Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Balu35 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7392

Szia!

 

Elég ritka madár a háromajtós Tipo. Grat hozzá! Nekem az előző Temprámon, 3 ajtós Lada Samara ívvel csináltam meg, aránylag nem kell rajta sokat faragni. Sajnos ez a négy-öt év igaz. Négy év után kezdett holyagosodni,/2x kpm vizsga/ pedig magamnak csináltam nem sajnáltam az anyagot, időtt rá.  Főleg a tankbetöltőnél tud elrohadni nagyon, ezt nehéz is megcsinálni szépen. Valamire rájött a gyár is, mert  a kombiknál már üvegszálból van, de a belső ív ugyanúgy lerohad sajnos.

 

Üdv"

Előzmény: -lowdarage- (7391)
-lowdarage- Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7391

Sziasztok!

 

Alkatrészt kerestem, így tévedtem ide a fórumra. Pár oldal átolvasása után is sok újat hallottam és egyúttal elbizonytalanodtam az autómra váró javítással kapcsolatban....

 

Adott egy 3 ajtós Fiat Tipo, ami a küszöbök és a hátsó sárvédő ívek cseréjére szorul plusz egy kis taposó javításra hátul, mert főként az előző tulajnak köszönhetően ezeken a helyeken túl magas az oxigéntartalma a kasztninak. Alkatrész természetesen a 3 ajtóshoz semmi nincsen, így valószínűleg a 4 ajtós küszöbe lesz átalakítva (a keresztmetszete stimmel, úgy néz ki, a lemezvastagság is).

A hátsó ív még nem tudom, miből, melyik autójéból lesz összehozva – ötleteket szívesen fogadok!

 

Nincsen tapasztalatom a lakatosokkal, eddig nem volt rá szükségem, ezért egy ismerős által ajánlott karosszériás nézte meg. Ha ő csinálja, 45-55 ezer lesz a taposó, küszöbök, hátsóívek + az ajándékok (amiket közben talál) javítása üregvédelemmel alvázvédelemmel együtt. A küszöböt és a javítóívet én viszem.

 

Viszont: azt mondja, kb. 4-5 évet bír ki, utána megint problémás vagy lecsó a javított rész még úgy is, hogy cinkezi a lemezt (a hegesztéseknél/toldásoknál). Kicsit keveslem a megadott élettartamot -  ez törvényszerű ennél a munkánál, utángyártott alaktrészeket használva, vagy inkább az ő munkáját/technológiáját jellemzi csak?

 

Még nincsen eldöntve, hogy ő csinálja, ezért előtte kérdezek:

-       Ez az ár mennyire reális?

-       Ez a 4-5 év élettartam reális?

-       Lekezeltessem a küszöböt üregvédelem előtt? (pl. Fertan és társai?) – jelenleg a tárolási festék van rajta.

-       Milyen alapozót használtassak alvázvédelem, üregvédelem előtt?

-       Milyen alvázvédő és üregvédő biztosítja a legjobb védelmet?

-       Egyáltalán erre vonatkozóan mi az optimális technológia, munkafolyamat (sorrend és anyagok), amihez érdemes ragaszkodnom?

-       Mire figyeljek, mit kérdezzek tőle, hogy tudjam, jó lesz az eredmény?

 

 A válaszokat előre is köszönöm!

 

 

 

mykeman72 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7390

Csak annyiban igaz ,hogyha esetleg vizesbázisú festékkel volt fújva,és oldószeressel akarod javítani a két eltérő típusú festék "összeveszik" egymással,és okozza a leírt jelenséget. Előfordul még nem megfelelő higító alkalmazásakor is. Pl:/ Nitro/ Széles a hibalehetőségek tárháza a fényezésnél.

Előzmény: Alekós Zoli (7389)
Alekós Zoli Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7389

Akkor ezt jól elszúrtam... :(

 

Azt mondják, hogy foltjavításnál akkor is előfordul (a folt körvonala mentén) felmaródás, ha a fedőréteg, a kicsiszolt felületig nincs teljesen kiszigetelve. Ez így van? Ez is oldószer probléma?

Ha ez így van, akkor ez a jelenség bármikor előfordulhat, ha véletlenül átcsiszolom a szorógittet?

Előzmény: mykeman72 (7387)
mykeman72 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7388

Még annyit ehhez,hogy az epoxi higító Bután,és xilol keverékek elegye,addig az észter higító aromás szénhidrogéneket,és cellulóz észtert tartalmazófolyadék.

mykeman72 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7387

Az epoxi alapozó nem bírja az észter higítót ezért találkozol ezzel a jelenséggel.Valószínűleg túl vastag voltak a  rétegek és a higító nem tudott kellőképpen eltávozni,és ami még a legfontosabb,hogy az észter higítót sem szabad minden festékhez higítóként használni.

Előzmény: Alekós Zoli (7386)
Alekós Zoli Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7386

Sziasztok!

 

A következő történt velem....

Egy használt, bontott sárvédőt fémig csiszoltam, szilikon eltávolítóval lemostam, mézeskendővel áttöröltem, s ráfújtam az alapot (troton, epoxy). Vártam, míg szikkad, s ismét kapott egy réteget. 30oC kb. egy órát hagytam száradni, majd P400-al átcsiszoltam. Jött az újabb lomosó és mézeskendő, majd ezt követően az alaphoz hasonlóan kapott 3 réteg szorógittet (profix). Egy jó óra száradás után átcsiszoltam.... egy-két helyen kapott nitrokombi flekkelőt (presto). Kb. 30 perc múlva (szintén 30oC-on) finoman átcsiszoltam, ezt követően jött a lemosó és mézeskendő.

Elkezdtem fújni a bázist (dupont), s az első réteg fújásánál észrevettem, hogy mintha bőrösödne a festék, s nem kicsit.... :( 

 

(az alapozó és a szorógitt túl sűrű volt a pisztolynak, ezért a viszkozitást észterhigítóval állítottam be; a szorógittet sikerült egy-két helyen az alapozóig lecsiszolnom.....)

 

Ezzel a technológiával másik elemet relatív szépen lefújtam.... Csak véletlenül sikerült jól? Mit csináltam rosszul?

 

Lecsiszoltam a hibás felületeket(!), ez érintett helyekre ismét felépítettem az alapot.... az eredmény ugyan az lett.... :((

 

Ötlet, tanács?

 

Zoli

Dózerbike Creative Commons License 2011.05.29 0 0 7385

Öreg Wartburgom akarom majd átfényezni. Az lenne a kérdésem, hogy a forgalmiban lévő -fehér 01- színkódtól mennyire lehet eltérni, hogy ez ne igényeljen semmilyen adminisztrációs bajlódást?

 

Vagy, ha teljesen más színre fújom le, akkor ez mivel jár? Azonnal át kell íratni a színt, és ez mennyibe kerül, egyáltalán mi a menete?

 

Végül, érdemes e a végén lakkal is lefújnom a verdát? Most nem arra gondolok, hogy öreg vas, minek..., hanem szakmailag kérdezem. Köszönöm!

diessel Creative Commons License 2011.05.27 0 0 7384

lehet

 viszont arra nem emlékszem hogy meddig mér a pisztoly...

Előzmény: keyol (7383)
keyol Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7383

Kb 8m a tömlő ezért szerintem ekkora különbség nem lehetne.

Előzmény: diessel (7382)
diessel Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7382

 ha merülöben van mutatja    a kis elem ikont hogy üres és akkor csere.

 a kompresszor és a pisztolyközött nem volt egy hosszu tömlö??

 a hosszu tömlöben nagy nyomás esés van

Előzmény: keyol (7380)
diessel Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7381

hát ja..

csak nem szeretek a korong cserével tornázni idöthuzni ha nekikezdek valami "rothadék" kocsinak

igy  gyorsabb vagyok meg igyszoktam meg:)

 

Előzmény: Dózerbike (7379)
keyol Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7380

sziasztok.Még mindig a satajet 3000 hvlp digital pisztolyomon meditálok.Olyan lehetséges ,hogy nem jól mér a digitális része?Mert ma ellenőriztem és a kompresszoron a nyomásmérő mondjuk 6bart mutatot a pisztoly meg még hármat se.Lehet az elem merül?Köszi

Dózerbike Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7379

minek egyszerre két kis flex? Jobb kéz, bal kéz?:)

Előzmény: diessel (7378)
diessel Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7378

 ha megveszem :(

de majött meg a két bosch kis flexem 100e :(

ugyhogy pihen a boltban az enyém amugy sárga :)

Előzmény: Dózerbike (7377)
Dózerbike Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7377

megnéztem, ez teljesen ugyan az, mint az Einhell polírozó, és ára is hasonló. Akkor lesz két Einhelled. :)

Előzmény: diessel (7376)
diessel Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7376

hmm ez nagyon jo ár,szerintem megéri!

  és ha tényleg 3 év a gari akkor még lehet én is beruházok egyre

nem nagy az szerintem csak az a baj hogy ha jollátom hogy digit fordszám szabályzos és pont kézre esik a gomb

én is mindig elnyomogatom a fordulatot  mert hasonlo van nekem is csak einhell

Előzmény: Dózerbike (7375)
Dózerbike Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7375

Az Aldiban vasárnaptól lesz kapható ez a polírozógép. Mi a véleményetek róla? Teljesítménye, és a ford.szám tartománya jó. A tányért is ki lehet szerintem cserélni 150-esre. Amitől tartok kicsit, hogy órmótlan dög.

Dózerbike Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7374

én nem szoktam foglalkozni a gyárilag megadott adatokkal. Annyival fújok, amennyivel jó lesz a munka. A pisztolyra én ráeresztek nagy nyomást, és a pisztolyon állítom be a konkrét nyomást, annyit, amennyi kell, nem mérem.

Előzmény: keyol (7372)
Alekós Zoli Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7373

Értem, s köszönöm a válaszokat!

keyol Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7372

PU festékeket fújok.

Előzmény: |Progress| (7367)
keyol Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7371

Azt láttam rajta én is,de én PU festékekeket fújok és 2bar-on nagyon rossz a porlasztás.Ezért gondoltam,hogy lehet ti is nagyobb nyomáson használjátok.

Előzmény: mykeman72 (7370)
mykeman72 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 7370

A markolaton megtalálható a maximális szórási nyomás. Ez max.2 bar lehet.

Előzmény: keyol (7366)
|Progress| Creative Commons License 2011.05.24 0 0 7369

vizzessel igen at lehet minden tovabbi nelkul, de ahogy azt irtak is neked korabban nagyon odafigyelos melo, a vegen ne felejts azert adni neki egy ejto reteget.

Előzmény: Alekós Zoli (7361)
|Progress| Creative Commons License 2011.05.24 0 0 7368

igen, amugy nem kell femig leszedned, egy ilyen kis kezi geppel atmegy rajta.

Előzmény: Skodabuher (7362)
|Progress| Creative Commons License 2011.05.24 0 0 7367

az sok mindentol fugg, mit fujsz,?

Előzmény: keyol (7366)
keyol Creative Commons License 2011.05.24 0 0 7366

sziasztok

 

satajet 3000 hvlp-vel ti mekkora nyomáson fújtok?

Virago_1000 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 7365

Szurkesfekete? Akkor foszfatozas lesz - ha nem tevedek.

Előzmény: Skodabuher (7362)
Virago_1000 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 7364

Udv Urak!

Automon nehany helyi javitas szuksegeltetik majd. Csak annyit vettem eszre, hogy a festek repedt, es kicsit "buborekosodik" de ez a buborek nem nagy, csak inkabb hullamnak neveznem. Megpiszkaltam csavarhuzoval, es lejott a festek egy feltenyernyi darabon, tehat feltenyernyi darab feluleti rozsdas. Ez a hatso emelesi pontoknal van, de tenyled semmi komoly (?) hegeszteni tuti hogy nem kell.

 

kerdes 1, a javitasra sor kerul  kb 1 honap mulva, ahogy idom engedi. Jo otlet-e lekaparni a festeket - csak hogy lassam, mennyire kiterjedt a rozsda - vagy pedig jobb lett volna rajthagyni, varni es lekaparni akkor amikor javitva lesz.

Az en tudasom szerint jobb, ha szellozik, mint ha a festek alatt, elszigetelve a kulvilagtol dolgozik a rozsda, de javitsatok ki ha tevedek.

 

kerdes 2 - a javitas modjarol. Az evidens hogy letakaritom az osszes rozsdat, egeszen addig, amig tiszta femet nem talalok es korulotte is, aztan letisztitom, higitoval szabad? (mellette lesz a gyari festes). Aztan alapozom, alvazvedozom.

 

Johet szajbaragos magyarazat is, egy oregmercirol van szo egyebkent.

diessel Creative Commons License 2011.05.24 0 0 7363

olvass vissza le van irva a válasz, régebben én is kérdeztem ezt.

Amugy lehetséges, de nagyon odafigyelös munka és könnyen el lehet rontani!

Előzmény: Alekós Zoli (7361)
Skodabuher Creative Commons License 2011.05.24 0 0 7362

Sziasasztok!

 

Az új karosszéria elemen van egy fekete védőréteg. Gondolom ez valami átmeneti festék. Alapozás előtt el kell távolítani? Ha igen akkor mivel és a szegletekből hogyan lehet? Köszönöm a segítséget!

Alekós Zoli Creative Commons License 2011.05.24 0 0 7361

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy narancsos bázisfestéket fel lehet-e csiszolni a lakk fújása előtt?

Vizes csiszolás (>P1500), és/vagy polír...?

 

Üdv.Zoli.

diessel Creative Commons License 2011.05.22 0 0 7360

én ugytudom ,hogy igen jo

de ahol veszed a düzni szettet ot megtudják mondani!

Előzmény: keyol (7359)
keyol Creative Commons License 2011.05.22 0 0 7359

Sziasztok.Vettem egy satajet 3000 digital HVLP pisztolyt és az lenne a kérdésem ,hogy ha veszek bele RP dűzni szettet akkor az tulajdonképpen RP pisztoly lesz?Köszi

mykeman72 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 7358

Nem érdemes spórolni az alapozón ugyanis önmagában egyik alvázvédő sem rendelkezik teljes korrózióvédő hatással mégha a termékleírás is azt jelőli. Általában kaucsuk, vagy szintetikus műgyanta alapúak a termékek ,de ez önmagában még kevés a jó korrózióvédő hatáshoz.

Előzmény: levaipeter (7357)
levaipeter Creative Commons License 2011.05.22 0 0 7357

Tud valaki nekem olyan alvázvédőt ajánlani, amit alapozó nélkül lehet fölvinni fémtiszta felületre?

Liviati Creative Commons License 2011.05.21 0 0 7356

Milyen sárvédő az? Miért nem krómoztatod újra?

Előzmény: madnbri (7355)
madnbri Creative Commons License 2011.05.21 0 0 7355

Köszönöm a választ. Számítottam rá, de azért reménykedtem benne, hogy egy szaki ki tud segíteni valami ügyes megoldással, amivel elkerülhető a homokszórás. Így viszont megy a kukába a sárvédő, mert vsz nem éri meg foglalkozni vele még akkor sem, ha kicserélni 10.000Ft-ba kerül. :(

Előzmény: mykeman72 (7354)
mykeman72 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 7354

Nem fogod tudni javítani,mert a krómozott felületen tényleg nem tapad meg a festék. Homokszórás ,alapozás és festés!

Előzmény: madnbri (7353)
madnbri Creative Commons License 2011.05.21 0 0 7353

Hello!

 

Egy krómozott sárvédőt szeretnék megjavítani. A legjobb lenne eltávolítani a krómot és lefesteni, de a közelemben nem tudok egy homokszórást vállaló műhelyről sem. El tudom távolítani a krómot valahogy?

 

Ha mégsem megy, akkor találtam valami króm-ezüstnek nevezett festéket. Egy festő barátom szerint a krómon nem tapad meg semmilyen festék, így inkább megkérdezem a szakikat, hogy ezzel a króm ezüsttel tudom-e javítani, ha már eltávolítani nem sikerül.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdv:

mad

Surci126 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 7352

Ja és BP és környékén kéne!!

Előzmény: Surci126 (7350)
Surci126 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 7351

Hello!

 

Ment mail!

Előzmény: Rio The Best (7331)
Surci126 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 7350

Emberek!!

 

Tud valaki itt fényezőt??Nagyon fontos lenne!!!! Egy 3kerekű Piaggio Aperól lenne szó!

 

 

Köszönöm előre is!

 

 

niváskarcsi Creative Commons License 2011.05.18 0 0 7349

Hali.Készíts egy nyomástartó edényt,leszedhető tetővel.Abba tegyél faszenet,egyik oldalán be a levegő,a másik oldalán ki.Vizet, olajat ,port,mindent leszúr,ha elkoszolódik csak ki kell a faszenet cserélni.A profik is, ezt használják.Első használatkor kicsit porol azután már nem.Előtte üresen járasd egy kicsit.Négy öt kiló faszén legalább legyen benne.A kijövő oldalra a tartályon belülre tegyél fém szúnyoghálót,nehogy televágja a csövet, apró darabokkal.

Előzmény: stoki (7343)
Dózerbike Creative Commons License 2011.05.17 0 0 7348

Az tényleg nem normális dolog. Szerintem a kenéssel lesz valami gond. Próbálj másik olajat.

Előzmény: krizsan (7347)
krizsan Creative Commons License 2011.05.16 0 0 7347

Előtte csak simán üzemmeleg volt, most meg egy pár perc után gőzölögnek a hengerek. Meg egy picit mintha küszködne is, mikor eléri kb 6bar nyomást.

Dózerbike Creative Commons License 2011.05.15 0 0 7346

Próbáld meg egy direkt kompresszorokhoz készített olajjal. Elvileg amit beletettél, az is jó, de lehet hogy mégsem. Mihez képest melegedik jobban?

Előzmény: krizsan (7345)
krizsan Creative Commons License 2011.05.15 0 0 7345

Sziasztok!

 

Van egy kéthengeres Güde gyártmányú kompresszorom. Az előző gazdája túlöntötte olajjal és nagyon nyomta kifele mindenütt,szétszedtem kitakarítottam, lecseréltem az olajat. Hagyományos 10W 40-est raktam bele. Sajnos nagyon melegednek a hengerek, és lassabban is töltődik fel a tartály. Szerintetek olaj probléma lehet? Vagy valami más?

Dózerbike Creative Commons License 2011.05.14 0 0 7344

Kb 2-3 m2 után szakadt be a tépőzár alatt, a széle meg foszlott.

 

Egy fényező szaküzletben ezután vettem egy hullámos durva szivacsot, ha jól emlékszem App márka. De nem volt szerencsés a hullámos, mivel sikerült vele kikoptatni az éleket. Szerencsére egy másik boltban vettem egy sima durva szivacsot is, azzal nem volt ilyen gond.

 

Sárga és zöld 3 M pasztákat használtam, tisztításhoz meg sima Lidlben vásárolt ablaktisztítót, meg mikroszálas kendőt.

  A paszta nagyon jól működött, amig jó volt a szivacs. Legközelebb majd többet veszek egy ekkora munkához. Amúgy elég jó lett a végeredmény, a megrendelőnek is tetszett.

 

  Sajnos nem volt időm várni egy hetet a lakk felhordása után pár nappal, volt amit másnap már políroztam. Meg alapozóból is használhattam volna jobbat.

 

Na igen, ha lerepül a szivacs, akkor a felületnek annyi. Ez szerencsére nem következett be.

Ha lesz több ilyen munkám, akkor be kell majd szereznem egy valódi polírozógépet. Most egy Rotex van, ezzel lehet polírozni, de nem kimondottan polírgép.

 

Csak amiket nézegettem, azok nagy gépek, én meg egy kicsit szeretnék, de alig van belőle választék, csak nagyok vannak.

 

Kösz mindenkinek a tanácsokat!

Előzmény: Rio The Best (7339)
stoki Creative Commons License 2011.05.12 0 0 7343

Sziasztok !


Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni. Elkezdtem egy kis rendszert építeni. Van egy jó minőségű kisebb (de nem mikró) kompresszorom. A szórópisztolyhoz való levegőhöz keresek szűrési megoldást. A megoldást is megtaláltam, csak az értékekkel nem vagyok tisztába. Ha jól tudom a sűrített levegőből ki kell szűrni a vizet és az olajat, viszont nem tudom milyen olajszűrőt vegyek. Van 5 mikronos és 0.01 mikronos szűrésű. Szerintetek elég a 5 mikronos olajszűrés (kevésbé tömődik el) vagy mindenképpen 0.01 mikronos (sűrűn kell szűrőt cserélni) kell elfogadható fényezéshez.Igen sötét vagyok a témában (bele-bele olvasgattam a fórumba), de  valahol el kell kezdenem az ismeret szerzést és eléggé az elején tartok ennek. Nem ferrari fényezés minőségre vágyom, de az olajcseppektől hemzsegő fényezést elkerülném.

 

A segítséget előre is köszönöm.

Surci126 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 7342

Ha már polírozás akkor csak Farécla.

Rio The Best Creative Commons License 2011.05.12 0 0 7341

Hali!

Én is erre gondoltam,a szakszerű tisztántartással meghosszabítható a felhasználhatóság időtartama!

Üdv!

 

Előzmény: mykeman72 (7340)
mykeman72 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 7340

Sajna semmi nem a régi minőségű. Egyébként meghosszabbíthatod az élettartamot,ha minden használat után langyos vízben kimosod és a géppel kipörgetetd belőle a vizet.Használatkor ezután lágyabb lesz a szivacs és kevésbé hajlamos a töredezésre és szétesésre. Ez a zöld szivacs egyébiránt a 3M zöldkupakos  durva pasztájához készült.

Előzmény: Dózerbike (7338)
Rio The Best Creative Commons License 2011.05.11 0 0 7339

Hello!

A "Kemény "polírkorongok,addig nyújtanak kiváló minőséget,mint állt.minden...amíg újszerű,de engem úgy tanítottak,hogy kb 1-2 cm-nél kukába!Hiába használsz jó polírgépet,ha a szivacs kopott,visszaszívódásokat ,"szemecsék helyét",nem fogod tudni semmivel se eltüntetni,de ha mégis,az hamar vissza fog mattulni!Tehát javító fényezésnél használva,ha becsülettel kitisztítod a korongot,az azért elég sokáig tartósan használható!!!Teljes Polírnál se jó a kopott szivacs,mert a karcok nehezen fognak eltünni,és sokkal nagyobb időveszteség!!!A "hullámszivacs" az jóval tartósabb,de logikus is,hiszen finomabb,fényesítő polirt visszel fel vele a felületre!Még egy fontos dolog!Azért kell a vékony(zöld) szivacsot eldobni,mert véletlenül munkavégzés közben szakad szét(azért kopik jobban,mert dúrva polírt viszel fel vele...)akkor a polirgép tárcsája " igen csúnya dolgokat tud végezni",mondjuk egy javitott elemen!!!(Fújhatod újra"jobbesetben"-:))de lehet még Füllerezhetsz,flekkelhetsz újra!!!Jó munkát!...és óvatosan!

Üdv!

Előzmény: Dózerbike (7338)
Dózerbike Creative Commons License 2011.05.11 0 0 7338

3 M zöld polírszivacs meddig használható? Konkrétan, nekem egy idő után már nem plírozott. Én azt hittem, hogy amig szét nem szakad, addig használható.

Pár m2- t használtam, miután kukázni kellett.

Egy másikról, nem 3 M, meg a hő hatására elengedett a tépőzár ragasztása a szivacshoz.

 

PT 34-42 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 7337

Köszi, mindenkinek!

Előzmény: diessel (7336)
diessel Creative Commons License 2011.05.09 0 0 7336

ha csak ködölgetni belejavitani akarsz  akkor eredményre vezetöbb,

ha ügyes a szaki akkor nem fogod észre venni hogy 1 vagy 2 k-s

 

Előzmény: PT 34-42 (7335)
PT 34-42 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 7335

Köszönöm a tanácsaitokat!

Gondoljátok Ukrajnában 1978-ban 2k-sal fényeztek? Szeretném a gyári fényt megtartani, mert csak a lökhárítók alatt, oldalt meg az ajtók alsó vonaláig kéne javítani, átfújni. Ezt a példányt nagyon szombaton csinálták, rettentő hanyag a kasztni gyári fényezés előtti kidolgozása (is). Nem akarom, hogy szebben nézzen ki, mint új korában, ez így valóságos. 

Induljunk ki abból, hogy a gyári fény 1k-s. Akkor szerintetek szabad, érdemes 2k-sal javítani?

 

mykeman72 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 7334

Már bocsánat ,de egy OT-s vizsgára készülő jármű esetében a gyárias állapot visszaállítása a cél. Ez nincs másként a fényezés esetében sem. Akkoriban még nem volt ismeretes a vizes technológia ami ugyebár a mai kor követelményét/környezetvédelem ,stb,stb/ hivatott képviselni. Arról nem is beszélve,hogy lakkozni is kell a javítást,ezért megintcsak nem teljesül a korhű állapot visszaállításának feltétele. Szerintem a legjobb és legköltsékímélőbb megoldásnak a 2K Hs akril fényezés  tűnik.Mivelhogy a gyárban is feltehetőleg 2K-s anyagot használtak. Ebben az esetben nincs jelentősége a részleges,vagy teljes fényezésnek.

Előzmény: Rio The Best (7333)
Rio The Best Creative Commons License 2011.05.09 0 0 7333

Szia!Az én véleményem az(és nem akarok más pénztárcájában "kotorászni",DE!!!

Miért nem "dobatsz rá" egy teljes külső fényezést 2K-s vizesből??!!Egy zapi,és egy fehér szín nem lehet olyan drága,és így sokkal szebb,és könnyebben javítható később!!!(ha kell...)

Standox,IMPA ,ICI...én az IMPÁT javaslom,Jó minőség,és olcsóbb,mint az előző Márkák!!!

Sok Sikert!

Üdv!(Egy Fényező!!)

Előzmény: PT 34-42 (7332)
PT 34-42 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 7332

Szia,

 

ez egy fehér Zapi, 1k-s. Eddig egy fényező ismerőssel beszéltem, az ő véleményét írtam meg. Lehet ebben a szakmai kérdésben (jó-e a 2k-s javítgatás az 1k-s-on) ekkora vélemény eltérés?

Köszi!

Előzmény: Rio The Best (7331)
Rio The Best Creative Commons License 2011.05.09 0 0 7331

Hello!

Szerintem az az első,hogy meg kellene tudni,MOST milyen festék van az autón!

Teljes,vagy rész javítófényezéshez,mindenképpen 2K-s vizes bázist javasalok!!!

(Igazából nem értem a Fényezőt,mi a baja...)Pont ez a jó,hogy bármikor polírozhatod,bármilyen okból:beszívódás,mattulás ,"szemetes",megfolyás stb...!

Gondolol Zsiguliról van szó...biztos Akril!?(Nem metál...)

Szóval 2k-s vízessel javító (rész)fényezés,és egy teljes gépi polír,az autóra(3M!!!)

Olyan lesz mint az új...ha ügyes a Fényező kollega!!!

Üdv!

Előzmény: PT 34-42 (7329)
diessel Creative Commons License 2011.05.08 0 0 7330

kérdezösködj körbe más fényezö/knél..

Előzmény: PT 34-42 (7329)
PT 34-42 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 7329

Sziasztok!

Fényezéssel kapcsolatban kérném a segítségeteket. Az orosz gyártmányú autóm áll OT felkészítés alatt. A fényezése gyári és jó, de itt-ott azért javítani kellene. A fényező szerint 1k-sal nem érdemes (nem szárad meg, nem lehet a színt kikeverni), 2k-sal meg nem lehet tartósan jóra összepolírozni őket, azaz idővel nagyon is látszani fog az új fényezés határa. Telibe nem szeretném fújatni, Ti mit javasoltok? 

keyol Creative Commons License 2011.05.08 0 0 7328

Igazából  bútorokat fújok gyakran magasfényű Pu festékkel és arra kellene.Azért gondoltam 1,4-es dűzniméretre mert talán jobb a porlasztása mint az 1,5 vagy az 1,6-nak.

Előzmény: mykeman72 (7326)
mykeman72 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 7327

Egyébként ez a pisztoly teljes koppintása a SATA 3000 B-s szériának.

mykeman72 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 7326

Mivel,hogy HVLP pisztoly és 1.4-es düznivel szerelt ezért elsősorban metál bázis festékek szórásához ideális. Ha lakkozni is szeretnél akkor javasolnám az RP-s változatot és minimum 1.3-as düzni méretű pisztolyt. A profi szakemberek mindkét művelethez(bázis-lakk szórás) külön pisztolyt használnak.

Előzmény: keyol (7325)
keyol Creative Commons License 2011.05.07 0 0 7325

Azt hiszem akkor nem veszek olyat mert nekem nem barkácsra kell...És ez esetleg profi lehet?http://elektronika.vatera.hu/ipari_gep_berendezes/szerszam_szerszamgep/betta_st3000d_felsotartalyos_festekszoro_pisztol_1456086392.html

mykeman72 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 7324

Egyetértek az előttem szólóval,ugyanis kisebb otthoni és- nem ipari- használatra teljesen megfelelő,de komolyabb fényezési munkákat nem célszerű végezni vele.

Előzmény: keyol (7322)
Dózerbike Creative Commons License 2011.05.07 0 0 7323

Ha jó, akkor megéri. De szerintem ez egy erősen barkács cucc.

Előzmény: keyol (7322)
keyol Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7322
Előzmény: keyol (7321)
keyol Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7321

Sziasztok.Ez szerintetek megéri az árát?Ez elfogadható minőségű lehet?Köszi

Gampa Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7320

Üdv. Csupasz fémet mivel érdemes alapozni,hogy rendesen rátapadjon a festék?

keyol Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7319

Semmi extra.Én excenteres gépre veszek 3M 1500as papírt azzal felcsiszolom.Aztán 3M fehérkupakos polír és kemény szivacs.Utána 09376 polír és finom szivacs. Üdv

Előzmény: Dózerbike (7318)
Dózerbike Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7318

POLÍROZÁS-ban szeretnék tanácsot kérni.

Újonnan lakkozott felületről van szó, ezt szeretném plírozni. 2k PU lakkal lesz fújva. Mivel kezdjem a polírozást?

Tehát hányas szemcsemérettel kezdjek, milyen szivacsokkal és pasztával folytassam? Festool Rotex 150 géppel fogom csinálni.

Bútorrol van szó, nem autórol, de a lényeget tekintve azt hiszem ez nem számít.

 

Előre is köszi a segítséget!

mykeman72 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 7317

Bár sokan nem tartják fontosnak azért a lehetőségekhez  képest érdemes egyazon gyártó termékeit használni a lehető legjobb minőség elérésének és megtartásának szempontjából.

Előzmény: anaslex (7315)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.04.26 0 0 7316

Kinca69: ezeket a csillámporokat nem tudom hogy lehet -e használni lakkhoz. Ha neked sikerül próbafújást végezni ezekkel a porokkal és beválik mindenképpen írj ! Szeretném az autómat én is felületlakkozni türkiz-kék, sötétkék gyöngyökkel. köszi !

Előzmény: Kinca69 (7301)
anaslex Creative Commons License 2011.04.26 0 0 7315

Sziasztok!

 

a következő témában kérnék Tőletek szakmabeliektől, útmutatást:

 

egy veterránnak készülő tgk. alvázát kellene majd homokfúvás után rögtön lefesteni. A tartósság, minőség nagyon fontos számomra. A fényező azt javasolta, hogy csak és kizárólag két komponensű epoxi korrozióálló alapozóban gondolkodjak, ez rendben is van. Azt, hogy ő mit használ(na) azt persze nem árulta el, csak hogy Győrben készül és magyar termék. Volt még szó talán alvázvédőről is de már nem vagyok biztos benne.

 

Kérdésem tehát, hogy jó szívvel mit ajánlanátok és mi lenne kivitelezés helyes sorrendje. Homokszórás -> korroziógátló felhordása -> festés feketére. Homokszórás -> alvázvédő? Valami más?

 

neten az alábbi epoxi alapú dolgokat találtam, (bár azt monda, hogy nincs különbség mindegyik ugyanolyan jó):

 

HB Body 320 Zinc Fill

 

Epodur

 

előre is köszönöm a segítséget!

 

udv.

kb.

 

 

Kinca69 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 7314

Nagyon köszönöm a segítséget! A fényező is lebeszélt erről a megoldásról ...  

Egyenlőre hozzáfogtam az előkészítéshez,javitom az elemeket hogy kevesebb munka maradjon.

keyol Creative Commons License 2011.04.25 0 0 7313

Sziasztok.A betta tipusú pisztolyokról van valakinek tapasztalata?

bzolee601 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 7312

Trabant lakatolásához Budapesten, esetleg környékén keresnék megbízható, gyakorlott lakatost, aki már dolgozott Trabin. Elektronikus formában, képekkel mellékelve le vannak írva a befejezendő feladatok. Idő hiányában leállt az autó felújítása/újáépítése, minden alkatrész meg van, részletek, árajánlat privátban. 

 

bzolee601@freemail.hu

 

Üdv, Z

Elvis74 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 7311

Szia. Ez volt az én autóm, barna metál-fehér tetővel, napfényben nagyon cicázott, látszódott a szemcse rendesen.Magamnak csináltam, de már nincs meg:(

Előzmény: Kinca69 (7303)
Elvis74 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 7310

Üdv.

Írnék privátban de nem tudom megnézni a címet, ha küld egy mailt (sebi0417@freemail.hu) írok pár szót magunkról.

Szép napot

Előzmény: big-dewil (7279)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 7309

Nincs az elgondolással probléma,csak a  kivitelezés macerásabb, és jóval több anyagszükségletet igényel ami relatíve megdrágítja az egész folyamatot a ráfordított időről nem is beszélve. A másik -és nem utolsó szempnt- az autó utólagos javítása.

Előzmény: Kinca69 (7307)
diessel Creative Commons License 2011.04.22 0 0 7308

köszi, már velük felvettem a kapcsolatot

soproni fényezőjük van   1,5m környékén csak azt mondta hogy 20-25 éves a kabin meg a szett :S

 elgondolkodtato a dolog számomra jol körül akarom járni

Előzmény: mykeman72 (7306)
Kinca69 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 7307

Szia!

 

Köszönöm a segítséget! Remélem találok olyan festéket ami jó és nem horror áron... Ha esetleg tudsz ajánlani valami festékmárkát azt nagyon megköszöném.Ma kapok egyébként egy fényezői telszámot(álítólag olcsón és jól dolgozik) és egyeztetek vele.

Ezzel a csillogással vagyis a videón látszódó aluporosítással csak a polírozás a macera de az nagyon...Tényleg egyszerűbb volna metal vagy gyöngyház fényezés.

A polírozás viszont elmaradhat ha flittert használnánk alupor helyett hiszen a lakk színtelen és fényes a szemcsék meg a lakkrétegbe vannak ágyazódva... Esetleg a csillogós lakkrétegre egy sima lakkréteget fújva sem lenne kivitelezhető?

Nem vagyok értetlen szemellenzős csak én ilyen ötletgazdag vagyok.Mekk Elek aki mindenre talál megoldást... :D

Előzmény: mykeman72 (7304)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 7306

Keress itt: simon kf honlapja Fényezőfülke felújítást, építést és karbantartást végeznek.

Előzmény: diessel (7305)
diessel Creative Commons License 2011.04.21 0 0 7305

Sziasztok

Festö fülke épitésén vagy vásárlásán töröm a fejem-

ha valakinek van valami ötlete vagy esetleg tud elado használt  festö fülkét akkor ne tartsa magában

minden tanácsot  ötletet szivesen veszek...

köszönöm

mykeman72 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 7304

Megítélésem szerint a válsztani kívánt szín nem fog érvényesülni az autón.Ezt a variációt vizes festékkel nem lehet megcsinálni csak és kizárólag oldószer bázisú festék jöhet szóba.

Előzmény: Kinca69 (7303)
Kinca69 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 7303

Az is felötlött bennem hogy kiválasztok egy grafitmetál színt de legyen egyedi is egy kicsit ha már fényezzük...

Lehetne például ilyen szép is:  

                                                                      

Csak hát ilyen volt és ilyenre is szeretném némi egyedi lakkozással:                                                                                                           

 

        Egy kis baleset miatt                                                          most jelenleg ilyen :                              

 

Nem is tudom hogyan nézne ki ilyen világosbarnán a metál,azaz látszódnának egyáltalán a szemcsék.Ezért gondoltam a szines flitteres lakkozásra.A világos alapon kék,zöld,piros "pötty"  nagyon kitűnne...Tudom hogy kétséges a kimenetele de talán a flitter vízállósága akrill festék és lakk esetén megoldás lehet. Nem fényeztem még autót csak kerékpárt,babettát neolux spay-vel annó és ezeket a vizes bázisú festékeket sem ismerem. Viszont elvileg működnie kell a dolognak...

Az anyagiak sem mellékesek ezért próbálok olcsón egyedit összehozni.

Előzmény: mykeman72 (7302)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 7302

Akkor már érdemesebb lenne valami metál,vagy gyöngyház színt keresni ebben az árnyalatban,és a fényező sem fog 2 héten keresztül pályamódosításon gondolkodni,ugyanis ez így ebben a felállásban elég macerás, és a végeredmény is kétséges!

Előzmény: Kinca69 (7301)
Kinca69 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 7301

Sziasztok!

 

Autófényezés előtt állok,egy warbit szeretnék majd fényezni.Jelenleg gyári fehér de a forgalmiban a szine világosbarna (barna 09) A Lada szinkódja 22-22200 Mipa spray-be töltve egyezett vele.Most az egész autót szeretném fújni erre a színre,aztán a krémszinű fényezésre szeretnék csillámporral kevert színtelen lakkot fújni ahogy a belinkelt videón is látszik. Kicsit feldobná az alapszínt és jobban mutatna...

A fényező haver annyit mondott hogy amilyen festéket viszek azzal dolgozik...

 

Lenne néhány kérdésem:

Milyen festékből kevertessem ki a színt ami elfogadható áron és jó minőséget biztosít? 

Milyen lakkot vegyek ami tartós és véd hosszútávon is?

A kereskedelemben kapható kozmetikai csillámporok alkalmasak a lakkhoz keverve?

 

http://www.csillamvilag.com/shop/Glitter_powder_csillám   

 

Több szín kombinációjával (kék,piros,sárga,zöld,ezüst) csillámporral szeretném megoldani a lakozást.

Akinek van ebben tapasztalata kérem segítsen!

Előzmény: vw_golf1.6TD (7266)
limetta Creative Commons License 2011.04.15 0 0 7300

Köszönöm szépen!

Előzmény: mykeman72 (7299)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 7299

Ha mély /körmöd beleakad/ abban az esetben már csak a fényezés segít,egyéb esetben a polírozás segít. Nem minden esetben tűnik el 100%-osan a karc de a magas fény miatt kevésbé észrevehető. De ezt biztosra csak a szakember tudja megítélni. Nem mindegy a gk. színe ,fényezésének állapota,és egyéb tulajdonságai.

Előzmény: limetta (7298)
limetta Creative Commons License 2011.04.14 0 0 7298

Köszönöm a választ, de a kérdésem az volt, hogy "Karcolást fényezés nélkül el lehet tüntetni?"

Előzmény: mykeman72 (7297)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 7297

Csak az állapotfelméréskor derül ki,hogy gazdasági,és szakmai szempontból melyik javítási mód kerülhet megvalósításra.

Előzmény: limetta (7296)
limetta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 7296

Üdv.

 

Tanácsot szeretnék kérni.

Karcolást fényezés nélkül el lehet tüntetni?

Középmély a sérülés, parkolóban történt, nem tudnak magyarázatot adni az ott dolgozók a keletkezéséről vagy inkább nem akarnak. Káromat megtérítik viszont nem tudom itt Budapesten hova forduljak, hogy ne verjenek át mint nőt.

macracanta Creative Commons License 2011.04.12 0 0 7295

Sziasztok, én is sk tervezem megújítani az autómat. (HB Body termékekkel)

 

Úgy tervezem, hogy excenteres csiszológéppel letúrom az egész kasznit a festék alatti fehér rétegig.

Itt-ott, az éleknél, sarkoknál kilakatolt, drótkorongozott részeken ki fog látszani a tiszta fém. Az olyan fémrészeken, melyek a csiszolástól simák, mint a babapopsi gondolom elég alapozni és majd az egészet telibe szórókittezni. Vagy mindez megoldható a 320-as zink korroziógátló szórókittel? Ahol spatulakittet kell használni, érdemes-e aláalapozni? De mivel? A 960 wash primerre azt írják, hogy kell egy közbenső réteg a PE kittek alá, ezért nem túl szimpi. A 969 és 992-ről nincs leírva mi lehet a következő réteg.

 

köszi a segítséget.

 

freestyler8 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 7294

szevasztok mesterek!

 

pénzügyi válságom okán fordulok hozzátok, mint szakemberekhez!

 

van 1 skoda feliciám, 99es, a feliciára jellemző helyeken kezdett rozsdásodni: sárvédő ív, ill. hátsó szélvédő ablak alatt, valamint a küszöb, ill a lökhárító és az ajtóm is meg van nyomva.

otthon szerelem az autóm évek óta, így ezt is otthon szeretném megoldani.

a kérdésem az lenne:

milyen kittet, rozsdásodásgátlót, ill. festéket, lakkot,stb. vegyek? hol a legolcsóbb?

néhány lépésben leírná valaki a munkamenetet? azzal tisztában vagyok, h kiflexelés, csiszolás, kittelés, alapozó festék, fényezés majd lakk.

majd ezután össze kellene polírozni, aminek a menetével szintén nem vagyok teljesen tisztában. vizes csiszolás?

 

még valami: paint zoommal festenék. bohóc vagyok? :)

(9990ft vaterán)

 

várom a mesteri hozzászólásokat!!

üdv.

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.04.07 0 0 7293

bandika 75 : én a műanyag lököseimet (golf II) kb. 4 éve festettem és még mindig áll rajta a festék. Egyszer volt egy kis tolatási malőröm is és 1 centi jött le róla csak. Lehet venni fényező boltban vásárolni műanyag alapozót nagyon véknyan fújd meg vele és teljesen jó lesz !

Előzmény: bandika_75 (7290)
kubikos2 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 7292

Köszi, máshol is ezt mondták ezért elfelejtem.

Előzmény: Paco155 (7291)
Paco155 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 7291

Ezzel leginkább csak kerítést meg falat lehet fújni.

Előzmény: kubikos2 (7289)
bandika_75 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 7290

Üdv Mindenkinek.

 

Szeretném színre fújni a lökhárítón ill az ajtón lévő műanyag díszcsíkokat. (Skoda Octavia II)

 

Szerintetek nem fog egy idő után leperegni, házilag kivitelezhető vagy forduljak szakihoz?

kubikos2 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 7289

Üdv!  Tanácsot szeretnék kérni olyan embertől aki már használt ilyen vagy ehhez hasonló elektromos festékszórót.

A kérdésem az lenne, hogy megéri-e beruházni egy ilyenre? Én főképp zománcfesték felhordására használnám. Konkrétan most egy Simson festéséhez kellene. Normál fújós festékekkel már sokat festettem, de az a bajom velük, hogy nem túl kiadósak, drága a használatuk.
Ha már olyan minőségben lehet ezekkel a festékszórókkal festeni mint egy spray-el nekem már megfelelő lenne.

Tehát ha valakinek van vagy volt már ilyennel tapasztalata kérem ossza meg velem.

A válaszokat előre is köszönöm!

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.04.06 0 0 7288

Csak az a gond, hogy már le van fényezve az akril és utólag lenne egy a p1000-es papíros csiszolás utáni lakkozásos dolog lakkba kevert gyöngyházszerű porral. Szerintem próbafújást fogok majd végezni egy lecserélt jobb első ajtómon, hogy meddig bírja rajta úgy a lakk.

Előzmény: mykeman72 (7287)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 7287

Egyszerűbb ha a 2K-s akrilt csiszolás nélkül kevés szikkadási idő közbeiktatásával lakkozod.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7286)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.04.04 0 0 7286

sziasztok !

 

Először is köszönöm, hogy válaszoltál diessel !

 

Most felniket festettem, amikor úgy gondoltam készen vagyok és elmostam a pisztolyt, akkor rájöttem, hogy a felninek a csavartakaró kupakja kimaradt. :)) Ma már nem foglalkozok vele.

 

Ki hogy szokta festeni azokat a tárgyakat, aminek nincs kimondott bázisa és lakkozni szeretné ? Lefesti és felcsiszolja újra és úgy lakkozza le vagy kis száradás után mehet rá a lakk ? Melyik az időt állóbb? Segítsetek !

Előzmény: diessel (7278)
Thomas Mörder Creative Commons License 2011.04.04 0 0 7285

Sziasztok, szeretnem lefenyez(tet)ni a gitaromat a kepeken mellekelt szinure.

Nem nagyon ertek hozza,de ha jol latom ez valamifele flip-flop festek?

 

 

 

azt irja a tulajdonos srac,hogy mas fenyviszonyok kozt befeketedik:

 

hol talalok ilyen festeket,vagy ezt keverni kell?

(a jackson gun metal blue -ja, amit korabban forgalmaztak,az ennel vilagosabb kek)

fillipo Creative Commons License 2011.04.02 0 0 7284

helo szevasztok

érdeklödnék hogy nincsen-e valakinel eladó sata 1.3 festékszóró pisztoly eladó jó állapou érdekelne...

filipo@vipmail.hu lécci ide irjatok ha tudtok segíteni..

köszi elöre Üdv Péter

hangya1977 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 7283

Üdv wikcos!

Már vettem egy Erba 20180-ast, a tesztelése hamarosan megtörténik, végül azért lett ez mert

lehet hozzá (nem horror áron) fúvókát stb kapni. Egyébként köszi a lehetőséget ,a képet nem

nagyon találtam.

üdv : hangya

Előzmény: wikcos (7282)
wikcos Creative Commons License 2011.03.31 0 0 7282

Üdv Hangya 1977!

Pisztoly téren tudok neked segíteni, ha érdekel és ha még nem találtál. Én ezt ajánlom neked: Aurita 1,3 LVLP =akrilt, lakkot fújni tökéletes, még bázist is tudsz vele. Ez már nem egy alsókategóriás pisztoly, ezzel komolyabb, igényesebb fényezészt is lehet végezni. Járom az országot, Miskolc, Eger,Debrecen,Békéscsaba,Szolnok, Szeged tájékán és még sokfelé. Ha érdekel házhoz is viszem díjmentesen ha utba esik. ennek az ára nettó: 18000ft  Képet csatoltam róla. 

festékanyagba is tudok segíteni, segédanyagok, festékek, lakkok, kittek,polirok bármi.

ha érdekel e-mailba várom válaszod: wikcos@gmail.com

Üdv: Vittorio

 

Előzmény: hangya1977 (7267)
Fickóó Creative Commons License 2011.03.29 0 0 7281

Elnézést hogy csak úgy beranditok ide.

Sziasztok.

Gondolom vagytok itt páran akik jobban kiigazodtok a festés világában, mint én.

Persze nem leiratni akarom magamat, mert már sok mocit lefestettem, de ez igazából nem jelent sokat.

Egyébként csak mocikat festek, meg néha egy két autó darabot.

Az első egy néhányat még porszivóval nyűtem, de aztán gyorsan vettem egy kis kompresszort amihez adtak pisztolyokat meg slágot is. Na itt volt aztán olyan 4 szép évem.

Akor még a Glasurittal festettem, és minden sikerült, persze nem vizfestékek voltak.

Aztán úgy 6 évet kihagytam és most tapasztalom hogy sokminden nem sikerül úgy ahogyan elvárnám.

Most van egy 10 eurós Extol pisztolyom 1,5 ös fuvókával, Mobihel és DuPont festékekkel festek mert ezek még oldószeressek.

Úgy egy 2 hónapja elszántan küzdök hogy a következő műveim győzelmet arassanak.

Kaptam egy öreg házat egy nagyon jó helységel, ventilátor, és kompresszort is kaptam ami egy két dolgot kért, de megérte. Csak egyhengeres de kb. 400 litert nyom percenként, és a nyomáskapcsolónak ha besegitek , 10 bar -ig is vigan szalad a mutató. Van rajta nyomáskiegyenlitö is de az 0,7 bar nyomást is kileng. Talán egy jó pisztolnál ez nem is gond, mert hogy van amelyik ezt a kilengést kisimitja.

És it jön a lényeg, mert, hogy lassan minden készen van de a pisztolyt lecserélném, csak nem tudom milyenre.

Találtam most a neten valakit aki fél áron szabadulna egy sneider - től, amit csak egyszer használt.

Mutatom is mindjárt milyenről is van szó. HVLP pistolyt nem akarok de ennél meg az agaszt hogy mért olyan csőrös az eleje. Szerintetek milyen lehet ez a csúzli.

 

Festékszóró pisztoly felsó tartállyal Schneider FSP-Optimal 2001-1,5 D030059

 

Gyártó:Schneider

Listaár:35850 Ft

Leírás:

Tartálykapacitás: 500 cm3.
Munkanyomás: 2-4 bar.
Fúvóka méret: 1,5 mm.
Levegő felhasználás: 120-150 l/perc.
Súly: 0,72 kg.
Rozsdamentes acél tűvel, cseppenésgátlóval, levegőmikrométerrel (hogy a nyomás közvetlenül a pisztoly előtt szabályozható legyen),szóráskép beállítással (a kör- illetve széles szórás fokozat nélküli beállításához), anyagmennyiség beállítással (hogy fokozatmentesen lehessen beállítani).
Fúvókák széles méretválasztékban rendelhetők.

big-dewil Creative Commons License 2011.03.28 0 0 7280

Hoppá. A telom:

 

06-70-317-nyolcvan8-nyolcvan

big-dewil Creative Commons License 2011.03.28 0 0 7279

Tisztelt fényezö urak!

Van egy igen nagy problémám.

A tulajdonomban van egy full müanyagbol készült autocska, melyet most ujitottunk fel. Néhol teljesen uj üvegszálas müanyagbol van, egyes helyeken pedig a régi, ki tudja mivel gélezett müanyagok takarják. Az autobol ez az egy db van az egész országban.

Ezt szeretném lefujatni valamilyen szép szinre. Két szin között vacillálok.

A lényeg, h keresek egy olyan fényezö urat, aki hajlando lenne full telibe lefényezni a verdát.

Az elsö szin amire gondoltam, az a lamborgini arancio boreális narancs szine, de utánaolvasva, ez 8 réteg festék!

A második ami nagyon tetszik még, az a phantom matt black szin. Ezt kb 4 rétegböl ajánlják fujni.

Teszek be pár képet, az autorol, h legyen valami elképzeléstek rola.

A magassága kb 70cm, ajtaja teteje nincs. A fülkénél kb 140cm széles. Az eleje, illetve hátulja kb 170cm széles. Teli van domboritásokkal elöl hátul. Az oldala viszont teljesen sik, de csak 40cm magas.

Ime:

diessel Creative Commons License 2011.03.25 0 0 7278

lehet kapni kompletten   alvázvédö-s pisztolyt üregvédö höz valo csövel

szerintem érdeems venni mindkét munkára külön külön pisztolyt

nem kell annyit bajlodni takaritani és végszükség esetére van egy tartalék  is :)

Előzmény: vw_golf1.6TD (7277)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.03.25 0 0 7277

sziasztok !

 

újra itt, a kérdésem az lenne felétek, hogy ki milyen üregvédő pisztolyt használ ! Valamint hol lehetne kapni a normál alvázvédő pisztolyhoz üregvédő csövet menetes véggel ??

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.03.25 0 0 7276

hangya1977: az, hogy 1,4 -es a düzni az nem jelenti azt, hogy kevesebb levegőt fog elhasználni a kompresszorod. Ugyanis az az, hogy a festéktartályodból mennyire fogja engedni eltávozni a festéket a düznin keresztül (ez által sűrübb festékes is kienged a pisztolyod, minél szélesebb a mérete).

 

- 1,3 düzni lakkozni
- 1,7 düzni alapozni

- 2,0 - 2,2 szórógitt

 

aki komolyabban és akár hosszú távra gondolkozik, annak érdemes vásárolnia egy komolyabb kompresszort ami tud legalább 350-400liter/percet

 

én is sokat szenvedtem a 200liter/percet tudó kompresszorokkal hamarabb tele lett vízzel, nehezebben termelte a levegőt.. aztán kölcsönkértem ismerőstől még egy gyengébb 200 litereset és "sorba" kötöttem őket így lett 400 liter /percem soka autót úgy fényeztem le. De ha sok munkád van érdemes belefektetni, mert nincs annyi szenvedés vele!

Előzmény: hangya1977 (7273)
Kis Kerkyra Creative Commons License 2011.03.24 0 0 7275

Üdvözlet Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni autó motorterében lévő fém alkatrészek festésére.Minden alkatrész vas lemezből készült és fémtisztára vannak tisztítva.Szeretnék rájuk egy strapabíró és esztétikus bevonatot, lehetőleg olyat amit otthon rá tudok varázsolni.Kompresszor és a hozzá való festő eszközök megvannak csupán a festékkel vagyok gondba.

Továbbá fémtiszta vas öntvényt (csonkálványt) mivel lehet festeni, hogy bírja az időjárás viszonytagságait?Gondolok itt a téli sózott utakra, köfelverődésekre stb...

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

no_holy_shit Creative Commons License 2011.03.22 0 0 7274

 

platot szeretnek fenyezni/festeni (20 eves Vw T3). milyen festeket ajanlotok?

 

amit talaltam es kicsit sokkalom az arat:

pro-tech

cramaro-poseidon

 

(vagy keverjek siman kvarcot a festekbe? vkinek van tapasztalata?)

 

hangya1977 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 7273

Üdv!

Nyugodtan bele lehet szólni , ezzel leszek okosabb. A kompresszorom a barkácsboltos 25 eFt-os, úgy tudom olyan 200l/perc

van ráírva. Van egy mini hvlp pisztolyom 1dl tartály 1,4-es tűvel , ehhez én elegendőnek tartom a kompresszor teljesítményét.

(bár a nagyobbhoz valószínűleg több kell, de ha annak is 1,4-es düznije van lehet hogy mégse?)

A HaZsolti által javasolt FERVI pisztoly jól néz ki , de nem tudom , ez mennyire ismert márka ,esetleg valakinek személyes

tapasztalata ezzel?

Előzmény: Paco155 (7272)
Paco155 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 7272

Nem akarok nagyon beleszólni, de a HVLP pisztolyhoz nem kellene valami nagy légteljesítményű kompresszor is? 

 

Csak mert aki 20 ezer alatti pisztolyt akar venni annak nem biztos, hogy van olyan ami meg tudja táplálni a HVLP-t.

 

Előzmény: HaZsolti (7268)
Xanyi84 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 7271

Félreértettél...

Most került elöször javításra, folyamatban van. Egyszer csak felholyagozódott a 12 éves de amúgy sérülésmentes gyári fényezés ott!

Előzmény: HaZsolti (7270)
HaZsolti Creative Commons License 2011.03.21 0 0 7270

Szia,

 

Szerintem vidd vissza ahol csinálták és javítság garanciába mert ezt elrontották.

 

Spray formátumba lehet venni alvázvédőt avval tudod helyileg javítani az emelő pontoknál.

Előzmény: Xanyi84 (7269)
Xanyi84 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 7269

Sziasztok.

 

Hetekkel ezelött tőletek kértem tanácsot a képen lévő problémával kapcsolatban.

Azóta elkerült autófényezőhöz az autó, le lett tisztítva fémig! Fémig, tehát rozsda nem volt alatta... Pár csepp víz jött ki!
Kérdés: hogy a fenébe kerül a lemez, és a rücsi közé víz, amikor a hólyagosodáson kívül a festés ép volt??

 

Más: az autót bizony néha néha meg kell emelni, és a legnagyobb odafigyeléssel (fa vagy gumi az emelőre, stb...) is már azokon a pontokon látszik hogy 2-3 mm-es helyeken nincs meg a festék... Ezt hogyan, s mivel tudom otthon javítani? Kevésbé az esztétikum, inkább a korrózióvédelem a szempont!

 

Előre is köszi!

HaZsolti Creative Commons License 2011.03.21 0 0 7268
Előzmény: hangya1977 (7267)
hangya1977 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 7267

Üdv Fórumozók!

Szórópisztoly vásárlás előtt állok , ebben kérnék segítséget ,tanácsot.

Autó festésére lenne használva , egy tizenéves autó , tehát semmi metál ,

gyöngyház meg ilyesmi , sima 2k-val dolgoznék. Garázsban lesz fújva ,és

max 20eFt-ot szánnék rá. Nézegettem a nagyobb márkák termékeit , de

ebbe az árba nem igen fértek bele, és nálam ez az egy maradt: Betta REC 2200

http://www.betta.hu/termek.php?kat=9

Ezzel van-e valakinek tapasztalata ,vagy tud-e valaki más , jobb pisztolyt ajánlani?

Ezen az oldalon külön van hvlp pisztoly , és sima pisztoly, ez a 2200-as az utóbbiban

van , tehát nem hvlp. Ez nagy probléma vele , vagy nem , miben más ez?

Köszönöm a válaszokat.

Hangya

Előzmény: vw_golf1.6TD (7266)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.03.18 0 0 7266

én fújtam a legutolsó réteget még 2007-ben. 3réteg festék van a kocsin, szóval nagy gond nem igazán lehet :)

 

Nézegetek youtube-on videókat arra lennék még kíváncsi, hogyha lakkba kevernék ilyen gyöngyház hatású port akkor jól szuperálna-e..

 

fehér autót szeretnék felületlakkozni. (sokan mondják, hogy hülyeség de szeretném védeni a festékréteget és az autót is egyaránt)

 

Előzmény: mykeman72 (7265)
mykeman72 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 7265

Az elgondolás jó,csak az a bökkenő,hogyha olyan vékony a felületi lakkréteg akkor az 1000-es papír egy pillanat alatt kikoptathatja.

Amúgy Hs lakkot max 2 rétegben ajánlatos felhordani!

Előzmény: vw_golf1.6TD (7264)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.03.16 0 0 7264

Sziasztok !

 

Szeretném az autóm külsejét rendbehozni, 5év alatt már annyit políroztam, és vékonyan fújtam (2K akril) kezd megkopni a fényezés. Felület lakkozni szeretném. Milyen szemcseszerkezetű papírral álljak neki "csiszolni" ? Vizesen P1000-el csinálnám, de mivel nem vagyok benne biztos ezért írok nektek. 2-3 réteg HS lakkot szeretnék felvinni a felületre, úgy hogy alatta ne látszódjon a csiszolás nyoma !

 

Köszi a segítséget !

do-xa Creative Commons License 2011.02.21 0 0 7263

Igen, de nem finoman állítható. 

Előzmény: Törölt nick (7261)
Xanyi84 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 7262

Átlátszó (3M) védőfóliát hogyan kell felragasztani?

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.13 0 0 7261

Sziasztok!

 

A közelmúltban vettem egy használt co hegesztőt. Palacokom és gázom még nincs hozzá, de az eladó adott egy régi kék számlapos O2 reduktort, hogy állítólag azzal használta a kasznis műhelyében és ő is több kasznis és lakatos ismerősétől vette a példát.

 

Fel tudba esetleg valaki világosítani, hogy miben különbözik az O2 reduktor a CO2 reduktortól? Valóban használhatom CO2-Ag keverékhez?

do-xa Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7260

Lakatos és Kolompár!

ÖÖÖÖ... vagyis koontár  :-)

Előzmény: Sanyi-ka (7257)
1102 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7259

A mester alkott ,szerintem te egyszer emlékezetből készítesz egy mercit:))

Előzmény: Sanyi-ka (7251)
niváskarcsi Creative Commons License 2011.02.12 0 0 7258

Sanyi.Csak nem te verted ,a Nyerges utcában a merci hűtődíszrácsokat?

Előzmény: Sanyi-ka (7256)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.02.11 0 0 7257

Egy időben a fűtésszerelők kontárkodtak állandóan,hegesztőpityuja van,használni tudja,akkor ő már lakatos..... 

Előzmény: Dózerbike (7255)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.02.11 0 0 7256

Az elsőre cirka 20-24 de ott ki kellett találnom a forma jó részét,a többi már megy emlékeim szerint kettő nap alatt. Kézben,nincs hozzá olyasmi sablonom mint G.sának a cuccaihoz.

Előzmény: niváskarcsi (7253)
Dózerbike Creative Commons License 2011.02.10 0 0 7255

dolgoztam pár évig (gép- és szerkezet)lakatosként, Co-val is hegesztettem, de egy kocsinak én is csak az egyszerűbb részeinek mernék nekiállni. A hegesztés csak egy része a szakmának. Ha valaki ezt jól csinálja, még alig tud valamit. Mint pl egy festő, aki profin glettel, de máshoz lövése nincs, az nem fog tudni megcsinálni egy munkát.

Előzmény: Peti251 (7250)
Morzsaszar Creative Commons License 2011.02.10 0 0 7254

Szerintem igen, ez a legjobb megoldás, és nem kell ekkora szerkezet, olcsóbban is megoldható, Fertan meg eddig jónak tűnik, csak nem épp arra való aminek reklámozzák.

Előzmény: do-xa (7164)
niváskarcsi Creative Commons License 2011.02.10 0 0 7253

Ej ej Sanyika.A jó magyar lemezt, így agyonverni,hát szabad ezt:):):)Hány óra ment rá?

Előzmény: Sanyi-ka (7251)
Peti251 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 7252

Minden elismerésem. Kár hogy nem karosszériás-bádogos tanulónak mentem. gondolom jól el is vagy havazva...

Előzmény: Sanyi-ka (7251)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.02.10 0 0 7251
Előzmény: Peti251 (7250)
Peti251 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 7250

Hát ez az. Ezért aki egyre jobban belemerül, annál inkább ismeri fel, hogy húú ez se olyan egyszerű, meg az sem olyan egyszerű! A sima lapos folt nem nagy kaland. főleg a taposón, ahol nem látszik. Viszont egy ajtóél, vagy egy domború folt, vagy alakos lemez-folt az már kicsit többet igényel az emberből. Deformálódott lemezek visszazömítéséről kalapálással meg inkább....

Előzmény: Dózerbike (7248)
do-xa Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7249

Jahogybocs! Nem emailt írtam. Valamelyik fórumon, ahol szintén ugyan ezt kérdezted.

Előzmény: doca (7245)
Dózerbike Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7248

az egy dolog, hogy megtanul valaki hegeszteni, de szerintem a kasznizás közel nem ennyi. Lehet profin hegeszteni, és közben jól elcseszni a munkát.

Sanyi-ka Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7247

A co2 vékony lemezek élben történő összehegesztésére nem igazán megfelelő...

Előzmény: zacy (7244)
niváskarcsi Creative Commons License 2011.02.09 0 0 7246

Kawa.A kasznis azért egy szakma,mert spec. ismereteket igényel.Tanulj pár évet, utána essél neki,mert drága tanulópénz lesz ismeretek nélkül nekiállni a vasnak.Az itt tanácsot adók küzül,sokan már jó pár éve kaszniznak,hegesztenek.Én harminc éve csinálom,és még mindig tanulok,fejlesztem magam.Megtudod ezt te is tanulni,de ne szivasd meg saját magadat.A gugli jóbarát, keress szakmai oldalakat,és tanulj,ha megvannak az alapok akkor neki eshetsz.Egy co tanfolyam,nem horror  összeg,de talán van ismerősöd is aki megtanít.Persze kérdezzél nyugodtan,de válaszainkat csak bizonyos ismeretek,birtokában tudod értékelni.

Előzmény: Kawabiker (7243)
doca Creative Commons License 2011.02.08 0 0 7245

Ezzel kapcsolatban én már írtam neked (talán tegnap). Nem kell ilyen tragikusan venni ezt a co-zást!

Előzmény: Kawabiker (7243)
zacy Creative Commons License 2011.02.08 0 0 7244

Rentgeteget hegesztettem CO-val. 0.5-ös lemezt is, meg húztam tizes varratot  huszas anyagok közé. hidd el, teljesen mindegy hogy pl Lincoln Electric vagy ESAB huzalt veszel. Csak árban más. A korrózió nem értem miért fontos, hisz ha a drágát veszed meg és nem kezeled rendesen a felületet az is korrodál, ugyanúgy mint az olcsóbb huzal. Itt sokat nem számít a huzal, persze nem arra gondolok hogy a sima drót is jó  :). Ha rendesen élre illeszted a lemezeket, szépen meghegeszted és eldolgozod a varratot, amit utána rendesen lekezelsz( kívülről alapozó, gitt, füller stb..., belülről meg alapozó és üregvédő), akkor nem fog rohadni egyik sem. Nekem ez a véleményem és tapasztalatom.

Előzmény: Kawabiker (7243)
Kawabiker Creative Commons License 2011.02.08 0 0 7243

Mármint mit?

Katalógusokba weboldalakon láttam több féle huzal van és nem átmérőre(pl. 0,8) meg kiszerelésre gondolok(pl 15kg) hanem összetételre és itt nem a porbelest értem.

Gondolom valamilyen ö9tvöző anyagot tartalmaz és mivel még nem hegesztettem COval ezért érdeklődnék,hogy a más és más összetételű huzalok hegesztés után mennyire korozió állóak.Hisz ugye vas és vas közt is van eltérés vagy alu és alu közt is.

 

Előzmény: Sanyi-ka (7242)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.02.08 0 0 7242

Nem ma kezdtem de ezt még nem hallottam...:)

Előzmény: Kawabiker (7236)
Peti251 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7241

Én nem tudom hogy milyen dróttal csináltam 2007 év végén, de az biztos, hogy azóta eltelt négy év, és sem a taposó, sem a jobb hátsó sárvédő ív nem rohad, pedig a fényezőnél egy hónapot állt a szabadban ALAPOZÁS NÉLKÜL! (akkoriban még ecsettel sem voltam hajlandó festeni annyira úúútáltam.. Azóta nagy ecsetművész vagyok -  minél vastagabb, annál jobb)

 

A küszöbvég, amit a bal oldalra csináltam, nem lett összehegesztve és kimasszázva a doblemezzel, ígyhát volt ott egy három négy mm-es rés. na itt, szépen bemosta az összes sarat meg port a küszöbbe. mikor szeptember végén műszakira készítettem fel az autót, akkor vágtam le azt a darabot. Ezen az oldalon is eljött az ívcsere ideje.  Hamár levágtam a szétrohadt részt, bekukkantok a küszöbbe is. Hát tele volt nedves földdel. Hát ez így nem maradhat. Kivágtam, majd konstatáltam, hogy a három éves egyes lemez abszolút felület kezeletlenül, tehát se festék, se üregvédő nélkül NEM ROZSDÁSODOTT ÁT! Ez nem azt jelenti hogy a rozsda nem mart a lemezbe, de a csavarhúzó nem szaladt át rajta! Ezt megelőzendő a pótolt küszöbvég(amit másfeles lemezből hajlíttattam, be lett fújva cinksprével)

 

Egyvalamire lehetőleg figyelj oda, ne legyen dupla lemez sehol. A kettő között áll meg a pára és attól rohad szét.

Előzmény: Kawabiker (7236)
Peti251 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7240

A problémát az okozhatja, hogy vagy nem passziválta a felületet miután lecsiszolta, vagypedig a lemez a másik oldaláról is rozsdásodik, és átütött.

Előzmény: Sylver001 (7237)
diessel Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7239

vidd vissza neki.....

Előzmény: Sylver001 (7237)
mykeman72 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7238

esetleg az elvégzett munka minősége kérdőjeles?

Ez így van szóró -szóra.

Előzmény: Sylver001 (7237)
Sylver001 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7237

Sziasztok,

 

A következő a problémám:

 

Fél évvel ezelőtt megcsináltattam a jobb és bal hátsó sárvédőmet, mert a kerékjárati ívnél elindult a rozsda.

A szerelő azt mondta, eléggé kezdő fázisban van a dolog, így nem kell vágni a kasztnit és javítóívet alkalmazni, hanem elég felcsiszolni, glettelni és telibefényezni. Szép lett, jó lett, örültem, O.K.

VISZONT:

Most fél évvel később az egyik oldalon (a másikon ellenőriztem: nem) 5 helyen 3 mm-es hólyagbuborékok keletkeztek.

Ilyenkor most mi van?

A tél volt túl hideg (ez hülyeség :-), esetleg az elvégzett munka minősége kérdőjeles?

 

Hogyan orvosoljam ezt a kérdést, hogy ne kerüljön nekem ugyanaz a munka mégegyszer tízezrekbe?

 

Köszönettel veszem a segítő szándékotokat.

 

Kawabiker Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7236

Felteszem ide is a kérdést!

LEgtökéletesebb munkát ami legkevésbé hajlamos a rozsdásodásra melyik fajta huzallal lehet co hegesztővel elérni kasztnizáskor?

Néztem és meglepődésemre nagyon sok féle huzalt árulnak.

Tény a hegesztés után a felület kezelés nagyon fontos de én úgy gondolom a huzal se mind1.

E témában várom a tanácsokat.

 

mykeman72 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 7235

Persze, csak a fényezést szükséges az egész küszöbön elvégezni. A hibás részt lekaparni,csiszolni ,zsírtalanítani ,alapozni,rücsizni,és fényezni.

Nem ördöngős dolog ez.

Előzmény: Xanyi84 (7234)
Xanyi84 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7234

Köszi!
Szóval minél elöbb...

A teljes küszöbjavítást ugye csak a fényezésre érted? Nem kell az egész küszöböt karosszériázni? Vagy ilyen apróságnál kell egyáltalán lakatolás?

Előzmény: mykeman72 (7233)
mykeman72 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7233

Mivel,hogy említetted,hogy még nem volt javítva a kocsi,ezért valószínű,hogy az  idő vasfoga kezdte ki a lemezt. Ezek általában már műanyag alapú rücsik ezért ezeket nehézkes helyileg javítani. Ezalatt azt értem,hogy ilyenkor az egész küszöböt célszerű javítani,fényezni,mert olyan struktúráltságú rücsit reprodukálni nemigen lehet,és elég csúnyán mutatna a csak helyi javítás. Nem drámai a helyzet csak gyors beavatkozás szükséges,hogy az indokolat állapotromlást minél előbb megelőzd!

Előzmény: Xanyi84 (7232)
Xanyi84 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7232

Sziasztok.

 

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy 12 éves Yaris, amin a képen látható módon hólyagosodik fel a festék.

Tutira nem volt sérült, az autó különösen jó karban van, és csak ezen az egy helyen...

Jól gondolom, hogy ott valami rozsdásodás indult el?

Viszont érdekes módon a hólyagokat ha megnyomom puha...

 

Mi ennek a korrekt javítása lépésről lépésre? Volt már rozsdásodó autóm, hiába vittem e lakatoshoz és fényezőhöz, rá egy évre ugyanúgy kijött a rozsda csak a hegesztgetés mentén :( Így aztán most kicsit jobban körbe szeretném járni a témát...

 

Mi az álláspontotok egy ilyennel kapcsolatban? Úgy értem, mivel tulajdonképen alul van, így nem látszik, esztétikailag nem zavar. Érdemes mégis mihamarabb megcsináltatni, vagy ne foglalkozzak vele addig, amíg nem lesz igazán csúnya??

 

A küszöbnek ezen a részén nem sima a festés, hanem rücsis. Utólag is lehet ilyet csinálni?

 

Gondolom a fényezéshez útban lenne a kőfelverődésvédő fólia. Lehet belőle újat beszerezni, viszont már próbáltam ilyesmit felragasztani (más autókon), és nem igazán sikerült sose szépen, se szárazon, se úgy hogy vizet permeteztem alá. Hogy lehet az ilyesmit igazán szépen felragasztani? Mi a technikája?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

G40 Turbo Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7231

igazad van,"olcsó húsnak híg a leve"

 

köszönöm az infót!

 

Üdv!

Előzmény: Rio The Best (7228)
Kawabiker Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7230

Ha egy ponthegesztett karosszériaelemnél a hegesztéseket nem látom mindenhol és így nemtudom hol fúrjam le mennyire járható út ha az elem közepét(99%) kivágom és a szélein megmaradt csíkot(hegesztések mentén) megpróbálom felhúzni fogóval és leköszörülni a hegesztésnél a maradékot sarokcsiszolóval,köszörűkoronggal.

Vagy egyéb javaslat?

 

diessel Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7229

köszi szépen sokat segitettél:)

 van amikor sikerül ,de van amikor nem,az igazi, pedig hasonlo képpen csináltam

Előzmény: mykeman72 (7226)
Rio The Best Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7228

...hát az nem lesz olcsó!Az én autóm,ugyan nem gyögyház,de effectfestékkel fújta a gyár

(metálkék a napon,de sötétben inkább szürkéskék)nagyon érdekes,és látványos!!!

Ennek Standoxból Literje!!40000ft...és ez csak a bázis szin(erre jön még a lakk!)

a Te kocsidra 4 liter biztos kell a gyöngyház lila,még az enyémnél is drágább,de mondom,én csak tájékoztatlak,hogy Kb. mire számíts,ha nekikezdenél!!!

Próbálkozz,de inkább legyen drága de jó,mint olcsó és...szar a munka!!!

Üdv!

G40 Turbo Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7227

Szia!

 

Egy 1992 ben gyártott Vw Polo 86c Coupe ról lenne szó. A színe bíborlila (padlizsánlila) gyöngyház.

 

Üdv!

 

Előzmény: Rio The Best (7225)
mykeman72 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7226

Semmi trükk,csak arra kell figyelni,hogy a javítandó részt tökéletesen be kell mattítani,és a határos részeken túl nem szabad a színt,és a lakkot fújni egyébként polírozásnál fel fog szakadni a széle.A ködölő hígítóval az átmeneti részt addig fújni amíg a látható lakkszél el nem tűnik. Érdemes arra figyelni,hogy a ködölő hígítót se fújjuk túl a mattított részen ,mert később ez is problémát okozhat.

Előzmény: diessel (7219)
Rio The Best Creative Commons License 2011.02.06 0 0 7225

Szia!

Az Egyik hiba,hogy nem írtál Márkát-tipust,a jármű szine??Évjárat??(Rengeteg minden számít!!)...De szinte mindenki azt fogja mondani,hogy látni kell a járművet!!!De egy teljes külső,lakatos munkával 300000FT-tól a "csillagos ég"-is lehet...

Üdv!

Előzmény: G40 Turbo (7224)
G40 Turbo Creative Commons License 2011.02.05 0 0 7224

Sziasztok!

 

Az autómon egy pár helyen már kezd megjelenni a rozsda, alul az emelési pontok mellet is szépen kezd rozsdásodni a lemez. Szeretnék csináltatni egy teljes körű lakatolás alul-felül + alvázvédelmet és üregvédelmet.

 

Valaki tud mondani nekem ezekre egy körülbelüli árat?

 

 

 köszönöm!

 

pubos1 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 7223

ok

köszönöm

Előzmény: Rio The Best (7221)
L_Tomi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7222

Sziasztok!

 

Kompresszort szeretnék venni, de még nem tudom milyet. Tudna valaki segíteni? Egy UAZ-t szeretnék vele felújítani.  Milyen átfolyású, nyomású, tartályú legyen? Mi az amit már lehet festésre is meg esetleg homokfújásra is használni?

Rio The Best Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7221

Szia!Hogyha eleve vékony a lakkréteg,az gépi polírozásnál ki fog kopni!!!(Valószínű!!!)

Újra kell csiszolni,úgy hogy a bázis szin(az ezüst)ne kopjpn ki,és egy vastagabb lakkréteggel átfújni!!!Elvileg elég az egy rétegű lakkozás,de ezüstnél nem!!!Ott két (vastag,"husos" réteg kell!)De ezüstöt az egyik leproblémásabb fújni!!!(Mégis mindenki imádja...csak a fényező nem...)

Üdv

pubos1 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7220

 

sziasztok

szeretnék tanácsot kérni nemrég vettem egy autót.az első két sárvédő lett fújva rajt.maga a festés nem rossz viszont a lak réteg nem igazán sikerült.

szinte semmi fénye nincs vagy legalábbis minimális.Olyan mintha egy réteg lakkot fújtak volna rá azt is nagyon nagyon vékonyan.

Mit lehet így ezzel kezdeni.megkérdeztem pár szakít mindenki mást mondott.Van a ki azt mondta ilyenkor újra kel fényezni következő felcsiszolni újra lakkozni de volt aki azt mondta hogy csak fel kell polírozni.

Nekem az újra lakkozás hangzott a legjobban.Lehet ilyenkor még egyáltalán újra lakkozni?a szín ezüst metál.

köszi

diessel Creative Commons License 2011.02.04 0 0 7219

7209 hez valaki????

tippet trükköt  tanácsot szivesen olvasnék hozzá :)

mykeman72 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 7218

Talán a legolcsóbb a Novol 2K akril festéke!

Előzmény: zacy (7215)
do-xa Creative Commons License 2011.02.02 0 0 7217

Csak rejtőzködöm :-))

Előzmény: mykeman72 (7214)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.02.02 0 0 7216

Hali!

 

Jah,abbafejeztem a nyűgök javítását:DD Máá miért bánnám!?:-)

Előzmény: mykeman72 (7214)
zacy Creative Commons License 2011.02.02 0 0 7215

Fiukn nem tud valaki szerezni olcsón 2K fekete festéket? Szükségem lenne pár literre a közeljövőben. Amúgy nekem is volt escortom meg orionom, mondeom is....rozsdaboglya volt mindegyik. A caprim 34 évesen nem volt annyira szétpukkanva mint a 93-as orionom.....

mykeman72 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 7214

Helló Vasnyűvő!!!!

 

Persze,hogy áll.Régen beszéltünk már. Eltüntél,mint az arany Doxa! Ha nem bánod akkor a napokban felhívlak.

Előzmény: Sanyi-ka (7213)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.02.02 0 0 7213

Szevasz föstő Mester:) Áll még a víztorony?:)

Előzmény: mykeman72 (7210)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.02.02 0 0 7212

Á dehogy az! Mutassak én komolyat?:)

Előzmény: F.Kristóf (7208)
diessel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7211

az meg van...

arra gondolok hogy a lakk széle  vagy az átmenet ne látszodjon!!

Előzmény: mykeman72 (7210)
mykeman72 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7210

Standox: Smart Blent "ködölő" hígító!!!

Előzmény: diessel (7209)
diessel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7209

Sziasztok

Fényezési tanácsot szeretnék kérni!

 Ti hogy szoktátok a lakkot elfujni-eltrükközni belejavitásnál?? 

 Mint pl.: élnél vagy falcnál vagy bármilyen esetben?

F.Kristóf Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7208

Azért ez a rohadás elég komoly. ÉRdekes az és 27 éves Coltom nem rohad itt csak a küszöb, pedig annak is csak a csillaggarázsa van.

Autófestékkel foglalkozó szaküzletben kikeverik neked, és össze kell polírozni a két felületet. Gondolom színspecifikus de nekem 4000Ft-ért kevertek volna ki egy liter barnát.

Előzmény: rendes fiú (7207)
rendes fiú Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7207

Igazából láttam már ennél sokkal durvább korróziót - nem is értem amúgy, hogy miért csak itt rohad. Gyakorlatilag csak a perem rozsdásodott, szóval javítóívvel megoldható lesz a dolog, mondták már többen is. Itt egy kép, s hát ilyen:

 

 

Ez a jobboldali, a bal fele még ennyire sem rossz. Azért döntöttem az autó mellett amúgy, mert egy nyugdíjas bácsié volt, alig ment vele, motorikusan és a többi szempontból nagyon jó a járgány, csak a kasztnit, azt tudnám feledni. Mindenesetre nagyon köszönöm a jótanácsokat eddig, már sokkal okosabb vagyok. Köszi!

 

Mindegy, szerintem olcsóbbra jön ki ha csak pótolva van a hibás rész, a következő gondom úgyis az lesz, hogy honnan veszek ilyen színű festéket.

 

Előzmény: zacy (7206)
zacy Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7206

Félreértettél. Nem kell neki olyan sokat dolgozni ha csak mondjuk egy kis luk van rajta, mert azt a lukat kivágja, kikalapál egy lemezt és behegeszti. A többi a fényező dolga. Nem nagy munka ha kicsi a luk, de ha sok van és nincs mihez hegeszteni mert az egész már lehelet vékony akkor ív csere.

Előzmény: rendes fiú (7204)
Peti251 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7205

lehet hozzá sárvédő javító ívet kapni. a jelenlegit szépen levágja róla, a sárvédő lemezt beperemezi, és arra illeszti rá a vett javító ívet. Namost ehhez a doblemezt is javítani kell, de azt ne peremezze mellé az ívnek, hanem csak engedje neki, mert a dupla lemezeknél szokott szétrohadni. miután kész, alapozóval be kell kenni, pl budaprimer, aztán adsz neki valami fedőfestéket, pl orkánt vagy trinátot, majd mikor ez is megszáradt, utána kened ki alvázvédővel. (vagy rücsivel) Kell a fedőfesték, mert az alvázvédő átszellőzik, az alapozó szintén, és ha nincs fedőfesték réteg, akkor bizony rohadni fog. A másik dolog, hogy a csomagtartó felől ki kell bontani a kárpitot, és jó alaposan ki kell fújni üregvédővel.

 

A festéses részeket a kerékjárat felőlre mondtam. kívülről elég ha alapozóval bekeni a lakatos, mert hamar megrohad ha csak úgyhagyja a lemezt. Minél hamarabb vidd el fényezőhöz.

 

Jótanács: ha még nem vetted meg a kocsit, akkor ragaszkodj hozzá, hogy vigyétek el állapotfelmérésre. Ez kb 3-5 ezer forint, de akkor legalább tudod mit veszel. Itt megemelik csápos emelővel, jól nézd meg a küszöbök alját, a hátsó váznyúlványokat, és a taposókat is(alvázat) itt minden laza rész gyanús lehet, de aki látott már ilyet tudja hogy mit és hol keressen!

 

Könnyen sokat bukhatsz rajta!!

 

(az Audi 80-asok kaszniját pl 88-tól már galvanizálják. a 20 éves kocsin egy deka rozsda sem volt.)

Előzmény: rendes fiú (7204)
rendes fiú Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7204

Halihó! Valójában azt a megoldást keresem, ami a legegyszerűbb - nekem. Sajna nem túl sok pénzből gazdálkodom, így muszáj átgondolni a dolgot. Ezek szerinte amit az elem árán nyernék, azt buknám a munkadíjon, jól gondolom, ugye? Mert ahogy leírtad, ha normálisan ki akarom kalapáltatni, akkor nagyon sok munkaóra benne lesz, márpedig gányolni nem hagyom a szakit, az tuti. Látod, arra nem is gondoltam, hogy mennyi pepecs munka van a dologgal, csak próbálok spórolni, persze a szakembert sem fogom hülyének nézni, hogy mevés pénzért csodát csináljon nekem. Az optimumot keresem. Köszi, hogy leírtad ezeket nekem!

Előzmény: zacy (7202)
Peti251 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7203

Valóban elsőre nem túl jó választás, viszont ha van az embernek egy kis igényessége meg némi hozzáértése, akkor saját magának is javithatja jó minőségű bontott cuccból. Ehhez persze kell a forrás, meg az ismerős (vagy fórum) akik(ahol) elmagyarázzák hogy mit merre hogyan. Ha esetleg LPG-s kocsit vesz, mindjárt megáll 100 km 2800-3400 forintból, ennyit az 1.6-os ford is szii benzinből.

Előzmény: Paco155 (7200)
zacy Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7202

El nem hiszed, de ilyen kérésekkel naponta keresik meg az embert a műhelyben. Az egyszerű javítás az elemcsere, de ha az írásodat jól értelmezem te pont ezt nem szeretnéd. Le kell bontani a festéket a rohadásról, ki kell vágni az elrohadt részt, kikalapálni egy olyat és behegeszteni.  Utána teljesen el kell tüntetni a rozsdát, zsírt stb, majd korróziógátló alapozóval belefújni kívül belül. El kell gittelni, majd kicsiszolni, töltőalapozó, és a hibás részt lefújni majd egybepolírozni. Ha metál a kocsi akkor meg a töltőalapozóig ugyanez, utána megcsiszolni az egész elemet és telibefújni. Vagy ha ezt is sokallod akkor bele lehet porozni a metálba de akkor is az egész elemet illik lakkozni.

Előzmény: rendes fiú (7198)
zacy Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7201

Igen fényezhető. Van rá speciális alapozó, azzal kell aládolgozni. Azt, hogy otthon csináld meg nem tartom feltétlenül jó ötletnek, pláne ha metálra szeretnéd fújni.

Előzmény: bandika_75 (7197)
Paco155 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7200

"vegyél inkább helyette megkímélt E34-es ötös BMW-t ugyan annyiért adják."

 

És kétszer annyiba kerül a fenttartása. Ebből lesz utána a lelakott, lepusztult, patkányBMW, mert sifniban lesz javítva, nem lesz időben megfelelő minőságűre kicserélve az alkatrész, és minden  tákolva lesz rajta, mert nincs pénz arra hogy rendesen megcsinálják.

Előzmény: Peti251 (7199)
Peti251 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 7199

Szerintem meg ne vedd meg azt a kocsit. Vegyél helyette bármi mást, Opelt VW-t japánt rönót vagy volvót, de fordeszkordot NE!!! Sajnos nem csak a sárvédő ív rohad azon, hanem minden. és 11 éves. vegyél inkább helyette megkímélt E34-es ötös BMW-t ugyan annyiért adják. az nem fog rohadni.

Előzmény: rendes fiú (7198)
rendes fiú Creative Commons License 2011.01.30 0 0 7198

Sziasztok!

Nagyon tapasztalatlan vagyok ezügyben, s most veszek egy autót (11 éves Ford Escortot)... olcsón. Ez a lényeg. Namost az olcsóság egyik hozománya, hogy a két hátsó kerékív, ahogy az már lenni szokott, rohad. Tudom, lehet az egész elemet cserélni, de mit mondtok, hogyan lehetne egyszerűbben javítani-javíttatni mindezt? Lakatolás, fényezés stb. És hol? Mármint Budapesten. Ha lehet, nem akarok száázast rákölteni, csak nézzen ki valahogy. Ezt az autót szerintem én fogom élete végén leadni.

Köszi!

bandika_75 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7197

Üdv mindenkinek.

 

Kérdezném tőletek, hogy a 2005-ös octavia2-m lökhárítóin és az oldalán lévő fekete műanyag dekorcsík lefényezhető-e? Úgy, hogy tarós legyen.

Ha igen milyen eljárást javasoltok? (maszkolás,alapozás, festés)

 

Házilag szeretném otthon elvégezni.

The Last Viking on the Road Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7196

Néhány karc kijavítására működhet a ködölés? Találtam megfelelő színű ajtókat, de azt mondják van rajtuk karc. :(

The Last Viking on the Road Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7195

Voltam ma egy karosszériásnál, azt ígérte kirángatják, kíváncsi vagyok mi lesz... 50-60 ezret mondott, ha viszek két egyező színkódú ajtót, átszerelik, lefújják, amit le kell még, nekem csak el kell menni érte. Elvileg...

niváskarcsi Creative Commons License 2011.01.28 0 0 7194

Ha megnézed a képet.A kép bal oldalán az oszlop alján,van egy függőleges rogyás.Ez annak a jele,hogy az oszlopbelső,zsanértartó merevítő,teherviselő elem is sérült.Ezt nyomatni vagy huzatni kell,különben az autó oldalvonala,nem fog megfelelően kidomborodni.Tehá,t a megrogyás következtében kialakult , rövidülés miatt, a két ajtó,csere után, összeér ,majd.Ha nem lesz kihuztva rendesen.Ráadásul a küszöbrogyás miatt is elég nagy erőt,kell közölni vele.

 

Előzmény: zacy (7193)
zacy Creative Commons License 2011.01.28 0 0 7193

Kihozza a rántgató de ahogy lenntebb a kollega is említette ez egy vastag teherviselő elem, lesz vele munka. A fényezésről szerintem annyit, a két ajtót dobd le róla. és lehet az ajtókat fújni. Tapasztalat hogy a megegyező színkódú azonos típusú autóknál szinte észrevehetetlen az eltérés.

Előzmény: The Last Viking on the Road (7191)
niváskarcsi Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7192

Ez egy elég merev rész,nem valószínű,hogy a rángató kihozza.Bár van rá módszer avval is.Nem lesz túl egyszerű a javítás.

Előzmény: The Last Viking on the Road (7191)
The Last Viking on the Road Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7191

 

Így néz ki nálam a küszöb. Az a törött, az műanyag... Olvastam erről a flexelés nélkül pontforrasztásos kihúzatásról. Vajon működhet az itt?

Előzmény: niváskarcsi (7187)
niváskarcsi Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7190

Ha jó áron van az alkatrész ,érdemes értemenni,mert a csomagküldő sem biztos hogy olcsóbb.Rá kell kérdezni.

Előzmény: The Last Viking on the Road (7189)
The Last Viking on the Road Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7189

Győr-Moson-Sopronban valahol, a pontos címet elfelejtettem. Hát igen, kevés fut belőle, pláne ebben a kékben, ezért is gondolkodom rajta, hogy Kecskemtéről elmenjek-e addig, ami kb. 15 ezer Ft lenne.

Előzmény: Peti251 (7188)
Peti251 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7188

Hát meg nem mondtam volna a képekről hogy ez egy Rover... Nem sok van nálunk belőle. Ez a másik kocsi melyik bontóban van lefényképezve?

Előzmény: The Last Viking on the Road (7186)
niváskarcsi Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7187

Megnézed a színszámot,az adattáblán, és ha egyezik akkor egyforma a szín.De ha csak hasonló,akkor is könnyebb egyformára fújni.Kisebb az esélye a színeltérésnek ha az alap egyforma színű a többivel.Paintcode  vagy colorcode,lesz odaírva asszem.De ha nem zavar  egy kis színeltéréssel együtt lehet élni.Tehát lehet,hogy fényezés nélkül is megúszhatod,legalábbis az ajtókat nem kellene fújni.Mindenképpen vedd meg vele a zsanérokat is.Lehet az oszlopkülsőt,és a küszöböt is érdemes volna,ebből a bontottból beszerezni,de ehhez látni kéne a vasat.

Előzmény: The Last Viking on the Road (7186)
The Last Viking on the Road Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7186

Az oszlop bement vagy két centit...meg a küszöb is sérült. :(

 

Létezik, hogy a két autó egyforma kék legyen gyárilag vagy mindegy milyen színű ajtót veszek?

 

http://www.autoalkatresz.hu/galeria/6742-147870-15-0

Előzmény: niváskarcsi (7185)
niváskarcsi Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7185

Szerintem a két ajtó kuka,telifény.Sárvádők részleges melléfújás.Oldala teli lakk.Valószínűleg a zsanérok is rosszak,az oszlop is sérülhetett.

Előzmény: The Last Viking on the Road (7181)
The Last Viking on the Road Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7184

Ez konkrétan nem feltörés, bár volt már olyan is. A csőtörés és a -6 fok eredménye egy oszloppal való találkozás folyamán. :(

Dózerbike Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7183

szerintem ez nem feltörési kísérlet, inkább belemenés.

Előzmény: Peti251 (7182)
Peti251 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7182

Micsoda faszfej emberek vannak! ezt jól látom hogy fel akarták törni?

Előzmény: The Last Viking on the Road (7181)
The Last Viking on the Road Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7181

 

Van valakinek javaslata ezzel kapcsolatban? Vajon részleges fényezéssel (nem telibe fújással) lakatolás után javíthatóak ezek az ajtók? (A középső képen csak a neon tükröződik a hátsó ajtón.) Másik verzió lenne, hogy veszek két bontott ajtót rá és telibe fényeztetem, de egyrészt könnyen lehet, hogy már azok is javítottak, másrészt félek, hogy színeltérés lenne a végére... 

Dózerbike Creative Commons License 2011.01.25 0 0 7180

nem csak a szilárd részeket szűri ki. A tájékoztatóján is rajta van, hogy ha érezzük a szennyező anyag ízét vagy szagát, azonnal cserélni kell. Ergo, ha jól működik, az illó anyagot is szűri.

De te is ezt írod, hogy félig eltömődött szűrön jön csak át a szag.

Ami csak a szilárd részeket szűri ki, az nem aktívszenes szűrő, hanem egy sima porálarc.

Előzmény: mykeman72 (7179)
mykeman72 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 7179

Csak próbáld ki,hogy egy min.félig eltömődött szűrőn keresztül az oldószergőzök érezhetővé válnak. Ugyanis a szűrő a szilárd részecskéket szűri meg /a jelölésük is ezt jelzi/az illó anyagok érezhetőek rajta. Ez hatványosan igaz elszívás nélküli használat esetén.

Előzmény: Dózerbike (7178)
Dózerbike Creative Commons License 2011.01.23 0 0 7178

a szűrő feladata pont ez, hogy a szennyezett levegőből kiszűrje a szennyeződést. A használó szervezetébe nem juthat belőle akkor sem, ha nincs elszívás.Persze ilyenkor nyilván hamarabb telítődik a szűrő.

Teljesen zárt, és elszívást is mellőző helyen egyébként sem ajánlatos fújni, mert egyrészt robbanásveszély alakulhat ki oldószeres anyag fújásánál, másrészt a festékköd kiszorítja az oxigént, és nem lesz mit belélegezni a szűrőn keresztül sem.

Előzmény: mykeman72 (7176)
csokigojó Creative Commons License 2011.01.22 0 0 7177

sziasztok! nem tudjátok, hogyan javítható az, ha a kocsi fényezéséről a lakk elkezd lepattogni? az ablakok felől kezd hámlani, mintha levegő menne alá, aztán szépen lepattog, levakarható. körbe, kb 5 centi szélességben tart jelenleg. hogy javítható ez? milyen költséggel? köszi!

mykeman72 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 7176

Az elhasznált levegő alatt azt értem,hogy ha nincs frisslevegő utánpótlás akkor a szennyezett levegő kerül vissza a szűrőbe és azon keresztül egy része a felhasználó szervezetébe,arról nem is beszélve,hogy a betétek élettartama is jelentősen lecsökken.

Előzmény: Dózerbike (7173)
Dózerbike Creative Commons License 2011.01.22 0 0 7175

5 cm vastagot??? Jól nézhetsz ki az álarcban.:-)

Én néha le szoktam fújatni a festékport, de lehet veszek majd rá porszűrőt, a műanyag pattintó megvan. Csak nem szeretem a nagy bumszlit az arcom előtt, ezért nem szeretem. Az 5 cm-ről nem is beszélve.:-)

Előzmény: Masgas (7174)
Masgas Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7174

A porszűrő azért jó mert pl festésnél a festékpor a felső, külső szűrőpapír réteget nem tömíti el ami az aktív szűrő felett van én nem vettem meg a rápattintható porszűrőt hanem egyszerűen vatelinből egy 5 cm vatagot felragasztottam a szűrő külső peremére és ez naon bevált. Boltban sem adnak különlegesebb anyagból készült poszűrőt.

Előzmény: Dózerbike (7173)
Dózerbike Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7173

nem igazán értem, mit is értesz elhasznált levegő alatt.

ha nincs elszívás, akkor is csak a káros anyag megy át a szűrőn, csak akkor ugye több,mint ha elszívás mellett használjuk.

Tavaly vettem egy új ilyen álarcot, ez kb 10 évig bírta, persze nem napi használat mellett. És a betétek elég sokáig használhatóak voltak.

 

Igen tudom, hogy különböző betétek vannak, a különböző káros anyagokhoz. Én az A1 jelűt használom, az üzletben ezt adják festéshez. Meg néha használok hozzá külön porszűrőt, de ennek sok értelmét nem látom.

 

Na de azt gondolom ezek után, hogy simán csak gyengítettek az élettartamon.

Előzmény: mykeman72 (7171)
mykeman72 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7172

Még annyit,hogy mint minden vegyi anyag más-más tulajdonsággal bír ezért minden ismert káros hatású oldószer,szállópor stb szűrésére különböző szűrőbetétek használatosak.Fontos ezeket figyelembe venni ,mert nem mindegy ,hogy melyiket milyen környezetben használod!

Előzmény: mykeman72 (7171)
mykeman72 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7171

Azért az mellette szól,hogy ezeket a védőfelszereléseket csak megfelelően szellőztetett helyiségekben lehet normálisan használni.Elszívás nélküli használat esetében a helyiségben lévő elhasznált levegő kerül vissza a szűrőn keresztül, és ez okozza az idő előtti elhasználódást. A felhasználási leírásban is írják,hogy fél évente célszerű az egészet lecserélni./Nem a szűrőbetétekre értem/

Előzmény: Dózerbike (7167)
Masgas Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7170

Régebben használtam amikor még a parkettlakokok aromás észterrel hígultak, tényleg jó volt de a kromofágozást már csak kb két óra hosszat bírta. Nekem a maszk gumi része folyósodott el kb 3 év alatt, de gondolom azért mert kaucsukból van.

Előzmény: Dózerbike (7167)
do-xa Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7169

Relatív dolog a költség. Eladásra csak tapaszák és javító fújást kap az autó. Hosszabb távra alaposabb eljárások kellenek, és ehhez nem kell a restaurálás kategória. A féreg mindig a legsarokban marad. Oda pedig semmi féle korong nem ér be.

Előzmény: diessel (7165)
mykeman72 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7168

Ezen miért csodálkozol? Nem csak ennél a terméknél van ez a probléma! Elvégre a gazdaságnak pörögni kell. A sok hibátlan hosszú élettartamú termék pedig a fejlődést és a termelést gátolja.:))

Előzmény: Dózerbike (7167)
Dózerbike Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7167

 

Hasznél valaki ilyen álarcot? Én hosszú évek óta ebben festek, és hónapokig jó volt hozzá egy betétkészlet. Most meg pár óra használat után újra cserés. Itt is bejött a szándékos minőségrontás, hogy ne legyen már túl sokáig jó valami?

nimrod79 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 7166

Sziasztok!

 

Van nálam egy simson azt kezdtem el csinálni.

A motor tankot akarom lefesteni, (ez egy fém tank) már meg is vásároltam hozzá a festéket.

Egyszerűen szeretném ezért arra gondoltam, hogy ilyen dobozos spray- vel fogom lefujni.  Már kigitteltem a kissebb horpadásokat, és 400- as vizes papírral felcsiszoltam a tankot.

A kérdésem az, hogy elég sok helyen látszik a fém, ezzel mit csináljak?

Hogyan kell a fémfelületet előkészíteni és festeni?

Mehet rá a festék, vay célszerűbb elötte szórógittezni?

Ha szórógittezem akkor azt meg kell csiszolni? És milyen méretű papírt használjak?

 

Köszönöm szépen az infot!

 

diessel Creative Commons License 2010.12.29 0 0 7165

homokszorás

ez csak azoknak éri meg akik  restaurálnak régi vasakat,-azaz nagyba nyomják

akik meg inkább lakatolnak küszöb-perem csere stb azokank marad a drotkorong :S

sztem

de én is kiprobálnám a homokszorást amugy  magadnak költséges müvelet? sokban van?

Előzmény: do-xa (7164)
do-xa Creative Commons License 2010.12.29 0 0 7164

A szer már régen meg van...

 

Egyéb próbálkozások?  Mindenki e fentinél köt ki. De eddig eljutni sokba kerül.:-(

Előzmény: Morzsaszar (7162)
Surci126 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 7163

Annál is nagyobb hátránya hogy iszonyú szar meló,és nagyon rengeteg idő mire megcsinálsz egy autót.Ráadásul ha nem 100% fémtiszta a felület könnyen átüti a rozsda a rákent festéket és kezdheted elölről.

Előzmény: Sanyi-ka (7160)
Morzsaszar Creative Commons License 2010.12.29 0 0 7162

Na ezért próbálkozik az ember, hátha talál olyan szert ami segít rajta. :D

Előzmény: Sanyi-ka (7160)
diessel Creative Commons License 2010.12.28 0 0 7161

üdv

 valaki nem tud valami jo megoldást a problémámra:

 kulcs cs-v készletet és fogo készletet akarok venni ! valami jo helyet jo áron jo minöségben!

hm?

köszi

Sanyi-ka Creative Commons License 2010.12.27 0 0 7160

Mégnagyobb hátránya,hogy a drót beleveri a rozsdát a még ép szerkezetbe.

Előzmény: Peti251 (7159)
Peti251 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 7159

kisflex, drótkorong, oszt hajrá. kicsit lassan halad, de nem olyan rossz. nem ad olyan egységes felületet mint a szórt felület, de sokkal olcsóbb. hátránya, hogy a sarokoba, üregekbe nem fér oda.

Előzmény: do-xa (7157)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.12.27 0 0 7158

megszórjuk drótkorongal egy csipet sóval,borsal... Mit nem értesz na!?:))))))

Előzmény: do-xa (7157)
do-xa Creative Commons License 2010.12.27 0 0 7157

...vagypedig a drótkorogszórás marad az igazi..

 

-

Na ezt kérem kicsit részletesebben!

Előzmény: Peti251 (7148)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.12.27 0 0 7156

És a kör bezárul:) 

Előzmény: mykeman72 (7155)
mykeman72 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 7155

Ezzel csak egyetérteni lehet,ugyanis a vas is törekszik a kiinduló állapotát/ami ugye a rozsda/ visszanyerni ezért mi csak meghosszabbíthatjuk az oda vezető utat.

Előzmény: Sanyi-ka (7153)
Surci126 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 7154

Dunakeszin tudok. http://situs.hu/ Nagyon jól dolgoznak.Maximálisan elégedett vagyok velük.

Előzmény: F.Kristóf (7125)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.12.27 0 0 7153

Van aki még hisz a mesékben??? Nincs az a vegyszer,kegyszer,csodaszer ami a rozsdából újra acélt "csinál"! Egy szer van csak rá! A lemez,kalapács,tudás kombináció!:))

Morzsaszar Creative Commons License 2010.12.26 0 0 7152

Hát nem bánik, legfeljebb aki megvette az fogja bánni, hogy megvette.

Aztán lehet hogy tényleg sosem fog előjönni a rozsda a jól kezelt felületről+fényezés alól, de nem egészen így reklámozzák! Én is rozsdagyilkost akartam venni, de ez nem az, inkább rozsda megelőző.

Előzmény: Peti251 (7150)
Fischi Creative Commons License 2010.12.26 0 0 7151

Szia Mikikém!!!

 

Kellenél mint egy falat kenyér!!

Sajna a gépem elszállt nemrég- mail címed nuku, de örülnék egy telefon számnak is- tényleg sok kérdezni valóm lenne!!

 

Légy szi írj a kawafisch KUKAC gémél pont komra nekem egy üzit a telefon számoddal!

 

Természetesen fényezésről kérdeznélek majd!

 

Köszi!

 

fisi

Előzmény: mykeman72 (7138)
Peti251 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 7150

Nahiszen! az a sárvédő nem is volt rozsdás!!! valami tényleg masszivan rozsdás cuccal bánjon már el ennyi pénzért!!

Előzmény: Morzsaszar (7149)
Morzsaszar Creative Commons License 2010.12.25 0 0 7149

0:40-től a lényeg

Előzmény: Peti251 (7148)
Peti251 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 7148

linkeld már be a videót légyszives, mert én is vettem, de vagy nem tudom használni, vagypedig a drótkorogszórás marad az igazi.... passziválni pedig a RO55 is passzivál...

Előzmény: Morzsaszar (7147)
Morzsaszar Creative Commons License 2010.12.23 0 0 7147

Jöhetnek a képek! Én is szívtam vele az eljén rendesen, levelezgettem hónapokig, aztán egyszercsak nem jött több válasz, de mindig azt mondta nekem az ember, hogy én csinálom szarul. Aztán, mint kiderült -mert időközben felkerült az oldalukra egy videó- az ember sem jól mondta hogy kell használni, úgy csináltam, mint a videón mutogatják, és  eddig (nemrég csináltam) jónak tűnik a dolog.

Előzmény: GPont73 (7146)
GPont73 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 7146

Szia!

Tudom, megígértem a beszámolót, de még kések vele. Időközben folyamatosan csak pakoltak még a hátamra, lassan ki sem látszom a munkából, most végképp nincs időm ezzel foglalkozni.

A másik ok, hogy még nem írtam, hogy én magam sem tudom, mi is a helyzet vele. Abszolút vegyesek a tapasztalataim, és mindez ugye csak rövidtávon. Van most is lekenve több vasdarab, garázsban, szabad levegőn, esőn is, és végülis a kocsit is ezzel csináltam meg a nyáron - tavasszal, nyár elején megnézem, mi újság a szőnyegek alatt.

Az oda-vissza írogatásnak végülis lett eredménye, de ennél többet vártam: megtudtam, amire magamtól is rájöttem: nagyon igényesnek kell lenni a felületkezelés előkészítésénél. Csodák nincsenek, a vastag rozsdát nem járja át, csak elfedi, és ha nem zsírtalanítasz, akkor foltokban levedlik. Bár igazából arra sem jöttem rá, hogy ez baj-e (ezt amúgyis le kellene törölni, vagy mosni vízzel). Az alatta képződött, szürke réteget locsolgattam vízzel, és volt ahol berozsdásodott másnapra, volt, ahol meg napokig nem történt semmi. Volt, ahol rozsdapöttyre kentem, megázott, és ugyanolyan pöttyökben kivirágzott, cserébe mellette öt-tíz centivel nyoma sem volt rozsdának. Nem értem... Szerintem tudni kellene használni, de erre igazán használható, gyakorlati segítség nem érkezett. Ha érdekel nagyobb lélegzetű írás nélkül is, akkor teszek be pár képet.

Előzmény: Morzsaszar (7145)
Morzsaszar Creative Commons License 2010.12.22 0 0 7145

Szerb busz Gpont73!

 

Láttam te is beszoptad a Fertannal. Lett végülis valami eredménye, hogy írtál nekik?

Előzmény: GPont73 (6960)
diessel Creative Commons License 2010.12.22 0 0 7144

Szia

esetleg még a saját higitojával megprobálahatnád higitani amit a boltbol veszel még hozzá.

ehhez már nem kell edzö

csak majd a lakkhoz.

Előzmény: Timre10 (7143)
Timre10 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 7143

Sziasztok.

Szeretnék érdeklődni. A nyáron vettem 2dl DuPont metal festéket.

Sajnos nem volt időm a lökhárítót lefestetni. Kíváncsiságból belenéztem a kis műanyag dobozba. Olyan mintha elpárolgott volna a hígító belőle. Most olyan lágy krémes.

Mivel lehet ezt hígítani hogy a tavaszig kibírja. Illetve ehhez kell még valami edző is?

És milyen lakkal kell majd lefújni? Kétkonponensűvel ?

ITYU07 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 7142

Üdv!

Először fúvasd le homokkal a krómot róla,utána a tiszta fémet festheted a megszokott módon,már ha fém az adott elem.

Feltétlenül jóféle alapozót használj,azon nem érdemes spórolni.

Előzmény: gabrisanyi (7140)
Militant Creative Commons License 2010.12.11 0 0 7141

Megcsinálhatod, de ha közelebbről is megnyomják sterimoval akkor viszlát, nem lesz örök életü így sem.

Előzmény: gabrisanyi (7140)
gabrisanyi Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7140

Sziasztok!

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha van egy krómozott, de sajnos már  nagyon bemattult és karcos elemem, és le szeretném fényezni, akkor ennek mi a menete? Valahol találtam egy leírást, de amerikai termékekre hivatkozik, úgyhogy okosabb sajnos nem lettem.

 

Természetesen nem a krómra akarok rákenni mindenféle maszlagot, előtte a krómréteget lecsiszolnám amennyire lehet. Beszéltem már egy fényezővel erről, ő azt mondta hogy nem meri bevállalni, mert garanciát nem tud adni rá.

 

Ötletek?

Militant Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7139

Az autónak hány % lett kromofátos?

 

Mi most (is) csinálunk egyet. Nagytető, mocitető, csomagtér tető, hátsó sárvédők, hátsó lökös. Bal odali ajtók, jobb h ajtó. Kapott több helyen (azok alig észrevehetők) is még, de erre van most pénze a tulajnak.

Mocitetőt és a csomagtér tetőt mi lekromofátoztuk. Kék színü pvc ragasztóval kívűlről, a peremtől kb. 1cm-re ragasztottuk körbe.  Majd a ragasztóból még használható részhez körbe odaragasztottuk a papírt. Tetőnél az albalkmosó szemek helyét is kívűlről leragasztottuk. Jöhet a kromofágozás, utána mosószeres vízzel lemosni. Ezután az egészet begépeztük 150-es körpapírral. Fújás előtt a felületet body-val áttörőljök, fémalapozzuk, majd egy vékony és egy közepes rétegü alapozóval lefújjuk. Ugyanígy a csomi tetőt is.

Nagytetőt teljesen, hátsósárvédőket amíg kromofátos volt géppel lakaptuk fémig, plusz kicsit fentebb is mentünk.

Ajtókhoz még nem nyúltunk.

Előzmény: Kakcsi27 (7136)
mykeman72 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 7138

Először is közömbösítsd a felületet. Ez annyit jelent ,hogy  mosószeres vízzel többször kell lemosni a kocsit ,hogy ne marja tovább a maró anyag a  lakkréteget Érdemes csiszolási próbát végezni,hogy lásd milyen mélységben marta át a festéket.Fokozott figyelmet kell fordítani a falcora ajtó,és csomagtér belsejére,hogy nem -e folyt oda is be a maró anyag. Célszerű minden esetben fémig csiszolni a megmart réteget, és a körülötte határos részeket. Figyelj oda a fröccsenési nyomokra mert késöbbiekben az is tud problémát okozni. Ez úgy néz ki,hogy csak megduzzasztja a lakkréteget ,és nem hólyagosítja fel,viszont ugyanúgy tapadási problémát okoz. Egyébként ilyen felületre és munkára nehéz garanciát adni.

 

Előzmény: Kakcsi27 (7136)
Streetracer16 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 7137

miután leöntötted kicsit átcsiszolgatod,majd epoxi alapozóval telinyomod  és mehet a menet :)

Előzmény: Kakcsi27 (7136)
Kakcsi27 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 7136

 Tasztalatokat ötleteket várok, kromofággal leöntött autót kellene festenem és nem akarom többször fújni. Úgy olvastam hogy szinte lehetetlen tökéletesen eltüntetni a foltokat, valakinek valami jó tippje? Hogyan, mivel csináljam?

mykeman72 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7135

Nem minden esetben a szilikonmentesítőben kell keresni  a problémát. Számtalan más is okozhat szilikonosodást.

Kompresszor oaj-vízleválasztása nem megfelelő,szilikontartlalmú autóápoló szerek,nem megfelelően letörölt felület/szilikonlemosó maradványok/.stb....Szilikonosodás esetében javasolt az adalék hozzákeverése a lakkhoz,vagy festékhez.

Előzmény: diessel (7132)
mykeman72 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7134

Sajna  a VOC-s lakkok érzékenyebbek a klímára mint a nem VOC-os anyagok. Ez azt jelenti,hogy mivel hosszabb a kikeményedési-nem a száradási- ideje ezért a levegőből képes vízpárát felvenni és megkótni ezáltal homályossá és foltossá teszi  a lakk felületét.

Ez a jelenség hatványozódik, ha a bázisréteg vizes alapú festékkel van fújva. Nem véletlenül javasolják a dry jet ,vagy a  QAD rendszer használatát.

 A VOC rendelet miatt egy csomó olyan összetevőt kivontak,ill. megváltoztattak a lakkok és festékek összetételében ami által korlátozodtak a felhasználási körülmények ezáltal nehezebben kezelhetőek és több hibalehetőséggel lehet velük dolgozni.

Előzmény: diessel (7133)
diessel Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7133

ilyennel egy lakk fekete nissannal már találkoztam

és az is voc-s lakk volt...

azota hál égnek nem jött elö!

fogalmam sincs mi lehetett,  szerintem a száradással (rétegek bázis, lakk száradásával ) lehetett valami gebasz

erre én is kiváncsi lennék!

Előzmény: 1102 (7131)
diessel Creative Commons License 2010.11.29 0 0 7132

 most Body ha jol tudom 770 esem van :S

nem az igazi... szilikon petty ;(

 akkor ugykérdem ti ,hogy készültök-készititek elő a felületet közvetlen festéselött???

Előzmény: mykeman72 (7130)
1102 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 7131

Üdv urak arra szeretnék választ kapni hogy a voc s lakkok miért lesznek víz foltosak ? fújás után 2 napal kitettem az udvara 1 hétig semmi baja nem volt utána a páracseppek helyén vízfolt marad amit nem lehet polírozni de viszont ha megszárad eltünik ha víz kerül rá akkor ismét olyan lessz .Azt mondta az értékesítő hogy ezek kamrába valók nem otthoni körülmények közé ,nyáron teljesen tökéletes ,mindig van kb 20-25 fok 24 órán keresztül de mégis így jártam megint.mit tegyek?tud valaki segíteni?

mykeman72 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 7130

Helló! Szinte bármelyik mostmár jó és használható!

A teljesség igénye nélküli felsorolás:

Grasolin,Standox Body ,Novol stb...

Előzmény: diessel (7129)
diessel Creative Commons License 2010.11.28 0 0 7129

Hello

Ti milyen, szilikon mentesitöt- lemosot- szilikon eltávolitot használtok ,AMI bevállt???

Czimby Peti Creative Commons License 2010.11.22 0 0 7128

Sziasztok!

 

Egy lökhárító toldatot szeretnék szebbévarázsolni mivel elég karcos.

Gyári toldat tehát hajlékony műanyag, nem üvegszál.

Mivel érdemes a mélyebb karcokat eltüntetnem róla.

Van erre valamien speciális Kitt vagy alapozó?

GPont73 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 7127

Ha csak a meghúzástól jött le, és nagynyomású mosóval nem tudod tovább szedni, tökéletes lesz.

Hajrá! :)

Előzmény: Törölt nick (7126)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 7126

Erről le lett húzva, de a műanyag meg ép maradt. 

Köszi! Akkor nézek szórógittet.

Előzmény: GPont73 (7123)
F.Kristóf Creative Commons License 2010.11.20 0 0 7125

Üdvüzletem!

Érdeklődnék hogy Budapesten nem tud-e valaki homokszórót aki reális áron megtisztítana két Trabant 600-as lökhárítót!

Ha valaki tud még hozzá árat is esetleg, azt nagyon megköszönném!

F.Kristóf

GPont73 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 7124

Az AS gombot tartsd lenyomva míg csipog egyet.

Előzmény: FulopFerencz (7119)
GPont73 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 7123

Szia!

Létezik többféle műanyagalapozó, egyikkel rosszabb tapasztalataim vannak mint a másikkal. Bár beszéltem olyannal, aki találkozott egyszer valakivel, aki látott már jót is...

A műanyagalapozó akkor nélkülözhetetlen (szerintem, és akinek más a véleménye, nyugodtan cáfoljon meg), ha olyan műanyagot kell festeni, amit amúgy megtámadna a ráfújt anyag (én hátsó lámpát festettem, az alá fújtam belőle). Lökhárítóra én inkább 2K szórógittet szoktam használni, nekem bevált, sosem volt vele problémám hosszú távon sem.

Viszont azt tudnod kell, hogy ha valahol ledobta magáról a festéket a lökös, akkor várható, hogy máshol is le fogja - hacsak nem egy szakszerűtlenül javított, a lepattogzott részen kívül eredeti fényezésű darabról van szó.

Előzmény: Törölt nick (7121)
zacy Creative Commons License 2010.11.18 0 0 7122

Szia. Van speciális alapozó lökhárítóra, azt kell ráfújnod. Ha ráfújtad csiszold össze az alapozott felületet a fényezett felülettel, fújj bele alapozóval még egyszer, csiszold be 1000-es finomságú vízpapírral. Fújd bele a színt és a lakkot ha kell, majd polírozd össze. Metál vagy gyöngyházmetál fényezésnél lehet hogy látszani fog a javítás!

Előzmény: Törölt nick (7121)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.18 0 0 7121

Sziasztok!

 

Lökösről lejött a festék kb 5 cm2-en. Ezt hogy tudnám pótolni? Kell alá vmi alapozó? Mert a gyái alatt vmi fehér cucc van vékonyan. Van javító kit, szín+rá lakk, meg polír. Ez alá kellene vmi alapozó vékonyan? Hogy fog összejönni a most rajtalévővel? A műanyag maga nem sérült.

Peti251 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 7120

ugyan azzal a kombinációval. AS+TP

Előzmény: FulopFerencz (7119)
FulopFerencz Creative Commons License 2010.11.17 0 0 7119

Megvan:)

A BE/KI kapcsoló gom és az AS de milyik gom kombinációval zárom le, vagyis beütöm a kódot és?

Előzmény: Peti251 (7116)
diessel Creative Commons License 2010.11.17 0 0 7118

elméletileg jo állapotban van,de szerintem akkor fogom alapozni.

köszi

Előzmény: zacy (7117)
zacy Creative Commons License 2010.11.16 0 0 7117

Szia. Az attól függ mennyire sötét az autó. Ha grafit metál akkor én nyomnék alá fehér fillert. A merci pl krémszínű volt, a Capri pedig sárga, simán át lettek fújva. De ez attól függ milyen az alap, ha hibátlan csak matt vagy karcos csiszolás vizesen és fényezés ha a szín stimmel, de ha hólyagos akkor ott sokminden előfordulhat.

 

Merci:

 

 

Capri ( a csíkozás festve van, nem matrica!!!)

Előzmény: diessel (7115)
Peti251 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7116

Két gombot egyszerre kell nyomni! Talán Az "AS"-t meg a TP-t?? utána a számok nyomogatásával tudod kiválasztani a számokat! az állomáshelyek helyiértékeket jelentenek! Ha pl 4467 a kódod akkor az egyest négyszer, a kettest négyszer, a hármast hatszor, a négyest hétszer kell lenyomni! elfogadni szerintem (ha jól emlékszem) ugyan azzal a kombinációval fogadja el! as+tp-t addog nyomni amíg nem picsog

Előzmény: FulopFerencz (7114)
diessel Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7115

sziasztok

 tanácsot kérnék töletek!

egy sötétebb szürkés kocsit kellesz majd  átfestenem fehérre!

Ti hogy csinálnátok?

felcsiszolni és fujjad fehérre

vagy alapoznátok is elötte??

esetleg valami tanács ,ha valaki csinált már ilyet!??

köszi

FulopFerencz Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7114

Helo

 

Egy olyan kérdésem lenne hogy:

Opel Vectrám van, és megszakadt az áramkör ezért az eredeti kazetafonom kéri a kódot, a kód megvan csak nem tudom hogyan kell beütni...

 

Aki tudja vagy van valami ötlete kérem szoljon...

 

Emailom:ferkogyerek@hotmail.com

 

 

HaZsolti Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7113

Cserét nem tudsz kijátszani, legfeljebb újralakkozzák az egész autót de akkor se cserélik.

Előzmény: cobranco (7112)
cobranco Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7112

lehet reális  alapja a cserének vagy csak blöffölni tudok vele...és egyáltalán milyen variációk lehetnek,ott van ugye a polirozás,ami ugye átmenetileg megoldja a problémát,de az eleve szar festés marad,akkor átfesthetik az egészet,de akkor meg az nem gyári...a 8 napos cseregarancia autónál is van,úgy mint pl más műszaki cikknél,mert persze erről a mellékelt 500 oldalban hallgatnak.

Előzmény: diessel (7111)
diessel Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7111

elméletileg és gyakorlatilag sem kellene a festésben kárt  tennia egykis benzinnek!

 tehát vagy javitsák szerintem, vagy ha kekeckednek-és tényleg vadi uj akkor mond hogy cseréljék ki a kocsit :) egyböl vissza vesznek az arcukbol és segitökészek lesznek!

Előzmény: cobranco (7110)
cobranco Creative Commons License 2010.11.13 0 0 7110

az OKÉ, hogy visszaviszem,de nem mindegy milyen mesével akarnak majd megetetni,ézért kérdezem,hogy ez valami festési,fényezési hiba vagy lehet,hogy új a festés és azért mattult meg a benzintől...

Előzmény: diessel (7108)
zacy Creative Commons License 2010.11.13 0 0 7109

Sziasztok.

 

Most találtam ezt a topicot. Autófényezéssel foglalkozunk, jó hogy van ez a topic, párszor volt már olyan helyzet, hogy jó lett volna pár jótanács.

diessel Creative Commons License 2010.11.13 0 0 7108

vidd vissza!

Előzmény: cobranco (7105)
diessel Creative Commons License 2010.11.13 0 0 7107

szia

megprobálnád még egyszer a linket? Mert nem hoz be semmit!

köszi

Előzmény: keyol (7104)
cobranco Creative Commons License 2010.11.13 0 0 7106

ja igen,lemaradt:honda civic a tipusa

 

Előzmény: cobranco (7105)
cobranco Creative Commons License 2010.11.13 0 0 7105

üdv mindenkinek

olyan gondom van,hogy most vettem egy vadiúj 1,4 sportot és béna módon már rögtön az első tankolásnál lefröcsköltem az oldalát benzinnel...semmi gond letöröltem,igenám,de ottmaradt a nyoma,kimattult körbe a folt,azóta már mindennel probáltam lemosni,sikertelenül....ez most mi?...mit csináljak?...ez valami gyári festési hiba,vigyem vissza,garanciális probléma-e ez egyáltalán,valaki találkozott már hasonlóval?

keyol Creative Commons License 2010.11.13 0 0 7104

szia.Én úgy tudom(lehet rosszul),hogy a kompresszor szívóereje min 400l/min-nek kell lennie ahoz ,hogy tudjál vele folyamatosan fújnimegfelelő nyomáson ,erre figyelj...Ez talán lényegesebb mint a tartály méret.

Előzmény: diessel (7102)
GPont73 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7103

Ugyannincsmit! :)

Előzmény: diessel (7102)
diessel Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7102

 nem szeretném mozgatni ha nem muszály,remélembirni fogja de azért még utánanézek ,de nézegettem és ez volt alegtürhetöbb a teljesitmény ár arányban..

azért köszi a segitö készséged!

még valami esetleg valaki  nem tud valami jo helyröl vagy jo árban 10T nyomatot?? ujjat.?

Előzmény: GPont73 (7101)
GPont73 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7101

Ahogy érzed, ez már a Te döntésed :)

Ha van helyed, és ritkán kell vinni - nameg, ha belefér az árkülönbség - akkor egyértelműen jobb a nagy. Ha mobilizálni kell néha - mint nekem kellett, vagy spórolni akarsz a hellyel (volt régebben gyorscsatlakozós póttartályom amit a garázson kívülre szántam), akkor a kisebb a nyerő.

De ha azért akarod a nagyot, hogy később fogyjon el a nyomás, akkor rossz úton jársz. Ha nem tud utándolgozni, tehát többet használsz, mint amit termel, akkor tovább tart ugyan a mennyiség, de arányosan többet is kell várnod, hogy megteljen. Ha meg utána tud dolgozni, akkor meg mindegy a tartályméret - az egyik többször kapcsol rövidebb időre, a másik hosszabb ideig zúg, kevesebbszer.

Előzmény: diessel (7100)
diessel Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7100

köszönöm a tanácsod!:)

de szerintem maradok a nagyobbnál!

Előzmény: GPont73 (7099)
GPont73 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7099

Abból kiindulva, hogy a helyi neppertelepen több ismerősöm is van, aki egyhengeres, 30l körüli tartályos kompresszorral, több-kevesebb kompromisszummal fest komplett autókat, szerintem elég. Egy haveromnak hasonló van, Ő rendszeresen fest vele, és bírja. Nemrég vett egy homokfúvót, na, azt már nem szereti. Viszont ha nem kell a százliteres tartály, vagy tudsz szerezni valahonnan póttartályt, akkor itt van ez: http://elektronika.vatera.hu/ipari_gepek_berendezesek/pneumatika_hidraulika/kompresszor_50l_es_2_hengeres_uj_garival_55_990ft_186663685.html

Gyanítom, hogy ugyanaz a kínai cucc, csak fele tartállyal, fele garanciával, és féláron van... Csodát nem várnék tőle, de néhány évig biztos kitart.

Az eladótól pont a múlt héten vásároltam, tényleg nagyon korrekt a srác, szerintem bátran keresd meg!

Előzmény: diessel (7098)
diessel Creative Commons License 2010.11.11 0 0 7098

Sziasztok

Szerintetek ez a teljesitmény elég  auto fényezéshez-teljes auto fényezést is beleértve??

http://www.lincos.eu/hu/kompresszor/ipari-kompresszor-100l-2-2kw-8bar-tb-30100

vagy esetleg tud valaki valami jobbat??

köszi

GPont73 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7097

Ennek a lökhárítónak nagyon letelt. Nem érdemes megcsináltatni, többe kerülne mint egy bontott, és sosem lesz jó.

Inkább vennék más színűt, és azt fényeztetném (egyébként is jobb az úgy, több esély van rá, hogy eltalálják a színt, mint az, hogy a bontott színe egyezni fog a kocsiéval).

Arra figyelj, hogy eleve fényezettet vegyél, mert ami nem ilyen, az más anyagból van, és le fog peregni a festék róla. A belső merevítő és a héj össze van hegesztve, először az szokott törni (olyankor is, ha nem látszik kívülről), arra figyelj oda. A ködlámpa helyét ki lehet vágni később is, belül fel van rajzolva.

Előzmény: Darázs442 (7095)
|Progress| Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7096

Szerintem..

- nézz a bontóba egy lököst, s azt újtafényezni vagy..

- keress meg egy müanyagost aki megcsinálja a töréseket 5-10E ft körül vagy..

- ha van egy kis érzéked az ilyesmihez te magad is meg tudod oldani itt egy link hogy hogy.

http://www.youtube.com/watch?v=qVLBD-uHRgE

 

 aztán mehet a fényezöhöz :) szigetszentmiklóson tudok egy fényezöt..

Előzmény: Darázs442 (7095)
Darázs442 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7095

Urak!

 

Ha esetleg van valakinek olcsón dolgozó műanyagozó, vagy fényező ismerőse, az ossza meg legyen szíves!

F Astra első lökhárítóról lenne szó, egyelőre bontóban nem találtam, mert elég ritka szín sajnos...

Esetleg ötletnek is örülnék, hogy hogyan lehetne olcsón rendberakni.

Köszönöm!

 

 

 

Virago_1000 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 7094

Koszi szepen. Errol a 2 fajta alapozorol en sem hallottam meg, csak a 2 komponensurol. Nem tudom milyen kulonbsegek vannak a markak kozott, de gondolom celszeru azonos gyarto termeket valasztani alapozonak es alvazvedonek is. Szerinted mely cegek kinalatabol erdemes szemezni ha minosegi alvazvedelmet akarok? (talan nem szamit reklamnak, ha felsorolsz par gyartot, nem tudom)

Nem akarokvagyonokat se kolteni az autora, de soherkodni sem.

Bitumen alapu alvazvedok gondolom mar kimentek a divatbol, a korszerubbek muanyag alapuak. Tevedek?

Előzmény: Sanyi-ka (7081)
foveon Creative Commons License 2010.11.06 0 0 7093

mesterek! van egy motoros plexi tarto konzolom. eleg nyers allapotu, hegesztes le van sikitozva es annyi. igazabol mar igy is elmenne de azert csak jobb lenne kitoltve, kigittezve es ugy lefujva. hova erdemes elvinnem ahol erdemben foglalkoznak vele es viszonylag hamar meg is csinaljak? nincsenek nagy elvarasaim, de megis inkabb hivatasos csinalja mint en. tudtok valami jo helyet javasolni (bp-del buda kornyeken)?

 

Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.05 0 0 7092

Zsírtalanítani feltétlenül kell,szilikonlemosó a leggjobb erre a célra,utána nekem a savas alapozót javasolták,arra rá a fedő alapozó és mehet a többi,kitt,festék,miegymás. Drágább,nehézkesebb de elmondások alapján jobb és tartósabb mint az epoxi alapozó.

Előzmény: framo901 (7091)
framo901 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 7091

Biztos sokan kérdezték már de most nem találok semmi hasonlót.

veterán autó mint nevemből kiderül egy framo jó vastag a lemez 1,5 a kérdés: lakatos munka, homokszorás után hogy tovább? Érdekelne kivül belül milyen anyagokat javasoltok alpozotól fedőfestékig, zsirtalanitani itt is kell ?

|Progress| Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7090
nezd meg a bardinal, langnal, meteornal, iharosnal, ha nincs akkor keress ra renault bontokba ott majd vagnak ra neked egyett.
Előzmény: Ádikaa (7087)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7089
Üvegfestékek környékén nézelödnék,érdeklődnék,szerintem minden mást ledob.
Előzmény: Abrash (7082)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7088
Nem jó,teljesen más! És ma daraboltam össze:( Megy holnap a méh-be......
Előzmény: Ádikaa (7087)
Ádikaa Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7087

Szép Napot!

 

Lenne egy olyan kérdésem hogy, a rönó megán szénik 97-es re nem lehet köszoböt kapni. Legalábbis unixba nincs. Jó rá a sima megán küszöb?

Abrash Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7086
kössz a tippeket.

azért a grafikától is függ atapadás, mert esetleg lesz nyomatlan rész is (még nem láttam milye a terv)
És a festék is ledob magáról sok mindent.

Milesit megnézem, kösz
Előzmény: Paco155 (7085)
Paco155 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7085
Ami a nyomdafestéket megtartja az a lakkot is.
Előzmény: *Steve (7084)
*Steve Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7084

kérdés mennyire tapad meg a csempe mázas felületén 

 

 

 

Előzmény: Paco155 (7083)
Paco155 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7083
Lehet hogy inkább a parkettalakkok között kellene keresgélned, ott vannak UV-re vagy savra keményedő illetve mindenféle nagy keménységű, kopásálló lakkok.

Szerintem nézz szét a MILESI termékek között: http://www.milesi.hu
Előzmény: Abrash (7082)
Abrash Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7082
sziasztok,

azt hiszem felteszem a topik legextrémebb kérését :D

nyomdász vagyok, ügyfelem csempére kér nyomatot.
Ezt meg tudom oldnani, a gépemen UV sugárzásra kikeményedik a nyomdafesték.

Kéréd, tudtok -e erre ajánlani valami lakkozási megoldást - az ipari mázak kb ezer fokon készülnek, elszenesedik a festékem, az nem megoldás.
Oldószeres, illetve UV száradású lakkra gondolok - segítsetek légyszíves.
A nyerő tippadót szolíd ellentételezésben tudjuk részesiteni, amutómatrica, molinó, hasonló termékekkel. Köszi.
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.02 0 0 7081
A hegeszthetőt mindig akkor amikor készül,a késöbb már nem látható helyekre és persze a hegesztések felületeire. Amikor kész a vas akkor teljes pucc,zsirtalanítás és megy rá a savas a fémtiszta felületre,majd alapozó és így a takaró anyag. ez a jelenlegi,eddig nem használtam a savasat. A most készülő darab majdani fényezője így javasolta.
Előzmény: Virago_1000 (7080)
Virago_1000 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 7080

Koszi. Gondolom ketkomponensut fujsz. Azt is gondolom, a gyarto eloirja, hogy mennyit kell szaradasra varni. Es mikor hegesztesz?

Mert elso a hegesztheto alapozo, innen a forumbol tudom. Ezt fujod ket retegbe, aztan hegesztes/lakatolas, varrattomites, rucsi?

Előzmény: Sanyi-ka (7079)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.02 0 0 7079
Én 2 rétegbe szoktam felfújni az alapozót,arra tömitek majd jöhet a "rücsi",Nekem bevált a whürtnek a nagyobb kaucsuk tartalmú alvázvédője,azt jó vastagon fel tudom hordani.
Előzmény: Virago_1000 (7078)
Virago_1000 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 7078
Mint laikus szeretnek kerdezni toletek, most hogy a kocsim sorra fog kerulni, a fenyezes alapjairol. Automnak csak az alja lesz festve, a jelenlegi trutymot letakaritjuk es ujrafesti a fenyezo. A hozzavalokat viszont valoszinuleg nekem kell megvenni, ezert szeretnek kerdezni.
Elso reteg epoxi- alapozo, ez utan jon a varrattomites. Eddig tiszta sor, a kerdesem hogy alapozo egy, vagy tobb retegben kell-e?
Az alapozora rogton johet ra a rucsi, vagy pedig valami fedofestek is kell kozejuk?
(egyebkent, van-e valami szakszeru megnevezese a rucsinek?)
Vegul is a rucsi masik neve az alvazvedo?
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.11.01 0 0 7077
Merénylet az autó ellen!:)
Előzmény: Andrew460T (7076)
Andrew460T Creative Commons License 2010.11.01 0 0 7076

Sziasztok!

 

A témában teljesen laikusként kérdezném, hogy valóban roncsolja-e a fényezést vagy a fémet az univerzális szilikon(ecetszagú,átlátszó)? 1 másik fórumon azt mondták, hogy idővel a szilikon a benne lévő ecetsav miatt úgymond "átrágja" magát a fényezésen és elkezdni rohasztani a fémet. Ha ez igaz, akkor ehhez a folyamathoz mennyi idő kell?

Virago_1000 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 7075
Szep estet Urak!
Dinitrol wax-al illetve alvazvedovel van valakinek tapasztalata?
F.Kristóf Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7074
Két Trabi hátsó lengőkar. Itt nálunk kérdeztem 3000/ darab. Annyiért már én is elkínlódok...
Előzmény: miszter07 (7073)
miszter07 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7073
Háát, nem tudom, hol kérdezted, de egy pár személygépkocsi lengőkart néhány ezresért lehomokolnak rendes helyeken.
Előzmény: F.Kristóf (7072)
F.Kristóf Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7072
Igen ez jó ötlet, csak házilag nem tudom megoldani. ( számomra túl költséges, meg a kompresszorom nem tud annyit amennyi kellene. csak 170 litert)
Homokszórók meg horribilis összeget mondtak rá sajnos. Ezért kérdeztem hát ha valaki tud valami jó módszert!
Előzmény: miszter07 (7071)
miszter07 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7071
Homokszórás?
Előzmény: F.Kristóf (7070)
F.Kristóf Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7070
Üdv!
Tud valaki esetleg egy jó rozsdaeltávolító technikát?
A pacsmagolással, és a drótkorongból már tele van a micsodám! Lengőkarokat szeretnék fém tisztára varázsolni.
Köszi!
mykeman72 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 7069
Na! Ennyi és nem több. Nincs további lehetőség
Előzmény: csern0 (7068)
csern0 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 7068
Erre én is kíváncsi volnék, mármint a szakik véleményére e témával kapcsolatosan. Szóóval???

Mondjuk gondolom a fő különbség, hogy az egyik fényezhető, másik nem.
A kátrány alapút oldja a gázolaj, a másikat pláne ha kap 2K-s fényezést még a nitro sem.

A kaucsuk alapú rozsdásodás elleni védelmet nem nyújt (a leírásból)

Előzmény: Törölt nick (7067)
Dózerbike Creative Commons License 2010.10.17 0 0 7066
én sosem méregetem a higítót,mert nem egyforma sűrűek a festékek.Addig higítom,ameddig jó nem lesz a konzisztencia.
do-xa Creative Commons License 2010.10.16 0 0 7065
Mérőpálca>>arány skála.....
Előzmény: keyol (7064)
keyol Creative Commons License 2010.10.16 0 0 7064
Igen szerintem is,de ő állította az ellenkezőt.Már kezdtem azt hinni,hogy én vagyok a hüle :-)
Előzmény: mykeman72 (7063)
mykeman72 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 7063
Pedig ez nem lehet vita tárgya.Minden esetben a bekevert mennyiség /festék+edző/ adja meg a hígítási arányt.
Előzmény: keyol (7062)
keyol Creative Commons License 2010.10.16 0 0 7062
Sziasztok.Múltkor a festékboltban vitába szálltam az eladóval.A 2k festékek bekeveréséről tartottunk eszmecserét.A kérdésem az ,hogy van egy adott festékmennyiség mondjuk 1l ha 2:1ben kell edzőt tenni bele akkor 0.5l az edző.ezt beleteszem és a fő kérdés a hígító, amit a lakk arányához kell nézni, vagy a lakk és a beletett edző együttes arányához kell belerakni?

Válaszokat előre is köszi!
mykeman72 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 7061
Igazándiból ott a felület strukturáltságát látod amit a szinter csak jobban láthatóvá tesz.
Előzmény: S4mu3l (7060)
S4mu3l Creative Commons License 2010.10.15 0 0 7060
Közben kiderült hogy nem is festék ez, hanem szinter.
Előzmény: S4mu3l (7059)
S4mu3l Creative Commons License 2010.10.14 0 0 7059
Üdv mindenkinek!
Nem tudjátok, miféle festék lehet ez? Gondolom valami kétkomponensű cucc, de mitől lesz a felülete ilyen "érdes"? Igazából alumíniumot szeretnék vele festeni feketére, ami melegedik is (szelepfedél).
kép1 kép2 kép3
diessel Creative Commons License 2010.10.14 0 0 7058

sziasztok !

segitségetek véleményetek kérném!!

 ha minden jol alakul a közeljövöben valoszinüleg fogok tudni venni (vagyis szeretnék)egy uj kompresszort 220 és Co-t is 220 ast!

karosszériázáshoz és festéshe zkellesz majd!

 tanácsokat  szivesen veszek hogy kinek milyen márka jött be milyen teljesitménnyel stb...

 vagy bármi épitő jellegü ötletet szivesen veszek! :)

esetleg tuti olcso helyröl ?

köszi elöre is!

mykeman72 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 7057
Már vannak utángyártott,vagy gyári bontott alkatrészek nem komoly összegért. Véleményem szerint a régit barkács módon javítgatni nem érdemes ,mert a korrózió a laikusokat megtévesztve többet ronthat a helyzeten mint amit jelen pillanatban látsz a sárvédőn. Fémrecsiszolás után jelentkező pontkorrózió ami gyakorlatilag azt jelenti,hogy a lemez menthetetlen.
A fényező és a lakatos is kedvezőbb árat tud mondani a cserére,és fényezésre,mint a javításra, a garanciát pedig a régi javított elemre nem fogod tudni érvényesíttetni.
Előzmény: iusimi (7056)
iusimi Creative Commons License 2010.10.12 0 0 7056

Sziasztok!

 

Véleményetekre lennék kíváncsi, tanácsot kérnék.

 

Alany egy '98-as Vento, zöld metál, LC6P színkód, ha számít.

Szokásos hely: jobb első sárvédő alján lett két kis lyuk, a korábbi tulaj sajnos nem takarította ki belőle az évek alatt felgyűlt sarat.

 

Belső oldalon szintén felületi rozsda, laikusként szemlélve még fémtisztára takarítható.

 

Azon gondolkodom, hogy veszek új sárvédőt, de csak az alját, a díszléctől lefele cseréltetném le. Ennek van értelme? Gondolom ehhez is le kell venni, de az ennél nem nagy dolog. Szeretném minél gyáriasabb állapotban megőrízni. Vagy csak a komplett csere a jó megoldás? Arra is gondoltam, hogy leveszem a sárvédőt, fémtisztára csiszolom, majd úgy kijavíttatom, lefestetem?

 

Szerintetek?

Kasznielemből milyen az ajánlott?

 

Előre is kösszönöm!

mykeman72 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 7055
Ezzel csak az a baj,hogy egy spray ára 3500-7000 ft-ig terjed és metál esetében külön lakkot is kell venni. Ezért az árért bőven megcsinálja a fényező is és a minőségről talán nem is beszélve.Azt tudni kell,hogy egy 400ml-es flakonban 100ml festék található a többi higító ill. hajtógáz.Ha rosszul töltik fennáll az a hibalehetőség,hogy a gáz elfogy a flakon köpködni fog ,vagy ki sem jön a maradék festék. Mivel a színpontosságot a szórási nyomás is nagyban befolyásolja ezért nem is szabad minőséget elvárni egy ilyen kategóriás fényezéstől.
Előzmény: sziarag (7053)
diessel Creative Commons License 2010.10.11 0 0 7054

szivesen!

szar volt a festék  ennyi..

Előzmény: sziarag (7053)
sziarag Creative Commons License 2010.10.11 0 0 7053
Ez helyben kevert festék volt csak spray-s flakonban adták ki.
Ha perepedezik az nem a flakon miatt vagy volt gondolom.

Azért köszi a válaszokat
diessel Creative Commons License 2010.10.11 0 0 7052

nem tudom a sprays dolgot  ugyan egyszer festettem de az nem metall festék volt hanem csak sima zöld és olyan szépen össze repedezett festék hogy öröm volt nézni igaz ez 2-3 évután!

szerintem spraysbe metall nemis igazán lesz!én ezt autora nem igazán használnám autora ! 

én akkor is a fényezöt ajánlanám!!

Előzmény: sziarag (7051)
sziarag Creative Commons License 2010.10.11 0 0 7051
De ez a festés annyira nem ér rá. A zárdugózást a vw lopások miatt akarom minnél előbb megcsináltatni. De ez sötétszürke műanyagdarab elég idétlenül mutat az ezüst ajtón.

Épp ezért gondoltam, hogy spray-s flakonba kérném a festéket, mert régebben halottam/láttam ilyet. Így a festőnek, nem kell mosogatni.

És ezt a gondolatot vittem tovább magamban, hogy hátha megpróbálhatnám én is lefújni.

Ez a boltban spray dobozba töltés nagyon nem jó ötlet?
Előzmény: diessel (7050)
diessel Creative Commons License 2010.10.11 0 0 7050

nem nem

bizd rá a fényezöre majd ö elintézi csak alényeg hogy nekeljen most azonnal lefesteni csak majd ha fest valamit akkor majd azzal egyszerre lefesti!!

mert én pl utálok pisztolyt mosni igyhát csak ugy csinálnám meg ha festek valami nagyobbat akor azt is vele festenémajd. a festék meg eláll  egy darabig..

Előzmény: sziarag (7049)
sziarag Creative Commons License 2010.10.11 0 0 7049
Arra gondolsz, hogy ne is vegyek festéket, hanem várjak amig talán lesz a fényezőnek egy ilyen színű nagyobb fújása?

Vagy ha nem, akkor még mindig marad 2 kérdés:

milyen festéket?
sprayként?

köszi
Előzmény: diessel (7048)
diessel Creative Commons License 2010.10.11 0 0 7048

szia.

szerintem vidd el egy fényezöhöz

 felesleges vele tornáznod ha korrekt akkor jo árban meg csinálja.

 mondd meg neki, hogy nem sürgös majd  lefestheti amikor fest valami mást, azzal egyszerre és ugy neki is könnyebb.

Előzmény: sziarag (7047)
sziarag Creative Commons License 2010.10.11 0 0 7047
Egy ilyen kis alktarész szeretnék lefényeztetni.

kilincs

Ez egy Golf4 hátsó kilincs darabja. Az első ajtó kulcsjuk helyére fog kerülni zárdugóként. De sajnos a nontóban nem találtam saját szinben.

Nagyon rég jártam fényezőnél és akkor is nagyobb munkával, ráadásul az anno egy S100 Skoda volt. Ez meg egy metál ezüst szinű lesz, megvan a szinkód.

Ha elmegyek egy festékboltba, akkor ott milyen festéket vegyek vagy ne vegyek? Azaz van preferált márka, vagy éppen kerülendő?

Mekkora a legkisebb mennyiség amit kevernek? Mert ugy erre szinte semmi az az anyag ami kelleni fog.

Meg tudom magam is csinálni a fényezést?
Lehet spraybe kérni a színt? Mekkor a legkisebb mennyiség vajon sprayként?

Ha magam csinálom, akkor mire figyeljek? Vagy felejtesem el és vigyem el fényezőhöz?
2 ilyen fujás lenne, mi lehet egy ilyen komoly munkának a reális ára?
|Progress| Creative Commons License 2010.10.05 0 0 7046
Szia, a muhelyhez kapcsolodik egy fenyezo uzem is termeszetesen, de mivel az egy kulon ceg es csak kiegeszitik egymast, igy azert nem ajanlottam, a masik dolog ami miatt nem az az hogy nem ismerem a munkajukat.
Oszinten szolva nem ismerek olyan fenyezot aki valoban szep munkat csinalna.
Ezert azt a reszet inkabb magam csinalom. Nagyon sok fenyezonel jartam mar de mindnehol szar munkat kaptam, es ugy hogy nem volt alkudozas a munkara, cserebe szep munkat vartam mindig es nem tudok felhozni peldat hogy mikor csinaltak valoban minosegi melot. Annyiban tudok meg segitni neked hogy beszlek a lakatossal baratommal akie a muhely hogy ha esetleg mellete dontenel akkor figyeljen oda a fenyezore.
Előzmény: Gaben. (7045)
Gaben. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 7045
köszi az is jó lenne, csak fontos hogy egy jó fényező is kapcsolódjon hozzá, mert nem nagy a baj, de azt szépen kellene megcsinálni, és nem lenne jó ha olyan lenne a kocsi utána mint egy sakktábla. .o)
Előzmény: |Progress| (7044)
|Progress| Creative Commons License 2010.10.05 0 0 7044
szia, fenyezot azt nem tudok, lakatost azt igen de egy kicsit kintebb szszmikloson.
Előzmény: Gaben. (7043)
Gaben. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 7043
Sziasztok!

Tudna nekem valaki Csepelen jó, megbízható, szépen dolgozó lakatost,fényezőt?

Köszi,

gaben.
nimrod79 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 7042

Szia donpepe9

Köszönöm szépen a kódot!
Előzmény: donpepe9 (7038)
GPont73 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 7041

Ezeket a termékeket nem ismerem, de kevés tapasztalataim szerint a Pyrmo/Dinitrol cuccokkal nem szokott baj lenni. Mondjuk, a ragasztóspréjük minősége egyszercsak leromlott (nem nagyon szar, csak amire én használtam, már nem volt jó), aztán találtam jobbat (meg még rosszabbakat).

Az, hogy mit használnak egyesek, csak azt mutatja, hogy nekik az megfelel, és (lehet, hogy csak megszokásból, lustaságból) nem akarnak mást kipróbálni. Én így vagyok a Body999 tömítőpasztával, ismerem, szeretem, tudom mire számítsak, ha veszek belőle. Ha tudok rá tervezni, akkor meg minek variáljak? Te azt döntsd el, hogy a megismert mesterembered szintje neked megfelel-e, eszerint válaszd Te is azt a terméket, vagy keress mást.

Szerintem.

Előzmény: Bandeee1988 (7037)
do-xa Creative Commons License 2010.10.03 0 0 7040
Megfelel. Ennyi.
Előzmény: Bandeee1988 (7037)
mykeman72 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 7039
És nem 3 rétegű!
Előzmény: donpepe9 (7038)
donpepe9 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 7038
Üdv .
Bocs hogy ilyen későn írok a színed a 258/a.
Előzmény: nimrod79 (7018)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 7037
Senki nem használt ilyen anyagokat? Valami vélemény? Állítólag sok restaurátor is ilyet használ ilyet... Igaz ez?
Előzmény: Bandeee1988 (7013)
GPont73 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7036

A szórógitt kisebb felületi egyenetlenségek kitöltésére szolgál, lásd apró karcok, mint például amit egy 240-es vagy finomabb csiszolópapír hagy. Az ennél durvább papírok nyomát már neccesen tünteti el, hónapok múlva beül, és látszani fognak. Kőfelverődést kitöltetni ne is próbálj vele!

Az eredeti és az új színhez tehát nem sok köze van, az az aláfújó szín, amire gondolsz.

Létezik 1K-s, 2K-s is, ökölszabály, hogy 2K-s fényezés alá 2K-s szóró kell (bár erre is van kivétel).

A lecsiszolt, kigittelt, lefinomított felületet (minimum 240-essel, de inkább 320-assal átcsiszolva) le kell fújni szórógittel azokon a helyeken, ahol szükséges. Száradás után olyan finom papírral kell felcsiszolni, hogy a fényezésben már ne látszódjon meg annak a nyoma - mert ez után már az a következő lépés.

Vannak olyan boltok, ahol kimérnek akár szórógittet is, ezek általában kisebb üzletek, de van ahol spray-be is töltenek (nagyon szar, ne próbáld ki).

Előzmény: nimrod79 (7033)
GPont73 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7035

Én évekig használtam modellboltban kapható, alsó (üveg)tartályos pisztolyt kisebb javításokra. Akrillal, metállal is nagyon szépen lehet dolgozni vele, pontosan lehet célozni, de azért - annak ellenére, hogy kevesebb ködöt csinál, mint a nagyok - érdemes lepapírozni azokat a részeket, amiket nem akarsz összefujkálni. Pontosan ezekre a dolgokra használtam, amiket Te is írsz, plusz kisebb meghúzások, rohadó sárvédők, ajtók alja, kis beleködölgetések, stb. Én nem hígítottam túl a festéket, sőt, talán kicsit sűrűbbre is hagytam, azzal megfolyás nélkül is jól meg lehet takarni. A húsosabb rétegből marad bőven polírozás után is, az éleken sem kopik ki olyan könnyen. Polírozni sokkal könnyebb, mert finomabb az elködölés, kisebb cseppekből áll, eleve finomabb papírral kezdheted az összecsiszolást (én 1500-2000-es papírt használtam, sokszor volt, hogy csak 2000-est).

Engem is többen kiröhögtek, míg meg nem látták mire képes, aztán valahogy hirtelen elfogyott a készlet a helyi modellboltból, az eladó meg a duplájára emelte az új beszerzés árát. A helyi tűzhelygyárban ekkor kezdték el a kis alkatrészeket ilyennel festeni :)

Nagyon jó hasznát vettem telefonelőlapok lakkozásánál is, igaz, azokat többnyire gyűszűnyi méretű felsőtartályos pisztollyal fujkáltam.

Ja, tizenpár év, 500+ telefon, és ki tudja hány autó után még mindig az elsőt használnám ha kellene (nemsokára fogom), a tartalék még mindig a gyári csomagolásában figyel, csak a tartályát használtam olyankor, ha több színnel felváltva kellett dolgoznom, vagy a szokásos kiskanálnyinál több festéket kellett bekevernem.

Egyszóval hálás dolog, na.

Előzmény: hamvasat (7028)
|Progress| Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7034
szia mykeman, koszonom ez nagyon korrekt volt, hogy elmondjam kb ilyen valaszra vartam, hogy megis mik azok az altalanos beallitasok (gondolom ezt oktatjak is a szak suliba) amikehez merten be tudom allitani.
Nos igy van lehet kellett volna mondanom hogy milyen szinten allok de ugy gondoltam hogy a kerdeshez nem igazan kapcsolodik, szoval ezert nem beszeltem a korulmnyekrol sem, mert en csak egy irany mutatot kertem.

Amugy valoban a fenyezeshez annyi kozom van csak hogy mobil foltfenyezo vagyok, ami annyit tesz hogy a "franchise" ceg ahol dolgozom, a furgonommal jarom a szalonokat, muhelyeket, autoflottaval rendelkezo multicegeket, autokolcsonzoket, sok esetben maganszemelyeket stb stb es spotfenyezek karcokat, meghuzasokat, kissebb kozepes seruleseket.

Viszont voltam egy ugyfelnel javitani, s megkerdezte hogy lefujnam e az autojat(nem telibe) de meg ez igy nekem elsore sok lenne, mert nem fujtam meg ekkora feluletet meg meg pisztoly sem volt a akezembe, csak a sajat minipisztolyom, amihez ugy elmondtak az oktatason es gyakorlatin is hogy mik a javalott beallitasok.

Nos innen jott a kerdes hogy akkor valoszinu van beallitasi javalatt a nagyhoz is.

amugy kosz hogy legalabb te valaszoltal erdemben!
Előzmény: mykeman72 (7026)
nimrod79 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7033

Sziasztok!

Egy valamit nem nagyon értek? A sötét elemeket célszerű fényezés előtt szórógittel lefújni, főleg ha sárga lesz majd a szín? Hogy működik a szóró gittelés?
Azt is fel kell csiszolni festés előtt? Az is kétkomponensű? Kisebb kiszerelésben lehet kérni, kapni a boltban?

Köszönöm az infót!
diessel Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7032

bocsi nem tudokolvasni azttolvastam ezek szerint rosszul hogy kavics pöttyöket varázsoltad el az airbrushal.!! ???

ezek szerint akkor nem!

az érdekelt volna :)

Előzmény: hamvasat (7031)
hamvasat Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7031
Diessel!

Ha holnap tudok, akkor csinálok képet a javítandó felületről előtte/utána, ok?
Előzmény: diessel (7029)
hamvasat Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7030
Diessel!

Kavicsokról? Mármint kavicsfelverődésről? Azokat kis ecsettel "pöttyintettem" be, kicsit púposra, hogy kiálljon a síkból, majd száradás után gumidugóval (asszem ez a neve, kis gumihenger, aljára lehet ragasztani nagyon finom (tán p3000) polírpapír korongot) síkba csiszolom, aztán jöhet a polírozás. Vagy arra gondolsz, ahol a sárvédőről a kavicsok leszedték a festéket?

Igazából le tudom fényképezni, de mivel jól sikerült, így a képen csak egy sárvédőt fogsz látni, amin nincs hiba :-))))) Előtte is le kellett volna fényképeznem, úgy lett volna érdekes.

Köszi a tippet!
Előzmény: diessel (7029)
diessel Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7029

rakhatnál fel képet a kavicsokrol amit fujtál!érdekelne!

 pasztázásnál azokat ragaszdle amikhez hozzá érhet a szivacs és nem szeretnéd pasztázni! pl kilincs  diszléc mert nyomot hagyhta benne  többit nem kell ha  olyan hamar lemosod mint amit irtál! SZERINTEM!

 

Előzmény: hamvasat (7028)
hamvasat Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7028
Sziasztok!

Említettem már, hogy vettem egy Transitot, amin kellett némi kaszni munka, meg le is festettük a javításokat. Ma nekiálltam, hogy a kőfelverődéseket és egyéb kicsi hibákat kijavítsak. A kőfelverődéseket kis modellező ecsettel szoktam, viszont volt pár olyan hiba, amit ecsettel csak rondán lehetett volna kijavítani, ilyen pl. a küszöb felső élénél, ahol ki be-szállásoknál elkoptatták a festéket és egy 7-8 cm hosszú fél centi vastag helyen lekopott teljesen a festék. Aztán az ajtó élénél, ahol az ember megfogja kívülről becsukáskor, az élről is leszedték a festéket, gondolom gyűrűvel. Az eslő sárvédő, alsó sarkáról is lekotattam a festéket a sok kis kő, amit a kerék vert fel. Kaptam kölcsön egy airbrush-t, amit a haverom használ horgász csali festésre. Fényező haver megmosolygott érte, hogy ezzel akarom, de azért megpróbáltam. Kicsit jobban behigítottam a festéket, dörzsivel bemattítottam a fényezendő felület környékét, kicsit teszteltem az airbrusht, aztán nekiálltam. Hihetetlen, hogy milyen jól lehet vele dolgozni. Az ajtó élt is szépen ki lehetett fújni, ha be lesz polírozva, nem is fog látszani, hogy ott bele lett javítva. Kicsit tökölős, de nagyon szépen lehet vele dolgozni kicsi hibáknál. A szóráskúpot is "ki lehet nyitni" kb. 2 cm-esre, úgyhogy a raktér padlón lévő tenyérnyi foltot is le tudtam fújni úgy, hogy még maszkolni sem kellett a környezetét.

Holna lesz még egy meló vele, a raktér hátsó ajtónál, ahol ki-beléptek, ott is élben kb méter hosszan alapozóig lekopott a festék egy cm-es csíkban.

Ti szoktatok ilyen "kozmetikai" munkáknál ilyen kis airbrush-t használni? Mondjuk ez sima akril fényezés, metálnál nem hiszem, hogy ilyen szépen lehet vele dolgozni.

Egy valamit szeretnék még kérdezni. Géppel még sosem políroztam, most vettem egyet, mert már régóta akartam egyet, ezt a bazi transitot meg nincs az a pénz, hogy kézzel polírozzam az egészet :-) Amit kérdeznék, hogy a műanyagokat, gumikat teljesen ki szoktátok maszkolni, hogy ne menjen rá a paszta, vagy ilyen időben pár óra alatt nem fog rászáradni annyira, hogy ne lehessen lemosni utána? Gondolom, hogy a gép azért fog némi pasztát fröcskölni mindenhova.

Előre is köszi a választ!
mykeman72 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7027
Még annyit,hogy ezek nem titkok,csak nehéz úgy tanácsot vagy segítséget adni,nem tudni milyen anyaggal, milyen körülmények között ,és legfőképp milyen szakmai ismeretek birtokában végzik el az adott feladatot.Sajna a fényezés az egyik legnehezebb szakma a hibátlan és szakszerű munka kivitelezése szempontjából. Rengeteg hibázási lehetőség áll fenn és ha becsúszik a gikszer és nem megfelelő a szakmai felkészültség ,akkor a hiba kijavítása is nehézkes a helyes megoldás kiválasztásáról nem is beszélve.
Előzmény: mykeman72 (7026)
mykeman72 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7026
A pisztolybeállítást úgy szokták ellenőrizni,hogy egy nagyméretű fehér lapot kifüggesztesz a falra a pisztolyt kb. egy arasznyi távolságra teszed a laptól és meghúzod a "ravaszt". Ha jó a beállítás akkor egy nagyjából ovális egyforma egységes fújásképű torzulásmentes foltot fogsz kapni.
Az anyagmennyiséget csak te tudod belőni a festék típusához,a környezeti hőmérséklethez és a munkadarab alakjához. A pisztoly /ha nem HVLP/ akkor ált. 2,5-4 bar körüli nyomással dolgozik. A HVLP rendszerűek max . 2 bar nyomást igényelnek. A levegőszükségletük valahol 280-350 L/Perc körül van.Sajnos ezek olyan dolgok amiket ki kell tapasztalni és egyénre kell szabni,mert mindenkinek másképp áll rá a keze az adott szerszámra.
Előzmény: |Progress| (7025)
|Progress| Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7025
Persze zzel en is tisztaban vagyok hogy egy hozzaszolasban nehez is.
A kerdeseim konkretak voltak, s gondoltam kapok is ra valaszt, csak hgoy egy peldat emlitsek.

mondjuk

- szia en lechler rendszert hasznalok ilyen is ilyen tipusu pisztollyal, a pisztolybeallitas amit en hasznalok a kovetkezo bala bla bla

mivel tudom hogy nem egyszeru meghatarozni, de mivel vannak itt fenyezok gondolvan a sajat tapasztalatait megosztjak. semmi extra nem kerdeztem amit ne lehetet volna elmondani.

Mivel a forumnak kurva szar a keresoje igy nem lattam ertelmet keresni, valamint most hogy atnyalaztam azt a x ezer hozzaszolast amit azer tartok feleslegesnek mert soxor tele van "szemttel" marmint sok olyan hozzszolassal ami megcsak nem is idevalo lenne...

nem bantani jottem ide meg nem bunkozni hanem egyszeruen erdekel a tema es csinalom is csak hat vannak dolgok amit az ember nem tud, a neten levo forrasok meg nagyon kevesnek bizonyultak, igyhat kerdeztem.

Előzmény: Paco155 (7024)
Paco155 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7024
Én inkább úgy látom, hogy 3-4 év szakmatanulást, és 10-30 év tapasztalatot nehéz egy hozzászólásba süríteni. Kérdezz konkrétat! szvsz biztosan kapsz rá választ ha tudja valaki.
Előzmény: |Progress| (7023)
|Progress| Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7023
Nos elolvastam a topikot az elejetol a vegeig.
A kerdesem egy reszere sikerult csak kibogarasznom a valaszt.

Ugy latom hogy nagyon feltitek a muhelytitkokat, csak akkor miert sirtok hogy kihal a szakma.

Idokozben lefujtam a vasat, mar a csak a lakkozas van hatra, rmeelem jo lesz.
|Progress| Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7022
koszonom szepen mindenkinek azt a sok segitseget amit nyujtottatok, orok halam!
Előzmény: |Progress| (7021)
|Progress| Creative Commons License 2010.09.29 0 0 7021
Tenyleg nincs senki szaki aki tudna nekem a kerdesekben segiteni?

ma kezdenem a fujast csak kellene egy kis megersites abban hogy megfeleloen be legyen allitva a cucc. szoval kiragaszgatom a vasat es addig hatha lessz valaki aki erdemben tud segiteni.

Koszonom
mrobim Creative Commons License 2010.09.29 0 0 7020
Sikkens
mrobim Creative Commons License 2010.09.29 0 0 7019
ELADÓ!!

SIKKENS vízbázisú festékrendszer +35-40l alapszin a listaár töredékéért!
Ha valakit érdekel Szóljon.
nimrod79 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 7018

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget!

Ahogy már írtad ezen a motoron műanyag elemek vannak, gyárilag fényezve,
szerencsére nagyon jó és stabil a gyári festék, ezért nem kell vele szenvedni, csak egy esztétikai fényezést kell csinálni. A fehér részek is gyárilag vannak fényezve, azok is nagyon tartósak. Annyi van, hogy a motornak hátul van egy kicsi műanyag sárvédője, amire a rendszámot fel szokták csavarozni, azt is leszeretném fújni, mivel már elég kopott, és kiszedte a nap a színínét. De ez műanyag és nem volt még festve.
Na ezt nem tudom, hogyan kell fújni?

Még egyszer köszönöm!
Előzmény: donpepe9 (7015)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7017
Attol fugg hogy spot fenyezel e vagy teljes elemeket fujsz.
Előzmény: |Progress| (7014)
|Progress| Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7016
jo reggelt urk :) van vki szaki aki egy kicsit fejtagitana az alabbi kerdessorokban? :)
donpepe9 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 7015
Üdv.
Két színkód is van a sárgára,de holnap megmondom pontosan melyik a tiéd az egyik:fiat 507 v 507/a a másik fiat 258/a mind a kettőt lehet 2k ból is csinálni de a lakkozott szebb,és a fehér részeket mindenképp műanyagalapozóval kell kezelni,a fehér részeknél nézd meg hogy a körmöddel le tudsz-e a felületéből kaparni mert ha igen akkor el van érve az anyag és addig kell csiszolni ameddig kemény felületet nem kapsz mert ha nem így teszel ledobja a festéket.
Előzmény: nimrod79 (7012)
|Progress| Creative Commons License 2010.09.27 0 0 7014
sziasztok szakik, igen igen friss reges vagyok, most akadtam ra a forumra kereses kozben.

Olyan gondom lenne, pontosabban azt szeretnem megtudni, hogy a pisztolyt hogyan allitsam be a bazis szin felvitelere, valamint a lakkozashoz.

-Tehat, fujaskor milyen szorokepe legyen bazis fujasnal, lakkozasnal?
- hany baron fujjak bazist illetve lakkot?
- milyen beallitassal tudok tukor fenyt fujni?

hobbi szinten szoktam festegetni, de valahogy nem vagyok megelegedve a festeseimmel. :(

remelem tudtok segiteni... sajnos a keresovel nem sok sikerrel jartam, mivel legtobb esetben szoropisztolyok altalanos hasznalatarol kaptam talalatot.

koszonom
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 7013
Sziasztok!
A karosszériázás sajnos csúszik, de továbbra is nyomozok jobb anyagokért... Tényleg ár/érték arányban jót akarok venni, nem akarok sokáig rozsdát látni... Ezért is lesz korrekt fémvédelem után leburkolva a kocsi alja (persze "huzatosan", h szellőzzön+4kerékjárati dob, ami ugye nem volt gyárilag rajta...)
Most ezeket a tippeket kaptam:
Dinitrol - tömítő paszta elemek csatlakozásához és hegesztési varratokhoz
Primer Surfacer EP - Kétkomponensű alapozó (ez ilyen zöld színű és epoxi elvileg...)
Erre való alvázvédőről viszont még mindig nincs konkrét, tutira jól bevált alvázvédő...

ÉS a képek a dobozokról:
12

Véleményeket/tapasztalatokat szívesen fogadnám a termékekről!:P
nimrod79 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 7012
Szia!

Köszönöm az infót!

Tettem fel képeket, hogy miről is beszélek.
Van egy motorom és ezt szeretném átfújni, esztétikailag rendbe hozni.
Ezt a motort már valaki fújta valamikor régen.
Ja! Igen az is jó lenne ha két komponensből meg lehetne oldani, még ha nem is pont az a szín lenne amit szeretnék. Egy kicsi árnyalat nem probléma ha eltér,
pedig nagyon tetszik az a sárga fiat, amit élőben láttam.
A motort úgy szeretném lefújni, ami most fehér az is sárga legyen.

010203
hamvasat Creative Commons License 2010.09.25 0 0 7011
GPont73!

Köszi az ötletet, de végül sikerül szerezni olyan tömítőt, ami nem fogja bántani a festéket, úgyhogy a mostanit kikapirgáljuk, lefestjük pirosra és utána fugázzuk.

Köszi, üdv: hamvasat
Előzmény: GPont73 (7008)
donpepe9 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 7010
Előbb a munkadarabot fehérre kell fújni és erre kell a sárgát rávinni.A sárga,és még jó pár szín áttetsző és ha pl. fekete alapra fújod a sárgát átüt a fekete és nem azt a színt kapod végeredménynek amit szerettél volna.
Előzmény: nimrod79 (7006)
GPont73 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 7009

Egyszerre csak egy réteget kell fújni :)

Az úgy van, hogy van egy aláfújó szín, ami jól takar, és a rákövetkező, nem annyira takaró színnek megágyaz. Egyrészt eltünteti a különféle foltok (előző szín, szórógitt, stb) közti színkülönbségeket, amik nélküle látszódnának a kész fényezésben, másrészt nagyban beleszól abba, milyen színűnek fogod látni a kész művet.

A harmadik réteg a lakk.

De ha nem lényeges pont ez a szín, hanem pár árnyalat eltérés belefér, festékboltban tudnak keverni nagyon hasonlót 2K akrilból. Ez olcsóbb is, és egyszerűbb is: csak összekutyulod a két kübli tartalmát, amit a boltban kaptál, prüszkölsz, örülsz :)

Előzmény: nimrod79 (7006)
GPont73 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 7008
Lefestitek pirosra, aztán vékony ecsettel kihúzod feketével.
Előzmény: hamvasat (7007)
hamvasat Creative Commons License 2010.09.24 0 0 7007
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Vettem egy dobozos Transitot és néhány hibája volt, amit ki kellett lakatolni, illetve a festés is lesz javítva. Többek között van egy meghúzás a hátsó sárvédőn, ahol kezdni megkapni a rozsda, ezért ott is fújjuk, de nem az egész oldalát, a legközelebbi élnél falcszivaccsal megállunk. A baj az, hogy a fújandó felületen végigmegy egy függőleges tömítőcsík. Képem sajnos nincs róla, de úgy néz ki, hogy az elemek közé nyomtak gyárilag valami fekete tömítőanyagot (karosszéria tömítő asszem), de a hézag nincs tán 3 mm sem, a gumi meg nem teljesen sima felületet ad és nem is igazán akart rátapadni a maszkoló ragasztó csík sem. A kocsi piros, a csík továbbfut a nem fújandó felületre, szóval a kiragasztás necces, az meg hülyén nézne ki, ha piros lenne félig, félig meg maradna fekete. A fényező cimbora szerint az nem jó, hogy kikaparjuk a tömítőt, festés után meg kinyomjuk újra feketével, mert ez a karosszéria tömítő megmarja az akril festéket. Lehet kapni olyan cuccot, amivel ki tudom fugázni a hézagot fényezés után és nem bántja a festéket? Vagy Ti hogy oldanátok meg?

Előre is köszi!

Üdv: Hamvasat
nimrod79 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 7006

Szia donpepe9

Előre is köszönöm a színkódot.

A festést nem értem? Nem egy rétegben kell fújni?
Előzmény: donpepe9 (7005)
donpepe9 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 7005
Ja és még annyi hogy biztosan háromrétegű festék fehérrel alá kell fújni!
Előzmény: nimrod79 (7003)
donpepe9 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 7004
hétfőn el tudom küldeni a színkódját.
Előzmény: nimrod79 (7003)
nimrod79 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 7003
Sziasztok!

Nagyon tetszik nekem egy autó, vagyis a színe.
A motoromat szeretném lefújni ilyen színűre.
A kérdésem az lenne, hogyan tudok ilyen festékek kikevertetni színkód nélkül?
Mi lehet a színkódja?

Köszönöm az infót!01
GPont73 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 7002
Üdv az uraknak!
Ez még mindig nem a Fertanos beszámoló. Az is lesz majd, de még érik, és pillanatnyilag lefoglal, hogy talpra állítsam a kocsim másfél hónapnyi gyaloglás után.
Ami miatt írok, hogy megkíméljek másokat attól a szopástól, amiben részem volt ma.
Vettem jó kis alvázvédőnek mondott trutyit, amitől köpött egyet a rücsipisztoly, és eldugult. Azért nem semmi anyag az, ami eltöm egy rücsipisztolyt.
< Ez az, és ez volt benne:
Az egész ilyen gürmincsekből áll, olyan, mintha ledarált parafadugóval felütött fáradtolaj lenne (PVC-alapút kértem amúgy :s ), és nem tudom, mire lehetne használni. Géppel fel kellene őrölni benne a darabokat, akkor talán lehetne kezdeni vele valamit. Made by Corcos, meneküljetek tőle!
mykeman72 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 7001
Szerintem még nincs forgalomban ,mert elvileg ez váltaná a 3000-es szériát.Még nagyon friss termék.
Előzmény: diessel (7000)
diessel Creative Commons License 2010.09.19 0 0 7000

Hali

 valakinek esetleg tapasztalat az uj sata 4000 el???

most láttam a servinden!! :)

diessel Creative Commons License 2010.09.19 0 0 6999
;) szivesen remélem jol sikerül!
Előzmény: hamvasat (6998)
hamvasat Creative Commons License 2010.09.19 0 0 6998
Diessel!

Köszi. Akkor maradok a hagyományos fehér pasztánál. Végülis ebben az időben úgysincs ideje beleszáradni a pasztának a kráterben, míg nagynyomásúval kimosom.
Előzmény: diessel (6997)
diessel Creative Commons License 2010.09.19 0 0 6997

hali

igen van szinpolir.. egyszer használtam" teskos" de nem sok szart ér egykicsit elszinezi majd a hibát, de hamar kikopik

szerintem pasztázd le amitvel irtad,és ha benne marad a fehér pötty meg csik  akkor magasnyomásu mosoval mosd le mosd ki belöle:)

Előzmény: hamvasat (6995)
hamvasat Creative Commons License 2010.09.18 0 0 6996
Ja és persze előre is köszi a segítséget!

Üdv: Hamvasat
Előzmény: hamvasat (6995)
hamvasat Creative Commons License 2010.09.18 0 0 6995
Hello Urak!

Polírozással kapcsolatban lenne kérdésem. Van egy piros transitom, aminek egész jó állapotú a fényezése, de megmattult már kissé(Nem lakkos festék van rajta, hanem sima...asszem akrilnak hívják). Van frankó RM polírpasztám, egy kis helyen kipróbáltam és hihetetlenül visszahozta a színét. Viszont sajnos van a fényezésen jó pár mély karc, ami kijönni nem fog, mert már alapozóig ment, illetve van egy jó pár kicsi kráter kőfelverődéstől. Ha fehér polírpasztával megyek neki, utána tiszta fehér pötty lesz a kocsi. Hallottam, hogy van színpolír, de látni még sehol sem láttam. Tényleg van ilyen? Ha igen, milyen gyártónál?
Gampa Creative Commons License 2010.09.17 0 0 6994
Igen ez igaz.
Előzmény: diessel (6993)
diessel Creative Commons License 2010.09.16 0 0 6993

na örülök hogy jo lett!!!:)

mert ennyi erövel lehetett volna katasztrofa is......

Előzmény: Gampa (6991)
do-xa Creative Commons License 2010.09.16 0 0 6992
Bódottág! :-)
Előzmény: Gampa (6991)
Gampa Creative Commons License 2010.09.16 0 0 6991
Na lefujtam ezzel az arányal amit irtál,és tökéletes lett.Köszi
Előzmény: diessel (6987)
do-xa Creative Commons License 2010.09.16 0 0 6990
Hát ez az! Attól eltérni lehet, de akkor már nyomós indok van, ami jeles tapasztalatból illetve rutinból ered. Ezek a részletek már nem férnek bele néhány mondatos fórum cikkekbe.
Tehát javallott a gyártó ajánlását követni. A hígítóval való nyereségvágyat a végeredmény büntetheti.
Azt hiszem világos...

Előzmény: mykeman72 (6989)
mykeman72 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 6989
Általában a festék cimkéjén is feltüntetik a javasolt higítási arányt.0,50%-0,80%
Előzmény: doca (6988)
doca Creative Commons License 2010.09.16 0 0 6988
Keverő pálcán van beosztás.
Előzmény: Gampa (6986)
diessel Creative Commons License 2010.09.16 0 0 6987

szivesen

azért majd ird meg , hogy mi lett a végeredmény!!

Előzmény: Gampa (6986)
Gampa Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6986
Ok köszi.
Előzmény: diessel (6985)
diessel Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6985

szoval ha sürünek látnám a festéket!

 és nem tudnám hogy mennyi kell hozzá

én tuti max 6 decit kevernék hozzá!

Előzmény: Gampa (6982)
do-xa Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6984
A takarás akkor jó (amennyire jónak nevezhető), ha nem párásodik alá. A fólia pedig biztos hozzá ér. Nikecell lapokkal érdemes alápakolni, bár a szél ellen nehéz védekezni. Az eső pedig mostanság azzal jár.
Előzmény: diessel (6975)
Gampa Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6983
Higitóból 1 literest adott.
Gampa Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6982
8 decit vettem,tehát max 5-6 decit töltsek hozzá.
Előzmény: diessel (6981)
diessel Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6981

és az mennyi mennyiségü??

 gondolom nem szivesen adnak többet, lehet ki is mérte!

1:1 nél nem ajánlatos jobban higitani az tuti!   söt inkább 1:0,8!!!

Előzmény: Gampa (6980)
Gampa Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6980
Nem,mert mellé rakta nekem az észter higitót.
Előzmény: diessel (6979)
diessel Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6979
és ö nem higitva adta???
Előzmény: Gampa (6978)
Gampa Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6978
Huha most kevertettem a fényezönél,(persze öt elfelejtettem megkérdezni)márkát nem tudom sajnos.
Előzmény: diessel (6977)
diessel Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6977
ez nagyban függ a festék márkájátol minöségétöl!
Előzmény: Gampa (6976)
Gampa Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6976
Üdv.8 deci metál festékbe mennyi észter higitót kell hozzáönteni?
diessel Creative Commons License 2010.09.14 0 0 6975
esetleg letakarni?? ponyva,  nylon, maszkolás?
Előzmény: Varga_Ádám (6973)
Peti251 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 6974
Kapugarancia=addig van rá garancia, míg ki nem lépsz vele a kapun. aztán viheted ahova akarod.
Előzmény: Varga_Ádám (6973)
Varga_Ádám Creative Commons License 2010.09.14 0 0 6973
Mi az a kapugarancia?
Egyébként nem ennyire súlyos a helyzet, csak mivel éjszakára a kocsit csak a jó öreg dohos pincékben tudom eltárolni fedett helyre, ezért eddig úgy csináltam, hogy napközben ameddig jutottam a kitteléssel addig jutottam, aztán délután fújtam rá egy vékony réteg szórógittet, ami este megvédte a nedvességtől, majd reggel lecsiszolás, és lehet folytatni ahol abbahagytam.
Az alábbi kérdésemet, csak azért hoztam fel példának, hogy lássam elspórolhatom e a fújás-csiszolás körforgását.
Ádám
Előzmény: do-xa (6970)
mykeman72 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 6972
Ha WSB düznis akkor az azt jelenti,hogy vízbásisú festékek szórásához lehet használni elsősorban.Az oldószeres festékekhez ez a düzni szett nem megfelelő.
Előzmény: VariJoe (6968)
hamvasat Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6971
Gpont73!

Sajna ez a Loctite sem csodaszer. Drókoronggal letisztítottam egy enyhén rozsdás felületet szinte mér fémtisztára, lekentem ezzel a loctite rost killerrel, de a passzivációja nem sokat ért, 3 nap után újra rozsdás volt a felület, friss rozsdás.

A kisit vastagabb rozsdát jóval mélyebben átalakítja, mint az RO55, de ez sem megy le teljesen, rácsiszoltam és alatta előjött megint a rozsda. Szóval a véleményem az, hogy annyival nem jobb, mint az RO55, mint amennyivel drágább és a kezelt felület passziváltsága messze alulmarad még az RO55-től is.
Előzmény: GPont73 (6961)
do-xa Creative Commons License 2010.09.11 0 0 6970
Ha beázott, akkor beázott! Nem kell kitenni. A szárítás rendben van, de a pára beköltözött. Erre való a kapu garancia...
Előzmény: Varga_Ádám (6965)
VariJoe Creative Commons License 2010.09.11 0 0 6969
SATA 3000 HVLP

SATA festőpisztoly hirdetés

suzuki_gls@freemail.hu
Előzmény: VariJoe (6968)
VariJoe Creative Commons License 2010.09.11 0 0 6968
SATA logo

SATA 3000 HVLP, új bontatlan eladó hologramos matricával - Budapesten.
70e Ft (Bolti ára 160-170e)

<a href="http://www.expressz.hu/secure/showAdvert.do?rid=1&aid=22378356&cid=1540" target="_blank">SATA festőpisztoly hirdetés</a>

SATA 300 HVLP
Varga_Ádám Creative Commons License 2010.09.11 0 0 6967
Köszönöm szépen a segítséget.
Előzmény: hamvasat (6966)
hamvasat Creative Commons License 2010.09.09 0 0 6966
Hali!

Bár nekem címezted és én csak hobbifényező vagyok, annak is kevés, azért válaszolok, hátha nem mondok nagy hülyeséget. Szerintem ha nem túl vastag a kitt, akkor biztos, hogy simán kiszáríthatod mindkét módszerrel, de a hőlégfúvóval vigyázz, nehogy túlemelegítsd.
Előzmény: Varga_Ádám (6965)
Varga_Ádám Creative Commons License 2010.09.09 0 0 6965
Sziasztok!
Én Nyíregyházán a Unixban vettem ezt a Loctite rozsdaátalakítót, szóval ők már egy biztos pont annak, aki ilyet keres.

Ha már itt vagyok megint lenne egy gyors kérdésem. Ugye az alap dolog, hogy a kittre nem megyünk rá vizes csiszolóval, meg egyáltalán a nedvességet is távol kell tőle tartani mert magába szívja mint egy szivacs és aztán a benne lévő víz elkezd dolgozni a fémen a festék alatt.
Ezt értem, de mi van ha mégis nedvességet kap a kitt. Teszem azt átmenetileg ki kellett vele állni a műhelyből és egy gyors zuhé eláztatta a fedetlen kittelést. Ilyenkor mielőtt felvinném az alapozót, meg a többi réteget, valahogy ki lehet szárítani a nedvességet kapott kittelést (teszem azt infralámpával, vagy ipari hőlégfuvóval :) ), vagy a biztonság kedvéért le kell kaparni az egészet, és előről kezdeni a folyamatot?

Válaszotokat előre köszönöm.
Varga Ádám
Előzmény: hamvasat (6964)
hamvasat Creative Commons License 2010.09.09 0 0 6964
Keress így rá, hogy "Loctite Rost Killer", több oldal is feljött, itt például találtam egy beáarozott oldalt is:

http://www.autocolor.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=3878&category_id=324&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=38&vmcchk=1&Itemid=38

Itt 3275 Ft a 200ml-es, tehát akkor nem is olyan nagyon drága.

Kérdés, hogy mennyire jó...majd referálok.
hamvasat Creative Commons License 2010.09.09 0 0 6963
Gpont73!

Szerintem be lehet szerezni itthon, bár nem tudom hol, de ha működik, akkor utánanézek. Nálunk itt az erőműben ezt használják, gondolom, hogy jó lehet, mert szar anyagokat itt nem használnak.

Viszont valami olyasmi rémlik, mintha azt mondta volna a haver, hogy az 1 literes valami 20eFt körül van. Aztán fene tudja.

Majd beszámolok, hogy mit alkotott ez a cucc.
Előzmény: GPont73 (6961)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.09.09 0 0 6962
nem is ér szart se.........
Előzmény: Peti251 (6959)
GPont73 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 6961

Várjuk az eredményt, kíváncsi vagyok!

Ezt egyébként be lehet szerezni itthon?

Előzmény: hamvasat (6958)
GPont73 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 6960

Szép hosszú levél, de a lényege, hogy fontos zsírtalanítani, vízzel lemosni, és a még nedves felületre felkenni. És tényleg máshogy is viselkedett most, hogy így csináltam - ettől persze még lehet ugyanannyira hatásos/hatástalan, mint az első próbálkozásoknál.

Negyedik napja van rajta, meg kellene már néznem, de most szűk az időm, és a kocsit is össze kellene rakni végre.

Előzmény: Peti251 (6956)
Peti251 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 6959
ja, de a RO55 egy literje nincs 1000 ft....
Előzmény: hamvasat (6958)
hamvasat Creative Commons License 2010.09.08 0 0 6958
GPont73!

Én most a Loctite Rustkillerével próbálkozok, tegnap kentem le néhány erősen rozsdás felületet vele, majd holnap nézem meg, hogy mit csinált. Állítólag nagyon jó cucc, legalábbis haverom --aki adta-- nagyon dícséri. Ilyen kutyatej állagú trutyi, ami kifeketedik a felületen.

Eddig csak Ro55-höz volt szerencsém, de az egy rakás szar. Egyedül bemerítésnél volt hatásos, de ugye a kocsit nem lehet belemeríteni :-)
Előzmény: GPont73 (6954)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.09.08 0 0 6957
Hiszel a mesékben?:))
Előzmény: do-xa (6955)
Peti251 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 6956
Bekopizhatnád a levelet amit kűttek. még nem öntöttem ki a "csodaszert"!
Előzmény: GPont73 (6954)
do-xa Creative Commons License 2010.09.08 0 0 6955
Erre kíváncsi vagyok!
Előzmény: GPont73 (6954)
GPont73 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 6954

Üdv mindenkinek!

Hamarosan lesznek újabb fejlemények Fertan-ügyben. Napokkal ezelőtt megérkezett a válasz, gyakorlatilag annyi, hogy mi csináltuk rosszul, amit csináltunk. Rögtön bele is kezdtem egy újabb tesztbe - borzasztóan precízen betartva minden utasítást - csak egyelőre el vagyok havazva, és nincs időm leszedni a most rákent réteget, megnézni, mit alkotott. Pár napon belül új képekkel fogok jelentkezni. Türelem, tornaterem!

hamvasat Creative Commons License 2010.09.07 0 0 6953
Bandeee1988 és Peti241!

Köszi szépen a tippeket. Ma fogjuk "feltárni" és megcsinálni lemezcserével.

Üdv: hamvasat
x31 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 6952
Sziasztok!

Az ajánlásoknak megfelelően én is a SATAjet RP-t vettem (használtat). Szeretnék hozzá cseretartályos rendszert használni.
Hallottam a SATA RPS és a 3M PPS rendszerről, de ezeket drágának tartom, másrészt nincs szükségem egyszerre 50-100 DB cseretartályra (ezeket ilyen kartonos kiszerelésben láttam csak) ezért kérem a javaslataitokat valami olcsóbb cseretalytály rendszerre. Nekem 5 tartály belátható ideig elég volna, másrészt lehetőleg az eldobható rész minél kevesebb kerüljön, hiszen az adaptert úgyis csak egyszer kell megvenni. Beszerzési helyeket és hozzávetőleges árakat írjatok légyszi.
Előzmény: mykeman72 (6798)
Peti251 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 6951
Én a karosszériás ismerősöd mellett szavazok. kend csak be mindkét lemezt alapozóval, ahol leég, leég. hajtass meg(vagy hajlíts) egy lemezt, mondjuk másfelest vagy kettest, aztán várhatod mire szétrohad. én az ilyen dupla lemezeket egy erősebbel szoktam kiváltani, ugyanis mint tudjuk, a kocsijaink ellenségük önmaguknak a sok dupla lemezzel...
Előzmény: hamvasat (6948)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 6950
Szerintem ez belülről kezdett el rozsdásodni és elég csúnya... Én cserélnék/-tetném... Valahogy... Főleg ha tartó szerepe is van s hosszú távra tervezel...
De majd az itteniek megmondják, nem akarok okoskodni... De mivel elég passzív itt mindenki, legalább lesz okuk írni a hülyeségeimre!:)
Előzmény: Bandeee1988 (6949)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 6949
Mint hozzá alig értő... Nem sziloznék, jobb ha szellőzik, ha nem tudod teljesen lezárni a felületeket! Mert a pára az mindenhol ott van! Feltéve -főleg- ha kint áll! Inkább -ha megbontani nagyon nem akarod és cserélni... minél jobban kitakarítani aztán alapozó és/vagy fáradt olaj rá... Tudom régi módszer stb, de az tuti elzárja a levegőtől és a víztől a fémet! De én is karosszériázás előtt állok és elsősorban nem így tervezem megcsinálni, inkább a rozsdamentes részeket max így is konzerválni...
Előzmény: hamvasat (6948)
hamvasat Creative Commons License 2010.09.05 0 0 6948
Sziasztok!

A hayabusa fényezése végül egész tűrhető lett, a szín is szabad szemmel nézve tökéletes, nem látni, hogy fújva van a gép.

Viszont most kifejezetten karosszériás tanácsra volna szükségem, remélem tudtok segíteni. Vettem egy 2002-es, egész jó állapotú Ford Transitot, amin igen kevés rozsdát találtam, viszont az egyikkel kicsit tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek vele. A képen a jobb oldali fellépőnél kialakított tároló üreg van, ahol némi rozsdát láttam, ezért kiszereltem onnan mindent. Drótkoronggal leszedtem a rozsdát és ez az eredmény, kissé ementáli fíling. Nem tudom mit kezdjek vele, mert a szétrohadt részre átlapolással van a felső lemez, ponthegesztéssel rögzítve. A két lemez közé is megindult a rozsda, azt nem tudom kikaparni, sem passziválni.

Mit kéne ezzel tenni ahhoz, hogy elvarrjam a rozsdásodás továbbhaladását. Karosszériás cimbi szerint a felső lemezből ki kéne vágni egy 30-40 mm-es csíkot, alatta lekezelni a rozsdát, majd egy élben meghajlított lemezt kéne visszahegeszteni, ráhajtva a szétrohadt részre és azzal is össze kéne heftelgetni CO-val, így pótolva lenne a merevítés is. Viszont ebben a megoldásban nem látom azt, hogy hogy lenne a rozsda útja elállva, hiszen a két lemez között a hegesztéseknél leég az alapozó. Másik, kissé igénytelen verzió, hogy lerozsdamarózom, amennyire tudom, aztán lealapozom jó vastagon és kiszilózom a két lemez közti hézagot, hogy a víz ne mehessen ott be. Csak kérdés, hogy ígyen lyukacsosan ellátja-e merevítő funkcióját az a lemez.

Hosszútávon tervezek a géppel, úgyhogy tartós megoldást keresnék.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Hamvasat
mykeman72 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 6947
Igazándiból a gyártók a saját termékpalettájukat ajánlják a garanciális problémák elkerülése végett,de általános tapasztalat,hogy a mai korszerű termékek kompatibilisek egymással. Az a lényeg,hogy egy választott márkánál gyengébb minőségű fedőbevonat ne kerüljön a felületre.
Előzmény: Bandeee1988 (6946)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 6946
Köszönöm szépen!
És még 1 lenne: ezen epoxi alapozó pontos kiválasztásánál érdemes, vagy figyelembe kell venni, hogy milyen fedő festék(karosszéria látható része)/ alváz/üregvédő(padlólemez alja pl) kerül rá?
Előzmény: mykeman72 (6945)
mykeman72 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 6945
Bármelyik ismertebb festékgyártónak létezik ezen terméke. Autófényezési szaküzletben tudnak segítséget nyújtani a neked legideálisabb termék kiválasztásához./Elsősorban ár kérdése. az egész,mert az ismertebb márkájú termékek drágábbak, de minőségben ugyan azt tudják ,mint a kevésbé ismertek./
Előzmény: Bandeee1988 (6944)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 6944
Márka esetleg? Emailbe is jöhet, ha itt nem szeretnéd! Adatlapomon publikus.
De köszi ezt is!!!
Előzmény: mykeman72 (6943)
mykeman72 Creative Commons License 2010.09.03 0 0 6943
Csak az epoxi alapozó jöhet szóba. Az tartós és jó!
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 6942
Senki más nem tudna tippet adni, mivel érdemes alapozni pl? Illetve hogy egy alvázat hogy célszerű lekezelni, hogy az jó párévig tuti legyen? Fémtisztáról akarnék indulni, mert a gyári alapozó ki tudja milyen...
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.29 0 0 6941
Sokan szidják a hammerite-ot, de én pl öt perce jöttem be megint autó-hammerite-ozásból és már másik autómon is rajta van két éve. Az enyhén rozsdás bölcsőt és lengőkarokat festettem le vele akkor és most a másikon is. Két év alatt semmi rozsda nem jött elő alóla, szóval nem érdekelnek az ellenvélemények :)
Előzmény: GPont73 (6940)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 6940

Igaz, nem autó, de télen-nyáron kint van: a párommal egy lepattogzott festésű, rozsdálló kerti hintát festettem Hammerite-tal két éve nyáron, és meglep, milyen jól tartja magát! Egyáltalán nem voltam maximalista a rozsda eltávolításánál, de a nagy részét leszedtem, megcsiszoltam. Sok helyen volt lyukacsosra berágódva, azokban az üregekben természetesen maradt a rozsda. Ennek ellenére a mai napig olyan, mint amikor elkészült, kivéve persze, hogy koszosabb, és a gyerekek itt-ott leverték róla a bevonat.

Viszont nem hólyagzik, sőt mindenhol (a talpainál is) kibírta, mikor nemrég lemostam nagynyomású mosóval, tehát tényleg tapad.

Arra viszont készülj, hogy elég vastag réteget képez, bár én ecseteltem, fújni biztosan lehet vékonyabbra is, ha felhígítod. Alapból elég sűrű, és lehet, hogy ez lesz a sarkos pont, behígítva nem biztos, hogy ilyen ellenálló lesz.

És mivel a hintával elég keveset közlekedek sózott latyakban, azt sem tudom, az milyen hatással lehet rá.

Előzmény: Törölt nick (6938)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 6939
Hello!

Már most leszögezném, nem vagyok szakmabeli! Csupán egy gyér tapasztalattal rendelkező, lelkes autó felújítani akaró személy...:)
Szóval: először is meggyőződnék arról, h nem-e belülről jön a rozsda... Mert ha igen, akkor ott is le kellene kezelni mihamarabb, esetleg kijavítani...
Amúgy pedig fehér Hammerite-ot használtam kívülre, fémtiszta fémre, de nem jó! Átrozsdásodik...
Rozsdás felületre kent hammeriteról még nincs tapasztalatom... De azt hiszem mikor először írtam ide, azt írta itt egy lakatos, h felejtsem el a hammeriteot...
De most, mint látod, én is tapasztalatot jöttem ide gyűjteni, mivel karosszériázás előtt állok...
Előzmény: Törölt nick (6938)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.29 0 0 6938
sziasztok
Tanácsot szeretnék kérni . a kocsimon jelentkeztek kissebb rozsda foltok amit szeretnék eltüntetni. ha lecsiszolom a foltot és hammerite-val lefujom de csak airbrussal . fehér szinben .
ami állitolag jó rozsdás felületre is és alap és fedö is egybe . kisebb részekről van szó körbe maszkolnám és úgy? köszönöm jános
Peti251 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 6937
Én csak a feldrótkorongozott felületekre kenem a RO55-öt.
Előzmény: Bandeee1988 (6936)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 6936
Persze, üregekre gondoltam/tanácsolták nekem is, csak max rosszul fogalmaztam előbb...:)
Igen, budaprimert itt régebben láttam, h irkálgattátok...:) El is felejtettem...:)

No és ha szelid felületi rozsda van, de elérhetetlen helyen? Rozsdamaróval, ahogy olvasgatom nincs túlzott elégedettség...
Amúgy RO55 és Evipassról tudok írni... Ne használjátok szerintem...:) Csak a felszínt alakítja át, Hiába áztattam a felületet... Én 2éve már csak abban gondolkodtam és melóztam fémmel, hogy az a tuti, amit feldrótkorongozok... NA persze nem vagyok szakmabeli és elég kicsi a tapasztalatom egy szakmabelivel ellentétben, ezért is írtam a tanácsotok miatt!
Köszi a tippeid!
Többiek esetleg? Minden tanácsot szívesen fogadok!!!
Előzmény: Peti251 (6935)
Peti251 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 6935
Jó lehet az olaj, de ne a felületre, hanem az üregbe! küszöb-sárvédő iv mögött stb. Hegesztés előtt úgyis jó ha fémtiszta a lemez, utána én budaprimerrel szoktam bekenni, majd van ilyen carsystem massza. azzal szépen elmasszázom, ahova nem fér az ecset, ott az ujjammal. Az ecset sörtéjét meg szoktam sportositani, (kb 2-3 cm sörte) fényezésről nem tudok semmit.
Előzmény: Bandeee1988 (6934)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 6934
Sziasztok!

Aktuális lett egy kombi 1310 Dacia felújítása, megvan minden karosszériaelem, viszont érdeklődnék, hogy milyen anyagokkal javasoljátok a fém kezelését és hogyan. Tehát -gondolom- alapozó, alváz és üregvédő, karosszériatömítő.

Hallottam olyat, hogy létezik valami műanyag tartalmú alapozó, ami nagyon jó védelmet biztosít... Illetve olyan variációt is, hogy a zárt, lealapozott részeket fáradt olajjal kikevert üregvédővel kenjem be és akkor tuti lesz... Tudom ez elég régi módszer, de sok embertől hallom... Ugyan nem tudom mennyire lesz bűzös...

Most valami 20éves, viaszos üregvédő van, de nagy melegben fellágyul és szagos is kicsit... Engem irritál a szaga...

Hideghorgany varratok kezelésére pl ajánlatos alapozó előtt?

Nagyon fontos és viszonylag sürgős lenne a dolog, úh kérlek adjatok tanácsokat!

Üdv:
Bandi
mykeman72 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 6933
Lehet vizesen és szárazon is csiszolni. Mivel szigetelő füller ezért,ha nem kopik ki akkor nem károsodik az alatta lévő kitt réteg.
800-1000-es vizes papírral célszerű csiszolni.Akril esetében elég a 600-as papír is.
Előzmény: Varga_Ádám (6932)
Varga_Ádám Creative Commons License 2010.08.27 0 0 6932
Igen a pisztoly tiszta volt, de szerencsére sikerült megtalálnom a problémát.
A legfelső állítócsavarnál, ahol a porlasztólyukakhoz szánt levegő mennyiségét lehet állítani, belül már félig szétment a tömítés, és az állítócsavar mellett szökött a nyomás.
Gondolom a lecsökkent nyomás miatt hordott olyan kevés anyagot, meg emiatt volt olyan tökéletlen a porlasztás. Kicseréltem a tömítést, azóta fújtam vele egy kicsit, és úgy tűnik minden rendben.

De lenne még egy kérdésem. :)
Nincs meg a korábban már említett Mobihel 2K HS Kompaktprimer kis tájékoztató papírja, és nem emlékszem, hogy ezt lehet vizesen csiszolni. A szórógittet már lehet vizessel csiszolni? Ez már védi a gittet a nedvességtől?
Előzmény: Peti251 (6931)
Peti251 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 6931
Biztos hogy tiszta az a pisztoly???
Előzmény: Varga_Ádám (6930)
Varga_Ádám Creative Commons License 2010.08.27 0 0 6930
Sziasztok!
Már korábban kértem a segítségeteket és most újra szeretném kérni.
A bal hátsó sárvédő szórógittelése közben akadt problémám. A Mobihell 2K HS kompaktprimert használtam már párszor, de legutóbb amikor fújtam nagyon hülyén szórta a pisztoly. Először szinte nem is jött belőle a festék, gondoltam túl sűrű a pisztolynak és higítottam rajta a 2K-s higítójával. Ezután már legalább normálisabb mennyiségben távozott a pisztolyból a festék, de valahogy nagyon hülyén porlasztotta, mert a felületen úgy maradt a festék mintha valami porfestékkel hintettem volna be. Nem értem mi baja a pisztolynak, eddig jól fújt, mostmeg hiába tekertem ki szinte teljesen a festék adagoló állító csavarját mégis nagyon vékonyan fújt, ráadásul a fennt említett porfestékhez hasonló végeredménnyel.
Tudnátok segíteni nekem? Túl alacsony lett volna a nyomás? A kompresszor áteresztőszelepét 3 barra állítottam. Vagy túl sűrű a festék? Pedig olyan folyóssá higítottam mint a tej.
Ha tapasztaltatok már ilyet légyszíves segítsetek.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Varga Ádám
Peti251 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 6929
Én reggel fél 9 től ascona segget lakatoltam, úgyhogy én is felborulok! Tipikusan szarból várat...
Előzmény: GPont73 (6928)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 6928

Kösz. A munkámmal kapcsolatban viszonylag gyakran kell hivatalos doksikat írnom, pedig utálom.

Nade a lényeg, jött válasz. Mivel nem kértem rá engedélyt, nem idézem, de annyi van benne, hogy felveszi a kapcsolatot a gyártóval, kikéri a véleményüket a sikertelenséggel kapcsolatban.

Ez első nekifutásra mindenképp pozitív, remélem eredmény is lesz - és itt most nem visszakapott pénzre gondolok.

A mostani válaszomban említettem, hogy neked is hasonlóan rosszak a tapasztalataid, és most azonnal felborulok - reggel fél hét óta két kisebb megszakítással ülök a gép előtt :-/

Előzmény: Peti251 (6927)
Peti251 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 6927
(Y) gyratulálok! Ez .. ez igen. Én nem tudtam volna ilyet fogalmazni. Pedig valami hasolnót fogok én is!
Előzmény: GPont73 (6925)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 6926
A fórummotor azonnal monnyonle!
GPont73 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 6925

Ma volt a napja, hogy küldtem egy levelet a Fertan forgalmazójának. A sallangokat lehagyva idézem:

"Nemrég rendeltem önöktől egy literes kiszerelésű Fertan rozsdaeltávolítót.

Levelem azért írom, mert igen sajnálatos módon, nem vagyok elégedett a termékkel.

Több, különböző mértékben korrodált felületen is kipróbáltam, és az a tapasztalatom, hogy hatása meg sem közelíti a honlapon leírtakat. A felhordott Fertan-réteg alatt ugyanúgy megmaradt a rozsda még akkor is, ha csak igen vékony, felületi korrózióra kentem, a mélyebben korrodált helyeken pedig többszöri kezelés – lecsiszolás után sem volt hatékony.

Az oxidréteget nem alakította át, és választotta le a felületről teljes mértékben, nagy részét csupán elfedte, és csak a felszín nagyon kis hányadán volt tapasztalható a várt reakció. A szintén a honlapon olvasható leírással ellentétben, a többszörösen kezelt felület egy hét eltelte után már rozsdásodik, így az ígért hat hónap védelem kizárhatónak tűnik.

A honlapon, és a flakonon található termékismertetőben, valamint felhasználási útmutatóban szereplő feltételeket betartva sem találtam jelentősen hatékonyabbnak a Fertant a nála jóval olcsóbban kapható rozsdaátalakító szereknél, mivel azonban weboldalukon nem ezt ígérik, valamint termékük egy nagyságrenddel többe kerül ezeknél, véleményem szerint joggal elvárható lenne az ennek megfelelő hatékonyság is.

Kérem panaszom mielőbbi megválaszolását, illetve kérném a termék cseréjét olyanra, mely valóban képes a honlapon leírt hatások elérésére. Célom ugyan nem a ráfordított összeg visszaszerzése, hanem egy, a leírtaknak megfelelő anyag kézhezvétele, de amennyiben ez nem lehetséges, kérem a termék visszavásárlását.

Tapasztalataimról készített képes beszámolómat megtalálhatja az Index „Lakatolás - Fényezés - tapasztalatok!” című fórumában (http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=0&na_step=30&t=9018740&na_order=). A kezdő bejegyzés linkje: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=102620631&t=9018740 , a megjelenő ablak felső részén található „vissza a topikba” feliratra kattintva elejétől végigolvashatók a napokon át tartó kísérletezésről írt hozzászólásaim. Javaslom az ott leírtak elolvasását, és a csatolt fotók megtekintését."

Természetesen a történésekről beszámolok itt.

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6924
Tudomásom szerint a budaprimer egy washprimer , ami ideiglenes korrózióvédelmet biztosít kb 3-6 hónapra. Magyarul elvileg ezt úgy kell használni, hogy kasznizás előtt lefújod és utána később kap rá egy rendes korroziógátló alapozó réteget.

Így a festékleszedés után azonnal fújva nem kap levegőnedvességet, ami újabb korrodálódást indítana el, viszont hegeszthető a bevonata ellentétben a legtöbb komolyabb epoxi alapú 2K alapozóval. Ha ilyennel lefújod utólag, akkor utána valószínűleg nem lesz olyan gondod kitteléskor.
Előzmény: GPont73 (6923)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6923

Én személy szerint utálom a Budaprimert - bár én nem hegesztettem soha, csak előkészítéssel foglalkoztam. Ha már hónapokat "száradt", akkor talán lehetett rá úgy kittelni, hogy ne essen le, ne repedjen fel, de a tapadás akkor sem volt a legjobb. Inkább mindig fémre csiszoltam a már lekezelt felületet, aztán a saját ízlésemnek megfelelő alapozóval fújtam le.

Szerintem a karosszériások is azért lélegeztek fel, mert gyorsan le lehet szedni...

Én még kora tavasszal mozgósítottam pár embert, hogy hozzon nekem U-Pol Weld#2-t, de az ígéretekből több hónap után sem lett semmi. Rendelni pedig vagy nem lehet, vagy a tűzveszélyes mivolta miatt horror pénzbe kerülne, így ez a projekt megbukott. Pár külföldi fórumon olvastam róla, ott szerették. Sajnálom, hogy nem találtam nemcsak magyarországi, de még európai forgalmazót sem, pedig csak angliából kellene áthozni...

Peti251 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 6922
Nekem most ascona c projektem van, nyúlványok-küszöbvégek-sárvédő ivek. A nyúlványok alatt lefestettem, de előtte leköszörültem-drótkorongoztam, majd RO55, aztán budaprimer. hát megmondom őszintén, nem szerette a hegesztő a festékes lemezt....
Előzmény: Törölt nick (6921)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6921
Tudomásom szerint az igényesebb kasznisok pont ezért használnak hegeszthető alapozót, mint pl. a budaprimer, mert igy a két lemez között is védve van az átfedés. Idáig két kasznis szaki látta az Autobianchi A112-projektem árajánlat kérésének céljából, és amikor meglátták, hogy le van alapozva, akkor mindketten felriadtak, hogy mivel fújtam le?? Amikor mondtam, hogy budaprimer, akkor mindkettő egymástól függetlenül fellélegzett.

A most aktuális Y10 esetében természetesen nem volt semmi lealapozva, de volt egy elszakadt lemezhegesztés, amit nekem kellett helyrehozni - ott természetesen az első az volt, hogy befújtam közé (is) budaprimerrel.
Előzmény: Peti251 (6918)
Peti251 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6920
Majd kiváncsi vagyok, mit érkezel, szólj, add meg a számot amin beszéltél, és lebaszom én is. ha nem veszi vissza, megyünk a fogyasztóvédelemhez!!
Előzmény: GPont73 (6919)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6919

A héten már én is akartam beszélni a forgalmazóval, csak nem volt rá érkezésem.

Ha van fejlemény, közlöm itt.

Előzmény: Peti251 (6918)
Peti251 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 6918
Én is úgy vagyok vele, hogy van egy lyuk a kasznin, kivágom szépen négyzet alakban, és csak kb 1-2 mm-es átfedést hagyok, (természetesen ahogy sikerül-gyakran élbe vagy rés alakul) és végig hegesztem. A taposót egymás után, a sárvédő ivet pedig itt-ott itt-ott, hogy ne húzza el. A legnagyobb ellenségünk a "dupla lemez".pl.ezért nem hozom mellé a doblemezt a sárvédő ivnek, inkább csak oda pontozom, leköszörülöm, megdrótkorongozom, aztán budaprimer, majd carsystem massza, utána alvázvédő. Az olyan részeket, amik nincsenek még átlyukadva, kiköszörülöm, vagy drótkorongozom, majd RO55, aztán budaprimer, majd gitt, vagy alvázvédő. Szerintem, én a vásárolt fertan-omat, vissza fogom küldeni, hogy basszák meg 10-ért, egy kalap szart sem ér. vagyis inkább kurvára nem váltja ki sem a drótkorongot, sem pedig a homokszórást. ennyi erővel lehetne 1500-2000 ft is.

Sajnos sok olyan cserélt ivet-küszöböt látok, amit csak a kasznis festett le, esetleg alapozóval(jó esetben) pedig ez ugye nem véd igazán.
GPont73 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 6917

A hegesztett helyek azért rozsdásodnak hamarabb, mert a hőtől megindul a kristályközi korrózió, így gyakorlatilag az anyag belsejéből indul a folyamat. Ez ellen nem lehet védekezni. Ennyiből jobb a ponthegesztés, mert sokkal kisebb helyen melegíti meg az anyagot, és ezért írtam Sanyi-Ka-nak, hogy annyira nem rossz a kocsim, hogy szétvágassam, kipucoljam, utána meg összehegesztessem CO-val - csak adnék a szarnak egy nagypofont, gyorsabban pusztulna, mintha nem nyúlok hozzá.

MyKappa-nak igaza van, tényleg anyagfüggő, csak nem a vastagság a megoldás, hanem az anyagszerkezet. Az öntöttvas sokkal kisebb mértékben korrodálódik a kristályszerkezeténél fogva, ahogyan egyéb tulajdonságai is (alakíthatóság, hegeszthetőség pl.) nagyban eltérnek a hengerelt lemezekétől.

Előzmény: Dózerbike (6916)
Dózerbike Creative Commons License 2010.08.19 0 0 6916
ahol hozzányúlnak a kasznihoz,vagyis hegesztik,ott sajnos sokkal hamarabb megjelenik a korrózió,mint ahol még eredeti a kaszni.Szerintem azzal lehet nagyon sokat tenni a rozsda ellen,ha ahova csak lehet,olajat juttatunk be a résekbe.Nekem a 20 éves Wartburgomat valamelyik előző tulaj jól "beolajozta".A festése még az eredeti azokon a helyeken,ahol nem volt megtörve.És az első sárvédő íveket kellett javítani,rozsda okán.Az alját is csak egyszer kellet kicsit kifoltozni.Pedig hát ez csak egy keleti autó,amolyan bivor acélból(bili és lavór ötvözet) készítve.És 10 éve a szabad ég alatt lakik.
Előzmény: Törölt nick (6915)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 6915
Szerintem ez anyagfüggő - talán az a legnagyobb gond, hogy az autó vékony lemezből készül. Emiatt torzul az elmélet a valóságban.

Itt áll a kertben egy termetes 20.századeleji Ganz öntöttvas kút. Az még az életben nem kapott védelmet se festéket, és nagyon minimális anyagveszteség látszik rajta, pedig rozsda fedi.

Az autón van egy rozsdafolt és ,mire kipucolod, nem látod szabad szemmel, hogy esetleg átkúszott már a túloldalra is akár hajszálrepedés szinten. Ezek után ideig óráig véd csak a csodaszer, mert a túloldalról kap nedvességet és megindul. Én mégis azt mondom, hogy többet tesz az ember ha lekezeli a legjobb tudása szerint, mint ha semmit sem tenne.

Én egy két éve kilakatolt autón dolgozok épp. Tele van lemez-foltozásokkal, de a májsztró (vagy a tulaj) elfelejtette pl legalább lealapozni a cserélt küszöböt - a fényezésről nem is beszélve. A padlólemez javításait sem alapozta le csak lefújta alvázvédővel - hát meg is látszik.. A kerékjárati íveket sem alapozta le, csak le lett kittelve jó vastagon és két év után természetesen átütött a javítás rozsdája. Emiatt rengedeg időmbe és kittembe kerül újra kialakítani az íveket. Komolyan mondom, hogy máshol nem is volt gond az autó kasznijával, csak ott ahol hozzányúlt valaha a kasznis :-(. Ha akkor szakszerűbben dolgozott volna, akkor most nem kéne hetekig szenvednem.
Előzmény: GPont73 (6914)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 6914

Na ja...

Azért az elgondolkodtató, hogy szinte bárhonnan tudunk videotelefonálni, működő állatokat klónozunk, lassan befolyásolni tudjuk az időjárást, a mosópor már keresztrejtvényt fej, olyan intelligenCS, de nincs olyan anyag, ami a vasoxiddal elbánna. Még ha zárt szerkezetű lenne mint az alumíniumon keletkező szürkés réteg, ami nem engedi át a vizet! De én azt tanultam kölyökkoromban, hogy a vasrozsda lemezes, porózus, ezért tudja teljesen felemészteni a szerkezetet. Akkor ez a vudumágiás csodaszer miért nem issza bele magát, hogy átalakítsa?

Egy gond van csak ezzel: megint ott tartok, mint az elején. Nem tudom, mihez kezdjek a kocsival. A betegség benne lakik, szétvágatni nem fogom olyan helyen ahol nem muszáj, de valahogy le kellene lassítanom a folyamatot, ha már megakadályozni nem tudom...

Gondolom, a kertihinta Hammerite-bevonata alatt is ott figyel a rozsda amit nem tudtam lepucolni (és nem is akartam), mégis tartja magát a bevonat. Azt is gondolom, hogy az is hasonló elven működik. Lehet, hogy ezek az elfedő, betakaró bevonatok jelentősen lassíthatják a folyamatot?

Bár a kertihintával viszonylag ritkán közlekedek sózott, téli utcákon...

Előzmény: Sanyi-ka (6913)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.08.17 0 0 6913
Azt mondják évszázadok óta,hogy aranyat is lehet előállítani,csak még senki sem tudja hogyan....:))
Előzmény: GPont73 (6912)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 6912

Biztos nem rossz szer itt egyik sem, beleértve az Evipasst is, nekem a bajom azzal van, hogy a Fertan leírásában ez szerepel (idézem): "Nincs szükség a rozsda eltávolítására. A Fertan porrá alakítja és leválasztja a felületről "

"A Fertan szükségtelenné teszi a csiszolást, mély drótkefézést és homokfúvást "

Ami még jobb:

"A Fertan egy olyan szabadalmazott termék, amely porrá alakítja a rozsdát és egy fekete fémfelületet hagy maga után. Viszont nem hagy maga után savas felületet, és nem fedi be a rozsdát szárazfilm réteggel. Egyszerűen átalakítja egy semleges porrá, és ezt leválasztja a felületről. A tiszta fémfelületet lefedi és egy rátapadt filmréteggel védi meg a felületet a korrózió további támadásaitól."

 

Nade pont ezt csinálja, és itt érzem magam átverve!

 

Megnéztem a PPS-t, sok újat mond, csak nem tudok vele mit kezdeni, ahhoz kutató szakembernek kellene lennem.

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 6911
Én még nem értem rá csiszolgatni, de úgy látom, hogy az APP csodaszere sem passzivál - de utólag elolvasva a termékleírást nem is írja a gyártó, hogy passziválna, csupán egy erős/tartós filmréteget képez a rozsdán ezáltal akadályozva a rozsda tovább terjedését. Szóval ez is hasonlóan működhet, mint a korant. Viszont kifejezetten gyorsan szárad, vékony és színtelen szóval szakműhelyben biztos értékelik.

Nekem is ajánlották régen a würth-öt, de azért nem vettem, mert azt mondták róla, hogy fehér folyadék lilássá válik a rozsdán - majd befeketedik. Jéé a Korant ugyaznezt csinálja :-) csak épp tized áron. A Würth közismerten átcsomagolós cég, azaz bérgyárttat, szóval semmi garancia nincs igy próba nélkül, hogy van-e benne még valami plusz alapanyag a kloranthoz képest. Nekem nem ért meg ennyit a próba.

Szerintem nem rossz szer sem az APP, sem a Korant, de ezek nem passziválják a már meglévő rozsdát, csupán filmréteget képeznek rajta, ami távol tartja a vizet/levegőnedvességet ezzel gátolva a további rozsdásodást.

Érdemes elolvasni ezt a powerpoint prezentációt, mert jobban megérti az ember, hogy mi zajlik és mit kell tenni:

http://www.sze.hu/~csizm/NGB_AJ029_1%20Anyagvizsg%E1lat_M%FBszaki%20menedzser%20Gy%E1rt%E1si%20folyamatok%20szakir%E1ny/4_korrozio_korrozioskiserletek_bevonatok.ppt

GPont73 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 6910

Nincs mit!

Én is nagyon szerettem volna ilyen bejegyzést olvasni. Most már van, így legalább azok számára hasznos lehet, akik ezután kiguglizzák.

Előzmény: diessel (6908)
diessel Creative Commons License 2010.08.17 0 0 6909

Neked is köszi!

 ami ezekböl kiderült hogy nem igazán  szabad értük pénzt adni /nom/nunk :S

a multkor ajánlottak valami WÜRTH-s csoda szert azt is olyan 10 e körül.

azt mondta az elado hogy egy nagyon kemény  szinte üveg szerü mégis csiszolhato réteget alkot a rozsdán és az alol nem bujik ki...

igy ajánlotta.

Előzmény: Törölt nick (6897)
diessel Creative Commons License 2010.08.17 0 0 6908
köszönjük szépen a képeket és a tesztet!!!
Előzmény: GPont73 (6905)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.16 -1 0 6907

Nem is ismerem. Viszont az Impa-t igen, és nem vagyok kivilágítva a termékeiktől.

Amúgy a Fertan is vizes alapú.

Előzmény: mykeman72 (6906)
mykeman72 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 6906
Ha kipróbáltad volna az Impa által gyártott Kela-Rust nevű termékét akkor láthatnád, hogy ilyen probléma nem jelentkezne,Ez egy -bármilyen furcsa is- de vizes alapú rozsdaátalakító,felületkezelő és rendkívül hatékony szer.
Előzmény: GPont73 (6905)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 6905
Újabb képek, immár a kicsit megcsiszolt, átkent, aztán ismét lecsiszolt és két rétegben átkent felületekről. Annyi változott, hogy a dupla réteg pillanatok alatt beletapad a csiszolópapírba. Láthatóan csinál valamit, de jól látszik, hogy csak betakarja a rozsdát, és pont a lényeget nem alakítja át.
 

Találtam itthon Evipasst, nekiengedtem a most lecsiszolt, és az eddig nem érintett felületeknek is, mindenféle előkezelés nélkül. Negyed óra múlva a beszürkült részeken átmentem megint ecsettel, a vékonyan rozsdás részek olyanok, mint Fertannal 24 óra múlva, tízezerért. Ez azért hogyismondjam... bosszant.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.15 0 0 6904
Ezzel egyet értem - én is tudom, hogy a legjobb megoldás a kasznizás, de ez a legdrágább is. Én is emiatt kell, hogy átgondoljam, hogy miből mit akarok kihozni, mennyire akarok időtálló megoldást.
Előzmény: GPont73 (6903)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 6903

Ha arozsda megindul két lemez közt akkor nincs az a lötty ami megfogja! Nem elkeseríteni akarok senkit de így van,ha ki akarod ölni bizony szét kell azt szedni,én ezt szoktam tenni,ha kell az egész autót:))))

Ezt én is így gondoltam eddig, aztán olvasva a leírást, gondoltam, 2010 van, XXI-ik század, megyünk a Marsra, meg minden, egy kis rozsdát már csak el lehet tüntetni valami löttyel... A Hammerite-ban sem hittem, viszont a kerti hintán két éve bizonyít, télen-nyáron a szabadban. Lehet, azzal kellene próbálkoznom :)

 

A kocsi nem hibátlan, de annyira tényleg nem szar, hogy minden lemezét megérje szétborítani, másrészt viszont egy 86-os évjáratú Asconáról beszélünk, aminek az értéke kiaranyozva is megáll kétszázezer Kemény Magyar Forintnál (KMF) :)

Hobbiautó lesz, de tavasztól őszig előhúznám a garázsból, és még használni is szeretném (igaz, csak második autóként). Nem kiállítási darab lesz, és sosem lesz OT-s. Viszont szeretném, ha a várható évi 1-3ezer km futás mellett, 5-6 év múlva se jönnének elő olyan hibák, amik miatt újra kellene fényezni (belejavítani, egy elemet festeni nem lehet majd a gyöngyház miatt).

Előzmény: Sanyi-ka (6902)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.08.15 0 0 6902
Én meg a több mint két évtizedes tapasztalatomban,az elkészitett munkáimnak:) A kémia jó,a laborban meg nem akkor ha jól körülírt szemfényvesztéssel párosul. Ajánlom figyelmedbe EZT:))
Ha arozsda megindul két lemez közt akkor nincs az a lötty ami megfogja! Nem elkeseríteni akarok senkit de így van,ha ki akarod ölni bizony szét kell azt szedni,én ezt szoktam tenni,ha kell az egész autót:))))
Előzmény: GPont73 (6901)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 6901

A kémiában hiszek!

Amire nekem kellene: az átlapolt lemezek között induló rozsda megfékezésére, meg a kocsi alján lévő apró, 1-2mm átmérőjű pöttyök kezelésére. Hajlandó vagyok ledrótkorongozni az alvázvédőt, de homokfúvatni elég nehézkes és költséges lenne. Flexszel, lamelláskoronggal felcsiszolva meg elvékonyodna a lemez - ezt sem szeretném.

Az egymásra lapolt, ponthegesztett részek közül is indul korrózió, de annyira nem súlyos, hogy szétfurkáltassam, pucolás után meg összehegesztessem a kasznit, gyakorlatilag az éleknél látszik, hogy már dolgozik benne rozsda. Meg hát az elég nonszensz, hogy az összes doblemezt, oszlopot, tetőt bontsa szét az ember, és építse újra Co-val, amitől még hamarabb elrohad, mintha így marad.

Akkor mi a megoldás? Gondolom, olvastad a termékismertetőt, az alapján reménykedtem benne, hogy a lemezek közé beszivárogva teszi majd a dolgát, és mindenki boldog lesz.

Kár, hogy ez a dolgok jelenlegi állása alapján egyáltalán nem így néz ki...

Hab a tortán, hogy tízezerért szar.

Előzmény: Sanyi-ka (6900)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.08.15 0 0 6900
Akkor Ti még a Télapóban is hisztek?!:)))

Két hatásos "szer" van a rozsda eltávolítására! Az egyik a szemcseszórás de ami igazán hatékony az a lemezolló!
Ezek a vackok nem átalakítják a rozsdát hanem elfedik!!
GPont73 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 6899

Ezt meg most találtam.

Idézem:

"Csikós Zsolt 2010.06.24. 15:19:00

Én mindig Szentendrén vettem nagykerben Fertant, kimérték nekem hordóból negyed áron, ugyanazon a telepen van, ahol a Jap-Ker. Kicsit szoci stílusú az ügyintézés, de az ár és a társaság baráti.

Mondjuk az én Mercim szétrohadt, ahol fertanoztam, igaz, az nem benn, hanem kinn állt, és nap mint nap használtam latyakban is, nem csak ritkán. Ahol nem fertanoztam, hanem azt a svájci fehér trutyit használtam (amíg volt), ott nem rohadt. pedig próbáltuk natúr, semlegesítve vízzel, mindenhogy. De csak megette a kasznit. Vagy négy lakatoláson át kínlódtam vele, többet nem kenem autóra. Engem utál. "

GPont73 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 6898

Az előzőekhez képest annyi változást tapasztaltam, hogy megjelent a felületen a kékesfekete színű por, és a duplán lekent részeknek is inkább liláskék színe van, mint fekete. Még nem csiszoltam meg, nehogy azért legyen sikertelen a kísérlet, mert nem vártam ki a 24 órát.

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.15 0 0 6897
Na én is csináltam egy tesztet :) - majd d.u. ránézek, hogy mi a helyzet..

Előzmény: GPont73 (6896)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6896

Annyit csináltam még, hogy az összes lekent felületet átkentem mégegyszer, de azért próbáltam olyan helyet is hagyni, ahol csak egy réteg marad, hogy látható legyen a különbség.

Azt elfelejtettem a képekhez beírni, hogy teljes feltöltött méretben megnézheted őket, ha a tulajdonságaikban sereplő URL-ben megváltoztatod a BIG (vagy a kis képeknél THM) szót IMG-re.

1. kép 2. kép 3. kép

Előzmény: GPont73 (6892)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6895

Kíváncsi vagyok, ha kérhetlek, számolj be a tapasztalataidról!

Kösz előre is!

Előzmény: Törölt nick (6894)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6894
Nekem a Koranttal vannak rossz tapasztalataim - autónál alkalmazva, ugyanis annyiból nem rossz, hogy egy öreg felületi rozsdás kemence-vasajtót lekentem vele fél éve és szépen befeketedett és azóta sem jött elő rozsda. Autónál viszont rondán tudtam mind fújással, mind hengereléssel felvinni az előtte csupaszra drótkorongozott kaszninál. Túl vastag és egyenletlen maradt az általa képezett filmréteg, ezért nekiálltam csiszolni és megdöbbenve láttam, hogy egy gramm rozsdát nem alakított át, mind ott volt alatta - pedig a drótkorong minimális réteget hagy ott.

Ezek után visszatértem a jó öreg RO55-re. Ez legalább átalakítja a rozsdát :).. Ahol átcsiszolás után még maradt, ott átkentem még egyszer és száradás után rögtön lefújtam Budaprimerrel a későbbi hegeszthetőség miatt. Az így kezelt felületen azóta sem jött elő még egy pötty sem.

Most egy másik autót csinálok, és csütörtökön vettem egy számomra új fajta rozsdapassziválót. APP R-STOP a neve ( http://www.app.com.pl/products/?prid=59 ) és decis kiszerelésben lehet kapni, ami kemény 1000 Forintba kerül egy kifejezetten fényező-cuccos importőr cégnél. Állítólag nagyon jó anyag - hát kiváncsi leszek..

Rengeteg APP cuccot alkalmazok a mostani "projektnél" és általánosságban nagyon jó minőségű anyagoknak tartom őket - remélem, hogy ebben sem csalódok.
Peti251 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6893
Megmondom őszintén, én mindenféle előkezelés nélkül, csak úgy próbából rákentem mindenféle rozsdás vasakra. Én Abszolúúút nem vagyok elragadtatva. Azt vártam, hogy bekenem, és egy nap múlva letörlöm a fekete port. erre törölgetem, de a fekete por marad, alatta a rozsdával. pedig ez nem egy rozsdamart lemez volt. úgyhogy valamit ki kell találni, mert ez így eléggé gáz 10.000 ft-ért!!! Unokatestvéremnél láttam működni ferro passit-ot, na az tetszett. bár, hozzáteszem, az előtte drótkorongozva volt. Ha lesz szabad időm, (nem mostanában) akkor az Ascona A-mon erősen vannak olyan helyek, ahol működhetne. ki fogom próbálni drótkorongozott felületen, és olyanon is ami csak vakrozsdás. Azt nem várom, hogy a vastag kalapáccsal leverhető revét átalakítsa, de azért egy tized-két tizedes rozsdát azért..... akkor inkább 800 ft-ért RO55
Előzmény: GPont73 (6892)
GPont73 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 6892

Nos, az én eddigi tapasztalataim a Fertanról:

 

 Minimális rozsda, gyönyörűen látszik, hol volt lekenve. Már ezt sem volt képes elintézni, a lecsiszolt részben is van egy rozsdapötty.

 

Itt valamivel rozsdásabb volt a felület, de ez még mindig a lazán lecsiszolható kategória. Ha csak ennyi baj lenne, nem vettem volna Fertant.

 

Ez az a szint, amikor a homokfúvás segíthet, ha nem akarod lamelláskoronggal elvékonyítani a lemezt. Nem túl mélyen, de be van rágódva, a beetetés szerint ezzel elbánik a csodaszer. Hát nem. Ezt a felületet most még egy kicsit jobban felcsiszoltam, átkentem, és nemsokára újra átkenem. Aztán holnap délután megnézem, milyen eredménnyel járt. Ne menjünk a dolgok elébe, lehet, hogy én nem csinálok valamit jól, de ennyit az Evipass is tud.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!