Keresés

Részletes keresés

ujtulaj Creative Commons License 2006.07.31 0 0 353
Sziasztok!

Otthon kiszakadt a falba rejtett gurtnibehúzóból (laikus néven) a gurtni. Kiszedtem a szerkezetet, de sajnos maga a rugós dob is elromlott, valszeg megszakadt vagy kiakadt a rugó. Valahogy szegecselve van, így szétszedni nem tudom a dobot. Talán a dobot magát le lehetne húzni, de arra sem látok garanciát.

Hol kapok ilyen dobot tartó konzollal együtt (mennyiért) illetve mit lehet kezdeni ilyen helyzetben? Szabványos ezeknek a mérete? Ugyanis passzentos luk van neki vájva az ablakkeretbe..




Köszi szépen!
Isidorra Creative Commons License 2006.07.31 0 0 352

Sziasztok!

Redőnyöket és mobil szúnyoghálót szeretnénk. Zsozsó, elküldtem a mailedre a méreteket, remélem tudsz majd segíteni nekünk. Eddig egy db árajánlatot kaptunk egy igen illusztris redőnykészítő cégtől, de attól jól lehidaltunk...( majdnem hét számjegyű volt.... és nem lakunk palotában).

További jó árnyékolást ( ebben a napsütés gazdag időben jól jön)!

Üdv

Isi 

Truva Creative Commons License 2006.07.28 0 0 351
No, azóta picit visszaolvastam és nyugalommal töltött el, hogy volt itt szó a roma redőnyökről (ez a mandró is ilyet hozott).

Szal megcsinál 3 db 120*150es ablakot (kettő kombi egy sima) alu roma redőnyökből 90 ruppóért. Mindenhol máshol 120-130as árat kaptunk.

Akkor már csak egy kérdés.

Valakinek volt már dolga a "Kiss árnyékolástechnika Kft."-vel?

Előzmény: laca5 (350)
laca5 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 350

Na sikerült kideríteni.

 

Hella-Sofa alu utólag külön felszerelhető hőszigetelt redőny+ ISVR szúnyogháló ami redőnytokba építhető (ez önmagában 17500) 180*120-as ablakra 72000+ÁFA.

 

180*200 ajtóra csak redőny kb 63000+ÁFA (10% kedvezménnyel amit végülis bárkinek odaadnak)

 

Előzmény: laca5 (343)
memorix Creative Commons License 2006.07.26 0 0 349

Ha pedig a a redőnyőknél a biztonságra mész és kombinálod 2 rotival, 1 nagyival aki otthon van+ 1 biztonsági őrrel akkor várhatóan nem törnek be hozzád... :))))

 

Az elektronikai védelem és a redőny csak kismértékben riaszja el azt aki be akar menni... kb 15-20 mperc alatt bemegy...és nem zavarja a riasztó az embereket...maximum addig amig kinem kapcsolják...talán még hálásak is a betörönek ha lelocsolják, vagy letépik a hangszorot...

 

Ellenben ha jól beépített rács van és biztonsági ajtó(k)/ablakok akkor már meggondolják a dolgot....+ a kertben mozgásérzékelő, kamera, riasztó...

 

 

Előzmény: Vektor007 (347)
database Creative Commons License 2006.07.26 0 0 348

Egy olyan problemam lenne, hogy T alaku regi ketszarnyas ablakra kellene redony, de kivulre nem szerelhetem. (Utcakep...)

Az az otletem tamadt, hogy esetleg a ket ablak koze lehetne tenni. A T folso resze amugy sem nyithato. Mekkora a melysege  a vekonyabb kivitelu tokoknak? Bontani nem szeretnek, szoval mas lehetosegem nem igen maradt. Viszont szeretnem ha sotetet tudnek csinalni a lakasban ill. a hangszigeteles sem elhanyagolhato tenyezo.

Ellenjavallat?

Vektor007 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 347

Hi!

Szal, nem tudom mit jelent a biztonságosabb szöveg, de én szoktam vala mondani, hogy egy elszánt száz kilós férfi ember kezében van egy ötven csentis pájszer, nem sok minden állítja meg.

Én is éppen redönyvásárlás elött vagyok, és nézegettem az alu redőnyöket is. Biztonsági szempontból az egyszerübb (olcsóbb) alu redőnyök SEMMIBEN nem különböznek műanyag társaiktól. Na jó, esetleg kicsit erősebben kell húzni, hogy kipattogjon a vezetősínből.

Ha tényleges biztonságot akasz, akkor bizony enné több kell, lehetőleg minősített szerkezetekből. Na de ezek már kicsit más árban vannak.

Viszont ha a mechanikai védelmedet okosan kombinálod az elektonikai védelmi elemekkel, egész tűrhető minőség/ár arányt lehet elérni.

Üdv.: Veki

Előzmény: Truva (346)
Truva Creative Commons License 2006.07.26 0 0 346
Előbb-utóbb csak kinyögöm mit akarok:

Rehau a márka
Truva Creative Commons License 2006.07.26 0 0 345
Ja, és mennyit ér az a "biztonságosabb" szöveg?

Truva Creative Commons License 2006.07.26 0 0 344
Sziasztok!

Biztos volt már róla szó és sorry, hogy nem olvasok vissza (amúgy is dolgozom - néha);
Valaki megosztaná velem a tapasztalatait alu kombi redőnyök terén?
Vagyis:
mennyit szigetel a szigetelt redőny - ér annyit mint az ára?
szúnyoghálóról azt hallottam, se szúnyog, se levegő nem jut be rajta - igaz-e?
Egyszerűen kérdezve - megéri az árát?

Köszke
laca5 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 343

Sziasztok!

 

Nem tudna valaki véletlenül egy hozzávetőleges négyzetméter árat mondani HELLA ISVR utólagos kombinált redőny-szúnyogháló együttesre? Próbáltam több helyen de olyan kelletlenek...

Vagy ha más gyártónak van hasonló funkciójú szerkentyűje az is érdekelne.

 

Köszönöm előre is.

 

 

palimadar69 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 342

Jártam két redőnyösnél, akik azt kérdezték, hogy fésűs (kefés) rendszerű kell-e. Visszakérdeztem, de nem világosodtam meg, csupán annyit tudtam meg, hogy olyan szélességnél, ami nekem kell (85 cm) nem kell fésűs legyen.

 

Utánanéztem, de a fésűs rendszer kapcsán én feltolásgátlásról olvasok. Van más is, amelynek kapcsán a fésű előkerülhet? A redőny egyébként műanyag lenne.

Zsozso007megmondja Creative Commons License 2006.07.13 0 0 341
Sajnos éppen ezek a legköltségesebb típusok, az egyzserűbb rendszerek sajnos nem betörés biztosak, alumíniumból sem.
Előzmény: Petroff (340)
Petroff Creative Commons License 2006.06.26 0 0 340

Sziasztok,

 

Külső tokos redőny vásárlását tervezem. A fő szempont a betörésvévelem, s mivel sok az ablakom, árérzékrny is vagyok (nem a legolcsóbbat akarom, de a jó ár érdekében szívesen kötök kompromisszumot). Néhány ablakra szúnyogháló is kelene.

 

Mit ajánlotok? Milyen irányba induljak? (Alu, műanyag? Melyik típus? Melyik forgalmazó?)

 

Előre is köszi, üdv, Péter

Gabesz76 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 339

Sziasztok!

 

Már előre mentegetőzöm: nem igazán olvastam el a fórumot,csak a cím miatt keveredtem ide.

 

Pár hét múlva költözünk újépítésű kéróba, szükségünk lenne redőnyre. Ha jól értelmeztem,akkor a kivülről vakolható tok be van építve , redőny+tartozékok hiányoznak. Durván 25 nm , mely 2 db 180x230-as és 8 db 90x230-as ablakból áll.

 

Tudom,hogy erről csak élőben ,a pontos felmérés után lehet konkrétan beszélni, de nagyon szeretnék képbe kerülni nagyjából mennyire jön ki/nm, illetve megköszönném ,ha tudntok ajánlani jó, megbízható szakembert,elfogadható áron.

 

Igyexem majd benézni, de külön hála,ha netán vki küld nevet,elérhetőséget a kucsinka.g@freemail.hu - ra .

 

 

Nagyon köszönöm,jó hétvégét mindenkinek!

 

Gabesz

gizi oo-OO-oo Creative Commons License 2006.06.12 0 0 338

üdv zsozsó!

 

mail ment az itteni publikusra :o)

Előzmény: Zsozso007megmondja (337)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2006.06.11 0 0 337

igen valóban elnéztem.

Elvileg meg lehet oldani, de felvet  több megoldatlan problémát, és általában senki

sem szeretne kisérletezni a saját zsebére, a gyártók pedig abszolut érdektelenek, ebben a témában.

Előzmény: porondmester (336)
porondmester Creative Commons License 2006.06.09 0 0 336
Ja, bocs! Most látom, hogy ez a válasz egy lépcsővel lejjebb szól,, csak nekem címezted véletlenül! :)
Előzmény: porondmester (335)
porondmester Creative Commons License 2006.06.09 0 0 335
Ezt most nem értem pontosan! Mi is történt velem?
Eddig olyan infókat kaptam, hogy elég csak a tengelyt kicserélni és kivezetni a szuflát hozzá!
Előzmény: Zsozso007megmondja (330)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2006.06.08 0 0 334
A törött rugót érdemes kicserélni, mert a régi rövid időn bellül ismét el fog törni. Azt javaslom, hogy keress a közelben árnyékolástechnikai szakembert, vagy lakatos műhelyt, ahol beszerzik, vagy legyártják és beépítík.
Előzmény: xgyula (325)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2006.06.08 0 0 333
Én elkészítetném a szakival, általában így biztonságosabb, és ez miatt olcsóbb, bár ez egy kicsit az én billentyűmből hazabeszélősnek tűnhet.
Előzmény: kozármiska (326)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2006.06.08 0 0 332
Igen, én szerelek ebből többféle márkát, és típust is. Mi érdekel ezzel kapcsolatban?
Előzmény: KareninaAnna (327)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2006.06.08 0 0 331
Sajnos ez nem lehetséges, mechanikai okok miatt.
Előzmény: porondmester (328)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2006.06.08 0 0 330

Helló sajnálatos az eset ami veled történt, sajnos én is látom, hogy boldog boldogtalan ebből szeretne megélni, sokszor engedély, és képzettség nélkül.

Ha megfelel én postán tudok neked küldeni ilyen görgő típust.

Előzmény: porondmester (328)
gizi oo-OO-oo Creative Commons License 2006.06.08 0 0 329
sziasztok! erdeklödni szeretnek,hogy hol lehetne beszerezni kefes gurtniätvezetö görgöt? problemäm a következö: a "melyentisztelt mesterember" nem eccerü meretü lyukakat furt a zsir uj müanyag abaktokra,amit a sima görgö nem tud befedni egyältalän. szeretnem "betakarni" valamennyire,hogy ne legyen olyan csunya es telen ne jöjjön be a hideg annyira. segitsegeteket elöre is köszönöm!
porondmester Creative Commons License 2006.06.05 0 0 328
Üdv Mindenkinek!

A következőt szeretném megtudni! Hagyományos, műanyag külsőtokos kézifelhúzású redőnyt utólag át lehet-e alakítani motoros hajtásúra?

Válaszokat előre köszi!
KareninaAnna Creative Commons License 2006.06.02 0 0 327

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata külső zsaluziával? Elég stabil és megbízható. Nagy előnye, hogy a redőnnyel ellentétben tudja a bejövő fény mennyiségét finimszabályozni. 

kozármiska Creative Commons License 2006.06.01 0 0 326
Szúnyoghálós ajtót szeretnék feltenni a teraszajtó elé.
Van vkinak tapasztalata a baumaxban kapható saját magad összeszerelhetó ajtó variációról? Vagy megbízhatóbb elkészíttetni szakival?

xgyula Creative Commons License 2006.05.28 0 0 325
Sziasztok! Van a Balatonon egy belsőtokos vas redőnyünk beépítve a boltba. Eltört a laprugó az egyik oldalon. Tudtok esetleg valakit aki meg tudná csinálni? Vissza kéne tekerni a dobra ,  illetve meg kéne nézni hogy elég-e ami maradt a rugóból. kb öt cm széles a laprugó , Balatonakarattyán van a bolt sürgős lenne. 06-30-9443-039 -en elérhető vagyok. Köszi!
Kristó Creative Commons License 2006.05.22 0 0 324

Köszönöm szépen a konstruktív választ, akkor van remény :) Ezen a vonalon el is indulok, remélem, menni fog.

K.

Előzmény: OsCaR (323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!