Keresés

Részletes keresés

Krisz.19 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 266
hát ezek igazán gyögyörű jól sikerült képek..
Előzmény: Dió83 (263)
Krisz.19 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 265
köszi de csak  minél közelebb a vízhez jöhet szóba szállás ...alkoholizálás folytán:))))
Előzmény: Fatboy Slim (262)
Dió83 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 264

Kedvcsináló, ha vki épp ebbe a gyönyörű országba tartana:

http://www.fototh.net/Szlovenia/

múlt héten lőtt képek terítéken

Dió83 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 263

Kis kedvcsináló, ha vki épp e gyönyörű országba tartana:

http://www.fototh.net/Szlovenia/

múlt héten lőtt képek

Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.20 0 0 262

Van még egy egész jó ajánlatom:

 

Postojában, ahol a barlang is van,  vannak szobák kiadók úgy 15-20 EUR/fő/éj. Félúton van a hely Ljubljana és a tengerpart között...

ha érdekel, küldök címot

Krisz.19 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 261
köszi megnézem..
Előzmény: Fatboy Slim (260)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.20 0 0 260

Az spec szerencsés eset mert együtt ki tudtok venni egy 12-es vagy egy 16-os szobát...

Alibi hostel vagy mi

várjál csak...

 

http://www.alibi.si/t60/index.html

 

Szerdán még volt hely bőven

Előzmény: Krisz.19 (259)
Krisz.19 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 259
hostel ? hol? hátha érdekelne ..bár 11 ember  nehéz ügy
Előzmény: Fatboy Slim (258)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.19 0 0 258

Melózom rajta ezerrel. Hostel az van. Még talán megfizethető áron is, de oda én babaával nem vagyok hajlandó menni. Valszeg egy olyan 15-20 km-re fogunk lakni.

 

Tavaly is beletört a bicskám a szlovéniai foglalásba egyébként

Előzmény: Krisz.19 (257)
Krisz.19 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 257

hasonló cípőben járok:( aug 18 körül  mennénk családdal kb 10-n Portorozba vagy ahol találunk  megfizethető szállást (appartmant) homokos partú strandhoz minél közelebb,ha valami   infohoz jutsz kérlek oszd meg velem

KÖSZI

 

krisz.19@dpg.hu

 

TERMÉSZETESEN MINDENKITŐL ÖRÖMMEL FOGADOK TIPPEKET,TANÁCSOKAT ÖTLETEKET

Előzmény: Fatboy Slim (256)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.17 0 0 256

Úgy néz ki, életem egyik legnehezebb szállásfoglalási mizériájába keveredtem...

tragédia. senki nem ad ki 2-3 napra apartmant, csak szállodák. hiába.... Pofátlanul kihasználják azt, hogy a 40 km-es partszakasznak relatíve nagyon kevés szálláshelye van. És azért a szláv mentalitás jeleit is észrevenni, Ausztria közelsége ida vagy oda.

 

holland73 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 255

Igazad van, de szenyo vagy ;)

Nagyon jó túra lehetett. A horvátországi képek közül van amit én is megmásznék :)

Előzmény: szenyo12 (254)
szenyo12 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 254
Igaz, 2 éves hozzászólásra válaszoltál, de azért jó volt olvasni... ;)
Mi annak idején a Vodnikov felé mentünk...
Itt a leírás, amit 3 éve csináltam, ha valakit érdekel...

http://www.fireballs.hu/szenyo/triglav2004/
Előzmény: holland73 (252)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.11 0 0 253
Srácok, szállásokat ajánljatok pls mert úgy néz ki, pár napra senki nem akar szállást biztosítani.....
holland73 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 252

Kedves Dió83!

 

Kár hogy a déli út mellett döntöttetek. Eloszlatok egy pár félreértést. Az északi út beszállójánál (egy hatalmas karabíner) nem a lezuhant hegymászók emlékműve, hanem partizán-emlékmű. A déli oldal is csodálatos, de az északi űbereli. Sziklafalon emelkedtek (Tominskova-út) a Prag-út becsatlakozásáig és végig gyönyörködhettek a Vrata völgyben és a völgyet bezáró hágóban. A déli úton a szlovén lokálpatrióta nyugdíjasok fognak jönni, mert náluk a Triglav mászása egy hazafias feeling. Az északi fal nem nehéz! Jól kitett és haladós. Én már jártam itt 3 éve és most is (tegnap jöttem). A szlovéneknél nem nagyon divat a ferrata-szett. Az öregeket és gyerekeket kötik magukhoz és csak egy hámot csinálnak kötélből, rajta egy karabínerrel. A ferrata szakaszok többnyire szögekből áll, amire akasztani felelőtlenség. Az eső sem sokat zavarhat, mivel a viharok 99.9%-a a csúcs környékébe csap. A falak jól tapadnak mivel nagy részük dolomit. Mi is hárman mentünk, azért vittem egy szettet, mert a társaim legkeményebb élménye a Rám-szakadék volt. Senki nem kérte a szettet. A csúcs egy kicsit szeszélyesebb, ha rossz az idő érdemes várni egy kicsit a Triglavski Dom-nál. (Közben hegyicsókákat etetni kesudióval). Óráról órára változik az idő. Sokszor a déli napsütés szokta elolszatni a párás, felhős pamacsokat. A csúcson a szlovéneknél egy hagyomány, hogy aki előszőr jár fent, annak hegymászókötéllel kiverik a hátsóját (persze csak jelképesen).

Szóval szerintem ne adjátok fel az északi utat! És ne a Prag-ot válasszátok, hacsaknem szerettek törmekléklejtőn kipörgő bakanccsal haladni felfelé :)

A csúcson lévő emléktáblák mindegyike szinte villámcsapás. Tehát ha jön a vihar: mobiltelefon kikapcsol, túrabot félrerak és kiszállni az útból. Túrbotot, fényvédőt, sisakot, bicikliskesztyűt és 2-3 liter vizet érdemes vinni (mármint fel a Kotel platóig). Vizet tudtok venni a menedékházakban (2 euro=1 liter). Kávét magatoknak főzettek, mert mindenhol török kávét adnak, de lehet forróvizet is venni (1/2 liter=2 euro).

Lefelé érdemes a Prag-ot választani, mert gyors. Mi most a déli oldalon ereszkedtünk egy elég nagy de GYÖNYÖRŰ úton (Triglavski Dom -> Dom Planika -> Trzaska koca -> Luknja hágó -> Vrata völgy -> Aljazev), sajnos elszámoltuk magunkat, így hajnali 1-kor fejlámpával kóricáltunk a Vrata törmeléklejtőin, de ez egy másik történet:)

Szép időt és jó utat!

Időjárás: http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%20in%20podatki/vreme_si.html

Webcam: http://www.panoramablick.com/index.php?nav_id=967&kat_id=2054&cam_id=1630&lang=&action=showkat

Előzmény: Dió83 (209)
pamag Creative Commons License 2007.07.04 0 0 251

Elfogadható.

Attól is függ, elő- vagy főszezon-e. Mi 2005-ben június elején (2 ágyas) 33€-ért voltunk Portorozsban. A többi topikba már betettem : részletes, én innen kerestem Portorozsban is és Bledben is : www.sloveniaholidays.com

 

De Piranban parkolni nemigen lehet, mert olyan keskenyek az utcák, hogy a két karunk átéri.....bár láttam egészen a falhoz lapulva autókat.

Előzmény: Fatboy Slim (250)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.04 0 0 250
Piranban youth hostel 17 EUR/fő? Elfogadható?
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.04 0 0 249

Jó reggelt

 

nagyon elhanyagolt a topik, látszik,l hogy manapság Bali sokkal népszerűbb téma egy Szlovéniánál.

Kérésem lenne Felétek: 40 EUR alatt talált már vki szállást Piranban vagy más tengerparti településen? Ha igen, ossza meg velem a részleteket, lsz

 

Kösz

pamag Creative Commons License 2007.06.23 0 0 248

www.sloveniaholidays.com

 

Igen részletes! Mindenféle kategóriájú szállást lehet mazsolázni, településtérképek vannak benne stb.

A szlovén tengerparton éppenséggel el lehet tölteni az időt, de inkább csak pár napra nézzétek meg Piran környékét, mert a városka szép (tündéri), de nem igazán tengerparti nyaralásra való ez a rövid, nem is valódi tiszta vízpart. (Én is megszívtam két éve Portorozsban.)

Előzmény: Törölt nick (247)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.23 0 0 247

Hát,elgondolkodtató... Szlovéniában van a 22 euros szállás,de mondom,ellátás nélkül. Akkor az Olaszo.-ba való átruccanás sem túl jó ötlet. Egy hét itt,egy hét ott pedig túl drága lenne, meg valószínűleg sok is,már ami a tengert illeti.

Köszönöm a segítséget,átnézek a Horváto.-topikba!

Előzmény: Törölt nick (245)
Camus Creative Commons License 2007.06.23 0 0 246

Sziasztok!

 

Én vonattal mennék Ljubljanába július végén (busz abszolút nincs), ami 21 órára ér LJ-ba az 9900ft, ami 16 órára, meg hajnali 2 -re az meg 14 000ft felett van nem sokkal. Ennyiért már szinte szállást is kap az ember, így inkább két éjszaka lesz:). Limba.hu-n már láttam akár 4000ft körül is jó szállást. A városba még nem tudom mit nézzek meg, ide várok pár ötletet. Milyen drága, és milyen minőségű a helyi busz és vonatkölekedés? Ljubljanából mennék Bledbe, campingbe, ahogy kivettem az kb 3000ft lenne/fő/éjszaka, ha másképp van azt jelezze már valaki légy szíves. Onnan néztem pár jó túrát, de azért írjatok még, szeretjük a nagy túrákat, de mivel vonattal megyünk, csak a környéki helyek jöhetnek szóba. Aztán meg Piranra gondoltam, Strunjanban egy campingben ez is kb 3000ft lehet. Triesztbe mennénk még át, ha jól alakul a dolog. Gondolom sima személyi elég, az útra. Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.23 0 0 245
Hol 22 euró a szállás? Olaszországban az nem sok, Szlovéniában reálisnak tűnik.

Végülis ha a tengerre akarsz menni, Szlovénia nem a legideálisabb, ha a hegyekbe, akkor ne foglalkozz a tengerrel. Mi is át akartunk szaladni Olaszországba fürdeni, de ami térképen közelinek tűnik (120 km), a valóságban a hegyeken át nagyon sok.

Túrázni, sétálni, hegyeket nézni ideális. Fürdeni nem túl jó Szlovénia.
Esetleg egy hét Szlovénia hegyek, egy hét Olaszország tenger, bár ez utóbbi elég drága. Lehet Horvátország is, bár én nem vagyok oda értük.
Előzmény: Törölt nick (244)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.23 0 0 244

Nna,ez már igen! Ilyesmi hozzászólásokat várok...Az már nekem is eszembe jutott,hogy át kellene ugrani Olaszo.-ba fürdeni...

Esetleg tud vki normál árú szállást?  Fejenként 22euro körül találtam, de ez csak a szállás. Viszont találtam Ausztriában ennél olcsóbbat is félpanzióval! Ezért utóbbi jobbnak tűnik most jelenleg. Ha pedig a tenger nem egy nagy durranás,akkor akár ki is hagyható...

Hát,pörög a Horváto.-topik,de nagyon sok a semmitmondó hozzászólás...

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 243
Amúgy hihetetlen mennyire kevés hozzászólás van Szlovéniával kapcsolatban, mikor ilyen csodálatos ország és ilyen közel van. Bezzeg Horvátország, az pörög.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 242
Eddig kétszer voltam Szlovéniában, legutóbb 2 hete jöttünk vissza. Gyönyörű, csodálatos, olyan mint Ausztria csak fele-harmadába kerül, mint sógorék.

Mi Bohinjská Bistricában szálltunk meg a szlovén Telekom üdülőjében és szerintem nem piaci árat fizettünk, mert cserealapon voltunk. Egy bazi nagy apartmanért fizettünk napi 27 eurót. Ez 5 fő volt, de még 2-3 ember kényelmesen elférhetett volna. Van idegenforgalmi adó is, ez fejenként napi 1,01 euró volt.

Az élelmiszer árak egyáltalán nem vészesek, olyan mint itthon. Van ami kicsit drágább, van ami kicsit olcsóbb.

A szolgáltatások ára nehezen összehasonlítható. A bledi tavon a csónak 10 euróért vitt a szigetre és hozott vissza. A Postojnai barlang + Predjamai vár kombinált belépő ha jól emlékszem 22-23 euró volt. De ezért kapsz is ellenszolgáltatást !

Az éttermi árak hasonlóak az itthonihoz. Vasutaztunk is. Kb.: 20-25 km oda és ugyanennyi vissza összesen 1,5 euró.

A bohinji tónál a felvonó (950 méter szintkülönbség) oda és vissza összesen 10 euró.

A feleségem vett egy edzőcipőt (no name, de jónak tűnik) 59 euróért.

Szóval tűrhető.

A látnivalók. A barlangok, ami közül kettő kötelező: Postojna és Skocjanské jamé. Bled és a bohinji tó. A Trenta völgye (át Kobaridból Kranjska Gorába). A tenger szerintem sem egy nagy durranás, már csak azért sem mert össz-vissz van vagy 50 km a part, amiből 25 km a koperi kikötő. Sok az olasz is. A tengerparti 4-5 településből Piran még viszonylag jó.
A leges-legszebbek a kis hegyi falvak. Gyönyörűek, pl Bohinjská Belá, de a többi is.
Rám ez volt a legnagyobb hatással.
Angolul még a falusi eladó is tud valamilyen szinten Ez a legmegdöbbentőbb.


Ha tengerre vágysz, menj át Horvátországba, vagy olaszba, de legjobb Korzika.

Magyarral nem sokkal találkoztunk, igaz szezon eleje volt.
Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.17 0 0 241
Hát,nincs túl sok hozzászólás...Pedig mindenképpen ide akarunk menni nyáron,mert: közel van, hegyei és tengerpartjai is vannak, kicsik a távolságok, meg állítólag szép is az ország... De kevés az info. Ezért arra kérlek titeket,hogy írjatok pl. szállásokról(tengerpart vagy hegy,mindegy),  kajaárakról,nagyáruházakról, látnivalókról, belépő árakról,strandokról( itt olvastam,hogy nem túl jó a tengerpart,de miért?), kirándulóhelyekről stb. Előre is köszönöm!
pitunivers Creative Commons License 2007.05.22 0 0 240

Sziasztok!

Kérek mindenkit, aki bármi hasznos információval tud szolgálni szlovéniai kerékpártúrához, az segítsen!!!

Június végén mennénk, Ljubljanáig vonattal, onnan kerékpárral a tengerpartig.

Köszi!!!

gyemant13 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 239
Sziasztok, kérek mindenkit, aki volt már Portorozsban, irjatok  Kösz B.  gyémánt 13
pamag Creative Commons License 2007.04.02 0 0 238

www.sloveniaholidays.com

 

Mi Portorozsban a Piranka apartmanban voltunk, nekik van egy nagyobb lakrészük, de elég meredeken fent van.

Jó válogatást a honlapon, részletes !

Előzmény: Maminti (237)
Maminti Creative Commons License 2007.04.02 0 0 237
Sziasztok! Szlovén tengerparton keresünk szállást két kicsi gyerekkel. Tudnátok segíteni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!