)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31912

A gomba mellett milyen testi reakcióid voltak? 

Előzmény: Marobert1 (31910)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31911

Milyen jellegűek azok a testi izületi és más fájdalmak, amik állandóak és nem múlnak? Szúró, égő, nyomó, bizsergő, idegentest érzés, tompa?

Marobert1 Creative Commons License 2015.10.13 -1 0 31910

Szia Memphi! Fél évig szedtem a Varga gombát. Lyme Nat. Nem régen hagytam abba. Kíváncsi vagyok mi fog történni,ha nem szedek semmit. Se vitamin ,se táplálék kiegészítő,semmi.

A sportot és a szaunát nyomom. Elég furcsa nekem,hogy azóta is folyamatosan nő a teljesítményem,de rendkívül lassan. Régen ez nem így volt,elég nehezen tudom  megemészteni,de elfogadtam.(türelmesebb lettem) Lehet,hogy a gyógyszerek mellékhatása ezt,nem tudom... Egyébként jól vagyok.

 

Előzmény: Memphi (31884)
Marobert1 Creative Commons License 2015.10.13 -1 0 31909

Valóban így van. A jó alvás a legfontosabb! A súlyos életveszélyes állapotban lévő betegeket sokszor hosszabb ideig is altatják,hogy hamarabb gyógyuljanak.

Ilyenkor nem fordítunk energiát másra,az immunrendszerünk a legaktívabb. Érdemes éhesen lefeküdni,ezzel fokozhatjuk a hatásfokot. Ezért nagyobb mennyiségben pusztul a borrelia,ami(leginkább a szaporodási ciklusokban) tünet felerősödéssel járhat.

Évekig nem tudtam aludni rendesen. Éjjel minden bajom volt és reggelre csurom vizes volt a párnám. Ez az első AB kúrám után elmúlt.

Aki rosszul alszik,mindenképpen használjon melatonint,ha ez kevés,akkor altatót! Ha nem tudtok aludni,akkor gyógyulni sem!

Érdemes megtanulni a meditációt. Én versenyző koromban autogen tréninget tanultam. Meggyőződésem,hogy ez nagyon sokat segített.

 

Előzmény: Döndöleg (31888)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31908

Az biztos, hogy sokat segít a természet közelsége. Ha nagyon s.arul érzem magam, kimegyek a kertbe és a kiscsibéken mulatozom. Mindig csodálattal bámulom az állatok öngyógyító képességét, hiszem hogy mi is képesek vagyunk rá, lehet ösztönösebben kellene élni. Egyébként mi is a városban dolgozunk, kocsival 10 perc, gyalog 45. Szomszéd kb. 300 méterre. Imádom ezt, most már nem cserélném semmire.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31907

Engem az ilyen élet nagyon vonz, és az a szép környezet, a természet és az állatok közelsége..nagyon szép életforma. Megvan az a hátulütője, hogy az ember kullancsközelbe is kerül, de tulajdonképpen ez már mindenhol rizikófaktor, a városi parkoktól elkezdve...

Nekem még sajnos kell a gyógyszer, mert durvák a tünetek. Sőt azt sem tudom, hogyan tovább, mert az idegrendszeri tünetek nehezen enyhülnek. De még "csak" másfél éve vagyok beteg, van időm...és ez még csak az ötödik gyógyszerkúra úgyis.

Előzmény: lencsilány76 (31906)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31906

Gyógyszerektől és kemikáliáktól én is távol tartom magam, nem is bírom. Hajat nem festek már évek óta, mosódiót használok a háztartásban, most már szinte Mindenre, a többi tisztítószertől öklendezek. De a legfontosabb az étkezésre figyelni, nekünk van saját tojás, csirke, zöldség. Pár éve vágtam bele, hogy magunknak termeljünk. Klasszisokban lehet mérni a különbséget.

at17 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31905
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31904

Az ilyen nyavalyák rajtunk erősebben jönnek ki. Krónikus betegnél eleve súlyosabb lefolyású minden, több tünettel jár.

Előzmény: Nedvig (31903)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31903

Ugyanez. 3napos magas láz télen, csak fekvés, semmi lázcsillapító, csak ittam, pár szem gyümölcsöt ettem valami vírus lehetett, jajgattam a fejfájástól és a betegség után valóban jobb volt pár napig. 70-valahány órát feküdtem, mert csak wc-re tudtam kimenni, nyitott szemmel pár másodperces mozgó látomásom is volt.

Előzmény: Törölt nick (31899)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31902

Itt az isten háta mögött közben elfújja a szél a térerőt... Gehparddal egyetértek, magadon tudsz legtöbbet segíteni, akaraterővel meg hozzáállással. Persze nem könnyű, ha rosszul van az ember.. A mozgással kapcsolatban úgy értettem, hogy persze engem is inkább húz az ágy, de például most kimegyek és vágok egy kis gyújtost. Megcsinálná helyettem a párom is, de ha csak egy fél órácskát mozgok a levegőn, már segítettem az izmaimnak. Így is sorvadozok eleget az ágyban, ha régen 100% voltam, most csak 30. Ez bosszant a legjobban. A diólevélnél olvastam pont a Gyuri bácsi egy ismerősénél, hogy ő egy évig itta, de nekem sincs bajom tőle. De én is gondolom, hogy jobb közben kis szüneteket tartani.

ghepard Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31901

Persze, 40 fok felett huzamosabb ideig egyfolytában már sok kárt okozhat. Ezért én inkább mesterségesen fel viszem a testhőmérsékletemet, majd visszaengedem, Majd újból, stb....

Előzmény: Törölt nick (31899)
ghepard Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31900

Dehogynem, szerintem azokra is lehet hatni sajátkezűleg gyógyszer nélkül is. Engem például már nem gyengítenek a gyógyszerek 36 éve - ehelyett megtanultam magamra hatni és ez eddig nagyon jól megy. Persze már holnap felfordulhatok, de egyenlőre itt vagyok. 

Előzmény: Törölt nick (31894)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31899

Tavaly szilveszterkor nagyon betegek voltunk, nekem egy hétig nem ment le a lázam. Kúra után voltam. Én direkt nem is vittem le semmivel, pedig alig éltem. Utána aztán volt egy jobb időszakom, egy pár hét tünetmentesség. De azért a túl magas láz is hordoz magában veszélyeket.

Előzmény: ghepard (31898)
ghepard Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31898

Ha baj van, akkor maga a test is hőemelkedéssel próbál védekezni - lehet valahogy tudja, hogy ez árt a piciknek - de sok esetben még ezt is le akarják nyomni az emberek (lázcsillapítóval például).

Előzmény: Törölt nick (31895)
ghepard Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31897

És érdekes, de ha kínkeservvel is, muszály mozogni, mert utána tényleg sokkal jobb!

 

Ja igen, tényleg jobb mozgás után - de szem előtt kellene tartani, hogy a nap 24 órából áll. Ha csak pár percre is csökken az energiaszinted - támadnak a picik.

Előzmény: lencsilány76 (31890)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31896

Mondjuk te a mozgásra írtad, hogy az emeli a testhőt. Ez a része is igaz. A lényeg az az, hogy a hő az, ami kell ezeknek a piszkoknak..most télen pl. majd szauna segítségével.

Előzmény: Törölt nick (31895)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31895

Ebben igazad lehet, mert ez a tünet olyankor jelentkezik, amikor felforrósodva ébredek. Több ízben szólt a párom ébredés után, hogy olyan forró az arcom, mint akinek magas láza van. Lehet, hogy tényleg az volt?

Előzmény: ghepard (31893)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31894

A neuroborelliózis többet tesz, mint nyomot hagy. Én egyetértek veled, de a neurológiai elváltozásokra olykor nem sok befolyással tudunk lenni. Nekem garinii és afzelii van. Mindkettő tud idegrendszeri tünetet okozni, és nálam mindkettő azt okozott. Szerintem egymást erősítik, hogyan lehet engem minél jobban kicsinálni..

Előzmény: ghepard (31891)
ghepard Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31893

Csak nem a mozgástól leszel jobban, mikor felkelsz. Ha alszol, akkor gondolom nem mozogsz. A mozgás meg meleget termel (ami nem tetszik a piciknek), pont ezért vagytok jobban sokan nyáron a nagy melegekben. Csak tartani kellene bent a meleget meg a mozgást (sokkal melegebbet) ősszel is meg télen is.....

Előzmény: Törölt nick (31889)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31892

Gyuri bácsitól én is úgy tudom, diólevélnél is kell szünet hat hét után, nekem így mondták nála.

Előzmény: lencsilány76 (31890)
ghepard Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31891

Az valószínű, hogy az a 50 darab kullancs valami nyomot hagyott Benned. Bennem az életem során kb 80 volt, csak az utolsó 12-13 évben, amióta számolom, kb 37-38 volt. Akkor mit mondjak én, hogy mit hagytak bennem. Persze nekem is voltak olyasmi tünetek, miket itt is irogattok, de már vagy 12-13 éve jól elvagyok. Mint már többször is irogattam, maga az ember tehet meg a legtöbbet saját magáért - más nem tud annyit megtenni

Előzmény: lencsilány76 (31879)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31890

Nyáron sem volt sokkal jobb, de lehet csak a hőségtől szenvedtem. A diólevél tényleg szuper, az egyetlen aminél nem muszály 6hét után szünetet csinálni. Mindennap csinálok egy másfél literes üveggelés iszogatom egész nap. Hetente változtatva keverem körömvirággal, cickafarkkal, közönséges galajjal. A talajt eszem nyersen is, a kertben mászkál a, ha találok-eszegetem. Az összes gyulladást lehúzta a számból, amivel két fogorvos meg a szájsebész nem tudott mit kezdeni. És érdekes, de ha kínkeservvel is, muszály mozogni, mert utána tényleg sokkal jobb!

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31889

Nemcsak éjjel. Alvás alatt. Mert ha nappal alszom el, én akkor is erős végtagfájdalomra és lüktetésre ébredek, ami javul, hogyha kicsit már észhez tértem.

Előzmény: Döndöleg (31888)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31888

Én is híztam az AB-któl, de a lyme is keményen fogja a kilókat...

Onnan tudtam, hogy kezdek kicsit jobban lenni, hogy egy picit megmozdult lefele a rendszer, mármint fogytam.

 

Marobert, egyszer írtad, hgy éjjel aktívabb az immunrendszer és sokaknak ezért van inkább éjjel tünete, ez hogy is volt? Már nem emlékszem...

Előzmény: szerencse3 (31869)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!