Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

laszlovecsei febr. 5. Creative Commons License 95079

502-t ki ne hagyd, gondolom ő kint lesz péntek délután, szerintem megér egy pillantást :)

Előzmény: JakiHUN (95073)
Ikaruszki febr. 5. Creative Commons License 95078

Amúgy is alkalmi vendég.

Előzmény: cooldogg1992 (95076)
Ikaruszki febr. 5. Creative Commons License 95077

Közös térképet, tudtommal, 2009-ben adtak ki utoljára. Ha meg is találod, vannak azóta változások.

Előzmény: JakiHUN (95073)
cooldogg1992 febr. 5. Creative Commons License 95076

Gatyába rázzák kicsit.

Előzmény: Ikaruszki (95075)
Ikaruszki febr. 5. Creative Commons License 95075

"Egy közepes fészlift erejéig szanatóriumba vonult..."

Ezt nem értem.

Ikaruszki febr. 5. Creative Commons License 95074

Menetrendet nemigen tartja, és baromi idegesítő, hogy ott vársz a csatlakozásodra az ajtó előtt, mely épp elmegy. A nemfizető utasokra pedig ott vannak az inkognitóban közlekedő dementorok ellenőrök, akiket bizony elég nehéz kiszúrni, és többek között trolikon járnak.

Ha esetleg félreértenénk egymást: nem felszállni, leszállni akarok a hátsó ajtókon, de néhány gyökér utas miatt miért várjon többi 20?

Előzmény: Dénes Balázs (95067)
JakiHUN febr. 5. Creative Commons License 95073

Lenry #95063:

Köszi, ezt el is rakom!

Igen, persze, csak arra gondoltam, hogy ha van még ilyesmi, amit bárki érdekesnek tart (mint Hamster a Tisza Lajos körutat), akkor azt meg is nézem várhatóan. :)

Ikaruszki #95062:

Köszi, meglátom, hogy fogok állni időben, de az biztos, hogy az említett járatok prioritást élveznek majd. :)

Pénteken megyek várhatóan, bár #95068 alapján sajnos nem találom meg az említett trolit.

Térkép: valahol mélyen egy közös SZKT-Tisza Volán térképben reménykedtem, de majd valahogy boldogulok nélküle. :)

KápCity febr. 5. Creative Commons License 95072

Első naposak? :P 453 még éledezik? :)

Előzmény: Dénes Balázs (95069)
7-es troli febr. 5. Creative Commons License 95071
szuper hir
KZR-283 febr. 5. Creative Commons License 95070

T-450@19

Dénes Balázs febr. 5. Creative Commons License 95069

T-452 @  9
T-454 @ 10

T-455 @ 10

Dénes Balázs febr. 5. Creative Commons License 95068

találkozhatsz a ZiU-hajtású Ikarusszal (bár az hétvégén nem közlekedik)
Egy közepes fészlift erejéig szanatóriumba vonult...

Előzmény: Ikaruszki (95062)
Dénes Balázs febr. 5. Creative Commons License 95067

Feladata?
Igen.

Eleget tesz neki?

Igen.

Tartja a menetrendet így is?

Igen.

Akkor pipa.

Előzmény: Ikaruszki (95064)
JéGyé ;-) febr. 4. Creative Commons License 95066

Biztos vagyok benne, hogy nem az a problémád, hogy a bevétel növekedését (szinten tartását) próbálja elérni.

Pénztárnál is gondot okoz, ha ketten vannak előtted?

Nem értem miért nem azokkal az utasokkal van a gondod, akik nem akarnak fizetni...

Szeged egy nyugis város, amennyiben valakinek 10-20 mp-en múlik az ideje, akkor serzintem nem az ajtónyitás gyorsaságán van a probléma.

indokolatlan_pingvin febr. 4. Creative Commons License 95065

Komolyabb helyeken ez a bevett szokás. Ennél jobban nem lehet kiszűrni a felsurranókat.

Ikaruszki febr. 4. Creative Commons License 95064

Kedvencem az 502 sofőrje, aki rendszeresen 10-20 mp késéssel nyitja ki a hátsó ajtókat. Szívjon sok a kevés hülye miatt...

Előzmény: kimaradt (95058)
Lenry febr. 4. Creative Commons License 95063

- vonaltérkép - nemrég volt is linkelve

- hogy te mit látsz csemegének, azt csak te tudhatod :)

Előzmény: JakiHUN (95061)
Ikaruszki febr. 4. Creative Commons License 95062

www.szkt.hu

További csemegék: 3F Fonógyári útig,

trolik: ha szerencséd van, találkozhatsz a ZiU-hajtású Ikarusszal (bár az hétvégén nem közlekedik);

és én még a 71-es és 76-os buszokat tudnám ajánlani; előbbi Újszegre visz, Holt-Maroshoz is, míg utóbbi Szentmihályra - ott max. egy régi "szentjánosos" hidat találsz :)

vagy még a 73/73Y tápéi komphoz.

Én ezeket (is) ajánlanám, de az összes "elektromos" járművet is.

JakiHUN febr. 4. Creative Commons License 95061

Sziasztok!

Szeretnék túristainformációt kérni! Régóta terveztem egy egy napos látogatást Szegeden (még nem jártam itt, és ezen jó lenne már változtatni). Van két dolog, amiben remélem, tudtok segíteni:

-Tudnátok mutatni egy használható és aktuális vonalhálózati térképet?

-Hamster blogján láttam a Tisza Lajos körúti busz-troli-villamos közös sávot; vannak hasonló csemegék, amit nem érdemes kihagyni?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

Ízirájder febr. 4. Creative Commons License 95060

Ti szakmátok, nevelés kérdése, s számos európai városban megoldották... pl. Londonban elég vegyes a lakosság összetétele, mégis mindenki tudja, hogy csak az első ajtón szállhat fel. Nyílik is mindkét szárny...

Előzmény: kimaradt (95058)
Hy febr. 3. Creative Commons License 95059

Akkor jól láttam.

:o)

Előzmény: laszlovecsei (95056)
kimaradt febr. 3. Creative Commons License 95058

T.  Ízirájder!

Azért mert így is elmentek egymás mellett (gondolok itt főleg a billecelőkre), bérletbemutatás helyett, ha nyitva lenne mindkét szárny még szaladnátok is párosával.

Amennyiben tudsz végrehajtható, tippet adni, hogy a potyázni kívánó utas minden esetben az első ajtón, illetve ott sorát kivárva szálljon fel, akkor nyílni fog az összes ajtó egyszerre.

László.

Előzmény: Ízirájder (95057)
Ízirájder febr. 3. Creative Commons License 95057

Köszi. Mindenesetre azt továbbra sem értem ,hogy ahol külön vezérelhető a két ajtószárny (főleg VOlán) , ott miért nem lehet mindkettőt használni felszálláskor.

Előzmény: Dénes Balázs (95055)
laszlovecsei febr. 2. Creative Commons License 95056

Sziasztok! Épp visszaértem Szegedre, leszálltam a villamosról, majd három perc leforgása alatt mindkettő lencsevégre került. Nevezzük ezeket a képeket most "dokumentum jellegű" képeknek, nem sikerültek valami jól. Apropó mi a manó van a belső utastájékoztató rendszerrel a PESA villamosokon? Újabban sokszor láttam megakadva a belső kijelzőket, ma éppen valami fekete-fehér töltőképernyő volt a 100-ason.

Dénes Balázs febr. 1. Creative Commons License 95055

Az 1. ajtó első szárnya, és a fülkefal közötti kötél arra szolgál, hogy zárt állapotban (menet közben) a kötél által lezárt területen ne tartózkodjon utas. Ez elsősorban azért kell, hogy az oda "tévedő" utas ne zavarja a vezetőt a szabad kilátásban (ugye emlékszünk még az ilyen tartalmú információs matricákra a régebbi buszokról-trolikról? :)) Tehát mindkét ajtószárny nyílik ("felezni" nincs lehetősége a kocsivezetőnek), és az elsőajtós felszállási rendhez sincsen köze.

Előzmény: Ízirájder (95054)
Ízirájder febr. 1. Creative Commons License 95054

Még be van csomagolva.

Más: Eddig nem tudtam rájönni, mi értelme van annak a vastag, piros kötélnek (lehet, anélkül még olcsóbb is lenne a hátralévő pár darab :) ... azaz miért is jó, ha csak 1 szárnyon szállhatnak fel az utasok? Jegyek, bérletek?

Előzmény: Lenry (95053)
Lenry febr. 1. Creative Commons License 95053

T-455 a Széchenyi téren ma délelőtt.

v_peti jan. 31. Creative Commons License 95052

Akkor oké, csak azt nem értettem, hogy a kártya hiánya miatt miért vitték el a kocsit? Azt hittem, arra csak büntetőcetli jár.

Előzmény: Lenry (95050)
ghosty9 jan. 31. Creative Commons License 95051

"Hacsak káryahiányod volt, és nem parkoltál rossz helyen"

Fenntartott helyen parkoltam, ahol a jogosultságot a kártya kirakásával kell igazolni. Nem raktam ki a kártyát, el is vitték az autót a Bakay végére, mint a huzat. :-) (Persze lehet, hogy máskor sem raktam ki, mégse vitték el, de az érthető módon nem tűnt fel. :-) )

(Egyszer meg a Feketesason, a Városháza mögött álltam az utolsó fenntartott helyre, érvényes parkolócetlivel; mire odaértem, már emelték az autó hátulját. :-) Nyilván itt fizettem, aztán lerakták, nem kellett kibumlizni a világ végére.)

Előzmény: v_peti (95049)
Lenry jan. 31. Creative Commons License 95050

akkor miért kellett volna kimenned a telephelyre?

mert oda vontatták a jogosulatlanul parkoló kocsiját

Előzmény: v_peti (95049)