Keresés

Részletes keresés

The_Rible Creative Commons License 2016.11.22 -2 0 138498

A lakásban?

Előzmény: Traveller00 (138496)
homerx Creative Commons License 2016.11.22 0 0 138497

akkor gyozott a globalis felmelegedes

Előzmény: Traveller00 (138496)
Traveller00 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 138496

Salzburgban tegnap 22 fok volt nappal, éjszaka 15-17 fok.

Előzmény: The_Rible (138495)
The_Rible Creative Commons License 2016.11.22 -1 1 138495

Korculán 20 fok van. Éjjel lehűl 16-17 fokra. Durva.

sarli Creative Commons License 2016.11.21 0 0 138494

Köszönöm!

Régebben egy Pentax K5 tüköreflexes géppel fotóztam sokat, mostanában mellette egy Canon 5D-t is használok.  Fontos kellék azonban a polárszűrő! :) 

Nyáron kötelező használni, a színek mélyebbek lesznek, az égbolt kékje is sötétebb, és a tükrözéseket is kiszűri.

Egyéb infó itt. :)

http://windk.weebly.com/

Előzmény: Big big fish (138493)
Big big fish Creative Commons License 2016.11.21 0 0 138493

Gyönyörű fotók és helyek, köszi :-)

Megkérdezhetem milyen géppel fotózol?

Előzmény: sarli (138491)
pityy palko Creative Commons License 2016.11.21 0 0 138492

Nagyon szép képek! Olyan, mintha képeslapok lennének!:-)))

Előzmény: sarli (138491)
sarli Creative Commons License 2016.11.21 0 1 138491

Hát igen... :)   Nyáron is jó lenne a gyérebb tömeg :)))

Amúgy Horvátországba évente többször is megfordulok és ebből csak egy hét (vagy tíz nap) esik a nyári csúcsszezonra, amikor eldugott helyen (főleg szigeteken) próbálom átvészelni a népvándorlást.

Tavasszal, ősszel meg kirándulunk, vagy városnézésre megyünk, bepótolva azt, amit nyáron a meleg miatt, vagy az elképesztő tömegnyomor miatt (lásd a nyári Dubrovnik, Trogir, Rovinj stb...) nem lehet.

Jó mosolyogtam azon, hogy most októberben Korculáról Orebicbe tartó menetrendszerű hajón, rajtunk kívül csak a korculai gimibe bejáró diákok utaztak haza. :))

Ráadásul  Horvátországot össze lehet kötni Boszniával is kirándulás szempontjából, hiszen klassz látnivalók vannak ott is.. Szerencsére közel lakom a horvát határhoz (13km), így  az autózás (főleg Bosznián keresztül) nem jelent nagy terhelést, hiszen kb. 500-550 km-t haladva gyakorlatilag Dél-Dalmáciába vagyok, de például Senj csak kb. 300 km-re van a lakhelyemtől. :))  Egy-egy hétvége bármikor belefér.

 

Horvátországi képek:

 

http://indafoto.hu/szellk/horvatorszag

 

 

 

 

 

Előzmény: ersekildiko (138489)
wdriver Creative Commons License 2016.11.21 0 1 138490
de kicsit többet kell várni a lignjére mire a grill bemelegszik ;-) :-D
ersekildiko Creative Commons License 2016.11.21 0 0 138489

No, ez az a tömeg, amennyit még elviselek :D

Előzmény: sarli (138488)
sarli Creative Commons License 2016.11.21 0 2 138488

Oké... :)

Csak egy kicsit bújtatott görög kempingreklámnak éreztem. Semmi gond. :)

Mindkét tengerpart frankó. A görög egy picit olcsóbb a horvát meg közelebb van.

 

A többieknek is....  Néhány kép október közepéről.

 

Dubrovnik - Lopud - Orebic - Korcula - Mali Ston - Trstenik

 

DubrovnikLopudOrebicKorculaOrebicDubrovnikMali StonTrstenik

 

 

 

Előzmény: Tarzy52 (138487)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 138487

Nem...a lakókocsis és az apartmanos árakról volt szó alább...!

Előzmény: sarli (138486)
sarli Creative Commons License 2016.11.21 0 0 138486

Ezt nem a görög topikba akartad írni???

No off! :)

Előzmény: Tarzy52 (138485)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 138485

Idei nyár, Görögország, Halkidiki félsziget Melisszi kemping: 16.05.28 - 16.09.05-ig, lakókocsi - autó - 2 felnőtt - 1 kutya + áram : 1289 Eu.

 

 

Előzmény: murray (138482)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.11.21 0 0 138484

Már most idulhatnékom van!

 

 

Előzmény: fekvőrendőr (138483)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.11.21 0 0 138483

Én sem értem magamat, k....va jó! :-)

Előzmény: murray (138482)
murray Creative Commons License 2016.11.21 0 1 138482

" kempingjeik meg kifejezetten drágák" 

én ezt nem értem a kemping életmódban. veszel egy q. drága lakókocsit, vagy lakóautót. fenntartod sok pénzért, majd levontatod feláras autópályadíjjal , fogyasztással stb egy drága kempingbe.  még ha az olcsó lenne..

ennyiből ennyi időre ugyanígy kijön lent egy normális apartman és azért az egy kicsit jobb lakhatásilag.  tudom hogy ez életmód de akkor is.   vagy tévedek? 

 

a hajók levontatását még megértem. 

Előzmény: Bujazliz (138480)
lborli Creative Commons License 2016.11.20 0 0 138481

Milyen igaz!

Előzmény: Bujazliz (138480)
Bujazliz Creative Commons License 2016.11.20 0 1 138480

Az én tapasztalatom szerint is az árak folyamatosan nőnek a horvát tengerparton, a kempingjeik meg kifejezetten drágák (kemping fanos vagyok). Ahol én jártam, azokon a helyeken magas színvonalú volt a szolgáltatás (tisztaság a területen, és szaniterekben, jó infrastruktúra). Ami gyerekcipőben járt minden helyen, az a "balkáni" minőségű internet szolgáltatás. Ma már ez nagyon fontos akkor, ha a szabadság ideje alatt is kapcsolatot akar tartani valaki a szeretteivel, vagy céges halaszthatatlan dolgai ügyében.

El kell fogadni azt, hogy közép-, kelet- és észak Európából tiszta, gyönyörű tengert, szigeteket, szép időjárást közelebb nem találni, mint a horvát Adria.

Az utóbbi jó pár évben nem hagytam ki egyszer se az Adriát, még akkor is, amikor Görögországban nyaraltam. Nekem fontos az is, milyen az a közeg, ahová nyaralni megyek és - ez a második negatívum számomra - azt tapasztaltam, hogy általánosságban a horvátok messze állnak a görög, vagy albán barátságosság, kedvességtől.

Ezt leszámítva azért Horvátország továbbra is az az ország, ahonnan sok kellemes élménnyel gazdagodva lehet hazatérni a nyaralásból.

vargamarcs Creative Commons License 2016.11.20 0 0 138479

mielőtt még bárki félreértene: nem a turisták hovatartozásával van a probléma.

sokéves tapasztalat, hogy augusztusban az  említettekből van a legtöbb….. - és valóban nagy esernyőkkel járkálnak :D

ha a városvezetés részéről ezen nagy létszámú csoportok beáramlásának szabályozása a cél, akkor úgy gondolom jó irányban haladnak ;)

hul Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138478

Csodás a hely. Sokfelé csodás, a szigetek, jó partok, víz... Imádom. :-) 

Előzmény: Lizus11 (138476)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138477

szeptember közepén Dubrovnikban kevesebb volt az ázsiai turista, helyette inkább angol nyelvű, skandináv, német és osztrák turisták voltak szép számban, A belvárosi kis utcákon így bőven volt emberszlalom, nem akarom elképzelni milyen lehet a nyár kellős közepén. A szállásadó szerint novemberben és januárban kevesebben vannak :D 

Lizus11 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138476

Ok.Mindenki valami jó és maradandó cél miatt utazik Pl.Horvátországba,vagy Olaszországba.

Más környezet,más ízek, más illatok, a tenger,a levegő,az ami feltölt.

Legalábbis engem.Bízom benne, hogy mást is.Az egyéb kellemetlenségek, mint a sorbanállás, várakozás,tömeg szerintem belefér.😊

 

Előzmény: hul (138475)
hul Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138475

Rómában több célpont van, amely csak előzetes regisztrációval látogatható. (Tehát nem előre lefoglalt jegyről beszélek.)

A másik, hogy tapasztalatom szerint a Balaton kezd olcsóbb lenni, mint Horvátország. Ok. az igazi tenger ott van és imádom... de tény, épp a turizmus célpontjainak kényszerű változásaival és az utazási kedv, kereslet miatt rendesen megdrágultak a horvátok. Friss tapasztalatom szerint Dél-Olaszo. sem drágább, sőt. Persze az olaszoknál őrült szintek vannak felfelé, de egy kemping, akár éttermi árakban esetenként déli barátaink drágábbak.

 

 

Előzmény: Lizus11 (138474)
Lizus11 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138474

Akik a Távol-keletről utazgatnak,lehetnek "takaros" kinézetűek,de ők már eleve egy más civilizáció, mint az európai.Az lehet, hogy bizonyos helyeken nem tudnak kellően viselkedni,vagy hangoskodnak.

A mi fajtánk között is van sajnos, akit külfödön inkább letagadnék.

A japók pedig tiszták,ugyan a legmodernebb digitális technikával vannak felszerelve.

Vendéglátástól tudom, hogy étkezés előtt táskából elő a kis kéztörlő,evőpálcika,mert evőeszközzel nekik nehezebb enni.Általában a rendelt ételt az asztal közepére kérik és úgy falatoznak.

viszont eljönbek egy Euröpai körútra, de lehet, hogy fogalmuk sincs róla, hogy hol vannak, vagy éppen mit néznek.

Iparággá vált a turizmus,az embereknek azért manapság több pénzük van utazgatásra.A repűlőjegyek kedvezőek,a migráns helyzet miatt,pedig az eddig közkedvelt üdülőhelyekre (Törökország,Görögország,Egyiptom)kevesebb turista utazik,emiatt a kevésbé veszélyes országokat,mint Olaszország,Horvátországot választják.

Magyarországon is a Balaton már kevésbé kedvelt úticél, mert ár érték arányban,egy Balatonon eltöltött hét árából,vígan el lehet lenni Horvátországban, és vonzóbb is.

Egy társ oldalon olvastam, hogy Firenzében a Dóm kupolájába csak előzetes regisztrácioval lehet felmenni.Talán így elkerülhető a több órás várakozási idő.

 

Előzmény: hul (138472)
pityy palko Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138473

Na ne má'! Rómában 5 ajróért lehet eredeti Rolexet venni, és volt ott több ezer is!:-))))

Előzmény: fekvőrendőr (138471)
hul Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138472

Azért az rögtön látható, hogy ha valakik igazán jól öltözöttek, kicsit a városnézéshez is kirívóan "takarosak". Az esernyő márkákban gyenge vagyok... inkább azt jeleztem, mondjuk jellemző a keletiekre a napernyőzés. 

Fekvőrendőrnek pedig érdemes elhinni, amit írt, nem viccnek szánom! Neki ez foglalkozási ártalom, ránézésre el tudja helyezni a cuccokat a palettán... :-)  

 

Előzmény: vargamarcs (138470)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138471

Mikor három éve voltunk Dubrovnikban, leültünk egy kicsit nézni a sokaságot, és megállapítottuk a feleségemmel, hogy ha az egy óra laatt előtttünk átvonuló emberek napszemüvegének, és a karórájának az árát megkapnánk, már a gyerekeinknek se lennének anyagi gondjaik. Szerintem itt a legnagyobb az egy négyzetméterre eső Rolexek száma.

Előzmény: vargamarcs (138470)
vargamarcs Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138470

hmmm.... én másképp látom a dolgot, de ez most nem is számít. /igaz nem azt lesem, milyen márkás ruhában járnak, vagy mondjuk milyen drága lehet az esernyőjük/

továbbra is azt mondom, hogy a zsúfoltság főleg nekik köszönhető. merem ezt úgy kijelenteni, hogy nem évente egyetlen alkalommal tapasztalom, hanem hosszabb időn keresztül, hol reggel, hol délelőtt, hol délután, hol este :)

/hozzáteszem, Dubrovnik az egyetlen hely, ahol a zsúfoltságot el tudom viselni, nem panaszkodom miatta :) /

Előzmény: hul (138469)
hul Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138469

Ezek a távolkeleti túristák nem a csóró fajta, minden márkás, minden nagyon tuti és drága rajtuk, a hajó, meg még az esernyő-napernyő is. :-) Nem hiszem, hogy itt filléreznek, sőt. De mindenük meglehet a hajón és van egy hetük, 10 napjuk, körbejárják Európát. Inkább az idősebb korosztályt láttam. Irigylem kicsit őket, hogy megtehetik. Szívesen elmennék hozzájuk hasonló opcióval... Nekik viszont ez természetes. Mindenesetre nem a sisere had, aki tényleg betölti az étert és koszt hagy maga után -szerintem azok más hajókkal jönnek vagy nem is jönnek... 

A mai napig bajban vagyok, hogy melyek a japánok, kik a kínai gazdagok, meg a többi, sajnálom, a világ vezető gazdasági hatalmai, az áttevődött világ vezető szereplői, és bizonyára érdekes, sőt jó világ, de nem jut elég infó hozzánk, Hacsak az ember nem érdekelt, vagy külön nem ássa bele magát. A fiam többször járt arrafelé és csodákat mesélt. A vmikori sógornőm örökbecsű mondása -pedig akkor még a kínai "a vacak" szinonímája volt: "leszünk mi még a rizseshúsban hús"!

Előzmény: vargamarcs (138467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!