Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Dénes Balázs febr. 1. Creative Commons License 95055

Az 1. ajtó első szárnya, és a fülkefal közötti kötél arra szolgál, hogy zárt állapotban (menet közben) a kötél által lezárt területen ne tartózkodjon utas. Ez elsősorban azért kell, hogy az oda "tévedő" utas ne zavarja a vezetőt a szabad kilátásban (ugye emlékszünk még az ilyen tartalmú információs matricákra a régebbi buszokról-trolikról? :)) Tehát mindkét ajtószárny nyílik ("felezni" nincs lehetősége a kocsivezetőnek), és az elsőajtós felszállási rendhez sincsen köze.

Előzmény: Ízirájder (95054)
Ízirájder febr. 1. Creative Commons License 95054

Még be van csomagolva.

Más: Eddig nem tudtam rájönni, mi értelme van annak a vastag, piros kötélnek (lehet, anélkül még olcsóbb is lenne a hátralévő pár darab :) ... azaz miért is jó, ha csak 1 szárnyon szállhatnak fel az utasok? Jegyek, bérletek?

Előzmény: Lenry (95053)
Lenry febr. 1. Creative Commons License 95053

T-455 a Széchenyi téren ma délelőtt.

v_peti jan. 31. Creative Commons License 95052

Akkor oké, csak azt nem értettem, hogy a kártya hiánya miatt miért vitték el a kocsit? Azt hittem, arra csak büntetőcetli jár.

Előzmény: Lenry (95050)
ghosty9 jan. 31. Creative Commons License 95051

"Hacsak káryahiányod volt, és nem parkoltál rossz helyen"

Fenntartott helyen parkoltam, ahol a jogosultságot a kártya kirakásával kell igazolni. Nem raktam ki a kártyát, el is vitték az autót a Bakay végére, mint a huzat. :-) (Persze lehet, hogy máskor sem raktam ki, mégse vitték el, de az érthető módon nem tűnt fel. :-) )

(Egyszer meg a Feketesason, a Városháza mögött álltam az utolsó fenntartott helyre, érvényes parkolócetlivel; mire odaértem, már emelték az autó hátulját. :-) Nyilván itt fizettem, aztán lerakták, nem kellett kibumlizni a világ végére.)

Előzmény: v_peti (95049)
Lenry jan. 31. Creative Commons License 95050

akkor miért kellett volna kimenned a telephelyre?

mert oda vontatták a jogosulatlanul parkoló kocsiját

Előzmény: v_peti (95049)
v_peti jan. 31. Creative Commons License 95049

Az kicsikét más. De ahhoz miért kell telephely. Az nem mikuláscsomagos eset? Na meg a parkolási iroda nem a városban van? Nézve a Szepark oldalát az ügyfélszolgálat az eléggé belvárosi helynek néz ki.

Hacsak káryahiányod volt, és nem parkoltál rossz helyen, akkor miért kellett volna kimenned a telephelyre?

Előzmény: ghosty9 (95047)
Lenry jan. 31. Creative Commons License 95048

viszont legalább gyerekes.

és Petitől ez téged meglep?

Előzmény: ghosty9 (95047)
ghosty9 jan. 31. Creative Commons License 95047

"Na meg a telephelyen péntári órák csak 9-12-ig lennének munkanapokon"

Én mentem már ki a telepre (nem tettem ki a parkolókártyát), nem volt móka és kacagás az sem, hidd el. Azzal, hogy csak azért rövidíted a nyitva tartást, hogy kitolj a figyelmetlen v. pofátlan sofőrökkel, semmit nem érsz el, viszont legalább gyerekes.

Előzmény: v_peti (95040)
division by zero jan. 31. Creative Commons License 95046

Ok :-)

Előzmény: FOMA (95044)
FOMA jan. 31. Creative Commons License 95045

Jut eszembe, ezt már kivették a közig. bírságból, ismét szabálysértési bírságos történet, de ettől még az elszállítás mehet. Vagy erős homlokfal+tolólap.:-)

Előzmény: division by zero (95039)
FOMA jan. 31. Creative Commons License 95044

A szabolcsiakat inkább Nemesmedvesre.:-)

ghosty9 jan. 31. Creative Commons License 95043

"Objektív felelősség és kész."

Ez működik pénzbüntetésnél, jogsielvételnél (büntetőpontoknál, stb.) viszont nem.

FOMA jan. 31. Creative Commons License 95042
RIKA424 jan. 31. Creative Commons License 95041

Végül, a fejlesztésekkel kapcsolatban Botka László elmondta, az idén befejeződik a sokat

A sorra kerülő feladatok között említette Botka László a:

- Tisza belvárosi  partfalának most induló megújítását, 

- és a régóta tervezett új buszpályudvar megépítését.

- Most is hallhattuk az egyre jobban hiányzó új, déli Tisza híd megépítsének tervéről..

http://szeged.hir24.hu/szeged/2014/01/30/uszodat-es-hidat-igert-a-polgarmester/

v_peti jan. 31. Creative Commons License 95040

Objektív felelősségvállalás. Ha nem vallja be a tulaj, hogy ki a tettes, akkor elveszik az övét, ahogyan a gyorshajtásnál is tőle szedik be a büntit.

Ha nem is viszik a kocsikat Zajtára (Nem lenne jó, mert akkor a trailer ha reggel 10-kor elindul Zajtára, akkor, délután 4-nél előbb nem ér vissza, és ha addig valaki más is ráparkol a sínekre?), de akkora büntit kellene kiszabni a város szélén lévő telephelyre kiszállított kocsiért, hogy 3-szor is meggondolja a tulajdonos, hogy beparkol-e? Na meg a telephelyen péntári órák csak 9-12-ig lennének munkanapokon, így esély sem lenne aznap elmenni érte. (Amíg nem fizet, addig nincs kocsi.) Fizetés csak kp-ban a helyszínen!

Előzmény: ghosty9 (95038)
division by zero jan. 30. Creative Commons License 95039

Objektív felelősség és kész. Ha nem a tulaj volt, majd leveri az elkövetőn.

Én mondjuk csinálnék egy telepet Zajtán, és oda szállítanám el a szabálytalanul parkoló autókat.

Előzmény: ghosty9 (95038)
ghosty9 jan. 30. Creative Commons License 95038

"és egy hónapos jogosítványelvétel"

Ezt nyilván te sem gondolod komolyan. Kezdjük ott, hogy jó eséllyel úgysem lehet bizonyítani, hogy ki vezetett.

Előzmény: v_peti (95037)
v_peti jan. 30. Creative Commons License 95037

Elrettentően magas bírság, és egy hónapos jogosítványelvétel. Járjon addig villamossal, és akkor ha majd egy másik barom miatt ő szív, akkor majd máskor nem fogja ezt tenni!

Előzmény: Csüllög Imre (95031)
Mwin jan. 30. Creative Commons License 95036

Köszi:-)

Előzmény: Blöky2 (95035)
Blöky2 jan. 30. Creative Commons License 95035

1974-ben helyezték középre a vágányokat.

Előzmény: Mwin (95032)
Tourismo jan. 30. Creative Commons License 95034

Ha normálisan el lenne takarítva a hó, bár enélkül is meg esik ez, de ez szerintem nagyban befolyásolja most.
Szentháromság utca szintén szuper jó, kábé egy sávon járható az is középen :D
El is csomagolhatják a hólapátot meg az egész téli eszközüket.

Előzmény: Citadis (95033)
Citadis jan. 29. Creative Commons License 95033

Lassan eljutunk odáig, hogy napi szinten minimum 4-5 vonali állás van a 2-esen a szabálytalanul beparkolók miatt. Ha így haladunk, nyithatunk egy kihelyezett irodát a Zrínyiben egy közterületesnek és a pókosoknak...

Előzmény: Csüllög Imre (95031)
Mwin jan. 29. Creative Commons License 95032

Kérdés: a vágányok meddig feküdtek az úttest szélén ?

http://www.fortepan.hu/_photo/display/50740.jpg

Csüllög Imre jan. 29. Creative Commons License 95031

Ma otthon hagytam a biciklit. Munkából eljőve gondolkodtam, hogy villamosra szálljak, de aztán inkább sétáltam a Zrínyi utcán, mivel ott amúgy nem járok (mivel biciklivel tilos). És jó, hogy nem szálltam villamosra, mert megint megakasztották a forgalmat, megint egy parkoló autós. 2 nap alatt 2 ilyen esetet láttam. 

Cpt.Dave jan. 28. Creative Commons License 95030

Most milyen színű az utastér világítás? jégfehér?

Előzmény: Ízirájder (95029)
Ízirájder jan. 28. Creative Commons License 95029

Nézd, ugyanaz a kép. Előhívható az eredeti méret.

Eredeti: http://img.index.hu/imgfrm/6/9/6/5/BIG_0011886965.jpg

Átírt: (BIG=IMG)

http://img.index.hu/imgfrm/6/9/6/5/IMG_0011886965.jpg

Előzmény: Hy (95027)
laszlovecsei jan. 28. Creative Commons License 95028

Hát igen ha valaki ekkorka méretben akarja háttérképnek használni akkor egészségére, ha valaki elkéri eredeti méretben mailben szívesen odaadom ilyen célra, nem is azzal van gond. Van egy-két fiatal kölyök, aki netről összeollózott képeket (legyen az bármekkora méret) nemes egyszerűséggel saját facebook profilján, sajátjaként tüntet fel. Na azzal van a gond. Vasutas képekkel gyakran előfordult sajnos. Valóban kicsit erős volt  a jelzett képeknél a képfelirat, ha a jövőben feliratozom őket, jobban oda fogok figyelni.

Előzmény: Hy (95027)
Hy jan. 28. Creative Commons License 95027

Az indexes kis méretek nem nagy durranások, háttérképnek alkalmatlanok, nagyobbat meg csak akkor tégy föl, ha azt akarod mások is láthassák!

:o)

Előzmény: laszlovecsei (95016)
Csüllög Imre jan. 27. Creative Commons License 95026

A ma reggeli megakadás a Zrínyi utcán...