Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

MA3455 márc. 11. Creative Commons License 95383

Melyik szakaszán (tól-ig) ?

Előzmény: 7es villamos (95379)
barnade márc. 11. Creative Commons License 95382

Valószínűleg valami gubanc volt a rendszerrel. Ma troliznom kellett (és ha már ott voltam, csináltam videót is az új rendszerről), először tökéletesen működött, aztán amikor visszafele utaztam, hallottam egyrészt az URH-ból, hogy valakinél nem volt jó, és mondták is, hogy türelem, ez egy átmeneti állapot most; másrészt pl amin utaztam visszafele, ott a kütyü 3-4 megállóra is ugyanazt az időpontot írta indulási-és érkezési időpontnak, aztán észhez tért, és jól mutatta, de végig +4-5 perc késést regisztrált már, holott pontosak voltunk.

Előzmény: Ízirájder (95381)
Ízirájder márc. 11. Creative Commons License 95381

A villamoson az aktuális (nem a következő) megálló bemondását már GPS vezérli, vagy Ismeretlen Imre? Volt egy hosszabb utam és egyszer sem sikerült eltalálni a megfelelő időpillanatot :)

beni19 márc. 11. Creative Commons License 95380

Sziasztok! Én is új szegeden az Erdélyi tér közelében lakom. Szinte mindennap többször is használom a 72 járatot. Hétvégente mindig csak szoló busz jön, kivéve 8:30- kor induló járatot (erdélyi térről), mert az csuklós Merci szokott lenni. Régebben mikkor a 2 közlekedett hétvégente (tudom hogy régebben volt, meg hoszabb volt a vonala), de 20 percenként csuklós jármű közlekedett. Most 30 percenként szoló. Erről a témáról egy régebbi cikk: http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/ritkan_jarnak_a_buszok_ujszegeden/2293905/

Mikkor lesz, vagy volt-e  hétvégi utasszámlálás?

7es villamos márc. 11. Creative Commons License 95379

A Csongrádi sgt-on a felsővezetéktartó oszlopokra új sodronytartó kampo kerűlt néhány oszlopra. Talán átépűl  a felsővezeték ?

1047 005-2 márc. 11. Creative Commons License 95378

Honnan derült ki?

A tulaj szerint:

"Én vettem meg, de nem Szegedre kerül.

DG"

Előzmény: nemeza (95375)
Mr. Furrier márc. 11. Creative Commons License 95377

72-esen mikor is van nagy tömeg hétvégén? Én még nem tapasztaltam, pedig napi szinten használom.

Előzmény: beni19 (95369)
MA3455 márc. 11. Creative Commons License 95376

Biztos kísérleti jármű lesz, a leendő TramTrainesítés miatt. Mondván, a kocsiszekrény elbírja-e a két hajtást (dízel, elektromos).

OFF

Másrészt, amúgy szép állapotban van a kocsi, lehetne belőle rendes kocsi is vissza alakítás után.

Előzmény: nemeza (95375)
nemeza márc. 10. Creative Commons License 95375

Az már kiderült, hogy Szegedre jön, de nem az SZKT-hoz. Az még számomra nem világos, hogy DózsaG úrnak mi a célja vele.

Előzmény: *911* (95374)
*911* márc. 10. Creative Commons License 95374

Facebookon van egy kép a libereci KT4-esről amit pakolnak fel, és ide jön. Kérdés: mi a cél vele?

Csüllög Imre márc. 10. Creative Commons License 95373

Túl sok az utas? Akkor csökkenteni kell az utasok számát, és akkor majd felférnek a buszra...

Vajon mi gátolta meg az újságírót, hogy rákérdezzen az önkormányzatnál is? Mi a terv, mik a lehetőségek a probléma megoldására, akár a szolgáltató, akár az önkormányzat részéről? Semmi. Van egy gond, és marad is így, mert nincs megoldás, ennyi. Az utasszám pedig csökkenőben. 

7-es troli márc. 10. Creative Commons License 95372

én meg a 10 perce egy olyan meglapolt pesát hallottam elmenni mellettem... hogy csak na. számát nem láttam. remélem hamarosan javítva lesz.

Előzmény: laszlovecsei (95371)
laszlovecsei márc. 10. Creative Commons License 95371

Sziasztok! 100-as Pesa vezetőfülke ajtajával mi történt? Elég szépen össze van törve.

Más: Ma a Csillag térre utasokkal önjáróban érkezett a 452. Épp a megállóban állt, mikor elcsíptem az előttem sétáló idős házaspár beszélgetését. Az idős úr a feleségének: "Na ennyit érnek ezek az új trolik, ez is máris el van romolva, le van rakva az áramszedője is, látszik hogy ez a mai technika már nem életképes, mindent túlbonyolítanak." Talán végig sem tudta mondani, ajtó bezárult, a 452 pedig távozott a Víztorony tér felé. Emberünk nagyon nem tudott szóhoz jutni, csak egy "mik vannak manapság" mondattal reagált az egészre :D

kimaradt márc. 10. Creative Commons License 95370

beni 19!

Szerinted?

"A Tisza Volán 2007 óta Szeged helyi autóbusz-közlekedését közszolgáltatási szerződés alapján végzi. A menetrendet és más feltételeket, például a csuklós buszok beállítását az önkormányzat határozza meg mint megrendelő és finanszírozó. A társaság ez alapján köteles közlekedni"

beni19 márc. 10. Creative Commons License 95369

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/marad_a_gyalareti_heringjarat/2373258/

Sziasztok! A jármű kapacitását kik döntik el? Mert, hétvégente a 72-en csak szóló buszok közlekednek, és akkora tömeg van, hogy alig lehet rá ráférni. Valahol lehet panaszt tenni?  :-(

7-es troli márc. 8. Creative Commons License 95368
a manoba,akkor en voltam lemaradva
Előzmény: Mr. Furrier (95367)
Mr. Furrier márc. 8. Creative Commons License 95367

Ó, 101-es már régóta ott van :)

Előzmény: 7-es troli (95366)
7-es troli márc. 8. Creative Commons License 95366

aki mostanában nem nézegette a pesa honlapját, érdemes rátekintenie. A pálinka mellett mást is népszerűsít :-)

barnade márc. 8. Creative Commons License 95365

Na, ma hallottam, szerintem maradtak a bemondások a régiben, de tényleg másabb, sokkal hangosabb és érthetőbb :)

Előzmény: Citadis (95319)
Dénes Balázs márc. 8. Creative Commons License 95364

Az érintettek szíves figyelmébe :)

Dundikalika márc. 8. Creative Commons License 95363

Az új trolikat már senki sem fotózza?

MA3455 márc. 7. Creative Commons License 95362

Valamelyik Szegedi Pesa még annó.:
"Na jakim etapie jest ten tram dla Szeged? Jest już może na Rynkowie? Sš jakieœ fotki?"

O pierwszym nic nie wiem, ale tak obecnie wyglšdajš człony D i E tramwaju 120Nb-002.

Citadis márc. 7. Creative Commons License 95361

Határozottan jobb lett, éjszaka sem vakít annyira.

Előzmény: verval (95357)
MA3455 márc. 7. Creative Commons License 95360

Az a baj, hogy sose foglalkoznak az észrevételekkel. Akár hányszor garanciális javításra került sor, sosem vették azt figyelembe, hogy talán a LED-et körbe vevő lámpatestet fel kellene tülteni szintetikus tömítő anyaggal, hogy ne ázhasson be, mert az ugye kizárja a vizet. Itt a beázással van a gond meg a párával. Ha fel lenne töltve a lámpatest mondjuk szilikonnal, ami utána megszilárdul akkor semmi baja nem lenne. Mellesleg a LED élettartama, feszültség ingadozás nélkül "szinte" végtelen.
Tapasztalat.
Itthon napi használatban 8 éve megy egy lámpa a lépcsőházban, csere nélkül. A rácsajtón belül van és semmi fényerő veszteség vagy egyébb baja nincsen.

U.i.: Ez lenne a jó megoldás, ha a ledek lábai nem a pi.cs.ba lógnának a forrasztással, hanem vagy szilikonos szigetelésű LED szalag lenne benne vagy semmi. Amúgy sincs sok értelme, mert már hozzá szoktak a gépjárművezetők, meg a jelek is mutatják merre hogyan kell menni.

Előzmény: Citadis (95359)
Citadis márc. 7. Creative Commons License 95359

A rókusi körforgalomnál ismét jól sikerült a ledek javítása, rengeteg nem világít már megint :/

nemeza márc. 7. Creative Commons License 95358

Igen, azért is írtam be - hátha :) Jó az irány!

Előzmény: Citadis (95355)
verval márc. 7. Creative Commons License 95357

Na ez így már jó lesz :) végre nem bold betűk..

Előzmény: Citadis (95348)
barnade márc. 7. Creative Commons License 95356
Reméltem is ;)
Előzmény: Dénes Balázs (95354)
Citadis márc. 7. Creative Commons License 95355

Mint láthatod, még mindig tesztüzem. Biztos, hogy kipróbálnak többféle megoldást és megjelenítést.

Előzmény: nemeza (95352)
Dénes Balázs márc. 7. Creative Commons License 95354

Rendkívül örülök a problémáidnak :D

Előzmény: barnade (95349)