Keresés

Részletes keresés

sweethome Creative Commons License 2009.05.18 0 0 7849

Szia!

 

A felvezető úton a sorompó zárva volt, onnan gyalogoltunk felfelé. Valószínúleg az erdészetnél lehet a 'nyitja', sokfelé láttunk fakitermelésre utaló jeleket.

 

Valóban, ha nem lenne a sorompó, szépen körbe lehetne autózni az egész bázist.

Egyébként a hátsó kapuk meg tárva-nyitva állnak, azaz inkább nincsenek is...

Onnan a lőtér, Csór felől simán be lahat hajtani.

 

Egy közeli hír:

http://koszarhegy.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_17809

 

Előzmény: Pit Stop Boys (7834)
schlumberger Creative Commons License 2009.05.18 0 0 7848
Előzmény: schlumberger (7847)
schlumberger Creative Commons License 2009.05.18 0 0 7847
még egy kép: egy csomó ilyen lepkét láttunk (élő és holt példányok, sokan voltak!) lenn, a földfelszín alatt tizenvalahány méterre! A tök sötétben. Ki érti ezt?
Előzmény: schlumberger (7846)
schlumberger Creative Commons License 2009.05.18 0 0 7846
Sajnos, mindenütt a barbár pusztítás (amit nem tudott elvinni, összetörte), és a rozsda az úr.

hadsz, köszönjük a kirándulást!
Előzmény: schlumberger (7845)
schlumberger Creative Commons License 2009.05.18 0 0 7845
Na, ez jól elcseszi a kép/szöveg összhagot...
Íme a két torony




a baloldali tetején, gyönyörű kilátással Kőrishegyre (is)

Előzmény: schlumberger (7844)
schlumberger Creative Commons License 2009.05.18 0 0 7844
Ma -azaz már vastagon tegnap- Hajagon jártunk


A Kerítésparancsnokság engedélyével azért bejutottunk az objektumba


Lementünk a föld alá is, ahol (aki még nem járt ott, annak mondom) semmi fény nincs, csak a fejlámpák és a vakuk fényére hagyatkozhattunk.


ízületi bántalmakkal küszködő vén marha létemre még ilyen szűk lukakon is átbujkáltam, sőt még a másik antennatartó állványt is megmásztuk, de annak a képét nem engedi fel ez a szar index
dani1955 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 7843
Vigyázat urak, ez egy kicsit off. Működő HM objektum.
Az urban legend működik. LOL.
Ha jól emlékszem, ez a Tenkes hegyen van.
Vegyél 1 térképet, nézd meg a magassági vonalakat és a leejtés szögeket.
A többit ki tudod találni.
Üdv
Előzmény: trancegod (7842)
trancegod Creative Commons License 2009.05.17 0 0 7842
A Siklós előtti toronyra gondolyz, akkor az egy légköri viszonyokat ellenörző objektum, valamint a T-com egyik átjátszó állomása (ugyanis két torony is van ott).
Előzmény: Volt Katona(Lee) (7841)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2009.05.15 0 0 7841

szerintem radios objektumoknal nem mindiig egyertlmu sokszor a megszunes-lasd Nagytarcsa,.Ha az orzes elmegy, de a technika ottmarad, es ki van kapcsolva, az meg elvileg mukodo kepes, egy radiosobjektum onnan kihalt hogy ha le vannak szerelve az antennak, vezetekek, radios szakemberek megtudjak mondani az antennatornyon levo antennakrol milyen rendeltetesu lehet az objektum. 

 

Egy nagy kerdes-ha valaki megnez egy sima tv tornyot, pl a pecsit is, ott is lehet felfedezni katonai antennakat, meg olyanokat amit a rendorseg hasznal+vol korabban szo a Duga rendszerrol

meg valami-

a pecsi tv toronybol pl jol lehet lattni a Villanyi hegysegbe, a tenkes hegyre epitett uj objektumot, ami nem tom, de nem latszik kihaltnak, eleg uj epitesu, az vajon mi az ordog lehet?

504LACI Creative Commons License 2009.05.15 0 0 7840
'87-ben Kalocsa mellett Csornapusztán egy udvari ételmaradék tárolót kellett kitakarítanunk, az ún. "Hatala büfét" a szakács neve után, ahová rendszeresen a moslékot borogatták. Kb. másfél méter magas 5x5-ös beton építmény oldalt kis ablakokkal, felül lemezajtókkal.
Beöntöttünk három kanna gázolajat és begyújtottuk. Tudjátok milyen hangja van a patkánynak, ha veszélyt érez? Hátborzongató volt. Aztán nekiálltunk versenyezni, hogy ki tud többet megfogni, álltunk körbe a beton tetején és vasvillával kaptuk el a menekülő patkányokat, hátunk mögött meg lángolt a cucc. Nem volt túl felemelő élmény.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (7836)
monfondir Creative Commons License 2009.05.15 0 0 7839
Azt hiszem akkor az R-404-et láttam "kitelepülve" 92-ben. Gondolom az osztályokkal együtt szűnt meg...
Előzmény: Volt Katona(Lee) (7837)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2009.05.14 0 0 7838
lesz meg ertekuk, ez a technika jobbat erdemelne ott-en gepeszmernokkent azt nezem, hogy ezeket energia es szaktudas volt eloallitani
Előzmény: tere (7820)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2009.05.14 0 0 7837
ahogy hallottam releallomas lehetett, radioforgalmazast csinalt az osztalyokkal es volt ott R-404 is, gyakorlatilag atjatszo volt
Előzmény: monfondir (7825)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2009.05.14 0 0 7836
Szombathelyen a kenyerledoban lakmaroztak a patkanyok,..voltam lennt egyszer, ha KOJAL latta volna leplombazta volna a kantint meg az etkezdet.Az etkezde gyakorlatilag mindig nedves volt, annyiszor felmostak egy nap alatt a csellon, ki sem tudott szaradni.
Hetente egyszer kimostak slaggal, de az is keves volt....es ez elivleg elsos lepcsos laktanya volt, raadasul ujepites, a tobbit kepzeljetek el.
Előzmény: Pit Stop Boys (7828)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2009.05.14 0 0 7835

altalaban minden katonai objektumhoz, meg ahhoz is ami a semmi kozepen van ahhoz is vezet ut, ami a legrosszabb esetben zuzottkos ut-pl. Lillafured- Dolka Teto, ott zuzottkoves van.En eddig akarhova vetett a sors, 90 szazalekban betonozott utat lattam az objektumokhoz-ha tobb ut volt, akkor egy legalabb betonozot volt.

Sok laktanyat azert megtalalni, mert regen nem voltak kitablazva, pl radiotech.bazisok, sose.

Egyebekent itt van dolog, ami akarmilyen szuper eldugott laktanyat, es TAST a levegobol felismerhetove tesz, mert az a kiszolgaloutak sokszor arulkodoak fenntrol nezve.

Erdeszeti utat soakt talalsz a pl a Bukkben, azok hosszu relative szeles utak,amelyen konnyu elvesyteni az idoerzeket, mert semmi sincs rajta kitablazva-volt hozza szerencsem

Előzmény: Tyűha (7833)
Pit Stop Boys Creative Commons License 2009.05.14 0 0 7834

A bejárattól jobbra fenn valóban volt egy színpad szerű kertmozi. Nézegettem a képeidet, de nem rémlik, hogy ez esetleg a vetítőgépház lenne. Vagy talán a HK-sok voltak arra, de velük ritkán akadtunk össze.

 

Talán tavaly jártam ott, akkor kocsival végig tudtam menni a telephelyig. Most két hete a családnak is meg artam mutatni, de sorompóval el volt zárva, rögtön, ahogy lekanyarodtam az országútról. Te át gyalog jártál ott? Vagy nem volt lezárva a sorompó?

 

Egyébként nem sok maradandó dolgon hagytam ott a kezem nyomát az utókornak, de itt betonoznom kellett egy kapuoszlopot a telephelyen. Ezt jó volt látni. :-)

Előzmény: sweethome (7829)
Tyűha Creative Commons License 2009.05.14 0 0 7833

Kösz.  Nem tom miért hittem, hogy orosz HÁP volt.

 

Az erdészet gondoltam, hogy fakitermeléshez nem építtetett aszfalt utakat, az talán drága múlacccság lenne.  

  Azt feltételeztem, hogy azért épülhettek aszfaltozott utak, amik Pap-rétről 4 irányban futnak főutak felé, hogy a rakétákat lehessen szállítani esős, havas  időben is biztonsággal alternatív irányokból.  

 

Azért szép élet lehetett ott fenn az ott szolgálóknak. Csodás környezet, nyugalom, csend és béke.   Mit nem adnék, ha ma egy ilyen környezetben élhetnék :-)

Én Budakeszin szívtam 1 évet, de az erdőben az őrtorony élmény volt.

Az Urak asztalánál pedig különösen az.

Ellenségre úgysem kellett számítani, a legfőbb veszélyt az ÜTI jelentette :-)  

 

Előzmény: Volt tüzér (7831)
gauls Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7832
Hát én sajnos nem kishazánk dolgait fedezem fel ,,de jokis helyeket találunk itt a szigeten is...Mult héten dolgoztam South End ben és itt találtuk ezt a tenger partot...a következö táblákkal...
erre dolgoztam...


Ja és bechestgadeni 3 napos turám közben találtam ezt is...
Német osztrák határ közelében...
Volt tüzér Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7831

Valami pontosabb információt kérnék, mert legjobb tudomásom szerint az Urak asztala környékén nem volt orosz HÁP, hanem magyar légvédelmi rakétaosztály (11/1; MN 1124).

Az ottani technikát illetően meg nézz körül itt, itt mindent megtalálsz. A kerítésen belüli utak 80 X 200 cm méretű lyukacsos betonelemekből voltak építve. A kinti aszfaltozott utak meg behálózzák az egész Pilist, de azok az utak az erdészetéi.

Előzmény: Tyűha (7827)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7830
Csak arra vigyázz, hogy ne sokszor olvasd el. Amikor én a sajátommal voltam elfoglalva, minden egyes átolvasás közben, után alaposan át is fogalmaztam. A végén alig lettem vele készen időre.
Előzmény: jagger3 (7823)
sweethome Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7829

Köszönet az infókért. Érdekes, hogy mekkora energiát fektettek az épületek bontásába. Úgy tűnt, még a sittet/törmeléket is elszállították. Más elhagyott laktanyákban nem csináltak ekkora ügyet, összedőlnek az épületek maguktól is.

 

Találtunk a bejárattól jobbra fent az erdőben egy kb 2 emelet magas, romos téglaboltívet. Úgy nézett ki, mint egy szabadtéri színpad. Erről tudsz valamit?

Előzmény: Pit Stop Boys (7828)
Pit Stop Boys Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7828

Kincsestábor...

 

89-ben fél évet ott szoptam kiképzés címén. Nem régen és is visszakeveredtem oda, hogy legyen pár fotóm. A barakkokat lebontották, a képen látható egyetlen álló épület a konyha. Különösen jól ismertem belülről a 10-15 fellépésemről, mint csellista. :-)

Érdekessége volt, hogy miután teljesen eldugult minden csatorna, valaki egy doronggal szétverte a lefolyó eternit csövét, és onnantól minden ott leöntött  zsíros mosogatólé a pincében gyűlt össze. Olyan derékmagasságig... Patkányok uszodája lett.

 

A kiképző tüzér osztály volt ott talán két üteggel meg törzsszakasszal, meg jópár suttyó emberrel, akinek addig soha, de azután sem volt annyi hatalom a kezében, mint azalatt a fél év alatt. És ezzzel tisztában voltak, és ki is használták.

A környezet egyébként szép volt, árnyas fák alatt, M zárolt T34-esek és a tüzérosztály önjáró lövegeivel. Volt ott még egy HK-s kis csapat is, úgy emlékszem, de tudtak fogadni jópár száz embert az üresen álló barakkokba.

 

Engem Szombathelyről küldtek oda, de voltak Zalaegerszegről, Lentiből is kiképzésen. Utánunk már nem küldtek oda senkit, csak az oda behívottak voltak ott.

 

Meghatározó, de rossz élmény volt nekem ez a laktanya nem egész 20 évesen.

Előzmény: sweethome (7698)
Tyűha Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7827
Nemrég véletlenül odatévedtem a Pilisben az Urak Asztala közeli volt orosz HÁP-hoz, amire már itt tettetek több alkalommal utalást.

Érdekes volt tapasztalni az eltérő növényzetet, olyan fenyőfák is vannak, amik teljesen elütnek a természetes környező flórától. Nem tipikus álcázásra alkalmas ötlet volt anno. Rejtély. Vagy annak idjén is már úgy gondolták, hogy felesleges nagyon álcázni, mert a NATO úgyis tudja, mi hol keresendő ???


Izgalmas volt ott mászkálni, amiről tudjuk, hogy 20 éve még szigorúan tiltott terület volt.

A föld alatti szellőzőnyílások helyenként kikandikálnak. Mi volt a föld alatt ?


Ott fix telepítésű rakéták voltak, vagy csak járművekre szereltek, amit a földdel borított betonfalak között álltak. Hogy lőttek (volna) vele ? Kigurultak a "garázs" elé akció esetén ?

Szivesen vennék olyan infokat erről a helyről, amik az akkori katonai funkciójáról szólnak, az ottani életről, stb. Én egy kicsit borzongva sétálgattam ott, de ez biztos hülye civil reakció :-)

A környező aszfaltozott úthálózat, ami ma bicikli útként kiváló, vajon csak annak köszönhető, hogy a rakétákat mozgatni kellett, és katonai célból építették meg anno ?
schlumberger Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7826
Hajrá Szabó néni!
Én ezen már 1974-ben túlestem, úgyhogy most felszabadultan szurkolok!
Előzmény: jagger3 (7823)
monfondir Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7825
Szia!
Végre egy szentléleki katona!!!! Legalább most tisztázódik a szerepe :)
Akkor ez egy reléállomás volt?
1992 nyarán még aktív volt valószínűleg, mert az út másik oldalán a laktanya bejárattal szemben (azt hiszem parkolóban) volt egy rádiós URAL vagy GAZ kitelepülve, antenna felállítva. Ekkor azonban szerintem Lillafüred már nem volt aktív.
Szentlélek mekkora volt és milyen technika lakozott ott?? 10 éve voltam arra és akkor már csak a tábla volt kint, hogy "kutyás őrzés, vigyázat!"...
Üdv,
Zsolt
Előzmény: 405x (7824)
405x Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7824

Sziasztok!

 

Köszi Lee!

 

Igen, Szentlélek is a lillafüredi laktanyához tartozott. Reléztek ők is mint a sziklába  hárson.

A nagyhársi torony tetejébe én is voltam. Mit mondjak fantasztikus kilátás volt. Persze ennek már 20 éve. Rohan az idő. Jó volt, mert haza láttam onnan (nem csak a toronyból). Ormosbányán lakom, ezért kitűnő kilátás volt a hegyről hazafelé. Persze tiszta időben. Meg persze a Magas - Tátra

 

Köszi!

Előzmény: Volt Katona(Lee) (7818)
jagger3 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7823
Szia!

Tényleg nem , és ezúton kéek egy kis türelmet... Most írom a diplomamunkám végét és éjjel nappal körmölök. Szakítok rá időt a hétvégén. Este (szerda, 05.13) írok még mailt is.
Üdv.
J.
Előzmény: schlumberger (7775)
schlumberger Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7822
nahát!
Előzmény: bodrostomi (7821)
bodrostomi Creative Commons License 2009.05.12 0 0 7821
http://1989.mti.hu/Pages/News.aspx?date=0512&ni=147256&ty=1
tere Creative Commons License 2009.05.12 0 0 7820
De ott legalább megnézheted a hajtóművét is. Ha ügyes vagy, még meg is forgathatod a ventilátortengelyt, majd várhatsz naplementéig, míg megáll. :))
Egyébként a szolnoki múzeum állapota siralmas. Gondolom pénz nincs rá, meg gazdája se igazán... hát sajnos ez a hálátlan sors járja a használatból kivont, hatástalanított fegyverekre. Bármily szépek és értékesek is, ezek "csak" fegyverek. Darabszám, kilóra. Mindenesetre a véleményem az, hogy ha valaki felvállal egy ilyen múzeumot, igenis legyen rendben! Tehát Volt tüzérrel konkrétan jól egyetértek...
Előzmény: Volt Katona(Lee) (7819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!