Keresés

Részletes keresés

kukucs33 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 3438

Ez lesz az! :-)  Köszönöm!!

Előzmény: Daller (3437)
Daller Creative Commons License 2015.05.27 0 0 3437

Úttalan út (2002). Az ördögöt nem Steve Buscemi, hanem Gary Oldman játszotta. DVD-n is megjelent.

Előzmény: kukucs33 (3430)
Daller Creative Commons License 2015.05.27 0 0 3436

Az utolsó mozielőadás című film. A vetkőző csaj Cybill Shepherd volt.

Előzmény: neofrix baszmacs (3426)
Csimpolya Creative Commons License 2015.05.27 0 0 3435

Köszönöm a kiegészítést. Sajna, a mozifilmet csak tévében láttam, attól tartok, a sorozatot meg egyáltalán nem. Talán hihetetlen, de akkor még nem volt tévém. 

Előzmény: Zolcsi Baba (3434)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.05.27 0 0 3434

A Fernandel-es 1948-ban készült, a sorozat meg 72-ben. A 48-ast jóval később láttam valahol.

Előzmény: Csimpolya (3432)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.05.27 0 0 3433

Ez volt az, én is láttam annak idején + én is olvastam a Rakétában.
http://www.imdb.com/title/tt0196239/?ref_=fn_al_tt_1

Előzmény: windom earle-ke (3431)
Csimpolya Creative Commons License 2015.05.27 0 0 3432

A fimmel nem szolgálhatok, de a könyvet ismerem. Gabriel Chevalier: Botrány Clochemerle-ben a címe, nem csak tévésorozat, de mozifilm is készület belőle. Csak azt tudom, hogy Fernandel volt a főszereplője. A könyv több kiadást is megért, de én a szépemlékű Rakéta regényújságban olvastam.

Előzmény: windom earle-ke (3431)
windom earle-ke Creative Commons License 2015.05.26 0 0 3431

Sziasztok!

 

Sagítséget szeretnék kérni.

Szóval...én még fiatal voltam és ment egy televizió sorozat a magyar akkori
1-en....( talán az 1970-es évek közepe lehetett. ) A címe....talán az volt, hogy "Closmere szégyene"... (gondolom szabad magyar fordításban) amúgy amennyire rémlik francia film volt, amely egy kisváros hétköznapi életét mutatta be...egy a városka főtérén megalkotott nyilvános tolilett  köré felépítve a történetet.... Aztán mintha könyvtárban is láttam volna ezt a könyvet (illetve könyv formátumban) ám a neten nem lelelm....Valaki emlékezik rá? Vagy csak a memóriám csal meg engem?

 

 

 

kukucs33 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 3430

Sziasztok!

 

Jónéhány éve (min. 10-15) láttam a filmet az HBO-n. Egy srác utazik a barátnője után akivel összevesztek (de lehet, hogy szakítottak), szeretné rendbe hozni a kapcsolatukat. Egy útszéli bisztróban megismerkedik egy utazó ügynökkel, aki felajánlja, hogy teljesítheti a srác egyetlen kívánságát, de figyelmezteti a fiút, hogy jól döntsön. A srác bizonytalan, mindenesetre együtt utaznak tovább és talákoznak olyan emberekkel akiknek az „ügynök” már teljesített egy-egy kívánságot, de ezek az emberek mind boldogtalanok. Persze az ügynökról később kiderül, hogy ő a sátán és a kívánságokat szándékosan úgy teljesíti, hogy az ne szolgáljon a másik örömére.

Többé kevésbé ennyire emlékszem, és úgy rémlik, hogy az ördög Steve Buscemi volt, de az IMDB-n nem láttam nála ide vágó, ismerősnek tűnő filmcímet, szóval ez egyáltalán nem biztos.

Ha valaki ennyiből is ráismerne a sztorira és tudja a film címét, vagy szereplőket, sokat segítene.

 

Köszi,

kukucs33

donee Creative Commons License 2015.05.26 0 0 3429

Sziasztok!

 

Én is keresek egy nagyon régi filmet, egyelőre már a film címének is nagyon örülnék! :)

 

Az alábbiakat sikerült eddig összeszednem róla az interneten:

 

Forrás: http://hup.hu/node/51965

 ( sbela | 2009. október 28., szerda - 17:13 )

Én is keresek egy filmet. Amire emlékszem.

Színészek/művészek vannak egy szigetre zárva. Egy (az) író úgy írja a művét hogy diktálja egy számítógépnek, ami egy írógép volt
és (néha) tévedett és az író kijavított.

Hát ennyi. Előre is köszönöm.

 

Forrás: http://m.hup.hu/shownode/node/51965

 

( sbela | 2009. október 28., szerda - 17:13 )

Én is keresek egy filmet. Amire emlékszem.

Színészek/művészek vannak egy szigetre zárva. Egy (az) író úgy írja a művét hogy diktálja egy számítógépnek, ami egy írógép volt
és (néha) tévedett és az író kijavított.

Hát ennyi. Előre is köszönöm.

( renda | 2009. október 28., szerda - 22:40 )

...és az írógépnek van egy rúdra szerelt mikrofonja, ami forog a pasi után ahogy az mászkál a szobában.
odaégeti a nehezen beszerzett, nem mesterséges tojásból készült rántottát. sosincs pénze, de leleplez egy klónozásos összeesküvést, mire kap egy végtelenített bankkártyát. vagy ez egy másik film? ködlik valami, de a címét nem tudom.

hmm. sok jelenet, vagy éppen csak egy-egy kép, porosodik a gyermekkorból valahol a mélyben, időnként bevillan egy, de még csak felidézni is alig tudom, nem hogy értelmesen elmondani. valamikor, talán még az átkosban, kb óvodásként láttam (láttuk), sose tudjuk meg mi volt az.

 

 

Forrás:

A '70-es évek TOP 20 SF filmje - 1. rész

Miután az európai újhullám bebocsátást nyert a tengerentúlra, a hollywoodi filmgyár átvette a számára hasznos elemeket. A hetvenes évek filmese így olyan kiváltságos helyzetbe került, ami ma már elképzelhetetlen lenne: nyugodtan kísérletezhetett műfajokkal, stílusokkal[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

MP 2010.10.13. 20:35:02

Kérdezem tőletek hogy nem emlékeztek e a következő filmre. Úgy kezdődött hogy egy ember egy írógépnek diktál. Aztán valami táborban voltak ahol egy teremben egy emberi kéz volt csuklóig megformázva s ha végigsimított rajta összezárta a markát. A táborból úgy léptek meg hogy egy kókuszdióban leúsztatták a kezükről leszedett jeladót. Nagyon megköszönném ha végre kiderülne a címe. Anno a tv- is adta.

 

Skeez 2010.10.16. 23:14:48 @MP: Meg volt benne olyan poén is, hogy "Ül a klón".
Ezt, gyanítom, a magyar fordítok találták ki, de akkoriban nagyon tetszett.
Rémlik is, hogy a klónozás volt a film lényege. Valami öreg fickó klónozott embereket.
Az írógépes részre én is emlékszem, a mikrofon követte a főszereplő mozgását, hogy mindig tökéletes legyen a felvétel.

 

Tapsi83 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3428
Szia Kitta,
En is ezt a filmet keresem,ha jol emlekszem a kisfiut gyogyszerezte a nő aki fogva tartotta.
Arra emlekszem meg hogy egy barlangban talaltak meg a kovet es a fiu ujra latott a vegen.
A film cimere nem emlekszem en sem,kulonos cime volt azt hiszem azt hiszem a kő neve volt a cim
.Te megtudtal rola valamit ? Erdekelne ha igen .Koszonom.
Előzmény: kitta03tk (3265)
thomeetata Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3427

Szia!

Írj egy e-mail címet, és átküldöm.

 

Előzmény: sasa7272 (3411)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2015.05.22 0 0 3426

 

Sziasztok! Amit keresek, azt tizenévesen láttam. Ezt a tényt pontosan mutatja az, hogy mire emlékszem belőle. Egy srác elviszi a lányt egy meztelen buliba, ahol az új vendégeknek a trambulinon kell levetkőzni. A csaj nagy kínlódva megcsinálja, és mikor kész, akkor a bugyiját a medencében búvárszemüvegben úszkáló kissrác képébe dobja. Ismerős valakinek?

filmek81 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 3425

Ez az, köszii!!:))

Erre gondoltam:))

Előzmény: Kipper (3424)
Kipper Creative Commons License 2015.05.21 0 0 3424

Perfect Romance:

 

http://www.imdb.com/title/tt0373968/

 

 

Előzmény: filmek81 (3421)
filmek81 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 3423

Szia!

 

Köszi a tippet, de sajnos nem az a film amit keresek.

Ott az anyának egy lánya van és nem három, és a foglalkozása azt hiszem kerámikus.

De köszi hiogy válaszoltál:))

 

Előzmény: Daller (3422)
Daller Creative Commons License 2015.05.19 0 0 3422

Erre tippelek: Férjhez mész, mert azt mondtam.

Előzmény: filmek81 (3421)
filmek81 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 3421

Sziasztok!

 

Szeretném megérdeklődni, hogy mi lehet annak a filmnek a címe, ahol az anya egy társkereső oldalon keres a lányának udvarlót, és a lánya nevében levelez a pasival. Aztán váratlanul egy hétvégén beállít hozzájuk a pasas,persze a lány nem tud semmiről, és az anya kénytelen beavatni a lányát hogy az ő nevében levelezett egy társkerő oldalon.

és ebből adódnak aztán a bonyodalmak. Nagyon jó kis amerikai film.

Köszi!

Kipper Creative Commons License 2015.05.14 0 0 3419

Ebben a filmben a gonoszok igyekeznek termeszetfeletti latszatat kelteni dudaszoval:

 

www.imdb.com/title/tt0049229/

 

Viszont ez komedia egy beszelo oszverrel. :)

Előzmény: dichip (3405)
Kipper Creative Commons License 2015.05.14 0 0 3418

Idonkent eszembe jut egy film es bosszant, hogy nem jovok ra, melyik. 60-as vagy 70-es evekben keszulhetett, amerikai. A szereplok tudtak, hogy ok csak karakterek egy filmben es ennek megfeleloen viselkedtek. Annyi maradt meg bennem, hogy a hosno ul egy kad vizben tele habfurdovel es a pasi mar elore orvend neki, hogy ki kell majd szallnia, de a no mosolyogva kozli, hogy eleg egy attunes, es maris a kovetkezo jelenetben talaljak magukat. Remlik meg, hogy nem happy end a vege. Mi a csuda lehet ez?

Kipper Creative Commons License 2015.05.14 0 0 3417
Előzmény: Törölt nick (3415)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.04 0 0 3415

sziasztok,

 

emlékszik még erre valaki?

volt a 70' években egy egyszerre levetített, de kis szünetekkel több részre tagolt, színes zenés mozifilm, (lehetett négy-öt órás) a Strauss család életét dolgozta föl. Mi volt a címe? Elérhető manapság valahogyan?

 

 

Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.04.22 0 0 3414

Igaz, de cam-os szutykokra azért nagyságrenddel többet...

Arról nem is beszélve, hogy ez akkor fordult elő inkább, amikor hozzánk jóval később hozták be a moziba azt a filmet, amit odakinn már kiadtak dvd-n...

Végül is mindegy, mert EZ a film még a külföldi tracker-eken sincs fenn (csak a tréler, amit a kérdező is ismer)...

Előzmény: GPF (3413)
GPF Creative Commons License 2015.04.22 0 0 3413

Hát, azért láttunk már ilyenre példát, nem egyszer.

Előzmény: Zolcsi Baba (3412)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.04.22 0 0 3412

Nem lenne rossz, ha egy friss, ropogós, még a mozikban menő filmet egyből dvd-n is kiadnának, pláne Magyarországon...

 

De addig is marad az álmodozás, illetve a gyerekkel történő megértetés: nem létező dolgot még a világ legnagyszerűbb és legügyesebb szülője (tehát Te) sem tud megszerezni...

Előzmény: sasa7272 (3411)
sasa7272 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 3411

Sziasztok!

 

Keresek egy filmet. Sajnos DVD-nem elérhető.

 

Címe: Jégvarázs: Party Láz "Frozen Fever"

 

Sehol sem találom, csak az előzetesét.

 

Előre is köszi.

 

Egy meggyötört apuka :-)

Csmviki2 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 3410

Sziasztok! Keresek egy filmet de nem jut az eszembe a címe hátha tudtok segíteni: egy olasz lány testvérpàrrol szól, ahol a nővér hozzámegy egy agresszív csávóhoz, aki végül egy súlyzóval megöli és egy szőnyegbe csomagolva eldugja a holttestet. Mivel a nővér nagyon jóba volt a hugával a huga akar lenni a nő gyermekének a gyámja, de a gyilok férj szülei is gyámságért folyamodnak. Igazából a tárgyalásról szól. Úgy emlékszem 2 vagy 3 részes film volt

Kipper Creative Commons License 2015.04.14 0 0 3409
Előzmény: Nana9 (3408)
Nana9 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 3408

Én egy olyan sorozatot keresek amit gyerekkoromban adtak a tv-ben, 10-15 évvel ezelőtt. A sorozatban egy csapat fiatal világról világra jár, és egy kék kő darabjait keresik és illesztik össze, ha mind megvan, csak akkor juthatnak haza. Az egyik részben egy olyan világba kerültek ahol nem voltak gyerekek csak felnőttek, akik egy szer hatására örök életűek. Az egyik lányt elfogják és veszekednek azon hogy kié legyen, mindenki őt akarja. Végül megérkeznek a többiek, pont mielőtt neki is beadnák a szert ami hatására örökké gyerek maradt volna. Ennyire emlékszem, illetve még hogy a legelső részében a lány egy hintalovon ült? Remélem tud valaki segíteni. Előre is köszi

dichip Creative Commons License 2015.04.11 0 0 3407

Igen :), tényleg a Szamárbőr története !

 

Köszönöm Szépen !!  :)

Előzmény: Daller (3406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!