Keresés

Részletes keresés

Mr Long Creative Commons License 2017.06.15 -5 2 62915

Terkepkiraly. Aprilisban volt meg nekik.

Előzmény: donjuan1984 (62912)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.06.15 0 13 62914

Azt hiszem a Tátikán láttam egy sárga táblát, és 11 km-re mutatta Vállust a kéken.

Máshol pedig akárhányszor akármit mutatott. Nem tartom viccesnek, és dühös vagyok.

 

Másik dolog: én először megnéztem a nyomvonalat. Aztán elolvastam a szabályokat. Aztán megvettem a füzetet. Aztán elkezdtem járni. Végigjártam egyszer. Elindultam másodszor. Megújult. Örültem. Elindultam harmadszor. De hova lett a kéktúra nyomvonala? Szinte a lábunk alatt változik... Újra megnéztem a nyomvonalat, újra elolvastam a szabályokat, de mára a füzet és valóság két önálló életet élnek. A kettőhöz pedig nem tudnak passzolni a szabályok sem.

Előzmény: korosde (62910)
Váratlan Vendég Creative Commons License 2017.06.15 0 13 62913

 

Pl. a Tengerszem túraboltban.

Előzmény: donjuan1984 (62912)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.06.15 0 11 62912

Üdv!

 

RP-DDK füzetet hol lehet még kapni Budapesten az MTSZ-en kívül?

Anno olyan szerencsétlen voltam, hogy az Írottkőn pont "eltulajdonították" mindkét túra (OK, RP-DDK) bélyegzőjéből a gumi részt, vagyis nem tudtam pecsételni.. Gondoltam mielőtt leadom az OKT füzetet, lehet elmegyek megint oda és egyúttal elkezdem a DDK-t is majd :)

korosde Creative Commons License 2017.06.15 -14 3 62911

Abszolút érthető a szempontotok. Komolyan mondom igazatok van. Én vettem lazán a kékezés eme részét, és most menteném a menthetőt :). Tényleg nem gondoltam bele, hogy ezt ilyen mélységig kell komolyan vennem. Egyszerűen 8 éve amikor elkezdtem, és elolvastam a szabályzatot nem tudatosodott bennem, hogy ez ilyen fontos lehet.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (62908)
korosde Creative Commons License 2017.06.15 -5 0 62910

A sárga táblákat azért tették ki, hogy sokat röhögjünk túra közben. Én úgy értem őket, hogy a kékről letérve, arra amerre mutatja meg lehet nézni azt ami oda van írva. Gondolom a cél is ez volt. Csak az a fránya kék csík ne lenne rajta ami megzavart egyszer még az első alkalommal minket is. :)

Előzmény: Torgyi1 (62906)
korosde Creative Commons License 2017.06.15 -11 1 62909

Nem baj. Vessen. Szerelemből csinálom. Csináljuk. :) 

Előzmény: Jesper Olsen (62905)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.06.15 -3 17 62908

"Az iskolában is kötelező volt a tankönyveket magunknál tartani, mégsem zártak ki, ha egyszer-egyszer véletlenül otthon felejtettem a föciatlaszt. :)"

 

No, erről van itt nagyba' szó! Ahogy már írtam, minden füzetet úgy veszünk a kezünkbe, mint egy tiszta lapot. Nálam abban a pillanatban 100% a bizalmi index. Aztán elkezdem lapozgatni. Hopp, az egyik helyen feltűnik egy dupla bélyegzési hiány. Aztán egy másik. Csappan a bizalmi index. Itt meg egy pár beragasztott bélyegzés. Aztán egy dátumozási hiány. Meg még utána egy-két logikailag követhetetlen szakaszteljesítés a különböző dátumok miatt. És akkor egyszer csak megállok a lapozgatással. Mert elfogyott a bizalom. Félreteszem a füzetet. 

 

Az Országos Kéktúra kiírása benne van minden igazolófüzet elején. Feketén, fehéren. Elgondolkodom azon, hogy aki sok-sok időt feláldozva végigjárja az útvonalat - 4 km/h-val számolva ez jelen pillanatban 290 órát vesz igénybe -, az miért nem szán rá fél órát, hogy figyelmesen végigolvassa a kiírást még az első túrája előtt, és értelmezze is a benne foglaltakat? Én elolvastam rögtön, miután megvettem, ahogy ahogy hazafelé villamosoztam az MTSZ központból. Lehet, hogy ezért is lettem ellenőr? Mert betartom a szabályokat?

 

Nem vezetünk statisztikát, de nagyjából a füzetek néhány százaléka nem értékelhető. Ha egy alkalommal elbírálunk 10-15 füzetet, akkor általában egy szokott közülük ilyen lenni. A társam szerint egyébként én vagyok a lágyszívűbb, de ez vállalom. :-)

Előzmény: Váratlan Vendég (62902)
jzp2107 Creative Commons License 2017.06.15 -13 2 62907

nálam a túrázik a kéken kategória az az, aki 1-2 neki nem tetsző "kanyart" levág

viszont te aki útvonalkővetően végigfutod a kéket és nyalókákra stemplizel, ugyanolyan kéktúrázó vagy (ha ez számít)

komolyan nem értem miért tilos az (bélyegző lenyomatot beragasztani) ami kisgyónnál tizenévig hivatalosan(!) működött

ja hogy ez most nem hivatalos.. túrázói önkény

hát, hacsak ez nem..

 

DDK-n is volt régebben nyalóka, ott még talán több is mint az OKT-n?

valaki régebbi DDK teljesítő megmondhatná, nekem így rémlik de csak olvastam, DDK-t még el se kezdtem

Előzmény: korosde (62903)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.06.15 -7 1 62906

Én ezeket tartom a legsúlyosabb problémáknak:

Hány kilométert kell teljesíteni a kék sávot követve ahhoz, hogy valaki megkapja a jelvényt? Melyik is az a Kéktúra? Az ami tegnap még erre vezetett, ma már kicsit arrébb, és holnap már ki tudja merre fog vinni?

Mi van, ha valaki az igazolófüzet szerinti utat követi?

És ha a sárga táblák irányát és távolságait tartom be, az is helyes (ha erre valaki képes, annak legalább egy Nóbli-díj is jár)?

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (62900)
Jesper Olsen Creative Commons License 2017.06.15 -1 12 62905

Nem tudom, érdemes-e próbálkoznod, lehet, hogy ezek után a kéktúrázó társadalom kivet magából. :-))))

Előzmény: korosde (62904)
korosde Creative Commons License 2017.06.15 -13 1 62904

Azért majd beviszem a füzetem, aztán eldöntitek, én meg nem fogok haragudni, megígérem ha nem fogadjátok el :). 

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (62900)
korosde Creative Commons License 2017.06.15 -14 4 62903

Igen ez jó megfogalmazás. Akkor én túrázom a kéken és örülök, hogy pecsételhetek mert szépek a pecsétek, gyönyörű az országunk, jók az emberek.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (62900)
Váratlan Vendég Creative Commons License 2017.06.15 -1 13 62902

Számomra egyértelmű a koncepció az ellenőrök részéről, az is hogy miért azt kommunikálják azt amit.

Az iskolában is kötelező volt a tankönyveket magunknál tartani, mégsem zártak ki, ha egyszer-egyszer véletlenül otthon felejtettem a föciatlaszt. :)

korosde Creative Commons License 2017.06.15 -13 1 62901

Igen, örülök hogy átjött :). Ugye a csalók kiszűrése fontos lehet, de engem személy szerint nem érdekel, hogy csalt valaki és megkapta, az a saját agyatlanságát "dícséri". Én önmagamnak tartozom elszámolással, tulajdonképpen ezért nem érdekel már a jelvény sem. Az alföldina magam örömére fecniken pecsételek majd, és a végén örülök a füzetemnek. 

Előzmény: Mr Long (62898)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.06.15 -3 15 62900

Ha valaki igazoltatni szeretné a kéktúra teljesítését, akkor be kell tartania azokat a tényleg minimális szabályokat, amik a kéktúra kiírásában benne foglaltatnak. Többek között ott található ez is: "A teljesítés igazolása: a résztvevőknek a Kéktúra teljesítését, valamennyi ellenőrző pont érintését, hitelt érdemlő módon igazolni kell. Ez az egyéni igazoló füzet megfelelő helyére beütött bélyegzéssel és keltezéssel történik." A kiemelés nem tőlem származik, így vagyon leírva itt.

 

Nem muszáj ezekhez a szabályokhoz tartanod magad, amikor a kék sáv jelzéseket követed, viszont ebben az esetben tényleg ne is add be ellenőrzésre a füzetedet. 

 

Ahogy valaki mondotta volt néhány hete itt a fórumon: "lehet kéktúrázni és lehet túrázni a kéken". Mindenkinek jogában áll eldönteni, melyiket választja. A kéktúrázás megkötöttségekkel jár, a másik tevékenység nem. Szép túrákat kívánok!

Előzmény: korosde (62895)
korosde Creative Commons License 2017.06.15 -11 0 62899

Pecséteket szeretnék gyűjteni, nem rossz pontokat :). 

Előzmény: jzp2107 (62897)
Mr Long Creative Commons License 2017.06.15 -6 7 62898

A bizalom, hogy nem csaló?

Előzmény: korosde (62896)
jzp2107 Creative Commons License 2017.06.15 -13 1 62897

nem az volt írva hogy szabálytalan, csak hogy rossz pont

egyébként én sem értem miért baj, ha nincs ott a füzet

általános iskolában van ez, hogy felszereléshiány miatt 1-est adnak

szerintem normális (elfogadható) indok lehet, ha valaki otthonfelejti (simán lehet ilyen), új füzet kiadására vár de el akarja kezdeni a túrát (ez lenne nálunk), futózsákba nem fér bele
nyilván ha flegmaságból, "letojom, ha az ellenőr nyávog miatta majd jó elküldöm.." ez mondjuk nem ilyen de ilyen szerintem nincs is

Előzmény: korosde (62895)
korosde Creative Commons License 2017.06.15 -15 1 62896

Jó ötlet ez a felismerősdi, de mondjuk én 8 éve kezdtem a kéket. Mutogathatnának képek azokról a szakaszokról. :). meg az éjszakai túrákról :). De értem mire gondolsz. persze hibaszázalékkal menne. Csalók mindig lesznek. Mindent lehet manapság hamisítani, fényképet, trekkinget, pecsétet, Nem tudom mi lehet a jó megoldás.

Előzmény: pozo (62882)
korosde Creative Commons License 2017.06.15 -15 3 62895

Ez a hozzászólásod döntötte el, hogy soha az életben nem fogom leigazoltatni  a füzeteimet, és nem lesz jelvényem. :). Konkrétan 3 éve egy 8 literes futó hátizsákkal járom/futom/, vagy még anélkül is  és nem állt szándékomban belegyömöszölni ebbe a füzetem, a vizem mellé. Ezért egy mini párnával és kis papírokkal oldottam meg. Tehát ez is szabálytalan. Meg az is amikor éjszakai túrát csináltunk és zárva volt a pecsételőhely, így másnap autóval mentünk vissza pecsételni. Meg a dupla pecsét. meg a dátum hiánya. Akkor én maradok a a számomra fontos egy szabályomnál: csak szigorúan a kék jelzésen, letérés nélkül.

 

Már amikor kb 2-3 hónapja ez a pecsételés dolog előkerült akkor is gondolkoztam ezen. De most megérett. Kéktúrázónak fogom tekinteni magam, és a társaim is akikkel csináljuk. 

Jó munkát a továbbiakhoz. 

Túratársi üdvözlettel.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (62866)
HEV Creative Commons License 2017.06.15 -3 14 62894

 

Új, mobil pihenők a kéktúra mentén. Bárhol előfordulhat, de ha üresen találod be kell tolni a legközelebbi pecsételőhelyre. :-)

 

Váratlan Vendég Creative Commons License 2017.06.15 -2 14 62893

Egy magánvélemény a csalásokhoz, csalásgyanúkhoz...

Nem hiszem, hogy sokan végigcsalják a Kéktúrát. Autóval végiglátogatni az összes pecsételőhelyet igen nagy erőfeszítés időben, és anyagilag is ahhoz képest, hogy gyakorlatilag semmit sem nyer vele a delikvens. Hiszen hiába dicsekszik a teljesítéssel, ha túrázóval van dolga, rögtön lebukik, ha olyan valakinek hencegne vele, aki nem tudja mi az a Kéktúra, szintén felesleges volt az egész, nem fogja értékelni.

Végigkerékpározni az OKT útvonalán egy szép sportteljesítmény, ha valaki így végigjárja a túra útvonalát és meglátogatja az összes pecsételőhelyet, biztosan nem fog leadni a bizottságnál egy olyan füzetet amiben napi szinten kerékpáros távok vannak leigazolva.

Lehet, hogy naivan látom ezt, de egyszerűen nem látom értelmét a csalásnak.

Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.06.15 -1 13 62892

Hányadik is lesz ez a sorban? A tizedik? 

 

Nagy megtiszteltetésnek veszem, hogy én adhatom majd át a jelvényedet! Természetesen ha vidám, jó hangulatú beszámoltatást szeretnél, azt is megkaphatod! De akkor kösd fel a felkötni valókat! :-)

 

Nem tudom, megkérhetlek-e arra, hogy egy dedikált fényképpel dobjál már meg. Még nem tudom, hogy bekeretezve a falra akasztom-e, vagy az íróasztalomra teszem, de mindig szem előtt lenne majd! :-D

 

Azért siessél, ha az első akarsz lenni! Lehet, hogy az ide leírt felhívás hatására ott tolonganak a teljesítők már jövő hétfőn az MTSZ-ben, az íróasztalunk előtt! Kiszolgálás pedig szigorúan érkezési sorrendben történik.

Előzmény: csg65 (62891)
csg65 Creative Commons License 2017.06.14 -1 12 62891

Lehetek én az első, aki átveszi Tőled az OKT jelvényét?

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (62890)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.06.14 -2 17 62890

Ellenőr társammal hajlunk arra, hogy visszavezessék ezt a szép hagyományt! Erről már beszéltünk benn az MTSZ-ben, mivel az új típusú kéktúra igazolófüzetek kiadása, és a megváltozó kiírásból következően azoknak a régitől eltérő módon történő értékelése már amúgy nagy változásokat hoz a kéktúrázásba. Ezt meg lehetne fejelni egy ilyen típusú jelvényátadással. De erről már volt szó itt a fórumon. Ezt írtam márciusban:

 

"Aki úgy gondolja, hogy személyesen szeretné átvenni a jelvényt tőlünk, az írjon nekünk - e-mail címünk nyilvános - és akkor a hétfő délutánonként tartott értékelő napunkon átveheti tőlünk az MTSZ-ben! Azért kérem, hogy írjon, mert például mostanában nem megyünk be heti rendszerességgel a központba, ugyanis kivárjuk, hogy összejöjjön legalább tucatnyi füzet.

 

Én személy szerint benne vagyok abban, hogy tartsunk évente két-három kis ünnepséget (akár turista találkozókon, akár benn a központban), ahol kis ceremónia kíséretében megkaphatnák a teljesítők a jelvényeiket. Erről javaslatot teszek majd a legközelebbi bennjártamkor, és szerintem elintézhető, de itt természetesen nem a mi álláspontunk a döntő, hanem az MTSZ-é."

 

Javaslatot tettünk. Most már nem rajtunk múlik. De ha valaki szeretné személyesen tőlünk átvenni a jelvényt a hétfőnkénti szeánszunkon, az írjon a levélcímünkre és megszervezzük. És ha akarja, akkor vidám hangulatú beszámoltatást is tartunk. Én néhány hét múlva már (remélem) háromszoros OKT teljesítő leszek, a társam pedig... szóval neki ezzel még a térdéig sem érek. Tehát, ha valaki szeretné két ilyen ember valamelyikétől átvenni a jelvényt, vagy hogy tartsunk egy kis beszámoltatást is előtte, akkor annak a kérésnek örömmel teszünk eleget! :-)

Előzmény: pozo (62889)
pozo Creative Commons License 2017.06.14 -1 16 62889

Javaslat Kéktúra ellenőröknek

 

Anno -ha jól emlékszem- a Kéktúra teljesítések ünnepélyes átadása ápr. 4.-én a Vöröskőn, nov. 7.-én a Pilisnyeregben volt. (Persze, az MTSz-ben is  át lehetett venni)

 

Azóta nagyot fordult a világ, azonban -szerintem- jó lenne évente egy ünnepélyes találkozót tartani, ahol az az évi teljesítők találkoznának egy közös fotóra. Lehetne elbeszélgetni, pezsgőt bontani. A találkozón részt vehetne az MTSz illusztris képviselője is

A késő őszi helyszín lehetne autentikus, pl. Dobogókő turistaház, Hűvösvölgy Gyermekvasút étterme, de lehetne akár a Curia utcában is.

Czimbály Creative Commons License 2017.06.14 -11 4 62888

...húúú akkor nagyon népszerü vagyok :D köszi

Előzmény: jzp2107 (62886)
Jesper Olsen Creative Commons License 2017.06.14 -13 3 62887

Annak számítanak.

 

Előzmény: Czimbály (62885)
jzp2107 Creative Commons License 2017.06.14 -15 4 62886

a mínusz az egy debilszámláló, a pluszra még nem sikerült rájönni

Előzmény: Czimbály (62885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!