Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2015.04.07 0 0 5712

Szerintem nem tragédia, h kihagyta ezt a szezont :-)

Én majdcsak javulok, most megint sántikálok, de ezt egy benőtt körömnek köszönhetem. Sosem volt még ilyenem, ezért nem ismertem fel időben, most meg a próbaidő alatt nem nagyon szaladgálhatok orvoshoz. Péntek hajnalban utazom haza egy egész napra, csak álmodom róla, h vmi otthoni magánorvos fogadni tud :-/

Előzmény: zkovaxxx (5709)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5711

oké

irj, mi a helyzet, mik az események..

Előzmény: Chopper63 (5710)
Chopper63 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5710

Kellemes Húsvéti Ünnepeket,

 

És teljes gyógyulást kivánok,

 

Minden beteg társnak szeretettel:

 

Chopi.

zkovaxxx Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5709

Pedig te pont  guggolni szeretnél súllyal ha jól emlékszem. Szerintem idővel és szép lassan menni fog az.A fiam tünetmentes már nincs különbség izomzatban sem, de látom hogy még belül fel kell dolgoznia ( idén kihagyta a havas szezont), szerintem lassan az is rendben lesz.

 

 

Előzmény: _chillout_ (5706)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5708

köszönöm szépen, kedves tőled.. nem, nem gondoltam volna még két hónapja

azért olyan szuper nem lesz a térdem, de ki tudja milyen lesz majd a további gyógyulási folyamat, lépcsőn lefelé van egy fájdalmas pont igy ez a legnehezebb

 

dolgozok, de csak irodai melót nyomok két napja, 1.-én kezdtem, ügyiratozok, de majd remélem helyreáll az élet idővel körülöttem és pár hónap múlva válthatok a régire

 

chopper is most még kicsit izé mizé, de nemsokára remélhetőleg ő is jobban lesz

 

pompom ugye inak nélkül futkos, de ezen nem lepődünk meg...

 

na most nem akarok itt további felsorolást rendezni :)

 

térdelés nekem sem megy

továbbá a hajlitás most stagnál, de remélem ez javulni fog

majd a futásra leszek kiváncsi, mikor és hogyan fog menni vagy mi lesz belőle..

Előzmény: _chillout_ (5707)
_chillout_ Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5707

Ezek jó hírek! Akkor gondolom, már dolgozol. Hitted volna két hónapja? :-)

Előzmény: Arzeen03 (5704)
_chillout_ Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5706

Köszi az érdeklődést, nagy bajok nincsenek vele, kicsit néha instabilnak érzem, a guggolás az, ami nagyon nem megy, a térdelés pedig azért nem, mert a hegek még mindig olyan hülyén fájnak. Amúgy élem a megszokott életem :-)

Nagyfiaddal minden oké?

Előzmény: zkovaxxx (5701)
ancsur27 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5705

Kedves Arzeen

Nem nekem szivtak le 4x hanem Edinanak. Nekem nem szivtak meg le a drain csovel ha jol emlekszem 60 ml jott le mutet utan. Nekem pont az volt a kerdesem hogy engedjem e hogy leszivjak vagy nem!

Orulok hogy javul a terded!! Csak igy tovabb

Arzeen03 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5704

hello mindenkinek! :)

 

Ancsur, az ambuláns lapra elvileg rá kell legyen irva, hogy x ml ilyen és olyan folyadék lett leszivva a térdedből, nekem anno ezt mindig rávezették a lapomra /2x / nekem vért szivtak le a sérülés jellegéből adódóan 50ml, majd 40 ml-t

 

nem is szokták ilyen gyakran leszivni azt hiszem, 4 leszivás az nagyon sok, nem? helyi szakértőink erre mit mondanak? /fertőzésveszély...stb./

 

nekem TA szuper és csúcsdoki kedden azt mondta, véleménye szerint június- júliusra jó lesz a térdem, de ha megtorpanás vagy gubanc van akkor keressem, de kontroll két hónap múlva

térdinjekció /olajozó/ sem kellett, ami előzőleg fel volt dobva hogy kelleni fog

majd két három hét múlva óvatos kocogással próbálkozhatok, elvileg..  még nem érzem rá alkalmasnak a térdem, meg vannak kisebb gondjaim, de javulok..

 

sziasztok, jobbulást mindenkinek

 

 

 

 

Előzmény: Edina1972 (5702)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5703

Igazad van ,beparáztam a futóversenytől.

Előzmény: zkovaxxx (5700)
Edina1972 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5702

Szia!

Nekem nem tűnt dagadtnak,de a doki annak látta.Kicsit el is keseredtem.Előttelévő leszívásnál rendesen megdagadt.Sajnos azt nem nézem,hogy hány ml-t szív le.

Előzmény: ancsur27 (5699)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5701

Szia Chillout!

 

Rég jártam itt. Hogy áll térded?

Előzmény: _chillout_ (5695)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5700

Pom-pom

 

Mennyivel egyszerűbb lett volna azt mondanod, hogy még szükséged van időre a tavaszi futó párbajhoz.:))

Mi felkészültünk és úgy csinálunk mint ha elhinnénk, hogy az UFO-k elvitték az achhilles-ed.:))

Gyógyulj meg gyorsan!

 

Előzmény: pom-pom57 (5684)
ancsur27 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5699

Kedves Edina

Sajnalom hogy neked se megy flottul a gyogyulas kitartast neked. Megkerdezhetem neked mennyire volt dagadt mikor leszivtak?

Edina1972 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5698

Sziasztok!

Nekem 5 hetes a meniscus műtétem,és eddig 4x szívta le a doki.Pihentetem jegelem,gyógytornázok,és a hajlítás-nyújtásommal sincs baj.A keresztszalag,és mozaik plasztika műtétet azonban csak akkor csinálja meg,ha már nem kell leszívni.Eléggé elkeserítő a helyzet sajnos...

similis Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5697

Köszönöm!

Előzmény: L0riana (5691)
ancsur27 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5696

Koszonom mindenkinek! A gyogytorna nekem is sokat hasznal. Szoka Kataekat tenyleg ajanlom. Hat megprobalom lebeszelni az orvost a leszivasrol aztan meglatjuk mi lesz ;(

_chillout_ Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5695

Nekem 2 héttel a meniszkusz-műtét után még nagyon dagadt volt és nem ment a 90 fok sem. Aztán a gyógytorna elkezdett használni és mára egész jó. A dagadás is szépen lement, azóta néha esténként bedagad, de srmmi extra.

Előzmény: ancsur27 (5687)
gombóc63 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5694

7 hete műtötték a térdem, igaz más okból, de pont így néz ki. Hajlítás nekem sem nem megy túl jól, nekem is feszül. 2 hete látta az orvosom, nem talált rendellenességet.

Előzmény: ancsur27 (5693)
ancsur27 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5693

Köszönöm a válszt! igazából fájdalmam egyáltalán nincs, hajlításkor van feszítő érzés de más semmi...a doki annyit mondott hogyha vér akkor az abban lévő anyagok rosszat tesznek a porcnak. én sem szeretném ha leszívnák :( bárki más? tapasztalatok?

Előzmény: L0riana (5692)
L0riana Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5692

Nem tudom, mi lehet, és nekem 2 héttel a meniscus után nem volt bedagadva ennyire a térdem. A 90 fok vállalható. A dagadás okát az orvos megmondja: lehet folyadék (vér v. ízületi) vagy csak bedagadt a macerától, eltérően reagálunk. Nekem sosem szívták le a térdem, mert hiába volt bedagadva a sérülés vagy a pótlás után, az orvos azt mondta, majd felszívódik - így is lett mindig 1-2 héten belül. (És az általad említett szituációt is felhozta, ha leszívja, úgyis újra termelődik. Ha enyhül a gyulladás, úgy fog a folyadék is felszívódni. Egyébként a vérben vannak olyan anyagok, amik kifejezetten segíthetnek a regenerációban, ld. PRP kezelés.) Én a helyedben, hacsak nem elviselhetetlen a fájdalom nyugalomban, akkor hagynám még kicsit.

Előzmény: ancsur27 (5689)
L0riana Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5691

A Győri utca felől van bejárat, a plázától 200 m, bal kéz felől, észre fogod venni, van pár sorompó is. A kartonozó pedig jobbra az első épület (150 m), talán az 5-ös számú, ott bemész egyenesen, pár lépcsőt fel, és szemben bal kézre van a kartonozó, az utolsó két ablaknál lehet bejelentkezni. Előtte telefonon kell időpontot kérni, és kell vinni háziorvosi beutalót is. 

Előzmény: similis (5690)
similis Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5690

Valaki SOS megmondaná, hogy mostanság egyáltalán merről lehet bemenni a sportkórházba és ahhoz képest hol van a kartonozó?

 

Más vonalon addig is míg történik valami megyek fizikoterápiára meg gyógytornára, de nem volna baj ha oda is találnék.

 

Köszi :)

Előzmény: similis (5686)
ancsur27 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5689

bocs talán most sikerül

ancsur27 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5688

csak a kép maradt le...

ancsur27 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5687

Sziasztok

már írtam kb egy héttel ezelőtt ar artroszkópos meniszkusz/plica műtétemet követően. Azóta végigolvastam az egész blogot 3 évre visszamenőleg és mindenki előtt le a kalappal, sok erőt merítettem belőletek!

Most egy konkért kérdésem lenne azokhoz akiknek volt hasonló műtéte (pl. lindus256, LOriana...) vagy tapasztalata. Az utolsó bejegyzésemben is írtam hogy nem alakul minden úgy ahogy kellene. A gyógyotrnát magánórákon nyomom javult is a térdem, most vagyok 15 napos a műtét óta. A duzzanat egy része lement de 2-3 napja stagnál a mérete ugyanolyan terhelés mellett (nem dolgozok, fent van a lábam és a gyógytornát csinálom csak és jegelek, fekete nadálytővel kenem). A gyógytornán az erőnlétem és a 0° megvan de a hajlítás nagyon feszít és nem jutok tovább 90°nál  napja.

Lefényképeztem a lábam és elküldtem a dokinak (ő Kaposváron én már Pesten vagyok), aki visszarendelt és azt mondta le kellene szívni, mert valószínűleg nem víz hanem vér van az ízületben. Persze kép alapján nem tud mondani semmi biztosat de valószínűleg ez lesz és hogy a duzzanatnak megfelelő gyógytorna mellett ennél jobban le kellett volna mennie...

na most engem egyáltlalán nem zavar hogy a punkció mennyire fáj kibírom ha segít inkább attól félek hogy ezzel beindul egy ördögi kör: leszívja feltelik újra leszívja stb...és ezért kérem a véleményeteket. volt akinek segített? pl. lindus256 írta hogy neki 2x leszívták. nem telt fel újra?

tudom hogy senki sem orvos itt de én csak a tapasztalaitokra vagyok kíváncsi. küldök egy képet is hátha segít (persze csalóka a fény miatt és a krémtől fénylik)

előre is köszönöm mindenkinek...

 

similis Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5686

Senkit sem preferáltam, pontosan véleményt kértem csak. Ha preferálnám akkor nem írtam volna ide hanem elmegyek és kész.

 

Ezentúl sajnos a türelem nem a legfőbb erényem még egészségesen sem, de így hogy mentálisan és fizikálisan is teljesen lerobbanok, miközben hónapok telnek el a semmivel, pláne nem.

Előzmény: pom-pom57 (5685)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5685

 Én 20 évig éltem keresztszalag nélkül mind a 2 lábamban.A Te általad preferált doki vette ki a porcom,meg voltam vele elégedve. Mégse vele csináltattam meg a szalagjaim  .Ennek komoly oka volt. Szerintem ezen a fórumon  talán én vagyok az aki a  legtöbbet tudja az ortopédsebészek munkájáról.Több hónapig kerestem dokit,ha szánsz rá egy-két napot akkor elolvasod a beírásaim 2 évre visszamenőleg , kitudod következtetni melyik sebészről mit írtam. Te döntesz ,mi csak tippet adtunk neked.Remélem jól választasz,és meg leszel elégedve a orvosoddal.

Előzmény: similis (5680)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5684

3-4 hét teljesen rendbe vagyok. Úgy tűnik T.A vizsgálat alapján ,hogy nincs baj az achillesemmel. Az SZTK-ban kezelő doki is ezt mondta,hogy az inam megtartott .A kórházban ugyan más álláspontot képviselnek,de ott a kezelőorvosom se látja olyan vészesnek a helyzetet ahogy az ott dolgozó orvosi team.Azt mondta,hogy orvosi csoda vagyok.

Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 5683

na mi volt

Előzmény: Chopper63 (5682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!