Keresés

Részletes keresés

RhB Creative Commons License 2006.09.27 0 0 927
Ja, tényleg, azt tudod, hogy melyik Phase-t mikortól van? Ezt igazából sehol nem írják le rendesen. Ha jól sejtem a Phase 1 csak rövid ideig volt, a Phase 4 meg mintha kb. 1995-től lenne.
Előzmény: etwg (916)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.09.27 0 0 926
Azt viszont külön köszönöm Neked (nektek), hogy ezet a témakört ilyen alaposan kifejtettétek, mert ebben nem vagyok annyira otthon...
Persze, gyűjtögetem én is a képeket, rajzokat egyebeket, látom én is a változásokat és jó is lenne érteni, tudni őket, de hát ez ugye, hatalmas anyag...

Egyébként én először a Phase-ekkel akkor kerültem kapcsolatba először, mikor a GG1-es mozdony történetével foglalkoztam.
Előzmény: RhB (920)
etwg Creative Commons License 2006.09.27 0 0 925

de mindig korszakot (idötartományt jelent), mégha más más a DR-en meg más a MÀV-on.

A Phase meg mindig jármüváltozatot, amit idötartományhoz is lehet kötni, de az amerikai vasutak káotikus fejlödésében ez az idötartomány lehet 1 év ,  vagy akár több évtized is és csakis az adott társaságra vonatkozik.

 

Mifelénk az Epoche mindig évtizedekböl áll össze, és ezekbe az idötartományokba kell berakni a vonatokat kivitelükkel, festésükkel, szokásaikkal.

Előzmény: RhB (920)
crash__override Creative Commons License 2006.09.27 0 0 924
Valószínűleg a vasútbarát lányok alacsony száma miatt van annyi agglegény vasútbarát :-)

Inkább azért, mert talán nekünk vasútbarátoknál 1-2 vontatómotor ki van kötve :-) És ez átlagos női szemmel nehezebben tolerálható. Bár szerintem jobb, mint seggrészegen' halálravált arccal, baltával kézben a ház körül kergetni a családot :-)

A vasútbarát lányokról nem tudok nyilatkozni... ott gondolom az 1-2 vontatómotor hiányán kívül kardinálisabb problémák lehetnek :)
Előzmény: Ashton_Price (921)
RhB Creative Commons License 2006.09.27 0 0 923

bár én már egy kicsit messzebb vagyok a leányzó-ságtól...

 

..de azért még nem a nyugdíjas-klubból látogattál el hozzánk? :-))))

Előzmény: Ashton_Price (914)
crash__override Creative Commons License 2006.09.27 0 0 922
De ha mondjuk előtte gyakorolhatnék ilyen jó kis 4-6000 tonnás vonatokkal mondjuk a Tehachapi Pass-on, vagy a Kootenai River Sub.-on..., az más lenne...!

Azokat nem is kell vezetni... szólnak, hogy indulj, utánna meg 4-6 óra múlva, hogy most kezd lassítani, mert hamarosan odaérsz'. Nem a vonatvezetésől szól... max alvás meg olvasás :-)
Előzmény: Ashton_Price (911)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.09.27 0 0 921
"Valószínűleg a vasútbarát lányok alacsony száma miatt van annyi agglegény vasútbarát :-)"

...Vagy azért mert nem merik, vagy nem akarják porszívózni a férjük terepaszatalát...
Előzmény: division by zero (917)
RhB Creative Commons License 2006.09.27 0 0 920

OFF

Ez az Epoche beosztás Európában is zűrösebb, tisztán a német vasuton alapszik. Pl. a MÁV-nál az Epoche 4 és 5 között semmi különbség nincs, de az Epoche 1 és 2 között sincs. Van több példa is, de ez itt nagyon Uff... illetve Off...

ON

Előzmény: etwg (916)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.09.27 0 0 919
Nyugi, én is új vagyok itt!

Egyébként értem a változások jellegét.
Hasonló ez, mint nálunk volt, vagy tán inkább még van is... bár lehet, hogy a DB jobb példa erre. Ott szépen végig lehet követni ezeket a változásokat.

Egyébként van magyarországon reszortos nő is!
Előzmény: division by zero (912)
RhB Creative Commons License 2006.09.27 0 0 918

Egyébként van itt topic, ami kifejezetten leányzóknak van nyitva, nem?

 

Húha, akkor oda fiúk nemis írhatnak? :-))))

 

 

Csak néha én sem tudom eldönteni, hogy a hegyekbe, vagy a prérire vágyom inkább...(már vezetni)

 

Egyszerű a megoldás: átszáguldasz a prérin, aztán irány a Sziklás-hegység...

Előzmény: Ashton_Price (914)
division by zero Creative Commons License 2006.09.27 0 0 917
Valószínűleg a vasútbarát lányok alacsony száma miatt van annyi agglegény vasútbarát :-)
Előzmény: RhB (915)
etwg Creative Commons License 2006.09.27 0 0 916

csak pontositanám a leirtakat. az egyes fázisok (Phase) között nem egyforma idö telik el, igy amig Europában az epochok idöszakot jelentenek, Amerikában jármü (festés) változatot.

S ami lényeges az adott fázis csak az adott jármüre vonatkozik, azaz mellette a vágányokon levö jármüvekre már nem. Ezért nem jelenthet a mi felfogásunk szerinti idöszakot, mert ez más és más lenne mondjuk az AMTRAKon meg a Santa Fe-n, igy azok egymás mellett könnyen találkozhatnak más más Phasebol, de nem más korszakbol.

Előzmény: RhB (910)
RhB Creative Commons License 2006.09.27 0 0 915
Hát igen, valószínűleg 10 alatt van a számuk, egy részük pedig csak a csevegős topikokba irogat (NoComment, Vasútbarát lányok)
Előzmény: division by zero (912)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.09.27 0 0 914
Persze értem!

Egyébként, ha ma egy nő lehet autóversenyző (sőt az F-1-ben a Williams vezető szárnyait tervezheti nő!), lehet kamionos, lehetűrhajós, akkor mért nem lehtene mérnök... (mint én)?

Egyébként van itt topic, ami kifejezetten leányzóknak van nyitva, nem? (bár én már egy kicsit messzebb vagyok a leányzó-ságtól...
Előzmény: RhB (910)
RhB Creative Commons License 2006.09.27 0 0 913

A Phase 4-nél azt a "vékoncs"-ot hogy csináltam? :-)))

 

Van már Phase 5 is, ez az Acela-val jött be, itt nincsenek csíkok az ablaksávban, hanem mindenféle hullámos ábrák meg ilyesmik. Ezenkívűl vannak lokális festések, mint pl. Northeast Corridor, meg Amtrak California, de ez már nekem is sok... :-)))

 

A mozdonyokon a csík ugyanaz mint a kocsikon, kivéve a Phase 1, ilyen a korábban betett FP45 fotó, ahol nincs csík, csak egy nagyméretű Amtrak logó, és a Phase 5, de erről keressen fotót más...

Előzmény: RhB (910)
division by zero Creative Commons License 2006.09.27 0 0 912
Úgy általában a vasutas topikokon nem nagyon szoktak tolongani a leányzók...
Előzmény: RhB (910)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.09.27 0 0 911
Hááát..., én egy kicsit félnék a személyvonatozástól úgy elsőre..., bár biztos megoldanám...

De ha mondjuk előtte gyakorolhatnék ilyen jó kis 4-6000 tonnás vonatokkal mondjuk a Tehachapi Pass-on, vagy a Kootenai River Sub.-on..., az más lenne...!

Csak néha én sem tudom eldönteni, hogy a hegyekbe, vagy a prérire vágyom inkább...(már vezetni)
Előzmény: crash__override (909)
RhB Creative Commons License 2006.09.27 0 0 910

Biztos, hogy érted? :-)))) Egyébként volt egy gyanúm, hogy te leányka vagy, igaz ez? Szerintem az amcsi topikon még nemigen irogatott egyik lány sem...

 

Na szóval Phase, nem csak neked, hanem mindenkinek... Az amcsi vasutaknál nem ismerik az itt megszokott Epoche vagy korszak fogalmát. Szinte minden vasútnál vannak korszakok, amikor változott a festés vagy feliratozás, de hivatalosan nincs rájuk elnevezés. Kivéve az Amtrak-ot, ahol alapvetően a személykocsik ablaksávjában lévő csík alapján sorolják be.

 

Phase 1: vastag piros és kék csík, középen vékony fehér csík, a szélén az Amtrak logója

 

Phase 2: ugyanaz, mint a Phase 1, csak elmarad az Amtrak logó

 

Phase 3: egyenlő szélességű piros-fehér-kék csíkok. A felratok (Pl. Coach, Sleeper) a fehér sávban jobban olvashatóak.

 

Phase 4: vastag kék csík, fölötte vékoncs piros és fehér csík

 

Előzmény: Ashton_Price (908)
crash__override Creative Commons License 2006.09.27 0 0 909
Nagyrészük unalmas lenne. Akkor talán egy jó kis sűrűn lakott Northeast Corridor, metroliner kocsik Acela HHP-vel ráncigálva :-) De megunnám hamar... Meg ott nem tudnám kimagyarázni, hogy miért nem tudtam időre beérni reggel :)
Előzmény: Ashton_Price (907)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.09.27 0 0 908
Aha..., értem.
Előzmény: etwg (906)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.09.27 0 0 907
Aranyos vagy! :-)

Bár úgy látom nekünk alapvetően csak egy q***va nagy bajunk van...:

Mért nem "ott" vagyunk??

Igaz, ha holnap valaki azt mondaná: Figyelj, Kiccsilag! Holnaptól mehetsz mozdonytvezeti az USA-ba és még a Társaságot is megválaszthatod!

Azt hiszem, kicsit gondban lennék... Hirtelen lehet, hogy nem is tudnék választani. A nagytöbbségüket szeretem valamiért. Egyiket ezért, másikat azért...
Előzmény: crash__override (905)
etwg Creative Commons License 2006.09.27 0 0 906

Az amerikaiak nem igen használják a mi epochjainknak megfelelö fogalmat, egyszerüen évtizede(ke)t mondanak.

A Phase nagyságrenddel finomabb is lehet

Előzmény: crash__override (904)
crash__override Creative Commons License 2006.09.27 0 0 905
Látod látod... dehát a nők már csak ilyenek :-) Bár mit is csinálnánk mi férfiak nélkülük ... :-)
Előzmény: Ashton_Price (903)
crash__override Creative Commons License 2006.09.27 0 0 904
Akkor a korszakokat minek nevezzük ? :-)
Előzmény: etwg (902)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.09.27 0 0 903
Igazad volt:

"De nagyon nem javallott meglátogatni, mert utánna az ember"...

Ott voltam 1,5 percig... elcseppent a nyálam...
Előzmény: crash__override (900)
etwg Creative Commons License 2006.09.27 0 0 902
Nem, gyártási sorozat  vagy nagyobb változtatások kora.
Előzmény: Ashton_Price (897)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.09.27 0 0 901
Te ismered ezeket a dátumokat? Én csak úgy tapogatódzom. Illetve egyes Társaságok életében bekövetkezett változásokból próbálok következtetni...
Előzmény: crash__override (899)
crash__override Creative Commons License 2006.09.27 0 0 900
Én az amerikait ismerem : Kato

De nagyon nem javallott meglátogatni, mert utánna az ember mindig iszonyatos késztetést érez webáruház-látogatással egybekapcsolt bankkártya-laposításra :-)
Előzmény: Ashton_Price (898)
crash__override Creative Commons License 2006.09.27 0 0 899
Nagyjából igen, de a dátumok eltérőek.
Előzmény: Ashton_Price (897)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.09.27 0 0 898
Amúgy a Kato-nak mi a saját hivatalos web-címe?
Előzmény: crash__override (895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!