Keresés

Részletes keresés

vicorex Creative Commons License 2003.03.26 0 0 14
Apropó : hippipiac.
Na az egy teljesen felesleges dolog volt.
Mi azt hittük, hogy tényleg az öreg hippiket fogjuk ott találni, de ehelyett egy sima kis piacot találtunk, ami mindenhol máshol is van.
Az eredeti hippik közül szerintem maximum egy kettőt láttunk, a többség sima kereskedő...
vicorex Creative Commons License 2003.03.26 0 0 13
monchibello:

ha jól emlékszem a legtöbb info-t a neten szereztem, pl. nézd meg ezt az oldalt :

http://www.ibiza-spotlight.com/

Meg ugye a reptéren kaptunk egy ilyen információs kis könyvecskét, valamint az ott lakó ismerősök is segitettek pár dologban, adtak egy-két ötletet...

Előzmény: monchibello (12)
monchibello Creative Commons License 2003.03.26 0 0 12
Helló Vicorex!
Köszi a gyors választ, sokat segítettél a beszámolóddal. Honnan tudtátok, hogy hová érdemes menni, mit érdemes megnézni? Volt útikönyvetek? Én most kezdtem el nézegetni a könyvesboltokban, de még nem találtam.

monchibello

Előzmény: vicorex (11)
vicorex Creative Commons License 2003.03.26 0 0 11
Na helló!

Mi négyesben voltunk tavaly Ibizán, akkor irtam egy beszámolót, ezt most bekopizom ide :)
Kicsit részletesebben van taglalva az éjszakai
élet talán, mert a beszámolót egy olyan fórumra
irtam, ahol techno és egyéb modern tánczenét
kultiváló emberkék dumcsiznak, de szerintem
van benne talán hasznos info mindenkinek :

"Ibiza.
Nem is tudom, hol kezdjem, annyira kircsesz volt az egész.
Budapestről vasárnaponként indul a repcsi, 28-a reggel hatalmas izgulás közepette
szálltunk fel a gépre, hogy elinduljunk végre a szigetre, ahova már rég el akartunk
jutni. Szerencsére anyunak egy régi ismerőse a szigeten él, ő segitett a szállásban,
mivel elég későn találtuk ki, hogy ide megyünk nyaralni. Kb. 2 órás volt az út,
majd miután a csomagokat is kiadták, elhagytuk a repteret. A kijáratnál fiatal csajok
álltak és szólitottak meg minket, kiderült az Amnesia Club kiadványát osztogatták a
ránézésre clubber embereknek :)
Ez egy kis könyv/prospektus, amiben az Amnesia Clubról, Amnesia ruhaboltokról,
éttermekről, kávézókról van szó. Merre vannak egyes bulik hivatalos preparty-jai,
részeletes info, mikor, ki játszik, stb.
A kocsi előre meg volt rendelve, az kint állt a reptér parkolójában, slusszkulcs,
papirok a kesztyűtartóban (autólopás egyenlő a szigeten a nullával), beszállás,
irány San José, ahol találkoznunk kellett az ismerős nejével, aki aztán elvezetett
minket Cala Carbóba, ahol a szállásunk volt. Ez amúgy a sziget nyugati részén az egyik
legszebb/legcsendesebb környék. A legtöbb milliomos is errefelé lakik...
Mikor odaértünk, alig hittük el, amit láttunk. Mi egy házon belül két kis apartmanra
számitottunk. Ehelyett, egy két emeletes luxus ház várt minket, melyben volt 3 hálószoba,
két konyha, két fürdőszoba, külön 3 WC, szép nagy nappali, minden helységből teraszok,
valamint egy 20 méteres úszómedence, amin rajtunk kivül még 3 ház osztozott, bár az egy
hét alatt rajtunk kivül senki sem használta. A kilátás a házból és a medencéből a
tengerpartra és az Es Vedra nevű 370 méteres sziklaszirtre, ami nagyon szép látvány.
Ez a föld egyik legmágnesesebb pontja amúgy, állitólag sok UFO jelenséget is megfigyeltek
itt. Egyszóval irdatlan happy fejünk lett egy pillanat alatt :)
Még aznap lementünk a helyi strandra (kis öböl, kristálytiszta viz, kevés ember),
majd még este elmentünk San Antonio városába, ami egy kicsit túrista gettó ugyan, de
itt található többek között a Café Del Mar, a Café Mambo, valamint az Eden és az Es
Paradis Club. Mi persze rögtön meg akartuk nézni a Café Del Mart, kis sétával meg is
találtuk. Ekkor már 9 körül járt az idő és irdatlan sok ember érkezett, hogy megnézze
itt a csodálatos naplementét. Ez mindenkinek kötelező :)
Minden nap ezrek gyülekeznek itt esténként a kávézóban és előtte :)
A nap eltűnését a viztükör alá hatalmas ováció és taps követte, mintha egy partyn lettünk
volna. Közben szólt a kellemes chill zene, amit a helyi rezidens Bruno nyomott élőben.
Régebben ugye José Padilla játszott itt, de több éve átigazolt úgy tudom a Café Mambo-ba.
Egyébként az utazást mi nem úgy terveztük, hogy csak a bulikon legyen a hangsúly,
szerettük volna bejárni a szigetet, megnézni a látnivalókat, kicsit pihenni is.
Voltunk a fővárosban (Eivissa-Ibiza), ahol megnéztük a régi óvárost,
megnéztük a Necropolist, ahol kb. 4 ezer sir található, itt temetkeztek régen a punok,
majd később a rómaiak is. Persze az óváros tele kis sikátorokkal, boltokkal, árusokkal.
A fővárosban található amúgy a Pacha is. Végigjártuk a legszebb strandokat, melyek
közül voltak kövesek és homokosak is, de a viz mindenhol kristálytiszta volt.
Nekünk inkább azok jöttek be, ahol kevesebb ember volt, legszebbek talán Cala Conta,
Cala Xarraca, Cala Moli voltak. Persze elmentünk azért a főváros mellett található
leghosszabb homokos strandra is a Playa d'en Bossa-ra, de ott nem a viz, hanem a parton
található hires Bora Bora Bar érdekelt minket. Itt egész nap megy a buli, az emberek
táncolnak, buliznak, kicsit olyan mint a Beach House csütörtökönként, csak többen vannak,
meg lazábbak az emberek. Nem messze van a reptértől a fel és leszálló repülők maximum
100 méter magasan repülnek el az emberek felett, ilyenkor mindig sikongatás és fütyülés
van :) Emberek. Legtöbben ugye Angliából érkeznek ide, jóval
kevesebb német, holland és más nemzetiségű ember van, na meg persze a helyiek.
Csajok szempontjából ez elég gáz, mert az angol, német csajok nagy része elég szarul
néz ki, ráadásul az angol lányok ennek ellenére olyan szerkókban mászkálnak, mintha
legalábbis fotómodellek lennének (egészséges önbizalom).
Magyar emberrel ismerőseinken kivül egyáltalán nem találkoztunk. Kivéve két srácot, akik
San Antonio város homokos partján homokvár épitésből próbálták fenntartani magukat, de
már két hónapja kint vannak Ibizán, nem jön össze a pénz a repülőjegyre, hogy hazajöhessenek.
Szóval hiányoznak a magyarok a szigetről, a bulikból, főleg a lánycik :)
A spanyol lányoknál egy közös pont van, mindnek 12 éves kora körül irdatlan mellek kezdenek
kialakulni, némelyek tetőzik ezt az amúgy vékony, sportos alakkal és szép arccal, irdatlan
bombázók tudnak lenni ! Nagy részüknek sajnos nem csak a melle, de a popója is nő a korral :(
Egy biztos: a kigyúrt kopaszság csak a balkánon tud menő lenni, Ibizán egyetlen ilyen
srácot sem láttunk. Még a clubok kidobói sem igy néznek ki, arról nem is beszélve, hogy
a kérdéseimre rettentő udvariasan és tökéletes angolsággal válaszolgattak.
Árak. A szigeten elég magasak az árak, főleg akkor költ sokat az ember, ha bulizik,
ha éttermekben kajál. Mivel nekünk volt konyhánk, tudtunk főzni, ezzel sokat spóroltunk,
de azért bementünk egy két kajáldába is. Szállásokról nincs fogalmam, a ház, amit béreltünk
1 hétre 800 EUR volt, ami kb. 200 rugó, mivel négyen voltunk fejenként 50 rugó egyáltalán
nem tűnt soknak érte. Ráadásul hatan is lehettünk volna, akkor még jobban eloszlott volna
az ár. De szerintem valószinüleg az apartmanházak sem lehetnek olcsóbbak.
A kocsit 1 hétre béreltük, napi 40 EUR volt, azaz 10 rugó, de vannak olcsóbbak is, 25 EUR
/nap áron is lehet találni, de érdemes ehhez jó előre megrendelni a kocsit neten,
nekünk már nem sikerült úgy sajnos, mindet lefoglalták előre ezekből.
A szigeten a nagyobb clubok : Pacha, Amnesia, Privilege, Space, Eden, Es Paradis, van még
egy két undergroundabb is : DC-10, Underground pl.
A nagy clubokban egész nyáron a legnagyobb nevek játszanak, minden nap van buli, igy elég
nehéz a választás, hova menjen az ember. Mi csak az Amnesia-ban jártunk, de ott kétszer.
Először 29-én hétfőn a Cocoon party-ja volt a cél, Sven Vath és Josh Wink játszott ott. :)
A második party-nk pedig csütörtökön volt, ekkor Tiesto és Paul Van Dyk nyomta, ezt
élőben rögzitette ott az MTV Europe, remélem látni fogom mikor leadják :)
A hely fantasztikus, kevés club van itthon, ami design-ban megközelitené :(
A kidobókról már irtam, balhé persze egyáltalán nem volt.
A hang iszonyat király, a füzetükben leirták, hogy ebben az évben cserélték le egy újra,
ami az egyik legjobb a világon, ha jól emlékszem ugyanez van a londoni Ministry Of Sound-ban.
Ez azt eredményezi, hogy kristálytiszta hang szól a füledbe, úgy, hogy haverommal 1 méterre
a hangfalak előtt simán tudtunk beszélgetni, mégis mindenhol elegendően hangos volt a zene.
Ja és hazafele nem csöngött egyáltalán a fülünk. Az emberekre jellemző, hogy eggyel lazábban
öltözködnek buliba és sokkal extrémebben :) A táncosok profik voltak és _élvezték_ a
munkájukat. Két nagyobb terem van, számomra érthetetlen módon mindkét bulin a kisebbikben
voltak a "sztár" DJ-k, a nagyobbikban pedig jól lehetett iszogatni és lazulni, lazábban
táncikálni, itt asszem a rezidens Paco Osuna játszott, laza funkhouseokat (nem Roxy sláger),
latin cuccokat, deep house-t. Sven-ék buliján kevesebben voltak, egyrészt a kicsit hátrébb
van a szigeten szorulva a techno, másrészt ha jól emlékszem a Privilege-ban volt valami
elég erős felhozatal szintén azon az estén, sokan oda mentek. Igy pont akkora tömeg volt,
aminél tele van a parkett, de még lehet normálisan táncolni. Sven hozta a formáját, nem
kell bemutatnom, irdatlan hangulatot csinált :) A szett közepén behozták a Cocoon flyereken
is látható Nyolcadik utas a halál jellegű space tojást, amiből a zenére kibújt egy rovar
jelmezbe öltözött táncos lány, irdatlan jól táncolt, ekkor volt a buli is a tetőfokon,
ilyen bulik kellenének itthon is :) Paul Van Dyk-ra és Tiesto-ra jóval többen voltak
kiváncsiak, gondolom sokakat az MTV felvétel vonzott, hátha viszontláthatják magukat a
TV-ben :) Itt annyira tele volt a tánctér, hogy nem lehetett szinte moccanni sem, mondjuk
ez nekem kevésbé tetszett, de azért csak meg kellett nézni a bulit :)
A beugrók egyébként a nagy clubokba 30 és 50 EUR között változnak, a buli és a DJ-k
volumenétől függően. (ez ugye 7500-12500 ft) Sven-re 40, Paul-ék bulijára 50 EUR volt a
beugró. Szerencsére a reptéren a lányok elláttak minket kuponokkal is, amikkel a beugrókból
kaptunk 15 EUR kedvezményt és a club saját ruhaboltjaiban is kedvezménnyel vásárolhattunk.
Sajna én nem láttam magamra semmi olyat, ami tetszett volna, illetve ami tetszett, az nem
jött rám :( Az ásványviz a sörrel van egy árban, kb 10 EUR-ba kerülnek, egy
vodka-narancs 15 EUR. A többi helyen is gondolom ilyen árak lehetnek.
Én lementem volna a Privilege-be is, de az ottani nevek számomra kevesebbet mondtak, de
legközelebb csak lemegyek, végülis ez a világ legnagyobb méretű Club-ja !
Péntekre terveztünk egy Pacha-t, ahol Ministry Of Sound buli volt, de a csütörtöki este
után képtelenek voltunk rá, hogy elmenjünk :) Majd legközelebb.
Amúgy a szigeten ha valaki akar folyamatosan is bulizhat, ameddig csak birja.
A Club-ok általában éjfélkor nyitnak, kb 3 felé lesz tömeg, tehát kicsit később kezdődnek
mint itthon, reggelig tartanak. A késői kezdés miatt úgy alakult ki, hogy minden buli
előtt van az adott partynak egy pre-bulija, amit népszerű tengerparti bárokban tartanak,
pl. Café Mambo, Bar M, stb. ezek 10-től kezdődnek, itt is a legnagyobb nevek játszanak,
pl. Fatboy Slim, Oakenfold, itt tart a buli kb 2-ig, innen irány a nagy bulik.
Majd onnan rengeteg afterparty közül választhatsz, akár DC-10, majd délután esetleg
át a Bora Bora Bar-ba és igy tovább :)
Persze mi félig pihenni is mentünk, úgyhogy ennél azért szelidebben nyomtuk, na meg
pénzzel sem birtuk volna. Éjjel persze a nagyobb városokban az utcán is nagy az élet.
Sok afrikai feka van, ezek sok gagyit árulnak, na meg mindenféle cuccost, akár az
utcán beszerezhető minden, de én ezektől nem szivesen vásárolgatnék.
Voltunk még egy szép természetes akváriumban, ami egy parton lévő barlangban van, itt
szép szines nagyméretű halak és ráják úszkálnak, valamint láttunk egy helyi cseppkőbarlangot,
ahol régen kalózok rejtették el rakományaikat. A világon egyedül itt San Antonióban van
emlékmű, ami a kalózoknak állit emléket, ez a kikötőnél egy obeliszket jelent.
A partokon természetesen mindent lehet csinálni, hajókirándulások, buvárkodás, jetski,
banánozás, stb. A strandokon friss ananászt és kókuszt lehet vásárolgatni :)
Amúgy a sziget elég száraz, szinte alig esik eső, emiatt mindig napsütéses idő van :)
viszont igy az egyetlen természetes folyó is ki van száradva. Emiatt a csapokból is
sós viz folyik (bár nem annyira sós, mint a tenger maga), ezért mi bevásároltunk
5 literes ásványvizekből és azzal főztünk is és azzal is mostunk fogat.
Ja, a repülőjegy ha jól tudom oda-vissza 75 rugó körül van, mi ismerősön keresztül
tudtunk 40-ért szerezni, plusz 10 rugó a reptéri illeték.
Hát kb. ennyi jutott hirtelen eszembe, igy is jó hosszú lett a beszámoló :)
Az biztos, hogy nekünk jövőre is ez a sziget lesz a cél, több szép helyen voltunk már,
(Kanári szigetek, Ciprus, stb.) de egyik sem fogott minket meg ennyire eddig.
Szerintem érdemes rá gyűjtögetni, 1 hét alatt simán körbejárható a sziget, optimális
pedig szerintem pedig a két hét.
Összességében irdatlan jó hetet töltöttünk ott, minden tökéletesen sikerült.
Ha valakit érdekel még valami, kérdezzen nyugodtan, képek vannak és még lesznek is,
majd megpróbálom valahova felrakni őket.
Remélem nem volt uncsi :)"

monchibello Creative Commons License 2003.03.26 0 0 10
Júniusban a párommal Ibizára, azon belül Cala San Vicente-be utazunk. Minden információt szívesen fogadok, amit tudni érdemes Ibizáról. Előre is köszönöm.

monchibello

Cuddles Creative Commons License 2003.02.11 0 0 9
Közben kiderült, hogy hol voltatok pontosan?
Előzmény: Classic Girl (8)
Classic Girl Creative Commons License 2003.02.10 0 0 8
Volt ket hippi piac amikor ott voltunk. Az egyik egy masik szigeten volt, de sajna nem jutottunk el. Annyira leegett a homlokom a hajokirandulason (elotte volt festve, es biztos kimarta az oxigen, + a sos viz), hogy 1 nap csak otthon ultem es szenvedtem. Aznapra terveztuk volna atmenni.

A strandokkal az a baj hogy szerintem (legalabbis amelyikeken en voltam) tul kicsik.

Előzmény: Rasman (6)
felpillantó küllő Creative Commons License 2003.02.07 0 0 7
Nekem Ibizán a strandok tetszettek nagyon. Fehér homok, világoskék tenger, elszórtan mindenfelé sziklák...
Szóval ne a településeken strandoljatok, hanem irány vmelyik öböl.
Bennem ezek maradtak meg: Cala Tarida, Cala Bassa, Cala Conta. Mind nagyon jó, az utolsó (Conta) az egyenlők között a legjobb. :)

Ja, és busszal, nem drágán is el lehetett mindegyikhez jutni.

Rasman Creative Commons License 2003.02.07 0 0 6
Engem s érdekel Ibiza.
Voltatok a hippi-piacon? Milyen?
Előzmény: Classic Girl (5)
Classic Girl Creative Commons License 2003.02.06 0 0 5
http://www.properties-ibiza.com/property.htm

http://www.ibizadirect.com/Ibiza_map.htm

http://www.ais.at/ms/student_work/grade8/web%20page%20jenny/map.htm

par oldal

de egyik terkemen sem talalom mi a neve ahol mi voltunk.

Valahol San Antoni mellett valamilyen Cala-nal
de szerintem tokeletes hely mert onnan latszanak mas szigetek is ahova el lehet menni, es kozel van a repterhez, csak keresztbe at kell vagni a szigeten.

Na majd megkerdem a ferjemet hol voltunk. :)

Classic Girl Creative Commons License 2003.02.06 0 0 4
Elirtam. JuNius elejen voltunk.
Előzmény: Classic Girl (3)
Classic Girl Creative Commons License 2003.02.06 0 0 3
Nem tudok sajnos irodat menni, mert nekunk van RCI udulojogunk es azokkal mentunk. Julius az olyan felszezon szerintem. Vannak meg csaladok is, de mar sokan mennek oda fiatalok is, foleg Spanyolorszagbol. 10 perc az ut repulovel, sokan csak felulnek este, atmennek bulizni, reggel vissza haza.

Mi Julius elejen voltunk. Mondjuk egy ebed volt 3 euro. Szerintem ez felmegy 6-7 dollarra, es a varosban ugyanez 10-12 euro. Egesz ejjel jarnak a buszok, szoval ha talalsz irodat akkor szerintem ha San Antoniotol kered olyan 20-30 km-re akkor az tokeletes lenne. Nem jut eszembe mi hol laktunk, de utananezek, es megirom a nevet, mert az klassz hely volt, egymas hegyen hatan barok, kocsmak, ettermek, jatektermek, discok, vidamparkok, tobb strand, sok sok szalloda, utcai arusok...stb. Es RENGETEG angol!!!! Mi a VB alatt voltunk ott, egy angol pub-ban neztuk az angol-sved meccset, es a ferjem is en is szokek vagyunk, es nagyon furcsan neztek minket mit keresunk ott. :)))
de baratsagosan. Az angoloknak drukkoltunk. De akkor kiurult az utca, minden bar viszont tele volt ordibalo, ivo emberekkel. Erdekes volt. Meccs utan megint mindenki ellepte az utcakat. Nagy elmeny volt.

Előzmény: CCK (2)
CCK Creative Commons License 2003.02.06 0 0 2
Köszi a választ. Egyelőre úgy tervezzük, hogy júliusban megyünk. Mekkora az árkülönbség az elő- és a főszezon között? Tudsz ajánlani szállást? Amire vágyunk, az a bulizás és a fürdőzés a parton. Hol van az odébb, ahol "már hihetetlen olcsó minden"? Ez jól hangzik, mert jelenleg úgy számolunk, hogy benne lesz fejenként 200e-ben 1 hét (költőpénzzel). Melyik irodával mentél?
Előzmény: Classic Girl (0)
Classic Girl Creative Commons License 2003.02.06 0 0 1
Ja, csapviz sos, nem ihato. Legyen nalad testapolo, mert nagyon szarit. Amugy nem kell ugyelni semmire. Nincs mitol felni.
Előzmény: CCK (-)
Classic Girl Creative Commons License 2003.02.06 0 0 0
Hello

En most voltam Ibizan. Mikor mennel? Fo, vagy elo, vagy utoszezonban? A foszezon csak julius kozepen kezdodik, szoval eleg keson. Eloszezon olcso. Persze nem San Antonio, az mindig draga. De ha kicsit odebb mesz (busszal fel ora), ott mar hihetetlen olcso minden. Kaja, matrac, papucs, minden 2-3-4 dollar korul van. Eloszezon inkabb a csaladoke, rengeteg baba, de meg ejjel is toljak oket a babakocsiban, vagy a barban egy oszlophoz van tolva es ott alszanak, aranyosak. Elvezheto. Ha fergeteges bulira vagysz vard meg augusztust, akkor a csaladok elmennek, es hatalmas bulik vannak mindenhol. Strand keves van, mert maga a sziget sziklas, de altalaban minden szallodatol max 10 perc es talalsz kialakitott strandokat. Mindenkeppen menj el hajo turara, 1 napos, 50 dolcsi (euro) kornyeken van, 1 napos, kapsz ebedet, es GYONYORU!!! csak vigyel sapkat, legyen polo rajtad, es furdoruhat is legyen rajtad, de vigyel pulcsit is, mert iszonyu szel van, viszont nagyon sut a nap, tehat ugy leegsz 5 perc alatt, hogy eszre sem veszed, es oda a nyaralas. Nekem nagyon leegett a homlokom, es nagyon nagyon fajt. Viszont bedobnak pezsgot majd a vizbe, es meg kell keresni, es utana nagyon hideg a szel, tehat egy pulover jol fog jonni. San Antonio nagyon klassz, mindenkeppen menj fel a varba. Be lehet fizetni buszor kirandulasokra is. Barhol is laksz, a taxi nem draga, es a repterrol akarhova is mesz, nem lehet tobb 20 percnel, eleve szaguldoznak is. A spanyol emberek vidamak, a pincerek jo fejek, megerdemlik a borravalot, es mindenki nagyon felszabadult. Agyon tetkozott nagymamak...stb.

Egyelore ennnyi,
udv,
Classic Girl

Előzmény: CCK (-)
CCK Creative Commons License 2003.02.05 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Infókat szeretnék kérni Ibizával kapcsolatban. Melyik irodát ajánljátok, mit érdemes megnézni, hol jó megszállni, mire kell ügyelni, stb.

Minden segítséget előre is köszönök!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!