Keresés

Részletes keresés

WBarb Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1862

Sziasztok!

 

Lehet hosszú leszek, igyekszem végig olvasni a fórumot, hogy ne tegyek fel "gyakran ismételt kérdéseket".

Június 1-től a férjem Mödlingben fog dolgozni (nem Bécs, de majdnem, azért írok nektek). Mi a másfél éves lányunkkal megyünk vele. A munkahelye ajánlott egy albérletet, ahol indulásnak lakni fogunk, de azért hármunknak majd szeretnénk a 40m2-nél nagyobbat a későbbiekben.

Viszont szeretnénk, ha a kezdetektől lenne internetünk. Gondolom ha még nem fix a lakóhely, akkor érdemes hordozható netet vásárolni. Tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik szolgáltatónál érdemes? (Főleg böngészésre használjuk a netet, e-mail, hírek stb.) Természetesen szeretnénk feltöltőkártyás osztrák telefonszámot is. Érdemes ezt a két dolgot egy helyen megvenni? Ha igen, akkor melyik szolgáltatót ajánljátok?

A másik fontos kérdésem kisgyerekesekhez szól: van-e Ausztriában úgynevezett baba-mama klub? Illetve ott hogyan nevezik ezt? Csak hogy könnyebben tudjak Mödlingen keresgélni. Itthon is járunk ilyen helyre hetente egyszer. Így a gyerekek is felkészülnek a bölcsire/ovira, és az anyukák is megismerik egymást. A hasonló élethelyzet pedig lehetővé tenné a beilleszkedésünket, barátok megismerését.

 

Köszönöm előre is a segítségeteket! A későbbiekben biztos lesz még kérdésem, de ezek a sűrgősebbek, és a többire próbálok választ találni a korábbi hozzászólásokban.

szabitdi Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1861

Köszönöm!!!

Előzmény: flash.gordon (1859)
exxo Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1860

 

Hogy jön egy Budapesten élö ember ahhoz, hogy itt > osthochalemannische< dialektusban írjon?

Nagyon érdekelne, ha ezt egy kicsitt bövebben kifejtenéd.

Előzmény: Törölt nick (1856)
flash.gordon Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1859

tudod

Előzmény: szabitdi (1858)
szabitdi Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1858

Üdvözletem mindenkinek!!

 

Olyan információra lenne szükségem hogy ha itthonrol viszek kártyafüggetlen telót ausztriába,akkor ott tudom e használni bármelyik szolgáltató feltöltőkártyás "kártyájával" ??

Előre is köszönöm a segitségeteket!

 

 

 

scillla Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1857

Ja, ja, néhány hónapja, de úgy össze-vissza csapongva, magamtól, és azokból az anyagokból, amit találtam, vagy kedves ismerősöm átküldött. De ennek véééééééége :) Hétfőtől szervezett keretek között kezdődik a valódi tanulás :))))

Ha minden jól megy, ősszel már beszélni is merek :))) (Vagy nem, de akkor már nagyon fogok haragudni magamra :D Egyébként se én vagyok a hibás, hanem azok, akik hozzám beszélnek, mert pl. sose azt kérdezik, amire számítok, és felkészülök szépen magamban, komplett szónoklattal - erre direkt mást kérdeznek.... )

 

No, semmi gond, hétfőtől perfektre gyúrok :DDDDDDDD

Előzmény: JSchneider (1850)
exxo Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1855

 

Oh, csak jó értelemben. Ezért van a fórum nem?, hogy ötletünket, észrevételeinket, tapasztalatainkat stb.

egymással kicserélhessük, megbeszélhessük.

Előzmény: JSchneider (1852)
exxo Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1854

 

Jetzt muss ich dich einmal fragen, aus welcher Region du kommst?

Ich kann deinen Dialekt nämlich nicht genau zuordnen. Vorarlberg? Lechtal? Woher kommst du denn?

Előzmény: Törölt nick (1853)
JSchneider Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1852

Egyertelmü, hogy semmi köze a dialektushoz, de nem akartam megbantani a "helyes" nyelvismerete miatt. :-)
Mi a vicces? Jo ertelemben, vagy epp rossz? :-)

Azt elhiszem, hogy a titolit sosem fogom megtanulni. De öszinten? Nem is szeretnem. Nekem igazabol egyik dialektus sem jön be, de a becsi meg türhetö es egy kicsit vicces is, na meg itt elek, igy persze, hogy ezt elfogadtam es legalabb annyira meg akartam es sikerült is felig meddig tanulni, hogy ne vesszek el ha nem hajlandok valami oknal fogvan rendesen beszelni. :-)

Előzmény: exxo (1851)
exxo Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1851

 

Hogy mi?, dialektus?. Lehet valami multi-kulti, de ennek a dialektushoz az égvilágon semmi köze!

 

A tiroli dialektust hónapok alatt sem sikerült megtanulnod. Nem csodálkozok, de önbízalmad az van

és nagyon, nagyon viccesnek találom ezt amit itt írsz.

Hát én bíztosítlak téged, hogy életed végéig sem fogod tudni a tiroli dialektust megtanulni, bármilyen jó fej is vagy!

Előzmény: JSchneider (1849)
JSchneider Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1850

A kerdesed jo. Mihez kepest gaz? Ha neheny honapja tanulod akkor kitünö. Ha evtizedek ota akkor gaz.
Tudod, a valaszok mindig adottak, csak a kerdest kell jol feltenni! :-)

Egyebkent nem gaz. Kicsit tanulsz es lesz ez sokkal jobb is. :-)

Előzmény: scillla (1847)
JSchneider Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1849

Szerintem is jol sikerült az elözö este. :-) Mitöl lenne a szeme paras? :-)
En szemely szerint teszek a dialektusokra. Eddig nem volt szüksegem, hogy tudjam/hasznaljam, mert az elsö mondatok utan ugyis rendes nemetet beszelnek a beszelgetö partnereim. Egyebkent meg csak a becsit ertem. A tirolit nem tudtam megtanulni honapok alatt sem.
Az meg, hogy en lennek a legjobb. nem biztos. Csak az biztos, hogy eddig senki nem tett közze jobb eredmenyt. Egyebkent meg lassuk be, hogy semmi különösre nem kerdez ra a teszt. Vannak azert komolyabb nyelvtani fordulatok.

Előzmény: exxo (1848)
exxo Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1848

 

? ?, hallo! -, bist du verirrt oder berauscht?

Előzmény: Törölt nick (1842)
scillla Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1847

B1 nagyon gáz??? (16 pont)

Viszont elkezdődött a tanfolyam :))) Ma és holnap info-nap, aztán mindent bele!!

Előzmény: flash.gordon (1841)
grétababa29 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1846

Köszönöm a válaszokat!

AZ iskolai beiratásról még nem tudok semmit, de remélem 2 héten elül kapok válaszokat. Én úgy csináltam, hogy kilistáztam az esélyes iskolákat és mindegyiknek írok emailt+ a baden-i polgármesteri hivatal oktatási osztályára. Valahonnan majd csak válaszolnak.

A lakáskeresést érzem a legnehezebb dolognak, pléne mikor találok egy már majdnem jót, és odaírják, hogy "kein Kind-kein Hund" :(((

Előzmény: dokianya (1845)
dokianya Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1845

Szia! Most olvastam, hogy ki szeretnétek költözni....Mi is hasonló cipőben járunk. Nyáron készülünk ki. Időközben megtudtál már valamit az iskolai beíratásról? Jelenleg ez ügyben nyomozgatok én is. Bár nem tudom, hogy könyebb vagy nehezebb helyzetben vagyok-e mint Te, mert az én gyerekeim most kezdenék még csak az első osztályt, viszont nyelvtudásuk zéró. Minden témába vágó dolog érdekel. Igaz, mi Mauerbach környékén keresünk házat, szintén (2 felnőtt+3 gyerek). A férjem az IMMO Bazar.at-t szokta megvenni, de jelenleg az esélyes házakat a neten találtam meg. Sajnos itt viszont nem mindig írnak le mindent a hírdetésben és hát ugye nem kevés telefonálásba kerül, mire megtalálja az ember az igazit. A kaukció biztosításról sajna nincs tapasztalatom.

Sok sikert a keresgéléshez! 

 

Előzmény: grétababa29 (1813)
zöldövezet14 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1844

Kedves Lakását felajánló!

 

Érdekelne, hogy pontosan hol van és milyen ez a lakás?

 

Mennyibe kerül a havi bérlet, rezsi, vagy eladás esetén a vételár.

 

Gondolom 2013. január 1-re gondol.

 

Köszönöm T. P.

email cimem: tama.piroska@citromail.hu

vagy Mo-i  bp-i tel.  252-6946

Előzmény: Törölt nick (1821)
flash.gordon Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1841

22 pont. B2 :-S

JSchneider Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1840

Jo reggelt!

 

Sie haben in diesem Teil 29 von 32 Punkten.

 

:-) De meg igysem eleg jo.

Előzmény: Törölt nick (1839)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1838

Soför fizu?

9-10 Euró körül bruttóban.

Albérlet 300-tól(egy szoba) a csillagos égig....

Előzmény: Suzuki_boy (1831)
asx Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1837

27

Előzmény: flash.gordon (1833)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1836

A sofőri fizetés sokmindentől függ. Pl attól hogy mit szállítasz, belföld/külföld... Nyílván egy nemzetközi fuvarozásban dolgozó sofőr többet keres mint aki kenyeret terít. Láttam  egy hirdetést üdítőszállításra kerestek sofőt 8EUR/óra bérért.

 

Az albérletek kb 400-500EUR+NK-tól vannak.

Előzmény: Suzuki_boy (1831)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1835

Valamit valamiért...

Előzmény: asx (1832)
flash.gordon Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1834

itt van a nyelvi kompetenciák meghatározása: http://www.goethe.de/z/50/commeuro/303.htm

Előzmény: Suzuki_boy (1828)
flash.gordon Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1833

http://deutschtest.waff.at/

 

Itt tudod tesztelni a nyelvtudásod és ez besorol a most divatos A1-től C2-ig. Igaz ez főleg nyelvtan nem élőbeszéd.

Előzmény: Suzuki_boy (1828)
asx Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1832

Értem! Modjuk így is jó, csak nagyon sok a munka...   :))

Előzmény: Törölt nick (1830)
Suzuki_boy Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1831

Kint Kb. mennyi a fizu egy sofőrnek ? az albérletek milyen árban mennek kint ? Köszi a válaszokat Még 1 x! Udv. R

Előzmény: Törölt nick (1829)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1830

Azért négy műszak, mert négy csoprt (négy műszaknyi ember) kell hozzá. Amíg a nappalos (első műszak) és az éjjeles (második műszak) dolgoznak, azon a napon pihenős a harmadik és a negyedik műszak.

Előzmény: asx (1826)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1829

Az alap német nyelvtudás Ausztriában, mivel itt a hivatalos nyelv a német, annyit tesz, hogy szóban és írásban jól megérted és megérteted magad. Ez esetben C-s jogsival lehet állásokat találni, tele van velük az ujság és a hirdetési oldalak...

Előzmény: Suzuki_boy (1828)
Suzuki_boy Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1828

Sziasztok :) Nekem csak olyan kérdésem lenne hogy alap nyelvtudásal C-kat. jogsival kint van -e lehetőség melozni???Vagy esetleg most milyen munka lehetőségek vannak kint (csak éretségi és alap német)Elöre is köszi az infokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!