Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 491
Na, szóval kimaradt a link, ami még segített a választásban:
eujuicers
Előzmény: Törölt nick (490)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 490
Sziasztok!
lassan már egy hete, hogy tulajdonosai lettünk egy Catler je4010-es centrifugának.
Mivel nekem sokat segített a fórum a választásban, ezért leírom az eddigi tapasztalatainkat vele, meg azt is, hogy mik voltak a szempontok.

Szóval, a fent említett darab nem a legolcsóbbak közül való. Nálunk csak a centrifuga jöhetett szóba, mert leginkább olyasmire használjuk, amire ezek a legjobbak (gyorsan friss gyümölcslé előállítása)
Korábban már két centrifugánk is volt, az első, egy bolgár darab még vagy húsz évvel ezelőtt, és így visszatekintve meg kell mondanom, hogy a sok hátránya mellett sok előnye is volt. Igaz, hogy behemót volt, és formátlan, meg orrán-száján dőlt a lé, de viszonylag jó hatásfokkal dolgozott (erős volt a motorja), és a szita előtt volt egy szúnyoghálóra hasonlító csík, amit kivéve viszonylag könnyű volt tisztítani a szűrőjét. A legjobb az volt benne, amilyen szárazra tudta csavarni a pépet. (ami persze azért volt, mert nem volt péptartója, tehát a pép maradt a szűrőben, és így azt gyakran kellett tisztogatni.
Utána jött egy Moulinex Juice Vitae, ami ránézsére azt tudta, mint a valaha volt bolgár, csak modernebb dizájnnal, de aztán kevés használat után kiderült, hogy nem, mert valami tragikus egy szerkezet volt, nehezen tisztítható szűrővel, kis motorerővel.
Tehát bebizonyosodott, amit Ti is írtatok: nem éri meg olcsó gépet venni.

A mostani választás végére három jelölt maradt: sokáig gondolkodtam a Phillips 1861, a Moulinex ju650 meg eközött.
A Catlerben az vonzott, hogy nagyon erős a motorja, öt fokozata van a motornak, meg hatalmas adagolónyílása.
Kutakodtam a neten is, és két hasznos oldalt találtam:
Az egyik a , itt két típust árulnak (ezt, amiről itt megtudtam, hogy más piacokon a Breville vagy a Gastroback névre is hallgat), meg egy Magimix típust.
De elég használhatóan szedték össze a szempontokat a választáshoz, tehát az is használhatja, aki nem a fenti típusokból választana.
Illetve itt találtam egy olyan infot, hogy az egyik jelöltemet, a Phillips 1861-est már azért nem forgalmazzák, mert állandó garanciális problémáik voltak vele, és pl. 40mp-ként le kell állítani, mert a motor ennyi terhelést bír el egyhuzamban. (ha nem, akkor jönnek a hibák)
Nekem hasznosak voltak még a videók is, amiket a Catlerről találtam. Az első az egy összehasonlító videója, a másik meg egy Catler demo (mindkettő eujuciers-es)


Szóval, a catler lett a vége, és eddig, egy hetes napi használat után nem csalódtam benne. Bika a motorja, nagy mennyiségű gyümölcsöt tud kicsavarni rövid idő alatt. Takarítani is könnyű, elég csak elöblíteni a részeket, és kész is (kivéve a kosarat, amihez persze kell a kefe, de az sem vészes)
A maradék pép is viszonylag száraz, bár nem annyira, mint a valaha volt bolgár gépé, de épp az eujuicers írta le, hogy ez természetes, mert azok a gépek, amik kidobják a kosárba a pépet, nem tudják olyan szárazra csavarni.
Tisztán dolgozik, nem fröcsög, folyik, csak ott, ahol kell neki.
Ami hátránya talán, hogy nagyon nagy, kis konyhákban nem lehet a pulton hagyni, mert sok helyet foglal el (a péptartója pl. feleslegesen nagy, mert ötödig sincs, mire a leves kancsó már dugig van), és mivel viszonyt elég nehéz, nem hinném, hogy valaki naponta veszi elő, meg rakja el...
Pilchard Creative Commons License 2009.12.13 0 0 489
Sziasztok!


VAn valakinek ilyen gépe?
http://centralvill.hu/index.php?page=prodsheet&prod=3102600470
Pilchard Creative Commons License 2009.12.13 0 0 488
Sziasztok!


VAn valakinek ilyen gépe?
http://centralvill.hu/index.php?page=prodsheet∏=3102600470
Pilchard Creative Commons License 2009.12.13 0 0 487
Sziasztok!
Van valakinek ilyen gépe?
http://centralvill.hu/index.php?page=prodsheet&prod=3102600470
zratkay Creative Commons License 2009.11.21 0 0 486
Mennyi a Mo-i ara forintban? Az USA-ban 200 dollar.
Előzmény: Ácsi Milán (484)
zratkay Creative Commons License 2009.11.21 0 0 485
Mar ket eve (?) Hasznalom a Breville-t es nem tapasztaltam mast, mint a legjobb teljesitmenyt. Nagyon elegedett vagyok vele - nagyon szeretem!
Előzmény: Vairochana (482)
Ácsi Milán Creative Commons License 2009.11.10 0 0 484
Breville citrusfacsarót szeretnék venni. Sajnos, vagy nem szállítanak Magyarországra az USA-ból vagy horror-áron. Valaki tud valahol ilyet M.o.-n vagy Európában:
Kösz.
flBence Creative Commons License 2009.11.10 0 0 483
Van egy PowerJuiser gyümölcscentrifugám eladó, masszív, erős darab, egész almákat is bele lehet dobálni, kb. 5 kilós masina, új ára 150 euró volt Németországban. Sürgősen KP kéne érte, érdeklődni emailben benedek_csalog@yahoo.de Budapesten elvihető!
Vairochana Creative Commons License 2009.02.13 0 0 482

hát valami olyasmi van, hogy a centrifugális erők kifejtése közben van valami kis melegedés, talán forrósodásnak nem nevezném, de a folyamatos nagy fordultazsámú pörgés közben hőt ad le a cucc ( nem vagyok nagy fizikus)

 

a grínsztáros oldal ezt írja

 

CENTRIFUGÁLÁSI TECHNOLÓGIA

Breville PJE, L´equp Mini és a kereskedelmi facsarók többsége

Ezeknél a készülékeknél az összes nyersanyagot felszeleteljük és szétterítjük a forgó szűrőn. Ezekre a készülékekre a magas fordulatszám a jellemző, ami lehetővé teszi a centrifugális erő kihasználását. A lé a nyersanyagból átnyomódik a forgó szűrőn és a maradék rost automatikusan a gyűjtőtartályba kerül. A centrifugálási technológiával működő készülékek többnyire a gasztronómiai létesítményekben használatosak.

  • előnyök
    Valószínűleg a legnagyobb előnye a gyorsaság és a könnyen tisztíthatóság.
  • hátrányok
    A gyors fordulatszámnak köszönhetően a gyümölcslé minősége és tartóssága romlik. Ez az eljárás nem alkalmas a leveles zöldségek és gyógynövények facsarására
TWIN GEAR TECHNOLÓGIA - PRÉSEK

Angel juicer, Hippocrates, Green Star, Twin Health, ...

A készülékek általában rendelkeznek a "twin gear" technológiával. A préskerék két önálló fogas részből áll, amelyek kölcsönösen illeszkednek egymáshoz. Az alacsony fordulatszám miatt a behelyezett nyersanyagok préselése során a lé hő által vagy mechanikusan nem károsodik.

  • előnyök
    Maximális kihasználtság és a lé minősége. Az összes alapanyag tökéletes feldolgozása.
  • hátrányok
    Facsarás 30 perces intervallumokban.

Más:

A powerdzsúszerrel nekem nincsenek ilyen lé problémáim, de valóban oda kell figyelni, hogy jól oda legyen passzintva a rostoskosár, különben hátrafele kidobálja a rostokat. Nekem nem a lé csurog összevissza, csak a rostok kenődnek fel a falra :) ami egy céklánál elég vicces. Ja és ha nem pucolom ki a rostkosarat azonnal akkor meg bepenészedik. Az én általam alkalmazott technológia, hogy zacsit teszek a kosárba és akkor csak a zacsit dobom ki. A szétszedése nem egy leányálom, de sztem nem rosszabb mint a többieké, illetve az újabb verzió kisebb, állítólag halkabb és kevesebb alkatérszből áll- ezt láttam is.

 

 

 

 

Előzmény: ZsuR (481)
ZsuR Creative Commons License 2009.02.13 0 0 481
Hol forrosodik fel?
Előzmény: Vairochana (479)
harken Creative Commons License 2009.02.13 0 0 480
aha, turmixgép a jobbik fajtából, de így legalább minden benne marad a gyümölcsből. ha valaki ezt nem szereti, meg is szűrheti, én spec nem bánom, ha minden benne van. nézted a videókat? elég hamar ledarálja a gabonát, úgyhogy a gyümölcs nem lehet nagy ellenfél...
közben találtam egy olcsóbbat ezt

powerjuicerem nekem is van, nem tudom, hogy a régebbi-e, de ez is 30 körül volt, ausztriában vettem. az a nyűgöm, hogy állati macerás elmosni+ az egész konyha úszik a gyümölcslében ha beüzemelem.
Előzmény: Vairochana (479)
Vairochana Creative Commons License 2009.02.12 0 0 479

ez egy turmixgép, nem?

 

nekem van egy PowerJuicerem (a régi, a nagyobb) , abba konkértan bele tudok dobni egy egész céklagumót, vagy egy köteg répát, zellert egészben  és secperc kicentrizi belőle a levet, száraz rostok meg hátra. Sztem, az jó gép, bivalyerős csak mióta bebeszélték nekem, hogy felsorrósodik és szétzúzza az enzimek nagy részét nem tudok nyugodni : ))) pedig egész kis komoly szerkezet, ráadáusl 30e-ért

 

 

Előzmény: harken (478)
harken Creative Commons License 2009.02.11 0 0 478
...ha tudnék linkelni...
http://www.blendtec.com/TotalBlender-White.aspx#

ez
harken Creative Commons License 2009.02.11 0 0 477
nnna, kiderítettem, az lesz az én gépem

ZsuR Creative Commons License 2009.02.11 0 0 476
Mostanaban egyre tobb az olyan gep, amin akar egy egesz kozepes almat is le lehet tolni... ami nem csak a bemeno nyilast jeloli, hanem a gep erejet is. Erdemes odafigyelni ra.


Előzmény: harken (474)
Vairochana Creative Commons License 2009.02.11 0 0 475

Igen, közben én is azt hallottam, hogy a Green star a legjobb a prés soroztaban, csak annakmeg elég borsos az ára.

Ha jól láttam a Green Star-nak sem túl nagy a betöltőnyílása, de erősebb mint a Lexen és több levet présel talán?

Ami még tetszik az a fagyi funkció, mármint a fagyasztott gyümölcsök átpréselhetőek rajta, vagy a búzafűlé préselése. Bár a kis műanyag présemmel nagyon jól elműködök :)

Előzmény: harken (474)
harken Creative Commons License 2009.02.08 0 0 474
én most vettem, de küldöm is vissza...nekem nem jött be, lassú, nagyon picire kell vágni a gyümölcsöket (4 centis a betöltő nyílás) sátöbbi...van külön centrifugám+présem is. Úgy jobb szvsz.

Ízre semmi különbség, állagot beállíthatod magadnak, mert a gép elején jön a 'forgács' alul pedig a lé, ami átmegy egy szitán, a sűrűje pedig fennakad rajta. Namost annyi sűrűt keversz a léhez, amennyi jólesik.

Amit ez tud, azt megcsinálod egy turmixgéppel is, kivéve talán a mogyoróvaj készítést.
Persze ha valaki minden reggel frissen présel búzafüvet, okkor oké.

Ápropó, külföldön jártam, és a képen látható, gyümölcsökből készült levet ittam. Elfelejtettem megkérdezni, milyen géppel készítették, amit annál is inkább sajnálok, mert azóta sem ittam ilyen finomat. Véletlenül nem tudja valaki milyen géppel készíthették? +
Az állaga elég sűrű volt, látható is, hogy nem folynak össze a különböző színek, ezért gondolom, hogy nem centrifugán préselték...a piros görögdinnye, a fehér ha jól emlékszem banán, a zöld kiwi, a sárga ananász volt. Mondjuk ezzel nem túl sokat segítettem, de hátha...
Előzmény: Vairochana (473)
Vairochana Creative Commons License 2009.01.31 0 0 473

én erre gondoltam:

http://biobarlang.hu/shop_artdet.php?shop_id=2330&cikk=gep_0001

ez az elektromos változata

 

Mechanikusom már van, de szeretnék egy gépi gyümölcsprést. Centrifugám is van, annál eléggé fő és pozitív szempont hogy szinte az tolsó cseppig kifacsarja még a céklát is. Viszont állítólag a prések kíméletesebbek a zöldséghez, de ha nem muszáj nem költenék hiába további kütyüre.

Még arra lennék kíváncsi hogy van-e olyan aki  kipróbálta mi a különbség egy centrifuga és egy prés között ízre, állagra, bizonyítható dolgok szempontjából, stb?

Bandimacs Creative Commons License 2009.01.31 0 0 472
Lehet ezt itthon is kapni, 14.000 Ft-ért.

http://biobarlang.hu/shop_artdet.php?shop_id=2330&cikk=gep_0002

Ez nem annyira gyümölcsprés vagy centrifuga, hanem inkább zöld levelek préselésére való. Ha gyümölcslevet szeretnél csinálni, arra a gyümicentrifuga való.
Előzmény: Vairochana (471)
Vairochana Creative Commons License 2009.01.31 0 0 471
Valakinek van tapasztalata a Lexen feliratú Healthy Juicerrről? Egy plázában láttam a bioboltban 60e forintért. Ugyanaz árulja mint a green star, de fele annyiba kerül. Viszont az amazonon áttam egy olyan hozzászólást hogy "low yield". Nomost azért annyira nem olcsó, de jó lenne kedvező áron gyümölcsprést kapni. 
ninon222 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 470

Sziasztok!

 

Segítsen már valaki, ha tud egy orosz gyümölcscentrifugát keresek, nagyon fontos lenne. Köszi

ZsuR Creative Commons License 2009.01.11 0 0 469
Nem rostos....
Előzmény: viszkik (468)
viszkik Creative Commons License 2009.01.11 0 0 468
Nem, befőzésre nem használnám, nem vagyok az a lekváros fajta :)

Az viszont érdekelne hogy Almából milyen lé jön ki egy átlag centriből? erősen rostos (mint pl egy őszilé), közepesen, vagy csak éppen zavaros?

Meg a többi gyümölcsnél mi a heélyzet? mennyire rostos, darabos?
Előzmény: Bandimacs (460)
ZsuR Creative Commons License 2008.12.28 0 0 467
Sajnos en rossz helyen lakom - az ananaszt itt is melegebb helyrol hozzak...

Sajnos egyre ritkabb a friss, normalisan erett gyumolcs.
Előzmény: Bandimacs (466)
Bandimacs Creative Commons License 2008.12.28 0 0 466
Erre mondta a kisróka: semmi sem tökéletes :)
Az ananász viszont - gondolom - Nálatok a veteményesben megterem, nálunk az ablakban dísznövényként is kornyadozik :)

Az import cuccok nálunk is elég vacakok, szépek de nincs olyan ízük, mint ami a mi földünkben fejlődik és a mi Napunk süt rá...
Előzmény: ZsuR (465)
ZsuR Creative Commons License 2008.12.28 0 0 465
De van - csak az erettsegi fokaval van baj. Sargabarack es meggy nincs. Ha van sargabarack, azt arany aron adjak - es zold... Meggyet meg nem lattam frissen.

Eper szokott lenni, de azt annyira szeretem frissen, hogy meg sem kiserlem a befozest vagy centrifugalast.
Malna szinten draga... es ha friss, finom, az is elfogy malnakent :)).
Előzmény: Bandimacs (464)
Bandimacs Creative Commons License 2008.12.28 0 0 464
Én a helybéli piacon szereztem be nyáron az alapanyagot, az epret és a málnát rekeszben árulták, 2,5 kg volt egy rekesz. Isteni volt az illata hazafelé a kocsiban. Kellett pótlást is venni, mert az első adag majdnem "lábon" csak úgy cukrozva elfogyott. Akkor próbáltam ki lecentrizve ivólének is... hát az egy csoda volt - de tényleg ! Következő héten vettem meg újra a befőzni való mennyiséget :)
Nálatok nincs piac ? Vagy ezek a gyümölcsök arrafelé nem teremnek meg ?
Egrest én is tettem el, idén először, jól sikerült de az csak próba mennyiség volt ... már elfogyott.
Előzmény: ZsuR (463)
ZsuR Creative Commons License 2008.12.28 0 0 463
Egeszen addig szerettelek, amig a saragabarack lekvart nem emlitetted... az mar sok volt szegeny lelkemnek... pedig a malna is nagy kedvenc... nagyon nagy. Annyira, hogy maggal egyutt is szeretem...
A nagynenem oszibarack lekvart is szokott csinalni... meg egrest. Hogy a meggyrol ne is beszeljek.
Az Anyu csak sargabarackot es meggyet... lehet innen a ragaszkodasom???





No meg erre nincs is jofele nyersanyag befozeshez...micsoda orszag ez....
Előzmény: Bandimacs (462)
Bandimacs Creative Commons License 2008.12.28 0 0 462
Tudod, a szükség nagy úr :)
Itthon nem lehet jó minőségű, igazi illatos lekvárt kapni - megfizethető áron - ezért aztán 2-3 éve újra nekiálltam befőzni. Általában sárgabarackot sárgadinnyével vegyesen, málnát, ribizlit és cseresznye+meggy vegyes lekvárt csinálok. Mert ugye, a palacsintába, tejberizshez, tejbegrízhez és a tejszínes tortakrémekhez dukál a jó dzsem.
Ha felbontok egy málna dzsemet - az egész konyha tele lesz a friss málna illattal - persze, a palacsinta is, amibe beleteszem :)
És a centri jóvoltából nem is olyan nagy meló .
Előzmény: ZsuR (461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!