Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Dante001 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 96000

Szülei büszkék lehetnek erre a ...

Előzmény: MA3455 (95999)
MA3455 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 95999

Idióták márpedig vannak. . . sajnos ismerem azt aki ezt készítette mindkét ülésre. . . köcsög leszek, itt az URL

----> https://www.facebook.com/laura.szecsi <----

https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/10325201_700861876622457_4898888304019160054_n.jpg

MA3455 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 95998

"Hidd el, hogy annak aki kapja, egy pofon is sok."

V_Peti-ke ez alól kivétel, mert...kb

Előzmény: FOMA (95996)
MA3455 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 95997

Horthi --> Horthy (Ülj le egyes!)

Előzmény: v_peti (95973)
FOMA Creative Commons License 2014.05.10 0 0 95996

Hidd el, hogy annak aki kapja, egy pofon is sok. Próbáld ki egyszer.:-)

A másik, hogy a sofőr, aki a közt szolgálja, nem magánemberként kapta, ez a pofon valszeg a cég minden dolgozójának sértő, meg a jóérzésű utasoknak is. Szerencsére az utóbbi időben szigorodtak a bírói gyakorlatban a közfeladatot ellátó személy elleni erőszak büntetései, ma már valszeg nem úszná meg felfüggesztettel a Velencei-tavi láncfűrészes kalauztámadó sem.

Előzmény: Hy (95994)
7-es troli Creative Commons License 2014.05.10 0 0 95995
szegyen,hogy paran hogy reagaljatok ezt le... ertem en,hogy a sajto sokszor felretajekoztat mert nincs tisztaban bizonyos dolgokkal, de azert egy ilyen bantalmazasbol ne csinaljunk mar viccet. sem ez az eset,sem sok mas korabbi nem lehetett tul kellemes az azt elszenvedonek. szomoru hogy embrek mennyire nem tudnak a tarsadlmi normaknak felelni (utok mert nem ez indul,vagy utok mert ramszoltak ne bagozzak a villmoson,stb)
Előzmény: Hy (95994)
Hy Creative Commons License 2014.05.10 0 0 95994
Előzmény: Ízirájder (95991)
Hy Creative Commons License 2014.05.10 0 0 95993

Már is tovább építették a 2-es vonalát?

:o)

Előzmény: Ízirájder (95990)
Ikaruszki Creative Commons License 2014.05.10 0 0 95992

Ezek szerint létezik egy titkos 2/A villamos Makkosházig, csak eddig nem láttuk...

Ízirájder Creative Commons License 2014.05.10 0 0 95991
Ízirájder Creative Commons License 2014.05.10 0 0 95990
Csüllög Imre Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95989

Nem vagy egyedül, csak van, aki elbújik, hogy ne fröccsenjen rá a dobált sárból. ;)

Előzmény: Gábrisvitéz (95986)
Hy Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95988

Érdekes az infó-próbaüzem.

Mennyi a reakció idő?

Ma találkoztam olyannal, hogy X 3', és ekkor szálltam föl rá, Y 3' de már elhúzott, nem is látszott, de olyannal is, amelyik beállt, és eltűnt mellőle az idő.

Aranyosak a Dugonics-Petőfi 4-es és Dugonics-Kálvária 3-3F-es megálló nagy táblái.

Hasonlatosak a http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9049702&go=130153615-ben levő fényképhez, csak még mosolyogtatóbb, mikor a legalsó érkezési idő 70'-et jelez, és végig ugyan az a járatszám szerepel 7-szer - másik nem is lehetséges. Lehet, hogy lesz új járat (4A), amely majd a TIK körül hurkol?

:o)))

Informatikusok!

Lehet filózni, hogy elég lenne 1 sorozat, ismétlés helyett a legalsó 1-2 sávban reklámot megjeleníteni:

"Ne bagózz, ne szemetelj!"...

"Légy udvarias, ne tolakodj!"...

"Utazáshoz bérlet, vagy jegy szükséges!"...

"Veszed föl a csikket!" /Ez utóbbi 10 közül min. 3 esetben találó lenne./

"Jön az ellenőr!"..."Én szóltam!"

7-es troli Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95987
ill mukodik egy funkcoi a forumon amely alapjan bizonyos felhasznalok hozzaszolasai elrejthetoek. ez e legegyszerubb.
Előzmény: Gábrisvitéz (95986)
Gábrisvitéz Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95986

Nem akarok fogatlan prókátor lenni, de borzasztó, hogy ez a fórum időről-időre azzal van tele, hogy valakire, aki adott esetben - akár objektív okokból tájékozatlanul (pl. nem szegedi) - tényleg orbitális baromságokat ír is és okoskodik így ráugrik mindenki, mint egy farkasfalka. És szinte minden alkalommal, ahányszor megjelenik itt. Számomra ez már nem szórakoztató, hanem elgondolkodtató és igen-igen lehangoló ...

Évek óta figyelem ezt a v_peti vs. Szeged (tömeg)közlekedése topik küzdelmet és újra és újra ezt látom. De hát kérem szépen ez egy internetes fórum, amiből az következik, hogy bárki ideírhatja a véleményét, legyen az akármekkora hülyeség is. Azt meg én eldöntöm, hogy egyáltalán válaszolok-e rá, pláne nem kezdek vitatkozni vele. Főleg ha azt látom, hogy már tízszer próbáltam neki valamit emberi hangon megmagyarázni és ugyanazzal kapcsolatban ő tizenegyedszerre is baromságot ír. Hát akkor onnantól kezdve nem foglalkozom vele, nem reagálok rá, nem fikázom, hanem egyszerűen figyelmen kívül hagyom. Azzal a - talán - naiv gondolattal, hogy hátha egyszer csak észreveszi magát.

És van a dolognak egy másik, pozitív olvasata is. A szegedi tömegközlekedés terén legalább történik annyi érdekes esemény, fejlesztés, stb., ami az ország másik végéből is ideirányíthatja valaki figyelmét.

Kicsit gondoljátok végig amit írtam, mert ennek a fórumnak - szerintem - nem egy önjelölt pofozógép folyamatos lebunkózásáról kellene szólnia.

Lehet, egyedül vagyok a véleményemmel ...

v_peti! Tőled sem várok választ erre a hsz-omra.

Dénes Balázs Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95985

5*

Előzmény: Blöky2 (95984)
Blöky2 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95984

A tarifarendszer ... ösztönös tevékenység.

Világraszóló felfedezés; kőbe vésni, de azonnal! ;-)

a csecsemőnek a szopás

Optimista vagy! Nem csak a csecsemőknek, MINDENKINEK!

Szóval, ha valamit +fogalmaztál, olvasd L pár×, és ellenőrizd, nem lehet-e félreérteni! Különben brutál sületlenségeket olvashatunk néha a fórumon...

14 éves VEKE-múlttal

Akkor hát nem véletlen, hogy a paranoia gyanúját kaptad válaszul :-(

Előzmény: v_peti (95981)
Dénes Balázs Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95983

Én szeretném, ha folytatnátok, jól szórakozom :-)))))))

v_peti Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95982

Semmi kedvem nem volt ennyit OFF-olni, csak úgy döntöttem, hogy ezentúl a sarkamra állok, és megvédem a magam igazát, de ezt csak úgy tudom megtenni, hogy a felém intézett támadásokat ízekre szedem! Sorry mindenkitől, aki ezt unja!

v_peti Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95981

Elkezdtem írni a véleményt, de az index lenyelte. Viszont nem hagyhatom magamat, mert megint az jön ki, hogy én vagyok a hülye, holott nem így van! Tehát rövidítve reagálok!

A 280T kérdésében igazad van, de csak abban!

Kacsa: A tarifarendszer nem olyan, mint a kacsának az úszás, hanem mint a csecsemőnek a szopás, azaz ösztönös tevékenység.

Autóforgalom: Nem írtam járatsűrűségről, sem hálózatról csak utastájékoztatásról. Itt látszik az, hogy a meghazudtolásommal akarsz belém rúgni, ahelyett, hogy a tényeken vitáznánk! Olyasmire céloztam, mintha az SZKT-nál csak a járatszám, a végállomás és a követési idő, valamint az első és utolsó kocsi lenne kiírva. Azaz hiányos lenne az utastájékoztató. Ez valószínűleg kevesebb utast jelentene a jelenleginél!

Buszmenetrend: Tudom, hogy ki lett cserélve, ott szerepelt a volt szó. Itt a második pont, ahol belémrúgtál!

IFA=/=ÁFA Ha ennyire nincs fogalmad az adónemekről, akkor inkább hallgassál!

Rohadt alma: Mivel már kóstoltam, és 14 éves VEKE-múlttal már kissé szakmai szemmel nézem (almára lefordítva, nem vagyok agrármérnök, de van kiskertem már több évtizede).

Fikázás: Nem fikáztam. (Ne menjünk le ovodás gyerekek szintjére!) Amikor megemlítettem a képek betűzését, akkor mindjárt le lettem ordítva, holott kézzelfogható bizonyítékot szolgáltattam volna.

Vélemény: Ld. az almás hozzászólást!

Horthy: Elqrtam. Azt kellett volna írnom, hogy abba kötsz bele, hogy miért Verne Gyulát írok a Jules Verne helyett!

Előzmény: barnade (95976)
JLA160 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95980

Zsír, köszi szépen. A 611 is újul jelenleg, ugye? Ő mikorra várható? :)

Előzmény: KZR-283 (95979)
KZR-283 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95979

Tegnap előtt óta

Előzmény: JLA160 (95977)
Hy Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95978

Megtennétek, hogy abbahagyjátok?

Az SzKT utasinfó viccei sokkal izgalmasabbak!

Előzmény: barnade (95976)
JLA160 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95977

Hali,

A T-608-as mióta van kint forgalomban? Eddig nem láttam, és elég frissnek nézett ki. Nagyon mutatós :)

barnade Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95976

Te beleugathatsz más dolgába, én meg nem!
Ez egy fórum. Én egy személyes(kedő) vitába szólok bele, te egy város életébe akarsz, ahol egyébként nem is laksz.

lehet, hogy a többség csak azért utazik rajta, mert éppen az jött?
Na, pl ha Szegeden élnél, akkor magad is láthatnád, hogy ez mennyire nem így van. 

Ha pl. a tarifarendszer a nem helybenlakóknak érhetetlen, és ezért jól megbüntetnek akkor már hadd szidjam!
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

Az autóforgalmat elnézve meg megjegyezhetem azt, hogy talán a szolgáltatási színvonal fejlesztése több utast hozna a buszokra.
Na ez tipikusan az a hozzáállás, amitől a fórum utál. Te megpróbálsz következtetéseket levonni a látottakból, miközben fogalmad sincs a háttérről. Nem lesz attól kevesebb autós, hogy csinálunk 80 párhuzamos vonalat, amin a járatok félpercenként járnak, mindegyik busz bársonyszékes és a kapaszkodó is aranyból van. 

A kiváló utastájékoztatón pár éve még két irányba volt kirakva a buszmenetrend!
Ami azóta le lett cserélve, így az egész irreleváns.

Az IFA-t nem a pénztárban fizetik. Az a jegy, de annak nemfizetéséről nem írtam!
Az IFA be van építve a jegyárba. Vagy kifizeted a jegyet (+ az adókat) vagy nem és nem lesz jegyed. 

Egyelőre nem dícsértem semmit, ami rossz Szegeden!
Ez csak egy metafora volt a te szakértelmedre és a valódi helyzetre. Írhattam volna azt is, hogy az alma olyan ronda, hogy már körte, de olyan édes, hogy csak na, tökmindegy, a lényeg ugyanaz: Te valahonnan 400 km távolságra LÁTÁSBÓL mondasz valamit, amin a helyiek meg röhögnek, mert ők tudják, hogy abszolút nem úgy van, ahogy te kívülről látod. És megy a wondering.

Nem fikáztam, csak megjegyeztem, hogy ez nálunk sem ismeretlen jelenség!
Nem, te fikáztál.

Ld. az idevágó szócikket!

http://hu.wikipedia.org/wiki/Paranoia

Aímg az előbbi nem, addig az utóbbi messziről is látható
Azt már viszont nem tudod elmondani, hogy miért rohad, azt meg pláne nem, hogy milyen az íze. 

sokan direkt úgy csavarják a beszélgetés folyamát, hogy én jöjjek ki belőle vesztesen
Lsd. ide vágó szócikk

Ld. pár sorral feljebb!

Lsd. képet

Esetleges utasként nekem is lehet véleményem nem?
De te nem vagy esetleges utas, és innen indulnak ki a problémák. Az, hogy 4 olimpiánként egyszer tervezel lejönni, nem esetleges utasság. De ha még az is lenne, akkor sem jogosít föl, hogy rögtön úgy kezdj el írogatni, mint ha nettó 30 éve itt élnél.

nekem esnének, hogy mit okoskodok, amikor sem történész, sem történelemtanár, sem tengerész sem katona nem vagyok, tehát nem értek hozzá, így kuss a nevem!
Hát azért ne haragudj, ha valakiről értekezést próbálok írni, akkor a nevét tudjam már helyesen. Legalább. Vagy szerinted az egyetemen is csak úgy dobálják a diplomákat az ilyen-olyan szakdolgozatokra? Nem értesz hozzá, lásd már be végre.

Előzmény: v_peti (95973)
Hy Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95975

Tudja valaki, mit jelent a belső utastájékoztatón a "3F+V", utána az idő, majd "3" felirat jelent meg.

A tuja kívülről "3"-as volt.

Előzmény: Hy (95974)
Hy Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95974

Végre megtudtam, hogy műxik az inforendszer!

Előzmény: barnade (95968)
v_peti Creative Commons License 2014.05.09 0 0 95973

Nem az én vitám, de erre muszáj reagálnom.

Te beleugathatsz más dolgába, én meg nem!

amíg az ország (Szeged is) tele van 280-as buszokkal, és troli is akad még ilyen, ha nem is Szegeden, akkor még nem jön át a nosztalgiaérzés
Akkor szerintem bennem van a hiba, ha nekem átjön.

Neked igen, de te közlekedésmániás vagy, és nem mezei utas. De vajon mindenkinek átjön-e, vagy csak keveseknek, és lehet, hogy a többség csak azért utazik rajta, mert éppen az jött? (Mint mondtam, még kell neki pár év, mire rendesen "beérik".

Szóval egy túrista csak örüljön, hogy van valami, és ne szóljon bele!
Kb. De azért ez árnyaltabb. Ha elmegyek pl Londonba, és azt mondom, hogy ez a busz bánatér nem oda megy, ahova én akarom, senki nem esik hasra, mert én egyszer használtam életemben azt a buszt, az ott lakók egy picit sűrűbben. Én nem fogom többet, ők igen.

Ha pl. a tarifarendszer a nem helybenlakóknak érhetetlen, és ezért jól megbüntetnek akkor már hadd szidjam!

Ljubljanában azt hallottam, hogy iszonyat pocsék a megállói utastájékoztatás, ha én is megtapasztalom, akkor jogom van szidni, nem? Az autóforgalmat elnézve meg megjegyezhetem azt, hogy talán a szolgáltatási színvonal fejlesztése több utast hozna a buszokra. Pozsonyban meg kifejezetten jó a megállói utastájékoztatás, akkor azt sem dicsérhetném szerinted.

Vagy ott a Borsod Volán! Ózdon láttam olyant, hogy a megállóban ki volt írva, hogy hová megy a busz, járatszám nélkül, míg a buszon a hiperszuper EMKE volt útvonal feltüntetése nélkül! Na most légy okos Domokos!

Vagy hogy már Szegedet ekézzem! A kiváló utastájékoztatón pár éve még két irányba volt kirakva a buszmenetrend! A helyiek tudják, mind az akutális megálló nevét, mind az útirányt, és csak az indulási időket nézik. Az idegeneknek meg a két hiányzó adatra, azaz az útirányra és a megálló nevére is szükség lenne. Na de ha lekopik az adott megállót jelölő pont, akkor meg csak van a csodálkozás, hogy jé, itt nemcsak kétirányú villamosok, hanem kétirányú buszok is vannak, vagy hogy kell értelmezni ezt a menetrendet? Így pont az idegen az, aki Sydney fogja a menetrendet, és nem a szegedi. És ők meg megmagyarázzák, hogy ez jól van így! :(

Jó, akkor majd nem fizetek IFA-t
Ezt mondd majd a pénztárosnak is

Az IFA-t nem a pénztárban fizetik. Az a jegy, de annak nemfizetéséről nem írtam!

és akkor majd a tömegközlekedésre is kevesebb pénz jut
"Menten kibontom a hajam..."

Csökken a város adóbevétele. Az oké, hogy egy fecske nem csinál nyarat, na de akkor is!

szakmai szemmel nézve kívülről is sokminden látható
Tegyük fel, hogy van egy zöldséges. A zöldségesnél van alma. Kívülről gyönyörű szép piros, viszont olyan savanyú, hogy azonnal kiköpöd. Mi (szegediek és/vagy utasok) vagyunk akik kiköpik az almát, és te vagy az, aki ezt nem érti, hiszen olyan szép az az alma.*

Egyelőre nem dícsértem semmit, ami rossz Szegeden!

Nem fikáztam, csak megjegyeztem, hogy ez nálunk sem ismeretlen jelenség!
Nem, te fikáztál.

Ld. az idevágó szócikket!

http://hu.wikipedia.org/wiki/Paranoia

Amúgy ha sok minden nem is, de bizonyos dolgok messziről is láthatóak!
Lsd. az almás metaforát

Lehet, hogy az egyik alma kívülről szép, de belül savanyú, de a másik már kissé ütödött vagy kezd rohadni. Aímg az előbbi nem, addig az utóbbi messziről is látható.

sokan direkt úgy csavarják a beszélgetés folyamát, hogy én jöjjek ki belőle vesztesen
Lsd. ide vágó szócikk

Ld. pár sorral feljebb!

Lerírom azt, hogy miért van olyan elb*szott menetrendje

Mert szerinted mi nem vettük észre? Jó, ok, írd, csak a miértre a választ azt engedd meg, hogy mi válaszoljuk meg és aztán mi oldjuk meg, ahogy az nekünk a legjobb. (Mi=azok akik használják. Használják=nap mint nap)

Esetleges utasként nekem is lehet véleményem nem? Senki sem mondta, hogy én válaszolom meg. A VEKE is több városban alkotott, olyan helyen is, ahol nem laknak tagjaik.

de barom vagyok, mert arra nem az XY, hahem az YX járat jár
x ≥ hozzá nem értés

Ez olyan, mint ha teszem azt, írok egy alapvetően korrekt eszmefuttatást Horthi Miklósról, akkor nekem esnek, hogy mekkora barom vagyok, hogy ne tudom leírni helyesen a nevét. Holott a cikk, ezt leszámítva korrekt. Ha ezt kijavítom helyesre, azaz Horthyra, akkor meg nekem esnének, hogy mit okoskodok, amikor sem történész, sem történelemtanár, sem tengerész sem katona nem vagyok, tehát nem értek hozzá, így kuss a nevem!

MA3455 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 95972

Nálam is ezt csinálta. Megoldásként javasolom, először tedd be a kártyát majd aztán kezdj el menükben lépkedni. Nálam be vált. De amúgy inkább kp-vel fizess az a biztos.

Előzmény: barnade (95971)
barnade Creative Commons License 2014.05.08 0 0 95971

Óóó, ha már szóba kerültek az automaták, valaki árulja már el, hogy hogy a bánatba kell bankkártyával fizetni. Nekem eddig egyetlen egyszer nem sikerült, mert ahogy beraktam a kártyát, megszakadt a folyamat és kidobott a kezdőképernyőre.

Előzmény: ex. 9-143 (95970)