Keresés

Részletes keresés

kukutovicsmanó Creative Commons License 2014.03.03 0 0 18518

Kedves Érdeklődő! Ajánlani nem tudok, de óvatosságra inteni igen: az ISO-DESIGN Kft.-t (Nagy Péter) még véletlenül se válassza. Sokan megjártunk vele! A rendőrségen az ügyünk.

Előzmény: gbr3 (18509)
kiss_atti (X) 2014.03.03 0 0 18517

Azt nem lattam.

Berlinben, a Profine-csoport -altaluk !!!- legmodernebbnek mondott uzemeben lattam a Kommerling, Trocal es KBE profilok gyartasat.

 

Hogy Pirmassensben mi van, azt nem tudom...

De majd a nyaron elmotorozok arrafelé..

:-

Előzmény: Judit KB-i (18513)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.03.03 0 0 18516

Ön szerint mely állítások igazak az ablakprofil kamráival kapcsolatban? (2 helyes megoldás van) 
Válasszon ki egyet vagy többet az alábbiak közül - szerinted melyik kettő a jó válasz? 

  •  a kamrákban levegő van, ami jó hőszigetelőnek számít - ez igaz
  •  a kamrákban purhab van - van ahol ez igaz, de van ahol polisztirol tömítés van a kamrában
  •  a kamraszám növelésével a tok vastagságának is szélesednie kell - ez elvileg igaz, gyakorlatilag nem pl. 90-es profil  6 kamrával, 75-ös profil 7 kamrával 
  •  a legideálisabb az 1 kamrás ablakprofil 

Ön szerint mely állítások igazak a nyílászárókban található vasalattal kapcsolatban? (2 helyes megoldás van)
Válasszon ki egyet vagy többet az alábbiak közül - szerinted melyik kettő a jó válasz?

  •  a vasalat az ablakokban lévő szürkés ezüstös színű fém - részben igaz, ezelőtt kb. 5 évvel a vasalatok színe sárga volt, akinek olyan van, az nem fogja jelölni ezt a választ
  •  ez felel az ablak nyitásáért és záródásáért
  •  az ablak keretének egyenesre vasalását jelenti, amelyet további finom csiszolás követ
  •  nem számít a vasalat minősége az ablak nyitása és zárása szempontjából 

Megpróbáltam végig olvasni a kérdőívet...

Azért vannak benne érdekes kérdések. A két fentit kimásoltam. Lehet, hogy jobb szakemberrel kellett volna konzultálnod az összeállításkor. :-)

Mondjuk én a pénzre vonatkozó kérdéseket nem tettem volna fel. Erre manapság nem szívesen válaszolnak az emberek, vagy nem őszintén.

 

Mindemellett szurkolok neked, mert érdekel az eredmény! :-)  

Előzmény: fda91 (18484)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.03.03 0 0 18515

"Valamint érdeklődnék, hogy tud-e valaki Pest megyében megbízható, korrekt céget / szakembert ajánlani az ablakok beszerzésére és beépítésére?"

innen a fórumból például kiss_atti, fgcs kolléga... :-) és ők ugye reklámozhatók is:-)

Előzmény: gbr3 (18509)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.03.03 0 0 18514

Veka 90 - "A" kat. falvastagság

Kömmerling 88+ - "A" kat. falvastagság

----------------------------------------------------------

Rehau euro 86 - "B" kat. falvastagság

Gealan IQ 9000 (83) - "B" kat. falvastagság

----------------------------------------------------------

Fenstherm Brill (70)- "A" kat. falvastagság
Kömmerling Futur 70- "A" kat. falvastagság

Gealan IQ 8000 (73) - "C" kat. falvastagság

 

Ez a sorrendem. A legjobbtól mentem lefelé. Ne felejtsd el, hogy a beépítési mélysége is eltérő a választott ablakaidnak. A szám a profil vastagságát jelöli. Célszerű azonos kategóriákban gondolkodni. Az én szubjektív véleményemet  a kategóriákra vonallal jelöltem. 

Előzmény: gbr3 (18509)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.03.03 0 0 18513

Tévedés! A Kömmerlinget Pirmasensben gyártják! :-) Azt is láttad? 

Előzmény: kiss_atti (18512)
kiss_atti (X) 2014.03.03 0 0 18512

Csak egy kerdes:

 

 Lattad-e mar , hogya  gyartjak  a Kommerlinget Berlinben, es a Vekat Sendenhorstban?

Előzmény: ganser (18510)
ganser Creative Commons License 2014.03.03 0 0 18510

Jó reggelt!

 

Az én sorrendem:Kömmerling 88

                            Rehau 86

                            Veka 90

Természetesen háromrétegű üvegezéssel.

Síkon kívülre nem szereltetném a helyedbe a nyílászárókat az elmondott esetben.

Valószínűleg párszor beáznál.

A RAL beépítést már sokan űzik jól,aki nem hallott róla az nagyon amatőr....

Ár-érték arány?

Hát ez nagyban függ attól is ,hogy milyen árat ajánlanak fel.Ahány kereskedő-annyi ár.

Nem ismerve az árajánlatokat  nehéz véleményt formálni.

Rehaura Piróth ,Kömmerlingre Grewin lenne a választásom.

Előzmény: gbr3 (18509)
gbr3 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 18509

Üdvözletem mindenkinek!

 

Egy kis segítséget kérnék ablakcsere ügyben. Adott egy (kezelt) mészkő családi ház és az ablakok cseréjét szeretném megcsinálni a közeljövőben.

Az utóbbi hetekben beleástam magamat a témában és sajnos azt kell mondanom, hogy teljes zűrzavar van a fejemben.

Megdöbbentő mennyiségű az ezzel foglalkozó cégek, márkák, típusok száma. Már azt sem tudom eldönteni, hogy melyik márka gyárt csak profil, melyik csak üveget és melyik komplett ablakot.

Sajnos sehol a neten nem találtam olyan oldalt, ahol részletesen és objektíven vannak összehasonlítva a különféle típusok, forgalmazók. Beszéltem több ablakossal is és eléggé megoszlottak a vélemények. Amit az egyik istenített, azt a másik szidta.

Azt már csak említés szinten, hogy volt olyan aki pl RAL beépítésről még csak nem is hallott, én vagyok a tudatlan, mert ilyen nem létezik és hülyeség mindenféle szalagokkal bohóckodni...

 

Rengeteg utánaolvasás után az alábbi típusokat szemeltem ki:

 

Rehau euro 86

Veka 90

Gealan IQ 9000 vagy 8000

Fenstherm Brill
Kömmerling 88+
Kömmerling Futur 70

 

 

Ha jól gondolom ezek középkategóriás termékek. Melyik a legjobb ár/minőség arányban? Dizájn, kinézet számomra nem érdekes, a tartósság a fontos. A legjobban annak örülnék, ha valaki minőségi sorrendbe tudná rakni a listát. Azt nagyon megköszönném.

 

Valamint érdeklődnék, hogy tud-e valaki Pest megyében megbízható, korrekt céget / szakembert ajánlani az ablakok beszerzésére és beépítésére?

 

Egy másik kérdés a beépítéssel kapcsolatban:

A házat szeretném 1-2 éven belül teljes külső homlokzati szigeteléssel ellátni. Ha minden jól megy még idén, de a legrosszabbal számolok.

Kétféle beépítés között vacillálok. Az egyik a fal külső síkjáig vitt ablak, a másik a fal külső síkjától kijjebb vitt ablak, hogy a szigetelés teljesen "körülölelje" az ablakot. Utóbbival kapcsolatban olyan aggodalmam van, hogy mennyire tesz jót az ablaknak, ha ott telibe kapja a hideget-meleget, esőt, stb 1 éven keresztül? Érdemes letakarni valamivel átmenetileg? Vagy inkább felejtsem el és maradjak a külső síkig vitt ablaknál?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Judit KB-i Creative Commons License 2014.03.02 0 0 18507

a modi azt javasolta a múltkor, hogy használjuk az ikszes fejet, nem kell olvasnod a hozzászólásait...

 

Előzmény: asdf_ (18505)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.02 0 0 18502

Szia!

 

A Marshall által gyártott Gealan S9000-es 3 tömítéses profil, 3 rétegű üveggel szerintem ár/érték arányában egy jó választás.

Ezt a Marshall Ablakgyárral kapcsolatos személyes tapasztalatom alapján merem írni neked.

 

Én ugyan  nagyrészt Vekát és Rehaut forgalmazok de valóban jóval drágább lenne pl a Veka Alphaline 90 (olyan 35-40% pluszt jelent ez az én beszerzési forrásomat illetően). Ez tény hogy magasabb minőséget képvisel de azt hogy neked ez megéri e neked kell tudni eldönteni.

 

Amennyiben a Gealan S9000 mellett döntesz még egy észrevételem lenne:

A Marshall Ablakgyár akciójában ez a profil ugyan 3 rétegű (4mm-16-4mm-16-4mm) üveggel van de csak 1 üvegen van LOW-E bevonat így az üveg hőátbocsájtási értéke Ug=0,8 W/m2.

 

Ezt kérheted Ug=0,6 W/m2-es üveggel is aminek a felára 2.700 ft/m2+ÁFA.

(Ebből a kedvezmény amit kaptál levonandó).

Szerintem ezt ne hagyd ki ha ezt választod.

Előzmény: szin-s (18488)
asdf_ Creative Commons License 2014.03.02 0 0 18501

Nezd, teljesen mindegy, hogy a koznyelv, meg internetes keresok hogyan hasznaljak, meg mit irnak, amikor te vitas eset kapcsan a bekeltetoknel vagy a birosagon szkanderozol az ugyfellel, akkor az szamit, amit a PTK-ban irnak. Jogilag a jotallas meg a szavatossag az ket homlokegyenest kulonbozo dolog, ezert nem lehetnek szinonimak, ebbol kovetkezik, hogy ezen kettonek egyuttesen a garancia sem lehet szinonimaja, maximum csak az egyiknek. Es mint irtam, ezen temakorben jogilag nem letezo fogalom a garancia, tehat egy szerzodes keretein belul talan celszeru lenne a jog altal kinalt es megnevezett jotallast es szavatossagot hasznalni. Es nem, nem korcsositom a nyelvet ezzel, ha te eladsz/beepitesz egy nyilaszarot, akkor neked a megkotott szerzodesben a jogi nyelvet kell(ene) hasznalnod (amikor a rendor megbuntet, o sem azt irja, hogy athajtottal a piroson, hanem valami olyasmit, hogy kozuti jelzolampa jelzesenek figyelmen kivul hagyasa, azert, mert a jogszabalyban ez ennek a tevekenysegnek ez a megnevezese, es e cimszo alatt talalhato meg erte a "jutalom" is). Azt, hogy a jotallas es a szavatossag mit jelent, a vevo ezek kapcsan mit varhat el, a szallitonak milyen kotelessegei vannak, pont ugyanigy a jogszabalyban a jotallas es a szavatossag cimszonal taglaljak, garanciat viszont nem irnak sehol.

(A szavatossagi idot meg nem tudom miert hozod ide, a szavatossagi idonek, meg a szavatossagnak semmi koze egymashoz.)

Előzmény: február32 (18496)
február32 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 18498

"garantál" szinonimái:

felelősséget vállal, garanciát vállal, jótáll, kezeskedik, kezességet vállal, szavatol

Előzmény: február32 (18497)
február32 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 18497

Feléd is: 18496

Előzmény: Judit KB-i (18495)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.03.01 0 0 18495

erről van szó...:)

Előzmény: asdf_ (18493)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.03.01 0 0 18494

Megkerestem interneten a fogalmakat: 

 

Jótállás

Bizonyos tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó jótállási kötelezettséget jogszabály ír elő. Ez annyit jelent, hogy a gyártó, forgalmazó garantálja, hogy a megvásárolt termék legalább egy évig kifogástalanul fog működni.

 

Szavatosság

A szavatossággal az eladó felelősséget vállal azért, hogy az eladáskor hibátlan terméket adott át a vevőnek, tehát nincs olyan rejlett hibája, amely csak későbbi fog kiderülni. 

 

A kajánál szavatossági idő van, az nem ugyanaz mint a szavatosság az ablaknál. 

 

Előzmény: február32 (18490)
asdf_ Creative Commons License 2014.03.01 0 0 18493

Csak offban, de fogyvedileg a garancia nem letezo dolog, aki garanciajegyet ad, az hibazik, jotallasi jegy annak a becsuletes -es torveny altal eloirt- neve. Jotallas van meg szavatossag. Jotallas eseten az eladonak kell bizonyitani, hogy a termek meghibasodasanak oka a nem rendeltetesszeru hasznalat, ha ezt nem tudja, akkor jotallni koteles (azaz, javitani, cserelni, penzt visszaadni, ebben a sorrendben, ha az egyiket nem tudja, akkor ugrunk a kovetkezore). Szavatossagnal a bizonyitasi teher megfordul, a vevonek kell bizonyitania, hogy nem o cseszte el a termeket, hanem az biza gyari/beepitesi/egyeb hibas (pontosan emiatt nem tud a garancia a jotallasnak es a szavatossagnak szinonimaja lenni, mivel a jotallas meg a szavatossag ket marhara kulonbozo dolog, igy ez a ketto egymasnak sem szinonimaja). Ezektol a jogszabalyban meghatarozott idoben es feltetelekben negativ iranyba eltero szerzodesi pont automatikusan semmis, pozitiv iranyba termeszetesen el lehet terni (tehat az elado vallalhat sajat szakallara tobbet a torvenyben eloirtaknal) Ezen kivul nyilaszarokra vonatkozik meg a kotelezo alkalmassagi ido, ami ha jol remlik 5 ev. Ugy gondolom, mivel ezekkel jellemzoen senki nincs tisztaban -az sem, akinek kene- ilyenbol erednek azok, amikor a vevo fele 5 ev garancia van kommunikalva, mikozben az elado az 5 ev kotelezo alkalmassagi (~3 evrol 5 evre bovitett szavatossagi) idot erti alatta a vevo meg mondjuk az 5 ev jotallast. De mivel tokre nem mindegy, hogy kin van a bizonyitasi teher es hogy kinek milyen joga van, amikor problema van a termekkel, akkor meg jon a szajkarate, hogy ki mit ertett alatta. Es ha pl. -ide vonatkozolag- jogilag nem letezo fogalmat -garancia- hasznaltak a garancialevelben, akkor eleg nehez a jogba kapaszkodni, hogy mi is az amit elvarhat az egyik, meg mit kell teljesiteni a masiknak.

Előzmény: február32 (18490)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.03.01 0 0 18492

A korábban beépített ablakokhoz képest, a Gealan már nagyon jó, de azért vannak ettől jobbak. Nyilván az ár fontos tényező. Én nem szívesen ajánlanám a Gealan profilt 3rétegű üveggel, mert a profil falvastagsága alapján nem tartozik a legjobbak közé. Egy Veka, egy Rehau, egy Kömmerling inkább alkalmas a nagyobb súlyú üvegezés fogadására. Kérdés, hogy mennyire van szükséged a 3rétegű üvegre.

A hosszú távú működést nagyban meghatározza a beépítés, úgy hogy arra figyelj, hogy az pontos legyen!

Előzmény: szin-s (18488)
február32 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 18491

szerepeltetetteket

szerepeltetteket

Előzmény: február32 (18489)
február32 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 18490

"A garancia csak szleng"

 

:D Ja, akkor szlengben megfogalmazott, a Garancia levél, Garancia jegy, a garanciális munka megnevezés is, ugye? Mellesleg, a garancia szinonimája a jótállás és a szavatosság is. Vagyis a szövegkörnyezet határozza meg, hogy melyik szó, mit lejent az adott mondatban. Kajánál a szavatosság a megnevezés, és nem a jótállás vagy garancia. Egy termék cseréjére a jótállás a meghatározás, ami így azt jelenti, hogy az adott termék ennyi ideig biztos, hogy forgalomban lesz. Ablak esetében ez annyit jelent, hogy ez időn belül, ha a terméknek olyan meghibásodása lesz, hogy az nem javítható, akkor a csere megtörténhet úgy, hogy nem lesz más fajta, típusú termék beépítve az adott helyre. Vagy annak más a megnevezése? Én nekem ez ugrik be, mert valahogy ez maradt meg bennem a majdnem 30 éves, terepen (szolgáltatóipar) levőségem alatt.

Előzmény: Judit KB-i (18487)
február32 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 18489

"A piackutatás ugyanolyan szakma mint az ablak eladás."

 

Nem mondod :) Eddig nem tudtam, most okosodtam általad :D

 

"...a szakmához!"

 

A felszólító módot (!) a szűk kis környezetedben, vagy azzal szemben, aki ezt eltűri. Egyikbe sem tartozom.

 

"Kell hozá egy profi marketinges és kell valaki, aki ért a szakmához!"

 

Amúgy, ha figyelmesen elolvastad volna az írásomat, akkor világossá kellett volna válnia annak, hogy ezt én jeleztem benne. Ha nem vetted észre, vagy figyelmetlen voltál, vagy értelmezési probléma okozta ezt.

 

"Azon vitatkozni...nincs kapcsolata..."

 

 

Nem vitatkoztam, hanem véleményt írtam. Ha nem tudsz a kettő között különbséget tenni, valami nem jól működik a gépezetedben.

Mellesleg, ha nincs kapcsolat a kettő között, akkor a felmérésbe sem szabad szerepeljen, hiszen meghatározó adatként kezelik a feldolgozásnál, mivel, minden oldalról összevetik a benne szerepeltetetteket.

 

"Ezeket az adatokat...szokásokról."

 

Kioktatásra nincs szükségem.

Majd, ha rákérdez valaki, akkor szokás utána megtenni ilyet. Ha ez nem történik meg, akkor a kicsit beképzeltek szokása ez, hogy villogjanak a tudásukkal.

Előzmény: Judit KB-i (18486)
szin-s Creative Commons License 2014.03.01 0 0 18488

Sziasztok!

 

Vissza olvasván a fórumban nem sok infót találtam Gealan S9000-ról.Ezt a profilt ajánlották mondván nagyon jó az ár-érték aránya.Mi a véleményetek erről?Káli Marshall cég által lenne gyártva,3rtg. üveggel,fél szines változatban.Kértem hasonló paraméterekkel rendelkező ablakokról árat Pl.veka Több változatban,salamander profilból gyártott ablak- ezeknek ehhez képest horror ára van,+50% kb.Szerintetek ér ennyivel többet?Saját magamnak építeném be,kapcsoltgerébtokos ablakok helyére,b30-as falazatba.Az ablakokat kibontva vissza forgatnám az ablak kávát 50mm XPS polisztirollal teljes fal szélességben-erről mi a véleményetek?Lehet -e bármi nehézségem ezzel a típussal beépítés során?Évek óta építő iparban dolgozom (Kb.80% száraz építészet).Ez idő alatt beépítettem 2-3 száz ilyen-olyan profilból készült silány minőségű (Meth,Avantgarde,Spectus)ablakot,kevés garanciális problémával. Ezekhez képest ez mennyire bonyolult szerkezet? Hozzá teszem akkoriban az ablak minősége nem érdekelt,most a sajátomról lévén szó annál inkább.Előre is köszönöm véleményeteket.

Judit KB-i Creative Commons License 2014.03.01 0 0 18487

"Sajna, ma ott tartunk, hogy a garanciát az emberek keverik a jótállással."

 

A jótállás=garancia. A jogszabályokban csak a jótállás és a szavatosság fogalma van. A garancia csak szleng, ami általában arra vonatkozik, hogy a gyártó vagy kereskedő hajlandó valamiféle felelősséget vállalni a termék utógondozására. Mielőtt 50 soros választ írsz, milyen butaságokat írok, nézz utána a neten, kérlek! 

Előzmény: február32 (18485)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.03.01 0 0 18486

A piackutatás ugyanolyan szakma mint az ablak eladás. Kell hozá egy profi marketinges és kell valaki, aki ért a szakmához!

 

 

Azon vitatkozni, hogy mi kapcsolata van  az életkornak vagy a lakóhelynek az ablak vásárláshoz, azért felesleges, mert nincs kapcsolata... Ezeket az adatokat feldolgozási adatoknak hívják, és arra szolgálnak, hogy valamilyen szempontrendszer alapján értékelhetők legyenek az adatok, és átfogó képet kapjunk korosztály, lakóhely, iskolázottság, jövedelem vagy egyéb szempont alapján a fogyasztási szokásokról.

 

Nagyon kíváncsi lennék az eredményekre, szerintem a fórum szakmai lakói megtehetnék, hogy a volt és leendő vevőinek elküldhetnék a kérdőív linkjét, hogy minél többféle választ kaphasson a kérdező!  

 

 

  

Előzmény: február32 (18485)
február32 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 18485

Szia!

 

Először is: Köszi.

 

Ebből a fiatalabb és idősebb korosztály érdeklődési köréből, milyen pozitív vagy negatív konzekvencia vonható le? Mert szerintem, aki oldalakon néz elsőként utána a számára ismeretlen területnek, az a síkbuta, mert azt hiszi, így okosodhat a helyett, hogy személyes tapasztalatot szerezne, aztán ezekből lesz a mindent tudó túlokos, aki megmagyaráz majd mindent, meg ezt olvastam itt meg ott, és maga erről, miért nem beszél, vagy másképp beszél, meg hasonlók. Bőven van az elmúlt évek alatt tapasztalat, és egyre siralmasabb lesz, ha ilyen utánanézésre szoknak rá az emberek. Legalább is, nekem ez a véleményem.

Ja, meg mindent írásban akar megkérdezni, meg tájékoztatást kapni, amit mellesleg így nem lehet konkrét dolgoknál megtenni, mivel sok adat hiányzik ahhoz, hogy bővebb, részletesebb anyagot tudjon kiadni a kezéből az eladó. Az meg NEM KÖVETELHETŐ MEG, hogy mindenki felé litániát írjon és küldjön el.

 

A lakhely nem befolyásol majdnem semmit, hidd el. Rengetegen adnak el feleslegest, nem kellőt, és ugyan ezt teszik meg a vevők is, akik ragaszkodnak az elképzeléseikhez, mert szerintük az úgy jó. Telesulykolják az agyakat, hogy az új, a legújabb a faca, meg kell is, pedig ez csak PR, nem más, hiszen így tudják eladni a friss dolgokat, és szapulva vele a tegnap gyártottjait.

 

Sajna, ma ott tartunk, hogy a garanciát az emberek keverik a jótállással. Gari 1 év (de egyéni szerződésben lehet más is), jótállás/szavatosság meg EU előírás szerint megy nálunk is.

 

A ma műanyagredőnyei -mármint a lécek- sokkal xarabb minőségűek többségében, mint a régiek voltak, hidd el, és a fa meg megfizethetetlen áron meg, pedig az jobb lenne több helyen, mint az alu vagy műanyag.

Ne hasonlítgasd már, öcsi, az almát a körtével, mert az elég buta dolog. Mindent a helyén kezelni, mert ott a helye, ugye. A nyílászárók is a technika fejlődésével válhattak modernebbé, ami a több elvárás miatt fejlődött ki, és ez logikus is. De egyben undorító is, hiszen egyöntetű kinézeteket generál, mind formában, mind színben, hisz a változások már zsebbe nyúlósak.

 

Mivel támadok? Ha már felhozod, az illem azt követeli meg ilyenkor, hogy rámutat az illető arra, amire az ilyen beírással céloz. Tudod, így van módja csak a megvádoltnak vagy a jogosan megkapónak az elemzésre és a reagálására is. Sajna, az ilyen viselkedés nagyon kezd kimenni a mai divatból, pedig ez NEM DIVAT KÉRDÉSE.

 

Ne sértődj meg, de nekem mindig is mulatságos volt, hogy olyanok készítik az ilyen-olyan típusú felméréseket, kimutatásokat, akik azt az adott szakmát ugatják, így a rálátás hiánya miatt, olyan is lesz, és egy szakember szemében elég érdekes tud lenni a dolog. Ha szakmabeli vagy, akkor tekintsd tárgytalannak.

 

Kíváncsian várom az eredményt.

Előzmény: fda91 (18484)
fda91 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 18484

Kedves február32!

Heteken belül elkészül a kérdőívem kiértékelése, és ahogy azt ígértem közzé teszem itt. Ott minden kérdésedre bő választ kapsz. Megpróbálok röviden válaszolni már most is.

A demográfiai adatok: iskolai végzettség, foglalkozás minden kérdőív első kérdései. Így jöhet majd ki például egy olyan adat a kérdőívből, hogy a 45 és 60 év közöttiek főként a cég bemutatóterméből informálódtak, míg a 25-34 év közöttiek a nyílászáró üzlet honlapjáról.

 

A lakhely befolyásolja a nyílászáró minőségét. Valószínűleg ki fogja mutatni a vizsgálat, hogy egy csendes vidéki községben nem vásárolnak olyan jó minőségű ablakot, mint a fővárosban, ahol a zaj és a levegőszennyezettsége miatt indokolt ez.

 

Garancia: épp ma készítettem egy interjút egy olyan cégnél ahol csak 1 év a teljes körű garancia. A maradék +2 az jogilag megvan, de nem teljes... És szintén ma sikerült egy olyan céghez is bekopognom, ahol azt mondták, hogy ők 5 év garanciát adnak. Na?

 

A régi nyílászáróknál pedig - attól hogy még nem volt jobb - sajnos még süvített be a hideg a redőnynél. Ma a legolcsóbb műanyag konstrukció is jobb hőszigetelő már.

 

Remélem sikerült választ adnom röviden a kérdéseidre, ígérem megosztom a kész elemzésem is bízva abban, hogy hasznotokra, hasznukra válik egy jövőbeli nyílászáró csere kapcsán. Köszönöm azoknak akik már kitöltötték a kérdőívem, és jelzem, hogy még nincs lezárva, tehát még él:
http://appi.bme.hu/survey/index.php/634656/lang-hu

 

Utolsó gondolatom pedig egy engem megvédő személynek szánt hozzászólásodról szól:
"Gondolkozz már egy picit, ne csak a támadási pozíciókból legyél képes mindent megközelíteni."

Ezt Te is betarthatnád... :)

 

 

 

Előzmény: február32 (18477)
február32 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 18482

Jól van, nyugalom, csak úgy jött le.

 

:D Nem tartod érdekesnek, hogy Te nyugtatsz engem? :D

Előzmény: fgcs (18480)
fgcs (X) 2014.02.23 0 0 18481

Nézd meg a facebook oldalunkat. ;)

Előzmény: fda91 (18476)
fgcs (X) 2014.02.23 0 0 18480

Jól van, nyugalom, csak úgy jött le.

Én az összesített eredményre vagyok inkább kíváncsi. :)

Előzmény: február32 (18479)
február32 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 18479

Miért is bántom azzal, ha érdekel, hogy mit is mutat egy ilyen kimutatásban az általam megkérdezett tételek? Gondolkozz már egy picit, ne csak a támadási pozíciókból legyél képes mindent megközelíteni.

Előzmény: fgcs (18478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!