Keresés

Részletes keresés

Chilio Creative Commons License 2014.12.26 0 0 13781

Nálam 'Romus' sárga paradicsom mag van készleten, ami közepes méretű, folyton növő, jól termő fajta.

(Lugast igényel)

Sárgulás után már puha, kásás húsa van, friss fogyasztásra kiváló, és esetleg passzírozni is lehet,

paradicsomlének, szósznak.

 

('Sárga körte' koktélparadicsom mag is van.)

Előzmény: vizerg (13779)
beetee Creative Commons License 2014.12.26 0 0 13780

Mit értesz befőző alatt?

Van Lemon Boy (keress rá) magom. Nagygyümölcsű, húsos, kevés levű, determinált/féldeterminált növekedésű. Kicsit savas nálam. Elég jó hozamú nálam. De egy kicsit érzékenyebb a betegségekre (szintén nálam, a többi fajtámhoz képest...)

Ha érdekel, írj mailt.

Nem kérek semmit, esetleg csere, ha van valami érdekességed, de igazából tele vagyok bevált fajtákkal, évente párat, ha ki tudok próbálni...

Előzmény: vizerg (13779)
vizerg Creative Commons License 2014.12.26 0 0 13779

Bevált sárga befőző paradicsom magot keresek megvételre, vagy érdekelne, ha van valakinek bármilyen bevált fajtája.

Iszka Creative Commons License 2014.12.25 0 0 13778

Sziasztok!

 

Kellemes Ünnepeket!

 

Van néhány chili és paradicsom magom.

 

Nézzétek meg őket:

 

http://olx.hu/hirdetesek/hirdeto/imoT/

 

jel1 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 13777

úgy lesz akkor :D mag az mindenképp :)

hajtás meg túléli szerintem simán :P mi problémája lenne? :o

 

decembert megvárom még tényleg, mert úgy értékesebb :D

Előzmény: 55judit (13776)
55judit Creative Commons License 2014.11.29 0 0 13776

U i.:  Szedd le azt a paradicsomot még ma ami már elérte a kifejlett méretet, nem baj ha zöld, lakásban be fog pirosodni. Ha olyan is van ami már színesedik, az napokon belül érett lesz. :)

Előzmény: jel1 (13774)
55judit Creative Commons License 2014.11.29 0 0 13775

Még nem volt nálatok olyan hideg, hogy megcsípje a paradicsomot. Egyes növények nálunk is még csak most hullatják a leveleket. Pl. Indián banán.

nem fogja a telet átvészelni a hajtás amit levennél, helyette ültess magot leghamarabb február közepe táján. Előbb nem érdemes. Sőt a fény hiánya miatt még akkor se nagyon. De ha sietsz, próba-szerencse ! :)

 

Jó kertészkedést, sok sikert !

Előzmény: jel1 (13774)
jel1 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 13774

nekem még most is van egy koktél növényem a szabadban, és nem akar meghalni :D lassan beérik rajta a paradicsom :D narancs színű :D már 1 hónapja leszartam az egészet, hogy már hideg van :D de nagyon örülök neki, hogy így bírja :D megvárom, a decembert, aztán jöhet a szüret, itt bent meg majd megérik rendesen :D Annyi sok törődés és szeretet van a kis növénykémben.. 1 hónapja szarok rá, és még most is hálálkodik nekem! :)))))) SZERETEEEM! :)

pedig már biztosan fagyott is párszor :D

 

de amúgy mennyire normális, hogy bírja? Ez az első paradicsomom amúgy :D szóval nem tudom... :D

 

meg lehet török belőle, és a padláson vízben meggyökerezik, túléltetem vele a telet :D ilyet lehet? :D

aztán jövőre meg gyártja nekem a finomságot megint :3

Chilio Creative Commons License 2014.11.25 0 0 13773

Végre megjöttek az olasz szószparadicsom magjaim is. (Nagy nehezen, szinte lehetetlen szerezni)

Rio Fuego.

Kíváncsi leszek, tényleg olyan jó lesz-e, mint amilyennek írják. :)

Pár szemet tudok eladni, ha kell valakinek.

 

(Van még készleten rengeteg 'Romus' sárga paradicsom magom is, meg néhány 'Sárga körte' koktélparadicsom magom is. Ha érdekel valakit, írjatok e-mailt.)

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 13772

Nekem a bálamadzag keletkezett, másik lehetőség, hogy kidobom... :)

Előzmény: Mariska néni (13771)
Mariska néni Creative Commons License 2014.10.15 0 0 13771

Nekem is kínáltak bálamadzagot ingyen, de amikor megláttam a színét, maradtam inkább  a kapható sötétzöld kötözőnél, aminek olyan színe van, mint az uborkahálónak. Na persze, az is műanyag...

Előzmény: Törölt nick (13770)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 13770

Ez érthető... :) Én, ahol nincs lugasom, ott potomért vehető kiszanált bramach lécekből fűrészelt karókat használok, már vagy 5 éve bírják, igaz, mindig törik egy-kettő, de a földbe ritkán törik bele, inkább csak a leütés előtti próbakor szoktak. Már nincs sok a kezdeti 200-ból - a félbetörtek mennek a gyalogpari meg a paprika mellé. Tavasszal tömény rezes-kénes permettel átmosom őket, a földbe kerülő részt meg ebbe áztatom, úgy kevésbé korhad. A műanyag karókat is le kell majd mosni vagy ezzel, vagy tömény hipóval, de legalább nem fognak eltörni.

Nekem különben már a saját kertemmel is gondom van, mert a paradicsomlugasokban használt bálamadzagokat alkalmazok, ami csúnya, fehér meg kék. Nem komálom a műanyagot, a lehető legkevésbé sem természetes. Erre meg az eprek talaja is fóliázva vagyon, nincs elég szalmám. Kész... :D De az ember azzal termel, amije van.

Előzmény: Mariska néni (13769)
Mariska néni Creative Commons License 2014.10.14 0 0 13769

Annyira nem imádom a fa karók korhadását. Idén is beletörtem párat kihúzáskor és elég nehéz, ha nem lehetetlen rendesen letisztítani - ilyen fitoftórás évben meg egyáltalán nem megnyugtató. Ez az újrahasznosított műanyagból készült karó pedig színében eléggé beleolvad a környezetbe, szezon végén slaggal lemosató és engem egyáltalán nem zavar, ha mások szocreál beütést vizionálnak - nekem teccik:)))

Előzmény: Törölt nick (13767)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2014.10.13 0 0 13768

Eddig még nálam sem volt olyan, hogy ne a fagy vigye el a paradicsomot...hiába permeteztem kétszer, a szeptemberi eső után vége lett, még a Black Prince és persze a koktélok bírják jobban (ezekből még van).

Közben a még fagyérzékenyebb paprikák egy-két vírusos példánytól eltekintve még teremnek, sőt a padlizsán teljesen zöld, virágzik és bébi lila fiókái vannak, a cukkini virágzik és szedjük stb...élvezik a 24 fokot

Előzmény: somolya (13763)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 13767

A korhadó fának van egy bája, az ilyen műanyag megoldásoknak pedig van egy kis poszt-szocreál beütése... :D

Előzmény: Mariska néni (13761)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 13766

Nekem a fóti gerezdes permetezés nélkül is kibírta október elejéig, a CBNorától kapott koktélparadicsomon pedig a teljesen meghalt növényről is ízletes bogyókat szedtünk még ugyanaddig. Ellenálló fajtákat kell telepíteni. Habár a Korallról nem mondok le, inkább jobban próbálom majd védeni.

Előzmény: somolya (13763)
TINTUS Creative Commons License 2014.10.13 0 0 13765

Nincs jobb ötlet a tudomány jelenlegi állása szerint  még nem tudjuk országonként szabályozni az időjárást.....muszáj permetezni.

Előzmény: somolya (13763)
GIL111 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 13764

Nekem is elvitte mindet, de a a Schott-on csodával határos módon az elmúlt napok beérlelték az elszáradt növények tetején maradt még egészséges zöld parikat. :)

somolya Creative Commons License 2014.10.12 0 0 13763

A paradicsomvész miatt nekem szeptember közepéig tartott ki, amelyikre rézoxikloriddal permeteztem. A többi még addig sem. :-(
Régi szép idők, amikor csak a fagy vitte el őket!
Úgy tűnik jövőre be kell vetni felszívódó szereket (amistar stb.)
Van valakinek jobb ötlete? Szívesen venném.

Előzmény: Andrea555 (13725)
Andrea555 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 13762
Mariska néni Creative Commons License 2014.09.19 0 0 13761

Hát ilyen takaros csomagban küldték. Nagyon könnyű beütni, ötszög alakú, belül üreges. Úgy tűnik, jó stabil lesz és kicsivel szebben fog kinézni, mint a korhadó fa karóim.

 

 

 

Előzmény: Mariska néni (13760)
Mariska néni Creative Commons License 2014.09.17 0 0 13760

Enyém megérkezett, egyelőre kötegben van, ma viszem ki. Majd kipróbálom és beszámolok.

Előzmény: Lora1213 (13758)
GIL111 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 13759

A terra-kert.hu - n valaki azt írta, hogy évek óta használja és nincs vele gond

Előzmény: Lora1213 (13758)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 13758

Kérem ha megérkezik a műanyagkaró, írjátok már be milyennek látszik.

 Elég erős -e paradicsomkarónak is, vagy csak virág mellé alkalmas.

Mariska néni Creative Commons License 2014.09.15 0 0 13757

Az erkélyről a Kis-Duna látszik (illetve látszana, ha az erkély felső korlátja éppen nem takarná), Csepel felől nézve. A kert Halásztelken van, fél órányira innen. Az ACE-55-ből nem szoktam magot szedni, pedig nem hibrid. Biztosra akarok menni, azt minden évben megveszem a Royal Sluis-től. Amiből idén magot szedtem: szív paradicsom, paprika alakú, Osu Blue, Patvarci szőlőszem, Lemon boy, Schott szív. Kellene majd még a Mexikói mézből és a kecskeméti SM-ből, ha el nem rohadtak közben, mert egy hete már, hogy nem láttam őket:)

Előzmény: kedvescimbora vagyok (13756)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13756

Mariska néni,

két kérdésem van:

1 Az erkélyedről szép szellős tájat lehet látni. Hol laksz és hol van a kerted?

2. Szoktál-e magot fogni a paradicsomokról és ha igen melyikről?

Előzmény: Mariska néni (13755)
Mariska néni Creative Commons License 2014.09.10 0 0 13755

Az ACE-ből ültetem sok éve a legtöbbet, ez befőzni és enni is nálunk a kedvenc. Nem szokott megbetegedni, most is szép egészséges, pedig tőle nem messze a ZKI-s SM szára már nálam is kezd feketedni. A terméseknek ennél sincs még bajuk.  A többiek is (paprika alakú, SM lungo, Osu, koktélok) még elég jól tartották magukat, amikor utoljára láttam őket tegnapelőtt. Nálam minden szabadföldi, nincs fóliám, csak palántanevelésre tavasszal.

Előzmény: TINTUS (13754)
TINTUS Creative Commons License 2014.09.10 0 0 13754

Mariskám az ACE paradicsom mennyire kényes? szabadföldi tapasztalatod van vele vagy fóliás is?

Előzmény: Mariska néni (13753)
Mariska néni Creative Commons License 2014.09.10 0 0 13753

A magasaknak van kiépített támrendszer, a műanyagból 150-es rendeltem: ACE és egyéb alacsonyak, valamint a kápia és a fűszerpaprika részére. Ebből én is leszedtem a második adagot, szépen látszik már, mennyit száradt az első:

 

Csak sajnos, nincs fedett terasz (panel), ezért este be kell hordani, mert itt a Duna-parton reggel elég sok a pára. Bent a a fűtéscsöveken lógnak.

Előzmény: TINTUS (13752)
TINTUS Creative Commons License 2014.09.10 0 0 13752

A KAPTUR kápiához meg a cecil-hez kevés a 2 méteres mert leverve csak 170 centi s nekem már magasabbak az említettek közül páran......

Előzmény: Mariska néni (13746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!