Keresés

Részletes keresés

Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.08 0 0 110

Ez teccccik!

ÖP

Előzmény: Tibbe (109)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 109
Küldök olyanokat is......
Előzmény: Ördögpirula (108)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.08 0 0 108
Nagyon cukik!
De nincs netcímed?Csak a kép nem elég....:((((
ÖP
Előzmény: Tibbe (107)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 107
Küldöm a feketéset, de ne ijedj meg........
Előzmény: Ördögpirula (106)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.08 0 0 106
:))) Kérek címet a feketékről és lesz kép is....
ÖP
Előzmény: ohiki (95)
ohiki Creative Commons License 2002.11.08 0 0 105
A helyes ivararányról.

Napjaink egyik legfontosabb baromfitartási tényezője hogy ne hiába etessük madarainkat, főleg abban az esetben ha tenyészállatokat tartunk. Valamennyi baromfi faj könnyen szaporítható, hiszen megfelelő fészkelési helyről gondoskodva szinte biztos hogy előbb-utóbb a tojó el fog ülni. Jelenleg már több féle típusú keltetőgépet is forgalmaznak, melyekkel könnyen szaporíthatóak baromfiaink és olyan számban ahogy csak kívánjuk. Sajnos azonban sokszor okoz problémát a tojások nem megfelelő termékenysége, amely problémára most itt szeretnék néhány gyógymódot adni.
A helyes ivararányt minden fajban tartsuk be. Házityúk esetében 1 kakashoz nehéztestű fajtáknál 5-6 tyúkot, középsúlyú és törpe fajtákban 9-10 tyúkot rakjunk. Gyöngytyúknál 1 kakashoz 6-9 tyúkot tegyünk. Fürjek és fácánok esetében 1 kakashoz 5-7 tyúk kerüljön. A pulyka és páva kakasok mellé legfeljebb 4 tojót osszunk be. A liba és kacsa helyes ivararánya 1 gúnár vagy gácsér és 4 tojó.
A helyes ivararány is káros lehet, ha azt megduplázzuk, vagy megtriplázzuk. Ebben az esetben biztos hogy az egyik hím erősebb lesz a többinél és ez nem fogja hagyni hogy a másik pározzon. Ennek az lesz az eredménye hogy a csoportban folyamatos zavargások lesznek és egyik kakas sem tudja ellátni rendesen a feladatát. Ez kiküszöbölhető ha egyidős, illetve egy fészekaljból származó hímeket használunk, vagy elég nagy a hely, hogy nyugodtan elférjenek a madaraink és ne provokálják folyamatosan egymást. Hibás technológia az is ha csak 1 pár madarat tartunk együtt, mert egy tüzes kakas teljesen letaposhatja és meg is skalpolhatja a tyúkot, ha az nem tud előle elbújni. Nálam ez főleg fürjeknél, fordult elő.
Pulykák esetében gyakran alkalmazzák a kézből történő pároztatást, amely azt jelenti hogy a 3-5 tojóhoz minden nap rendszeresen beeresztik az amúgy különzárt bakot, amelyet aztán a dolga végeztével ismét kivesznek a csoportból. Ilyen technikával akár 10-15 tojót is el bír látni egy kakas. A pulyka tojó 3-4 hétig is termékeny marad egy párzás után, ezért a pároztatásokat abba lehet hagyni a tojásrakás megindulásakor. Napjainkban nagyüzemekben már sikeresen alkalmazzák a mesterséges termékenyítést is a pulykáknál.
Ne felejtsük el hogy a jó minőségű tenyésztojáshoz szükséges még a szülők megfelelő tenyészérettsége, ami nem azonos az ivarérettséggel, a jó tenyészkondíció és az egészséges alany.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 104
Már hetek óta ezt csináljuk a topic-brigáddal...ha bővül a csapat, szólok, jó?
Előzmény: ohiki (103)
ohiki Creative Commons License 2002.11.08 0 0 103
Az nem olyan nagy valami!
Csak be kell húzni 5 x-et.
Hajrá!!
Előzmény: Tibbe (102)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 102
Jártam pár állatkertben, van ötletem...de csak nem gondolod, hogy dolgoztatunk..!majd tervezésben részt vehetsz, meg a munkálatok irányitásában...
Csak előbb még nyerjük meg azt a pár milliárdot........
Előzmény: ohiki (101)
ohiki Creative Commons License 2002.11.08 0 0 101
A tyúkól tervezésére és kivitelezésére tudok egy illetőt. / Most ha látnál, itt mutogatok magamra/
Csináljatok egy kis tavat, közepére egy kis szigetet, így a macsoktól mindjárt védve is vannak és kacsák, libák is lehetnek.
Előzmény: Tibbe (100)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 100
Hát a pipik védelmében egy teljesen fedett madárház ajánlatos, mivel maccsok is lesznek.......
De a kastély renoválásánál ezt is a költségvetési tervbe iktatjuk.......
Előzmény: ohiki (99)
ohiki Creative Commons License 2002.11.08 0 0 99
Hosszas gondolkodás előzte meg a kép küldését, de ilusztrációként szántam. A malájok ilyen téren nem szívbajosak, ehez hasonló képeket nem igen találni európai web oldalakon.
A kastélyhoz 1-1 kakast és tyúkot gondoltam, illetve 1:2 arány lenne a legoptimálisabb. Elképzelem hogy a sok TT. hogy kergetné a pipiket. Valszeg fogyóeszköz lenne a tyúk.
Keresek anyagot az ivararányról, most hogy így eszembejutott és beteszem ide.
Tibbe Creative Commons License 2002.11.07 0 0 98
Az a szerencsétlen fekete pipi a nagykéssel egy horrorral felér.......
Nem akarok fekete húst enni.-világosat se sokat......
A kastélyba nem egy-egy kell, hanem egy-egy pár........Nem?
Ezek a kinaiak, meg maradhatnának a rizsnél..mit variálnak?
Előzmény: ohiki (97)
ohiki Creative Commons License 2002.11.07 0 0 97
Van indonéziában egy fajta az Ayam Cemani. Ez egy normál méretű fajta, ottani helyi jellegzetesség. Viszont mindene fekete. A tarajától kezdve a tollazatán és a húsán át a tojásáig mindene. Egy melatonin nevű anyagtól lesz fekete az izomszövet és a bőr is. Ott nagyon szeretik az ízét is, rendszeresen fogyasztják. Az útak mellett vagy a piacon is lehet kapni. Sajnos Európában nem tud meghonosodni, mert nem jól aklimatizálódik. Nehezen viseli a telet. Szumátrai viadorokkal próbálták keresztezni, hogy ne pusztuljon ki, csak akkor meg nem lesz fűrészes taraja az utódoknak. Kis borsó tarajuk lesz. Leginkább a selyemhez hasonlóak bőr és hússzinben.
A kinaiak szeretik a selymeket, sokszor hallom más tenyésztőktől hogy az öreg kakasokat előszeretettel megveszik.
Az íze állítólag különlegesen jó, akinek van hozzá gusztusa az megpróbálhatja, én nem tudnám élvezni. Mostanában elkezdték keresztezni a nagytestű broilerekkel a selymeket, hogy nagy tömegben jussanak sötét húshoz. Azonban minél nagyobb a test, annál világosabb a hús színe.

Ha meglesz a kastélyotok igérem minden fajtámból kaptok néhány pipit.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.07 0 0 96
ÖP. egy nagyon rendes szöszi, még küldtem neki....hátha besegit, mert a kastélyparkba ilyenek is kellenek majd..........
Irjál valami szép sztorikat róluk, meg minden kapirgálós érdekességet.......
Előzmény: ohiki (95)
ohiki Creative Commons License 2002.11.07 0 0 95
Köszönöm Ördögpirulának a képeket!
Szóval ezek itt a Főnixek, japánban Onaga-dori néven futnak.
Ezek itt a képen egy német tenyésztő kakasai.
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.06 0 0 94



ÖP
Tibbe Creative Commons License 2002.11.06 0 0 93
Hát a vidékiek már csak ilyenek...Nálam sem értik, minek a kutya szeretgetési célra, miért nem kinn csahol éjjel macskákat kergetve az udvaron........
Egyébként egy normál sajátneveltetésű szárnyast sem birnék megenni, nemhogy egy disz-hosszúfarkú-nagytarajút.....
A bolti nekem is más..avval a rendeltetéssel lett gyártva.mint tömegcikk..
Egyébként nem eszem sok húst........
Az oldalt megkaptam, még nem volt idő, este nézni fogom.......
Előzmény: ohiki (92)
ohiki Creative Commons License 2002.11.06 0 0 92
Érdekes hogy talán a tyúk és galambászok az egyetlen olyan hobbytenyésztők akik nyugodtszívvel el is fogyaszthatják a kedvenceiket. Nekem mondjuk nincs hozzá szivem, de bolti csirkét szoktam enni. A faluban a nénik mindig furcsán kérdik hogy hát mit lehet ezekből enni? Én meg válaszolom hogy amit az árukból megveszek.
Tibbe: meg tudtad nézni a küldött oldalt?
Előzmény: Tibbe (91)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.05 0 0 91
ohiki
Csak nehogy azt higyjék, hogy paprikáscsirkének való leghornokat propagálsz!!!!

Még azt a nagyon hosszú, több méteres farkút kéne megmutatni...
Nem tudtalak figyelemmel kisérni , mert "beteg " volt a gépem..Most se tökéletes, csak a szerviz szerint....

Előzmény: Ördögpirula (90)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.05 0 0 90
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
ÖP
Előzmény: Ördögpirula (89)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.04 0 0 89
Szívesen máskor is!Csak adjál linket,hogy meljiket kéred és felrakom....a lényeg,hogy már neten legyen vhol...
ÖP
Előzmény: ohiki (88)
ohiki Creative Commons License 2002.11.04 0 0 88
Ezer köszönet és hálám örökké üldözni fog, amiért felraktad a képet.
Én nem tudtam megcsinálni, de nagyon jó látni a kedvenc Ohiki kakasomat.
Köszönöm neked is Tibbe hogy szóltál.
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.03 0 0 87
Tessék Tibbe 1 kép az említett képtárról:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
ÖP
Előzmény: Tibbe (86)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.30 0 0 86
Azt jól teszed...én sem vagyok otthon a kapirgálós témában..mint ecseteltem az elején, az összes kapirgálossal való viszonyom, de szépeknek
és érdekesnek találom őket, sok számomra ismeretlen dolgot tudtam meg....ha nekem nincsenek is ilyenek
Előzmény: ohiki (85)
ohiki Creative Commons License 2002.10.30 0 0 85
Köszönöm a támogatást.
Én szoktam kotozni a tibetis topicban, csak nem írok, mert nem vagyok otthon a témában. de olvasok és nézegetem a képeket amik nagyon bájosak.
Majd jegyzek is ezután hogy legyen nyomom!
Most megyek is oda!!!
Tibbe Creative Commons License 2002.10.30 0 0 84
Ne is !, én sem adtam fel az én témámat, de idővel beindul, én látod " melletted " vagyok...addig is olvasgathatnád a tibetis topicokat is, ha lesz egy kis időd......
Ők marhára örűlnének egy """"cifratollú, nagytarajú"""-nak, de nem adok nekik...........
Előzmény: ohiki (83)
ohiki Creative Commons License 2002.10.29 0 0 83
sajátmagammal levelezek, de nem adom fel.
ohiki Creative Commons License 2002.10.28 0 0 82
nem érdekel senkit a díszbaromfi tenyésztés?
FELHÁBORÍTÓ!!!!!!!!!
ohiki Creative Commons License 2002.10.25 0 0 81
Elnézést ha megterheltelek, de örülök hogy valaki éreklődik a tikok iránt. Kicsit furcsálom hogy ennyi ember közül alig érdekel valakit ez a téma, de a börzék sokadalmából itélve nagy a közönség. Lehet hogy kevésnek van lehetősége netelni.
Irigykedem is hogy a tibetis topic olyan sűrűn látogatott.
Úgy látom hogy aki netel az főleg a kutyatartók és a macskások, + 1-2 extrém állat.
Remélem ez később bővülni fog!!
Most elköszönök, megyek haza, kellemes hétvégét kivánok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!