Keresés

Részletes keresés

pmate955 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1898

Igen, itt. :)

Előzmény: lyanossd (1897)
lyanossd Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1897

Van valahol free elérési lehetőség a jegyzethez?

 

Előzmény: _nyunyuka (1895)
pmate955 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1896

Én is az ő jegyzetüket használtam, részben segített. Szimplán abban nem hiszek, hogy a gyorstalpalónak van-e értelme. Inkább rádiózással ismerkedés célja lehet, mert az elméletet bizony ígyis-úgyis meg kell tanulni. Ha majd vállalnak HAREC-et, ki tudja, még az is lehet, hogy benevezek. :)  

 

Előzmény: _nyunyuka (1895)
_nyunyuka Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1895

A jegyzetük csillagos ötös, a rádióamatőr tevékenységük is dicsérendő. Ahogy az Istennel beszélgettünk: elvannak a maguk módján, legalább működnek. Elférnek a sávban, nem zavarnak. Pont.

Előzmény: pacs_425 (1893)
_nyunyuka Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1894

fél OFF

 

Viszont kb. 99%-ot felejtettem el, amit már nem használtam :-). Már csak azt tudom, ha valami kell, hol nézzek utána.

 

ON

Előzmény: pacs_425 (1892)
pacs_425 Creative Commons License 2017.08.31 -1 0 1893

Nekem semmi közöm a KDR-hez azon kívül hogy az általuk készített jegyzetből készültem, és mentem át elsőre. Viszont legalább ők csinálnak valamit, ha százból egy megy át, az is eredmény. Mert ugye az az egy sem lenne, ha nem tesznek bele időt, energiát.
A statisztikát meg ha akarják közzéteszik, ha meg nem akkor nem, nem tartoznak elszámolással egy anonim fórumozónak.

De csak az ő csesztetésük miatt regisztrálni egy fikanicket, és évek óta csak beszólogatásra használni, az ám a gumigerinc...

Előzmény: ctcss dekóder (1888)
pacs_425 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1892

Dehogynem menne.

Középszinten 25% az átmenő, most mondta az asszony.

Előzmény: _nyunyuka (1890)
njjana Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1891

És ez mennyire iegaz....:D

Előzmény: _nyunyuka (1890)
_nyunyuka Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1890

10 év múlva nevetve fogunk emlékezni, ezekre a hozzászólásokra

 

Kb. igen. Szoktam mondani, ha most kéne "csípőből" leérettségizni, az sem menne...

Előzmény: njjana (1885)
pmate955 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1889

Keress lejjebb, volt egy eredmény, a 3ból 1nek talán sikerült. :D Jó dolog a felkészítés, de arra, ami ott vár, elég nehéz szerintem.

Előzmény: ctcss dekóder (1888)
ctcss dekóder Creative Commons License 2017.08.31 -1 0 1888

Igen, 1992-ben sikerült elsőre.

Majd szóljál, ha neked is meglesz.

Egyébként engem, valamint sok más amatőrt érdekelne a KDR által beszervezett emberek vizsga eredményessége.

Tudod, ha már akkora a felhajtás, a mellverés, biztos van nagyon jó eredmény is.

Múltkor az egyik vidéki börzén dicsekedett valamelyik KDR-es ember, hogy náluk vannak a legmagasabb végzettséggel rendelkező tagok, állítólag még professzorok is vannak.

Előzmény: normafa műhely (1877)
pmate955 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1887

Így kell csinálni. Mint az óráimon :D . Mindegy, hogy hány ember megy át, ha te benne vagy.

Előzmény: njjana (1886)
njjana Creative Commons License 2017.08.31 0 1 1886

Garantálom, hogy belefogok, és addig megyek, amíg meg nem lesz. 

Előzmény: XANTIi (1884)
njjana Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1885

Mindenben igazad van, jól látod a dolgokat. Remélem igazad lesz, hogy 10 év múlva nevetve fogunk emlékezni, ezekre a hozzászólásokra.

Tényleg őszintén gratulálok a vizsgádhoz, és a M6MZX hívójelhez.

Előzmény: pmate955 (1883)
XANTIi Creative Commons License 2017.08.31 0 1 1884

Kicsit igazad van. Viszont a vizsgától való para nem kell. Tudom, hogy sokaknak durvának tűnik, de olyan technika ellen beoltott ismerősök is megszerezték már, akiknek egy villanykapcsoló vagy TV távirányító megoldhatatlan szellemi feladvány. Egy KRESZ vizsga is sikerül a nekifutók 98%-ának. Pedig ott is van bemagolni való száraz duma.

Álj pozitívan hozzá, hogy nem vagy te olyan zsenge csávó. A jogsit is egyszer kell kiszenvedni egy életben. Az amatőr vizsga is ilyen. Van aki élete végéig csak mopedezik, mert elég neki. Ilyen a CB és a PMR is.

Ne légy kishitű. Kevesen születtek tranzisztorokkal a bölcsőjükben vagy 4 éves korukban kevesen építettek O-V-1 vevőt.

Mégis nyertek rádiós világbajnokságot.

GO!

Előzmény: njjana (1881)
pmate955 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1883

Szia,

sok sikert neked, de ha Pest környéki vagy, akkor elég addig járni a kútra, amíg nem sikerül. Bár a csütörtök még mindig egy elég béna időpont szerintem, de itt sajnos mindenkinek kőből van a feje, és a belevésett dolgokon nehéz változtatni. A fiataloknak meg a rádiót érdemes mutogatni, meg a kusózást, mert az az izgalom, én pl évekig elvoltam a megfigyeléssel, szedegettem az állomásokat, QSL-eztem. Akit mélyebben érdekel, az meg majd szembesül a tananyaggal, de sok próbálkozásból nem lehetetlen, csak sajnálja az ember azt a pl nekem 8000 forintot utazással meg mindennel, arról nem is beszélve, hogy csütörtökön esélytelen elszabadulni az egyetemről. Idén is az összes gyakorlatom aznap van, szóval talán jövőre. Mert rá vagyok kényszerítve, hogy HAREC-et akarjak, hacsak nem akarok 7 megán megöregedni az olaszokkal. Ezért jobb az angol licensz, mert minden sávba belekóstolhatsz, és 10W digin pl már nem annyira rossz.

Anno én is PMR-eztem, de ott azért minőségileg nem az a forgalmazás megy. Bár abban tényleg lehet kísérletezni, meg vadászgatni, de a lehetőségek korlátozottak, inkább talán a CB, igaz az nekem kimaradt (fiatal vagyok HI) meg a terjedés olyan magas frekvencián eléggé gyászos, még 21 megán se tudok DX-elni rendesen az utóbbi időben. 

Pár szóban a magyar rendszer hiányossága: kevés sáv, rossz követelményrendszer. Remélem majd 10 év múlva nevetve olvassuk vissza ezeket a sorokat, de az itteni bürokráciát ismerve... :D 

De legalább aki Angliába megy, és még beengedik, annak könnyen lesz engedélye. :)

Még egyszer sok sikert neked! Hallgatózz a sávokban is! Én mikor megvettem a 817-et még tervben sem volt az adóengedély, azért is vettem QRP-t mert kicsi, úgyse adok vele, és már csak a sok állomás, fülelgetés is örömet okozott. Persze fikáztak is mindig az amatőrök, hogy "jaaj az csak vétel", de vétel nélkül QSO sincs. ;) Mai napig szeretek SWL lapokat kapni. Egyik este pl USA-ból kaptam egy megfigyelői lapot, az azért jó érzés volt. 

73!

Előzmény: njjana (1881)
pacs_425 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1882

sikeresen teljesítettem az ottani "Foundation" vizsgafokozatot

...

A bizonyítványt emailben elküldték 2 hétre rá, pár perc múlva már meg is lett a hívójelem: M6MZX.

 

Ez nagyon frankó, gratulálok!

Előzmény: pmate955 (1878)
njjana Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1881

Tiszteletem, szia XANTIi

 

Igen igazad van. Itt az én példám. PMR-el kezdtem. Most egy általad kisimított CB rádióval, és a HA-s hívószámommal nyomom a 11M-t. Még mindig leírhatatlan érzés, mikor visszamondják a hívójelemet Franciaországból, Angliából, vagy mint a múltkor, Lengyelországból. De…itt van előttem, a 2M-en is üzemelő rádió, amivel nagy örömmel beszállnék az esti beszélgetésekbe….de a törvény szerint semmi keresnivalóm ott, és még nem is említettem a többi csemege frekvenciát, 160M-ig. És miért?? Mert elavult, kőbevésett a rendszer, és nem lehet változtatni rajta.

 

Visszakanyarodva, az előző írásomhoz. Még jó pár túlórát ledarálva, meg fogom venni a számomra elérhető, és megfelelő amatőr rádiót, de hogy engedélyem mikor lesz hozzá, azt nem tudom. Nem siránkozok, neki fogok menni a tanfolyamnak, és a vizsgának…. Szerintem nem egyszeri nekifutás lesz. De hogy sikerül e, abban csak reménykedek. 

Előzmény: XANTIi (1880)
XANTIi Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1880

Teljesen igazad van. Pont ilyen érdeklődő kezdőknek is jó a CB. Esetleg a PMR. Tényleg belekóstolhat a rádiózásba. Még némi barkácsolás is belefér. Terjedésben, és másban is szinte olyan mint a 28 mega.

Ha van affinitása, kicsit a DX-be is belekóstolhat. Ahogy néha vizsgázott amatőr is traccsol CB-vel.

Előzmény: njjana (1879)
njjana Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1879

Gratulálunk hozzá.

Itt egy élő példa arra, hogy a siránkozás helyett mit kéne tenni azért, hogy ebben a hobbiban itt  biztosítva legyen az utánpótlás.  Utaltál a programozókra…….én az autóiparban dolgozok, és a környezetemben lévő sok fiatalt is érdekelné ez a hobbi, de amikor megmutatom az itteni ( szerintem értelmetlenül nehéz ) tananyagot, hát őszinte megdöbbenést látok a szemükben, hogy ők nem ilyen tananyagra gondoltak, hanem pont olyanra, amit leírtál.

Már írtam egy párszor, hogy a környezetemben lévők, akik érdeklődnének eme hobbi iránt ( és ez rám is igaz ) nem akarnak rádiót javítani, vagy építeni,  sem tápegységet, sem antennahangolót, sem végfokot. Megkeresi az árát, megveszi, és használja. Viszont ha annyira megszereti a hobbit, hogy ezek után antenna építésre adja a fejét ( ami nem ráz, csak max. ráesik ) azt meg úgyis megtanulja, a tapasztalt hobbitársaktól. De akkor már van utánpótlás.

 

A kezdő horgász is tisztában van pár alapvető szabállyal. Tudja, hogy melyik a bot, az orsó, és a horog. Hol a víz, a part, és hogy álltalában a vízben vannak a halak. A többi tutiságot pedig megtanulja, a többi tapasztalt horgásztól az évek alatt. 

Előzmény: pmate955 (1878)
pmate955 Creative Commons License 2017.08.30 0 2 1878

Sziasztok, 

még a hónapban részt vettem Angliában a YOTA táborban. Infók itt. De nem is ez a lényeg, hanem hogy sikeresen teljesítettem az ottani "Foundation" vizsgafokozatot, ami az itteni Novice-hoz hasonló, igaz csak 10W de minden sávon, és sajnos csak UK-n belül. De. 26 kérdéses teszt volt, olyan kérdésekkel, amik rendkívül alapvetőek voltak, a néhány hiba is inkább a nyelvi korlátaimnak, mintsem felkészültségem hiányának tudható be. Nem voltak szívatós jogi kérdések és a biztonságtechnika is kimerült annyiban, hogy melyik vezeték micsoda a hálózati kábelben. Csak tudd, hogy hol forgalmazz, és mennyivel. A tankönyv maga volt vagy 35 oldal tele képekkel és csak hasznos infókkal, pl hogyan használd a rádiót, mi az az antenna, meg persze nagyon alap elektronika. Semmi atomfizika, de 10W-hoz rádióval ismerkedni bőven jó. Igaz kint a vizsgadíjak magasabbak, de inkább 1x 9000 ft, mint sokszor utazgatni. Nekünk itt ingyen volt persze. A bizonyítványt emailben elküldték 2 hétre rá, pár perc múlva már meg is lett a hívójelem: M6MZX. Csak azért írom le ide, mert nagyon sokat tanulhatna az NMHH arról, hogy hogyan kell biztosítani az utánpótlást és nem elriogatni mindenkit a teljesíthetetlen vizsgafeltételekkel. Nyilván ez nem HAREC volt, de egy ilyen fokozatnak itthon is lenne értelme. QRP all band. +1: rengeteg programozóval találkoztam ott akik ezt a hobbit űzik, tehát érdemes az utánpótlást ilyen helyeken keresni.  73! 

normafa műhely Creative Commons License 2017.08.28 0 0 1877

A közel három év alatt sikerült levizsgázni?

Előzmény: ctcss dekóder (1873)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.08.28 0 0 1876

Üdv Pistám! A hétvégén még pár darab "forgott" a Nosztalgia Börzén...   :-)

Öreg Csóka

 

Előzmény: oldgoldfox (1865)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.28 0 0 1875

Szerintem senki nem kérdezte név szerint.

Anélkül viszont egyszerű statisztikai adat.

Miért lenne az magánügy?

Előzmény: aTechnikus (1874)
aTechnikus Creative Commons License 2017.08.28 0 0 1874

Magánügy.

Előzmény: ctcss dekóder (1873)
ctcss dekóder Creative Commons License 2017.08.27 0 0 1873

Erről közel három év után valami adat?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131928186&t=9187305

Előzmény: Tibor hg5cut (1872)
Tibor hg5cut Creative Commons License 2017.08.24 0 2 1872

RÁDIÓAMATŐR VIZSGÁRA FELKÉSZÍTŐ TANFOLYAM

A Budapest Fővárosi Rádióamatőr Klub az utánpótlás biztosítása érdekében évente több alkalommal tart rádióamatőr vizsgára felkészítő tanfolyamokat, amelyek jó alapot nyújtanak a rádióamatőr engedély megszerzésére. Az ilyen tanfolyami képzés alatt a résztvevők megtanulhatják az analóg és digitális technika alapjait, rádióforgalmazási tapasztalatokat szerezhetnek, és olyan berendezéseken gyakorolhatnak, amelyeken a rádióforgalmazást élesben is átélhetik. A tanfolyamok végeztével lehetőség van vizsgát tenni az NMHH-nál.

Idén lehetőség nyílik azon érdeklődőknek is részt venni az oktatáson akik vagy mozgásukban korlátozottak vagy a lakóhelyüktől igen távol van az oktatás helyszíne.

A következő rádióamatőr vizsgafelkészítő tanfolyam kezdése 2017. szeptember 30. szombat 10:00.

Helyszín a rádióklub Őzike utcai Oktatási Centruma, 1121 Budapest XII. Őzike utca 37.
Jelentkezni a ha5kdr@gmail.hu címen, vagy 06/30-603-2248 telefonon lehet.

Legyél te is rádióamatőr!

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.11 0 2 1871

Ha csak napi 10 percet is, de gyakorolj. Sajnos ebben is el kell jutni egy olyan szintre, ahol "átbillen" az ember agya és onnantól már nem felejted el, ha kihagysz egy kis időt.

 

Előzmény: HA0MDA (1870)
HA0MDA Creative Commons License 2017.08.09 0 0 1870

Hol megy hol nem megy. Ha van időm gyakorolom ha nincs akkor elfelejtem. Ha menne nem is lenne semmi gondom. Kicsit sok a feltételes mód.

Előzmény: schlumberger (1869)
schlumberger Creative Commons License 2017.08.08 0 0 1869

CW megy?

Előzmény: HA0MDA (1868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!