Keresés

Részletes keresés

hopeblaise Creative Commons License 2013.10.15 0 0 11993

Sajnos nem ez a helyzet. Ami a Szabolcs megyei állami anyakönyvek mormon feldolgozását illeti, ezek a projektek csak az új kiegészítő digitális filmezések anyagait ölelik fel, a régebbi mikrofilmeket egyelőre még nem. Egyébként az előbbit tekintve sem teljes a lefedettség, ugyanis összesen 141e képből áll a gyűjtemény, de az eddigi projektek - a 2. rész kb. 20e képét beleértve - összesen csak 113e képet fednek le, így még marad legalább 1 projektrész adagnyi feldolgozatlan kép. Emellett a régi mikrofilmezés 128e képből áll, tehát nagyjából még egyszer ugyanakkora anyag, mint amit eddig, már lassan három év alatt sikerült feldolgozni. És ha még ezt is sikerülne megcsinálni, akkor is maradna sok lyuk a még továbbra is hiányos filmezések miatt. Szóval nagyon messze van az egész attól, hogy Szabolcs-Szatmár-Bereg megye minden polgári anyakönyve indexelve legyen. Véleményem szerint sikerült a legproblémásabb megyét kiválasztani kezdésnek...

 

Egyébként nem sokkal az első magyar projekt indulása után jelentkeztem ellenőrzőnek, és rengeteg anyagot néztem át, akkor még egyedül, de kb. a 3. rész eljén abbahagytam. Most szeptember végén a fórumra írt felhívás, illetve az egyeztetés nagy mértékű lemaradottsága miatt ismét beszálltam, mint arbitrator. Igen sok anyagot néztem át, a 4. és 5. részt jóformán megint csak egyedül. Ebből kifolyólag jó párszor hibázhattam, így ha bármi probléma vagy egyet nem értés van, akkor nyugodtan lehet többek között nekem címezni, megpróbálok válaszolni a kérdésekre. Azt szomorúan vettem észre, hogy a letöltött adatok már kódolva vannak, így nem tudható meg az egyes indexelők felhasználó neve, és így személyre szóló tanácsokat sem lehet adni.

Előzmény: Kolibri1830 (11992)
Kolibri1830 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 11992

Tisztelt Kutatók!

 

Még szeptember végén (28-án) írtam, hogy kész lett a szabolcsi polgári anyakönyvek 6. részének-már korábban indexelt- anyakönyveinek ellenőrzése, s hogy már csak a 4. és az 5. rész van hátra.
Ma hivatalos befejeződött az 5. rész ellenőrzése is, így már csak a 4. maradt (ami jelenleg 42%-on áll), s ha ezzel is elkészülünk, egész Szabolcs megye kereshető formában kutatható lesz, betartva persze a július elejéig érvényben maradó 30-60-90-es szabályt.

 

Szeretném kérdezni azokat, akik az elmúlt 1-2 hétben jártak az Országos Levéltár Lángliliom utcai fiókjában, hogy változott-e valami az elektronikus levéltár bevezetésével?

Tóth László István Creative Commons License 2013.10.15 0 0 11991

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Már meg is kezdtem

Prelleg Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11990

Az 1754-55. évi nemesi összeírás Borsod megyei nemesei:

http://www.hungaryexchange.com/database/borsod/nobility1754-1755.html

 Családban marad (digitális családfakutató folyóirat, 2009-2011.) ami elsősorban a királyi Magyarország északi részén élő nemesekkel foglalkozott: http://csuthy.sk/v%C3%A1logatott-dokumentumok/csal%C3%A1dban-marad

Az 1847-es Nyitra vm-i nemesi összeírás és a Nemesi igazolások Nyitra vármegyében 1754-1841 között:

http://csuthy.sk/valogatott-dokumentumok

Prelleg Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11989

Tóth László István: A Familysearch két helyen írja le (Mezősúgó, Projekt frissítések), hogy mikor lehet beírni és mikor nem a halott nemét. Foglalkozás alapján tilos meghatározni azt, kivéve ha arra egyértelműen utalnak (pl.: földművesnő, cseléd leány, csizmadia fia stb.). Ha tehát a fenti szabályok alapján a bejegyzésnél nem lehetne beírni az elhunyt nemét és az egyeztető mégis beírja, azt figyelmen kívül kell hagyni és továbbra is a fenti szabályok szerint kell indexelni. Nem hiszem, hogy az fm.-et fiúnak olvasta, ráadásul ilyen sokszor. Amennyiben a házastársnál utalnak a nemre (pl.: Gaál Mártonné) akkor sem lehet beírni az elhunyt nemét. Ritkán, de előfordul, hogy a megjegyzésben nem a bejelentőnek az elhunythoz való viszonyát (pl.: a Bejelentő kijelentette, hogy a bejelentéssel az elhalt neje bízta meg), hanem fordítva (pl.: Tolnai János kijelenti, hogy az elhunyt neki édesanyja volt.) írják le, ilyenkor is lehet indexelni az elhunyt nemét.

Az, hogy a Familysearch és a MACSE indexelési programja párhuzamosan fut egymással nem okoz problémát, egyrészt mert még mind a két csoport az elején tart nagyon, másrészt mert nem vagyunk sokan indexelők és a munka sem halad annyira mint mondjuk az amerikai projekteknél (pl. 1940-es amerikai összeírás), harmadrészt mert míg a Familysearch megyénként igyekszik feldolgozni, addig a Macse elsősorban Budapestre koncentrál és országszerte elszórtan dolgozza fel  a településeket, negyedrészt pedig mind a két adatbázisnak megvannak a maga előnyei a másikhoz képest.

I.Gergő: A Radixindexnek jelenleg nyolc féle adatbázisa van, ezekről bővebben itt tudsz olvasni: http://www.radixindex.com/adatbazisok/adatbazisok.shtml

Ugyanitt lehet megtudni azt is, hogy milyen ingyenes szolgáltatásaik vannak. A Verlustliste (nem túl jó böngészővel) és a Családnév változások Magyarországon 1800-1893 máshol is megtalálható. 

Előzmény: I.Gergő (11979)
2xkiss Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11988

Köszönöm szépen!

Előzmény: 3A3a (11983)
kerub Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11987

Így igaz!

Előzmény: Atomantiii (11986)
Atomantiii Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11986

E-mailben is lehet jelenkezni és lehet kérni, hogy melyik települést szeretnéd csinálni, ha még nem adták ki másnak.

Előzmény: kerub (11985)
kerub Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11985

Nem kell MACSE tagnak belépned az indexeléshez.
Csak jelentkezned kell ha lehet Skypeon az indexelési szándékoddal a táblaellenőrnél.
Kapsz egy csomagot  akár fehérvárit is és egy excel tábla mintát amibe beírod az anyakönyvből az adatokat.
Ha kész elküldöd a táblaellenőrhöz aki ellenőrzés után továbbítja az adatbázis kezelőjéhez, ezúton kerül be a közös adatbázisba.
Ezzel szerzel jogot az adatbázisba történő online bogarászáshoz.
Nyilvános a mailem ha jelentkezel kapsz egy Skype címet a táblaellenőrhöz.

Előzmény: Tóth László István (11980)
Atomantiii Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11984

Tudomásom szerint akkor kaphatsz hozzáférést az adatbázishoz, ha legalább kétféle anyakönyv indexelését elvállalod és meg is csinálod.

Előzmény: Tóth László István (11980)
3A3a Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11983

barcsak minden kereses ilyen egyszeru lenne:

  • NameAndreas Soltesz
  • Event TypeBaptism
  • Event Date26 Jul 1856
  • Event PlaceSzikszó, Abauj-Torna, Hungary
  • GenderMale
  • Father's NameAndreas Soltesz
  • Mother's NameElisabetha Tyukodi
  • Line Number33
  • GS Film number623459
  • Digital Folder Number004620826

www.familysearch.org

Előzmény: 2xkiss (11981)
3A3a Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11982

http://www.macse.org/society/anyakonyv.php

 

A lap aljan talalsz lerast, hogy kit kell keresni. Nem kell tagnak lenni es szerintem mindenkeppen segits, ha meg tudod tenni (x db indexalas utan jogosult leszel az adatbazis olvasasara is).

 

Udv

Előzmény: Tóth László István (11980)
2xkiss Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11981

Sziasztok!

 

Kezdő családfakutató vagyok, és a segítségét kérném valakinek, aki esetleg hozzáférhet az alábbi adathoz:

 

Az anya vezetékneve érdekelne, a Szentháromságról címzett szikszói róm. katolikus

anyaegyház keresztelési anyakönyvéből, 1856. év július 26.-án 33. sorszám alatt

megkeresztelt Soltész András esetében. / szül: 24.-én/

Az apa neve ua, az anya Elisabetha.  Lakhely: Szikszó.

 

Jelenleg csak egy 1880-as sérült anyakönyvi másolattal rendelkezem, az anya vezetékneve ezen nem olvasható.

Tóth László István Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11980

Üdv. Mindenkinek! 

 

Az indelelésnél szóba került, hogy a halottiaknál "földművesnél" az arbitrátor beírja, hogy "férfi". Most én is visszakaptam néhányat, és tényleg nem értem, hogy miért. Egy valamire tudok gondolni, hogy a fm. - nek rövidítik néha (jól sejtem?), és talán fiú-nak olvassa az egyeztető? Lehetséges?

 

Gondolom, van itt néhány Macse tag. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha indexelni szeretnék csak (valószínű másban nagyon nem tudok résztvenni aktívan), akkor rendes tagnak kell regisztrálnom magam? Egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni? Gondolok itt a familysearch-es párhuzamra... Székesfehérvárt szeretném indexelni, mi a véleményetek? 

 

Köszönöm előre is a válaszokat.

 

Üdv.

Laci

I.Gergő Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11979

Ezen a RadixIndex-en milyen adatokat lehet találni, aki rajta van? Hogy tud segíteni családfakutatásban?

Zw_Thor Creative Commons License 2013.10.14 0 0 11978

Megkaptam.

 

Köszi

Előzmény: Zw_Thor (11977)
Zw_Thor Creative Commons License 2013.10.13 0 0 11977

Sziasztok,

 

Szeretnék segítséget kérni valakitől, aki rendelkezik RadixIndex hozzáfárressel.

Az alábbi találat anyagát kérem küldje el nekem privátba.

 

Vezetéknév Keresztnév (Hely)
Szilicsany Andras (Vereb)

 

Köszönöm

iater Creative Commons License 2013.10.09 0 0 11976

A helytartótanácsi levéltár nemesséigazolással kapcsolatos iratait, összeírásokat kutatta már valaki? Segítséget szeretnék kérni.

iater Creative Commons License 2013.10.09 0 0 11975

Prelleg!

 

Köszönöm szépen.

Előzmény: Prelleg (11974)
Prelleg Creative Commons License 2013.10.08 0 0 11974

http://mnl.gov.hu/rendezvenyek/kutatoi_nyilt_nap_a_becsi_kapu_teren.html

 

iater: A Királyi Könyvek megtalálható a Levéltárak Közös Keresőjében, és valóban csak a két testvér, Gergely és József szerepel benne, István és János nem, ahogy az sem, hogy Pest és Bács vármegyékben honosak. Csak tipp, de talán az eredeti dokumentumon szerepelhettek olyan adatok is, amit a Királyi Könyvekbe nem vezettek bele. (A Nemes családok Pestvármegyében c. könyv is csak Gergelyt és Józsefet említi, illetve a Pochkay családot, akikről Reiszig Ede is említést tett, mint egy másik ágról). 

Elméletileg a levéltárban tárolják a közgyűlési jegyzőkönyveket

FLOYD: Én még nem kutattam, de itt arra utalnak, hogy nekik is a „mormonok” által készített mikrofilmek vannak meg.

 

Ami még szerepel az eleveltar.hu-n (a „Hirek”-nél) az a budapesti fogolyadatbázis, ami jól használható, de kissé össze-vissza indexelték az adatokat, ezért ajánlatos csak a nevekkel kezdeni, és ha nagyon sok találat van, csak akkor a születési hellyel, foglalkozással stb. próbálkozni.

Előzmény: iater (11972)
Prelleg Creative Commons License 2013.10.08 0 0 11973

http://mnl.gov.hu/rendezvenyek/kutatoi_nyilt_nap_a_becsi_kapu_teren.html

 

iater: A Királyi Könyvek megtalálható a Levéltárak Közös Keresőjében, és valóban csak a két testvér, Gergely és József szerepel benne, István és János nem, ahogy az sem, hogy Pest és Bács vármegyékben honosak. Csak tipp, de talán az eredeti dokumentumon szerepelhettek olyan adatok is, amit a Királyi Könyvekbe nem vezettek bele. (A Nemes családok Pestvármegyében c. könyv is csak Gergelyt és Józsefet említi, illetve a Pochkay családot, akikről Reiszig Ede is említést tett, mint egy másik ágról). 

Elméletileg a levéltárban tárolják a közgyűlési jegyzőkönyveket

FLOYD: Én még nem kutattam, de itt is arra utalnak, hogy nekik is a „mormonok” által készített mikrofilmek vannak meg nekik.

 

Ami még szerepel az eleveltar.hu-n (a „Hirek”-nél) az a budapesti fogolyadatbázis, ami jól használható, de kissé össze-vissza indexelték az adatokat, ezért ajánlatos csak a nevekkel kezdeni, és ha nagyon sok találat van, csak akkor a születési hellyel, foglalkozással stb. próbálkozni.

Előzmény: iater (11972)
iater Creative Commons License 2013.10.08 0 0 11972

Még egy kérdés, ha szabad. Van egy problémám, nem tudom a megoldást. A 11970-es hsz-omban Illésy cédulát másoltam be. Mint látható a cédula a Libri Regi-re utal. A megjelölt oldalon azonban csak Pocskay-Tukó Gergely és József nemesi adománylevele található, csak ők ketten szerepelnek benne, ők kapják a nemesi címet.

Mi lehet az ellentmondás oka?

Előzmény: iater (11970)
iater Creative Commons License 2013.10.07 0 0 11971

Kedves Kutatótársak!

 

Még egy kérdés (talán korábban is kérdeztem már, de akkor nem találtam rá választ. Orosz Ernő művében olvasom itt: http://vfek.vfmk.hu/00000108/orosz14.htm

"Kún-Szabó. Szabolcsmegyéből származott Gyöngyöspatára, innen pedig Gergely Lőrinczibe ment lakni. Az 1754. évben szerepelt fia Ferencz diákkorában önkényesen felvette a Lőrinczy nevet. A megyében kihirdetve nem volt. (1754. év 119. sz. 259. jkl.)"

 

Az 1754. év 119. sz. 259. jkl. (jkl: vármegyei közgyűlési jegyzőkönyv lapja) szerintetek tartalmaz még plusz információt? A szolnoki levéltárban megtalálom?

iater Creative Commons License 2013.10.07 0 0 11970

Kedves Kutatótársak!

 

Megvan-e valakinek a Liber Regii?

Nekem erre lenne belőle szükségem:

 

Típus : I

Név : Pocskay-Tukó Gergely,József,István,János

Kiadó : Mária Terézia | | 1742.08.09 |
Jelzet : A 57 - Magyar Kancelláriai Levéltár - Libri regii - 39. kötet - 397. oldal
Honos : Pest
Bács
Birtok : n.a.

Sorszám : 1p1223

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

üdv.

FLOYD Creative Commons License 2013.10.07 0 0 11969

Majd itt lesznek az adatbázisok:

 

http://193.224.149.8/adatbazisokol/osszes-adatbazis

 

Viszont egyelőre csak azok az adatbázisok vannak fent, amik eddig is voltak, semmi új! Ami képileg is böngészhető, az a két 18. sz. eleji országos összeösszeírás (bár mindegyik mappába nem néztem bele, lehet hogy máshol is vannak képek...)

Remélhetőleg év végén megint felkerül valami, pl. a katonai lajstromok nagyon jó lenne... Addig pl. az Arcanum honlapján lehet nézegetni a nemrég felkerült úrbéri tabellákat (http://archivportal.arcanum.hu/urberi/opt/a130904.htm?v=pdf&a=start)

 

Tényleg, ha már lajstromok, akkor van egy dolog, amivel nem vagyok képben, hátha itt valakinek van e téren tapasztalata: volt egy lista a a neten a mormonoknál a katonai lajstrom filmjeiről, és ott azt lehetett látni, hogy Heves megyéből kb. az 1750-es évektől indulnak a felvételek (a hevesarchiv.hu-n található fondjegyzékben is így írják). Amikor a MNL-ben akartam kikérni a Heves megyei anyagot, akkor csak 19. századi tekercseket kaptam és még a segédletben sem láttam a régi anyagokat felsorolva. Létezhet az, hogy a MNL-ben nincs meg minden lajstrom? Csak amiatt aggódok, hogy nehogy már pont az maradjon ki egy esetleges on-line adatbázisból, mert utolsó reményem az 1700-as évek második feléből való lastromokban van, hogy egy ősömről infót találjak... Kutatott már valaki az említett időszakból a Heves megyei anyagból?

Előzmény: Hochord (11968)
Hochord Creative Commons License 2013.10.06 0 0 11968

Tudna valaki nagy tudású abban segíteni, hogy az e-levéltárban (www.eleveltar.hu), ami október 1-én indult, van-e már bármilyen anyag ami online böngészhető? A sajtó tele volt cikkekkel, miszerint lehetőség nyílik digitalizált iratok online böngészésére, otthonról lehet olvasni a régi iratokat, stb.


Én ennek eddig semmi nyomát nem találom, csak az adatbázisban lehet keresni, semmi több. Online böngészhető dokumentumokat nem találok. Van valami trükk, amit nem veszek észre, ahhoz hogy magukat az iratokat is megtaláljam? Köszönöm.

Előzmény: Kolibri1830 (11938)
mamu66 Creative Commons License 2013.10.06 0 0 11967

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :D

 

 

Előzmény: JPmiaou (11966)
JPmiaou Creative Commons License 2013.10.06 0 0 11966

A halál oka kb. "febres", tehát láz. Az utolsó rovatban úgy látom, a házasság időtartamát jegyezték: mindig és csak a felnőtt, "uxor" vagy "mar(itus)"-szal jelölt holtaknál szerepel a megjegyzés, és az oszlopban néha van egy szó, ami talán "coniux"-ként olvasható -- bár igen nehezen, de más lehetőséget még nem találtam.

 

1855-ben már úgy tudom, csak a katolikusokat jegyezték a katolikus anyakönyvben, mert minden felekezetnek volt sajátja.

Előzmény: mamu66 (11963)
karancsijudit Creative Commons License 2013.10.05 0 0 11965

én is lázra tippelek

a többihez nem tudok hozzászólni....

Előzmény: mamu66 (11963)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 11964

Láz?

Előzmény: mamu66 (11963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!