Keresés

Részletes keresés

forraslajos Creative Commons License 2014.03.20 0 0 18615

Nem tudom, más szakmákban hogy van, de az ablakosoknál a jó idő közeledtével exponenciálisan nő a lehúzós vállalkozók száma.

9 óra sincs és két hívásom volt, hogy gyorsan kellene ablak, mert a "BGDNGSJ" kft. vagy "Krankenahuzer Edömér" januárban felvette az előleget-a telefont meg azóta nem.

forraslajos Creative Commons License 2014.03.20 0 0 18614

Ha nem ajánlotta kifejezetten a WK 1 vagy 2 minősítést (aminek szerves része az ati kolléga által említett ragasztott biztonsági üveg), akkor ugyanarról az alap biztonsági vasalatról beszél, amit bármelyik, normális vasalattal ellátott ablak tud.

Az ügyvezető nagyon régi ablakos (nagyobb cégnél dolgozott középvezetői pozíciókban, de most ha agyonvernek, se jut eszembe, melyiknél), de magának a cégnek a működését egy kültelki autónepperéhez hasonlította valaki talán két évvel ezelőtt a Konstrumán.

Ettől ffüggetlenül maga a kombináció (Rehau és RotoNT) nem rossz, de forgalmazót szerintem jobbat is találsz. Már ha ragaszkodsz a Rehau-hoz.

Előzmény: krampy80 (18611)
kiss_atti (X) 2014.03.20 0 0 18612

A profil jó,

 

a forgalmazót nem ismerem. A ROTO NT egy alapablaknál alap biztonságot tud, fillérekért lehet WK1-re upgrade-elni, gombafejes zárral és az ehhez való zárfogadóval ( ahhoz hasonló zárfogadó, mint a linkelt képeden, középen szereplő alkatrész.). Ha nagyon ragaszkodsz a biztonsághoz, akkor én két dologgal egészíteném ki a szerkezeteket:

 

- zárható ( kulcsos) kilincsek

- legalább 3.3.1-es biztonsági üveg.

Előzmény: krampy80 (18611)
krampy80 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 18611

Sziasztok,

bocsánat ha volt már a kérdés/esetleg ki is van vesézve, próbáltam visszaolvasni de nem találtam.

Természetesen mint itt gondolom sok mindenki én is ablakvásárlás előtt állok, kaptam is egy nagyon jó ajánlatot Rehau 86-ra a Somodi Ablak Kft-től. Ismeri őket valaki? Szuromi Ablakok Kft gyártó viszonteladója gondolom.

Másik kérdésem az lenne, hogy van ez a RotoNT biztonsági vasalat. Az értékesítő nagyon mondta, hogy ez profi biztonsági vasalat, kiemelésgátlóval, azonban nem tudom, hogy melyik típúsba lehet ezt besorolni (mellékelem a képet)

 

http://www.doorland.hu/sites/default/files/biztons%C3%A1gi%20fokozatok.jpg

 

Alap, wk1, wk2 vagy valami teljesen más?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

ganser Creative Commons License 2014.03.18 0 0 18610

Megfogtál.

Nem tudom.

Mindkettővel jól jársz.

Előzmény: mulann (18608)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.18 0 0 18609

Nem, fordítva.

 

 

Előzmény: halaloszto (18606)
mulann Creative Commons License 2014.03.18 0 0 18608

Egy pár eltérés van köztük azért de az ilyen 10-20 ezer Ft-os tételek.

Például a Kömmerlinges ajánlatban több toktoldó szerepel.

Te melyiket választanád a 3 közül ha megkérdezhetem?

Köszönöm!

Előzmény: ganser (18602)
Rebegő ajkak Creative Commons License 2014.03.18 0 0 18607

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

halaloszto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 18606

csinalnak pvc-bol lokharitot?

 

Vajk

Előzmény: forraslajos (18605)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.18 0 0 18605

20% nem pénz a Rehau-ért.

 

A minap voltam egy gyártónál, Gealanból és Decco-ból gyártanak ablakot . Érdeklődtem kicsit, idézem:

" Persze, vannak gondok a Decco-val. Minden kalodában van pár selejt (profil), de ezeket visszaveszik és kapunk helyette másikat, hamar megoldják. Nem kell csodákat várni ( nagyobb gyártók által) leselejtezett gépeken készült profiltól, ami 2 hónapja még valószínűleg lökhárító volt."

 

Kérdés, kinek mi a selejt ugye.

 

Így vagyok az összes, fantáziadús névvel hirtelen a piacra öntött olcsó ablakkal. 

Előzmény: Rebegő ajkak (18603)
kiss_atti (X) 2014.03.18 0 0 18604

A kettő közül a

 

Rehaut választanám, a felár ellenére.

Előzmény: Rebegő ajkak (18603)
Rebegő ajkak Creative Commons License 2014.03.18 0 0 18603

Sziasztok.

 

Két gyártótól van konkrét árajánlatom. Az árajánlatban az egyéb elemeket nem számítva, csak magát az ablakot számítva:

 

1 Triumph 70mm-es, 3 rétegű, 6 légkamrás (marketing lentebb)

  • 12 év szerkezeti- és 12 év színtartóssági garancia!
  • Német és lengyel profil
  • 6 vagy 8 légkamrás
  • 70-80-90 mm beépítési mélységű
  •  Dupla széltömítéses rendszer
  • ROTO biztonsági vasalat
  • 2 fokozatú rés-szellőztető- NINCS PENÉSZEDÉS!
  • HOPE típusú kilincs
  • K=1,0 hőszigetelésű üvegezés
  • Tökéletes szélzárás
  • 18 féle színben

2 Rehau Euro Lux 86

 

A két ajánlat közül a rehau kb 20%-kal drágább, és a rehau nem tartalmaz résszellőzőket. A gyártókban megbízom: az egyik már épített be nekem, a másikat nagyon ajánlották. Az ablaknyílások nem kifejezetten nagyok, a legnagyobb ablak 1200*1200.

 

Véleményetek szerint a rehauért érdemes kiadni a többletet? Elsősorban megtérülés szempontjából (fűtésszámla), illetve hanggátlás a kiemelt szempont.

 

 

Ezek alapján a rehau megéri a felárat?

 

Köszönöm.

ganser Creative Commons License 2014.03.17 0 0 18602

Nézd át azért részletesen a műszaki tartalmakat is.

Abban azért bujkálhat némi differencia.

A windoor-os Horizont is igen jó.

A ár-érték kategóriájában a legjobb itthon kapható első három közé tenném.

Előzmény: mulann (18597)
kiss_atti (X) 2014.03.17 0 0 18601

A PK Ablakról

 

ganser kolléga többször is elismerően nyilatkozott, én gyakran elmegyek - anyósom komlói - az üzemük előtt, mindig rendezett, normális viszonyokat látok az udvaron.

 

Az árkülönbség szerintem is ér annyit, hogy megnézze a topictárs a PK-t.

Előzmény: forraslajos (18600)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.17 0 0 18600

 A Ferrandot ismerem (vásároltam általuk gyártott ablakokat, építettem be belőlük eleget),  a P.K. Ablakot nem. De mégis azt mondom, nem nagyon hiszem, hogy ekkora árkülonbséget indokolna bármi is a kettő között. Ahhoz elég gyatra minőségű kellene legyen a PK Aluplastja. De ha itt a fórumon őket kifejezetten ajánlották, akkor ez a tézis nem áll.

Előzmény: mulann (18599)
mulann Creative Commons License 2014.03.17 0 0 18599

A cégeket többször is ajánlották itt az oldalon.

A Kömmerling-et a Ferrand Kft, az aluplastot pedig a P.K.Ablak Kft szállítaná.

 

Előzmény: forraslajos (18598)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.17 0 0 18598

Őszintén szólva: ekkora felárat a Kömmerling név sem jelent. Nagyobb mennyiségben vásároltam ilyen ablakot, de ennyivel nem jobb, mint az Aluplast (bár bevallom férfiasan, nem olvastam vissza, melyik gyártótól válogattal és azt sem tudom, milyen kiegészítőket és milyen árakon kalkuláltak bele az ajánlatba). 

Előzmény: mulann (18597)
mulann Creative Commons License 2014.03.17 0 0 18597

Köszönöm az eddigi tanácsokat

A javaslatokat figyelembe véve 3 ajánlat maradt vesenyben nálam.

 

1. Kömmerling EuroFutur Classic 70mm 3 rétegű üveggel, Winkhaus vasalattal: 850ezer Ft

2.Horizont Windoor PS 75 3 rétegű üveggel, ROTO vasalattal: 800ezer Ft

3.Aluplast ideal 4000 3 rétegű üveggel ROTO vasalattal: 685ezer FT

 

Kérdésem hogy a 3 közül melyik az ami egy házfelujításba leginkább megfelelne? A házban egyébként 38-as falak vannak és később kap egy 10cm-es szigetelést is kívűl.

Ezek mindegyike olyan cégetől származik akiket itt a fórumon is javasoltatok szóval azzal a résszel biztosan nem lenne gond.

 

Válaszokat előre is köszönöm!

forraslajos Creative Commons License 2014.03.14 0 0 18596

Dehogy kelt el....:)

Előzmény: lustice (18595)
lustice Creative Commons License 2014.03.14 0 0 18595

Szupi. Ahogy kinéz ez a topik elkelt. Önkéntes vadőrök védik a pirosörvösök érdekeit kilóra. Hajrá fiúk, aki nem áll be a sorba azt azonnal ki kell irtatni. A jutalék legalább megéri?

ganser Creative Commons License 2014.03.14 0 0 18594

elnézést,nem neked szól.

Már törölték a kissé reklámértékű hsz-t.

Előzmény: SaGa (18592)
angy28 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 18593

Kinek?

Előzmény: ganser (18590)
SaGa Creative Commons License 2014.03.14 0 0 18592

Ha ez nekem szólt, olvass vissza 3 oldallal korábbra, meg esetleg kérdezd meg fgcs-t, vele is tárgyaltam a témában.

Őt is csak dicsérni tudom, igaz nem az ajtó minősége (mert nem tőle vettem, így arról nem tudok véleményt mondani), hanem a reménybeli megrendelőhöz való hozzáállása és türelme okán.

 

A lentebb leírtak tapasztalati tények.

Előzmény: ganser (18590)
ganser Creative Commons License 2014.03.13 0 0 18590

Kilóg a lóláb!

Előzmény: nyunyo65 (18589)
SaGa Creative Commons License 2014.03.13 0 0 18588

Fenstersysteme...

 

Én is tőlük rendeltem az ajtómat, eddig azt mondhatom, megérte. A rendelés az én "hibámból" elég nehezen, több körös levélváltással-telefonálással lett véglegesítve (mivel menet közben módosultak az igényeink), de azt kaptuk, amit vártunk. A szállítással csúsztak két napot a vállalt két héthez képest, de időben (még a határidő lejárta előtt) jelezték a pontos napot.

Ha visszamész itt három hetet, olvashatod a rendelés idején kialakult polémiát.

 

Az ajtó a helyén (sk beszerelés), tökéletesen teszi a dolgát. Érezhetően masszívabb, precízebb kivitel, mint az OBI-s verzió, amiből egyet pár hónapja szereltem fel. A beszerelése is kevesebb macerával járt, mert ennél nem kellett a vasalatot (pántokat) utánállítani, míg az "olcsónál"l igen. Amikor azt vettük, tetszett a "3D állítható" vasalat kitétel a tulajdonságok felsorolásánál. Az már kevésbe, hogy beszerelés után kiderült, kell is, hogy ilyen legyen, másképp nem tudtuk volna becsukni egyáltalán. Még a zár ellendarabját (ahová a zárnyelv és a kilincsnyelv becsúszik) újra kellett építeni. Nem csak az eleve beállíthatóra tervezett részét, hanem az egészet. Piciny gond, de jellemző: a pántokat úgy szerelték fel, hogy alatta a védőfólia rajta maradt a műnyagprofilon. Nem egyszerű nyomtalanul eltávolítani így.

 

A Fenster-féle ajtónál semmi ilyesmire nem volt szükség, minden a helyén van, egyedül a kilincsnyelv ellendarabján engedtem ki kb fél-egy mm-t, hogy könnyebben csukódjon, illetve az egyik ROTO zárbetét gyári kulcsai között van olyan, ami kissé akadozva működik. Láthatóan préseléssel alakították ki a profilt és itt-ott sorjás maradt. Ezen a kulcsmásoló, vagy egy jó tű reszelő segíthet...

 

Annyit megjegyeznék az iparosok felé: ha egy ajtót dupla, MABISZ minősített zárral rendelnek, lehetne opció az "egy kulcsos" zárkészlet. Nem ördöngösség és egyszerűsíti az életet, könnyíti a kulcscsomót.

Előzmény: Hanzi1967 (18586)
ganser Creative Commons License 2014.03.11 0 0 18587

Ismerem őket.

Régi ,megbízható szakember vezeti a céget.

Rosszat nem tudok mondani róluk. Kéretlen reklámot meg ne csináljak nekik.

 

Előzmény: Hanzi1967 (18586)
Hanzi1967 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 18586

Fenstersystem Kft Dunakeszi

Előzmény: ganser (18584)
Hanzi1967 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 18585

Köszönöm, ez segitett!

Akkor ahogy megjön a pénz a számlámra, szerződöm velük!

Előzmény: baano (18583)
ganser Creative Commons License 2014.03.11 0 0 18584

Jó de melyik cég?

Előzmény: Hanzi1967 (18582)
baano Creative Commons License 2014.03.11 0 0 18583

Tisztelt Fórumozók!

 

Hanzi1967!

 

Épp nyílászáró-csere előtt állok és Kömmerlingben vagy Rehau-ban gondolkodom. Én is megtaláltam pár napja a Rehau-t ajánló céget.

Építőiparban dolgozó barátom ajánlotta őket többek között, továbbá megkérdeztem a weboldalukon lévő vevői véleményezők közül egyet e-mailben,

hogy egyáltalán ő írta-e a véleményt és tényleg jók-e a tapasztalatai?

Azt a választ kaptam, hogy valós a vélemény és jó is, mert már volt velük üzleti kapcsolata és ár/érték arányban ők voltak a legjobbak az ajánlatadók közül.

Talán ez segít kicsit neked is!

Előzmény: Hanzi1967 (18582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!