Keresés

Részletes keresés

rob19 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 2641

gondolom van köztetek szakértő és tapasztalt ember is, hátha tud valaki választ adni: mi a különbség a barkácsáruházak saját márkás diszperziós falfestékei meg mondjuk az általam ismert márkanévként kétszer-háromszor annyiba kerülő Diszperzit/Héra között?

fűrészporos tapétát festenék át úgy, hogy szinező pasztát is használok.

az elöre bekevert szinekkel az a bajom, hogy nagyrészt csak túl sötétek vannak az elképzelésemhez képest.

 

azt látom, hogy 5-6 nm / liter a fedőképesség, mig drágább festékeknél ez 10-14nm / liter is lehet.

de ha forint / nm elvet számolom, már nincs nagy különbség....

itt is érvényes az "olcsó húsnak" szlogen, vagy van olyan, ami tűrhető de árban csak középkategóriás?

 

bónuszként a konyhát és a fürdőt fehérre festeném, ehhez vegyek drágábbat, a szobákhoz meg jó lesz olcsóbb is?

vagy ezen a pár ezresen ne spóroljak?

 

Mc Spy Creative Commons License 2012.11.05 0 0 2640

Köszönöm:)

Előzmény: Casio70 (2639)
Casio70 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 2639

Szia!

 

Amit így távolból tudok javasolni az egy át kaparás, aztán egy réteg falfix, és egy réteg rigipsz rimano plusz. Ha megszáradt akkor egy gyenge csiszolás és gurítás.

Előzmény: Mc Spy (2635)
Casio70 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 2638

Szia!

 

A zsírt sajna csak úgy nem tudod eltüntetni. A tapétát ujra kell rakni a falon pedig a zsír foltokra walkydot kell kenni és aztán a fedő diszperzios festéket.

Előzmény: true75 (2636)
Mc Spy Creative Commons License 2012.10.29 0 0 2637

Elöször is át kell csiszolni,aztán Milesi festékkel lekenni,ez tartalmaz alapozót is meg gombaölőt,és vizesbázisu,kettő réteg elég,vagy vékonylazúrt,ugyanugy csiszolás,alapozás fedőréteg 2-szer,ne teddy hengerrel,mert az nem dörzsöli bele a fába az alapozót,mindenképpen jó minőségű ecsettel

Előzmény: trofimov (2634)
true75 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 2636

Sziasztok

 

 

- olyan problémám van, hogy a párom azt hitte, hogy már nyomás nélküli a habszifonunk és rányomott egyet

- hab már minimális volt benne de így is lenyomta az ebédlő falát illetve a dekorcsík tapétát

- megpróbálta letörléssel orvosolni a problémát de az lett az eredménye, hogy szétkente az egészet

- most mindem szétkent zsírcsíkos

- tapétát vizezve lehúzom és lecserélem

- mit kell tennem a festett falfelülettel, hogy újra leguríthassam és ne legyen zsírfoltos?

- újrafestés nélkül leszedhetők-e az elkent zsírpacák?

- előre is köszi

Mc Spy Creative Commons License 2012.10.21 0 0 2635

Sziasztok

 

Olyan problémám lenne,hogy CMC-s glettre milyen festéket lehet rákenni,mert Hérát nem nagyon szereti,hiába kentem rá Falfix-t van ahol nem lehet a szín-t rákenni,leht hogy Dulux vagy más festéket rá lehet kenni,vagy esetleg valamilyen mélyalapozót.

Elöre is köcce a segítséget

Üdv

trofimov Creative Commons License 2012.10.15 0 0 2634

sziasztok!

 

akác kerítés léceket vettünk. elég sokat (800 db).

ezt kellene lefesteni.

mindenképpen egy jó, és tartós megoldást akarok, ha drágább akkor is.

 

ki mit ajánl?

vékonylazúr vs vastaglazúr? hányszor kell átfesteni?

festés, merítés, teddyhenger?

előtte mivel kezeljük, kell-e ha a festék tartalmaz biocid anyagot?

 

hát előre is köszi!

 

 

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.10.15 0 0 2632

nekem egyszer benzines vattával sikerült hűtőgépről leszedni a papaírragasztó maradványait...

Előzmény: miro_13 (2629)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.15 0 0 2631

higitos ronggyal nedvesiteni, es ugy probalni lehuzni?

 

koszi hogy beszamolsz az eredmenyekrol, ez az igazi ertek egy ilyen topikban!

 

Vajk

Előzmény: miro_13 (2629)
miro_13 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 2630

az acetonmentes koromlakklemoso lehozta a festeket is .. az felejtos 

miro_13 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 2629

sziasztok!

 

Igen a lakkbenzin segitett. a festéket sem szedte le :) A legtöbb helyen még a papirragasztó fent van. Annak az eltávolitására van ötletetek ? ( darabokban jon le nha ugy sem)

köszi

bicskeyd Creative Commons License 2012.10.09 0 0 2628

Szia!

Én is jártam így, több hónapot volt a vizes lazúrral (Hydrocrom) lekent ablak tokon a ragasztószalag.

A ragacs ott maradt . Spaklira húzott lakkbenzines ronggyal szépen le lehetett szedni a fal összekenése nélkül.

Elpárolgás után nem látszott semmi az akcióból :)

Üdv!

Előzmény: miro_13 (2622)
miro_13 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 2626

koszi ezt is kiprobalom, mindegyknel majt tesztelek kis feluleten :)

Előzmény: szuszetti (2625)
szuszetti Creative Commons License 2012.10.08 0 0 2625

...esetleg próbáld ki az (acetonmentes) körömlakklemosót, nekem az hozta le a kiszáradt és feltapadt maszkolószalagot.

Az elvben nem oldja vissza a vizes festékeket sem (próba!)

Előzmény: miro_13 (2624)
miro_13 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 2624

köszi kiprobalom

Előzmény: halaloszto (2623)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.08 0 0 2623

szaradas utan a vizbazisu festek sem oldodik vizben, kulonben gond lenne esoben meg ablakpucolaskor. 

a szalag leszedesehez en valamilyen szerves higitot hasznalnek, pl lakkbenzint, ha az nem eleg, akkor nitrohigitot.

 

Vajk

Előzmény: miro_13 (2622)
miro_13 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 2622

Sziasztok!

 

Szeretnék segitséget kérni a következőre : fa ablakkeretre ragasztottam papir szalagot hogy megvédjem festéskor. A szalag darabokban jön le de a ragasztó a fa felületen marad. A fa vizben oldodó festékkel van lekenve. Kérdés hogy a papircsik maradék ragasztóját mivel célszerű leszedni hogy alatta a festék ne sérüljön ?

 

köszi

 

üdv miro

Casio70 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 2621

Szia!

 

Ez így elég nehéz!A mosás biztos nem lesz elég!A tapétát talán nem kell leszedni!

 

 

 

Előzmény: PIPPANCSMATYI (2620)
PIPPANCSMATYI Creative Commons License 2012.09.30 0 0 2620

Sziasztok,

 

Kérdésem lenne, tegnap tűz volt nálam, panelben lakom, fűrészporos tapéta, lefestve napsárgára, a  mennyezet kissé világosabb sárga. Nos most a fél konyhám fekete a többi része pedig halványan bevonódva korommal. Van megoldás arra, hogy lemossam a kormot vagy mindenképpen le kell szedni a tapétát és mindent kell kezdeni előlről? Tudna valaki valami ötletet adni. Egy helyen elkezdtem lemosni a kormot, valamennyire lejött, de maszatos maradt a tapéta, tehát festeni mindenképpen kell, csak azt nem tudom, hogy érdemes-e nagyobb felületnek nekiállnom. Vagy adjam fel és hívjak egy festőt? Válaszotokat előre is köszönöm!

szuszetti Creative Commons License 2012.09.29 0 0 2619

Igen ez a reklám :)

Ha valaki körbenéz, max azt találja meg, hogy drágább, mint a Héra. Kipróbálás nélkül nem jön rá a különbségre. Az egyszeri alkalmazók nem tudják szétválasztani a színt és a tulajdonságot. Az a jó festék, aminek szép a színe.

 

Használd ki az oldalukat - ha valaki bizonytalan, matasson ott a színekkel kedvére, majd kenj a falára mást, ugyanabból a színárnyalatból :)

Előzmény: Casio70 (2617)
bicskeyd Creative Commons License 2012.09.26 0 0 2618

Szia!

A duluxot simán rákened a falra és kész ,száradás után meg megismétled a folyamatot mert szerintem nem fog tökéletes lenni. Én 10 év alatt egyszer festettem duluxal a már festett fűrészporos tapétára. Hát kellett neki a két réteg pedig halvány sárga szín volt. Ja és jót nevettem a dobozán az áll ne keverje fel! Az csodásan nézett volna ki ha a két színt amiből lett a sárga nem kavarom össze :)

De legalább a kis vödröt a mai napig használom mert abból lett a hangfal amit festés közben használok, autórádióval meghajtva.

üdv.

Előzmény: kinga_004 (2615)
Casio70 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 2617

Na igen! De erre mondják azt, hogy jó reklámmal a szart is el lehet adni! Csak ha valaki nem rest és körbe néz az rájön, hogy sokkal drágább és szarabb mint pl a héra prémium kevert szinei! A felhordás pedig ugyan az szerintem sokkal jobb és kiadósabb festék!

Előzmény: szuszetti (2613)
Casio70 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 2616

Igy látatlanba nem olyan egyszerü! Én biztos nem szórakoznék az alapozással ha van egy tiszteséges felületem! 2 réteg festés és ennyi!

Előzmény: kinga_004 (2612)
kinga_004 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 2615

Köszi szuszetti! Ezek szerint mégsem akril?! Így akkor könnyebb a dolgom. :)

Előzmény: szuszetti (2614)
szuszetti Creative Commons License 2012.09.26 0 0 2614

Kinga, kukk meg ezt, hogy mi is a Dulux (feltéve, ha a Nagyvilág színei termékről beszélünk).

 

http://adatlapok.akzoshop.hu/uploads/document/file/119/DULUX_a_nagyvilag_szinei_2012_pdf.pdf

Előzmény: kinga_004 (2610)
szuszetti Creative Commons License 2012.09.26 0 0 2613

Én azt nem értem minek ennek a szar duluxnak ekkora feneket keríteni!

 

Valószínűleg azért, mert a nem szakembereknek a legjobban tálalt megismerhető és elérhető festék a Dulux. A színválasztékának bemutatása meggyőző és minent visz.

Előzmény: Casio70 (2611)
kinga_004 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 2612

Szia! Nem cifrázom, csak szeretném jól megcsinálni. Ez lesz az első festés Dulux-szal, viszont gondolom, hogy nem elég az 1 réteg. Konkétan nem tudsz semmit mondani az aládolgozásról, csak annyit, hogy nagy szar ez a festék?

Előzmény: Casio70 (2611)
Casio70 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 2611

Szia!

 

Én azt nem értem minek ennek a szar duluxnak ekkora feneket keríteni! Ha azért cifrázod ennyire mert csak egyszer szeretnél festeni vele akkor tök feleslegesen kensz minden féle ezt azt a falra egy réteg festés nem lesz tökéletes ez tuti! Hála isten az én ügyfél köröm nem akar duluxal festetni csak 100 ból 1 de az is épp elég nagy szívás!

Előzmény: kinga_004 (2610)
kinga_004 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 2610

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem: Dulux-szal szeretnénk festeni a falat, mely jelenleg úgy néz ki, hogy a gipszkarton le van mélyalapozózva, és rámentünk fehér diszperzittel. Kérdésem az, hogy mehet-e a Dulux a diszperzitre? Vannak akik szerint nem, mert akril alapú. Jobb lenne a diszperzitre most megint alapozózni, és úgy a Dulux, vagy felesleges? Köszönöm előre is!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!