Keresés

Részletes keresés

Platon Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 29014

Olvasd el amit biga írt. Clustereken futnak a profi szimulátorok, és nem átlag PC-re optimalizált kódot használnak.

 

És igen, sokat javultak a szimulátorok az elmúlt időben.

 

A játékprogramok és a katonai szimulátorok között  mennyiségi és minőségi különbség van.

 

Mennyiségi az erősebb hardver, minőségi pedig az adatsor amiből dolgoznak. A katonai méréseken és validált információkon alapul, a játékprogram meg elavult adatokon, és az ellenség megtévesztésére kiadott dezinformációs propagandán.

 

Előzmény: molnibalage (29012)
Biga Cubensis Creative Commons License 2016.11.29 0 1 29013

Nekem van egy ismerősöm, aki Olaszországban dolgozik az Augustánál, helikopterszimulátorhoz írt kódot és végezte a telepítéseket különböző helyszíneken. Ő is azt mondta, sima PC-ken fut a szimulátor, igaz nem egy gépen, hanem több PC vezérel egy szimulátort, talán fel vannak osztva, hogy melyik mit vezérel. Persze túl sok mindent nem árult el a dologról, de azért mondtam neki, ha van üresedés, megyek simán én is oda programozni :)

Előzmény: molnibalage (29012)
molnibalage Creative Commons License 2016.11.29 0 0 29012

Egyébként meg ki ne találd már azt a faszságot, hogy a katonai repszimeknél is CFX szintű modell fut realitme. Nemhogy most, de régen sem tudtak többet. A '70-es és '80-as évek katonai szimulátorai is kb. annyit tudtak - vagy még annyit sem - mint a mostani kereskedelmi. Azokat is ilyen inputtal dogloztak, mert másra nem volt számítási kapcaitás az akkori nagy teljesítményű célhardverekkel sem. A bemutatott Jaguár szimulátor mögött szerinted milyen számítástechinkai kapacitás volt? Izé...

Előzmény: Platon (29009)
molnibalage Creative Commons License 2016.11.29 0 0 29011

Láthatólag nem érted azt, hogy nem modellezik fizikailag légáramlást, a körüláramlás és nyomást, mert nincs rá szükség. A Ps diagramokból és a gépek fizikai paramétereiből visszaszámolhatóak az összes állapotra a Cl és Cd értékek. 

Igen, ez a modellezés aero alapon nem tud gép mögötti turbulencia modellezést, mert a felhajtó erők a gépre "rávarázsolódnak", nem közegben repül. Csak ettől még a végeredmény kinematikaialg helyes. Azt ugye vágod, hogy ezzel a módszerrel tervezték meg a 4. generációs gépeket is? Body és Chritie anno erre írt programot, csak akkor az nem volt online futtatható. Ebből születtek a Ps diagramok.

 

Egyébként meg asszem az X-Plane az, ahol asszem az örvénypanel módszer egy változata van használva és ott tényleg légáramlással számolnak. (Láttam olyan videót, ahol megjelenítette a számolt erőket realitme) Hát nem is tud egyszerre 100 gépet mozgatni, mint a Falcon BMS4...

Előzmény: Platon (29009)
M.Zoli Creative Commons License 2016.11.29 0 0 29010

Tovabbra is abszolut igazad van, de valaszolnal mar arra a kerdesemre, hogy van-e gyakorlati tapasztalatod e teren? Vagy cask annyit, hogy fogsz-e valaha valaszolni ilyenkerdesre?

Előzmény: Platon (29009)
Platon Creative Commons License 2016.11.29 0 0 29009

Miért hiszi azt a sok idióta, hogy nem lehetséges kereskedelmi szim aero. modellezésével elérni 2-5% pontosságú eredményt? 

 

Azért hiszik ezt az "idióták", mert ahhoz numerikus módszerek kellenek, amit nem bír el a hardver.

 

Tudod te pl. mi munka mondjuk a turbulencia modellezés? Mondanál pl. egy  játékprogramot is ami akár nyomokban is tartalmaz érdemi turbulencia szimulációt, a megrázom a képet ha elrepül mellettem valamin túl?

Coanda effektus, áramlás leválás,  föld hatás, mind tökig lebutítva pár paraméterrel szerepelnek maximum.

 

Ezek a játékprogramok arra jók hogy távolról ráérezz a dologra. De hogy pl. légi harc rakétákról mondj nagy dolgokat, ez alapján, ahogy szoktad, az azért elég vicces.

 

Másokat idiótázni akkor sem szép dolog ha ideges vagy.

Előzmény: molnibalage (29007)
molnibalage Creative Commons License 2016.11.29 0 0 29008

Biztos azt is hamisították, mint a Patriot manualt...

Előzmény: Hpasp (28983)
molnibalage Creative Commons License 2016.11.29 0 0 29007

Csak neked, mert láthatólag a szövegértelmezés sem megy...

 

  1. Senki nem beszélt az elektronikáról és fedélzeti rendszerekről. Ha ötször nem mondtam el, akkor egyszer sem. A harcászati elektronikai modellezés egyetlen repszimben fizikai modellen alapul, hanem az egy totálisan lecserélő teljesen absztrakt dologra.
  2. A repmodell viszont fizikai modellel van. Persze honnan a frászból is tudnád, hogy soha nem nézted meg? Már elnézésd de csak pofázól arról, amikor kibaszottul fogalmad sincs. Soha nem néztél utána, egyetlen percet sem töltöttél el vele, de oszotd itt az észt. Epic bazdmeg...
  3. Miért hiszi azt a sok idióta, hogy nem lehetséges kereskedelmi szim aero. modellezésével elérni 2-5% pontosságú eredményt? Ez nem fekete mágia... Mennyire értesz te az áramlástechnikához és matematikai modellezéshez? Mert láthatólag kurvára semennyire... Az F-16 repmodell mai szintjének elérése több ezer órás munka volt a mögötte levő FCS miatt, de maga a modellező értékek minél jobbra reszelése is ~1000 órájába és 1 éves munkájába fájt Mav-jp-nek. Egyébként a Rafale programban dolgozott asszem, biztos hülye szegény és nem ért az modellezéshez, de te senki kis nímad biztosan jobban tudod. (BTW én is áramlástechnikus vagyok.)
  4. Az F-16 supplementet linkeltem. Kikerült a netre és azóta sem sikerült leszedni. A szimesek és HT fanok örülnek, hogy van, de egyes fórumon nem szeretik, ha direktbe linkeled, mert félnek az esetleges retorziótól. A BMS4 fórumon nem engedik linkelni, pedig ezt használják. A nevét leírharod, de linket hozzá nem tehetsz ki publicba.

 

Ezek után nem érzed azt, hogy fullba tolod a kretént...?

Előzmény: gaunt (28994)
Hiryu-reload Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 29006
Hiryu-reload Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 29005

jas, te meg felhúzod a gumimotort a szojuzanyácskova*3 csapásmérő gumikacsában

Előzmény: Törölt nick (29004)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 29004

Látom már lelki szemeimmel, amint az izraeli pilóták vezettül nyomogatják készenlétben a ctrl+alt+delt -t indulás előtt :)

http://www.theregister.co.uk/2016/05/02/f35s_failed_scramble_test_because_of_buggy_software/

Előzmény: Hiryu-reload (28996)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 29003

Teljesen jogosan. És nem is feltétlenül a sziriai orosz rendszerekről van szó (mikor lesz ebből leszállított gép?), hiszen a törökök is épp sz-400-ért pedáloznak.

Előzmény: Hiryu-reload (28996)
Biga Cubensis Creative Commons License 2016.11.28 0 0 29002

Próbálva objektíven beleszólni a vitába, attól is függ, mit értünk szimuláción. Az F-16-os irányításának szimulációját a sárkányszerkezet, a hajtómű, az avionika és a fizika ismeretében jól meg lehet valósítani. A számtalan változat fegyverzetét és elektronikáját szimulálni beleértve a mai modern változatok, pl. spéci izraeli F-16I-t is, valószínűleg lehetetlen feladat. Az említett Falcon szimulátornak kicsit utánaolvastam (természetesen a fórumokon pilótaként hozzászólók valódiságát nem tudtam ellenőrizni), és ahogy ezek a hozzászólók fogalmaznak, a "Viper" repülése és irányítása 90%-a kellően szimulált a BMS által, repülést szoktak is otthon vele gyakorolni, de a légiharc, a rádióelektronika nyilván a megfelelő adatok hiányában nem lehet tökéletesen modellezve. 

Előzmény: gaunt (28994)
M.Zoli Creative Commons License 2016.11.28 0 0 29001

Akkor most mar valaszolhatsz. Sot, elarulom elore, hogy az Il-2-t leszamitva semmi tapasztalatom nincs se szimulatorokkal, sem raketakkal, plane nem repulessel. Ha jol sejtem neked sincs.

Előzmény: Platon (29000)
Platon Creative Commons License 2016.11.28 0 0 29000

Egy percig sem gondoltam hogy nem velem értesz egyet. :)

 

De az nem zárja ki ugye a szolid kötekedést ;)

Előzmény: M.Zoli (28999)
M.Zoli Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28999

Jelen esetben nem errol van szo. kulonben mibol gondolod, hogy nem veled ertek egyet? 

Előzmény: Platon (28997)
Platon Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28998

Ahogy mondod.

 

Számomra teljesen érthetetlen ez az egész polémia. Kétlem hogy itt bárki is komolyan gondolná hogy egy játékprogram érdemi kérdésekre adhatna választ egy aktív szolgálatban lévő modern harci géppel kapcsolatban. 

 

De azért csak megy a vita. Miért?

Előzmény: gaunt (28994)
Platon Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28997
Előzmény: M.Zoli (28993)
Hiryu-reload Creative Commons License 2016.11.28 -1 0 28996

Eléggé off hír de.....

 

A védelmi kabnet úgy döntött további F-35-öket vásárol, igy a az izraeli légiröben ötven fog szolgálataban állni. 

közben a sajtóban lejött egy cikk, amiben a térségbe szállított orosz légvédelmi rendszereket (sz-400) "kíhívásként" emlegetik

 

ON

Jani2-3 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28995

Kéretik értelmezni.

gaunt Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28994

Mégvalami, csak gondoljunk bele: Az F-16 egy ma is szolgálatban lévő, elég korszerűnek mondható repülőgép. Elég nehéz ezek után elhinni, hogy a repülési modell, illetve az elektronika szimulációja valóban olyan pontos, hogy elmenne katonai szimulátornak. Az ellenfélnek túl könnyű dolga lenne így felkészülni az F-16 ellen. Nem hiszem, hogy amerika ezt csak úgy szó nélkül nézné. Ha nálunk az egyébként teljesen elavult Kub a titkosítás miatt nem kerülhet bele Hpasp szimulátorába, akkor teljesen kizárt, hogy a még mindig korszerű F-16 ténylegesen valós adatok alapján lett volna lemodellezve a játékban. 

Olyan szimulátorok esetében, mint pl. az IL-2 Battle of Stalingrad, ez nem jelent problémát, mert az abban szereplő repülőgépeket már senki nem használja, semmiféle titkos dolog nincs bennük. Mégis, ezeknek az öreg gépeknek a virtuális másai is csak részletekben hasonlítanak az eredetire. Ha valaki beülne mondjuk egy Bf-109-be, igen valószínű, hogy a szimulátor alapján el tudná vezetni a gépet A-ból B-be. De hogy légiharcot is tudna vívni vele, az teljesen kizárt!

Előzmény: Platon (28991)
M.Zoli Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28993

Es vissza is kanyarodtunk ervelesi hibadhoz.

 

Mivel nem allitottam semmit sem, mindossze kerdeztem, ezert te kovettel el ervelesi hibat azzal , hogy mas allitasait az enyeimnek tudod be. 

 

Hogy ne fussunk tovabbi koroket a temaban, esetleg bizonyithatnad, hogy en allitottam volna, hogy a jatek es katonai szimulatorok egyenranguak.

 

Csak siman linkeld be ezen tartalmu hozzaszolasomat. amennyiben nem tudnad, akkor megkernelek, hogy ne adj a szamba olyasmit, ami sose volt ott.

Előzmény: Platon (28991)
Platon Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28992

De most komolyan. Te tényleg úgy véled, mint molnibalage,  hogy a Falcon BMS az egy hiteles forrás?

 

Egy világ dől össze bennem ha erre igennel válaszolsz :)

 

 

Előzmény: M.Zoli (28990)
Platon Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28991

És vissza is kanyarodtunk az érvelési hibák kategóriához.

 

Mielőtt válaszolnék, kérlek áruld el hogy egy szimulátoron játszva, honnan tudod hogy az méréseken alapul e, validált adatokra épül vagy sem? :)))

 

Ha nem érzed hogy hülyét csinálsz magadból amikor egy játékprogramot próbálsz hiteles forrásnak eladni, akkor nagyon nagy baj van ám :)

Előzmény: M.Zoli (28990)
M.Zoli Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28990

Szamodra nyilvan nem. 

 

Masnak viszont az lehet. szoval, van barmilyen pilota minosegu, vagy raketatuzer tapasztalatod szimulatorral, vagy repulovel, raketaval?

Előzmény: Platon (28981)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28989

Lehet, de az sem lepne meg ha valahol le tudnád ingyen tölteni. Nem ebből élnek :)

Előzmény: Platon (28988)
Platon Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28988

Ezt nem ismerem, viszont elég olcsóért mérik, gondolom az árfolyam okán. 

Előzmény: Törölt nick (28987)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28987

Ha olvasol (ó)szlávult ez is érdekes. Valszeg a legnaprakészebb könyv az orosz stratégia elemző központ kiadásában.

http://www.cardkit.ru/katalog/literatura/radioelektronnaya-borba-ot-eksperimentov-proshlogo-do-reshayushchego-fronta-budus

Előzmény: Platon (28986)
Platon Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28986

Ami azt illeti ezt olvastam anno, sőt meg is van valahol. Ami nem jelenti hogy feltétlenül pontos lenne, különösen annak a fényében, hogy bizony a vajdaság nemhogy üres nem volt, de kiemelten védett terület volt végig. 

 

És ahhoz képest hogy szerinted üres volt, azért lelőttek onnan egy lopakodót. 

Előzmény: Hpasp (28985)
Hpasp Creative Commons License 2016.11.28 0 0 28985

Javaslom, hogy ezt olvasd el...

:)

 

 

Előzmény: Platon (28984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!