Keresés

Részletes keresés

janijani Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13936

Tied a szőlő, lelked rajta, ha hároméves szőlő jó kondiban van és hagysz rajta termést reméljük nem lesz semmi baja.

 

Ágdarabolóval két centis darabokra összevágtam a lemetszett szőlőt, ott volt egy kupacban és több épségben maradt szem kihajtott. Élni akar, csak amikor az ember szeretné hogy éljen akkor kelleti magát.

Előzmény: eleonora904 (13933)
kismukk19 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13935

Atka-probléma

Szerintetek mi használ ténylegesen is atka ellen?

Gazdaboltos Sanmite-t adott, rá van írva atka elleni szer. De, akárhogy is, mindig jön az atka! Van-e jobb?

Most, hogy kifakadtak a rügyek és megjelentek az első levelek, az atka máris támad...

Azt vettem észre, hogy a szőlő tövén, indáin hangyák mászkálnak állandóan. Azok viszik fel az atkát? Vagy az atka termel valamit, ami ízlik a hangyáknak? Ez valami szimbiózis? Atkaleírásokban nem találtam semmit a hangyák szerepére...

eleonora904 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13934

Nekem is voltak oltványok, amik még májusban sem hajtottak ki. Ezeket borász javaslatára kidobtam.Ami véletlenül ott maradt a gazban ,mind a kettő kihajtott nyáron!Tanulság:1.Borász sem biztos, hogy tudja amit mond.2.Várd meg az őszt, bármikor kihajthat.

Őszi ültetésű gyümölcsfák szintén később hajtanak ki tavasszal,mint idősebb társaik.

Előzmény: macilacilaci (13923)
eleonora904 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13933

Köszönöm, akkor az idén nem eszünk innen szőlőt....már éreztem a számban a hamvas szemeket!

Jövőre lehet rajta két fürt?

Előzmény: janijani (13920)
macilacilaci Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13932

Most már étrem hogy mit mondasz, s meg is fogom fogadni!

Köszönöm!

Előzmény: janijani (13931)
janijani Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13931

Normális esetben tavasszal nem kell rá búra, de most nyári meleg és szárazság van. Mivel a rügyek nem hajtottak ki valamiért most a másodlagos rügyek kihajtására lehet számítani, ezeknek kell hogy párában legyenek mert különben kiszárad az egész.

Előzmény: macilacilaci (13930)
macilacilaci Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13930

Nemtudom, hogy másképp hogylehetne, mint szájával lefele.. ;)

A téli kibontás után az összeset letakartam műanyag pet palackkal 2 kivételével, de úgy vettem észre, hogy a szabadon lévők előbbre jártak

Előzmény: janijani (13928)
janijani Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13929

Persze, úgy ér valamit a locsolás ha lejut a víz a gyökerekig.

Előzmény: macilacilaci (13927)
janijani Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13928

Amelyik nem akar hajtani locsold meg és tegyél rá szájával lefelé egy befőttesüveget, hogy párában legyen.

Előzmény: macilacilaci (13921)
macilacilaci Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13927

több helyen is olvastam, hogy a jó idő beálltával ki kell bontani a telepített oiltványt, mármint nem a téli kupacolást, hanem a tövénél lévő földet 20-25cm-re is akár és jó sok vízzel kell beindítani a hajtást

felénk mondjuk van még nedvesség...

Előzmény: vlacko (13926)
vlacko Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13926

Anyukámnál most a hétvégén pótoltam egy tőkét, és óriási meglepetésemre azt tapasztaltam, hogy ez után az elképesztően csapadékos tél után is csontszáraz a talaj. Ez Kaposvár környéke.

Más is tapasztal ilyet?

Péntekre egyébként esőt várnak az időjósok.

Hát jó lenne, az biztos.

macilacilaci Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13925

akkor még van reményem!

Előzmény: vlacko (13924)
vlacko Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13924

Életem első szőlőültetése során ( ami egyébiránt 2011 áprilisában történt, az Eszter fajtájú szőlőm csak június végén kezdett el hajtani. Én már lemondtam róla, de mire pótoltam volna, már nem lehetett oltványokat kapni, így otthagytam.

Aztán egyszercsak meglepődve láttam, hogy hajt.

Egyébiránt ezeket a mostani lustákat (egy otelló és egy vanília) én is csirkéztem, majd március vége felé kibontottam.

Előzmény: macilacilaci (13923)
macilacilaci Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13923

Nálam addig süti őket a nap, ameddig fenn van az égen, semmi sem árnyékolja, rendesen öntözgetem is őket, de ez a kettő fajta eddig passzív maradt...

Amikor a kupacolást bontottam le róla, akkor ugye vissza kellett vágnom az összeset pár szemre, s mindegyik zöld volt, volt bennük élet...

Abban bízok, vagy inkább abba a hitbe ringatom magam, hogy valami késői fajták és még egyáltalán nincsenek elkésve... de sajnos akárhol keresem, nemigazán találok semmi információt errőlk a neten.

Előzmény: vlacko (13922)
vlacko Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13922

Hasonlóan jártam, két oltványom még szunnyad. Körömmel megkarcolva látszik, hogy a vessző él, zöld belül, de a rügyek sehogy se akarnak hajtni. Mondjuk az enyémek csak kevés napot kapnak mert rossz a kert elhelyezkedése. Legalábbis én erre fogom, és türelemmel várok.

 

 

Előzmény: macilacilaci (13921)
macilacilaci Creative Commons License 2013.04.30 0 0 13921

Tavaly ősszel telepítettem 20 oltványt, melyeknek mind más volt a fajtája.

A 20-ból 18 nagyon szépen hajt, mindegyiken legaláb 2db 1,5-2cm-es zöld hajtás van már, de az Ester és a Suzy típusú oltványokon nemigazán látok még semmi változást, nemigazán akar kihajtani...

Lehet ehhez a 2 fajta oltványhoz még bízni, hogy esetleg későbbi fajták, vagy később hajt ki normál körülmények közt is, vagy már nem fog rügyezni?

janijani Creative Commons License 2013.04.28 0 0 13920

Kétéves szőlőt vissza kellene metszeni két szemre és ne hagyjál rajta termést. Így felnő két erős hajtás, jövőre az egyiket levágod, a másikat visszametszed két szemre. Így csináld 4 évig, majd ötödik évben kötözz le vesszőt a kordonra.

Előzmény: eleonora904 (13919)
eleonora904 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 13919

Sziasztok,

Segitségre van szükségem.Kétéves tőkéket szeretnék kétszintes kordonnak nevelni.A felfelé növő hajtásokon, amit majd lekötöznék, de még nem elég magasak hozzá,minden rügyből elötörtegy hajtás, és minden van bimbó is!A nagy kérdés: letörjem őket, ha igen melyiket,és hol hagyjak rajta ?Az alsókat vagy a fölsőket , és hányat hagyjak meg?Ennyi fürtöt nem birna el a tőke, mennyi az ideális?

Köszönöm a segitséget.

BZoltan Creative Commons License 2013.04.27 0 0 13918

Azért mert a földhivatal egy nyilvántartó hivatal. Nem küldenek ki rendőrséget, hogy hatályt szerezzenek a nyilvántartásban levő telekhatároknak. A földhivatal arra kell, hogy bizonyságot szerezzen az ember arról, hogy valóban sérelem érte. De jogorvoslatot a bíróság ad.

 

Persze, értelem szerűen érdemes emberi módon rendezni inkább az ilyen dolgokat. De ha ez nem megy, akkor nem a földhivatal az aki segít, hanem egy jó ügyvéd és a bíróság.

Előzmény: kisannar (13917)
kisannar Creative Commons License 2013.04.27 0 0 13917

de miért kellene egyszerre jogi fórumhoz fordulni,feljelenteni ezt meg azt?, ha nagy valószínűséggel a földhivatal is meg tudná oldani a kérdést? nemigazán találkoztam olyan önálló ingatlannal, amit csak úgy van, és semilyen irányból, semilyen módon nem lehetne megközelíteni...

Előzmény: BZoltan (13916)
BZoltan Creative Commons License 2013.04.27 0 0 13916

A jogász arra kell, hogy meg tudja fogalmazni a feljelentést, tudjon pert indítani és megtalálja a szükséges és hatályos jogszabályokat.

 

Szerintem marhára nem annak van jelentősége, hogy most akkor phare vagy nem phare. Nem az a lényeg, hogy mi a terminológia, hanem az, hogy pontosan és konkrétan minek van a kérdéses terület nyilvántartva és az emberünknek pontosan és konkrétan milyen jogai vannak.

 

Én csak azt mondom, hogy ha emberileg nem tud szót érteni a szomszéddal, akkor szakemberre kell bízni a dolgot. Sokan a jogászokon akarnak spórolni, pedig nélkülük könnyen tud lékre futni az ember még akkor is, ha amúgy igaza van.

Előzmény: kisannar (13913)
kisannar Creative Commons License 2013.04.26 0 0 13915

jajj, kimaradt 1-2 szó:

 

Olyan, mint az úszótelek, mert ez ugyebár nem az, de a lényeg az tök ügyanaz

Előzmény: kisannar (13914)
kisannar Creative Commons License 2013.04.26 0 0 13914

egyébként területileg hol van az a bekertelt út?

Előzmény: kisannar (13913)
kisannar Creative Commons License 2013.04.26 0 0 13913

Nem okoskodni akarok, csak ez a szakmám:

 

Jogászt ne keressetek, ők nemigazán foglalkoznak ilyenekkel, ha csak nem bitokjogász...

Alapelv az, hogy úszótelek egy jó ideje nincs, nem alakíthatnak ki, s ha valami probléma lenne vele, akkor egyértelműen arra törekednek, hogy megszűntessék azt, vagy megosztással, vagy egyéb más jogok bejegyzésére a tulajdoni lapra, mint ahogy azt már Te is leírtad. /egyébként telekkönyv nincs!, a telekkönyvet és a kataszteri térképet a phare programba egységes ingatlannyilvántartás néven összevegyítették, s ennek van térképi és nyilvántartási része.

 

Véleményem szeriont, vagy keress valami hitelesnek mondható digitális nyilvántartást, melynek vannak kataszteri rétegei, vagy az a legbiztosabb, ha bemész a területileg illetékes járási földhivatalhoz, s ott betekintést kérsz a nyilvántartási térképre, megnézed mi a szitu ott, ha van valami út, ha meg lehet közelíteni, akkor nincs mit tenni, ha nincs az ügyintéző mindenképp segíteni fog, mert ő tudja mi az eljárási rend ilyenkor...

Előzmény: BZoltan (13912)
BZoltan Creative Commons License 2013.04.26 0 0 13912

Az ilyeneken szoktak évtizedekig pereskedni :(

 

A legfontosabb dolog az, hogy a telekkönyvvi térképkivonaton mi szerepel. Mutatok egy példát... a mi közvetlen szomszédságunkból. Látod szaggatott vonallal ott van két út. Az egyik (a vízszintes) lényegében egy szőlővel több évtizede betelepített területen két vágó közötti határ. Ember nem használta útként évtizedek óta. De be van jelölve. A másik félig tényleg út, de a felső része le van zárva, mert zsákutca. Biztosan csak az az út ami rendesen be van jelölve.

Aztán a jog persze bonyolult, mert van szolgalmi jog, hogy mittudoménhány évig ha útnak hasznáétak egy útnak nem jelölt területet akkor arra be lehet jegyeztetni az utat, de ugyanígy ha egy út igazolhatóan nem volt útként használva, akkor az is egy idő után kisajátítható. Macerás ügy... egy jogászt érdemes megkérdezni. De zsír biztos, hogy ha nem tudsz megegyezni a szomszéddal, akkor csúnya és a hosszú pereskedés lehet a dologból. Oda-vissza feljelentgetés, bíróságra járás. A jogászok meg közben meggazdagszanak.

 

Előzmény: apilusz (13905)
AKG89 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 13911

hasonló volt nálam is a helyzet és sokkal öregebb tőkék, de nekem már hajt (delevári).Szerintem neked is ki foghajtani, csak még várni kell.. :)

Előzmény: Csuklósbusz (13907)
medveger Creative Commons License 2013.04.25 0 0 13910

A "könnyezés" ilyenkor teljesen normális. Nálunk pl. a hárslevelűből szinte folyik a víz, ha csak megvágom valahol a vesszőt!

Hogy ki fog-e hajtani, az néhány héten belül kiderül, de ha korábban jó erőben volt, akkor nagyon valószínű. Ha mégsem hajtana ki, biztos, hogy nem a nedvedzés miatt van!

Előzmény: Csuklósbusz (13907)
gelicsán Creative Commons License 2013.04.25 0 0 13909

Köszi a tanácsot .

Előzmény: janijani (13904)
Csuklósbusz Creative Commons License 2013.04.25 0 0 13908

Előzmény: Csuklósbusz (13907)
Csuklósbusz Creative Commons License 2013.04.25 0 0 13907

Sziasztok!


Adott egy kitudja milyen idős szőlőtőke felfutattva egy fémszerkezetre. Az utóbbi legalább 10 évben soha nem volt gondozva, de most viszont meg lett metszve, de úgy hogy néhol dekopírfűrésszel mert más nem vitte. Azóta már több mint egy hete igen nagymennyiségű nedv csöpög belőle és nem tudom hogy kihajt-e. Egyetlenegy rügyet sem látni rajta. A nagyja el van száradva de van pár rész ahol csöpög. Lásd képeket. SZerintetek lesz ebből még valami? Mert abszolút nem értünk hozzá

 

Amúgy azért kellett már hosszányúlni mert megroggyant a szerkezet amire felfutott.

 

 

 

Válaszokat előre is köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!