Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 5109

Nyugat felől egy masszív eső tart felénk, most a Balatonnál tart. Remélem, jól meglocsol, mert én egyre inkább képtelen vagyok. :D (Bár itt a múltkor egy hétig durván esett az eső, és istenbiza, nem nedvesítette át a száraz homokot.)

Előzmény: genziana (5107)
genziana Creative Commons License 2011.07.14 0 0 5108

Amúgy, ha valaki sajot árul pl. a piacon, és előre be van csomagolva kis darabok, nem kellene ungarise felirattal ellátni, magyarországon nem mindenki beszél dajcselandul, hogy csak olyan cimke legyen rajta, és az eladó is németül beszél, kegyetlen érthetetlen magyarral...

Olyan, hogy lejárat vagy ár?... ilyen aztán meg végképp nincs...

 

De bocsánat, ez csak az én véleményem nem mondtam senkinek, csak itt a fórumon mindenkinek..:)))

genziana Creative Commons License 2011.07.14 0 0 5107

Ha van Isten akkor elkezd zuhogni...jó lenne..én imádom a meleget, de most olyan, hogy szinte nem kapok levegőt, de felhősödik, és dörög kegyetlenül...

genziana Creative Commons License 2011.07.14 0 0 5106

Hát még vehetem lejjebb is a szabályzót (most 2-en megy), szerintem lejjebbb melegebb lesz benne, de most nem kisérletezgetek vele...

Hálás lennék, ha utánna néznél ezeknek az infóknak...

Előzmény: sajtoló (5099)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 5105

Ami azt illeti, ahol a pékségben gépek dagasztanak, ott ez sehol nem nehéz, max nem veszik gyakran észre ;]

Előzmény: dobozivera (5104)
dobozivera Creative Commons License 2011.07.14 0 0 5104

A "Napiszar.hu"-n éppen van egy tescos kép amint egy légy belesült a pékáruba.

dobozivera Creative Commons License 2011.07.14 0 0 5103

Én is suliban tanultam és a mai napig múlatom vele az időmet téli estéken. Nagyon megnyugtat és levezeti a napi stresszt. Így nyáron meg kora ősszel a nagy munkanélkülésgnek köszönhetően kisgyerekek érdeklődését kötöm le vele nyári tábor jelleggel, egyenlőre ingyen és bérmentesen.

Előzmény: Törölt nick (5102)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 5101

Nálam 18-20 fokos a pince, azt akarom kialakítani érlelőnek. (Csak kell még vagy 100 ezer pénz hozzá.) Szerintetek az még oké?

Előzmény: szederborka (5100)
szederborka Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5100

nálam a 15 fok jött be.....

 

én most kacérkodok az LH-B02 vel ...állitólag dióra emlékeztető ízt ad a sajtnak...

Előzmény: sajtoló (5099)
sajtoló Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5099

Az zsír! Emlékeim szerint pl. a klasszikus trappista érlelésnél (réges régen) 14-15 C fok volt az ideális. Ez jó a félkeményekre, de utánanézek, h a mai kultúrákkal most mi az ajánlás... Egy hét türelmet kérek.

Előzmény: genziana (5098)
genziana Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5098

Passz.

a barátnőm vett egy italhűtőt, amit kölcsonadott, abba rakom asszem 12 körüli benne a celsius..

Előzmény: Törölt nick (5091)
sajtoló Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5097

Sima PVC cső mint pl. a szennyvíz lefolyós az nem optimális, mert oldódnak ki belőle káros poliaromás szénhidrogének meg ilyenek (ha jól eszmélek).........

Előzmény: szederborka (5084)
sajtoló Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5096

Teljesen igazad van, ezt sosem értik meg fent a Parlamentben ökörködő politikusok (bármelyik tábor...), akik ilyen nehéz helyzetben hoznak....

Mi a kétkezi muka eredményéért, annak öröméért, a jó sajtért csináljuk, ők a  mutyiért, lenyúlásért, stb. Tisztelet a kivételnek, a kivételesnek.

 

Nekünk ez van , menni kell, mert e nélkül aztán elpusztulunk, kész. Úgyhogy fel a fejjel, piros a parolim.(ez csak egy régi, bíztató családi mondásunk)

Előzmény: szederborka (5084)
sajtoló Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5095

Igen, szárazon sóztam, bedörzsöltem körben a sajtokat és utána a hűtőben hagytam néhány napig, közben forgattam. (alatta volt egy lecsöpögúő savót felfogó tál, hogy ahűtő ne legyen tiszta savó... Amikor leszáradt, akkor csomagoltam.

 

Gyors savanyodás ellen, próbáld meg h jóval kevesebb kultúrát teszel bele, vagy nem előérleled a tejet, hanem közvetlenül  az oltó előtt teszed bele a kultúrát. Segíthet az alacsonyabb hőmérséklet, de ilyet nyáron nem nagyon lehet kívánni. Én tegnap 30 fokos műhelyben 35 Cˇ-on alvasztottam.

esetleg még azt lehet h kicsit több oltót teszel bele így gyorsabb lesz az alvadás és az alvadék zsugorodása is, tehát kevesebb idő lesz a baciknak szaporodni, következésképp kevesebb sav termelődik. (talán, de olyan meleg van most, hogy nem biztosak ezek a praktikák sem. Normál esetben bejönnek.)

Előzmény: szederborka (5083)
szederborka Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5094

Én is csináltam egy időben.....a 10 évvel ezelőtt készített szőnyegeim vannak a mai napig a nappaliban..pedig 3 gyerek nyúzza..:-)

Előzmény: Törölt nick (5093)
genziana Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5090

Akarom mondani ............örülj:)))

Előzmény: genziana (5089)
genziana Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5089

Örölj, hogy van kinek panaszkodni, itt lelkek ápolásával is foglalkozunk. Ha ki kell mondani, hát mondjad, mi bármikor szívesen meghallgatunk!

 

 

Pl. a sógornőm nem érti meg, hogy én miért nem járok a Tecskoba, mert utálom.....de ott mennyi mindent lehet kapni, milyen jó, hát vegyél sok tecsko gazdaságost..egyszer még úgy 3 éve voltam egy nagyváros nagy tecskojába, a verebek röpködtek odabent, a szalámikon, meg a helyben sült pizzán másztak a legyek, hát fújjjjjjj

Előzmény: szederborka (5084)
genziana Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5088

Ez így van, nekem is van egy kézzel szőtt, semmi baja, tökre bírja a nyüstölést. ..

Hadd ne mondjam, hogy az hogyan néz ki az amit a szőnyagboltban vettünk...

 

Ez pont olyan, mint a kecskesajt

- Fúj, ez kecsketejből van, én ezt meg nem eszem! Büdös is, meg rossz ízű!

Tessék nyudodtan megkostólni ez finom, szájba veszi, szopogatja, forgatja..

- Jé ez baromi finom!

Előzmény: dobozivera (5081)
genziana Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5087

Ha leállnak a kecskelányok, én keresztszemezek:)

Előzmény: Törölt nick (5080)
genziana Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5086

Az én éthordómnak körök vannak a tetején, az a minta:)))

Estleg próbálkozz műa. vágódeszkával, van olyanom is, és erős, nem csuklik össze

Előzmény: Törölt nick (5078)
dobozivera Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5085

Szerintem hasonlógondokkal küzdünk, kinek ha nem nekünk panaszkodnál, mások csak irigykednek de eszükbe se jut hogy ők amikor a másikoldalukra fordulnak mi már fejünk, etetünk, legeltetünk ha az idő úgy kívánja kaszálunk gyűjtögetünk hogy minnél kevesebbet kelljen pénzért venni. "Szeretjük de drága"; gondolom felétek is vannak ilyen és hasonló mondatok.

Előzmény: szederborka (5084)
szederborka Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5084

Én PVC csöveket használok fa korongokkal...ha jól emlékszem 20 as átmérőjűeket...a fa korongok nagyon frankók amikor még újak és megszívják magukat oszt beleszorulnak a formába..ezenfelül baromira utálom hogy átmegy a fa íze a sajtba állitólag csak szerintem,DDD dehát mindenkinek van valami dilije....úgyhogy én lefóliázom a korongot vagy kendőt használok hogy ne érintkezen a sajttal....DD

 

És ha szabad panaszkodni valahogy annyira kilátástalannak kezdem érezni ezt az állattartást és gazdaságosdit hogy el nem tudom mondani bennünek cseszegetnek minden szarságért a multikba meg patkány rohangála sorok között...lehet hogy megbüntetik de röhögve kifizeti aztán él tovább vigan dalolva.....én meg szopom a takarmányárakat minden napom egy túlélés és akkor még csesztetnek is orrba szájba....

 

pályázat,támogatás stb is persze csak annak van akinek alapból baromira sok pénze van...nem sírok nem nyafogok mert ettől függetlenül viszzük az egészet ahogy tudjuk csak totál elkeserítő a helyzet....

 

bocsánat a kifakadásomért de ez most kijött.....:-(

Előzmény: sajtoló (5060)
szederborka Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5083

Kedves Sajtoló!

 

jól értettem hogy száraz sóztad a félkeményet?

 

túró lett egyébként a tejből mert közbejött egy kis családi gikszer....

 

Érdekes nekem kólival sosincs problémám viszont a túlsavanyodással annál inkább de csakis kizárólag nyáron.....:-(

Előzmény: sajtoló (5036)
sajtoló Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5082

Szerintem semmi akadálya

Előzmény: dobozivera (5077)
dobozivera Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5081

Az én kézzel szőtt szőnyegeimet is összehasonlítják az OBI-ssal. Aki megkérdezi miért drágább mint az, annak el sem érdemes magyarázni. Kitartás nekem is tele van a lakás gyapjú szőnyegekkel meg stb. majd rájönnek egyszer az emberek hogy nembiztos hogy az az olcsó amiből minden évbe másikat kell venni hanem az ami egy életre szól, sőt tovább.

Előzmény: Törölt nick (5080)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5080

Ja, és hát igen, édesanyám ilyeneket csinál, ráadásul elég szépen dolgozik. :) Gobelinezik is, és a képkeretező azt mondja, ilyen szép egyenletes öltésekkel és igényes munkával máshol nem találkozott még, pedig pár évtizede a szakmában van. (Gobelint nem adunk el, az ahhoz túl sokáig készül.) De Magyarországon sajnos ezeknek a kézimunkáknak nem nagyon van értéke, presztízse, unatkozó anyukák hobbijának tartják. Pedig pl. a frivolitás épp tízszer több idő és még többször nehezebb, mint pl. a sima horgolás, közben sokallják az árát, és horgolás-árfekvésre számítanak. Az átlag magyarnak egykutya. De ez elég off itt. :)

Előzmény: sajtoló (5076)
dobozivera Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5079

Én is magamnak készítem a sajtolókat. Ötlet: az ételhordó tetejéről körbe óvatosan vágd le aperemet és pont bele megy az edénybe, lepréselésre alkalmas a barkács szorító (amivel pl. össze szorítunk két dolgot), csak tekersz néha rajta egy kicsit amíg csöpög és már kész is van.

Előzmény: Törölt nick (5075)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5078

Sajnos ennek az éthordónak a teteje nem egyenes, hanem sávos, félcentis szintkülönbségekkel. :D Még gondolkodom, mit lehetne, miből lehetne kivágni. Esetleg műanyag virágalátét...

Az előző években nagyon finom félkemény sajtokat csináltam már, de azok csak a joghurtkultúra miatt sikerültek jól, most viszont ez a könnyítés nélkül akarom és kell is kikísérleteznem. Sajnos idén nincs 40 liter tej naponta, mint eddig, akkor bátrabban kísérletezhettem, hiszen egy-két (vagy tíz-húsz :D) liter kidobása még nem volt a világvége, ha elszúrtam valamit. Most viszont csak 3 anyát tartottunk meg, ebből egy elsőéves, alig tejel még, a másik meg beteg volt, azért csappant meg, a harmadiknak meg legelés alatt leszívják a megtartandó gyerekei a tejét, szóval az az idő holtidő. Nem túl kedvező felállás. Ez a gond abban, ha kevés állatom van, mert ha egy-kettővel van valami, akkor az már jelentős kiesés.

Előzmény: sajtoló (5076)
dobozivera Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5077

A füstölt sajtot is lehet leviaszolni?

sajtoló Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5076

HA van teteje az ételhordó edényének, azt ügyesen körbevághatod a kellő méretre. De más Műa lap is jó, azért ne a legvékonyabb legyen, jó ha van tartása.

 

Na "apjuk" akkor Te elvagy látva rendesen munkával. De ahogy beáll a sajt és jó lesz, meglátod milyen kellemes időtöltés lesz a sajtkészítés. Édesanyád ilyen szépségeket csinál?? Hát Ő is tud valamit!!!

Előzmény: Törölt nick (5075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!