Keresés

Részletes keresés

Supercafone Creative Commons License 2011.06.28 0 0 511

Szia!

 

Én is akkor megyek. Úgy tervezem, hogy feltöltöm a "BKV-kártyámat" egy heti pénzzel Arlandán, aztán:

583-as busz az 5-ös termináltól Märsta stationig

onnan 36-os pendeltåg Stockholm Centralig

 

A másik, ami szintén olcsóbb az Arlanda Expressnél, az upptåget; ez Upplands Väsbyig megy, onnan pendeltåg Stockhom C-ig.

Előzmény: Ewunia (510)
Ewunia Creative Commons License 2011.06.28 0 0 510

Sziasztok, tud v.ki segíteni? Arlanda rep.térről a stockholmi közp. pályaudvarra melyik a legolcsóbb busz v. vonat, és kb. mennyibe kerül? Július közepén mennék.

Előre is köszi.

666Forester Creative Commons License 2011.06.14 0 0 509

:)

aham...

Szerencsére a gyors regeneráció lehetővé tette a kvázi fájdalommentes városnézést (azért egy-két vízhólyag kiújult, meg első nap végén nyújtanom kellett a vádlimat)

Előzmény: tgabor433 (507)
666Forester Creative Commons License 2011.06.14 0 0 508

Pentax *ist DS

obik: Pentax 28-80mm és 100-300mm

 

Honlapom fotós része:

http://www.cumulus.comule.com/fotos.htm

A 'Történelem' alatt találhatod a rendelkezésemre álló technikát.

 

hmmm...de azt is ideje lenne frissíteni mert már van egy fuji-m is :D

Előzmény: hooker007 (506)
tgabor433 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 507

Nicsak, egy Kinizsis sporttárs! :)

Én is köszönöm a beszámolót, nagyon hasznos dolgokat olvastam benne. Én is hamarosan meglátogatom a várost, addig is itt egy tavalyi látogatásom beszámolója: http://lokoszt.blog.hu/2010/09/09/baltitalia_2 (a cikk végén).

Előzmény: 666Forester (503)
hooker007 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 506

köszönjük :)

valami pontosabb infot kaphatnék a gépről ? :) azt tudom , hogy Pentax :)

Előzmény: 666Forester (504)
Supercafone Creative Commons License 2011.06.10 0 0 505

Köszi a beszámolót! A Solna Hotellben gyakorlatilag csak aludni fogunk, úgyhogy meg fog felelni. :o)

A Vasamuseet nekem már megvolt, az tényleg kötelező.

 

Előzmény: 666Forester (503)
666Forester Creative Commons License 2011.06.10 0 0 504

Feldobtam a honlapomra pár kockát...

http://www.cumulus.comule.com/hatter.htm

a felső link alatt egybe zippelve...kint hagyom egy pár hónapig...

666Forester Creative Commons License 2011.06.10 0 0 503

Nah, akkor az utókornak:

 

Szállás Solna Hotell

http://www.solnahotell.se/eng/index.htm

 

59.380630 ; 17.984690 koo.-n

2 főre 545 SEK egy éjszaka ami stockholmban erősen jó ár :) ezért kaptunk egy kis szobát, TV-vel és fürdőszobával (a WC-t meg kellett szerelni mert a tartály rossz volt) korrekt hely ha valaki nem a szálláson óhajtja tölteni az idejét. Nagy ablak a közeli 'erdőre' és melegvíz..ami még júniusban is elkél...A falak papírból vannak uh reggel 8 után nem sokat fogtok aludni.

 

Étkezés:

Mi nagyrészt vittük a kaját. A mekiben egy bigmac menü 58 SEK tehát kb. 1,5x annyi mint itthon...ez a legolcsóbb ennivaló...bármi mást vesztek minden 3xos szorzótól akár 10xig mehet. A Gamla Stan-on két süti, két capuccino kombó 165 SEK (5000 HUF) jött ki, de egy Fika-t nem hagytam volna ki semmi pénzért :)

 

Látnivalók:

Bejártuk az egész várost. Bármit olvastok a Vasa-ról.... TILOS kihagyni !!!! ilyen részletesen kidolgozott tudományos kiállítást még életemben nem láttam. Életre szóló élmény ! Mindenképp nyitásra kell menni (reggel 8:30) mert kb. 10:00-től érkezik a tömeg, kilóméteres sor kígyózik a napon !!! Mi megfogadva az itt olvasott tanácsot - nyitáskor - egyből bent voltunk...és még jobb így megnézni mint később amikor várni kell egy-egy vitrinhez amíg eloszlik onnan a tömeg. Az mp3-as bemutató szuper

http://vasamuseet.se/en/visit/mp3-guide/

...bár sokkal kevesebb az infótartalma mint a kiírt szövegeknek (minden kint van angolul) de hanganyagával színesíti a látnivalót. Én előbb mindíg megkerestem az adott pontot, ott sétálgatva nézegetve hallgattam meg az anyagot...majd jöhetett a részletes elmerülés. Simán elmegy bent min. 4-5 óra !!! úgy számoljatok. Jah és vigytek valami meleg cuccot mert hideg van bent a hajó miatt. Vannak ingyé értékmegörző szekrények, mi is oda tettük be a backpack-et 5 SEK-el zárod le, de visszakapod amikor kiszeded a cuccot. Klotyi szintén ingyé...márha bent vagy :) Felnőtt belépő 110 SEK, diák 80 SEK ELFOGADTÁK A MAGYAR DIÁKOT IS !!! persze udvariasan közölve angolul hogy bocsi ugyan nincs nemzetközi de ezt esetleg lehetne-e...Persze lehet az is belejátszott hogy tényleg az elsők között mentünk be és még nem volt leszivatva a pénztáros.

 

Djurgarden nadzson cépcéges...rosendal és környéke...ne hagyjatok ki ott egy kis pikniket...Mi a 59.326892 ; 18.115845 koo. -n ücsörögtünk...gyors körbenézéssel 14 babakocsit számoltam meg...ez 4x ennyi gyerek, mert rengeteg a nagycsalád. Közelben kis tó, szabadon apácaludak. Az 59.329450 ; 18.024545 koo.-n található parkban láttuk a legnagyobb dzsemborit...szinte egy tűt sem lehetett volna leejteni, egymást érték a piknikező, focizó, röplabdázó,olvasgató emberek. Voltunk a Langholmen-i strandon 59.321817 ; 18.024213 szintén sokan voltak, pedig elég zsebkendőnyi méretű. A víz nem nekünk való iszonyat hideg. Jót aludtam a parton.

 

Aki szereti az autókat sétálgasson kicsit az Östermalm környéki utcákban. Az összes fajta sportkocsit meg fogja találni...kabriók, bentley, ferrari, lambo...ki mit szeretne...

 

Kiemelném még Skeppsholmen szigetét, ahova kijárnak futni meg nordicwalk-ra a helyiek. Apácaludak itt is szabadon kóricálnak és mindenki nagyon vigyáz rájuk.


1 db ingyen wc-t találtunk, de ezt is csak pasik és kisdologra tudják igénybe venni. Az 59.336130 ; 18.078677 koo.-n a Saluhall előtti nyilvános WC egyik oldalról fizetős, a másikról meg egy pici szobába lépsz ahol alufal alján elvezető csatornával elégíti ki a fenti igényt.

 

A Gamla-n  megtaláltuk a kis sarkot a fával meg a padokkal, jó volt ott ücsörögni a főutca nyüzsgése után.

 

Skavsta-ról Stockholmba Flybussarna retur...eltéveszthetetlen jegyirodával a reptéren. Húúú milyen szőke, kék szemű svéd cicmic adta a jegyet....már ezért megérte helyben venni :) A buszhoz ugyan van menetrend de a tapsztalat szerint ha sokan utaznak (visszafelé nem fért fel mindenki a buszra) akkor varázsolnak valahonnan még járatot...gyakorlatilag - nekem úgy tűnt - igény szerint bármennyit indítanak. Nyugodjatok meg, senki sem fog lemaradni...pörög a biznisz.


Éjszaka gyakorlatilag nincs. 22ig világos van (június eleje) 3tól dettó...a kettő között sincs teljes sötétség (0 magni a hmg) északi égbolt végig világos.

 

Címszavakban:

 szigetek szigetek szigetek

 ketyegő lámpák

 éjszakai nappal

precizitás

nem hivalkodó luxus

minden min. 4x áron

kungens kurva :)

végletekig nyugodt emberek

perfect place for a "fika"

nagycsaládok huszonévesen

duplán üvegezett házak

több szintű úthálózat

Jó utat mindenkinek !

666Forester Creative Commons License 2011.05.25 0 0 502

Válaszoltak ! ... és pozitív !!!! Már foglaljuk a helyet juhéjjj !!!! pedig már kezdtem elszomorodni...

 

Nagyon köszönöm a segítséget !

 

Ha visszajöttünk majd írok részletes beszámolót.

Előzmény: Supercafone (500)
666Forester Creative Commons License 2011.05.25 0 0 501

LogInn-t buktuk. (eddig itt küldtek el a legkedvesebben)

Red Boat kilőve.

Írtam Solna-nak...

 

Köszönöm a tippet ! Jó helynek tűnik !

Előzmény: Supercafone (500)
Supercafone Creative Commons License 2011.05.24 0 0 500

Hej! Itt még van hely:

http://www.solnahotell.se/boka.htm

 

Mi júliusban szállunk meg ott.

Előzmény: 666Forester (499)
666Forester Creative Commons License 2011.05.24 0 0 499

Kicsit felhozom a topikot.

 

Végigolvastam az elejéről és köszönöm a rengeteg infót.

Másfél hét múlva megyünk ki...jelenleg szállást kergetek...így nyári időszakban úgy látszik ez nem is olyan könnyű. Az utókornak üzenem, ne az utolsó pillanatban próbálkozzanak...

 

A Magyar Házból ... válaszra sem méltattak.

A hostelword-ön próbálkoztam online foglalni min. 3 címen de mindet visszadobta teltházzal

A Lodge32 tömören elutasított (ha tényleg olyan jól tudnak angolul akkor elég bunkók)

Most várom a választ a LogInn-től...

 

A Vasa be van tervezve. Pentax-al megyek...olvasva az eddigieket kihívás lesz :) Állványt nem viszek mert anno Nápolyban is eléggé megjártam mert visszafelé (kifelé nem volt semmi gond) nem engedték fel a gépre, külön kellett sokeuróért poggyászként feladni...

Apama Creative Commons License 2011.01.31 0 0 498

Köszönöm! Akkor betervezem mindet. (szerencsére nincsenek is messze egymástól)

Esetleg valami jó, de megfizethető éttermet is tudtok ajánlani?

Előzmény: vélemény (497)
vélemény Creative Commons License 2011.01.28 0 0 497

Szia!

 

A Skanzenben hétvégén délutánonként mindenféle bemutatók vannak a kézműves műhelyekben. Kovácsműhely, fazekasműhely, pékség stb. Jópofa. A Skanzen együtt van az állatkerttel, ha azt is meg akarod nézni, akkor legalább 3 órát szánj rá. Belépőjeggyel adnak egy jól használható térképet.

Wasahoz érdemes nyitásra menni, mert később sok a csoport.

A Gamla Stan fantasztikus,  keskeny utcák, gyönyörű kapuzatok, ablakkeretek. 

Előzmény: Apama (494)
Apama Creative Commons License 2011.01.27 0 0 496

Köszönöm. Viszek minden fotócuccot. (Ilford HP5 helyett néhány memóriakártya lesz velem)

Tömegközlekedésről találtam már jókat találtam, már csak a Skanzen kérdéses.

Előzmény: Georgepictures (495)
Georgepictures Creative Commons License 2011.01.27 0 0 495

Helló.Nem tudom mivel jutsz be honnan, de a tömegközlekedés iszonyat jó, szerintem.Ehhez képest ami itt van nem neház jónak lennie.

A Wasa-ban lehet mindent használni.Sőt, ha értelmes képet akarsz akkor állvány - masszív tri-t vigyél-  és vaku(plusz 10 tekercs HP5 öt, ha igazán jót akarsz!!!!) Csak az egyik nem biztos, hogy elég.(vaku tuti kevés, akármid is van)

 

Skanzenről majd a többiek.

 

Amit ne hagyjatok ki:

Wasa(de ugye megvan)

a városháza és levágott fejű szent-Erik festmény(LOL.Mekkora balekok).De amúgy is érdekes hely.

És a Gamla Stan egészében.Ezek szerintem bele is férnek ennyi időbe.(nagylátót és telét is tegyél be.Ha van nagy fényerejű, akkor ne ezen spórolja  hellyel)

Ha érdekel konkrétabban privátban keress meg-nem akarok offolni-, bár az ottaniak biztos jobban el tudják mondani mizujs.Én csak 4,5 napot voltam ott.Learadtam sokmindenről így is.

 

Előzmény: Apama (494)
Apama Creative Commons License 2011.01.27 0 0 494

Sziasztok!

 

Február 11-13 megyünk Stockholmba. Néhány kérdésem lenne a jártas kollégákhoz:

- Arlandáról mivel érdemes bejutni a városközpontba? Van tömegközlekedés amit a sima 3 napos jeggyel tudunk használni, vagy csak a spéci járatok?

- Skanzent ilyenkor érdemes megnézni?

- Wasa múzeumben lehet állványt/monopodot használni? Vakuzni gonolom nem.

-mit nem hagyjunk ki semmiféleképpen?

-valami jó, tipikus svéd kajálda?

 

Köszönöm előre is!

 

András

Georgepictures Creative Commons License 2010.12.16 0 0 493

A nikon nagyon jó beruházás, ha normális gépet veszel.(előre is bocs mindenkitől, de D40-50-60 nem ez a ketegória sajnos, bár árban oké.)Ugyan láttam már újsáirót ultrakompacttal is-vicces volt-de nem az a kategória amit tudsz használni.El kell fogadni, hogy oda nem elég ez.Most voltam egy Graffity fesztiválon, 2000 w os refikkel volt bevilágtva, de a képeim erősen vakuigényesek lettek még igy is.Mindegy.Ez van.

 

A szállás terén nem tudom mi hogy megy, mert amikor mi mentünk mi mindent a hostelworld-ről néztük.Árban jó legyen, és ne legyen messze a belvárostól.Pár városban megy is de amúgy nem vagyok egy nagy szállodamumus.Inkább "dolgozok"benne mint lakok.

 

Az árakat ne tudom, mi tavaly voltunk decemberben.akkor piszok hideg volt,de amit itt olvastam, meg ottaniaktól hallottam, az iztató volt, és tetszett is a dolog.Meg ugye itt sosincs tél, és 4 év után már jó volt olyan havat látni amit nem kilőnek, hanem esik.Meg ugye karácsonyi hangulat is kellett.

 

De akkor ha felmentek az árak bocsi, nem tudtam, és azt irtam ami tavaly ilyenkor volt)pont ilyenkor voltunk ott.Illetve ma egy éve indulktunk tovább stockholm-ból. :)

 

Majd ha megint aktuális lesz akkor megint megkérdem az ittenieket, de ha angolul, vagy ne adj isten spanyolul beszélsz akkor tudok dobni linket, ahol rengeteg érdekességet elmondanak, amit sajnos a magyar fórumokon nem nagyon találtam meg, ennek ellenére sokat tudok innen is és egyéb HUN fórumokról.

 

ui.:

Nincs hosszú i-m.Bocs

 

Előzmény: hooker007 (491)
Attys Creative Commons License 2010.12.12 0 0 492

Pedig ennyi volt a transzfer jegy. Sőt, ha jól láttam, ott is áremelés volt.

 

http://www.flygbussarna.se/PageFB.aspx?page=5262

 

 

A hajós szállást a booking.com-ról néztük. A belvárosban olyat ami saját fürdővel volt, és volt ablaka!! nem találtunk olcsóbban.

Előzmény: Georgepictures (490)
hooker007 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 491

:)

 

Mostanában akarok beruházni egy Nikonra , de akkor avval is lemondok a vasa-s képekről :)

 

A nyár szép , én a telet akarom majd kipróbálni arrafelé :)

 

Előzmény: Georgepictures (490)
Georgepictures Creative Commons License 2010.12.05 0 0 490

A hideg:Sajna északi ország lévén nincs meleg ősszel, de még nyáron sem.Ennek ellenére nekem ez volt a legkisebb bajom.Pedig nehéz volt itthagyni a masszív 13 fokot(plusz 13 és decemberben mentünk)

Érkezésünk Oslo-ba kicsit levert.-6.Ez egy másik topikba mene, így hagyom is.

Stockholm.-2°C.Erős szél(nyomass TAFT-ot, a reklámban a csaj szerint bejön.)Hideg is volt.3,5 napot voltunk és egyre hidegebb volt napról napra, ennek ellenére kóboroltunk rengeteget.A golyóba bementünk, valami kórus kornyikált, amitől nekem égnek állt a hajam a sapka alatt, Edina vett egy lemezt.Azóta sem hallgatta meg szerintem.Remélem, bár nem tudom mostanság mit hallgat.Szörnyű volt,de maga a hely tetszett.A felvonó még csak reklám volt, így az kimaradt.

 

Talán a  leghidegebb Stockholm-ban -8 volt amikor mi voltunk, de nem zavart.Hógolyóztunk végre,élveztük a szitut.Reggel 9 kor már úton voltunk és este 11 előtt nem értünk haza.Rengeteg szép dolgot láttunk, és rengetek szar képet produkáltam, de így jár az aki....

Szerintem valami nagyon nem stimmelt, ha minden drága volt.Nem mondom, hogy olcsó volt, de drága sem.Ami kimondottan tetszett,hogy gyalog is jól el lehet kószálni, de tömegközlekedve is.Mi gyalogotunk, és amikor a visszaút ugyanaz lett volna, tömegközlekedtünk.Asszem valami 200 sek volt a 3 napos bérlet.Olyan mint a BKV, csak ez egy fehér lap, kék felirattal.Azárban nem vagyok biztos, de valahoigy így lehetett.Nem volt vészes és megérte.Nekünk meg.A busz nem tudom mennyi volt a reptérről, de a 235 az mintha sok lenne egy kicsit.Szerintem olcsóbb volt oda vissza.És helyben vettük.Egy forma ott állt egy pódium mögött és ő árulta.A társaságra nem emlékszem már, de ha meglsez megírom.Lehet már írtam tavaly,majd utánanézek(Spainpedro néven írtam, ha írtam)

 

Sok olyan helyen voltam ahol azt hittem megfagyok, de a leghidegebb napot az elmúlt 10 évben Riga-ban kaptuk be(a hátigazda, vagy ki, közölte, hogy ennél nagyon hidegebb nem is nagyon volt amireemlékszik)-23 fok volt, és mindenzt a szél tetézte, ami a kását fújta az arcunkba.Ez sem tántorított el a "kirándulástól".Így a hideg legyen a legkisebb gond.Pláne, ha számítunk is rá.

 

A Stockholm card-ra volt aki azt mondta megéri, volt aki azt, hogy nem.Nekünk fő cél a kirándulás volt, így nem a múzeumokban kotortunk a japán túristák után, hanem amihez volt kedvünk megnéztük, amihez nem nem.Nekünk nem érte volna meg.De ez is egy olyan dolog, hogy ki miért megy.Bizonyáraszép dolgok vannak a múzeumokban, de engem spec nem minden érdekelt.

 

A VASA.Na.HM.Akkor most én nem a magyar pénztárcához vagyok mérve?Nikon rendszerem van.Kicsit több mint egy évtizede fotózok, és hála sokmindennek nem normális felszerelést tudhatokmagaménak, bár a vérprofi  távol áll tőle még.Volt Canon-om is, de ..de nem.Emellett egy Oly rendszert vittem másodgépnek, ha valami baj lenne.volt is de nem az amire gondoltam.Nagy vonalakban ez foglalta el a 70%-át a tasimnak.Én erre költök, de nincs is 150 000 ft os iPod-om, vagy mi a csöcs az a tapizós minicomputer ami most olyan májer?A verdám sem luxus de megy.Én nem erre költök.A képeim mégis gyengék lettek.Compact-al el sem képzelem mit lehet alkotni ott bent.Nagy fekete foltokat.

Elmondanám mit vittem, de ez egy kicsit OFF lenne.Elég annyi,hogy nem hobby ami a vállamon pihen  a tasiban amikor utazok.Mentésgemre:Állványom nem volt!!!!!!!!!Nem fért be a határba, és gondoltam megoldom nélküle is majd(sok helyen nem is nagyon lehet, és nem is engedik az állványt használni.Meg persze ha valami agytröszt belerúgés eldől a gépem, akkor börtönben végzem,így inkább hanyagoltam.Kárvolt.Első utam nélküle, de szerintem az utolsó is volt.Inkább kevesebb ruci.Azt lehet ott is venni szuper kínai shop-okban.Az meg,hogy mi van a 17 réteg pulcsi,és 6 réteg nadrág alatt senkit nem érdekel.:)

 

Ahogy olvasgatom élveztétek, leszámítva a kellemtlenségeket, amik nélkül ugye nem lehet megúszni sajnos egy utat sem.nekem még nem ment sosem.Demár beletörődtem.Engem speckiszednek a vizsgálatnál 10 ből 9 szer.Voltam már drogvizsgálaton, vetkőztem, magyarázkodtam egy kis helységben miközben valami biszbasszal kenegették a táskám, meg a kezem amit aztán egy masinába tuszkoltak, és nyugtattak,hogy nem késem le a gépet, a barátnőm már bent van és ha nincs gáz akkor mehetek én is határos időn belül.Szimpatikus emberke kinyitotta az analóg gépem hátulját, hogy megnézze nem csempészek-e valamit.(Hollandiából mentem haza,lehet ez vol a baj)Szóltam neki,hogy ne tegye, majd én kinyitom, ha nagyon kell, várjon egy pillanatot,de késő volt.A nega nem is érdekelt, de ami rajta volt az igen.Az obijektív, a markolat,és a plusz elemek a tartóban(ami mellékesen úgy náz ki mint egy beélesített tár) állandó probléma,mert olyan mint egy szétszedett pisztoly amikor átvilágítják a tasit.Már megszoktam.Előre szólokálltalában, hogy az enyém, hogy ne legyen kellemetlen a körülöttem állóknak, amikor elkísérnek, vagy érdeklődnek.Ez van.Semmi sem megy zökkenőmentesen.A szállásom egy másik história lenne amikor a neten a kép nem fedte a valóságot.Erre számítottam is, csak sajnosa képen az épület közel sem az volt.Azt mondták, az a kilátás, és mivel nem tudok cshül, gyorsan bele is törődtem.Ha valami nem megy azt nem kell erőltetni.A jó oldalátkell nézni.Bizonyára van neki.

 

 

De azért ahogy olvasom nem volt annyira vészes a dolog.A hajó feeling-es lehetett.A 120 as ágy már nem.Még jó,hogy nem a hossza volt annyi.De az 595 sek egy kicsit karcos érte.Bár...Nem tudom.Ha ment volna akkor oké.De ha jól értem ez állt.

 

Mindenestre én visszamegyek, egyszer még aközeljövőben.Nyáron.Azt mondják akkor is szép.

Előzmény: Attys (487)
mrrr74 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 489

Én úgy emlékszem, hogy gyűjtőjegyet vettünk amíg nem vettük meg a Stockholm cardot, ami 20 darabos, egyszerre 2-t bélyegeztek le és nem volt olcsó.

Stockholm card-dal az utazás is ingyen van (és a Globe is)

Előzmény: hooker007 (488)
hooker007 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 488

van jegyünk :

 

http://sl.se/sv/Resenar/Valja-biljett/Vara-biljetter/Korta-eller-enstaka-resor/

 

Zonbiljetter för korta eller enstaka resor

 

viszot a sl központben nem nagyon van , mi spec ano állomáson vettül , viszont aranyáron !

Zónarendszer van , 3 zónás 60 kr 

Szóval a napijegy valóban sokkal jobban megéri .

 

Előzmény: Attys (487)
Attys Creative Commons License 2010.11.27 0 0 487

Most jöttünk meg Stockholmból, mivel én is sok hasznos infót olvastam is, közzé tenném a tapasztalataimat. Van közte olyan, ami nem hiszem, hogy mással előfordul, de azért leírom azokat is.

 

Wizzair-el mentünk, az uticél Skavsta lett volna. Leszállás előtt 10 perccel bemondta  kapitány, hogy erős szél van a reptéren, valamint jeges a leszállópálya, ezét Arlandán szálltunk le. Ez plusz 25 perc repülést, és plusz 3 óra buszozást jelentett. Mivel Skvasta mellett foglaltuk le az első szállást, ezért mindenképpen vissza kellett ennünk oda. A tervezett 19.50 helyett éjfél körül értünk a szállásra.

 

Az első éjszakán a reptértől 75 méterre lévő Connect Hotel Skavsta-ban szálltunk meg. 495 SEK volt 1 éjszakára, 2 főre, reggelivel. A szoba tiszta volt, összesen 1 emeletes ágyat tartalmazott, fürdőszoba nem volt bene. A célnak megfelelt, bár a közös fürdőszoba (most voltunk először ilyen szálláson) azért nem igazán nyerte el a tetszésünket. Tiszta volt, de mégis jobb az, amikor a szobához tartozik. A zuhanyzó+wc-s szoba 300 SEk-el került volna többe.

A reggeli nem volt nagyon sokszínű, 2 féle felvágott, 1 féle sajt, 2 féle lekvár, zsömle. Ennek ellenére finom volt, és bőséges.

 

Skavstáról Stockholmba a Flygbussarana-val mentünk be. A buszon nem lehet jegyet venni, de a megállóban (1-es állás) van egy automata, kártával is lehet fizetni. Elvileg interneten keresztül olcsóbban lehet megvenni, ott a helyszínen 119 SEK volt egy irányban, és 235 SEK volt oda-vissza. A menetidő kb. 1,5 óra.

 

Látnivalókról nem nagyon tudok írni, sajnos olyan időt fogtunk ki, hogy -4 fok folt, de a havazásnak és a szélnek köszönhetően -15-nek éreztük. A belvárosból elsétáltunk a Globe-ig, de nem ültünk fel rá, mert a ködnek, havazásnak köszönhetően nem sok mindent láttunk volna. A belépő ha jól emlékszem 135 SEK volt.

Nyilvános wc nagyon kevés van, és mindenhol fizetős (5-10 SEK). A McDonalds-ban és a Burger kingben, valamint a bevásárló központokban is fizetni kell érte. Az étkezés is eszméletlen drága. Egy mekis menü 69 SEK, étteremben 120 SEK-nél kezdődnek az árak. Az itthonihoz hasonló "főzeléfalókban" 85 SEK-nél kezdődnek.

 

A Globe-tól visszafelé úgy akartunk jönni, hogy 3 megállót jövünk metróval, a többit gyalog. Amit most írok, én sem értem, érdemes utána nézni. Akartunk venni jegyet, de nincs olyan, hogy vonaljegy. Napijegyet lehetett volna venni a "bkv" jegypénztárban 40 SEK-ért. A 3 megállóért viszont nem akartunk kifizetni 2400 Ft-ot, így maradt a gyaloglás. Ami még furcsa volt, hogy amikor a "bkv" jegypénztáros látta, hogy sokalljuk az összeget, azt mondta, hogy szemben a trafikban lehet kapni ugyanilyen jegyet 30 SEK-ért. Szóval ezt nem értem, hogy ott miért adták olcsóbban.

 

Második szállásunk egy hajón volt, Loggin Hotelnek hívták. 595 SEK volt egy éjszakára. Ez egy nagyon pici kabin volt fürdőszobával. Alvásra tökéletes - bár az ágy csak 120 centi szles - hosszabb ittartózkodásra viszont nem ajánlom. Az ablak a városházára nézett, ami a másik parton volt. A hullámzást nem éreztük a kabinban, viszont a szoba egy kicsit lejtett, érezni lehetett, hogy nem nagyon lehet egyenesen megállni. A reggeli nem volt benne az árban, 70 SEK volt fejenként. A mennyisége és a minősége az előző hotelhez volt hasonló, nem volt túl nagy választék, de jól lehetett lakni. Azonban a látvány kárpótolt mindenért, nagyon jó volt egy hajón ülve, rálátva a városra reggelizni.

 

Képeslapot 5 SEK körül lehet vanni, természetesen amikor megvettük, találtunk 1 SEK-ért is. De többségében 5 körül árulják. A bélyeg volt nagyon drága, 13 SEK-et kértek érte.

 

Vissza a reptérre megint a Flygbussarana-val mentünk. A 15.30-assal indultunk, ez kicsivel több, mint fél órát késett. Erre figyeljetek oda, ne számítsátok ki nagyon az időt, le ne késsétek a gépet.

 

hooker007 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 486

Vasa-ban amikor voltunk nem sok kompakt gépes emberkét láttunk , aki sokat próbálkozott:)

Mi nema dtuk fel ano , igaz a képek 805-a kukába ment a minöség miatt :( a sony videokam se csinált huu de jó képeket.

 

"gyengébb" Nikon és Canon volt jópár , amit átlag magyar pénztárca nem nagyon bírna ki .

Tanulság : a VASA shop-ba kell képeket venni :)

Előzmény: Georgepictures (485)
Georgepictures Creative Commons License 2010.11.24 0 0 485

Lassan egy éve voltunk Stockholm-ban a MH-ban.Szép volt csendes(ketten voltunk az egész épületen), és közel az állomáshoz.Nekünk a hóban nem edzett túristáknak 10 perc volt az út.

Külöjn felhívnám a figyelmet a konyhai berendezésekre.Minden olyan mintha tényleg Nils Holgersson lennnél.8 literes merőkanál, 60 literes főzőüst, 1 méteres fakanál :)

 

Komlyan kezdtem egy kicsit félni, de aztán az étterem elárult mindent(nem olyan étterem inkább étkező)Minden este msáhol ültünk.Volt, hogy 6 asztallal arrébb ültem mint a kedvesem.Persze töksötét volt, csak azok a piramisféle lámpák világítottak minden ablakban.Le is kapcsoltuk, fura volt ez a pocséklás.Mindegy.

 

A ház szép, nagy bár kicsit kisérteties.Mi a "lengyel szobát"kaptuk.A földszinten külön bejárattal, WC-vel.

Ha minden igaz mi voltunk az utolsó pár akiknek még 150 korona volt azóra felment 200 ra.Ennyit is nagyon megér, mert tényleg szép.

Felújjítás terén nem tudom mi történt, amikor mi ott voltunk barkécsolt egy idősebb férfi, és korlátot javítani készült, ami azóta bizonyára megtörtént.

 

Rengeteg rosszat és jót hallottam a Házról, és a fentartóiról.Nekem személy szerint jó tapasztalatom van.Volt zongora is, amin ha tudsz zongorázni játszhatsz.Senkit nem fog zavarni.Én nem tudok de játszottam rajta.A zuhanyzók olyanok voltak mint a 8. utas a halálban amikor a kapszulába fekszik Ripley.Szemben ott dekkolt egy másik kapszulában a kedvesem és ahogy párásodott be a fürdőkabin nagyon viccesen nézett ki a szitu.Én kareoke-ztam neki, Ő meg táncikálni próbált.

 

Jól elvoltunk és hála senkit nem zavartunk.Egész nap amikor tudtunk kint voltunk és jártuk a rengeteg kis utcát, szigetet, de sajnos 4 napba nem férhetett bele minden, így vissza kell menni mindenképp.

 

Készül a Travel oldalam, ahol hamarosan minden útról beszámolok, közte Stockholm-ról is.

Nekem tetszett.Pláne, hogy első nap a rég nem látott HÓESÉS várt este.Gyorsan pattantunk is le a buszról, és feküdtünk bele.

Ami tetszett:

 

A szigetek nagyon hangulatosak.Mindegyik egy kis külön világnak mondható.Szépek nagyon.Közlekedés 10 ből 10.Sosem voltam ilyen pontos helyen.A buszok egy percet sem késnek, és sosem érnek oda hamarabb.Ez jó, mert hajlamos vagyok kicentizni mindent.

Várnak a buszmegállókban, ha a menetidőt úgy saccolja be a sofőr, és akkor is megáll, ha nincs fel, se leszálló.Ezen csodálkoztam is.

 

Látnivalók:

10/8

Volt ahol többet lettem volna, és volt ahol a belépő nem igazán azt nyújtotta amit elvártam volna a helytől.

A Vasa.Leszakadt a pofám tőle.Fotózni nem tudom mivel lehet, de stadionreflektort azért nem vittem erre az útra.Mindenre számítottam de erre nem.Ennek ellenére szép volt és nagyon érdekes.

Az étteremben ettünk valami válogatott ...ot.Nem tudott a kiszolgáló SEMMI tipikus Svéd menűt adni, ami miatt az eghyik potn a 10 ből ugrott részemről.Azért azt hittem felkészültebbek.

Vettünk egy szalmakecskét.Nem tudom miért árulnak mindenhol, de Edina akart egyet így kapott is.Bár 4 szer annyiért jött haza, mint amennyi volt, nem baj, megérdemelte.Kicsit furán néztek amikor bementünk a kebaboshoz egy szalmakecskével, de ez legyen a legkisebb gond.

 

A kaja finom volt mindenhol, kivéve ezt a kebabost.Szürnyű élmény volt.

Olcsónak viszont olcsó volt.Nem tudom miért, de olcsó volt.

A sör, és a boltok furák(20:00 után nem lehet sort kapni?Vagy 18:00 után?Lehet keverem Oslo-val)A kocsmákban jó a hangulat, és FINOM A SÖR.Gyorsan ki is próbáltam párat, erről majd bővebben.

 

Egyszóval, ha oda mész mindenképp megéri.

A MH pedig jó választás.Nem vagyok oda a hostel-Hotel-apartman dolgokért.Kerülgetni az embert....Ez teljesen autentik parókia 5 méteres belmagassággal(nem vagyok magas, de alacsony sem(178)de az ablakon nem láttam ki a szobánkban!!!!!

 

Ez is egy Giga dolog volt.Na mindegy. a kérdésre remélem sikerült válaszolnom.Hamarosan megvan az oldal, akkor dobok egy linket, hátha valakit érdekel.

MrBangyal Creative Commons License 2010.11.05 0 0 484

Mi a jegypénztárnál vettük meg, ami a reptér kijáratánál van.

Vannak automaták is, de egyik sem működött.

Előzmény: b.julcsi77 (472)
kuj00n Creative Commons License 2010.11.04 0 0 483
Ihajja.
Nem tud valaki Stokiban magyar éttermet véletlenül?Ahol árulnak halászlét...Vagy olyan boltot, piacot, ahol lehet kapni magyar pontyot.Nagyon kellene már egyek ilyesmit... :D
snacki Creative Commons License 2010.09.23 0 0 482

snacki

Igaza van annak, aki azt állítja, hogy a MH nem hotel, hanem a stockholmi magyarok gyülekezeti helye, ahol van néhány szoba, amit idönként tudnak nélkülözni a Stockholmba látogató turistáknak. Bármikor érkezzetek, reggel-délben-este, vagy éjjel, mindig vár benneteket a ház felelöse.De ennek a feltétele, hogy amikor megérkeztek Stockholm centrumába, fölhívjátok a házat és aki bejelentkezik, azzal egyeztettek, hogy mikor érkeztek a házba kb.

Különösen nagyon szép a ház és kedvesek azok, akik ott vannak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!