Keresés

Részletes keresés

fajdkakas Creative Commons License 2012.02.01 0 0 6291

Sziasztok!

 

Mekkora hidegnél fagy el az őszibarack virágrügye, vesszői, illetve a teljes fa ebben az időszakban? Az elkövetkező komoly havazás miatt és a nagy hideg miatt kérdezem. Van 12 db fám itt az Alföldön.

thekingisalive Creative Commons License 2012.02.01 0 0 6290

Hány % szokott megmaradni?  A zöldoltáshoz és szemzéshez nem értek.

Előzmény: Ali-bá (6289)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.01 0 0 6289

Az őszibarack tavaszi oltásának egy hátránya van csak az, hogy általában nem marad meg. Ezért azt ajánlom, hogy nyár elejei zöldoltással, majd hajtó szemzéssel, végül ősszel alvószemzéssel próbálkozz.

Előzmény: thekingisalive (6287)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.01 0 0 6288

Midnightx !  Ez az őszibarack mekkora méretű és mikor érik? Azt látom, hogy fehér húsú és elég szép szineződésű.

Előzmény: Midnightx (5786)
thekingisalive Creative Commons License 2012.02.01 0 0 6287

Megnyugtattál, kösz!

Én mirabolán magoncokhoz tudok hozzájutni, hogy pontosan milyen fajták, hát nem tudom. Mindenesetre szemezni nem tudok, így oltani szeretném rá az őszibarackot és a nektarint. Eddig még csak kajszit oltottam rá, az sikerült és nincs semmi gond egyelőre. Hosszú távú tapasztalataim még nincsenek.

Mindenesetre nálunk a mirabolán (akármilyen fajta is) teljesen jól tűr minden talajt, a legnagyobb fagyot és szárazságot is, szóval remélem jók lesznek rajta a különböző barack fajták.

 

Még annyit kérdeznék, hogy az őszit miért szemezni szokták főleg? Az őszi oltásnak van valamilyen hátránya?

Előzmény: Törölt nick (6282)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.01 0 0 6286

Ha kicsit magasabbra engeded nőni, akkor a kerítés se árnyékolja a K-i napsütést. Nekem is van szilva alanyon őszibarack, semmi kifogásom ellene. Kb. 1,5 m magas a szilvatörzs és tányér alakú a korona.

Előzmény: tp329 (6285)
tp329 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 6285

Érdemes lenne megpróbálni.

Előzmény: Törölt nick (6284)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.01 0 0 6284

kb 9nmes helyem van bádogkerítés mellett ami keletről takarja a napot és diófa volt helye.

Előzmény: Csarli1 (6278)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.01 0 0 6283

Írás végén az őszibarack mirabolánon mint lehetséges írsz. Ez engem érdekelne.

Hallotam egy helyen hogy csinálnak ilyet. Nekem vizes kötött agyagos talajomra vajon alkalmas-e az általad felvetett variáció??

Előzmény: Törölt nick (6282)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 6282

1-2 dolgot elfelejtett ez a faiskola megemlíteni a mirabolánnal kapcsolatban.

A mirabolán a cseresznyeszilva egyik változata ,rendkívül sok alfajjal,változattal.Magyarul a mirabolán egy gyűjtőfogalom.Amitől herótom van a faiskolásoktól /akinek nem inge.../az az,hogy az oltványcímkékre az alanyhoz azt,hogy " mirabolán" nem is írhatná rá.Könyörgöm,egy csomó magoncát és ivartalanul szaporított fajtáját használják a faiskolák,de ezek SZELEKTÁLTAK és SZÁM és/vagy BETŰJELZÉSSEL ELLÁTOTTAK.Olyan,hogy szimpla mirabolán NINCS.Mo-n jellemzően a ceglédi szelekciót használják /már aki feltünteti a számokat/ Pl: C 162,C 174, C 359, C 679.Ezek mind más-más tulajdonságú.

Aztán ott vannak a külföldiek : Myrabolán B  Anglia,East Malling

                                                 MY-BO- 1   Szlovákia,Bojnice

                                                 My-KL-A     Szlovákia, Klcov

                                                 Myrabolán 29 C     USA,Bretwood

 

a klónok                               : Marianna GF   8-1    marianna szilva x mirabolán

                                               Ishtara                    mirabolán x őszibarack

                                               Myrocal                   szelektált mirabolán klón

                                               INRA GF 31             mirabolán x Prunus salcinia

 

stb.

Az sem igaz,hogy mind sarjadzik.Van olyan is ,ez igaz.Nekem is volt egy Harcot kajszim /már kivágtam,nem az alany miatt/,az most is sarjadzik ,mint az őrült...de van 3 Ceglédi aranyam

C 162-es mirabolánon,gyönyörűek és semmi sarj /6 éve ültettem őket/ ...ja és nagyon bírják az én agyagos földemet.Fagyra sem érzékenyebb,mint a többi alanyon lévő.Stb,Stb...

 

Rühellem az olyan leírásokat,ami általánosít és azt szentírásként közlik.Sem alanyban,sem fajtákban nem lehet azt kijelenteni,hogy ez vagy az nem alkalmas Mo-n.Tájanként,talajonként ,egyéb szempontok szerint kellene a leírásokat készíteni.

/ Ezért írják a kivit is alkalmatlannak Mo-ra,holott jobban bírja,mint a szőlő /.

Na nem mérgelődök tovább...

 

Ui : igaz a mirabolánt nálunk jellemzően nem használják őszibarack alanyként,de ez nem jelenti,hogy nem lehet.Van olyan talajtípus,ahova kimondottan jó  és sztem nem ered rosszabbul a szemzés rajta,mint máson.

Előzmény: thekingisalive (6269)
gergerg Creative Commons License 2012.01.31 0 0 6281

Akkor már biztos vagyok benne hogy az enyéimen Gönci kajszi lesz. 

Előzmény: Csarli1 (6280)
Csarli1 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 6280

Igen, a Baby goldom egyéves hajtásának amit elfelejtettem kivágni átmérője  3cm volt

Előzmény: Ali-bá (6279)
Ali-bá Creative Commons License 2012.01.31 0 0 6279

Miért kell neki zöldmetszés? Nagyon erőteljes a növekedés rajta?

Előzmény: Csarli1 (6276)
Csarli1 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 6278

Azért egy próbát megér.

Előzmény: Törölt nick (6277)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 6277

Nekem ez akkor nem jó. Sokvíz kevés hely. Amíg nem veszek olyan helyen földet ahol megél addig nem álmodom az őszibarackrol.

Előzmény: Csarli1 (6274)
Csarli1 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 6276

 

Nyáron viszont zöld metszést igényel, de megéri.

 

 

Előzmény: Ali-bá (6275)
Ali-bá Creative Commons License 2012.01.30 0 0 6275

..., továbbá, nem sarjadzik, a vashiányt is tolerálja és ellenáll a fonalférgeknek. Ráadásul ha tavasszal elülteti, még idén be is olthatja zöldoltással.  Továbbá nyáron hajtószemzés, ősszel alvószemzés, valamelyik biztosan bejön! Jövőre meg nőhet a nemes. Minimum 2 év nyereség.

Előzmény: Csarli1 (6274)
Csarli1 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 6274

Ez egy újratelepítésre alkalmas alany, a ráoltott nemes intenzíven növekszik, darabossab gyümölcsöt nevel, jól tűri a szárazságot.

Előzmény: Törölt nick (6273)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 6273

Ezen az alanyon mekkora fa nevelhető. Van még kevés helyem.

Előzmény: Csarli1 (6272)
Csarli1 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 6272

Higgyél nekik, ők tapasztalatból írják. A myrabolán alanyként történő előállítása egyszerűbb, és olcsóbb az őszi alanytól, és ha jó volna, azt használnák. Ha az ültetés után marad GXN-15-ösöm adok.

Előzmény: thekingisalive (6269)
thekingisalive Creative Commons License 2012.01.30 0 0 6271

Nem arról van szó, hogy nem bízom a mirabolánban, hanem arról, hogy az előbb találtam ezt a cikket és a frászt hozta rám. De írnak mindent össze-vissza, tudom, hogy nem kell mindent elhinni. Ezért kérem a tanácsotokat.

A barackmag vetéssel az a gond, hogy 2 év, mire azt oltani lehet, aztán még 3-4 év, mire terem. 5-6 év várakozás az nekem sok, nem vagyok annyira türelmes.

Előzmény: Ali-bá (6270)
Ali-bá Creative Commons License 2012.01.30 0 0 6270

Ha nem bízol a mirabolánban, akkor vess el őszibarack magot és olts a magcsemetékbe. Nekem bevált. (Nézz szét a kertszomszédok barackfái alatt, lehet találsz is.)

Előzmény: thekingisalive (6269)
thekingisalive Creative Commons License 2012.01.29 0 0 6269

http://www.faiskola.hu/novenykatalogus/noveny/849-oszibarack-prunus-persica-babygold-6.html

 

Itt ezt olvastam:  "Myrabolan alanyként nem jó eredményt ad, rossz a forradása, fagyérzékeny, rövid életű fát nevelhetünk csak belőle."

 

Igaz az, hogy ennyire rossz a mirabolán barack alanyként? Nekem nincs lehetőségem barack és keserűmandula alanyt beszerezni (fogalmam sincs hol kaphatóak), mirabolánból viszont van sok. Nyugtassatok már meg, hogy azért az se rossz annyira, mint ahogy a cikk írja!

Csarli1 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 6268

Jól írtad a nevét nekem van belőle 180 fa és július végén érik A-AA méretű molyhos, sárgahúsú, magvaváló. Magyarországon nincs a fajtajegyzékbe, ezért nem szaporítják.

Előzmény: thekingisalive (6266)
gal-lóca Creative Commons License 2012.01.24 0 0 6267

A net szerint csak elegant lady van júliusban.

Előzmény: thekingisalive (6266)
thekingisalive Creative Commons License 2012.01.24 0 0 6266

Senki sem ismeri? Esetleg rosszul írtam a nevét?

thekingisalive Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6265

Információt szeretnék a "July lady" barackfajtáról. Semmit se találtam a neten, még annyit se, hogy őszibarack vagy nektarin-e.

fehérkutya Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6264

Sziasztok,

Régen Bács-Ksikun megyében laktam, ott gyakori volt a nagy mézédes lédús őszibarack.

Mióta Zalában lakok nem láttam őszibarack fát. Állítólag keserűmandula nem bírja ezt a talajt.

Idén szeretnék mirabolánba és parasztbarackba oltani vagy szemezni néhány fajtát.

Alanyaim már megvannak. Nem tudna valaki küldeni oltóvesszőt esetleg? Cserébe küldhetek én is valamit, bár főleg régi fajta gyümölcseim vannak és sokról azt sem tudom micsoda.

Nem ismerem az őszibarack fajtákat. Andosa nektarintés Springtime-ot ültettem 2010 őszén. Tavaly elfagytak az ágvégek, alig fejlődtek. Augusztusban szemztem valami ismeretlen fajtát mirabolánba és parasztbaracka és úgy tűnik jók lettek.

Ma láttam, hogy Andosa kisfámon megindultak a rügyek. Levélkezdemények látszódnak. Nem lesz jó vége.

 

Csiki 74 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6263

Ne az én kedvemért,saját örömére ,és a sikerélményért próbálja ki.

Előzmény: Ali-bá (6261)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6262

Én asszem a tavaly kényszerből kipróbált szemlapozással próbálom tavasszal elpótolni a sikertelen szemzéseket /mármint őszibarackból,a többihez ott az omega/

Előzmény: Ali-bá (6261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!