Keresés

Részletes keresés

bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.12 0 0 215
Köszi!

Még körbeérdeklődök. Ahol vadásznál voltam, neki 3 van,d e csak saját használatra. Persze lehet, hogy tudna nekem is szerezni. Majd meglátom még.

Fruzsi

Előzmény: ohiki (214)
ohiki Creative Commons License 2002.12.12 0 0 214
Tőkés réce néven futnak, átlagban 500-1000 Ft/db.
Sok vidéki portán lehet velük találkozni, ott kellene szétnézned, vagy vadász ismerőst keresni mert Ő tud neveltet is neked. Lehet hogy "ingyért" is. Vagy majd tavasszal Monoron ott is lesz dögivel.
Itt is van egy ismerősömnek Füzesabonyban.
Előzmény: bagifruzsi (213)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.11 0 0 213
Figyutok! Élő vadkacsát honnan lehetne szerezni és vajon mennyiért?
Tibbe Creative Commons License 2002.12.11 0 0 212
A topicnak az a cime,
hogy -----Madarak

Egyszer már felhoztam neked, irtak is rá, most " felhozom megint...

Előzmény: ohiki (207)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.06 0 0 209
Nicsak-nicsak-én meg téged hiányoltalak...Holnaptól szombat estig meg nekem van kimenőm....majd lesz beszámoló a Champion -kiállitásról......
Én nem kérek kiscsirkét..mert a kutyik is biztos nagyon szeretnék őket!
Előzmény: ohiki (206)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.12.05 0 0 208
Dolgoztam!21:15-ig!
Hulla vagyok,és reggel 1/2 8ra kell már menni!
ÖP
Előzmény: ohiki (207)
ohiki Creative Commons License 2002.12.05 0 0 207
Sehol senki?
Öp, Tibbe hol vagytok?
ohiki Creative Commons License 2002.12.04 0 0 206
Sajnos hogy a házityúk nem tartozik igazán azok közé az állatok közé amelyeket pusztán csak nézegetés céljára tart az ember. Ezért nagyon sok előitélettel is találkozom.
Soxor volt hogy kértek tőlem kiscsirkét hogy milyen szépek, aztán ősszel levágták őket. Mikor szóvá tettem, még engem néztek hülyének. Na legközelebb nem adtam nekik, akkor meg minden irigynek elhordtak.
ohiki Creative Commons License 2002.12.03 0 0 205
Én kedvencként tartom, nincs szivem feldolgozni őket. Pedig a nagy létszám miatt nem tudom őket igazából kedvencnek tekinteni.
Inkább gyűjteménynek mondanám, amit folyamatosan gondozok, gyönyörködöm bennük és bővitem.
Még csak kiállításokra sem viszem őket, sok okból kifolyólag, pedig több olyan fajtám is van ami ritkaságnak számít M.o-on!
Előzmény: Ördögpirula (204)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.12.02 0 0 204
Én nem lennék rá képes!Szerintem a csirkét is lehet kedvencként tartani....
ÖP
Előzmény: ohiki (197)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.02 0 0 203
Az evolúció soha nem fejeződik be! Mutációra szükség van, mert az hozza a genetikai változékonyságot. (ez vlt a biológia).

Allergia, egyebek: Érdekes, a kutyákat szelektáljuk és a szembeteg, DP-s, nem terhelhető egyedeket kivágják a tenyésztésből, mig az embernél a gerincferdült, a rövidlátó is szül vagy ha nem tud teherbe esni, akkor még segitenek is. És persze minden életképtelen embert felnevelnek, élhet, és tovább örökiti a dolgokat. :-(((

Valahol igazságtalanság. Bár hogy ősuinte legyek, nem tudnám elképzelni, hogy ha gyereket akaroik, akkor egészégügyi igazolás kelljen és ha nincs, akkor ne lehessen. :-/

Fruzsi

Előzmény: ohiki (200)
ohiki Creative Commons License 2002.12.02 0 0 202
Igen mert a delfinek is tanulékonyak.
Megdöbbentő hogy milyen apróságokért képesek vagyunk ölni! Eszmék, hit, bosszú!
Nagyon vadak lehetünk más civilizációk szemében.
Életképtelenek és vadak!
Tibbe Creative Commons License 2002.12.02 0 0 201
Érdekes, hogy nekem is a delfinek ugrottak be, mint a jövő { mástipusú } civilizáció csúcsa!
Az emberi faj kezd életképtelen lenni, mert egymást is szánt szándékkal pusztitja, ami más fajra nem jellemző.
Előzmény: ohiki (200)
ohiki Creative Commons License 2002.12.02 0 0 200
Teljesen igazad van. Az evolúció nem fejeződött be, egyáltalán nem a mai Homo s. a csúcs. Úgy gondolom hogy az ember most ott járhat, ahol a dinók járhattak amikor kipusztultak. Az ember után meg lehet hogy egy delfinszerű civilizáció fog kialakulni.
Lehet az is hogy már most egy mutáció vagyunk Homo sapiens forma urbanus. Gondolj bele milyen életképtelen a városi ember, bárhol legyen is a világon. Allergia, különböző betegségek, lelki bajok, a civilizáció egy csomó tulajdonságot elnyomott nem is beszélve az ellenállóképességről.
Előzmény: Tibbe (198)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.02 0 0 199
Egyébként a te saját különbejáratú állatseregleted , hogy van?
Felkészültetek a télre?
Előzmény: ohiki (195)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.02 0 0 198
Lehet, hogy az fog ebból kisülni, amit néhány utopisztikus regényiró már megjósolt, hogy az ember egy olyan mutációt fog létrehozni, ami olyan szempontból fog visszaütni, hogy az emberiség kipusztitja saját magát.Sajnos sok ember visszaél azzal a tudattal, hogy ő felsőbbrendü.
De ezt az ember mondja csak saját magáról, az nem jelenti azt , hogy az ember tényleg a legfelsőbbrendűbb lény!
Előzmény: ohiki (192)
ohiki Creative Commons License 2002.12.02 0 0 197
Ez a kőkemény chicken-real-world! Ne aggódj szöszi fel sem fogják hogy mi történik velük, csak nekünk rossz hogy tudjuk.
Előzmény: Ördögpirula (196)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.29 0 0 196
NE!!!!!!!!!!!!!!!!!Ilyet ne is írjál!Szöszi nem bírja a brutalitást!
ÖP
Előzmény: ohiki (195)
ohiki Creative Commons License 2002.11.29 0 0 195
Most vagy a pulyka kicsi, vagy a kacsa nagy.

Tibbe: teljesen igazad van, mégis mikor az életképtelen/kelésgyenge/ naposcsirkéket összegyűjtik egy zsákba és a csibék még jajgatnak, a szivem majd meg hasad. Legszivesebben kiszedném őket és hazavinném. De tudom amit az állatorvosunk mondott hogy "akkor fognak elpusztulni amikor már azt hiszzük hogy csirke". Sajnos tényleg így van, küszködünk velük aztán elmúlnak.
Pedig csak csirkékről van szó!

Előzmény: Ördögpirula (193)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.28 0 0 194
Nem etikus, hogy az ember ennyire beleszól a természet alakitásába, mert ez visszájára fordul.
De azt sem tartom etikusnak, hogy a normális életvitelre alkalmatlan beteg embereket és gyerekeket mesterségesen életbentartják...Akik már tényleg nem gyógyithatóak!
Visszaélés ez is a természet rendjével....
Ezzel nem azt mondom, hogy dobjuk le a Tajgetoszról a gyengéket, de nyilvánvalóan sosem gyógyitható--vegetáló élőlényeket-aki voltaképen nem is ember, miért kell évekig drága pénzen mesterségesen életben tartani. Ezt a pénzt a még gyógyithatók rehabilitációjára kéne inkább frditani...
Na de eltértem a tyukoktól...........
Előzmény: ohiki (192)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.28 0 0 193
A mai nap győztes állata:

ÖP
ohiki Creative Commons License 2002.11.28 0 0 192
Ha már az erőszakolásról van szó, az is egyfajta perverzió hogy egy fajnak annyi fajtáját hozták létre. (kutya-cica-tyúk-ló-stb) Ezek az okos evolúcióban nem is alakultak volna ki, mi hoztuk létre azt a rengeteg természetben életképtelen állatot.
Furcsa hogy az ember ahoz hogy fennmaradjon és soxor csak kedvtelésből teljesen átalakítja a környezetét. Mi fog ebből kisülni?

Tibbe Creative Commons License 2002.11.28 0 0 191
Szerencsétlen tyúkok...az ember mindig megerőszakolja a természetet!
Előzmény: ohiki (190)
ohiki Creative Commons License 2002.11.28 0 0 190
Ezek az állatok egy évben átlag 250-280 db tojást tojnak. Ez olyan megterhelő a tyúknak, hogy csak egy felfokozott hormonháztartással és anyagcserével tudja magát szintentartani. A vedlés tulajdonképpen a pihenés. A tojóciklus végén szokták mesterségesen kiváltani. A természetes viszonyok között tartott tyúkoknál ez ősszel szokott bekövetkezni, de soxor észre sem veszi az ember, csak azt látja hogy tollas az udvar.
A vedlés bekövetkezne akkor is ha nem csinálnák direktbe, de elhúzódna, ami a programszerű tojástermelésben nem jó.
Íme az iparszerű állattenyésztés egy szépsége.
Ember tervez-állat végez!
Előzmény: Ördögpirula (189)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.28 0 0 189
de miért jó,ha vedlenek?Szöszi nem érti....
ÖP
Előzmény: ohiki (188)
ohiki Creative Commons License 2002.11.27 0 0 188
Most nem'tom hogy szerencsétlen tyúk csak rosszul vedlett ki, vagy genetikailag kopaszabb az átlagnál.
Egyébként a nagy tojatóüzemekben direkt vedletik a tyúkokat. Elvonják a vizet tőlük, és speckó fényprogrammal világítanak. Kapnak gyógyszeres tápot. El lehet képzelni hogy azokban a kis ketrecekben milyen rossz lehet szegényeknek. Elég nagy az elhullás!!
Nálam bezzeg 3-4 négyzetméter van 2-5 állatra, és még így is mindig kirepülnek. Nem tudják megbecsülni magukat. De hát hosszú toll, rövid ész!
Előzmény: Ördögpirula (185)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.25 0 0 187
:))))))))))))))))
Előzmény: Tibbe (186)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.25 0 0 186
Szegény tyúk, teljesen lestrapálódott - ennyi tojást tojni........
Előzmény: Ördögpirula (185)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.25 0 0 185

ohiki Creative Commons License 2002.11.25 0 0 184
A felismeréssel nem lesz gond
Előzmény: Tibbe (183)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.22 0 0 183
Ideje kimozdulnod.......
Csak fél 11-kor kezdődik, odaérsz........
De a képek alapján, már messziről megismersz..ugye?
Előzmény: ohiki (182)
ohiki Creative Commons License 2002.11.21 0 0 182
Hááááát, elmehetek!
A championra valszeg feljutok!
Legaláb megismerjük egymást élőben is.
Tibbe Creative Commons License 2002.11.21 0 0 181
ohiki
én is felhivom szives figyelmed erre az eseményre........
Most én , mint csak néző leszek,
mivel itt kutyik nem lesznek....majd 12.hó.07-én a Champion-kiállitás, szintén a HUNGEXPO-* F-pavilon...Jössz?
Előzmény: Ördögpirula (177)
ohiki Creative Commons License 2002.11.21 0 0 180
Bocs, tegnap sürgősen el kellett mennem a Samsunghoz, délután már rendesen elvonási tüneteim voltak a net miatt.
Állati hogy mennyit jártok showkra! Szinte minden hétvégén. Majd én is megyek valamikor decemberben a Mikulás-kupára, ilyen Basset kiállításra, de csak nézni. Már most izgulok!
Ja, meg Monorra szoktam járni börzére, évente négyszer. Jó lenne ha közelebb laknék pesthez, én is sűrűbben járnék.
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.21 0 0 179
Malacnak standard alapján történő bírálat,ahol figyelik a viselkedést és az ápoltságot is....
Nyufi az csak közönségszavazat,de 1-2hét múlva lesz Neki igazi nyufishow,4napos és éjjelnappal ott kell lennie...
ÖP
Előzmény: Tibbe (178)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.21 0 0 178
Őket , hogy mutatod be.....gondolom nem kell ringdresszura....
Előzmény: Ördögpirula (177)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.21 0 0 177
Itt is tudatom:
Vasárnap a Lurdy-házban makka és kukoricasertés show lesz,aholÖP 2lánya is indul.....Gyertek el!
ÖP
Tibbe Creative Commons License 2002.11.20 0 0 176
Nem irtad, hogy miért nyugtalan, ideges
mármint a DENIZLI
....az a kérdésem meg hova tünt?.....elég sokat irtam!,
-elvitte a kapinyányi mónyó**************-?
Előzmény: ohiki (172)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.20 0 0 175
Most azt " igazolom", hogy ide még nem néztem be fél kettő óta, mikor be akartam nézni tíz percre........
Kukurikooooooouuuuuuuuuuúúúúúúúúúúúú
Előzmény: ohiki (174)
ohiki Creative Commons License 2002.11.20 0 0 174
Nem lesz mindig igazolás?
Tibbe Creative Commons License 2002.11.19 0 0 173
Ma " igazoltan" távol voltam....de ez nem lesz mindig így........
Előzmény: ohiki (172)
ohiki Creative Commons License 2002.11.19 0 0 172
Tibbe: meg tudtad hallgatnia kakashangokat?

Most egy Török fajtát mutatok be, szintén nagyhangú.

DENIZLI

Török eredetű, a hosszankukorékoló fajták családjába tartozó fajta. Dél-nyugat Törökországban tenyésztették ki sok száz évvel ezelőtt, Denizli város környékén, nevét is innen kapta. Ősei ázsiai eredetű fajták voltak, ma már nem ismerjük őket. A kukorékolása 10-40 másodpercig tarthat, de már az első éves kakasoknak meg kell hogy haladja a 20 mperc hosszúságot. A 3 éves kakasok teljesítménye már folyamatosan csökken. Az „ éneklésüket” 3 típusba sorolják, magas, közepes és mély hangzású kukorékolást különböztetnek meg.
Alkata jellegzetesen hosszú, magas, nyaka hosszú, függőleges, háta lejtősen megy a gyér farokba. Farkát egyenesen fölfelé tartja. Lábai hosszúak, tollatlanok, általában sötét színűek. Fején terjedelmes fűrészes tarajt , vagy durva rózsa tarajt visel. Füllebenye fehér. A kifejlett egyedek súlya 2-3,5 kg. Sajnos a fajta szaporasága gyenge, egy tenyészcsoportba egy kakashoz háromnál több tyúkot nem ajánlatos tenni. A tojók 60-80 db, 40g-os hosszúkás tojást termelnek, szinte soha nem kotlanak el. A csirkék fél éves korukra tollasodnak ki teljesen, addig elég érzékenyek az időjárásra. Hazáján kívül nagyon kevés egyedet lehet találni. A tenyésztői 5 színváltozatot különböztetnek meg, ezek a demirkyr / fekete-fehér keverék /, pamukkyr / fekete-fehér tarka több fekete tollal /, kinali / piros tarka szárnyú /, al / vörös-fekete tarka/, és a teljesen fekete.
Nyugtalan, ideges baromfiak, jól repülnek, gyorsan futnak. A tyúkok nagyon félénkek ezért csak saját fajta társaikkal ajánlatos összetenni őket és csak kis csoportban.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.18 0 0 171
Nem sokáig leszek, mert rámegy a gatyám a netezésre.........
A kukorékolás pedig jó lenne csengőhangnak, minél erőszakosabb ,annál jobb.
De lehet, hogy már ki van találva....

IGEN.
Egyszer , ha időd engedi, gyüjtsd össze a neveket..
Tulajdonképpen én azért gyüjtöm a neveket, mert variálgatok a kutyáim keresztnevéhez, amik mindig min. kétszavasak...mint ott a fehér baby-m , aki babyboo-é, az -Gang-Ga Godira pl....hivatalosan,****- egyébként -Treffnek hivják otthon..

A tibet apsos-topicnál a 377-es hozzászólástól találod a legtöbb képet, és hivatkozásokat......
Na melyik vagyok ott én??????

Előzmény: ohiki (170)
ohiki Creative Commons License 2002.11.18 0 0 170
Csókolom a kezét megérkezett?

Csináljak egy listát és elküldjem a nevekkel?
A kakas kukorékolás inkább hosszú és nem olyan dallamos. 0,5-1,5 perc hosszan ordít a kakas, rekedt baritonján. Szeretném majd kipróbálni a szomszédok idegeit jövőre, már rendeltem Hollandus barátomtól néhány tojást.
Jelen pillanatban 20 egynehány aktív kakasom van, akik reggel rendszeresen ordítanak. Jó néhányat már hangról megismerek. és már azt is tudom hogy melyikre melyik fog válaszolni. Lehet hogy ilyenkor veszekednek egymással.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.18 0 0 169
Visszanéztem, hol a legtöbb kép..
Most a részletes kiállitási beszámolók a --tibet apso tulajdonosok topic-ján vannak zömmel......
Sok-sok kuty és a kiállitás, nézd meg ott hivatkozás is van -babyboo képtárát is.........
Tibbe Creative Commons License 2002.11.18 0 0 168
Posta jó..JÓ!
A kapirgálók neveit már elhatároztam, hogy " begyüjtőm " magamnak...
Nagyon eredetiek.
Érdekes, hogy pár "szinkronizál " a kutyafajták neveivel!
Előzmény: ohiki (165)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.18 0 0 167
Speciel le tudom játszani a gépemen, de idegesit, ha """beszél " a számitógép, igy kihuztam a hangszórókat és beraktam a fiókba......
Előzmény: ohiki (165)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.18 0 0 166
Csengőhangnak nem lehet felhasználni a mobilhoz?
Előzmény: ohiki (165)
ohiki Creative Commons License 2002.11.18 0 0 165
Elméletileg 4-5 évig is elélnek a pipik, sőt hallottam már 8 éves törpetyúkról is.
Gyakorlatilag 2-3 év, az élettartamuk. Betegség, ragadozó, baleset lehet az oka hogy hamar kimennek.
Úgygondoltam ezen a héten a hosszankukorékolókról fogok írni. Tudok küldeni eredeti hanganyagot ha valakit érdekel és le is tudja játszani a gépén.
ilyen fajták a Bergische kukorékoló, a Totenko, Koeyoshi, Tomaru.
Előzmény: Ördögpirula (163)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.17 0 0 164
Előzmény: ohiki (162)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.16 0 0 163
Ez is tecccik!
Nem is vészes a hollandus ára....azt hittem drágábbak!Lehet,hogy most nagyon szőkét fogok kérdezni,de mennyi ideig élnek ezek a pipik optimális esetben?
ÖP
Előzmény: ohiki (159)
ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 162
Majd mesélek még nekik, de néha dolgoznom is kell, mert elzavarnak és akkor nem tudok résztvenni az eszmecserében.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 161
a macskanevekben meg interjúkat vártak el tőled......macskaügyileg....
Előzmény: ohiki (159)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 160
Hát egy fekete-bolyhos ördög..........
Előzmény: ohiki (159)
ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 159
Csak irányítani akarjuk a fejlődést.
Én azért /is/ szeretem a tyúkászást, mert nagyon nagy a variálódási lehetőség. Gyorsan, ill. rövid időn belül ki lehet hozni új formákat.

Nem jó helyen kutatsz! Azt jelenti franciául hogy Az ördög! /álitólag/

Ezért:

Előzmény: Tibbe (157)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 158
Nem valami bolyhoska-féle?
Előzmény: ohiki (156)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 157
Egyébként az ember mit össze nem variál tenyésztésügyileg???Ez már megerőszakolása a természetnek........
Előzmény: ohiki (154)
ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 156
Az Appenzteller a helység neve ahol a pihentagyú németek kitenyésztették a fajtát.

Nekem a kedvenc nevem a La Fleche! /la-flés/
Na? Tudja valaki hogy mit jelent?
Aki kitalálja annak felrakom a tyúk fotóját!

Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 155
De akkor már inkább a karantén, mint többszáz tojás!!!!!!!!
Előzmény: ohiki (154)
ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 154
Hát igen, a dísztyúktenyésztésben érik néha az embert meglepetések és nagypofonok!
Több mint valószínű hogy a kifejlett egyed vásárlása a legbiztosabb. De nem a legbiztonságosabb. Kifejlett korban már behurcolhatunk sok nyavaját a meglévő állományunkba. Ezek a tyúkok olyan érzékenyek, hogy az embernek meg kell barátkozni a gyakori elhullásokkal. Sok fajta hogy tökéletes maradjon szoros beltenyésztésen megy keresztül, ez pedig teljesen leveri az immunrendszert. Azok a hosszúfarkúak is nagyon kényesek. 50-100 csibéből jó ha felnevelődik 10-20, és 200-300 tojásból kel ki ennyi csibe. Amik nekem vannak már nem olyan kényesek, de vigyázni kell rájuk. Én most fejeztem be egy itatásos kúrát, kitudja hanyadikat az évben, most jön a vitamin itatás.
Már csibekorban is egészen 2-3 hónapos korukig folyamatosan van valami a vizükben.
Úgyhogy én rizikózom és tojást szoktam beszerezni, néha börzén veszek kifejletteket, de azokat meg karanténozom egy ideig. De csere-bere nem megy évközben.
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 153
Én ha vennék, csak kifejlett példányt vennék...hárman-párban!
....akkor sejtésem lenne az utódokról, de egy-két tojás, még nem garancia.....akármi is kikelhet belőle......
Előzmény: ohiki (150)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 152
Ez nem rossz, az Appenzelleri____
.....Divatdiktátorok szerintem bőven merithetnek a kapirgálók sokrétü formáiból és szineiből
! { a neve szabadforditésban nem zeller-étvágyat ,.jelent? }
Előzmény: ohiki (151)
ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 151
Íme egy Appenzelleri hegyesbóbitás.

ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 150
Lehet M.on is kapni ilyen Hollandusokat, sőt nekem is vannak borsárga színben. Lehet hogy nem jól írom,de samoának is mondják. De már minden színben kaphatóak.
Az ilyen és ezekhez hasonló törpék ára:
tojás-100-120 ft/db
növendék-500-800 ft/db
kifejlett 1000-3000 ft/db

A bóbitás ha gömb formájú a bóbita és szakállas akkor Páduai.
Ha szakáll helyett állebeny van és a bóbita szine más mint a test tollazatának szine akkor Holland bóbitás
Ha gatyája van és hófehér akkor Szultán tyúk.
Ha 5 lábújja van, kis gatyája akkor Houdani
Ha olyan mint az alapverzió, de lepketaraja van akkor Creve-coar.
Ha a bóbita hegyes, mint egy punk gyereknek és fehér alapon fekete pettyes a szine akkor Apenzelleri bóbitás.
Ha szakáll van a hegyesbóbitához és nem pöttyös akkor Brabanti.

Előzmény: Ördögpirula (143)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 149
Hát olyanok, mint akiknek már kilátszik a mellehúsa..........
Előzmény: ohiki (142)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.14 0 0 148
Hát itt nem.....
Előzmény: Ördögpirula (146)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.14 0 0 147
Már bocsika,de ezeket élve kezdték bontani?Mert ez a látvány mással nem magyaráz6ó....:))))))
ÖP
Előzmény: ohiki (142)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.14 0 0 146
itt...
Előzmény: Tibbe (144)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.14 0 0 145
de husi!Kopipipi!ilyen is kell.....
ÖP
Előzmény: ohiki (138)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.14 0 0 144
Hol vagy ÖP?
Előzmény: Ördögpirula (143)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.14 0 0 143
Jaj,TE!
Nem kell elnézést kérni!Vitz volt!:)))))
Ilyen holland lengyel pipit lehet Mo-n kapni?
Sokért árulják...iljet szeretnék majd....

ÖP

Előzmény: ohiki (126)
ohiki Creative Commons License 2002.11.14 0 0 142
Köszönöm őket, nekem sajna nincs még tibetis ismerősöm, csak Te.
Már néztem a kedvenceidet!
Találtam még egy dísz-viadort a Yamato Gunkei-t.
Ez már olyan csúf hogy gyönyörű.
Ma már több képet nem teszek fel.
Megkaptad Rambó macska képét?

Előzmény: Tibbe (141)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.14 0 0 141
Látod, milyen kapirgáló-barát tibetiseim vannak?
Nem semmi,----- a html-es topicokat bejelölgettem éjszaka miattad, nézted a kedvenceimben?
Előzmény: ohiki (140)
ohiki Creative Commons License 2002.11.14 0 0 140
Ha a shamok a tyúkok szamurájai, akkor ezek a tyúkok skinback-jei /nem bőrfejű hanem bőrhátú/
Tibbe Creative Commons License 2002.11.14 0 0 139
Már profi lettél képfelrakésilag..
Egyébként jó ez a punk-tyúk........
Előzmény: ohiki (138)
ohiki Creative Commons License 2002.11.14 0 0 138
Köszönöm Mollynak hogy felhívta a figyelmemet erre a cikkre. Ide másolom:

A Tel Avivhoz közeli Rehovot agrártudományi egyetem genetikusai egy új, tollnélküli tyúkot hoztak létre, melynek növekedése a normálisnál gyorsabb, tette közzé tegnap a "Yediot Aharonot" című lap. Az izraeli újság közzétette az új tyúkféle fényképét is -- mely Avigdor Kahaner professzor felügyelete alatt normálisan fejlődik. A kutatók szerint a tollnélküli tyúk kevésbé fog szenvedni a melegtől, kevésbé lesz kövér, és levágás után nem kell majd megkopasztani. (libertatea)

MOLLY Creative Commons License 2002.11.13 0 0 137
Szia! Bocsi hogy beleszólok de találtam neked valamit aminek talán örülsz: http://szines.transindex.ro/?hir=644
Előzmény: ohiki (130)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.13 0 0 136
Ilyen kisebbeket kéne probálgatni, hamarabb letöltödik, és nem hagyja itt, aki nem győzi kivárni
---tanácsokat már remekül tudok osztogatni.........;;;;*******>>>>
Előzmény: ohiki (132)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.13 0 0 135
Hát gratutlálok, nagyon ügyes vagy!
Én még mindig nem mertem megpróbálni a képfelrakást.
Hamarabb festenék egy ilyen tyukos képet,,,az kézhezállóbnak tünik nekem.......
Előzmény: ohiki (134)
ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 134

Na! Most kapok sírógörcsöt!!!!!
Megyek haza. Elegem van.


Remélem ez sikerül!

ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 133




ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 132
Hallelúja!
Sikerült képet felrakni:


Szultán tyúkok

Tibbe Creative Commons License 2002.11.13 0 0 131
Ez olyan lehet, mint a meztelen kutya, és a kopasz macska, stb szörtelen is van..ÖP jártas a kopi-témában!
Előzmény: ohiki (130)
ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 130
Oh-Oh köszönöm!

A multkor adtak egy kazettát, a tvből vették fel, egy teljesen csupasz tyúk volt rajta. Izraelben tenyésztették ki. Egyáltalán nincs tolla. Jó mert nem kell pucolni, csak hamar leég a napon.
Ez most komoly, tényleg láttam. Teljesen ráizgultam, de a neten nem találtam semmit. Nekem az is tetszik!!!

Előzmény: Tibbe (129)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.13 0 0 129
Az izlésed mindenben kiváló, csak a viadorokkal szembeni elfogultságod " morbid " egy kicsit........
Előzmény: ohiki (128)
ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 128
Érdekes hogy a családomban is mindenki csúfolja a viadorjaimat, nekem pedig olyan szépek. Máshogyan mint mondjuk a "vattatyúk"/selyem/ vagy egy porcelán színű lábtollas de szépek. Bár lehet hogy az én izlésem feslett.
Nekem kutyában is a Basset és a Whippet tetszik, autóban a Picasso, és ha sok pénzem lenne és utazhatnék, Moszkvát nézném meg és Finnországot.
Tibbe Creative Commons License 2002.11.13 0 0 127
Miért?
Baj az ha egy japán viador-Shamo;;;;;randa!
Attól még lehet japán viador::::
,
De a kontúros Páduai bóbitásak, akik Hollandok,
de-Poland bearded-nek hivják őket, azok igazán gyönyörüek,,,,,
De ha betopanna közéjük egy szakállas collie.....hát lenne sok kopasz nyakú csirke köztük.......
***
Egyébként mindez teljesen világos!
Előzmény: ohiki (126)
ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 126
De kérem szépen ez egy Shamo ill. Japán viador. A házityúkok szamurájai.
A kontúrosok a Páduai bóbitások, de semmi közük Páduához. Hollandiában lett kitenyésztve, de ők, már a Hollandok, Poland bearded, azaz lengyel szakállasnak hívják.

Itt is elnézést kérek ÖP-től, tudja miért.

Előzmény: Tibbe (125)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.12 0 0 125
Kissé ványadt, pulykafej beütéssel....
Előzmény: Ördögpirula (124)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.12 0 0 124
bocsika,de ez oljan,mintha már 1x +menekült volna a fojtogatásból...:)))

ezt csakúgy találtam:

ÖP
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.12 0 0 123




nagyon szépek ezek a "kontúros tollú" pipik
ÖP
Tibbe Creative Commons License 2002.11.12 0 0 122
Hát annakidején anyukám kakasa nem a fejéről evett, de ahányszor bement a tyukólba etetni, a kakas a póznán várta, és a fejetetejére ugrott, hogy megbubolja......
egyébként küldtem tovább a linkeket, képfelrakásügyileg....
Előzmény: ohiki (121)
ohiki Creative Commons License 2002.11.12 0 0 121
Inkább csak megszokásról van szó és nem tanult viselkedésről.
Én még csak egyszer láttam egy kakast egy nő fején ült az atrakció alatt, ez a Moszkvai Nagycirkuszban történt. Itt arról van szó hogy a kakas egész csirke kora óta a nő fején ülve evett és ezt megszokta, ezért nem ugrott le.
Tibbe Creative Commons License 2002.11.12 0 0 120
Ha olyan rövid az eszük, milyen módszerrel
" idomitanak " szárnyasokat is a cirkuszi mutatványokhoz?
Előzmény: ohiki (118)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.12 0 0 119
Nagyon szépek a kiscsirkék....köszönöm.....
Előzmény: Tibbe (114)
ohiki Creative Commons License 2002.11.12 0 0 118
Ezeknek a jószágoknak olyan rövid az eszük hogy nem igazán stresszelnek be a zajtól, ketrectől. A fogdosás már zavarja őket, főleg ha nem szakszerűen történik,/ lógatják, vagy nyakánál fogják./ Hamar elvonja a figyelmüket egy másik fajtársuk.
bagifruzsi Creative Commons License 2002.11.12 0 0 117
Nézegettem a képeket.
Nagyon tetszenek.
Lenne egy kérdésem: Mennyire stresszel egy tyúkot/kakast egy-egy kiállítás? Zaj, ketrec, fogdosás, nézegetés...?
Fruzsi
Előzmény: ohiki (115)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.12 0 0 116
nem kaptam még + az ígért címeket.....



ÖP
ohiki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 115
Van egy olyan fajta hogy Chabo. Ismerik kishazánkon kívül még úgy is Japán bantam. Japán a kitenyésztési helye. Nekem is vannak hála istennek, nagyon szép kis őstörpe fajta, meredek nagy faroktollazattal és rendkívül rövid lábakkal. Ezért nem is olyan kapirgálós madarak.

A chaboknál egy domináns gén okozza a lábak rövid növekedését, és egy másik recesszív a normális hossz kialakulását. . Ha két madarat párosítunk, mindkét szülő átadja mindkét faktort a szaporulatnak. Az az embrió amelyik megkapja mindkét szülőjétől a rövidlábat okozó gént, nem tud kibújni a tojásból. Lássuk milyen eredménye lesz, két rövidlábú Chabo párosításának.
25%-a az embrióknak megkapja duplán a rövidlábúság génjét, ez tisztán rövid lábat eredményez, de letális hatású.
50%-a az embrióknak megkapja az egyik rövid lábúság gént, a másik pedig hosszúlábúság gén, akkor rövid lábú lesz az utód, mivel domináns a rövid láb, ilyen minden rövidlábú Chabo genotipusa.
25%-a az utódoknak normál lábhosszúságú lesz, de ha ilyen egyedeket párosítunk abból soha nem lesznek rövidlábú utódok. Ezeket selejteznünk kell, de nem úgy hogy egy másik tenyésztőnek adjuk el őket.

Küldök a lányoknak hivatkozási címet, ahonnan lehet képet feltenni. /Köszi ÖP./
Itt egy cím, aki bemásolja felülre az megnézhet a chabókat.

http://cyborganic.com/People/feathersite/Poultry/CGD/Japs/BRKJap.html

Tibbe Creative Commons License 2002.11.11 0 0 114
de nem olyan, mint a feketetollú-feketehusú kiscsirkék?
Előzmény: ohiki (113)
ohiki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 113
Igen elolvastam a mailed többször is és köszönöm a szép napot is. aranyos volt, mint egy marék kiscsirke
Előzmény: Tibbe (112)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.11 0 0 112
Már küldtem neki!.....
Ügyi csaj az ÓP...mailt kaptál?
Előzmény: ohiki (111)
ohiki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 111
Hú de jó hogy ismét raktál fel képet ÖP.
Köszi! Majd küldök néhány címet és onnan válogathatsz.
Ez itt a képen egy aránylag új fajta, az USA-ban tenyésztették ki. Fly tying néven ismerik. A nyeregtollai lettek hosszúnövésűek.
Tibbe: köszönöm neked is a levélbeni támogatást, majd írok bővebben.
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.08 0 0 110

Ez teccccik!

ÖP

Előzmény: Tibbe (109)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 109
Küldök olyanokat is......
Előzmény: Ördögpirula (108)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.08 0 0 108
Nagyon cukik!
De nincs netcímed?Csak a kép nem elég....:((((
ÖP
Előzmény: Tibbe (107)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 107
Küldöm a feketéset, de ne ijedj meg........
Előzmény: Ördögpirula (106)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.08 0 0 106
:))) Kérek címet a feketékről és lesz kép is....
ÖP
Előzmény: ohiki (95)
ohiki Creative Commons License 2002.11.08 0 0 105
A helyes ivararányról.

Napjaink egyik legfontosabb baromfitartási tényezője hogy ne hiába etessük madarainkat, főleg abban az esetben ha tenyészállatokat tartunk. Valamennyi baromfi faj könnyen szaporítható, hiszen megfelelő fészkelési helyről gondoskodva szinte biztos hogy előbb-utóbb a tojó el fog ülni. Jelenleg már több féle típusú keltetőgépet is forgalmaznak, melyekkel könnyen szaporíthatóak baromfiaink és olyan számban ahogy csak kívánjuk. Sajnos azonban sokszor okoz problémát a tojások nem megfelelő termékenysége, amely problémára most itt szeretnék néhány gyógymódot adni.
A helyes ivararányt minden fajban tartsuk be. Házityúk esetében 1 kakashoz nehéztestű fajtáknál 5-6 tyúkot, középsúlyú és törpe fajtákban 9-10 tyúkot rakjunk. Gyöngytyúknál 1 kakashoz 6-9 tyúkot tegyünk. Fürjek és fácánok esetében 1 kakashoz 5-7 tyúk kerüljön. A pulyka és páva kakasok mellé legfeljebb 4 tojót osszunk be. A liba és kacsa helyes ivararánya 1 gúnár vagy gácsér és 4 tojó.
A helyes ivararány is káros lehet, ha azt megduplázzuk, vagy megtriplázzuk. Ebben az esetben biztos hogy az egyik hím erősebb lesz a többinél és ez nem fogja hagyni hogy a másik pározzon. Ennek az lesz az eredménye hogy a csoportban folyamatos zavargások lesznek és egyik kakas sem tudja ellátni rendesen a feladatát. Ez kiküszöbölhető ha egyidős, illetve egy fészekaljból származó hímeket használunk, vagy elég nagy a hely, hogy nyugodtan elférjenek a madaraink és ne provokálják folyamatosan egymást. Hibás technológia az is ha csak 1 pár madarat tartunk együtt, mert egy tüzes kakas teljesen letaposhatja és meg is skalpolhatja a tyúkot, ha az nem tud előle elbújni. Nálam ez főleg fürjeknél, fordult elő.
Pulykák esetében gyakran alkalmazzák a kézből történő pároztatást, amely azt jelenti hogy a 3-5 tojóhoz minden nap rendszeresen beeresztik az amúgy különzárt bakot, amelyet aztán a dolga végeztével ismét kivesznek a csoportból. Ilyen technikával akár 10-15 tojót is el bír látni egy kakas. A pulyka tojó 3-4 hétig is termékeny marad egy párzás után, ezért a pároztatásokat abba lehet hagyni a tojásrakás megindulásakor. Napjainkban nagyüzemekben már sikeresen alkalmazzák a mesterséges termékenyítést is a pulykáknál.
Ne felejtsük el hogy a jó minőségű tenyésztojáshoz szükséges még a szülők megfelelő tenyészérettsége, ami nem azonos az ivarérettséggel, a jó tenyészkondíció és az egészséges alany.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 104
Már hetek óta ezt csináljuk a topic-brigáddal...ha bővül a csapat, szólok, jó?
Előzmény: ohiki (103)
ohiki Creative Commons License 2002.11.08 0 0 103
Az nem olyan nagy valami!
Csak be kell húzni 5 x-et.
Hajrá!!
Előzmény: Tibbe (102)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 102
Jártam pár állatkertben, van ötletem...de csak nem gondolod, hogy dolgoztatunk..!majd tervezésben részt vehetsz, meg a munkálatok irányitásában...
Csak előbb még nyerjük meg azt a pár milliárdot........
Előzmény: ohiki (101)
ohiki Creative Commons License 2002.11.08 0 0 101
A tyúkól tervezésére és kivitelezésére tudok egy illetőt. / Most ha látnál, itt mutogatok magamra/
Csináljatok egy kis tavat, közepére egy kis szigetet, így a macsoktól mindjárt védve is vannak és kacsák, libák is lehetnek.
Előzmény: Tibbe (100)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 100
Hát a pipik védelmében egy teljesen fedett madárház ajánlatos, mivel maccsok is lesznek.......
De a kastély renoválásánál ezt is a költségvetési tervbe iktatjuk.......
Előzmény: ohiki (99)
ohiki Creative Commons License 2002.11.08 0 0 99
Hosszas gondolkodás előzte meg a kép küldését, de ilusztrációként szántam. A malájok ilyen téren nem szívbajosak, ehez hasonló képeket nem igen találni európai web oldalakon.
A kastélyhoz 1-1 kakast és tyúkot gondoltam, illetve 1:2 arány lenne a legoptimálisabb. Elképzelem hogy a sok TT. hogy kergetné a pipiket. Valszeg fogyóeszköz lenne a tyúk.
Keresek anyagot az ivararányról, most hogy így eszembejutott és beteszem ide.
Tibbe Creative Commons License 2002.11.07 0 0 98
Az a szerencsétlen fekete pipi a nagykéssel egy horrorral felér.......
Nem akarok fekete húst enni.-világosat se sokat......
A kastélyba nem egy-egy kell, hanem egy-egy pár........Nem?
Ezek a kinaiak, meg maradhatnának a rizsnél..mit variálnak?
Előzmény: ohiki (97)
ohiki Creative Commons License 2002.11.07 0 0 97
Van indonéziában egy fajta az Ayam Cemani. Ez egy normál méretű fajta, ottani helyi jellegzetesség. Viszont mindene fekete. A tarajától kezdve a tollazatán és a húsán át a tojásáig mindene. Egy melatonin nevű anyagtól lesz fekete az izomszövet és a bőr is. Ott nagyon szeretik az ízét is, rendszeresen fogyasztják. Az útak mellett vagy a piacon is lehet kapni. Sajnos Európában nem tud meghonosodni, mert nem jól aklimatizálódik. Nehezen viseli a telet. Szumátrai viadorokkal próbálták keresztezni, hogy ne pusztuljon ki, csak akkor meg nem lesz fűrészes taraja az utódoknak. Kis borsó tarajuk lesz. Leginkább a selyemhez hasonlóak bőr és hússzinben.
A kinaiak szeretik a selymeket, sokszor hallom más tenyésztőktől hogy az öreg kakasokat előszeretettel megveszik.
Az íze állítólag különlegesen jó, akinek van hozzá gusztusa az megpróbálhatja, én nem tudnám élvezni. Mostanában elkezdték keresztezni a nagytestű broilerekkel a selymeket, hogy nagy tömegben jussanak sötét húshoz. Azonban minél nagyobb a test, annál világosabb a hús színe.

Ha meglesz a kastélyotok igérem minden fajtámból kaptok néhány pipit.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.07 0 0 96
ÖP. egy nagyon rendes szöszi, még küldtem neki....hátha besegit, mert a kastélyparkba ilyenek is kellenek majd..........
Irjál valami szép sztorikat róluk, meg minden kapirgálós érdekességet.......
Előzmény: ohiki (95)
ohiki Creative Commons License 2002.11.07 0 0 95
Köszönöm Ördögpirulának a képeket!
Szóval ezek itt a Főnixek, japánban Onaga-dori néven futnak.
Ezek itt a képen egy német tenyésztő kakasai.
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.06 0 0 94



ÖP
Tibbe Creative Commons License 2002.11.06 0 0 93
Hát a vidékiek már csak ilyenek...Nálam sem értik, minek a kutya szeretgetési célra, miért nem kinn csahol éjjel macskákat kergetve az udvaron........
Egyébként egy normál sajátneveltetésű szárnyast sem birnék megenni, nemhogy egy disz-hosszúfarkú-nagytarajút.....
A bolti nekem is más..avval a rendeltetéssel lett gyártva.mint tömegcikk..
Egyébként nem eszem sok húst........
Az oldalt megkaptam, még nem volt idő, este nézni fogom.......
Előzmény: ohiki (92)
ohiki Creative Commons License 2002.11.06 0 0 92
Érdekes hogy talán a tyúk és galambászok az egyetlen olyan hobbytenyésztők akik nyugodtszívvel el is fogyaszthatják a kedvenceiket. Nekem mondjuk nincs hozzá szivem, de bolti csirkét szoktam enni. A faluban a nénik mindig furcsán kérdik hogy hát mit lehet ezekből enni? Én meg válaszolom hogy amit az árukból megveszek.
Tibbe: meg tudtad nézni a küldött oldalt?
Előzmény: Tibbe (91)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.05 0 0 91
ohiki
Csak nehogy azt higyjék, hogy paprikáscsirkének való leghornokat propagálsz!!!!

Még azt a nagyon hosszú, több méteres farkút kéne megmutatni...
Nem tudtalak figyelemmel kisérni , mert "beteg " volt a gépem..Most se tökéletes, csak a szerviz szerint....

Előzmény: Ördögpirula (90)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.05 0 0 90
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
ÖP
Előzmény: Ördögpirula (89)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.04 0 0 89
Szívesen máskor is!Csak adjál linket,hogy meljiket kéred és felrakom....a lényeg,hogy már neten legyen vhol...
ÖP
Előzmény: ohiki (88)
ohiki Creative Commons License 2002.11.04 0 0 88
Ezer köszönet és hálám örökké üldözni fog, amiért felraktad a képet.
Én nem tudtam megcsinálni, de nagyon jó látni a kedvenc Ohiki kakasomat.
Köszönöm neked is Tibbe hogy szóltál.
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.03 0 0 87
Tessék Tibbe 1 kép az említett képtárról:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
ÖP
Előzmény: Tibbe (86)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.30 0 0 86
Azt jól teszed...én sem vagyok otthon a kapirgálós témában..mint ecseteltem az elején, az összes kapirgálossal való viszonyom, de szépeknek
és érdekesnek találom őket, sok számomra ismeretlen dolgot tudtam meg....ha nekem nincsenek is ilyenek
Előzmény: ohiki (85)
ohiki Creative Commons License 2002.10.30 0 0 85
Köszönöm a támogatást.
Én szoktam kotozni a tibetis topicban, csak nem írok, mert nem vagyok otthon a témában. de olvasok és nézegetem a képeket amik nagyon bájosak.
Majd jegyzek is ezután hogy legyen nyomom!
Most megyek is oda!!!
Tibbe Creative Commons License 2002.10.30 0 0 84
Ne is !, én sem adtam fel az én témámat, de idővel beindul, én látod " melletted " vagyok...addig is olvasgathatnád a tibetis topicokat is, ha lesz egy kis időd......
Ők marhára örűlnének egy """"cifratollú, nagytarajú"""-nak, de nem adok nekik...........
Előzmény: ohiki (83)
ohiki Creative Commons License 2002.10.29 0 0 83
sajátmagammal levelezek, de nem adom fel.
ohiki Creative Commons License 2002.10.28 0 0 82
nem érdekel senkit a díszbaromfi tenyésztés?
FELHÁBORÍTÓ!!!!!!!!!
ohiki Creative Commons License 2002.10.25 0 0 81
Elnézést ha megterheltelek, de örülök hogy valaki éreklődik a tikok iránt. Kicsit furcsálom hogy ennyi ember közül alig érdekel valakit ez a téma, de a börzék sokadalmából itélve nagy a közönség. Lehet hogy kevésnek van lehetősége netelni.
Irigykedem is hogy a tibetis topic olyan sűrűn látogatott.
Úgy látom hogy aki netel az főleg a kutyatartók és a macskások, + 1-2 extrém állat.
Remélem ez később bővülni fog!!
Most elköszönök, megyek haza, kellemes hétvégét kivánok.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.25 0 0 80
Most néztem a bóbitás kacsákról küldött képeket.
Olyan mit az igazi, csak egy nagy vattapamacs a fejebúbján...nagyon jópofa..
Sosem gondoltam, hogy ennyiféle kapirgáló létezik...
irtad, hogy nézted a tibetis topicot..3 db van!
Egyébként már akkora mappám van a kapirgákókról, hogy csak na!!!!
Előzmény: Tibbe (79)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.24 0 0 79
Csak nehogy megint peched legyen...addig is szerintem, mig kiderül, keress olyan helyet, ahol cserélhetsz, ha nem stimmel a pár....
Előzmény: ohiki (78)
ohiki Creative Commons License 2002.10.24 0 0 78
Tegnap sikerült készitenem képeket az eddig még meg nem örökített madaraimról, amelyeket felraktam a képtárba. Az adataimnál meg tudjátok nézni a pontos címet is.
A kacsáknál a tojónak is kissé kunkorodik a farkában egy toll. Ez zavart meg, amúgy teljesen tojó alkatú is és a feje is finomabb a gácsérnál. Most várok tavaszig.
Verekedni nem fognak, remélem.
Egyébként a pulykám is két bak lett. Mostanában láttam hogy az eddig tojónak hitt is udvarol. Pech!
Tibbe Creative Commons License 2002.10.24 0 0 77
Gratulálok...
a gyakorlatban majd kiderül...ha majd összeverekednek., akkor nem stimmel a pár....
Előzmény: ohiki (76)
ohiki Creative Commons License 2002.10.24 0 0 76
Ugyan nem tyúkalkatú, de azért elmondom hogy tegnap szereztem egy pár bóbitás kacsát. Szép feketék fehér mellel és nagy gömb bóbitával. Remélem hogy egy pár, a gácsér az biztos, a tojó az ? !
ohiki Creative Commons License 2002.10.21 0 0 75

Az egyik legszebb házityúk fajta a Főnix, vagy ahogyan a kitenyésztési helyén nevezik az Onaga-dori.
Az Onagadori név nagyjábóli fordítása annyi, mint "tiszteletbeli baromfi". Ezek a madarak az állattenyésztés csúcspontjai. A rendkívül hosszú faroktollazat kialakulását egy recesszív génnek köszönhetjük amelyet "nm"-nek neveznek. A fajta kizárólagos védjegye a farok tollainak vedlési hiánya. Tulajdonképpen a kakasok időnként / két-három évente / elhullajtanak egy-egy tollat, főleg a nyeregtollazatból, de mivel ez nagyon dús, nem olyan feltünő mint ha egyszerre dobnák el a tollaikat. Nem ritkák az 5-8 m hosszú faroktollak sem. A kakasokat egy speciális ketrecben egy ülőfán tartják és csak emberi segítséggel tudnak sétálni . A tyúkok vedlése normális, a folyamat követi a többi fajta egyedének tollváltását. Először a fej, a mell, majd a hát és végül a combok tollai cserélődnek. Az Onagadori elismert színei a következők: fekete-mellű vörös, fekete-mellű ezüst, fekete-mellű arany és hófehér. A lábszár színezete zöld a fekete-mellű változatoknak és sárga a fehéreknek.
Léteznek törpe változatban is, ezek azonban nem olyan hosszú tollúak és gyakran már vedlenek is..
A Főnixeknek létezik amerikai, kelet-német és nyugat-német tipusa is. Időnként a tengeren túlon Japán Főnixnek nevezik a Yokohamákat. Mivel egy teljesen Japánban kialakított fajtáról van szó amely nem olyan régen került Európába és az USA-ba.

Tibbe Creative Commons License 2002.10.18 0 0 74
Köszi, megkaptam a képeket.., most csak körbenézek, mert kevés az időm, otthonról netezel?
Holnap Bp-n leszek, de vasárnap biztos többet a net előtt........
Előzmény: ohiki (73)
ohiki Creative Commons License 2002.10.18 0 0 73
A természetes körülmények között élők viszont egészségesebbek mint a bezártak. A rengeteg szöcske, bogár, fű, mag és ami szintén fontos kis kavicsok a zúzába az mind-mind rendelkezésükre áll és annyit esznek amennyire szükségük van.
Ősszel amikor már nem szükséges fajtánként szétválogatni őket, kis egymáshozszoktatás után ki szoktam engedni őket a kertbe és az udvarra.
Ilyenkor még a kicsit gubbasztós madarak is felélénkülnek. Láthatóan jól érzik magukat.
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.18 0 0 72
Nem voltak eleve "minőségi" egyedek, de szerintem kifejezetten szépek voltak így is, hogy mindent maguknak kerestek meg.

A képeket majd megnézem.
Köszi

Előzmény: ohiki (70)
ohiki Creative Commons License 2002.10.18 0 0 71
Bocs Fruzsi!

Az adataimnál megtalálod a képtári címem, ott láthatod őket.

ohiki Creative Commons License 2002.10.18 0 0 70
A házityúk számára a legtermészetesebb az ha éjszakára felülhetnek egy fára vagy bokorra. Felgajjalnak úgy mondjuk. Ez azonban nem biztonságos, mert könnyen leszedheti egy éjszakai ragadozó, és nem is jó mert télen a hideg és a nyirkosság kikészíti őket. Nem vadmadarak, és a kakasokok taraja le is szokott fagyni.
A legbiztonságosabb ha egy kis bódét csinálunk, amibe kis ülőfát teszünk. Vagy létrát.
A tyúkok szeretnek keresgélni, kapirgálni. Azért is ez a besorolásuk, kapirgáló alkatúak. A tél kivételével majdnem mindenben önellátóak. Persze ilyenkor nagy eredményeket nem lehet tőlük várni. Napjainkban kitenyésztették a fekete szinű tojóhibrideket / Bovans Nera, Harco, Shaver 566/ amelyek extenziv körülmények között hozzák a jó teljesítményeket.
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.18 0 0 69
Még egy kérdés: pontosan hol vannak a tyúkokról a képek? valahol nyílvánosan vagy magánban küldözgetitek egymásnak? Csak mert nagyon kíváncsi lennék rá.
Fruzsi
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.18 0 0 68
Nálunk volt nekik egy külön kis tyúkól. Egy fából készült lényegében doboz. Három oldalról, lentről föntről zárt, tetején kátránypapír, kívül belül meszelt (erre nagyon emléxem, mert én meszeltem ki és belement a mész a szemembe és rettenetes volt). Volt bent egy kis léátra, ahol helyet foglalhattak. Nappal kint voltak, szabadon az egész kertben. Enni nem is kaptak tőlünk igazán (néha egy kis tápot), mindent megtaláltak a kertben, amit csak egy tyúk kívánhat magának. Este pedig csak annyit kellett csinálni, hogy kimentem, amikor már szürkület volt és bezártam a ketrecajtót. Mindig maguktól bementek, az első pillanattól. reggel meg már verték a rácsot, hogy ki akarnak jönni. :-)
Előzmény: ohiki (52)
ohiki Creative Commons License 2002.10.18 0 0 67
Megnéztem egy tibetis topicot, érdekes volt olvasnom.
Van minden fajtának standardja, a kiállitásokon ezek alapján bírálnak. Gyakran találunk a neten Német, Angol vagy Usa fajtaleírást, ezek néhol kükönböznek egymástól. Egyes fajtákat összevonnak, vagy a törpe és óriás alakot szétvállasztják két fajtára. pl Nálunk Cochin a neve a tyúknak, az angolszászok a törpét Pekin-nek, a nagyot Cochinnak hívják. A szin is megkülönböztethet két tipust, az indiai harcos fehér változatát Cornish néven tenyésztik az USA-ban. Európában minden szin Indiai harcos. Vagy az Itáliai fajtánál amely a fehér héjú tojástermelő hibridek alapanyaga, a hófehér változatot leghorn néven futtatják. Az angoloknál mindegyik Leghorn.
A páduai bóbitásnál szintén több nevet használnak, csak győzzön eligazodni az őstermelő. Holland szakállas, Polish, Páduan!

Természetesen folyamatosan zajlik az új fajta előállítás is, ebből aztán számtalan változat jön létre. pl: selyemtollú Chabo, feketehúsú húshibrid a kínaiaknak.

A kép felrakás folyamatban van, de szerintem nem jó sorrendben csinálok valamit. Meg engedélyt is kell kérni a képek gazdáitól hogy ne háborogjanak.

Tibbe Creative Commons License 2002.10.18 0 0 66
Nagyon sokféle tipus van, azt láttam a képeken.
TE is olyan elhivatott vagy kapirgáló ügyben, mint én Tibet Terrier ügyben....
Te beleolvastál már a 3 tibetis topicba????
Úgy látom, nálatok is ugyanugy van, fajtastandard.......
Ide is próbálhatnál már 1.-2 képet felrakni....
Előzmény: ohiki (65)
ohiki Creative Commons License 2002.10.18 0 0 65
Lássuk milyen is az Orloff!
Eredetileg nagytestű, kinézetében inkább harcosra emlékeztető baromfi, melyet a XIX. század végén tenyésztett ki egy Chlianskia nevű gróf, Oroszországban. Sokáig ezen a néven ismerték csak, később a vidék nevét kapta meg, ahol kialakult a fajta. A kitenyésztéséről keveset tudunk, helyi, jó húsformájú parlagi fajtákat kevertek Maláj harcossal, innen a jellegzetes viador alkat. Sajnos Európában nagyon ritka fajta, igazi kuriózumnak számit. Nagy testű, egyenes, meredek tartású baromfi. Melle széles, háta lejtősen megy át a közepesen dús farokba. Kerek fején apró borsó taréjt és jellegzetes szakáll együttest visel, mely áll- és terjedelmes pofaszakállból áll. Füllebenye kicsi, ovális. Bőre szép sárga. Tojóképessége közepes, egy évben 100-120 db, 55 gr-os barna héjú tojást termelnek a tyúkok. Egy kifejlett kakas súlya: 3-4 kg, a tyúk 2-3 kg. Az eredeti tenyészcél egy hústipusú baromfi kialakítása volt, manapság azonban már csak esztétikai jelentősége van. Nagyon ellenálló fajta, kifejezetten jól birja az „Orosz hideget”. Elismert szinváltozatai: fekete, mahagóni pirostarka, tarka, kendermagos, fehér. Angliában kitenyésztették a fajta törpe változatát is, ezek pontos másolatai a nagyoknak. Súlyuk 1-1,3 kg lehet.
Gulyás László
Tibbe Creative Commons License 2002.10.17 0 0 64
Már a nevek miatt is érdemes .gyüjtöm a neveket.......Orloff.
lehet, hogy lesz ilyen nevű kutyám is........
Előzmény: ohiki (62)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.17 0 0 63
O.K. megtörtént a mentés..majd tanulmányozom......
Előzmény: ohiki (60)
ohiki Creative Commons License 2002.10.17 0 0 62
Az előbb elfelejtettem hogy az Oroszoknak is van viadorjuk. Az Orloff. Ez egy nagy szakállas viador, ami a Shamoktól származik. Európában nagyon ritka.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.17 0 0 61
Ezt az egészet már ki kell mentenem magamnak, mert alaposabb tanulmányozást igényel, első olvasatra még tibetiűl van......
Előzmény: ohiki (60)
ohiki Creative Commons License 2002.10.17 0 0 60
Néhány szó a harcosokról.
Az ember nem is hinné de rengeteg tipusa van a viadoroknak. Először ázsiában alakultak ki még Nagy Sándor idejében, ezeknek a leszármazottai a mai Ázsiai viadorokok, amelyeknek szintén sok változata van. /Pl Hint Horozu-Török h, Reza-Brazil h, Pakisztáni, Üzbég,/ Japánban alakították ki a Shamo-kat A legnagyobb az O-Shamo, a közepes a Chu-Shamo, a törpe a Ko-Shamo, a legújabb alak a Tosa-Chibi. Japán fajta még a Kinpa, a Tuzo, a Yamato-Gunkey. Dél-Kelet Ázsia /Thai-föld, Burma/ adta a Szumátrai tipusú viadorokat és a gólyához hasonló Maláj harcost. A szumátraiból alakultak ki a Thai-game és a Burma-game és a Ga-noi azaz a Vietnámi harcos. Afrikában pedig a Malgacse a Madagaszkári harcos. Indiában pedig kialakult a csupa izom Indiai viador, ami az alapanyaga a mai Broilereknek /ipari tyúk/. A gyarmatosítók a sok kinccsel együtt tyúkokat is elhoztak Ázsiából. Az angolok kialakították az Ó-angol harcost és a gólyaszerű Modern Angol harcost. A hollandok pedig a szumátrából kitenyésztették a Kraienkoppe harcost, a Twentse Grijze-t és a belga Brugse harcost. De van viadorjuk a Spanyoloknak, az Íreknek és az Ausztráloknak is. Sőt a Franciáknak is, Normandiai viador.
Az USA-ban az Ó-Angolokkal a mai napig tartanak viadalokat. Ja a kubaiaké a Cubalaya.
A ma kiállításra tenyésztett fajták a durvább kinézetűek, nagyok, erősek, szélesek, ráncos fejjel, kicsi farokkal, egyenes meredek tartással. A harcra használtak kisebbek, sportosabbak, nincs taraj és állebeny. Ezekre fegyvert is raknak, a sarkantyújukat kipótolják kis fémtüskével.
Egyébként minden fajtának van törpe változata is, de ezek már csak tényleg dísznek vannak. Semmivel sem harciasabbak más fajtáknál.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 59
Jól van , megnyugodtam..most kilépek mert van egy pár elintéznivalóm..........
Jó "kapirgálóetetést"..vagy már ilyenkor megvolt, hisz sötétedik..............?
Előzmény: ohiki (58)
ohiki Creative Commons License 2002.10.16 0 0 58
Neeeem!
Én a szépségükért tartom őket. Láttad a képeket!!!

Csak érdekességként küldtem a házikók képét.
Ázsiában és az USA-ban viszont foglalkoznak vele.
Az én viadorjaim Hollandiából vannak, Willem van Ballekom nevű úriember küldte a tojglikat. Ő sem szokta az eredeti céljukra használni őket. Vétek lenne azokat a szép madarakat tönkretenni.

Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 57
Most néztem a postám...atyaég, mik-kik azok a viadorok? Kakasviadal?.Te ugye nem rendezel ilyet, de?.....
Előzmény: Tibbe (56)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 56
A libaálló öltözék olyasmi, mint a combig érő gumicsizma..amiben a horgászok mennek a vizbe fenekezni, varsát rakni., rákászni?
Jól nézhetsz ki.Sisak is van rajtad????,
Előzmény: ohiki (55)
ohiki Creative Commons License 2002.10.16 0 0 55
Igen az én vagyok, a másik pedig egy brahma kakas.
A kutya a Lizi! Nem akartam nyitni egy új albumot, de most hogy így felhoztad, mégiscsak csinálok majd egyet. Itt lesznek a többi kutyák. A Lizi, Fruzsina, Dió és Molli. Lehet hogy ide rakom a galambokat is és a libákat is.
A hamis kakas nem jó! Igazán védekezni sem lehet ellen, mert annál jobban támad. Nekem is sokszor nekemjönnek, de én seprűvel távol tudom tartani a lázadókat. A libáimhoz csak úgy tudok bemenni hogy felöltözöm "libaálló" öltözékbe.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 54
A fehér kakassal te vagy??
Beraktad a kutyád képét is a disztyukok közé...nem sértődik meg, ? Ő a tiszteletbeli baromfi......
Előzmény: ohiki (52)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 53
Anno...volt anyunak egy normál házikakasa, amikor bement a tyukokat etetni, mindig magasról a fejére ugrott, hogy jól megbúbolja.......
Szegény emiatt a fazékba kötött ki....
Előzmény: ohiki (52)
ohiki Creative Commons License 2002.10.16 0 0 52
Köszönöm szépen, értékelem a jószándékodat!
Meg is vagyok nyugodva hogy nem áznak a pipik.
A nyirkosság és a megázottság a legveszélyesebb rájuk nézve. A hideget elviselik, de a csapadékot, pláne ha huzat is van, az kicsinálja a tyúkokat. Van egy melléképületem, vályogból, az egyik helységbe csináltam 1m magas kis drótkerítésekkel elválasztott helyeket. Van 4, itt vannak a kényesek. Az aljára forgácsot teritettem. Tegnap este már ülő léceket is kaptak, mert ezek hiányában minden magasabb helyre felültek éjszakára. Reggel fél óráig tartott mire mindet visszaraktam a helyére. A kutricák fölé pedig műanyag hálót feszítettem hogy ne macerálják egymást.
Talán a kakas az egyetlen olyan állat mint az ember, ok nélkül is beleköt a másik fajtársába, és addig üti amiíg a másik meleg. Sok értékes madaram ment már tönkre e miatt, nem voltam elég óvatos.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 51
O.K. én is ezt szoktam ajánlani, ha az én lapomat akarom, hogy megnézzék.....de látod milyen rövid az agyam........
Egyébként szia..
Még jó, hogy készitettél fedelet a kapirgálóknak, mert mindig esik..ha közelebb laknál...adnék még hozzá anyagot.......
Előzmény: ohiki (50)
ohiki Creative Commons License 2002.10.16 0 0 50
Tibbe: az adataimnál megtalálod a képtári címem, csak klikkelned kell!
A legújabb szerzeményeimről még nincs kép, de hamarosan csinálok és azok is felkerülnek a tárba. Ilyenek mint a Szumátrák, Barnevelderek, Lazacok, fehér és sárga Chabók. Valószínűleg felrakom a pirók galambjaim képét is és a libákat is.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.15 0 0 49
bagifruzsi..kattints az adataimra..nekem más fajta kutyáim vannak..
De minden állatot szeretek., mondjuk egy struccot inkább csak messziről
Előzmény: bagifruzsi (46)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.15 0 0 48
A képtáradról már emlitettem, hogy nekem hivatkozást küldj....az nekem ugy O.K...mert nem vagyok én sem egy zseni....
Biztos fog sikerülni a képkirakás, ha már odáig eljutottál, hogy próbálod..
Ilyen " kapirgálók " egy topicon sincsenek, mint amilyen képeid neked vannak.........
Ha a képtáron rajta vannak, akkor onnan fel tudod rakni, lényeg, hogy a neten legyen a kép, ennyit tudok csak biztosra.....

Előzmény: ohiki (47)
ohiki Creative Commons License 2002.10.15 0 0 47
Igen a basseteknek is van munkavizsga úgy tudom, vércsapakövetés, meg ilyenek. Mi nem fogjuk elvinni mert csak hobby.

Tibbe: Próbálkozom, de valamit elnéztem mert semmit nem sikerül kirakni.A képtárba azonban már raktam fel.

bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.15 0 0 46
Szerintem minden olyan kutyát, aminek eredetileg munkafeladata (vadászat, őrző-védés, ...) munkavizsgára, de legalánn képességvizsgára kellene kötelezni, ha tenyésztési karrierekve vágyik a gazdi.
Neked basseted van, ugye? Ha jól tudom, nekik is van munkavizsga.
Fruzsi
Előzmény: Tibbe (41)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.14 0 0 45
Kitanulmányoztad, hogy kell ide képeket felrakni??????
Előzmény: ohiki (44)
ohiki Creative Commons License 2002.10.14 0 0 44
Két új fajtát terveztem be, ezért ha 3 vagy új tipussal találkoztam volna, akkor az elmém valószinűleg megháborodott volna agyönyörtől.
Az újak már csak kiegészítések, + kakas, + tyúk, a chabók pedig + új szinváltozat. Igazából a Lazacok az érdekesek. Vettem is kettőt rögtön. aránylag ritka fajta. Német eredetű, szakálla van, 5 lábújja, kis toll-harisnya, szelíd, kedves madarak.Speciális a színe. Majd meglátod. Van törpe és van óriás változata is. Én törpét vettem. Azt mondta az öregúr aki árulta hogy Svájcból kapta a tojásokat.
Nem hittem volna, de nagy sikert arattak a harcosaim. Rögtön megvették őket. A végén még sajnáltam is hogy eladtam őket, de nem törpék voltak.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.14 0 0 43
Ahhoz képest, hogy nemigazán láttál érdekességet..egész jól felszerelkeztél az új szerzeményekkel..Mi lett volna, ha még érdekességek is vannak.........?
Előzmény: ohiki (42)
ohiki Creative Commons License 2002.10.14 0 0 42
Voltam a monori börzén!
Sajnos rossz volt az idő, kora reggel még el is ment, de 10 óra körül elkezdett esni. szerintem a hétvégi folyamatos eső m iatt nem voltak túl sokan, már a tavaly ilyenkorihoz képest.
Én eladtam mindent, és vettem is sok mindent Lazacokat /ez is tyúkfajta/ sárga chabokat, fehér selymet és egy páduai kakast. Ja és egy nagy babér fát.
Sok törpe cochint, normál itáliait, brahmát és bóbitás tyúkot lehetett kapni, volt selyem és sok-sok keverék csirke. Érdekességet nem igazán láttam, talán egy banda Appezelleri hegyesbóbitást, törpe amrockot és welsummert.
remélem jövőre több újdonságot is lehet majd kapni, már ami a tyúkokat illeti.

Hétvégén megcsináltam a téli szálások egy részét, jó, száraz, kellemes hely, felszórtam forgáccsal láthatóan jól érzik magukat a pipik.

Tibbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 41
Vannak munkavizsgára kötelezett és nem kötelezett fajták...........ez igy műxik.....
Előzmény: bagifruzsi (38)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 40
Várom a képeket ide is....
Majd jövő héten beszélgetünk,mert készülök a kétnapi CACIB-kiállitásokra........
Előzmény: ohiki (39)
ohiki Creative Commons License 2002.10.11 0 0 39
A csirkéknek szerencsére nem kell munkavizsga, de azért van véleményem, mert véletlenül rottweilereim is vannak.
rengeteg szabadidő, energia és munka kell egy munkavizsgához. Aki nem rendelkezik ezekkel azokat zárjuk ki? és aki városban szeretne mondjuk pulit vagy border collit tenyészteni az keressen birkákat? Szerintem nem kell ezt olyan szigorúan venni. Fontos ezt elismerem, de ne legyen tenyésztésből kizáró ok.
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.11 0 0 38
Tibbe:

És mi van a teljesítménnyel?
Egy kutyánál nem eélg, hogy szép. Munkája volt, és ezt a jellegét és tulajdonágait épp úgy meg kell (kéne) tartani, mint a küllemét. Nem vagyok megszállott munkakutya-párti, de a képességvizsga, munkavizsga eredményeket minden munkára kitenyésztett kutyának kötelezővé tenném. Erről sok tenyésztő elfeledkezik és csak a CACIBokkal dobálódzik.
Te ezzel hogy vagy?
Fruzsi

Előzmény: Tibbe (22)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 37
Nekem csak egyet kell aludnom, és két napra megyek......
Előzmény: ohiki (34)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 36
Kaptál hatot......Nos, lássuk az eredményeket, én majd később nézem......
Előzmény: Tibbe (35)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 35
Jó, elküldöm, ahogy összeszedtem a leveleket, amikben benne van.....
Előzmény: ohiki (34)
ohiki Creative Commons License 2002.10.11 0 0 34
Jó reggelt minden dísztyúk kedvelőnek. Már csak kettőt kell aludni és megyünk Monorra!

Kedves Tibbe küld el nyugodtan, megpróbálom felrakni. Remélem sikerül.

Tibbe Creative Commons License 2002.10.10 0 0 33
ohiki..ha neked elküldöm az instrukciókat, hogy tudsz ide képeket feltenni, megpróbálod??????
A képtárról meg hivatkozást küdj inkább, ugy jobb nekem, akkor biztos meg tudom nyitni.....
A képeket, meg a képtárról fel tudod ide tenni, lényeg, hogy a neten legyen amit ide akarsz felrakni..

Előzmény: ohiki (31)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.10 0 0 32
Tibbe, ohiki:

Képek feltételével a lapra nagyon hadilábon állok. DE mivel nem vagyunk sokan, így lehet, hogy majd emailben elküldöm és kész. Az úgy jó?
Fruzsi

Előzmény: ohiki (31)
ohiki Creative Commons License 2002.10.09 0 0 31

http://kep.tar.hu/ohiki/index.phtml?aid=27536078

Ezen a címen találtok fotókat a tyúkjaimról. Kellemes nézelődést!
Most már csak törpéim vannak. A következő fajtákból: selyem, páduai, cochin, welsummer, barnevelder, ohiki, antwerpeni szakállas, főnix, chabo, tuzo harcos, szumátrai harcos, ázsiai harcos, német lábtollas.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 30
Köszi a Bassat Hound-os képet.......
Nem olyan érthetetlenek a kiállitások.....én is teljesen amatőrként kezdtem öt éve.....de bele lehet jönni, és megérteni...a hatalmi harcokat is... Itt is csak annyi, mint az élet más területén....nem szabad feladni..és igyekezni kell minél tökéletessebbet "alkotni"""""
Amit meg nem értessz, majd nem csucsidőben elmondom...itthonról netezek ugyanis..........
Most kicst kilép....majd jövök.......
Előzmény: ohiki (29)
ohiki Creative Commons License 2002.10.09 0 0 29
Réges rég egy messzi-messzi galakszisban jártam kiállításokra. Még a 90'-es évek elején, és rottweilerekkel. Szolnok, Miskolc ilyen CAC-okra. Eredmény nem sok lett, tapasztalatlan voltam.
Azóta csak nézőként néha-néha. A Basset Hound csak úgy lett, de nagyon megszerettük. Nem hiszem hogy lesz kiállítva, de még bármi lehet.
Tyúkokkal se járok, eleinte galambokkal voltam itt Egerben és Gyöngyösön. Van egy keverék kutyám is /találtam/ úgy néz ki mint egy törpe ír farkas, / írtam róla a whippetes topicban/ nekem ez is nagyon tetszik, sőt okosabb mint a rotik. Megvan ennek is a szépsége. A kiállításon is ott az a rengeteg kutya, díjjaznak néhányat, a többi meg elkenődik hogy az övé nem olyan szép. Én pl a best in show-t sem értem.
Rengeteg állatkám van, de nem viszem őket kiállításokra. Viszont örömmel mutogatom bárkinek aki eljön megnézni őket.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 28
Hát, igen, ez nem etikus, ez a gyürüs-dolog..Ellenőrizni is nehéz..
Nálunk , mivel én olyan fajtát tenyésztek amelyikből nincs sok, nem lehetne asszem csalni. Mindenki ismeri, mindenki kutyáját, és a jellegzetességeit is a tenyészeteknek....Ugyhogy ha találkozom egy ismeretlen tibetissel az utcán, sokszor már tudom honnan van, kik a szülei. A tulaj nem is tudja, a kenelnevet sem mindenki jegyzi meg, ugyhogy csak lesnek, honnan tudom.
Ti mikor jártatok kiállitásra? --a Beagle-vel? , és hol voltatok?
Serleget sikerült begyüjteni?Ha kutyával nem, akkor a madarakkal már igen?
Vagy még csak most fogsz hozzá intenzivebben?????
Nálad is kialakulhat még az " életmű """!
Előzmény: ohiki (27)
ohiki Creative Commons License 2002.10.09 0 0 27
Hát igen! A gyűrű áthúzható másik állatra. Van neves gyűrű és van egyesületi tagszámos gyűrű. Lelkiismeretre van bízva hogy más tagszámával nem állitunk ki. Madaraknál nem olyan szigorú a rendszer. Gondolom azért mert az utódok nem viszik a szülők eredményeit, illetve csak információ szinten. Az eredmények inkább a tenyésztő nevénél számitanak, meg ott egy csomo serleg a szekrény tetején. Voltam egyszer egy tenyésztőnél ott már a garázsban is volt, sőt a gyereknek is volt néhány kicsi játszani. Ennek semmi értelme. Úgy gondolom hogy ha valaki venni akar tyúkot és eljön hozzám úgyis látja a szülők küllemét, nem a serlegekre kiváncsi. Sokan pedig a kiállított madarat a show után rögtön értékesítik. Tudom kutyánál is van serleg, rozetta meg miegymás, de a kutya az sok évig él, egyfajta életmű felépítés zajlik.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 26
Tegnap küldözgettem a szép kapirgálóidról képet, de azt mondta a leányzó, akinek ugyan tettszettek, hogy ő a szőröset szereti, nem a tollasat......
Előzmény: ohiki (23)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 25
Még szerencse, hogy a madarak nem kötődnek annyira az emberhez, mert a kutyim otthagynám, lelkibeteg lenne...Még nekem is könyörögni kell, hogy egyen, ugyhogy éhen is halna.....
Előzmény: ohiki (23)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 24
Nálunk meg a "törzskönyv ura az egyesület "
De a gyürüt át lehet tenni másik állatra, a tatoválást a kutyákról nem.....
Biztos nálatok az aki...az???
Előzmény: ohiki (23)
ohiki Creative Commons License 2002.10.09 0 0 23
Madaraknál van egy országos kiállítás és több kis egyesületi. Serlegek, vázák, korsók a díjak. A tyúkoknál nincs törzskönyv, és tetoválás, csak gyűrű. A gyűrűk ura az egyesület.
Ez utóbbi nem mindig így van, de jól hangzik.
A madár több napig ott van a kiállításon egy ketrecben. Vagy a gazda, vagy speciális emberek etetik őket.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.08 0 0 22
Minden kiállitás sok macerával jár, és ha komolyan csinálja az ember, ez egy életforma...
A CAC-kiállitás, országos,
A CACIB-kiállitás nemzetközi
Van Europa is, és Világkiállitás is minden évben.
Ezek az elérhető dijak szempontjából fontosak
Vannak még Klubkiállitások, amik szintén nagyon fontosak, mert ott a saját fajtádból nagyobb a konkurencia.....
Va Champion .kiállitás, egy évben egyszer, Champion kutyáknak és Derby CAC, ahol az előző évben született kutyák kaphatják meg a Derby-győztes cimet.
A Kluboknál pontversenyek vannak, ahol pályázhatsz év kutyájára, év tenyésztőjére......
Nekem már volt ilyenekhez szerencsém, és most is szeretnék valamit elérni.......
A madaraknál is biztos van valami rendszer a kiállitásokra, nem tudom milyen.
Nálunk Kiállitási Szabályzat van, ami nemzetközi érvényű.......
Mondjuk, én nem tudom madaraknál hogy oldják ezt meg, de én a kutyával megyek, és nem vagyok nélküle egy kicsit sem. A macskakiállitók is igy vannak evvel.
Előzmény: ohiki (21)
ohiki Creative Commons License 2002.10.08 0 0 21
Irigyellek hogy az a munkád ami a hobbid.
Az átnevezést megoldom, igazad van gondolkodhattam volna előbb is.
Ezek a kiállítások ilyen CAC és CACIB-ok, vagy csak ilyen bemutatók?
Régen én is jártam, néhány CAC-on vettünk részt, tele nagy reményekkel, de azóta sokminden történt.A tyúkoknak is vannak kiállítások, de még soha nem neveztem be madarat. Illetve galambokat igen, de mást nem. Sok macerával jár, berakni a madarat, elmenni megetetni, hazavinni, betegséget kaphat, stb.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.08 0 0 20
Most néztem megint a postám, gyönyörüek....
Nem tudnád "átnevezni " mindet, és ugy küldeni,
akkor egyszerübb lenne, tudnám a neveket is ....
Előzmény: ohiki (18)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.08 0 0 19
Hát nekem ugy egyszerübb megnézni, ha egy hivatkozást küldessz.....
Egyébként én kiállitani megyek a hét végén is.....
Nézz bele az én hozzászólásaimba...benne van a hét végi proram, több topicon is...
De jó lenne megnézni, ha nem olyan időpontban lenne, amikor nekem is elfoglaltságom van, tudod, nekem ez a fő "munkám"" a kutyázás.......
Előzmény: ohiki (18)
ohiki Creative Commons License 2002.10.08 0 0 18
Tibbe:
www.parrotland.hu/internet/new/parrotland.nsf/NFlPictures/Bolborhynchus+lineola

Ezen a címen találsz magyarul a Katalin papugájról írást. Képet pedig majd küldök levélben. Jó lenne csirkéseket is felrakni ide, csak nem tudom hogyan kell.
Már nagyon készülünk Monorra!! Nem jössz?
Ott rengeteg féle madarat és egyébb apróságot lehet majd kapni a börzén. 13.-án vasárnap.
Nekem csak törpék vannak, a nagyokat nem igazán kedvelem. Sok helyet igényelnek, sokat esznek, az embereknek az jut rögtön eszükbe hogy mennyit lehet ebből enni.. A törpéknél fel sem merül az elfogyasztásuk.

Bagifruzsi: Igen van sok fajtám, és szoktam is eladni. A keverék tyúkok is sokszor nagyon szépek, ilyenem is van. Tulajdonképpen ezeket hívja a köznyelv japán tyúkoknak. Azért mert az első törpék anglián és németországon keresztül japánból és kínából érkeztek. Európában tőlünk Ny-ra, a nálunk Chabo néven ismert fajtát hívják Japán törpének,/Japan bantam/.

Tibbe Creative Commons License 2002.10.08 0 0 17
Nekem leirásom van számotokra, hogy kell képeket feltenni a topicokba, csak én még nem " mertem" mert mindig felteszi más , aki ügyesebb, vagyis kapásból tudja. De ha vállalkozó szelleműek vagytok, elküldöm mélbe, hogy én milyen instrukciókkal rendelkezem....
Aztán lássuk a madarakat
bagifruzsi kutyáit,macskáit is.....
Előzmény: bagifruzsi (16)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.08 0 0 16
Szia ohiki!

Ha egyszer újra rászánom magam a törpetyúktartásra, akkor segítesz? Akkor te a díszbaromfit árulod is, nem "csak" magadnak tartod, ugye?

Nekem ajándékba volt egy tyúk és 7 csibe. a csibékből kettő eltűnk, a maradék felnőtt. Gyönyörűek voltak. De az akkor kutyám 2-t kinyiffantott utána pedig a többit nem kockáztattuk, hanem elajándékoztuk őket.
Van egy pűár jó képem. Ha valaki ügyes és fel tudja tenni a netre, akkor elküldöm neki.
Nem voltak különlegesek, de nekem győnyörűek és csodálatosak. :-)

Fruzsi

Előzmény: ohiki (9)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.08 0 0 15
Megkaptam a mélkéidet, de csak ma jutottam ismét géphez..
Hát Katalin -papagájról őszintén szólva még csak nem is hallottam...Az milyen???????
A tibetkés-madaras--netről lopott, nem saját.......
Megpróbálsz ide is képeket feltenni amiket tudsz, nem árt egy kis ismeretterjesztés....
Nagyon különlegesen szépek......
Előzmény: ohiki (14)
ohiki Creative Commons License 2002.10.07 0 0 14
OÁO! Itt hullámzok hogy végre valakit érdekel a tyúkászás. Amúgy teljesen normális vagyok, csak szenvedélyem minden tyúkalkatú madár. Gyermekkorom óta próbálok velük foglalkozni. Lenyűgöz a sokféleségük, a változatosságuk és a szépségük.
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.07 0 0 13
Hálás köszönetem! Idetaláltam. Még nem volt időm végigolvasni, de majd lsaana. És utána írok is.
Fruzsi
ohiki Creative Commons License 2002.10.07 0 0 12
Ennyi ember és senkit nem érdekel a díszbaromfi?
ohiki Creative Commons License 2002.10.03 0 0 11
Nem tudtam erről a bemutatóról, de nem is igen mennék el. Majd Monorra a kisállatbörzére, jövő vasárnap. Ott fogok árulni is selymeket, antwerpeni szakállasokat és ázsiai viadorokat.
Itt Mo-on nincs akkora piaca a díszbaromfinak mint tőlünk Ny-ra.
mióta az "Állatvédők" bevezették a postai szállítás betiltását azóta még kevesebben foglalkoznak üzletszerűen a tyúkászással.
Egy-két börze van ahol mindenki kitombolhatja magát, így én is.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 10
Hát propagálnod kéne jobban, és a szaporulatból pénzt csinálni, legalább gyüjtögethetnél.
Nem mégy Bp-n a Lurdy házba a hét végén a kisállatbemutatóra?????
Előzmény: ohiki (9)
ohiki Creative Commons License 2002.10.03 0 0 9
Csinálnék én ha lenne alapanyag, de itt nincs.
Legközelebb valahol Milano mellett van egy úr és a németeknél még néhány akik ilyen kakast tartanak.
Az áruk pedig iszonyú, 1-2 ezer euró/kakas.
Én csak álmodozhatok ilyesmiről.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 8
Hát itt lenne nekem felesleges hullámpala, meg miegyéb, de valszeg 300 km-e laksz....
A fehér főnix eszméletlen szép.....
Ilyet csinálj.......!
Ha én egyszer ezt a klubban elmesélem..,hogy a kakas farkát menyasszonyi uszályként viszik utána sétáláskor...............

Most kaptam ugyanis mindjárt két példányban is a leveled, mert vacakol a gépem, de kettő jobb, mint egy se.

Előzmény: ohiki (7)
ohiki Creative Commons License 2002.10.03 0 0 7
Sajnos az én selymeim fölé nem csináltam még fedélt, ezért az idő közvetlenül éri őket. Ezért nem olyan teltek. Tervben van egy teljesen fedett ól sor, de már csak tavasszal tudom majd megcsinálni.
A főnixem törpe, de egy kicsit gyanus mert most levedlette a nyeregtollait. Igazából pedig ez a fajta nem vedlik, lásd a fehéret. A rekord 10 m körül van. Ezeket azonban már csak ember tudja sétáltatni a tollakat pedig kézben viszik utána.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 6
Jól hiszed, küldted a képeket...Köszönöm.
Nekem olyan fehér volt, de tán még " habcsókosabb" tipus.Meg olyan szinű törpekakas, a'la kakasszinű...
Ha egyszer arrajárok/ netomhol??/ Megnézhetem őket?????
Előzmény: ohiki (5)
ohiki Creative Commons License 2002.10.03 0 0 5
Azt hiszem küldtem képeket!
Van sok saját fotóm is.
A kutyák külön vannak, szerencsés vagyok, van egy állatos udvarom és egy másik a kutyáknak. Egyébként a rotikat nem lehet közéjük engedni. A basset az ismerkedik velük, játszik, már amit egy csirkével lehet.
Selyem van több színben is, fehér, fekete, sárga, kék, kendermagos, vadszínű. Nekem fehér és vadszín van. De láttam már a neten piros, kék és zöldet is. A tojásba fecskendeztek valami festéket.
Van kopasznyakú selyem, ezt Show-girl-nek nevezik, van szakállas és van állebenyes is.
A közös az 5 lábújj és a fekete bőr és hússzín.
A kakasnak kisebb a bóbitája, mert van egy kis rózsástaraja, a tyúknak nagyobba búbja.
ennyi!
Láttam a tibetieket nagyon szépek vagytok!
Tibbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 4
Én ugy gondoltam saját fotóid vannak, azt
is tudod mutatni, linket meg küldj az emlitett oldalakról.
A szomszéddal nem lehetne beszélni patkányügyileg????,
Valami radikálisabb módszer kéne ellenük...
A kutyik csak kedvencek, vagy tenyészted is.Mit szólnak a szárnyasokhoz.?
Külön vannak tartva????,
A selyemtyukokból több szinűd is van Láttam olyat is, amelyiknek akkor bóbitája volt, mint egy turbán.....
Előzmény: ohiki (3)
ohiki Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3
Selyem nekem is van egy halom, ezek kelnek a nekem a legjobban. Látványos madarak.
Sajnos itt is van ellenség, a patkány.
A szomszédban van marha, disznyó, rossz sparhelt, lim-lom miegymás, onnan mindig átjön hozzám 1-2.
Rengeteg mérget megetetek velük. ...és mindig a kedvenc csirkét harapják meg. Na nem vészes az invázió, csak kellemetlen.
Libám is van 4, ők a házörzők.
Az én portámon a pulyka olyan mint neked a némakacsa. Az is volt szép fehérek, de helyhiány miatt eladtam őket.
Képet is tudnék felrakni, de az angol nyelvű neten is találsz rengeteget. a selyem a silkie, a törpe a bantam, hollandul kriel, németül zwerg.
Kutyik is vannak Rotik és egy Basset.
Papagájom volt, meg gyémántgalamb, zebrapinty. A galambocskák voltak a kedvenceim.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2
Ja!!
Meg ha van képed, rakjál fel róluk, egy kis ismertetővel......
Előzmény: ohiki (-)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.02 0 0 1
Szia.;;engem érdekelnek, bár nem hinném ,hogy mégegyszer megkisérelnék tartani belőlük, mert átálltam a kutyikra. Volt japán tyukom, kakasom, selyemtyúk..nem tudom ez-e a hivatalos neve,fehér és gatyás--gyönyörűek voltak...meg szelidek.
Akartam keltetni, de mielőtt letelt volna a 21 nap, az egész bandát elvitte egy éjjel a róka.
Akkor még erdőszélen laktam.
Más kapirgálóm csak egy némakacsa volt, roppant öntudatos jószág, mindenkit meg akart kefélni, mégha az történetesen nyúl is volt.
Ezenkivül csak nimfapapagájom volt egy pár, de egyik elpusztult és pár napra rá a másik is, szerintem a bánatba.....
Ja, meg egyszer egy ilyen autóból-árulósnak megmaradt 8 db, házikacsája, azt megvettem, egy marok volt a 8. Aztán annyit ettek, hogy na...., mikor le lehetett volna őket vágni, jött a róka, kicsit megharapdosta őket, egyet elvitt , én meg közben az emeleti erkélyről hajigáltam a fejére a kempingszékeket..
Utána megsajnáltam, mert gondoltam biztos a kisrókái éhesek.Úgyhogy aztán mégis a szomszéddal levágattam másnap az összeset és elosztogattam. Nem tudnék olyan állatból enni, amit én tyütyürgetek....Ezért nem értem meg a disznótartókat sem, vakargatják a fületövét, aztán nekiesnek a nagykéssel, és vigan lakmározzák a házikedvencet.......
No de a disznó nem madár,,,,,eltértem a témától.........
Ó
Előzmény: ohiki (-)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.10.02 0 0 0
nagytaréjú, cifra tollas, kapirgáló egyedek?
nem repültök mint a szép sas, mert tele a begyetek...:O))))))))
ohiki Creative Commons License 2002.10.02 0 0 topiknyitó
Hello!

Az én mániám a tyúk. Nem a rendes étkezési hanem az extrém kinézetű, ún. dísztyúk. A faluban "bolondnak" is tartanak ezért, egészen addig amíg el nem jönnek hozzám. Azután mindenki akar tojást, csibét stb.
Tartok vagy 10 fajtát, különböző szinekben.
Szólj hozzá.
Szivesen válaszolok kérdéseidre, van több 1000 szép képem, kb 200 fajtáról. meg egy csomó más anyagom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!