Keresés

Részletes keresés

otthonülő Creative Commons License 2015.12.02 0 2 15276

Kedves Words!

Sógorom ebben a hónapban lesz 58 éves. 

Gyermekbénulás, magas vérnyomás, nem toxikus golyva, zöldhályog.

Előzmény: words about future (15271)
otthonülő Creative Commons License 2015.12.02 0 2 15275

szia! 

-egészségi állapota milyen mértékű?

-egészségi állapota folyamatosan véleményezhető-e, ha nem mikortól?

-rehabilitálható-e?

-újabb orvosi felülvizsgálata mikor szükséges?

-kérjük szíveskedjenek igénylő egészségi állapotát IRAT ALAPJÁN VÉLEMÉNYEZNI!

 

Ezek a kérdések a Budapest Főváros Kormányhivatala, I. Fokú Orvosi Vélemény c. "melléklet-ben" szerepelnek.

Előzmény: Törölt nick (15270)
beteg62 Creative Commons License 2015.12.02 0 1 15274

Üdv. otthonülő !

  Kérdésem, hogy sógorodnak mik a betegségei és kora? Dolgozott eddig rehab. ellátás  mellette?

beteg62 Creative Commons License 2015.12.02 0 1 15273

Nekem is a Fiumei útra kellett vissza küldenem papírokat. Még október elején 12-én küldtem vissza. Akkor úgy számolom nekem is 1-2 héten belül, még Karácsony előtt meg jön új határozat. Ha csak be nem hívnak majd személyes vizsgálatra. 

Ruth22 Creative Commons License 2015.12.02 -2 0 15272

Kedves Otthonülő,

erről BJSzakértő tud pontosan mindent.

Én felvenném vele a kapcsolatot.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: otthonülő (15269)
words about future Creative Commons License 2015.12.02 0 1 15271

Kedves Otthonülő!

 

Megkérdezhetem, hogy hány éves a sógorod? Milyen jellegű betegségei voltak (mozgásszervi, keringési, stb.)?


Tudomásom szerint eddig még senki nem kapott ilyen utólagos kérdőívet, ezért - amennyiben lehetséges - írnál róla bővebben, mire vonatkoztak a kérdések? Köszönjük.

Előzmény: otthonülő (15269)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.02 0 1 15270

Hello!

Milyen kérdéseket kapott?

Előzmény: otthonülő (15269)
otthonülő Creative Commons License 2015.12.02 0 2 15269

Szerbusztok Kedves Sorstársak!

Olvaslak Titeket szinte mindennap, próbálok okosabb lenni írásaitokból, egy-egy eset megosztásából.

Köszönet mindazoknak, akik ezt megteszik!

 

Most sógorom "esetét" szeretném megosztani Veletek. Ma kapta határozatát Bp. Fiumei útról.

Papírok alapján volt komplex felülvizsgálata október 24.-én. 

 

"Bp. Főváros Kormányhivatala ... részére a jogelőd által megállapított, és 2012. 01. 01-jétől rehabilitációs ellátásként folyósított ellátást 2016. január 31. napjával megszünteti, és ezzel egyidejűleg a komplex minősítés alapján 2016. február 1-től rokkant ellátást állapít meg."

50 %, C2, folyósított pénzösszege nem változik.

 

Kérdésem is lenne. Kapott egy négy oldalas papírt, ahol kérdések vannak feltéve. Ezzel a házi orvosához kell mennie? Vissza kell küldenie? A határozatból ez nem derült ki.

 

Mindenkinek kívánok a lehetőségekhez képest szép napokat!

 

 

 

 

 

words about future Creative Commons License 2015.12.02 0 1 15268

"Egészségkárosodáshoz kapcsolódó ellátások (E-könyv)


Rokkantságról, leszázalékolásról közérthetően - Egészségügyi Kiskönyvtár sorozat II. kötet
Szerzők: Dr. Dósa Ágnes PhD, Dr. Hanti Péter - Lektorok: Dr. Balogh Edit, Dr. Székely Ildikó, Dr. Pósfai Gábor

 

Megjelent: 2012
Listaár: 3 432 Ft + 27% áfa (4 359 Ft)

 

Az egészségkárosodáshoz kapcsolódó ellátások jelentősen megváltoztak a 2012-es év elején. Az e-könyv alapvető célja a megváltozott szabályozások áttekintése, értelmezése, magyarázata, az összefüggések bemutatása.

Részletesen elemzi a 2012. január 1-jén hatályba lépett új rendelkezéseket, valamint az azt követően életbe lépett további változásokat is. Elemzi a megváltozott munkaképességre és rehabilitációs ellátásra vonatkozó szabályokat, a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény alapján járó pénzbeli ellátásokat, a mozgáskorlátozottak közlekedési kedvezményeit, a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatási támogatását, a baleseti táppénz, baleseti rokkantsági nyugdíj rendszerét.

 

Az e-könyv öt fejezetre tagolódik:

 

- Általános alapelvek

- Egészségkárosodáshoz kapcsolódó társadalombiztosítási ellátások

- Egészségkárosodáshoz kapcsolódó szociális járadékok, járadék jellegű ellátások

- Fogyatékossághoz, súlyos vagy tartós betegséghez kapcsolódó egyéb ellátások, támogatások, kedvezmények

- Közlekedési kedvezmények, támogatások

 

Felhívja a figyelmet az egyes ellátási formák közötti összefüggésekre, az anyagi jogi szabályokon kívül az eljárásjogi szabályokat is ismerteti, rengeteg példával, számos táblázattal és folyamatábrával teszi könnyebben érthetővé az egyébként igen összetett, nehezen áttekinthető joganyagot.


Az e-könyvet ajánljuk

- azoknak az orvosoknak, akiknek a jogszabályok alapján feladatuk az egészségkárosodás megállapítása és igazolása,
- a szakigazgatás és az önkormányzatok rendszerében dolgozó jogászoknak,

- a szociális igazgatásban dolgozó ügyintézőknek, akik az ellátásokkal kapcsolatos ügyintézésben közreműködnek,

- a szakirányú képzésben résztvevő hallgatóknak

- és természetesen azoknak a témakör iránt érdeklődő betegeknek, akik maguk is érintettek, és megpróbálnak eligazodni a szabályozás útvesztőjében."

hagyma boly Creative Commons License 2015.12.01 -3 2 15268

Kedves beteg62!

 

Neked is nyugodalmas jó éjszakát és minden jót kívánok !

Remélem hamarosan  pozitiv fejleményekről tudsz beszámolni !!

Előzmény: beteg62 (15267)
beteg62 Creative Commons License 2015.12.01 0 2 15267

Köszi hagyma boly! 

 Te látom vetted a lapot ! Nem rád gondoltam, hogy nem érted miről is lenne szó! Köszi, hogy ki segítettél ! Jó éjt!

 

beteg62 Creative Commons License 2015.12.01 0 2 15266

Én csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy nov. 30-n telt le a 2 hónap komplex felülvizsgálat tárgyában indított eljárás határideje, amelyet szeptember 30-án indítottak el! Ezt nem én találtam ki! Ezek az időpontok vannak a levélben leírva részükről. 

hagyma boly Creative Commons License 2015.12.01 -3 2 15265

én csak segíteni szerettem volna  neked beteg62, mert, azt kérdezték, honnét tudod , hogy 60 nap az ügyintézési határidő.

Előzmény: beteg62 (15264)
beteg62 Creative Commons License 2015.12.01 0 2 15264

Kedves sorstársak! Én csak azt közlöm ami nekem itt előttem le lett írva!!  Nem hiszem, hogy most ez a legnagyobb problémánk itt nekünk, hogy 1-2 nap ide vagy oda. Én ezt nem is kezdtem el itt firtatni. Ezen már csak ne mazsolázzunk itt és közben meg ég a ház a fejünk felett! A végeredményt abszolult nem fogja picit sem befolyásolni, hogy most Vasárnapra-vagy hétfőre hányadika esik. 

words about future Creative Commons License 2015.12.01 0 1 15263

Kedves beteg62!

 

 

kezdőnapként megadott dátum:                                         2015.09.30.

 

a napokban számított határidőbe a kezdőnap
nem számít bele, tehát a határidő első napja:                      2015.10.01.

 

megadott határidő:                                                             60 nap

 

 

a határidő utolsó napja 2015.11.29. vasárnapra esik,
ezért a határidő a következő munkanapon jár le                  2015.11.30.

 

 

A napokban számított határidőbe a munkaszüneti napok is beleszámítanak.

 

 

Nyugodalmas jó éjszakát!

Előzmény: beteg62 (15260)
hagyma boly Creative Commons License 2015.12.01 -3 1 15262

kari1953 !

 

EZT A TÖRVÉNY MONDJA NEKI  ÉS MINDENKINEK!

9.§ ajánlom figyelmedbe!

 

327/2011. (XII. 29.) Korm. rendeleta megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival kapcsolatos eljárási szabályokról

 

 

4. A megváltozott munkaképességű személyek ellátásainak megállapítása

 

6. § (1) A megváltozott munkaképességű személyek ellátásainak megállapítása - az Mmtv. 32. § (1) bekezdésében és 33. § (1) bekezdésében foglalt kivétellel - kérelemre történik.

(2)12 A Hivatal által rendszeresített, a kérelem benyújtására szolgáló adatlapot és elektronikus űrlapot a Hivatal, valamint a fővárosi és megyei kormányhivatalok honlapján közzé kell tenni.

(3) Az adatlap és az elektronikus űrlap tartalmazza a kérelmező

a) természetes személyazonosító adatait,

b) társadalombiztosítási azonosító jelét és

c) adóazonosító jelét, amennyiben a kérelmező Rehabilitációs kártyát igényel,

d)13 erre vonatkozó igénye esetén a közlekedőképességének vizsgálatára vonatkozó kérelmet.

(4) A kérelemhez csatolni kell

a) a keresőtevékenység megszűnése esetén a megszűnés időpontját igazoló okiratot vagy annak másolatát,

b) a társadalombiztosítási nyilvántartásban nem szereplő jogviszonyok bizonyításához felhasználni kívánt iratot,

c) a kérelmező jövedelméről szóló igazolást,

d) a kérelmező nyilatkozatát arról, hogy az Mmtv. szerinti rendszeres pénzellátásban (a továbbiakban: rendszeres pénzellátás) nem részesül,

e) a kérelmező nyilatkozatát arról, hogy a jogosultsági feltételek fennállása esetén a Rehabilitációs kártya kiállítását igényli-e és

f)14 a kérelmező egészségi állapotával kapcsolatos, a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalról szóló kormányrendelet szerinti dokumentumokat,

g)15 a közlekedőképesség vizsgálatára vonatkozó kérelem esetén a súlyos mozgáskorlátozott személy közlekedőképességének minősítését elősegítő, rendelkezésre álló orvosi dokumentációt és egyéb iratokat.

7. §16 Ha kétség merül fel a 6. § (4) bekezdés d) pontja szerinti nyilatkozat valóságtartalmát illetően, a rehabilitációs hatóság megkeresi a rendszeres pénzellátás folyósítására jogosult szervet, hogy megállapítsa, a kérelmező részesül-e rendszeres pénzellátásban.

8. §17 A rehabilitációs hatóság a megváltozott munkaképességű személyek ellátásai megállapítása során a Hivatal főigazgatója által jóváhagyott központi szakmai informatikai rendszert köteles használni.

9. §18 Az ügyintézési határidő 60 nap. A jogosultsági feltételek fennállása esetén, ha a megváltozott munkaképességű személyek ellátásának összege a szükséges adatok hiánya miatt a kérelem benyújtásától - a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 33. § (3) bekezdésének figyelmen kívül hagyásával - számított 60 napon belül nem határozható meg, a rehabilitációs hatóság végzésében a megváltozott munkaképességű személyek ellátása Mmtv.-ben meghatározott legkisebb összegének megfelelő előleget állapít meg. A megváltozott munkaképességű személyek ellátása megállapítását követően a folyósított előleg összegét a visszamenőlegesen járó ellátás összegébe be kell számítani.

10. § (1)19 A rehabilitációs hatóság a megváltozott munkaképességű személyek ellátása megállapítása esetén a döntésében felhívja

a) az ellátásban részesülő személyt az értesítési kötelezettség teljesítésére, egyben tájékoztatja az értesítési kötelezettség elmulasztásának jogkövetkezményeiről és

Előzmény: kari1953 (15259)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 1 15261

Tisztelt beteg 62!

 

Nem vagy ezzel egyedül,az eljárás határideje a korm.hivatalnál 60-nap,

a tesómat is papírok alapján véleményezik,nov.29-én volt pont egy hónapja

hogy bekérték a papírjait,az ügyintéző a kormányhivatalnál úgy nyilatkozott,

hogy dec.15-ig postázzák a határozatát.

Gondolom,a munkaszüneti,vagy hétvégi napok nem számítanak bele az ügyintézési határidőbe.

Előzmény: beteg62 (15260)
beteg62 Creative Commons License 2015.12.01 0 4 15260

Le van írva fehéren feketén levélben, hogy eljárás kezdete: szept.30. Eljárás vége Nov. 30.  Jó !, 1 napot tévedtem!! 61 nap akkor.  Így jobb már akkor?

kari1953 Creative Commons License 2015.12.01 -4 0 15259

Ezt ki mondta neked?

Előzmény: beteg62 (15258)
beteg62 Creative Commons License 2015.12.01 0 1 15258

Nem ! 60 nap Naptári nap mint írtam már.

kari1953 Creative Commons License 2015.12.01 -3 0 15257

60 munkanap.

Előzmény: beteg62 (15254)
Farkas62 Creative Commons License 2015.12.01 0 2 15256

beteg62 Drukkolok Neked nagyon!

Nekem is magas vérnyomás,érszűkület- térdtől ágyékig műerek, obstructiv tüdőbetegség k m n,műthetetlen gerincproblémák,alvás apnoe és persze  a pszichés gondok,amiket okoznak!Könyéktámasztós bottal járok és állandóan gerinc fűzőt kell viselnem!De hát szerintük ezek nem kizáró okok,rehabilitálható,vagyis munkára alkalmas vagyok!

Csak 24 szem gyógyszert szedek naponta és három inhalálót használok,abból egyik elektromos!

47 éves koromban tették be a mű ereket,azóta vagyok le százalékolva!Először 67%,azt vették vissza 59-re 2011-be és most 53%!

Majd meg látjuk mi lesz a felebezéssel!

Előzmény: beteg62 (15252)
words about future Creative Commons License 2015.12.01 0 1 15255

Köszönöm, hogy válaszoltál. 

 

 

Előzmény: Évva 86 (15239)
beteg62 Creative Commons License 2015.12.01 0 3 15254

Az eljárás ideje annyi, 60 nap. De szerintem aki kapott ilyen papírt, hogy küldje be papírjait , azoknak mindenkinek fel kell, hogy legyen tüntetve rajta. Mikortól meddig tart az eljárás.

kari1953 Creative Commons License 2015.12.01 -3 0 15253

60 napig vizsgáltak? Vagy hogy? Nem hallottam ilyet eddig.

Előzmény: beteg62 (15247)
beteg62 Creative Commons License 2015.12.01 0 2 15252

Farkas62 !

  Én alapból eddig 52 %-on vagyok. Akkor ezek szerint nem sok jóra számíthatok én sem. Alap betegségem gyógyíthatatlan autoimmun betegség. Szövődmények: Alsó végtagi polineurophatia, magas vérnyomás, psyhés károsodás. 40 éves koromba lettem beteg. 49 éves koromig még tudtam mellette dolgozni. de akkor le százalékoltak, annyira súlyos lett akkor az állapotom. Azóta sem tudtam dolgozni mellette sajna. Azóta is szakorvosi papíromon az van mindég, hogy továbbra is védett környezetben tartózkodhatom. Majd ki derül hamarosan, mire számíthatok

beteg62 Creative Commons License 2015.12.01 0 2 15251

2 hónapja kaptam papírt, hogy elindították komplex felülvizsgálati eljárást velem kapcsolatban. Kértek minden legutóbbi vizsgálat óta keletkezett orvosi leletet és nyomtatványokat kitöltve. 8 napon belül vissza is küldtem ahogy kérték. Azt is írták, hogy ha ezek alapján el dönthető akkor nem hívnak személyes vizsgálatra. Hát most itt tartok . Valaki hasonló helyzetbe volt , vagy van most mint én?

Farkas62 Creative Commons License 2015.12.01 0 2 15250

beteg62 Még most se kaptad meg?

Én is 60 napon túl kaptam meg,de a felebezés ha szükséges,attól az időtől számít,amikor át veszed a határozatot!(attól 15 nap)

Én is végleges voltam,amit 2011 augusztusban kaptam és nem rehabilitálható,59%!

Most papírok alapján vissza vették 53%-ra,de rehabilitálható,C1!

Meg felebeztem,Székesfehérvárra kel majd mennem,de még nem tudom mikor!

Én is 53 éves vagyok!

Remélem Neked nagyobb szerencséd lesz!

Előzmény: beteg62 (15247)
kari1953 Creative Commons License 2015.12.01 -3 0 15249

 Tegnap járt le a 60 nap komplex vizsgálati eljárás. 

 

Ez mit jelent konkrétan?

Előzmény: beteg62 (15247)
beteg62 Creative Commons License 2015.12.01 0 2 15248

Egyébként házi orvosom is mondta, hogy utóbbi időben nagyon sokan kaptak rehab. ellátottak papírt felülvizsgálat eljárás elindításáról. Még állítólag 20 ezren vagyunk akikkel nem végeztek. Sok volt a csúszás. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!