Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

N_Joco Creative Commons License 2011.05.28 0 0 4461

Kedves C5 Tulajdonosok!

 

Ez úton is szeretném még egyszer megköszönni mindazoknak, akik az ország különböző pontjairól eljöttek és részt vettek a találkozón és megtiszteltek minket! Mint ahogy Csaba is írta, sajnos mindent lehet alakítani, de az időjárásra nem tudtam hatni. Reménykedem, hogy akik most jelen voltak, Ők legközelebb is eljönnek, valamint újabb autókkal és Tulajdonosaikkal is bővül a részvevők létszáma! Remélem mindenki jól érezte magát. 

Képeket hamarosan töltök fel.

 

Köszönettel: Ifj. Nemes József (N_Joco)

csori01 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 4460

Sziasztok!

Remélem aki ott volt a C5 találkozón szerencséssen hazaérkezett.

Mi jól éreztük magunkat. 

Kár, hogy az időjárás nem volt kegyes hozzánk.

Jó lett volna, ha többen vagyunk, de bízunk benne ha lesz következő találkozó több lesz a résztvevő.

Köszönjük a szervezést N_Joco-nak.

Üdv: csori01

csigabiga007 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 4459
Sziasztok

Eddig 5 db C5 van a helyszinen!
Gyertek !
Tibcsi37 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 4458

Hoppácska, nekem is van egy kis gondom a világítás ki-bekapcsolásával. Csakhogy ebben a 2002-es modellben állandóan világít a tompított ha jár a motor. Gondoltam az automatika van bekapcsolva, de kikapcsolni meg nem lehet. Hiába nyomom a gombot a kezelésiben leírtak szerint, nem történik semmi. Mondjuk ez a jobbik eset, mert így biztosan nem felejtem el bekapcsolni, de akkor is...

Fogash Creative Commons License 2011.05.27 0 0 4457

Jóreggelt mindenkinek. Tán emlékeztek, volt egy hosszabb hibalistám (4101hsz.) a járgánnyal (C5-III Tourer, 2.0HDi prestige+aut.). Tegnapra sikerült megoldani az összes fennálló problémát. 

 

1. ) motor olajfolyás: a márkaszerviz elsődleges diagnózisa szerint hátsó főtengely-szimmering a ludas. Motor-váltó ki, széthúz, 13 munkaóra, 4 liter aut. váltóolaj, stb... Egy szimmering viszont nem szokott csak úgy tönkremenni ennyi idő alatt, ezért megnézettem egy Peugeot-szervizben is. Ők lemosták és csápos emelőn megjáratták a motort. Ekkor látszott, hogy a turbót az intercoolerrel összekötő cső repedt, amikor jön a töltőnyomás, könnyezi ki az olajat. 15eFt-os alkatrész. :) A citroenesekkel kicseréltettem (fizetős volt), most várom, hogy fog-e olaj fogyni.

 

2.) a CH méltányosságban átvállalta a két első gólyaláb (folyt az olaj mindkettőből) cseréjének netto anyagköltségét, csak a munkadíjat kellett fizetnem a javításért. 

 

3.) a CH méltányosságban átvállalta a lyukas klímahűtő cseréjének teljes anyag- és munkadíját, csak a klíma gáztöltetét (15eFt) kellett kifizetnem.

 

Így most van klímám és nem folyik sem a motor-, sem a hidraulika-olaj. Mindezt az eredeti sokszázezres ajánlat töredékéért. Megérte 2-3 emailt váltani a kereskedővel és a CH-val is! Most egy kicsit visszatért a márkába vetett hitem. Nézegetem a DS5-öt következőnek... :)

 

Amit nem sikerült megoldani: a nappali menetfény (DRL). Minden paramétere "enabled", a lámpatestben benne van az izzója, a kezelési útmutatóban benne van, hogyan kell bekapcsolni, mégsem működik. A BSI nem tudja? A menüt lapozgatva egyszerűen nem kínálja fel azt a menüpontot, ahol választhatnék, hogy ki/be. Emiatt egy kicsit szomorú vagyok, mert enélkül az automata (sötétedésérzékelő) világításkapcsoló is értelmét veszti. 

 

Ha már ott volt, kicseréltettem az elkopott első fékbetéteket is (81ekm-nél, eredeti garnitúra volt). Érdekes, hogy hátul már a harmadik garnitúra van benne (40, illetve 77ezernél cseréltek, mert elérte a vas a tárcsát).

Előzmény: Fogash (4101)
betg Creative Commons License 2011.05.27 0 0 4456

Szia természetesen igen semmi baja nem lesz.

Előzmény: santakollar (4455)
santakollar Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4455

Köszi a választ. Természetesen nem hűtővíz nélkül járattam. Visszatöltöttem, ami lefolyt, úgy járattam. Második alkalommal leengedett hűtőfolyadékot is visszatöltöttem (átszűrve), mert nem láttam értelmét annak, hogy keveredjen a régi az újjal. Még 110 ezer km vezéműszíj cseréig, vagy öt év. Addig szerinted megőrzi korroziógátló képességét? Szerintem nem. A gép most 5 éves.

Előzmény: betg (4445)
N_Joco Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4454

Tisztelt C5 tulajdonosok!

 

A találkozó helysznének megtalálásához egy kis segítség!

 

http://www.taborod.hu/elhelyezkedes.html

 

Üdv.: N_Joco

Birdiee Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4453

Szerintem ott nem rugó van..

John Zero Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4452

"Nincs "véletlenül" valakinek az ajtódobozokat helyükön tartó kettő darab rugó?"

 

Hopp... Én nem is tudtam, hogy ott lenne rugó, nekem sokszor "kiesik" az ajtódoboz nyitáskor. Legutóbb valamivel kibéleltem, hogy ne nyíljon, de elég nagy szégyen ez a konstrukció a Citroentől..

 

Előzmény: katana0626 (4447)
maestro 60 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4451

Helló Sziasztok!

 

Tudna e valaki segíteni  mennyire bonyolult kiszedni az első üléseket               

 

 (motorosak és légzsákosak) 2006 os C5 II.

 

 

 

 

 

reseller Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4450

Hali!

 

Jó reggelt. :-)  :-) .-)

 

Előzmény: betg (4449)
betg Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4449

Szia

 

van ilyenem ,elhozzam a szombati találkozóra?

Előzmény: katana0626 (4447)
zzkoi Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4448

Sziasztok!

 

Citroen C5-ös kombihoz (2001-> modell) való Thule 1244 tetőcsomagtartó újszerű állapotban olcsón eladó, ha valakit érdekel. A készlet tartalmazza a komplett rendszert: 4 db felfogató a gumitalpakkal, 2 db rúd, stb... Jó a tetőléc nélküli és tetőléces modellekre is. Ár és részletek privát levélben. A képen a felfogatás és a gumitalp látható.

 

katana0626 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4447

Üdvözlet a Márkatársaknak!

 

Nincs "véletlenül" valakinek az ajtódobozokat helyükön tartó kettő darab rugó?

 

CseF

TeddyCx Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4446

Egy tanacs a jovore:

Milott hozzafognal barmihez is szerezd meg a szukseges informaciot a muvelet elvegzeserol, hidd el hatekonyabb leszel!

Előzmény: santakollar (4443)
betg Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4445

Hát ezt nagyon nem csináltad jól leengedett hűtővizzel járatni a motort, hmm hmm ...

A vezérműszij cseréjekor cserélendő a vizpumpa ilyenkor kifolyik a viz 90% ekkor friss fagyállóval ill desztvizzel kell fetölteni .

Nem fog több kifolyni mert benne  van a motorblokkban ill a radiátorban , nem kell azt cserélgetn,i a gyári bőven elmegy a vezérléscseréig , arra figyelj ,hogy aluhütőbe való fagyállót tégy bele (no tesco auchan stb)

Előzmény: santakollar (4443)
N_Joco Creative Commons License 2011.05.25 0 0 4444

Kedves santakollar!

 

Lehúzod a hűtőradiátor alsó hajlékony csövét és kicsavarod a leeresztő csavart. Legalábbis ezt írja a service doc.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Üdv.: N_Joco

Előzmény: santakollar (4443)
santakollar Creative Commons License 2011.05.25 0 0 4443

Tisztelt Tagtársak!

C5 II tulaj vagyok, időszerűnek gondoltam a hűtőfolyadék lecserélését. Az istenért sem folyt le a régi folyadék, csak kb. 5 liter. Arra gondoltam beindítom, és max fűtésre teszem, hogy kinyissa a fűtés csapot. Kb 2 percig járt így, majd leengedtem a hűtővizet, de így is csak a fele, 5 liter folyt ki. Na most mit nem csináltam jól? Kérlek segítsetek!

betg Creative Commons License 2011.05.24 0 0 4442

No meg az aksi is lemerülne , amúgy nem lenne lehetetlen de ez az autó nem képes ilyesmire

 

Előzmény: betg (4441)
betg Creative Commons License 2011.05.24 0 0 4441

Szia

 

Nem ,  mert az esőérzékelő csak gyújtáson működik , ha vizet érzékel el kezd törölni ,ez parkoló helyzetben elég vicces lenne .

Előzmény: Cymantrene (4440)
Cymantrene Creative Commons License 2011.05.24 0 0 4440

C5 SX 2002-s. Az esőérzékelő menet közben elvben felhúzza az ablakot, ha esőt érzékel. Ez álltában nem működik? Jól jönne ebben a napos-zivataros időben, nyugodtan hagyhatnám kicsit lehúzott ablakkal a parkolóban.

betg Creative Commons License 2011.05.23 0 0 4439

Szia unixnál kapsz   én mondjuk nem ott veszem ..

Nálam oldalankén a felújitás munkadíjjal anyaggal 20-23 között van ebben benne van a teljes szét össze szerelése a futóműnek.

Előzmény: citroen_ds (4436)
betg Creative Commons License 2011.05.23 0 0 4438

Szia az elv jó de a kivitel szar egy ilyen szintű autónál azért többet várnék de sajnos ezek a mai autók tele vannak ilyen spórólos ötletekkel és szar kivitelezéssel.

Előzmény: oszcilloszkop (4437)
oszcilloszkop Creative Commons License 2011.05.23 0 0 4437

Szia, ez nem buta megoldás, nagyonis okos, ha arról van szó, hogy hogyan takarítsunk meg egy elektromotort hogy 2 eurot lefaragjunk a gyártási költségekből. Más autónál is szívtam már vele...

Előzmény: betg (4421)
citroen_ds Creative Commons License 2011.05.23 0 0 4436

Üdv Mindenkinek!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy 2001-es C5-höz hol és mennyiért lehet venni hátsó lengőkarcsapágy javítókészletet?

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv

N_Joco Creative Commons License 2011.05.23 0 0 4435

Kedves Márkatársak!

 

Ismét felteszem a találkozó plakátját, ugyan már fel raktam egy hónapja. 

 

 

A plakáton szereplőkhöz annyit tennék még hozzá, hogy a találkozón részt vesz a Citroen Wallis (Ciwa Kft.), mint szponzorunk és rendezünk egy 10 kérdésből álló kvízjátékot, valamint hoznak egy 3. generációs C5-öt.

 

Akvízjáték témája: A Citroen márka, a C5 típus és végül, de nem utolsó sorban a Citroen Wallis!

 

Bármi egyéb kérdés felmerülne, akkor szívesen állok a rendelkezésetekre.

 

Üdv.: N_Joco

Birdiee Creative Commons License 2011.05.23 0 0 4434

Köszönöm!Akkor marad az,hogy újra tisztítom....Jó öreg bx-nél nem voltak ilyen gondok..2 tartály 2 motor,és igencsak hozzáférhető helyen voltak.. :)

Előzmény: V.6. (4419)
TeddyCx Creative Commons License 2011.05.22 0 0 4433

szia

 Van hogy komplett motort tudok vinni 90-100EHuf korul. Sok alkatreszt hordok, koztuk HDI mocikat is.

rmtoldi@hotmail.co.uk, skype:rmtoldi

Előzmény: betg (4432)
betg Creative Commons License 2011.05.22 0 0 4432

Szia

 

Komplett autó érdekel mert az alkatrész tapasztalataim szerint nem túl olcsó ha írsz nekem elérhetőséget azt megköszönném

az enyémet megtalálod az adatlapomon.

 

Előzmény: TeddyCx (4427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!