Keresés

Részletes keresés

Attila Szervác Creative Commons License 2016.09.07 0 0 390

Sziasztok Probáltam én mindent q10 , omega 3, MG, Cink, B komplex , melatonin, 5HTP, de semmi !!!! 

 

Nekem 3 hetente 2 szer auramigrénem van 15 éves korom óta most 37 vagyok a munkahelyemről mindig kirugtak az életem romokban és semmi sem segitett mostanáig,  a lényeg semmi nem használt testmozgástól a szerotonin emelésen át mindent kipróbáltam de eddig ez a legjobb szer . Ezt egy neurologus irta szerezzétek be mert hat.: DIVASCAN 2,5 mg tabletta , a legjobb hogy nem kell állandóan szedni mert évekig tünetmentes leszel. 1 évente érdemes megismételni a kurát de ez a gyógyszer csak Magyarországon és Lengyelben kapható.

 

 

A levél:

 

Dr. Kerekes Éva válasza a migrén kezelés témában

Tisztelt Érdeklődő! Pontosan nem tudjuk, hogy hat a Divascan a migrén megelőzésére, csak azt, hogy hatékony (ezt nevezzk empirikus kzelésnek, amikor nem tudományos érvek, hanem a tapasztalat miatt választunk egy szert). A Divascan általam tapasztalt egyedüli mellékhatása a hízás, más egyéb mellékhatást a betegeimtől nem hallottam. Sok olyan migrénes betegem van, aki 6 hetes Divascanos kezelés után évekig rohammnetes. Ritkább esetben fordul elő, hogy a 6 hetes kúrát 3 hónaposra kell meghosszabítani, de ekkor is bekövetkezik a hónapokig tartó panaszmentes időszak. A kúrát néha megismétlik 3-12 hónapos kihagyás után, de minden beteg csak néhány kúrát alkalmaz az életében. Tartós panaszmenteséget kívánok!

 

 

REMÉLEM SOKAKNAK TUDTAM SEGITENI !!

 

tofi76 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 387

Van 4 doboz bontatlan divascan-om, ha esetleg a migrénre ezt írják fel valakinek, átadnám, mert én nem tudom szedni. Árban megegyezünk. tofifi76@gmail.com

 

60 db és 2.5 mg / doboz...

umea.. Creative Commons License 2015.09.15 0 0 386

Pár éve Kínában jártam és ott egy eszperantó nyelvű folyóiratban találtam az alábbiakat.

Magyarra lefordítottam és közre adom

 

Ez az egyszerű és könnyen végezhető testgyakorlat hasznos az inak, csontok és izmok erősítésére, az izületi mozgások élénkítésére, a vérkeringésre, valamint a belső szervekre és az anyagcserére. Ütögessük egész testünket tenyérrel, vagy ökölbe markolt kezünkkel különösen akkor, ha izületeinket fáradtnak, merevnek, izmainkat feszültnek érezzük. E módszerrel ellazulás, testi és szellemi élénkség következik be.

 

            Alábbiakban néhány gyakorlatot ismertetek. Ezek nemcsak a test frissítésére, a fáradtság enyhítésére, hanem bizonyos betegségek megelőzésére és gyógyítására is alkalmasak.

 

            Első gyakorlat: A fej ütögetése. Tegyük ezt állva, vagy járás közben. Lazítsuk el testünket, különösen a vállakat és ütögessünk állva. Ha járás közben végezzük, úgy haladjunk lassan és zavartalanul. Ütögessük a fej bal oldalát a bal kezünkkel, a jobb oldalát a jobb kezünkkel. Végezzük az ütögetést a homloktól a tarkóig oda-vissza 50-szer. Figyelmesen végezzük és lélegezzünk egyenletesen. Ez a módszer hasznos a fejfájás, szédülés, a vérkeringési panaszok enyhítésére, megelőzésére.

 

A többi gyakorlatot itt nem ismertetem, mert azok más betegségekre vonatkoznak

Harmónia Egészség Műhely Creative Commons License 2015.04.10 0 0 385

Rendben! Ám ha egyszer meggondolod magad, itt megtalálsz!
Jó lábadozást!

Előzmény: gombóc63 (384)
gombóc63 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 384

Köszi, de nem. Úgy hiszem sok kört futottam már az ügyben, orvosi, alternatív vonalon is. Mindamellett térdműtét után vagyok, még hetekig a szobám foglya:-((

Az idézet tetszik és igaz.

Előzmény: Harmónia Egészség Műhely (383)
Harmónia Egészség Műhely Creative Commons License 2015.04.10 0 0 383

Van ötletem bőven.
Szeretnék segíteni neked. Szükséges hozzá, hogy találkozzunk, beszélgessünk.
Tudd, hogy nem szeretnélek rábeszélni, nem szeretnék rád erőltetni semmit. Hallgass a megérzésedre! (De ne az elméd által képzett gondolatra!!!) :) 
Ha úgy érzed találkoznunk kell, akkor találkozunk, beszélgetünk. Azon nem múlik semmi! Ha nem, nem!

Van egy Lucien del Mar idézet, egyik kedvencem:
"Aki nyavalyog, de nem változtat, annak még nem fáj eléggé!"

Segíthetek?

Előzmény: gombóc63 (382)
gombóc63 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 382

Na mesélj...mert én már kifogytam az ötletekből.

Előzmény: Harmónia Egészség Műhely (381)
Harmónia Egészség Műhely Creative Commons License 2015.04.08 0 0 381

Akkor most együtt élsz a fejfájásoddal?
Nem muszáj! Biztos van rá gyógymód!

Előzmény: gombóc63 (378)
Harmónia Egészség Műhely Creative Commons License 2015.04.08 0 0 380

Szia Lilesz!
Novemberi a hozzászólásod. Azóta van valami változás? 
Ne hagyd magad! Ne légy kísérleti nyúl!
Természetgyógyászok mit csináltak veled? Milyen masszázst próbáltál?

Előzmény: Lilesz (372)
Harmónia Egészség Műhely Creative Commons License 2015.04.08 0 0 379

Szia szu87!
Használod még a kúpot? Ha igen, milyen időközönként?
Kicsit sántít nekem ez a dolog. Nem a szavaidban kételkedek, hanem a hatásmechanizmust nem értem. Nem lehet ez egy placebo hatás?

Előzmény: szu87 (376)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 378

Ahogy az is sokaknak biztos hihetetlen lesz, hogy nekem pedig egy műtét miatt adott vérhigitó mulasztotta el a fejfájásomat, ahogy abbahagytam visszatért. Kétszer is megtapasztaltam. Sajnos ezt nem szurkálhatom egy életen át és a neurológus is értetlenül áll ezelőtt.

Előzmény: szu87 (376)
avatarzsofi Creative Commons License 2015.03.23 0 0 377

próbáltad már a jógát? 

szu87 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 376

Sziasztok.sokatoknak bizonyàra hihetetlen lesz amit ìrok,de hàtha másnál is bevàlik.Egy vìrusos hànyàsos betegségre deadalon végbélkúpot ìrt fel nekem a doki..időközbe rájöttem hogy a migrénes fejfájásomat is 5-10perc alatt teljesen elmulasztja..azòta csak ezt hasznàlom.sokat szenvedtem vele igy gondoltam megosztom hatha segithetek vele masnak is..

tüsi56 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 375

Kedves Lilesz!

Nekem is voltak hasonló problémáim, de sikerült meggyógyulnom. Ajánlanék egy oldalt, ahol számos problémára található megoldás. 

Az előző hozzászólásban a link nem jó.

A jó link:

http://magasvernyomas.eu/?a=717

Előzmény: Lilesz (372)
tüsi56 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 374

Kedves Lilesz!

Nekem is voltak hasonló problémáim, de sikerült meggyógyulnom. Ajánlanék egy oldalt, ahol számos problémára található megoldás. 

 

http://magasvernyomas.eu/?a=8360

gombóc63 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 373

Teljesen együtt érzek veled, hisz ugyanezt az utat jártam be. Egyetlen momentum hiányzik a te repertoárodból, de nem tudom van- e létjogosultsága nálad az ötletemnek. Pszichiáter vagy pszichológus. 14 éve fáj a fejem, az első 8 éves ciklusom mint kiderült pszichés volt, ami most 5 éve van pedig abszolút megoldatlan. Nézz magadba, van-e olyan problémád, amit meg lehetne vagy meg kellene szakemberrel beszélni. Bár fiatal vagy, de nekem is messzire nyúlt a problémám.

Előzmény: Lilesz (372)
Lilesz Creative Commons License 2014.11.05 0 0 372

Elmesélem nektek az én történetemet. 21 éves vagyok 6 éve szenvedek migrénes fejfájásban. Akkor kezdődtek a tünetek amikor először repültem, rá pár napra volt az első rohamom, majd a haza út után egy héten keresztül volt migrénes fejfájásom. Azóta minden egyes frontot megérzek, legyen az hideg vagy meleg. Magyarul minden héten minimum egyszer ha nem többször van rohamom. Végig jártam a kórház összes osztályát már, voltam MRI-n 2x, röntgenen, EGG-n, EKG-n, szemészeten, fül-orr gégészeten, belgyógyásznál na meg persze a neurológián. Egy dolgot tudtak kitalálni: az agyamban az erek és az agy vizem nem bírja elviselni a nyomás változást. Persze megoldás nincs... Kísérleti nyúlnak éreztem magam, hiszen minden egyes kivizsgálás után más-más gyógyszert kellett kipróbálnom. Minden lehetséges fájdalomcsillapítót kipróbáltam már, 2 hónapig hatnak majd, megszokja a szervezetem és nem csinálnak már semmit, illetve gyógyszerallergiám is lett. Megelőzésképpen szednem kellett volna 6 hónapon keresztül egy epilepszia gyógyszert aminek olyan mellékhatásai voltak, hogy abba kellett hagynom. Kipróbáltam masszőröket, természetgyógyászokat, homeopátiás gyógyszereket szintén sikertelenül. Vannak házi praktikáim mint a lóbalzsam ami kicsit elzsibbaszt és tudok aludni, vagy a cickafark tea ami kicsit enyhíti, illetve most kezdtem el szedni a Bérestől az antifront cseppeket, ami ugyanúgy enyhíti a fájdalmat. Most már lassan kezd elfogyni a türelmem és az erőm is. Kezdi tönkretenni az életemet. De egyszerűen nem akarom elhinni, és teljes mértékben elszomorít, hogy a 21. században erre a betegségre nincs megoldás....

Hunza Creative Commons License 2014.10.21 0 0 371

Sziasztok!

 

Sok mindent olvasok itt ám 2 dologról kevés szó esik. Ez pedig a folyadékfogyasztás és méregtelenítés fontossága. Ti mennyi folyadékot isztok naponta? Ki méregtelenített az elmúlt 2 évben?

A 3. ám szintén nem elhanyagolható dolog a mozgás. Mennyit mozogtok naponta? 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 370

Fontos kiegeszites hogy a 500 mg es 400 mg -nel a naponta ketszert zarojelbe kellett volna tennem, vagyis osszesen 500/400 a napi adag, ket reszre elosztva. Miutan ejszaka hajlamos vagyok az allkapcsomat osszeszoritani (ami nalam migrent idez elo), ezert a magnezium segit lefekves elott. :)

Előzmény: Törölt nick (368)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 369

A margitfuvet (feverfew) itt is ajanljak migrenre, csakugy mint a papsajtot (butterbur, ill. petasites). Egy nagy gond van mind a kettovel, mergezo a majra, szoval nekem nem eri meg. Pont ezert nem szedek egyelore gyogyszereket. Fiatalabbaknak meg OK lehet, foleg ha nem isznak alkoholt es nem esznek zsiros eteleket.

Előzmény: Abriel (367)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 368

Igen, en azt gyanitom hogy en vagyok ilyen. Mar a valtozokor elotti evekben is volt migrenem, de csak ritkan. Sajnos nem tudom hogy a menstruaciohoz kotheto volt-e mert csak egy par orat fajt a fejem, igy nem kulonosebben erdekelt. Onnan lehetett tudni hogy migren, hogy egy oldalon fajt a fejem, hanyingerem is volt hozza, es mindig ereztem elore hogy jon a roham. Egyszer volt optikai migrenem, fejfajas nelkul.

 

Az elmult egy evben estem at a klimaxon. Szeptember elejen kezdodott a jelenlegi problemam. Hirtelen eles fejfajas az egyik oldalon, eros szedules es hanyinger, fotofobia, fonofobia, furcsa vizualis erzekelesek. Valosaggal egesz nap jottek a rohamok, es minden nap. A rohamok kozott is szedultem es hanyingerem volt. A kivizsgalasok utan az orvos atipikus migrent allapitott meg. Az akut fejfajasra Sumatriptant kaptam ami segit de a mellekhatasok miatt igyekszem kerulni. Megelozesre eloszor adott topiromate-et (nem tudom nalatok ez mi) - az internet tele van panaszokkal a mellekhatasok miatt es ezt nem akartam szedni (pl. glaukomat okoz). Mondanom se kell, nem tetszett az orvosnak. Adott egy masik hasonloan mergezo gyogyszert, ez egy regi tipusu antidepresszans, Amitriptyline. Nos ezzel is problemam van, mert sokan irjak hogy fuggove valtak, es enelkul nem tudnak aludni. Ezt se szedem egyelore.

 

Hosszas internet kutatas utan most ezt csinalom:

 

500 mg magnezium naponta 2X

250 mg CoQ10

400 mg B2 naponta 2X

3 mg Melatonin fel oraval lefekves elott.

 

Ezeket egy hete szedem es azota eltunt a szedules es a hanyinger es az egesz napos rosszul let. Azota egy rohamom volt, vs. a minden napi fejfajas. Harom honapig kell ezeket szedni megelozeskeppen. En jo otletnek tartom mert olvastam hogy aki a gyogyszeres megelozest csinalja annak kevesebb az eselye a spontan remissziora - ami allitolag egy-ket even belul kovetkezik be a kronikus migreneseknel. Amitol tartok az a magnezium mert ez eleg magas mennyiseg - az ellensulyozasara kalciumot is szedek. De meg kell mondjam hogy a magneziumnak nagyon jo hatasa van, erzem ahogy megnyugszom es ahogy oldja az izomgorcsoket a nyakamban.

 

Visszaterve a klimaxra, altalaban azt mondjak hogy ebben a korban a migren szituacio jobb lesz. Viszont a klimax utan is fenn allhat evekig hormon ingadozas (2-5 ev), es ez eloidezhet migrent. Abban remenykedem hogy ahogy allandosul az alacsony esztrogen szint, talan a migren is visszaall kronikusbol idoszakosra. Az orvosom szerint genetikai hajlam okozza a migrent, szoval ezen sajnos nem lehet segiteni, mert ez be van kodolva a DNS-be. A kivalto okokat kell megszuntetni es megtorni a kronikus tulerzekenyseget.

 

A hormon dolgon kivul fej koruli izomgorcsok is okozhatnak migrent. A nyakam es az allkapcsom eleg rossz allapotban van, kronikus izomgorcsok mindenfele. A magnezium erre is jo mert oldja a gorcsoket. A ferjem massziroz naponta 2X es naponta sokszor elvegzek nyaki es allkapcsi nyujto gyakorlatokat. Az izomgorcsok stresszel es szorongassal vannak osszefuggesben. Ez utobbi a valtozokor fele csak ugy jott minden ok nelkul, meg akkor is amikor nem idegeskedtem semmin. Most meg az egeszsegem miatt idegeskedek. :)

 

A fentieken kivul segit ha vizet iszom - sajnos rossz szokasom volt azelott fel napokig nem inni vizet. Nem beszelek tul sok vizrol, de lenyeges hogy soha ne legyek szomjas. Nalam etel erzekenysegrol nincs szo, igy pl. se a sajt, se a csokolade nincs ram hatassal. De azert a biztonsag kedveert nem iszom semmi alkoholt...

 

Sajnos annyi fele migrenes van hogy sose lehet tudni hogy kinek mi segit. Ennyivel tudok hozza jarulni...

 

Előzmény: gombóc63 (298)
Abriel Creative Commons License 2014.08.15 0 0 367

Használjatok gyógynövényt.

A margitfű hatékony a migrén ellen.

De van recept interneten: 

"Teakeverék: 30 g rozmaringlevél, 20 g borsmentalevél, 20 g citromfűlevél, 15 g őszi margitfű levél és 15 g ibolyalevél (ha margitfű levelet nem kapsz, hagyd ki). 3 evőkanálnyit tegyél belőle 1 liter vízbe, és idd aznap, amikor jön a migrén."

 

Vagy a migrelife nevű gyógynövényes étrendkiegészítő. Azt mindig kell szedni, és abban is margitfű van.

 

Én azt javaslom, hogy csináljatok teát a margitfű levélből. Hatékony.

 

gombóc63 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 366

Örülj, hogy megtalálták a megoldást, féléven keresztül kaptam a különféle antidepresszánsokat, migrénellenes szereket, egyik se vált be. Sok év fejfájás után önként és dalolva szedném életem végéig a bogyót, ha....hatna:-( Komoly életminőség romlást tud okozni egy megoldatlan örökös fájdalom.

Előzmény: dzsungelcsigusz (365)
dzsungelcsigusz Creative Commons License 2014.08.03 0 0 365

Sziasztok!

25 éves fiú vagyok. Nagyjából 5 éve küzdök Auramigrénnel. Enyhe látászavarral kezdődik - nem látom a szavaknak az elejét, vagy a végét - utána szem előtt V alakban vibráló színfoltok, ez tart 10-20 percig, aztán egy erős fejfájás. Néha-néha társul hozzá kézzsibbadás, nyelvzsibbadás.
A "katalizátoros" hozzászólókkal teljesen egyetértek, vannak ételek, amik egyértelműen kiváltanak migrént. Viszont a kivizsgálásaim során, egy neurológus azt mondta, hogy ilyenkor radikálisan lecsökken az agyban a szerotonin, ami előidézi a migrént. Felírt nekem Cipralexet, ami egyben antidepresszáns, egy növeli a szerotonin szintet az agyban (boldogsághormont) azóta sokkal kevesebb a migrénnel. Úgy tűnik valamennyire segítséget nyújt a gyógyszer, ellene vagyok, de lehet meg kéne békélnem azzal, hogy gyógyszerrel leszek kénytelen leélni az életem. 

Pralus Creative Commons License 2014.04.25 0 0 364

Sziasztok!

 

Gyermekorom óta fejfájós vagyok. De igazából az utóbbi 3-4 évben vált teljesen elviselhetetlenné. 2-3 naponta fájt a fejem + az egyéb kellemetlen tünetek (idegesség, gyengeség,hányinger, zavart a fény, a hangok, a szagok, könnyezés, tüsszögés stb...) Voltam CT-n, MR-en, EEG-n teljes neurológiai kivizsgáláson. A diagnózis: Migrén aura nélkül.  Gyógyszert nem kértem rá. Ha jött a migrén, 4 óránként váltakozva szedtem mexalent és aspirint de ez éppen csak csökkentette a fájdalmat. itt már volt egy apró jel, hogy az aspirin bevétele után elkezdtem kicsit taknyolni, de akkor még nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.

 

Megunva a szenvedést elkezdtem kicsit figyelni az életmódomat és jött a második furcsaság: ha csokoládét eszek, másnap jön a migrén. Minél erősebb csoki annál erősebb migrén. Ezt megírtam egy neurológusnak az orvostudakozón, aki azt mondta, van ilyen, kerüljem a csokit, gyógymódot nem tud, de azért kérdezzek meg egy allergológust. Akkor megkérdeztem őt: http://www.svabhegy.eu/?page_id=2130

 

Azonnal írta a diagnózist: hisztamin-intolerancia. Gyógymód nem létezik rá. Kerülnöm kell a hisztamint tartalmazó, a hisztamint felszabadító és a hisztamin lebomlását gátló ételeket. Elméletileg szinte mindent, viszont a gyakorlatban ki kell tapasztalnom, hogy milyen ételek/italok/gyógyszerek (pl az aszpirin a gyógyszerek közül a leginkább okoz álallergiát (hát ezért folyt az orrom a bevétele után )) provokálnak nekem fejfájást. Eddig ami bizonyítottan fejfájást okoz nekem: csokoládé, kakaó, fekete tea, sonka. Amit még tesztelek: joghurt, banán, eper stb...

 

A csokoládét, kakaót, fekete teát kiiktatva évek óta először volt egy gyógyszermentes hónapom. (igaz kétszer enyhén fájt a fejem, de nem kellette bevennem gyógyszert), aztán jött a húsvét és csak megkóstoltam a sonkát, jött is a migrén, ami jelenleg is tart :)

 

Elvileg a hisztamin intolerancia labor vizsgálatokkal igazolható de én már biztos vagyok benne, szóval nem kezdek egy újabb kivizsgálásba.

 

Remélem a hozzászólásommal talán 1-2 embernek segítettem, akik szintén hisztamin intoleranciával küszködnek, csak még nem tudnak róla.

 

 

gombóc63 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 363

Ezek szerint azért az Apranax segít? Régen próbáltam, nekem nem jött be. Az algopiryn/no spa egy ideig hébe-hóba működött, most már az se. Szörnyűűűű:-((( Nos várom a jelentkezésedet majd!

Előzmény: Henyaa (362)
Henyaa Creative Commons License 2014.04.17 0 0 362

Visszatérve amit elfelejtettem Apranax-ot szedek reggel és este 1db illetve délben 2db Algopyrin de ez csak akkor ha a fejfájás a reggeli adagtól sem múlik.Hányingerre meg B6 vitamin.Na meg ugye a sok víz!! (Ami egyre csökken).

Előzmény: Henyaa (361)
Henyaa Creative Commons License 2014.04.17 0 0 361

Rendben írok mindenképp! :-) Amúgy fokozatosan csökkentem a víz bevitelt és ráállok a napi 2 literre ami amúgy is kell.Tudom,hogy az sem jó ha sokat vedel az ember! :-)

Előzmény: gombóc63 (360)
gombóc63 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 360

Azért óvatosan azzal az 5 liter vízzel. Az nagyon sok, felhígul a véred, kihajt belőled fontos anyagokat és még okoz valamit, amire nem emlékszem. Egyszer láttam egy műsort abban mondták. Milyen gyógyszereket szedsz?

Kiváncsi vagyok találnak-e valamit az MRI-n. Ha nem felejted el írj!

Előzmény: Henyaa (359)
Henyaa Creative Commons License 2014.04.17 0 0 359

Igazad lett a röntgen negatív azaz minden rendben van.Jelenleg egy dologra jöttem rá,ha nem akarok egész nap a fejfájás miatt feküdni,megkell innom napi 5liter vizet minimum és a tüneteim megszűnnek!!!Persze a gyógyszereket szedtem reggel s este de most 2 napja elhagytam őket és lekopogom de működik és a fejem nem fáj!!!Amúgy a szemem rendben,de még egy érfestéses MRI és MRA vár rám májusban. 

Előzmény: gombóc63 (358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!