Keresés

Részletes keresés

oys... Creative Commons License 2014.08.31 0 0 154920

"Elvégre láttuk már a Tag-Heuer igazgatóját nemzetközi órafórumra nikket regisztrálni,
és magyarázni online kommentekben a cég bizonyítványát"

 

Én még csak hírből hallottam a magyarázkodásaikról (márha ez a Seiko-alapú werk témája, amit említesz).

A részleges tudatlanságom eloszlatására átemelnél ide részleteket a témában? (Persze magyarul...)

Előzmény: Wreck Diver (154918)
nickback38 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154919

Értem, legkésőbb akkor úgyis kiderül minden, amikor felnyílik a tok, ahogy a Claro Semag, vagy épp a Steinhart esetén :-)

Előzmény: Wreck Diver (154918)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154918

Arra, hogy a mai világban nem jó semennyire titkolózni bizonyos téren.
Elvégre láttuk már a Tag-Heuer igazgatóját nemzetközi órafórumra nikket regisztrálni,
és magyarázni online kommentekben a cég bizonyítványát...

OFF: Ahogy rendőrként ezért nem kiabálunk furcsaságokat például tüntetésen. 
Valaki úgyis veszi, leadja, sztrímeli ésatöbbi, és utána jöhet a fej falba verése, hogy ezt nem kellett volna.

Előzmény: nickback38 (154916)
nickback38 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154917

Értem, köszönöm. Keress rá ezen a fórumon és az "órák a felkelő nap országából" fórumon a Tissot-ra. Olyan negyed éven belül voltak aki panaszkodtak a quartz-ra. Volt hogy rá is kérdeztem a típusra/évjáratra, mivel az én 15 éves quartz

pr200-as chrono-mnál semmi ilyet nem tapasztaltam és nagyon furcsáltam. Nézz még szét vmi basic kereséssel pl. "Tissot quartz problem" a google-n, angolszász és német fórumokon elég jó reprezentáltság van szinte minden órából.

Előzmény: NormanBates (154877)
nickback38 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154916

Biztonságosabb, de drágább is. Pénz meg ugye van amennyi van. Ha felidézed, hogy milyen határok között akartak itt óravételhez tanácsot kérni, hát nem lehetett túl sok mindent ajánlani....

Akinek megvan a pénze egy Tissot-ra és átlag vásárlónak tekinthető (megvannak a sztereotípiák, hogy a svájci óra jó,

meg a drágább termék biztosan jobb, mint az olcsóbb), az nem fog filózni, megvesz egyet. Vagy választ vmit ami szintén

Tissot árban van, gondolván, hogy az is drága, az is jó. Nem is lesz rosszabb, csak hogy a Tissot ára mondjuk 50%-ban tartalmazza a swiss made-t, a másiké meg mondjuk 70%-ban fogja tartalmazni.

Az órás meg akihez elviszi karbantartani elmondja neki, hogy ezt a jó kis órát megvehette volna mondjuk max féláron, ha nem swiss made van rajta, hanem mondjuk made in Germany/Japan/China...bár a Tissot-nál is mondhat ilyet. Semmiképp nem lesz jó reklám. És a fentiek nem arról szólnak, hogy minőségi probléma lenne, bár lehet az is, mert miért ne lehetne.

Egyébként Te mire gondoltál, amikor ezt írtad?

"A swiss made-be lassan valamennyi megoldás belefér ( kíváncsi vagyok, mikor üt ez majd vissza a jövőben ) :)"

Előzmény: Wreck Diver (154884)
nickback38 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154915

Abban egyetértünk hogy a Rolex - egyébként tudomásom szerint az Omega is - az "olcsóbb" kategóriáival kaszál, pont emiatt tartják némelyek kicsit aggályosnak hogy luxusóraként az említett márkákat vegyék meg. Viszont az óra/havi bér vonalon kétségeim vannak.

 

Rolex Submariner az Amazon-on 6300 EUR. Egy német pályakezdő mérnök - bőven középosztály -, fizetése cc. ennyi volt tavaly : http://www.hrportal.hu/c/ennyit-keresnek-a-mernokok-nemetorszagban-20130326.html

Erre rátehetünk 20%-ot és akkor kapunk egy nagy átlag német mérnöki fizetést. És ez egy közepesen jó fizetésnél kissé több.

Svájcban valóban magasabbak a fizetések, de nem a duplája a német béreknek egyazon szférában, de még annyiból sem jönne ki kétszer az említett óra. Tudom, hogy csak vacak 2000 EUR-ot hiányolok, de ez 20% lenne egy 10000 EUR-os fizetéshez mérten. Milyen szférában keres 12000 EUR-t havonta egy közönséges alkalmazott Svájcban? Vagy a Rolex lényegesen olcsóbb ott?

 

 

Előzmény: altimus (154885)
nickback38 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154914

Ezzel kezdtem anno :

 

"A luxus kategóriában meg felirat nélkül is egyértelmű az eredet a márka alapján - itt egyébként sincs esélye új versenyzőnek."

 

Erre már más is "rákérdezett", neki is leírtam, hogy szvsz nem ez lesz a fő csapásirány.

Azért vannak próbálkozók (és nem is túl újkeletűek) :

 

http://www.watch-insider.com/news/chinese-manufacturer-sea-gull-presents-dual-axis-tourbillon-read-exclusive-report-china-written-contributor-logan/

 

Azt viszont nem lehet kijelenteni, hogy a luxus kategóriában versenyzőket nem érheti rossz, pl. a Breguet is "csatlakozott" a sw group-hoz. Ha pl. minden 20. swiss made órának lesz némi "kínai beütése", vagy csak ezt gyanítja a szájhagyomány,

azt mindenki meg fogja érezni vmennyire.

De valóban nem kell ezen ennyit agyalni, ahogyan az autóknál bebizonyította az élet, hogy mi mennyiért mennyire piacképes, itt is be fogja bizonyítani. Csak lassabban, mivel a volumenek mások és autózni azért jobban szeret a nép, mint karórát hordani.

Előzmény: Felfedező2 (154882)
nickback38 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154913

Nem lennék meglepődve, ha Svájcban - emlékezve a japán quartz-ok csapására -, már kezdenék gyakorolgatni az

"Ez a harc lesz a végső..." csoportos előadását :-)

Előzmény: Wreck Diver (154906)
nickback38 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154912

Forgató ügyben több független mérés is uazt hozta ki, utána összegezve lett az eredmény és a helyére került a dolog.

Senki egy szóval nem kérdőjelezte meg a végeredményt. Szvsz ilyen dolgok vannak egy fórum hasznára, amiből utána mások is profitálhatnak...

 

Swiss made ügyben leírtam, hogy magam sem látok realitást a független mérésben - pl. "Ha mindenáron szeretnék vmit tenni" -, de hasznos lenne. Ehhez mérten ezen lovagolt mindenki az érdemi tartalom helyett. A fordított pszichológia hívei tapsolnának örömükbe .-)

Én valóban értem és szerintem mások is - különben rákérdeztek volna :-)

Előzmény: oys... (154881)
rtivi Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154911

Egy okosóra helyett akár még hordanám is. :-)

Előzmény: öccse (154908)
nickback38 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154910

2010 környékén még "csak" 46M USD volt a Rolex reklámköltsége, de ettől még nem menne annyira a szekér - jó a marketingjük. A Deepsea projekt nagy húzás volt reklámelméleti szempontból...nem a szívem csücske a marketing,

de ezért még én is adnék egy piros pontot :-)

Előzmény: dexter0719 (154896)
Huszas Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154909

Sziasztok!

Egy ismerősöm zsebórájának a beazonosításához kérnék segítséget, én ezt találtam róla a neten, hátha a szakértő urak valamivel többet tudnak róla mondani:

http://www.trocadero.com/stores/watchco/items/1129493/item1129493.html

A segítséget előre is köszönöm!

öccse Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154908

Bizony én is elfogadnám !

Előzmény: rtivi (154905)
öccse Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154907

A legfrissebb WatchTime-ban van benne. Idén a Citizen  6. lett 20,7 M USD-al. Érdekes még, hogy a R. 2012-höz képest tavaly 17.9 %-al növelte reklámkiadásait ( Forma 1 ?). Élénkül a piac (nem itt, ott !), ezt mutatja az is, hogy a válság idején 2009-ben 400-ról 250 millióra esett vissza az USA-ban az órákra fordított reklám költsége, míg tavaly már elérte az 500 milliót (forrás: Kantar  Media).

Előzmény: dexter0719 (154896)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.08.30 0 0 154906

OFF: Ez már egész tradícionális külső...

http://index.hu/tech/2014/08/29/ilyen_lesz_az_lg_kor_alaku_okosoraja/

 

rtivi Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154905

Hm,

hát ETA ide, ETA oda, Bonddal vagy nélküle, sőt, a kis méret ellenére és a Sub klón váddal együtt azért mégis elférne kedvenc Seamastereim mellett... :-)

 

Tomi 250D Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154904

Bocsánat, elfelejtettem még valamit:

 

csaton van egy szám: 1447

csat hátoldalán: SYH 5MIC (gondolom ez a bevonat vastagsága)

 

Köszönet az infóért!

Tomi 250D Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154903

szerkezete:

 

Tomi 250D Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154902

NAGYON OFF:

Tud esetleg valaki segíteni nekem ennek az órának a pontos típusában, korában, esetleg értékében?

 

akiesznelvan Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154901

azt hittem csak nekem kezd érthetetlenné válni ...

Előzmény: oys... (154881)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154900

Ha az az ember lennék, aki névtelen internetes csevejek miatt képes megharagudni, sajnálnám önmagam. Ahogyan azt az embert is sajnálom, aki nem az erényei, csak a presztízse miatt választ magának egy személyes tárgyat (lehet az csináltatott cipő, öltöny, óra, autó). Mert az az ember, aki kizárólag azért hord Patekot, mert drága vagy mert megteheti és ezt dobta a gép érettségire, nem pedig azért, mert jó, az nem ismeri a dolgok valós értékét, nem tud örülni az élet apró dolgainak. Pedig az élet apró dolgai - még a tárgyi szinten is - fontosak... Nem, nem a tárgyak okoznak boldogságot, de hozzájárulnak a jó közérzethez, ami hosszú távon, minden mással együtt nem csupán magabiztosságot, hanem pozitív kisugárzást is kölcsönöz az embernek... És most itt szó sincs arról, hogy aki gond nélkül megteheti, hogy vegyen egy Patekot vagy egy Vacheront és nem is gondolkozik rajta, az ne lehetne boldog, jó kisugárzású ember, de szerintem itt a fórumon kevesen vagyunk ilyenek, ezért az átlagos használati tárgynál erősebb kötődés egy-egy órához ebben a körben számomra érthető és elfogadható...

 

Egyébként a vágyott kedvencem továbbra is egy Vacheron Overseas chronó a 40 mm-esből, hogy tudd. Viszont képtelen vagyok saját tapasztalat alapján "reklámozni" mert egyszer volt a kezemen ilyen, az is 42 mm-es volt... És lehet, hogy ez megmarad vágyott darabnak, pedig szerencsére az sem hosszú évek fizetése...

Előzmény: dexter0719 (154898)
vzstrial Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154899

Ha már Rolex... :)

Szerintem egy stílusos (sok kőgazdag tanulhatna tőle stílust), ikonikus és számomra nagyon szimpatikus emberről:

http://www.ablogtowatch.com/rolex-ambassdor-sir-jackie-stewart-watches-cars-good-taste/

 

Ha az első órájának megvétel sztorijának fele is igaz, akkor is számomra tetsző történet.

dexter0719 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154898

tudod mi a különbség egy patek és egy rolex tuladonos között?

hogy a patek tulajdonos soha nem dícséri a saját óráját, mert nincs rá szüksége:-)

remélem érted a viccet és nem haragszol meg érte.

Előzmény: Felfedező2 (154897)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154897

Háát közel sem annyiszor, mint egy-két Steinhart, Orient, Doxa stb. rajongó, mert nagyjából x hónapig max. olvasni járok ide, nem Rolexet reklámozni. Sajnálom egyébként az Omega-t (ezelőtt négy teljes évig próbáltam megbarátkozni a külsőre nekem máig legjobban tetsző modelljükkel - ő viszont nem akart velem, ezért nem tudom magasztalni, meg az IWC-t is, ami meg a kezemre nem akart felkerülni szinte soha az általad említett ellenében, amikor reggel megkérdeztem magam a vagy-vagyról, így ajándékba, jó karra került. Szóval nehéz ezekről ódákat zengenem). Bár továbbra sem értem, hogy miért bűn egy órás fórumon jókat írni egy általam - és nagyjából közmegegyezés szerűen a világban mások által is - kitűnőnek tartott márkáról, kizárólag szubjektív alapon, saját tapasztalatból, de ha zavar, ne olvasd! Én ezt nem éreztem ömlengésnek, de ha Te így, hát szíved joga. Én biztos nem írnék egyetlen Breitling, Omega, Patek stb fannak se ilyeneket, mint Te nekem, mert órás fórumra szerintem, gyűjtők, rajongók, érdeklődők járnak, de az, hogy ki kiről mit ír, mégha kérdés formájában is, maximum őt minősíti. Ha valahol, egy svájci órás fórumon ne legyen már pellengérre állítva az egyik legjobb svájci márka elkötelezettje!

Előzmény: dexter0719 (154895)
dexter0719 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154896

próbáltam megkeresni a 2013-as adatok, nekem nem sikerült, de itt van a 2012-es 60-as lista:

http://www.watchtime.com/wristwatch-industry-news/industry/million-dollar-club-2012-watch-advertising-all-time-high/

A citizen 4. helye nekem elég meglepő.

Előzmény: öccse (154890)
dexter0719 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154895

remélem te ezért kapsz a Rolex-től havidíjat ;-) mert gyakorlatilag minden hozzászolásodban a saját órád nagyszerűségét hírdeted. Bocs, de már nagyon régóta szúrja a szememet, most nem tudtam szó nélkül hagyni.

Előzmény: Felfedező2 (154893)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154894

Azért egy-két havi fizetés egy óráért még nyugaton is sok pénz! Itthon a felső-közép pénz a fövárosban kb. 4-500 nettó körül lehet. Azért ebben a körben mozogva sem látok túl sok embert 800 ezres, milliós órában flangálni. Sőt, aki tudja, hogy valaki ilyesmire ennyit kiad... Sok pénz az, na! Meg másra is kell - lakhatás, szolgáltatások stb. A Roli nagyrészt nyugaton is luxus, hidd el! ha valaki kap egyet, élete legfontosabb ajándékai között tartja számon és nincs a hentesen, pincéren - pedig jól keresnek...

Előzmény: altimus (154885)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154893

hordtam már többfajta, nem alsó kategóriás svájci órát és ezek közül messze (nem kicsit messze) a Rolex a legpontosabb, masszívabb, gondmentesebb. Szerintem milliónyi, jó társadalmi státuszú vásárló több évtizedes hasonló tapasztalata is jó marketing a cégnek...

Előzmény: Wreck Diver (154892)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154892

Pedig ha visszanézed, milyen órákat csináltak a többiekhez képest,
és hogy a kvarcválság kezdenén milyen taktikát választottak, bizony
az akkori innováció, az akkori minőség, és a jó piacválasztás tette lehetővé azt,

hogy manapság így hasítsanak.

Mert ha az omegához és más gyártókhoz hasonlóan elkezdtek volna olcsó szemetet
gyártani, ma ők is csak egy reanimált eta tokozó, vagy egy felfelé kapaszkodó, 5-10
évre újra saját szerkezetet gyártó cég lennének.

Előzmény: dexter0719 (154891)
dexter0719 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154891

igen, így van.

jókat szoktam mosolyogni a hsz-okon akik azt hiszik, hogy azért hasít a Rolex mert ők annyira innovatívak és olyan jó minőségű órákat csinálnak. na persze :-)

Előzmény: öccse (154890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!