Keresés

Részletes keresés

atom. Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39113

Megelőztél :). A lassú szekció képviseletében ezzel teljesen egyetértek. Viszont nem kell és nem szabad a 3:30-as "nyomás" miatt elrohanni az elejét, meg kell őrizni egy jó saját ritmust, az emelkedőket nyugodtan gyalogolni ha úgy esik jól, s élvezni az utat. Hajrá!

Előzmény: ef zé (39111)
atom. Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39112

Rossz szokás. Lerosszokásozni azt, aki elmondja a véleményét akkor is, ha nem egyezik a tieddel. Meggyőztél. Eztentúl többször fogok írni ide.

 

 

Előzmény: laprag (39104)
ef zé Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39111

Ne vicceljetek mar, kicsit tokosebben hozzaalni nem kell tulmisztifikalni mar a szintidot.

Sirok-Kekesre 3.30 teljesen korrekt. Meg en is felertem tavaly, pedig 2x fejrealltam felfeleee!!! :)

Ebbe a szintidobe nnaaagyon naaggyon sok tempos seta belefer! Piknikezes, szendvicsezes talan nem, de felkeszulten nem fog megszakadni a delikvens es siman feler. Nem is illik megszakadni, hiszen ez a bemelegites, utan kezded igazan elvezni amikor atbuksz Kekesen... Ajj barcsak ott lehetnek.. Az tturaval kozos elso rendezesen 2010-ben vegig fenykepezgettem a Sirok-Kekes szakaszt is es bar az rovidebb volt asszem, de igy is megvolt 3 ora alatt es nem csak azert mert olyan fasza gyerek vagyok :) Van ott sok kocoghato resz.

carlos80 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39110

Ha készülök egy versenyre, egy célra, nem a szintidő lesz a behatároló. A szintidő nem azért van, hogy centizgessük. Olyan ember ne álljon rajthoz, aki nem képes 9 óra körüli időre ideális körülmények között. A plusz egy óra tartalék, arra az esetre, ha eléheznénk, begörcsölne a lábunk, hirtelen megváltozik az időjárás...stb. vagy ha úgy vesszük, egy szándékos szűrő: nem akarunk olyan emebereket tovább engedni, akik nem képesek ezt a limitet teljesíteni.

Előzmény: zoncsi (39105)
kertitraktor Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39109

"Ha valaki úgy gondolja, hogy a kiírás megfelel neki (pénz, feltételek, stb) akkor elindul, ha nem tetszik neki, akkor nem."

 

szerintem is. ezért választottam a TT-t.

Előzmény: laprag (39104)
Csóványos Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39108

Ez azt jelntheti, hogy  ha valamit elhetározunk, akkor abból nem engedünk semmi körülmények között.  Tehát véleményt lerírni célszerű, pláne, ha jön /jött/ rá értelmes válasz.  Szerintem ez a beírásod sem volt szerencsés . -Hasonlóan a tavaly év végihez.

Előzmény: laprag (39104)
-Mariann- Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39107

Csak szólok, hogy Te velem jössz egy autóban.

:))))

Előzmény: zoncsi (39105)
-Mariann- Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39106

Azért sem félek! :) Sőt már várom!

 

 

Tény, hogy nem lesz ott egy Pali bá a ponton, meg egy Druskó Zsófi sem mögöttem. (Máshol fog nagyon futni! Szurkolok neki!)

Zsófi azt üzente képzeljem magam mögé. :D 

 

Majd Téged is a pontra képzellek.

 

 

Előzmény: laprag (39094)
zoncsi Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39105

Ha egy kiforrott verseny alaposan átgondolt, többször kipróbálta szabályrendszeréről van szó, egyetértek.

Itt azonban 2. rendezésről van szó, és szerintem még lehet finomítani a szabályokon. Senkinek nem esik baja, szerintem a szervezők se veszik rossz néven - vagy legalábbis nem kellene - ha elmondjuk a véleményünket.

Nekem pl. az volt az érzésem, hogy a szintidő még a régi MB hozománya, és nem ártana átgondolni. Természetesen a rendezőké a végső szó, vagy helyt adnak az észrevételeknek, vagy nem. Nyilván olyan szempontok is lehetnek, amire nekünk, nem szervezőknek nincs rálátásunk. Hogy pl. a kékesi pont személyzete esetleg oda kell, hogy érjen Keresztesre. De ha nincsenek ilyen szempontok, akkor számomra fölösleges megszorítás a 3:30-as Kékesi szintidő. Én a Hanákon onnan 5 óra alatt értem be. Ha most 4 óra alatt hozom Kékest (nem úgy akarom :), akkor is meg tudom csinálni az egészet szintidő alatt.

És, ami Carlos írt, hogy 3 részre osztva számolták ki a szintidőt, azért nem teljesen kóser módszer. Mindannyian tudjuk, hogy a Sirok - Kékes (21, 5 km Pepe és Manbo szerint!) nem ugyanaz, mint a Kékes utáni szakasz fele.

De hangsúlyozom, én elméletileg fejtegetek itt, eszem ágában sincs az 1. részidővel versengeni. Azért sajnos persze ez is benne van a pakliban.

Előzmény: laprag (39104)
laprag Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39104

Rossz szokás!

 

Van egy versenykiírás és sokan észrevételt tesznek mi-miért van és nem is úgy kellene!

 

Helytelen!

 

Ha valaki úgy gondolja, hogy a kiírás megfelel neki (pénz, feltételek, stb) akkor elindul, ha nem tetszik neki, akkor nem.

 

Ennyi!!!

 

 

Előzmény: carlos80 (39096)
laprag Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39103

KOPI ZOLI !!!

 

Email címet kérek !!!

 

polgar.pal@bsesport.hu  -ra

Csóványos Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39102

Elismerem, hogy sokan jobban értenek ehhez e témához, mint én . A T 100-nál a szintidő 18-ról 17 órára csökkent, erre céloztam. Ennél a versenynél pedig , ha jól olvastam, azt sem tudták sokan biztosan, hogy hol lesznek a váltópontok.  Tehát kissé kialakulatlannak tűnt,  illetve alakíthatónak, ezért hozakodtam elő az ötlettel.  A hétvégi versennyel kapcsolatban nem a szintidőn vitatkoztam, hanem a részszintidőn.

Előzmény: DonRazzino (39101)
DonRazzino Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39101

Még jó, hogy frissítettem az oldalt, így visszatörlöm a kommentem nagyrészét. A lényeg itt van: " A szabályokat a szervezők hozzák, a szintidőket ők állapítják meg.

Az jelentkezik, aki ezeket elfogadja, vagy mondhatnám fordítva is, aki jelentkezik elfogadja a szabályokat."

 

Carlos: Én csak mint észrevételt tettem hozzá, hogy az egész táv 5.9-es átlagot kíván, a Kékesre (21,9 km 1470 m szint) meg 6.3-al kell felvenni. Ez, mivel még nem voltam soha ezen a pályán, engem(!) aggaszt. De legalább itt a feladat előttem, amit meg kell oldani.

 

Csóványos: Szerintem nem baj, hogy az általad említett futóversenyeken(!) nekünk gyalogosoknak szigorúnak tűnnek a szintidők. Én személy szerint pont ezért választottam életem első Mátrabércének a futó változatot, hogy valami plusz kihívás is legyen benne. Ez a harmadik TT szezonom, de még soha nem néztem meg, hogy egy adott túrán mennyi a szintidő. Most lesz miért nyomni neki felfelé. :-). A T100-ról még annyit, hogy legalább 20 db százas+ tt van a naptárban 24 óra feletti szintidővel. Lehet választani. Vannak akiknek a Kinizsi 24 órája kevés, mégsincs apelláta. 

Előzmény: -Mariann- (39097)
Csóványos Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39100

Csak úgy szóltam bele -majdnem - mint a vízilabda válogatott összeállításába. Szerintem  kaptam egy logikus és értelmes választ.  -hatos iram- . Kiváncsi leszek azért, hogy  a mezőny végén lesz-e olyan, aki 9 és fél órán kívül ér be.

Előzmény: carlos80 (39096)
-Mariann- Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39099

(Már előbb megírtam, csak most tudtam elküldeni.. )

Előzmény: -Mariann- (39098)
-Mariann- Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39098

Látom közben az egyik szervező is írt. :)
(Akkor most tényleg nem lepődök meg. :D)

Előzmény: carlos80 (39096)
-Mariann- Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39097

Nem lepődnék meg ha a szervezők ezt válaszolnák:

Előző héten volt a TT (MB)

 

Az egy dolog, hogy én olyan típus vagyok, ha van egy szabály, egy szintidő, akkor azt igyekszek teljesíteni, arra felkészülni, mintsem a szintidőn "alkudozni".

 

Tudom, hogy az is cél, hogy minél több terepfutó legyen és vegyen részt ezeken a versenyeken. Sőt én is csak "mazsola" vagyok és még nagyban megy az "ismerkedés"/ "barátkozás".

De akkor sem baj, ha "szigorúak" a szintidőkben. Van cél, van miért, hova fejlődni, motiváció. Én így látom.

 

Ha egyéniben indulnék, vagy én futnám az elejét és tartanék attól, hogy nem lesz meg a 3:30-as szintidőn belül, el sem indulnék.

Vagy ha mégis, de nem értem el, akkor az egy visszajelzés, hogy nem voltam eléggé felkészülve és tovább(és/vagy még jobban) kell edzenem. (De még felkészülten is közbejöhet bármi, tudom.)

Ezeket meg tudni kell kezelni és nem a szintidőn mélázni.

 

A szabályokat a szervezők hozzák, a szintidőket ők állapítják meg.

Az jelentkezik, aki ezeket elfogadja, vagy mondhatnám fordítva is, aki jelentkezik elfogadja a szabályokat.

Szerintem váltóban sem ciki indulni, én most így döntöttem (Olival egyeztetve),  pár hónapja még akartam a teljesen - ezt megbeszéltük, hogy nem; majd úgy volt, hogy csak TT-re megyek a Hanákra, aztán jött az öltet és Kata ajánlata, hogy szívesen indulna velem váltóban.

 

És most már TT-kre is elmegyek- tudom mondtam olyat az elején, hogy én nem fogok v. akarok TT-re menni, csak versenyre - Femina haragudott is rám emiatt. :))) Ez időközben változott.

 

Ez még jó is, hogy a TT ugyanott megy egy héttel korábban, ahol a verseny, tehát lehetett dönteni, mérlegelni ki melyiken indul.

 

Jövőre majd indulok a teljesen (a versenyen), ha kitartó leszek addig és felkészült is. :)

(De kíváncsiágból bárkivel szívesen elmegyek az év hátralévő részében, aki még az utat is tudja :), akár csak Kékesig egyszer, hogy ne csak a szám járjon és szerezzek tapasztalatot, meg végig is egyszer.)

 

 

Ez csak az én véleményem, én így gondolkodok. Természetsen megértem, hogy mindenki más, ahány ember annyi vélemény, gondolkodás.
 

Előzmény: Csóványos (39095)
carlos80 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39096

 

Tudom, hogy ezen sokan felhördülnek, de nem fogunk törődni a "hátsó fertállyal". Van egy adott szintidő és egy megkövetelt tempó. A mezőny nagy része lassul, fárad a verseny folyamán, nem pedig gyorsul, a zárások is eszerint lettek meghatározva, egy egyenletes 6 km/h-s tempóra. A 6 km/h-s tempót pedig jó pár gyalogos képes csak gyaloglással teljesíteni, ez pedig egy futóverseny. Ha az lenne a célunk, hogy mindenki célba érjen, akkor nem is írnánk ki szintidőt. Ettől vagyunk Mátrabérc-terepfutás, nem pedig Mátrabérc teljesítménytúra.

 

Mindenki legyen tisztába vele, hogy milyen felkészülést kíván a verseny teljesítése, és aszerint vágjon neki.  Felkészülni kell, nem pedig a szintidő emeléséért lobbizni.

 

Carlos

 

Előzmény: Csóványos (39095)
Csóványos Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39095

Szerintem is túl szgorú a 3 és félótrás limit a Kékesig.   Ezt támaszthatja az alá, ha nem lesz 9 és félórán túli beérkező. Persze az is lehet, hogy lesz olyan, aki úgy elfárad a 3 óra 25 perces felérkezéstől, hogy kicsúszik a 10 órából.  Mérlegelni kellene , mert pl a 4  órás limitidő túl laza,, ideálisnak tűnik a 3  óra 45 perc.  Jó lenne, ha a hátsó fertállyal is törődnének, sajnos olyan irányba mennek a dolgok, hogy erre egyre kevésbé kerül sor /pl BéPoBu, Terep 100/.

Előzmény: DonRazzino (39089)
laprag Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39094

Pedig jobb ha félsz, sőt reszkess!!!

Egyszercsak jön egy dombocska és jól fejbe vág.

Előzmény: -Mariann- (39093)
-Mariann- Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39093

Még sosem voltam Mátrabércen, de még futni sem a Mátrában. Csupa "rémhíreket", meg olyanokat hallok, amitől néha úgy érzem "félnem kellene" (?) tőle.

Nem tudom, valahogy én nem aggódok mégsem.

Odamegyünk, megcsináljuk! 

 

Persze én könnyen beszélek, mert váltóban indulunk és bízok a csapattársamban is! :D Ő megy Galyáig -  menni fog neki Kékes időn belül, biztos vagyok benne.

Magamban is bíznék, hogy benne lennék a szintidőben, ha enyém lenne az eleje. (Mi most úgy áltunk fel, hogy kihasználjuk erősségeinket. :) )   Nem indulunk neki aggódva! Oké?!

 

 

Fejben készülök az én szakaszomra, aztán meglátom mi vár rám, hogy oldom meg, edzői jótanácsokat betartva. :)

 

Hajrá mindenkinek vasárnap!

 

 

Előzmény: DonRazzino (39089)
piedcat Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39092

A "hátsó szekció" nevében köszi a lobbizást. :)

Előzmény: Lúdtalp (39090)
Lúdtalp Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39091

Az itiner ennél még optimistább, de ez országos titok. :)

Előzmény: kimmelpeter (39087)
Lúdtalp Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39090

Köszi!

 

Szó se róla, a remélt teljesítés értékét/rangját óvja, ha nem kell a rugalmasságra hagyatkozni, de mentálisan mégis jó egy kis vésztarcsit érezni. Ezért "lobbiztam" kicsit.

 

 

 

Előzmény: carlos80 (39085)
DonRazzino Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39089

Én egy nemrég kiújúlt és még nem 100%-osan gyógyult ficam miatt nem sok futást tervezek. Tisztában vagyok a "gyaloglási képességeimmel", idén már több mint 1200 km van a lábamban. Azért döntöttem az indulás mellett, mert meggyőződésem, hogy 10 óra alatt végig tudok menni. De a 6.3-as megkövetelt átlag a Kékesig, engem is aggaszt egy kicsit. Az a baj, hogy Carlosnak van igaza: ez egy futóverseny, itt futni kell...

Előzmény: norb29 (39088)
norb29 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39088

Úgy emlékszem, amikor 10:41-es mátrbércem volt és talán amikor 10 órás, akkor olyan 3:45 körül voltam kékesen, bár lehet hülyeséget írok.

Előzmény: kimmelpeter (39087)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.04.18 0 0 39087

Szerintem, szinte gyalog behúzható 6:00-6:15 alatt Kékestől.

Előzmény: Lúdtalp (39083)
TOPfutó007 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 39086

meg kell bőrözni!

Előzmény: bandrás61 (39080)
carlos80 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 39085

Remélhetőleg Kékesen leszek és 3:30 után nem lesz hol csipogni.....valaki nem is olyan rég azt írta, hogy a szabályok mindenkire érvényesek és be kell tartani....

 

De a viccet félretéve, van egyfajta rugalmasság, de ha 4 óra lenne a szintidő, akkor a 4.15-el felérőt is engedjük tovább...

 

Előzmény: Lúdtalp (39083)
carlos80 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 39084

Ettől függetlenül is marad a 3:30-as szintidő...

 

Előzmény: Lúdtalp (39079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!