Keresés

Részletes keresés

SZem Creative Commons License 2002.08.06 0 0 1667
Szerződött hely, ahol 18000 egy doboz FND :)

Nem hiszem, hogy szemfenék erezettségről van szó, inkább a szaruhártyáról. ez esetben viszont CSAK FND, vagy még inkább semmi jöhet szóba. A szaruhártya ereződés már egy következmény, az oxigénhiánytól van, aminek a legsúlyosabb következménye a (nem felszínes) szaruhártyafekély. Ez voltaképpen vakságot okoz, mert csak fényérzés marad az átlátszatlanság miatt.

Előzmény: Judit78 (1666)
Judit78 Creative Commons License 2002.08.06 0 0 1666
SZem:
Kiket takar a "szerződött helyek" megnevezés?

És még egy kérdés: a szemfenék beereződése esetén az FND-n kívül melyik lencse ajánlott? Persze tudom, hogy nem igazán ajánlott, de a szemüveg most nagyon nem jön be nálam. Most Optimám van, arra azt mondtad, hogy nem a legtutibb.

A szememet nem szeretném tönkrevágni, de némelyik optikusnál nem ezt nézik, hanem hogy valamit eladjanak (az Optimát ajánlották ott, ahol megállapítoták az ereződést).

A szemfenék ereződésének mi a következménye (akár hosszú távon)?

Köszi!

Előzmény: SZem (1663)
SZem Creative Commons License 2002.08.05 0 0 1665
Remélem, sehol.
Előzmény: monic (1664)
monic Creative Commons License 2002.08.05 0 0 1664
Sziasztok,

8 eve hordok kontakt lencset, mindig 1 eveset vettem, amit minden este ki kell venni. Megdobbenve olvastam vegig az 1600. hozzaszolastol, hogy mennyi embernek szakadt benne a lencse a szemeben. Ilyet meg nem tapasztaltam soha, pedig rendetlenul kezelem a lencseimet, tehat elofordul, hogy tulhordom. A mostani lencsem kb. ket eve vettem, igaz, hogy kozben eleg hosszu idejig csak a szemuvegemet hordtam. A lencseket, bar nincs veluk baj mar nagyon szeretnem lecserelni.

olvastam itt, hogy a szemuveg, meg a lencse legyen ugyanolyan, kulonben nem lehet oket egy nap felvaltva hordani. Nekem fontos lenne, mert legkondiban dolgozom (szemuvegben), es gorkorival kozlekedek (mivel felek, hogy osszetorom a szemuvegemet, es szeretnek latni, tehat lencseben).

Kerdesem: Nem tudjatok hol, milyen arban lehet 1 eves lencset kapni ugy, hogy bemegyek, megmondom a dioptriat, a gorbuletet, meg minden parametert, es a kezembe adjak azonnal a lencseket? (A szemuvegem nemreg csereltem le...)
Udv,

Moni(c)

SZem Creative Commons License 2002.08.02 0 0 1663
:)))
NNa, mióta megy ez a topic, és végre valami hasznos történt!

Én egyébként nem hordok kontaktlencsét. Én ELADOM ŐKET ;o)

FND: 22500/doboz = 6db. Szerződött helyeken 18000 (az 3000/db)

Előzmény: Goldman Emma (1662)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.02 0 0 1662
SZem,
olyan régen meg akarom kérdezni: te hordasz kontaktlencsét? :) Tíz éve nyűvöm, de ma este kipróbáltam ez az "apró, ámde igen fontos mozdulatot". Reveláció erejű tapasztalat volt.
Előzmény: SZem (1660)
Judit78 Creative Commons License 2002.08.02 0 0 1661
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy az FND most mennyibe kerül? Hol lehet olcsóbban hozzájutni? Köszi!
SZem Creative Commons License 2002.08.02 0 0 1660
hufgreto: azt az apró, ámde igen fontos mozdulatot csinálod, hogy összecsippentés előtt a lencsét lehúzod alulra?
Előzmény: hufgreto (1659)
hufgreto Creative Commons License 2002.07.25 0 0 1659
Az ez elotti lencsem kivevesevel masfel evig semmi gond nem volt, pedig az is neha "szaradtan" kerult le a szememrol. Es egyebkent is azt mondjak hogy az FND alig szarad, legalabbis biztos kevesbe mint a J&J Surevue. Lehet hogy a szemcsepp segitene, de eleg idegesito lenne ha meg egy "taggal" bovulne a kl-keszletem, igy is eleg sok cuccot igenyel, es minden kivetelkor csepegtetni...hat nemtom. (Mivel FND-t sem hagyom bent este az erezodes miatt)
Előzmény: ZooLee (1658)
ZooLee Creative Commons License 2002.07.25 0 0 1658
Nem próbáltatok meg közvetlenül előtte szemcseppet? Nekem is nagyon ki tud száradni, és ugyanez a gondom, de ha előtte belecsöppentek, pár pislogás után könnyebben ki lehet venni!

ZooLee

Előzmény: Miss Maci (1657)
Miss Maci Creative Commons License 2002.07.25 0 0 1657
Nekem is!De eddig azt hittem ez a természetes bénázásom.Sajnos nem az egyetlen lencse ügyben.:-)
Előzmény: hufgreto (1656)
hufgreto Creative Commons License 2002.07.24 0 0 1656
En is ket ujjal lecuppantom (a huvelyk es mutatoujjal), de ezt amikor eloszor probaltam, nem jott le (ugyebar ahhoz voltam szokva regi lencse miatt hogy siman lejon), mintha elsiklott volna a szele felett az ujjam. kb 3-szori probalkozasra jon le
Előzmény: Miss Maci (1655)
Miss Maci Creative Commons License 2002.07.24 0 0 1655
Nem értem. Hogy érted azt, hogy nehezen lehet leszedni? Én úgy veszem ki, hogy két ujjam közé csippentem.Nehezen tudom elképzelni, hogy ettől ne jönne le.Igaz, vákuum az van rendesen, nekem csak úgy 'lecuppan' a szememről.Nem hiszem, hogy ez káros lehet. Sokkal inkább megviselheti az, ha valami kosz kerül a lencse alá, akárcsak néhány másodpercre is.
Előzmény: hufgreto (1654)
hufgreto Creative Commons License 2002.07.24 0 0 1654
Sziasztok!
Eddig Johnson Surevue lencsem volt, ezzel kezdtem,
masfel evvel ezelott. Mindig mondtak kontrollon hogy nagyon eres
a szemem, de nem mondhatnam hogy olyan sokat volt rajtam (heti 5-6 nap, napi 8-10 ora),
egyszer sem volt 14 oranal tovabb fent.
Ugydontottem hogy kiprobalom az FND-t.
Most van nalam egy probalencse,a gond az hogy a Surevue-m 8,8-as
bazisgorbuletu volt, es azt mondtak hogy meg annal is nagyobb kene.
FND-bol meg ugyebar mo-n meg csak 8,6-os van.
Nem erzem kulonosebben kenyelmetlennek, kontaktologus azt mondta hogy ugy tunik jo.
A gond hogy eleg nehezen lehet leszedni, a Surevue
teljesen konnyen lejott.
Ez a lencse tulajdonsaga, vagy lehet hogy a bazisgorbulet miatt van?
Karos ez a szememnek?
Elore is koszi a valaszokat
Miss Maci Creative Commons License 2002.07.24 0 0 1653
Ha új fajta kontaktlencsét szeretnél, minden esetben kell egy vizsgálat. Hogy a szemeddel mi lehet nem tudom, de szerintem azért nem kellene mindjárt fekélyben gondolkodni! Azt viszont nagyon jól teszed, hogy pihenteted a lencsét. Azért nézesd meg a szemed! Én is Focus napit használok, és igazán semmi gondom vele, bár azt tapasztaltam, hogy a Night&Day-em kényelmesebb volt. Nem csak amiatt, hogy nem kellett kiveszegetni, hanem attól sosem fájt a szemem, nem éreztem karcolást mikor betettem.Amit talán még éreztem, de azt minden lencsémmel, hogy sokkal érzékenyebb a szemem a fényre, pláne, ha vibráló.A monitorral nem volt gondom, de én 'csak' napi 2-3 órát töltök mellette átlagban.
Előzmény: meszes (1652)
meszes Creative Commons License 2002.07.23 0 0 1652
Hi Mindenkinek!

Próbáltam végigolvasni a fórumot, de még nem jutottam a végére, ezért elöre is bocs, ha ismétlődő témát/kérdést hoznék fel
Kb. két honapja viselek kl-t, felváltva használom a Sauflon 55 UV-t a Focus napi lencséjével, van olyan nap hogy egyiket sem, az alacsonyabb dioptria miatt. A Sauflon kényelmesebb, viszont ha olyan helyre megyek, ahol nem tudom tisztán elrakni a havi lencsét, célszerübb a napi.
Kérdésem lenne, Nektek mi a véleményetek erröl a két kl-röl?
Ha uj kl-t vásárolok (másfajtát), minden esetben meg kell nézni a szemésznek, hogy hogyan illeszkedik?
Pár napja a bal szememben olyan érzésem van, mintha megeröltetett lenne, enyhe belső nyomás érzése, vagy valami ilyesmi... Nem állandó érzés, nem pirosabb az átlagostól, eddig még nem fájt.
Tapasztalt valaki hasonlót? Talán a monitorbámulás miatt lehet?
A szaru- és szivárványhártya fekélyeknek mindig erös és sulyosabb tünetei vannak?
Más tünetet eddig nem észleltem, most pihenek a lencsékkel.

Miss Maci Creative Commons License 2002.07.23 0 0 1651
Fény derült a titokra!A szemüvegem erősebb, mint a lencséim.Közölte az optikus, hogy ez egészen addig nem gáz, amíg nem akarom őket egy napon viselni.Azért én otthagytam a szemüvegem egy lancsecserére...Így most már semmi akadálya nincs, hogy a kettőt egy napon viseljem.Ám kérdem én. Jótanácsok helyett miért nem cseréltette ki a szemüvegemet akkor???
Előzmény: Miss Maci (1649)
ZooLee Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1650
Sajnos, aki nekem csinálta az első vizsgálatokat, és adta az első pár lencsét, nem egy beszédes ember. :(
Gondolom a lencse vastagságával lehet összefüggésben. A tórikus lencse elég vastag az alsó részén, mivel ez állítja a megfelelő szögbe. Ezért nem tud annyira szellőzni, hogy a szemnek elég legyen.
Legalábbiseste, mikor leveszem, szinte érzem, ahogy fellélegzik a szemem.
Előzmény: Miss Maci (1649)
Miss Maci Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1649
Miért van az, hogy te nem viselheted a lencsédet egész nap???Kéretik felvilágosítani a tudatlant! A héten megyek lencsét venni, majd rákérdezek, miért mondott nekem sületlenséget az optikus nénim.
Előzmény: ZooLee (1648)
ZooLee Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1648
Szerintem nem javasolható, hogy váltogasd a lencsét és a szemüveget. Nekem az optikusom mondta, hogy nem nagyon szerencsés egy nap mindkettőt viselni.

Nekem ilyet nem javasolt az optikus, bár nem is lenne megoldható. Focus Toric lencsém van, elég erős (5-5,5). Napi max. 8-10 órás viselést "engedélyezett", de többet ki sem bírok. Ha pedig kiveszem a lencsét muszáély szemüveget hordanom, mert anékül nem látok semmit.
De egyébként negatív tapasztalatom nincs a váltott hordással, legfeljebb annyi, hogy pár percig mintha szédülnék, mikor lencséről szemüvegre váltok. De azt a pár ercet ki lehet bírni nyugiban, aztán minden mehet tovább.

ZooLee

Előzmény: Miss Maci (1647)
Miss Maci Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1647
Szerintem nem javasolható, hogy váltogasd a lencsét és a szemüveget. Nekem az optikusom mondta, hogy nem nagyon szerencsés egy nap mindkettőt viselni. Oka? Fogalmam sincs.Szerintem próbáld ki a CibaVisiont egy hónapra, nekem az nagyon bevált.Ha meg nem jobb mint a B&L, még mindíg visszatérhetsz.
Előzmény: Murphys (1646)
Murphys Creative Commons License 2002.07.12 0 0 1646
Minden ujonnan erkezo ugy kezdi, hogy nem olvasta vegig az elozo 1600 hozzaszolast. En is...majdnem, mert elolvastam kb. az utolso 400-at, hogy kepben legyek. Erdemes volt. Az elmult egy ora utan sokkal tobbet tudok a temarol, pedig mar 1 eve ismerkedek a lencseviselessel. Jo par tanulsaggal szolgalt:pl. mar gyanitom, miert kellett tegnap mar 2 het utan cserelnem az ehavi lencsemet, megyek is rogton uszoszemuveget venni.../Ebben a nagy melegben nem lehet kibirni strand nelkul./

Azert nekem is van kerdesem az amator es profi szakertokhoz. Az alkalmi, majd hetvegi viselet utan par honapja kaptam ra a napi hasznalatra. Jelenleg B&L Softlens 66-ot hasznalok, de azert a monitor bamulast (ami muszaj) nem kifejezetten kedveli a lencse illetve a szemem. Korabban ez nem volt gond, mert munkaban nem hasznaltam. /Igaz, neha amikor kileptem az utcara egy hosszu nap utan, kellett egy kis ido mig ujra tavolra is birtam rendesen fokuszalni a szemuvegben:)/ Nem nagyon dicsertetek agyba-fobe a B&L-t a Forumon, kicsit el is bizonytalanodtam emiatt. Probaljak mast, vagy vegyem vissza a szemuvegem napkozben ?

sajtosrud Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1645
Attol hogy a lencse steril, az ujjad meg lehet "koszos".
Optikus szerint az az idealis ha meg sem torli az ember a kezet kezmosas utan, hanem hagyja megszaradni.(A torolkozo szöszöl)
Azonban az hogy mindig ugyanott erzed a karistolast es allandoan megszunik azt feltetelezi hogy valoban nem ez a problema.
Előzmény: Miss Maci (1643)
TurboGalamb Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1644
Szia, én a gyógyszertárba vettem m?könnyet, ami az általad említett problémára is bejött nálam. A neve Alcon Tears Naturale II.
Egyébként érdekl?dhetsz a patikában is, velem nagyon rendesek voltak. (Ez is ritkán fordul el?:))
Előzmény: Miss Maci (1643)
Miss Maci Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1643
Azért gondolom, hogy nem szösz lehet a hibás, mert napi lencsét hordok, tehát mindíg steril, és mindíg ugyan azon a helyen érzem a karistolást, ami kivétel nélkül magától megszűnik. A 'bemelegedést' már akkor is emlegette az optikus mikor vizsgálta, hogy megfelelő-e a lencse. Akkor 20 percet kellett ott ülnöm hogy kiderüljön számára, valóban jók a paraméterek, mielőtt újra nekem esett volna a vizsgálókájával.Először idegörlő volt egy órát vacakolni, de legalább tuti alapos.Nektek szokott olyan lenni, hogy a kialvatlanságtól annyira piros a szemetek, hogy fáj, ha a lencse bent van? Tud valaki ajánlani olyan műkönnyet, ami ezt enyhíti?
Előzmény: sajtosrud (1642)
sajtosrud Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1642
Hat ez a bemelegedes eleg furan hangzik.
Amugy nekem az also szemhelyamat szokta karistolni.
Azt hiszem attol fugg hogy menynire tiszta a lencse, ha van egy kis szösz vagy valami akkro van a problema.
Jo esetben rovid pislogas utan megszunik, de van hogy ki kell szednem megtisztitani.

A lencse kieseshez meg anynit, hogy ritkan de elofordul hogy kidorzsolom, ilyenkor a szemem belso felere szokott felbehajtva begyurodni, es elkezd csipni meg mittomen szoval egybol ki kell hogy szedjem.
Az teljesen kizart hogy ne vegyem eszre.

Előzmény: Miss Maci (1641)
Miss Maci Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1641
Köszi az ötletet! valószínűleg már kiesett, mert amint haza értem, alapos kutakodásnak vetettem magam alá, és sehol sem találtam.Azóta egyébként minden OK, csak néha érzem közvetlen a lencse berakása után, mintha karistolná a szemhélyamat. Ez ált 10-20 másodperc után megsztűnik, és nem tudom mi okozhatja. Nektek is szokott ilyen lenni?Az optikus szerint 'be kell melegednie'a lencsének a szemen. Ilyet sem hallottam még!
Előzmény: levcs (1640)
levcs Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1640
Bocsi az előzőben ejtett helyesírási hibákért, de nem olvastam vissza és mivel nem van sok munkám :c) Mókásan múlatom az időt :c)

Kellemes napot mindenkinek! :c)

Előzmény: Miss Maci (1637)
levcs Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1639
Miss Maci!

Nem tudom, mióta lencsézel, de ne aggódj.
Valószínű a szemhéjad belső felére tapadt fel, mert kiszáradt a szemed. Nekem is volt ilyen, amikor nyaraltam és nem igazán törődtem vele, hogy a nap éget e vagy sem. Csepegtess a szemedbe rendszeresen. Ha meg szeretnéd "találni" akkor állj tükör elé és kapcsolj fel minden villanyt.
Nézz fel a szemeddel, csukd le a szemhéjad ( a másikat ne :c) ) Tedd rá az újad és told felfelé (nyisd ki a szemed) mintha masszíroznád (ne körözz!!! :c) ) Közeben folyamatosan engedd, hogy lefelé nézz. Ha ez megtörtént, emeld fel a szempilládnál fogva a szemhéjad és ott lesz egy kis cafat. Nem fogad majd guszta látvány és elég hátul lesz. Na az a lencséd :c) ...nem lesz könnyű onnan kibányászni.

Keine para!!! Az is lehet, hogy kipislogtad :c)

Sok szerencsét.
Lev

Előzmény: Miss Maci (1637)
sajtosrud Creative Commons License 2002.06.27 0 0 1638
Bar csak 1-es lencseim vannak de valszeg egybol feltunne a homaly...
Előzmény: Miss Maci (1637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!