Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

hex144 febr. 19. Creative Commons License 95188

Köcsög fidesz!!

Előzmény: Ízirájder (95184)
*911* febr. 19. Creative Commons License 95187

Inkább kecsói hibrideket intézzünk. Ez még elég vad.

Előzmény: Ízirájder (95184)
Lenry febr. 19. Creative Commons License 95186

ez a Matuzsálem?

Előzmény: Gábrisvitéz (95185)
Gábrisvitéz febr. 19. Creative Commons License 95185

Tavaly szeptember végén zúdítottam az olvtársakra a 22-es busz történetét. Akkor találgattuk, hogy merre is lehetett pontosan az Anna-kút és a Híd közötti nyomvonal, illetve hol állt meg a Széchenyi téren. Aztán persze a lehetséges variációkat leszűkítve meglett a megoldás. Most találtam ehhez egy fotót az illető megállóval. Hátha nem ismeri mindenki:

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1385416_604829769560792_1706978535_n.jpg

Ízirájder febr. 19. Creative Commons License 95184
barnade febr. 19. Creative Commons License 95183

Öööö, picit félrefogalmaztam lehet, úgy értem, a kijelzők maradnak, a fedélzeti számítógép az új. Ahogy azt a 2. kép is mutatja :) De egyébként valóban, a BUSE kijelző nappal sokkal olvashatóbb, mivel nagyobb a felülete, mint a LED-nek (értsd két pont közti távolság kérdése). 

Előzmény: Lenry (95182)
Lenry febr. 19. Creative Commons License 95182

"Illetve elkezdődött a BUSE-ről való áttérés"

ennek kifejezetten nem örülök. a BUSE mechanikus, zöld pöttyei sok esetben sokkal jobban olvashatók és kevésbé bántóak a szemnek, mint a LED-es sárga.

(nem is beszélve arról, hogy jobban illik a zöld trolik színvilágába)

persze ez csak az én véleményem, azt nem tudom, hogy esetleg mennyivel olcsóbbak a szerb kijelzők, vagy mennyivel egyszerűbb és olcsóbb fenntartani őket.

akik a Novatronic mellett döntöttek, minden bizonnyal nem ok nélkül tették.

Előzmény: barnade (95180)
Szakaly.Daniel febr. 19. Creative Commons License 95181

Nahh ez már sokkal jobb, de egyébként olvashatóság szempontjából a csupa nagybetű nem az igazi, mert ebben az esetben mindegyik egyforma magas majdnem, nehezebb őket megkülönböztetnie a szemnek.

Előzmény: barnade (95180)
barnade febr. 19. Creative Commons License 95180

Fejlemény kijelző-ügyben: ma szintet lépett mindenki.

• A 453-on ilyen lett:

• A többi piroson olyan, mint a 453-on tegnap

• Illetve elkezdődött a BUSE-ről való áttérés, és a szövegek összementek a régebbi járművökön:

Előzmény: barnade (95176)
barnade febr. 18. Creative Commons License 95179

Mindeközben kikerült az idei díjszabási tájékoztató, benne a 30 napos bérlettel.
http://szkt.hu/page.fcgi?rx=&item=&nyelv=hu&menuparam21=152&type=21
Nagyon sajnálom, hogy nem váltotta ki az eddigi havibérletet, így pl a diák-és nyugdíjas bérletek továbbra se 30 naposak... Remélem, hogy ez csak egy amolyan "tesztidőszak", és majd kiváltják ezeket is :)

barnade febr. 18. Creative Commons License 95178

Gondolom technikai akadálya van, mint amiért eddig sem jelent meg rendesen

Előzmény: Szakaly.Daniel (95177)
Szakaly.Daniel febr. 18. Creative Commons License 95177

Nem értem miért nem használják ki a teljes rendelkezésre álló felületet, össze van nyomva a szöveg.

Előzmény: barnade (95176)
barnade febr. 18. Creative Commons License 95176

Akad... :)

A 'Víztorony tér' kiírással tudom látványosabb lenne a különbség, de azért szerintem így is látszik :)

Előzmény: Dundikalika (95171)
Ikaruszki febr. 18. Creative Commons License 95175

Engem csak magaspadlóssal tudnának megnyerni!!!!

v_peti febr. 18. Creative Commons License 95174

Új, alacsonypadlós járművel lehet kampányolni, régi magaspadlóssal, ha nem jár menetrendsűrítéssel, akkor nem!

Előzmény: RIKA424 (95172)
Hy febr. 18. Creative Commons License 95173

Lehet az ember álnaiv is vagy csak álnok ülnök vannak?

:o)

Előzmény: RIKA424 (95172)
RIKA424 febr. 18. Creative Commons License 95172

1./ Mi a túrónak vennének magasTátrákat?

1./ Azért, hogy a beiktatott közvetítő cég, a kialkudott összeget átutalhassa vagy Gy. úr vagy a párt számlájára.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

2./

Nem oldja meg az alapproblémát, a 3-F-4-es vonalakon nincs alacsonypallós jármű, pedig arra is közlekednek mozgáskorlátozottak, idősek, kisgyermekesek!

2./ Istenem.

Olyan naív vagy mint szűz leány az első   .........s előtt !

Mióta érdekelt egy városi politikust az alacsonypadló ?

Azt se tudja mi az.

Kocsival járt/jár és járni fog.

Ők annyit tudnak, hogy a sárga meg a világoskék villamos.

Slussz.

Előzmény: Hy (95170)
Dundikalika febr. 17. Creative Commons License 95171

Fotó? Akár telefonos?

Előzmény: barnade (95168)
Hy febr. 17. Creative Commons License 95170

Mi a túrónak vennének magasTátrákat?

Nem oldja meg az alapproblémát, a 3-F-4-es vonalakon nincs alacsonypallós jármű, pedig arra is közlekednek mozgáskorlátozottak, idősek, kisgyermekesek!

Előzmény: RIKA424 (95150)
Hy febr. 17. Creative Commons License 95169

Na ja.

És ezek a szagértők azóta jelentősen rontottak a helyzeten.

Gördülőállományban az van, amit még az előzőek beszereztek, járatokat jelentősen megritkítottak, a csatlakozások eléréséről ne is álmodjunk!

Gyimesinek semmi köze az igazmondáshoz.

:o(

Előzmény: ghosty9 (95145)
barnade febr. 16. Creative Commons License 95168
Végre-végre! Sikerült megcsinálni a nagybetűs kiírást az új kijelzőkön! :) (legalábbis a 453-on már így van)
Csüllög Imre febr. 16. Creative Commons License 95167

Milyen az a nyílt, de nem átlátszó korrupció? Nehéz belátnom, hogy a korrupció bármily formája miként lehet elfogadható, miképp azt is, hogy a burkolt és nem átlátszóan művel korrupció miért lenne jobb, mint a nyíltan és átlátszóan művelt. A legnagyobb gond nem is az, hogy a valamiféle hatalommal bírók saját javukat nézik inkább a közjónál, hanem az, hogy nem működik ennek ellenőrzése, a lebukás esélye kicsi, és még ha be is következik, nem jár következménnyel, a társadalom megosztott és passzív.

Előzmény: RIKA424 (95165)
Mr. Furrier febr. 16. Creative Commons License 95166
RIKA424 febr. 16. Creative Commons License 95165

Ez a használt (29 éves) villamost, most, azonnal, gyorsan című akció vagy az előterjesztő saját zsebét, vagy pártját gazdagította volna.

Jobb ha nem a szegedi városi közlekedésen keresztül történik az ilyesmi.

Sokakkal ellentétben nekem nincs ellenemre a nyílt vagy burkolt városi korrupció. az élet velejárójának tekintem, mint az esőt.

De ne ilyen átlátszóan csinálják, hanem van ennek kifinomult módja is.

Igaz a kifinomult módhoz meg ez a Gyimesi gyerek nem eléggé kifinomult.....:-(((

Előzmény: Fekete szurok (95164)
Fekete szurok febr. 16. Creative Commons License 95164

Én azt is olvastam, hogy nemrég ritkították a járatokat, tehát sűrítéshez nem kell, Új vonalat, vagy hosszabbítást sem terveznek. Tehát nem is biztos hogy szükség van most újabb villamosokra. Mellesleg: (új) alacsonypadlósok után ilyenekben gondolkodni, közvetítők segítségével... 

Nemrég volt a bűnügyi hír, amikor a cigiző fickó kirúgta a lábát annak, aki rászólt. Akkor a Pesán este 8-kor lehettek úgy 50-en, szóval nagy zsufi max. a reggeli csúcsban lehet, de azt meg olcsóbban, mentesítő buszviszonylatokkal is meg lehet oldani. 

Előzmény: RIKA424 (95163)
RIKA424 febr. 16. Creative Commons License 95163

Inkább azt kell(ene) megfontolnia Szeged város közgyűlésének, hogy 2014-2015-ben akar e 27-29 éves villamosokat venni ?

Majd azokat sok pénzért felújítani Szegeden?

S nem úgy, hogy este 9-kor átküldik a másnapi közgyűlés új napirendi pontját, reggel meg sürgősséggel, szavazz róla.

Előzmény: Fekete szurok (95161)
RIKA424 febr. 16. Creative Commons License 95162

Ha közvetítő NÉLKÜL veszed, akkkor most sem drága.

Előzmény: Fekete szurok (95161)
Fekete szurok febr. 16. Creative Commons License 95161

Most olvastam az iho-n:

Jó az árfolyama a Tátráknak. 20 évesen 20-25 ezer, 30 évesen 32 ezer euró. Sietni kéne, mert 40 évesen akár az 50 ezer eurót is megközelítheti az ára!

7-es troli febr. 15. Creative Commons License 95160
minden nap uzemkezdettol reggel 6-ig,illetve 20:00-tol uzemzarasig roviditett utvonalon fognak jarnak a trolik 5/A jelzessel az 5osok helyett. persze a valtozas kapcsan nyitottnak kell lenni. reszletek a www.szkt.hu oldal helyett a dkv.hu-n olvashatoak :)
Előzmény: Lenry (95159)
Lenry febr. 15. Creative Commons License 95159

?

Előzmény: 7-es troli (95158)