Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 1059
Én most fáradtság okán nem válaszolnék minden kérdésre, de a földút fogalmát igyekeztek pontosítani. Abból indultak, ki, hogya fölfút mégiscsak alárendelt, stb... és mégiscsak földút. Én is tudnék érdekes szitukat elemezni, de a tied kétség kívül egy nehéz eset. A kérdés abban áll, hogy a földút jellege felismerhető volt-e.
Előzmény: Gregor Man (1056)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 1058
nem terhelt "külön " felelősség, de mivel az esetleges kára máshonnan nem térül meg így érvényesítheti igényét, alapvetően a te köteleződ terhére.
Előzmény: Törölt nick (1057)
Gregor Man Creative Commons License 2009.11.03 0 0 1056
Feltennék egy KRESZ feladványt:

Ön egy város belterületén, házakkal övezett kereszteződéshez ér. A kereszteződés 3 ága aszfalt, negyedik ága zúzottkővel stabilizált földút. A kereszteződésben csak 1 elsőbbségadás tábla van öntől balra, ami önre nem vonatkozik, ráadásul nem is igazán látható mert növényzet takarásában van. Jobbról érkezik egy jármű a földúton, de az vizuálisan nem észlelhető, mivel hó borítja az utat. Az úttest szárazon kátyus, hóval borítottan is egyenetlen, de a földút sehol nem látszik ki. Ön is havas úton megy, de már a nyomvonalon kilátszik az aszfalt. Mindketten egyenesen kívánnak továbbhaladni.

a.  kérdés: Kinek van elsőbbsége, ha Ön nem tud a földútról?

b.  kérdés: Kinek van elsőbbsége, ha Ön tud a földútról?

Ugyanezen kérdésekre szeretnék választ a másik fél szemszögéből is.

c.  kérdés: Kinek van elsőbbsége, ha Ön a jobbról érkező járművet vezeti és nem tud a földútról?

d.  kérdés: Kinek van elsőbbsége, ha Ön a jobbról érkező járművet vezeti és tud a földútról?

e.  kérdés: lehet-e ennek a KRESZ feladványnak 2 megoldása, elfogadható-e, hogy az egyik fél a jobbkézszabály szerint, a másik fél a földútszabály szerint döntsön?

E kérdések megtörtént eseményen alapulnak, aminek a részleteiről később tanulságképpen esetleg beszámolok.

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.07 0 0 1055
Nincs mit, engem is bosszant:)
Előzmény: Benkri (1054)
Benkri Creative Commons License 2009.10.07 0 0 1054
Köszi, hogy ennyit vesződsz egy ilyen piti üggyel.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.06 0 0 1053
Sajnos az se mond semmit.
Előzmény: Törölt nick (1052)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1052
Megmondom már ezt én se tudom követni, ez egy új megfogalmazás, régen egyértelműbb volt, de szószerinti értelemben én így értelmezem. Célszerű a jogalkotó minisztériumot megkérdezni.
Sajnos nincs nálam a KRESZ kommentár, abban még megnézhetem, az újhoz meg már nem adtak ki.A "nagykönyvben" meg szó nincs róla...
Előzmény: Benkri (1051)
Benkri Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1051
Hát ezért kérdeztem. Akkor minek van a szimpla ülésmagasító??? azt nem lehet rögzíteni sehogyan az autóba. a 150 centis gyereknek meg ülésmagasító sem kell. Szóval dobjuk ki az összeset, álljanak le a gyártással és minden 3-9 éves gyerek szülője (főleg ha egy családban több is van) vegyen új, drága 5 ponton rögzíthető ülést. Továbbmegyek új autót, mert az én három gyerekem hátul el se férne így.
ivannorbi Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1050
Ez gyorsan ment (mármint a végigolvasás) ;-)

Számomra még mindig nem egyértelmű a megfogalmazás, pedig mindenhol így van leírva:

"A ... gyerekek ülését a biztonsági övhöz vagy annak bekötési pontjához kell csatolni."

Csak azt a részét idéztem, ami számomra zavaros.

Én a gyerekülést a gyerekkel (4 éves, kb. 20 kg) együtt a biztonsági övvel rögzítem az autó üléséhez. Nem pedig az ülést csatolom az övhöz. Hogy lehet az ülést az övhöz csatolni? Gemkapoccsal? Tűzőgéppel? Vagy itt arra gondolnak, hogy a gyerekülést kell rögzíteni a biztonsági övvel? És akkor a gyereket mivel rögzítsem a gyereküléshez? Ugyanis a nagyobb kategóriájú gyereküléseknek nincs saját biztonsági övük...

A "bekötési pont" gondolom az ülés bekötési pontjára vonatkozik, azaz az ISOFIX rendszerre. Vagy a biztonsági öv bekötési pontjához kell rögzítenem a gyerekülést?

Miért nem lehet egyértelműen fogalmazni?
Előzmény: ivannorbi (1049)
ivannorbi Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1049
Elnézést, nem olvastam a legfrissebb hozzászólásokat, a gugli a korábbiakhoz irányított, most látom, hogy pont ez a friss téma. Végigolvasom az eddigieket.
Előzmény: ivannorbi (1048)
ivannorbi Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1048
Sziasztok!

Ezt most olvastam:
"A módosítás pontosítja a gyerekülés használatának szabályait: a 150 centiméternél alacsonyabb gyerekek ülését a biztonsági övhöz vagy annak bekötési pontjához kell csatolni."
Ez most mit jelent?
Le van ez írva valahol értelmesebben?
Benkri Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1047
Szóval millió szülő, aki ülésmagasítót használ az tulajdonképpen rosszul csinálja.:-(((
Előzmény: Törölt nick (1046)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1046
Ez jól meg van bonyolítva a KRESZ-ben, de a150 cm-nél alacsonyabb gyermeket biztonsági gyermekülésben kell rögzíteni.
Előzmény: Benkri (1045)
Benkri Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1045
Akkor, ha jól értem a 135 nél alacsonyabb 5 és 7 éves gyermekeim nem jól szállítom? A 7 éves csak ülésmagasítón ül és a kocsi biztonsági övével van becsatolva, az 5 éves pedig háttámlás ülésmagasítón ül, ami csak betéve van az ülésre és a kocsi biztonsági övével van becsatolva.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1044
(4) A külön jogszabályban meghatározott M1, M2, M3, N1, N2, N3 kategóriájú gépkocsiban, amelynek meghatározott üléseit biztonsági övvel kell felszerelni, továbbá olyan járműben, amelynek üléseit biztonsági övvel szerelték fel, az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni.

(7) A gépkocsiban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben kell rögzíteni. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gépkocsi első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták.
(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:
a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);
b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;
h) ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.
Előzmény: Benkri (1043)
Benkri Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1043
Sziasztok!

Légyszíves magyarázzátok el nekem, hogy mit jelent az alábbi módosítás a kreszben:


A módosítás pontosítja a gyerekülés használatának szabályait: a 150 centiméternél alacsonyabb gyerekek ülését a biztonsági övhöz vagy annak bekötési pontjához kell csatolni. De továbbra sem teszi egyértelművé, hogy előre néző gyermekkel lehet-e első ülésre gyermekülést beszerelni.

Ez azt jelenti, hogy az ülésmagasító, ami csak a gyerek alatt van, de nincs rögzítve a kocsiba az a továbbiakban nem használható? (Úgy hogy a gyerek az autó biztonsági övével rögzítve van)

Köszi

Niki
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1042
Jó kis közlekedésigazgatási kérdés, de a "forgalmi engedélyt" ugyanúgy be kell mutatni. Az EU a rendszámokon egyséesen jelöli elviekben a kötelező biztosítás meglétét, így nem kell biztosítási zöldkártya, de ettől még általában kérik.
Előzmény: levistrauss (1041)
levistrauss Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1041
Nekem az lenne a kérdésem, mi van akkor ha EU-s rendszámú autóval járok, amin nincs érvényes kinti biztosítás és műszaki? Csak mert a rendszámon ez nem látszik úgy mint a magyaron. Elvileg ha nem okozok balesetet akkor nincs gond, gondolom közúti ellenőrzéskor nem lehet megnézni egy másik tagállam rendszerében, van-e műszaki a kocsin.
levistrauss Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1040
egyik barátomnak több mint egy évre elvették, utánképzésre is járnia kellett, büntetés is volt, összességében úgy 200 ezer Ft-ba került neki az ügy mire visszakapta a jogsit.

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.24 0 0 1039
Igen akkor 1,5, igen ez már bűncselekmény.
Előzmény: lyozsi69 (1038)
lyozsi69 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 1038
0,74 Légszonda=1,50 véralkohol!
Előzmény: Törölt nick (1037)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.24 0 0 1037
De kár, hogy nem vok. ügyvéd! Ilyen jól keresnek?:) Én olcsóbban is vállalnám, ha ügyvéd lennék. Szerintem nem éri meg.
Most akkor 0,7 vagy egy egész valamennyi?
Előzmény: lyozsi69 (1036)
lyozsi69 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 1036
Érdeklődtem az ügyemről egy ügyvédnél.Átküldtem neki a papírokat,még a munkahelyi igazolást is,miszerint kell a kocsi.170000.Ft-ért vállalná a dolgot,fizetni előre kell:)!
Még egyszer:apámtól robogóztam hazafelé,amikor elkaptak.0,74 légszonda,3 pohár vörösbor után.A bűnügyi előadó a kapitányságon mutatott egy táblázatot,miszerint ez enyhe fokú alk.befolyásoltság.Soha nem voltam bűntetve,jogsim 84-óta van!A családomban csak nekem van,volt.A pénz büntit még benyelném valahogy,de a papír kellene.Ez a 170000 elég durva nem?
Előzmény: Törölt nick (1034)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1035
Szívesen. Sajnos jobb hírekkel nem tudok szolgálni, ez a trend, én sem tartom teljesen jogosnak.
Előzmény: Frank Frink (1033)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1034
Szerintem ne fogadj ügyvédet a dolog annyit nem ér meg, sokba kerülne. Én nem vonom kétségbe amit mondasz, csak mondtam írd le az érveid, és az igazat.
Előzmény: lyozsi69 (1032)
Frank Frink Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1033
Köszi szépen!
Előzmény: Törölt nick (1027)
lyozsi69 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1032
Köszi a válaszokat!De tényleg ez az igazság,nem beszélek mellé!Minden állításom tudom igazolni,akár papírral,vagy tanúval.Nagyon szeretném elkerülni az után képzést.
Szerinted fogadjak ügyvédet a bírósági ítélet előtt?vagy majd csak a fellebbezéskor?Ő sem tudna mást mondani.Még mindíg nem tudom elhinni,hogy bűnöző lettem egy ilyen "kis"dolog miatt!
Előzmény: Törölt nick (1031)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1031
Mondjuk elég magas...szerintem írd le az igazat, érveket, és csak kategóriaeltiltást "kérj".

38-2007

I. A járművezetéstől eltiltás mellékbüntetés alkalmazása a büntetéskiszabás céljának megvalósulása érdekében akkor indokolt, ha a közlekedési bűncselekmény elkövetési körülményeiből vagy az elkövető személyiségéből arra kell következtetni, hogy az elkövetőnek a közlekedésben járművezetőként való részvétele a közlekedés biztonságát, mások életét vagy testi épségét veszélyezteti, illetve ha bármely bűncselekmény elkövetésével kapcsolatban az ún. mozgó bűnözés hatásos megelőzésére e mellékbüntetés kiszabása szükségesnek mutatkozik.
II. Végleges hatállyal a járművezetéstől az a bűncselekményt elkövető tiltható el, aki arra személyi adottságai miatt - életkora, betegsége, a vezetésre kiható súlyos jellembeli fogyatékossága, a vezetési képesség hiánya folytán - alkalmatlan.
A határozott időtartamra való eltiltás mértékének a megállapításánál a bűncselekmény jellegének, tárgyi súlyának, az elkövető közlekedési előéletének és a bűnösség fokának van meghatározó jelentősége.
III. A járművezetéstől eltiltás érvényesülési körét a bíróság korlátozhatja a közlekedés egyes ágazataira, egyes járműkategóriákra, járműfajtákra.
IV. A járművezetéstől eltiltásnak főbüntetés helyett önálló büntetésként alkalmazása indokolt, ha az elkövető egyéni nevelhetősége érdekében főbüntetés kiszabása szükségtelen, és a járművezetéstől való végleges vagy időleges eltiltás önmagában is megfelelő súlyú joghátrány, és alkalmas a büntetés céljainak eléréséhez.

Előzmény: lyozsi69 (1030)
lyozsi69 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1030
Köszönöm a választ!
Csak attól félek ,de nagyon,hogy elveszik a b-s jogsim hosszú időre és még utánképzésre is ítélnek.A számítás szerint a véralkohol szint 1.5 ezrelék.Ezzel elveszíthetem még a munkám is!Pedig csak egy kis robogóval mentem pár utcát egy kisvárosban.Soha nem büntetett meg rendőr,pedig 84-óta van jogosítványom,és minden nap használom a kocsit vagy a motort.Hihetetlen,hogy úgy kezelnek mint egy bűnözőt.Mit tehetnék,hogy enyhítsem majd a bűntetést?
üdv. József
Előzmény: Törölt nick (1029)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1029
Alapesetben egy ittas járművezetés az általam ismert gyakorlat szerint nem feltétlen indokolja a járművezetéstől eltiltást.
Előzmény: lyozsi69 (1028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!