Keresés

Részletes keresés

téeszelnök Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13424

Na most ebben annyira k.rv.ra igazad van, hogy írtam is a moderátornak, hogy holnaptól ez a hozzászólás az enyém... :)

Aki még nem járt arrafelé, higgye el, hogy Hvala megállapításai általános érvényűek.

Előzmény: Hvala (13422)
Hvala Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13423
Mindig fáziskésében vagyok!
Előzmény: Hvala (13422)
Hvala Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13422

Hát akkor mégis közkinccsé teszem:

A  magánapartman Ho-ban a tapasztalatom szerint (nem ap. telep) az olyan egy kicsit , mintha a sajátodban lennél.A háziak az emeleten (általában a legfelső szinten )laknak, az apartmanok pedig a fsz.-en , emeleten helyezkednek ,külün -külön bejárattal. Jószerivel nem is találkozol másokkal , legfeljebb egy-egy reggeli vagy esti köszönés erejéig. Akkor kelsz , eszel , iszol , mész-jösz amikor csak akarsz, kapukulcs a kezedben , saját terasz, erkély , szőlőlugas.A háziaktól meg inkább otthonosan érzi magát az ember.Szerintem remek vendéglátók a horvátok. Nem zavarnak, de ha kéred halat vesznek a piacon , megsütik neked, saját borukkal kínálnak. Napközben , ha találkozol velük  a faluban , parton, boltban ismerősként köszöntenek.

Igaza van téeszelnöknek , a szubjektív benyomások a legfontosabbak.

Nagyon jó sátrazást kívánok !Igazán!

(Egyébként hazai tájon -tisza túra-  nálunk más nem is jöhet szóba)

ui: a helyiektől hallottam, hogy nagy különbség van habitusban horvátok és dalmátok között. Mi az utóbbival találkoztunk.

Hvala

Előzmény: thimy31 (13419)
AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13421
Sok sikert ;-) Ha neked ennyire tetszett Fiume, akkor idén nagyon kellemes meglepetésben lesz részed, mert a parton annál csak szebb városok vannak ;-) Zárábból kijutni meg tényleg embert próbáló feladat, de ennek ellenére érdemes benézni oda is egy-két napra.
Előzmény: WartburgosGéza (13417)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13420
Igazad van.  Hagyjuk ezt a témát. Evezzünk szebb vizekre. Pl. egyenesen az adriai tengerre....
Előzmény: téeszelnök (13411)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13419

Hvala!

Veliko Hvala a levélért, de még nem érkezett meg, sajna. Szívesen olvasgatom a különböző véleményeket, mert érdekel, hogy mások hogyan látják, élik meg a nyaralást. Remélem, a sátorozás mellett tartunk ki,  mert másra nemigen futná.

Tímea

 

Előzmény: Hvala (13414)
AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13418
Én már öreg vagyok, és nagyon sokfelé jártam a világban. És most én is ott tartok, hogy "annyira tetszik Horvátország, hogy nem tudok másfele menni" ;-)))
Előzmény: S Balage (13412)
WartburgosGéza Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13417

Sziasztok!

 

Már egy éve itt ólálkodom, de csak most írok először! :))

 

Mi az asszonnyal tavaly voltunk először H.o.ban...

Rettenetesen élveztük!

 

Szintén camping, meg ócsóba, sok kajával otthonról és némi import benzinnel, persze nem vittük tulzásba......:)(Miskolcról mentünk..)

 

Autó...hát bizony az egy 1.3-as Wartburg...:)

Nem volt kényelmetlen, de azért nem is élveztem minden pilanatot felhőtlenül..:)

(semmi hiba nem volt vele, csak hazafelé vízhólyag nőtt a jobb lábamon, amivel a gázt nyomtam!...:))))) )

 

Sajna az asszonynak nincs jogsia, első este lenyomtam egyhuzamban 900!!!km-t.

Este 22.00kor indultunk és másnap délre voltunk Fiumében...

 

15 éve vezetek, de EZT SENKINEK NEM AJÁNLOM!!!!

 

Aztán át Mošćenička Draga-ba és végig ott voltunk...illetve a környéken!

 

 

..ami tetszett, azt már majdnem mind leírtátok!..:)

 

1.Én akkor láttam először a tengert...hát leírhatatlanul nay élmény volt....

2.Az asszony régész, tehát rengeteg múzeumban voltunk....

Először morci voltam, de főleg a zágrábi Nemzeti Múzeum után azt mondtam, hogy kár lett volna kihagyni...:)

3.Elég szűk volt a költségvetés, de kispóroltunk egy éttermet is, Fiumében a kikötőben...Inkább kifőzde volt, de kalamárt ettünk, 2 személyre kólával és sörrel...80 kunát fizettünk:)

 

4.Trafival nem, rendőrrel is csak 1x találkoztunk!

5.Ha a campinget leszámoljuk 40k volt az utiköltség(Miskolcról, összesen 1900Km-t mentünk!)+amit ott költöttünk..(fagyi, füge, sör, hal, olajbogyó, apróságok, amik most nem jutnak eszembe)

6. Karlovacko...:))))(...a barna is!)

7. Fiume és környéke = Monte Carlo...vagy még szebb! :)

 

Ami nem tetszett:

 

-Zágrábból kínkeserves volt a kijutás, mindkét alkalommal!...:(((

Nem az autók, hanem mivel nem az autópálya felé mentünk, a város sajna nincs normális irányjelző táblákkal ellátva...amit találtunk az mind az oszlopon kb 5m magasan apró betűvel...:((((( )

Ha valakinek van erre trükkje, akkor írja már ide!

Merre kell menni keresztül a városon...mit kell figyelni....stb...Köszönöm!

 

-Magyarországon, az autópálya után a balatonpart...(Miskolctól végig pályán mentünk, csak BP-n kellett átvergődni, de ez este (kb. 0-1 óra között) nem olyan vészes!) Csak kétszer akartak belémszáguldani frontálisan a vasárnap hajnali "diszkós,mercsós hülyegyerekek"...:(  (ez más tészta, de akkor is zavart!)

és ennyi!...

 

2004. augusztus 20.-a után mentünk 7 napra...

...sajna a munkám miatt most is csak aug. vége lesz belőle, de megyünk!

 

 

De most már Split, vagy Zadar lesz az uticél!

 

Kívánok mindenkinek szép nyarat, találkozzunk H.o.ban...:)))

AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13416
Szerintem meg épp itt érdemes megbeszélni a tapasztalatokat, ebből a szempontból is ;-) Pl. nekem is nagyon jól jött a 200-as szög című ötlet, tavaly ugyanis karikába hajtottam az elősátrm cövekjeit, és a talaj szinte mindenhol az Adria partján hasonló jellegű.
Előzmény: téeszelnök (13411)
AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13415
Megdumáltál ;-))) Majd gyártok panorámaképeket is ;-) Juteszembe, a hétvégén ajánlottam két linket a panoramakep.lap.hu gazdájának, már fel is tette az eddig még nem is létező Horvátország c. dobozba. Akinek van egy kis ráérő ideje, mehet oda nyálcsorgatni ;-)))
Előzmény: koltain (13413)
Hvala Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13414

Kedves Thimy!

Mire megírtam nagyívű értekezésemet a horvát vendégfogadás személyes tapasztalatairól , addigra   off lett  a téma, ezért privátban küldtem el neked.

Hvala

Előzmény: thimy31 (13407)
koltain Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13413
Szerintem lehet csinálni...... De mind1 3 év hosszú idő emlékek is fakulnak ezen ne vitázzunk.
Gondolom ugyis csinálsz egy kupac képet meg kérünk élménybeszámolót is.
Előzmény: AZS (13410)
S Balage Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13412

Tudnék apartmant, 30e/éj/apartman (3 fős). Igaz semmi extra, pici konyha, tiszta edények (bár mi vittünk magunkkal). Ha egyszer voltál náluk, következő évben már foglalót sem kérnek.

Tenger max 50 méter. Írtó kedves háziak. Szuper árnyékos parkoló az apartman udvarában. 

 

Mondjuk nekünk nincsenek nagy elvárásaink. Mi csak aludni és tisztálkodni járunk az apartmanba. Reggel felkelünk, reggeli, egy kis kaja meg ásványvíz be a táskába, aztán majd csak este érünk vissza. Kaja, fürdés és alvás. Másnap kezdődik előről.

 

Én úgy voltam vele, hogy amíg fiatal vagyok bejárom a környező országokat, "feltérképezek" mindent-ha anyagilag tehetm.  DE mondjátok, mit csináljak, ha annyira tetszik Horvátország, hogy nem tudok másfele menni???,

Ha meg öreg leszek (nincs is sok nyugdíjig, csak vagy cirka 40 év), utána meg öregesen lejárok a legjobban bejött helyre.

 

 

Előzmény: thimy31 (13409)
téeszelnök Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13411

Szerintem nem itt kéne eldönteni, miért jó a sátorban ill. apartmanban.

Én voltam mindegyikben (mint még sokan mások), csomó szubjektív dolog van benne. Meg sose végzünk a vitával. Különben is, egyre OFF-abbak vagyunk...

Elviselhetetlen emberek pedig mindkét esetben előfordulhatnak. A bunkóság idő- és helyfüggetlen. Szerintem...

AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13410
http://www.freeweb.hu/vwinfo/images/viz.jpg - ilyen képet azért nem csinálsz Rovinjban (itt olyan 2,5 - 3 méter mély a víz ;-)
Előzmény: koltain (13408)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13409

Tudod, ha találnék egyszer egy olyan helyet, közel a tengerhez, ahol a háziak rendesek, és minden ok, akkor visszajárnék oda, de lehet, hogy mást is felkeresnék közben.., egy biztos hely, ahova minden évben várnak, biztosan jó.

Tehát 40 eu egy négy fős apartman. Mi 20-ból tudnánk kijönni. Így számoltam ki. Ha nem tetszik, továbbutazom én is. Igaz, a sátorállítás nem mindig a legkedveltebb munkák egyike, és a matracfújás sem. És az sem jó, ha tele az autó mindenféle lim-lommal (ahogy a férjem monja időnként, ha kirándulni megyünk), de ennek is megvan a külön bája.

Előzmény: S Balage (13405)
koltain Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13408
A szürke Golf-ot totálra törték (belémjöttek) azóta van megint egy golfom (márkahű vagyok). Mi sokat jártunk Rovinjba és ott tiszta a víz (emlékeim szerint amik 3 évesek).
De sajna nem tudok menni sehova. Elfoglaltságok, stb. Csak a szívem fájna.
Bocsi mindenkitől az OFF-ért de hát VW-esek vagyunk :D
Előzmény: AZS (13406)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13407
Gyerekkori emlék, lehet, hogy az idő távlatából már másként látom, de akkor a szüleimet nagyon idegesítette. Sorba kellett állni az étterem előtt, és ha nem érkeztél időben, a beosztásod szeint, akkor várhattál az ebédedre. Volt egy idős házaspár, mindig hangosan ettek, az asszony mindent krtitizált, a férj csak hümmögött, és ugráltatta a pincéreket. Kerültük őket, mert zavaró volt a viselkedésük, mégis valahogy időnként mellénk kerültek. Aztán, hogy a szépet is említsem, volt egy  nagyon rendes pincér, ha ő szolgált ki bennünket, akkor biztos, hogy a legjobbat kaptuk. Voltak kellemesebb élményeink is, de kijárt a közösből is a rosszabb oldala. Engem a tumultus zavart, és hogy cipekedtünk a tengerre..., aztán délben rohanás vissza, mert nem kapunk ebédet, délután megint a tenger... ez nem nyaralás, ez kaszárnya - ilyenek az emlékeim. Ezért húzok a "sátorosok" felé. Majd meglátom, milyen lesz.
Előzmény: Hvala (13359)
AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13406
Golfod megvan még? Nacsakmerthogy ezen a hétvégén Hortobágyon lesz VWoodstock, ott lesz az én buszom, a te volt buszod, meg annak az ikertestvére, de ott lesznek az indexes golfos fórumból is jó sokan. Gyere le te is ;-))) És hogy ne legyünk teljesen offtopikok, május utolsó hétvégéjén meg Rovinjban, a Polari kempingben lesz találkozó ;-) Az is egy nagyon kellemes hely, csak ott fenn északon már nem annyira tiszta az Adria vize.
Előzmény: koltain (13403)
S Balage Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13405

Félre ne érts!!!
Én NEM IS éreztem leszólásnak az apartmanosakat! Nem is azért kérdeztem!!!! KOMOLYAN!

 

A feelingjét meg már írtam is, hogy ha valaki ere hivatkozik, akkor megértem, és én tiszteletben is tartom.

 

nem tudom, hogy hol nézted az apartmanokat, mert én eddig akárhol néztem, 4 fős apartmant simán lehet találni 40 euro körül/apartman/éj!!!

40*10*250=100.000 HUF!!! vízzel, villannyal, stb. +illeték.

 

Igaz, én is láttam már villát is 50 sőt 100 E/fő/éj- re is!!!

Szerintem mindenhol lehet találni viszonylag olcsó apartmant.

 

A kempinges dologban meg igazad van, hogy szinte a sátradat mossa a víz. Úgy alszol, hogy a lábad belelóg a vízbe. Jó lehet.

 

az is igaz, hogy a sátorba és társaiba 1 szer kell beruházni, és 100 szor ia használhatod. Az apartman meg nem a tied.

 

Még annyit, hogy az apartmanoknál nagyon sokszor még foglalót sem kell küldeni. ha meg igen, akkor 10-20 % körüli. Ha meg lemegyek és kiderül, hogy nem olyan amilyennek ígérték, akkor bulom azt az előleget, és otthagyom a francba. A foglaklót meg lealszom, és utána megyek el. tehát még veszteni sem tudok.

 

Ahogy olvasom a társak hozzászólásait, szinte mindehol lehet sebtiben is szállást találni még főszezonban is.

 

Én is nézegettem szállodát, nem igazán tetszett, hogy akkor reggelizzek, amikor lehet.

Mi pl sorban 10-11 körül keltünk fel-lusták voltunk. Akkor meg már lassan ebédelni kell a szállodában.

 

Jó sztori: anyuék tavaly már reggel 6-30 kor kinn voltak a strandon. Kamerás felvétel bizonyítja, hogy még a sirályok is álmosan kóvájognak, anyukám meg már a tengerben lubickolt! Igaz, csak derékig, met úgy tud úszni, mint fejsze nyél nélkül.

 

bocs a sok dumáért.

Előzmény: thimy31 (13401)
AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13404
Sejtem, mire célzol ;-) Tavaly az asszony és az ifjabb ingyen lakott egy balatoni nyaralóban. Én csak hétvégén mentem le, de inkább a buszban aludtam, másnap már a fiam is kikéredzkedett ;-)))
Előzmény: thimy31 (13401)
koltain Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13403
Igen drapp-vaj szinű volt ill az. Jajdebánom már hogy elment a háztol..........
Láttam a képen :D Meg is dobogot a kicsi szívem.....
Előzmény: AZS (13396)
AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13402
A másik buszomban bőven 300 ezer felett van, egyszer már nekem is átfordult az órája (az meg épp Zágrábban történt ;-) Amúgy egy ilyesmit birtokolni nem csak egészen különös fíling, hanem még gazdaságossági szempontból is megfontolandó lehet. Vesz az ember egy ilyet 300-400 pénzért, és bejárja vele Európát, 3-4 ember kényelmesen elvan benne, ott áll meg, ahol épp neki tetszik, nincs kötve apartmanhoz, szállodához, időpontokhoz, nem fizet napi 10-20 ezret csak alvásra... de mégsem fújja el a szél, mossa el az eső a sátrat...
Előzmény: S Balage (13400)
thimy31 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13401

Kedves Balage és a Többiek!

 

Nem akartam én leszólni az "apartmanosokat",  biztosan annak is van bája, hogy az embernek konfortosabb körülmények között van lehetősége nyaralni, és ott van mellette a házibácsi, néni is, akik kedvességükkel, vendégszeretetükkel még szebbé teszik a nyaralást, és hogy még továbbmenjek, a szállodákban mégnagyobb luxus van, ott a kiszolgáló személyzet gondoskodik a kényelmünkről. Gyerekkoromban volt részem ilyenekben, de abban is, hogy nem mindig működött ez ilyen jól, és ahogy egyre felnőttebb lettem, időnként azt éreztem, hogy "ezek" csak a pénzemet lesik, mert megtörtént, hogy a végén pluszzköltséget számoltak fel a megbeszélt mellé....

A "sátorosok" létérzését kicsit megkóstolva arra a következtetésre jutottam, hogy én voltaképpen mindig is ezt szerettem volna. A félnomád körülmények az igazi nyaralás számomra. Nem kell alkalmaszkodni másokhoz, a magam ura lehetek. Szó szerint. Tudod, reggel amikor felkelek, (koránkelő vagyok 6 után kivet az ágy, ill. a gumimatrac), szeretnék csobbanni a pár méterre lévő tengerben, majd megreggelizek, és kicsit olvasgatok, kávézgatok, majd ismét csobbanok a tengerben, aztán olvasgatok egy kicsit, a fiúk is felriadnak úgy 10- 11 körül, reggeliznek, és aztán lubizunk egyet a tengerben, majd ebéd főzés (kiválasztjuk az ételkonzerveket, vagy éppen veszünk valami tengeri herkentyűt) aztán ebéd után ejtőzünk egyet, közben a gyerek nem nyúz, hogy menjünk már a tengerre, mert az ott van mellette, majd mi is fürdünk egyet. Egyszóval nem vagyunk időhöz, térhez, csomagokhoz kötve. Lehet, hogy illúzió, amit most felvázoltam, de a tavalyi nyaralás ezért nem tetszett nekem (ingyen laktunk egy harkányi nyaralóban, de a végén már szolgának éreztem magam, mert mindig a többiekre kellett várnom). Szóval ezért szavazok a sátorozásra. Ami viszont az anyagiakat illeti, én 100-120ezer forintból szeretném megúszni a 10-14 napos nyaralást. Naponta 20 Eu a sátorra, hármunknak, ez 200 Eu tíz napra. Én eddig csak fejenként 20 - 30 Eurós apartmanokat láttam, és a legdrágábbak vannak csak a tenger mellett...

Számold ki, melyik az olcsóbb. Lassan összeszedem a sátorhoz a felszereléseket (a 100-as, sőt a 200-as szögeket is:), a ponyvát, stb. Köszi KAtinak, Párizsnak és a Többieknek a tippeket.... Ennyi. Jövőre is tudunk ezzel a sátorral, felszereléssel menni....

 

Előzmény: S Balage (13357)
S Balage Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13400

Gondoltam próba szerencse. Meg érdekelt. De megmondom őszintén, hogy én már 2-300 ezres kategóriára gondoltam.

Haveromnak volt egyszer egy mitsubitshi-je, 160 ezer km-rel vette, és 270-nél volt a motorja először bontva. 320 ezer km-rel adta el, de semmi baja nem volt.

 

A tiéd még akkor nemrég hagyta el a bejáratós korszakot!

 

Előzmény: AZS (13399)
AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13399
Ilyen korú autóknál ezt a kérdést már nemigen érdemes feltenni ;-) De ez kivételes eset, mert ebben garantáltan 62 ezer km van. Eredetileg egy ügyvédé volt, aki tényleg csak arra használta, hogy évente leguruljon vele (akkor még) a jugó tengerpartra. Anikor én rátaláltam egy sóderhalom és sok-sok nekitámasztott deszka mögött, akkor már 5-6 éve ott állt. Kellett is hozzá vagy két perc, amíg beindult ;-)))
Előzmény: S Balage (13397)
AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13398
Vagy a fehér, amelyiknek a műszerfalában fordulatszámmérő volt?
Előzmény: AZS (13396)
S Balage Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13397

Lassan múzeális darab lesz!
hány kilómétert ment már a gép?

 

Előzmény: AZS (13391)
AZS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13396
Én nem adom el ;-) Járok vele az Adriára, meg mindenhova, a sarki közérttől Hollandia túlsó végéig. A tiédet meg lehet, hogy az egyik barátom vette meg. (Olyan kétszínű, drappos fényezése volt?)
Előzmény: koltain (13394)
biga Creative Commons License 2005.05.10 0 0 13395

Szia,

 

Mi is Lopar-ra megyünk július 6.-tól 18.-ig egy 2 és fél éves gyerkőccel. Én találtam a neten viszonylag sok kiadó apartmant Lopar környékén - szerintem érdemes még egy kicsit körülnézni pl itt: http://www.lopar.hr/eng/privatni.html vagy itt: http://www.croatia-rab.com/eng/smjestaj.php (Persze a világért sem akarlak rábeszélni semmire sem...)

Egyébként mi valami Petra nevezetű apartmanban foglaltunk szállást (http://www.petra-apartmani.com/eng/Apartman_2.asp) remélem nem nagyon fogtunk mellé. Ismeri esetleg valaki?

 

biga

 

Előzmény: Lipiné (13371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!