Keresés

Részletes keresés

Sátras Creative Commons License 2002.12.20 0 0 1855
És mit értesz az alatt, hogy illeszteni tudni kell? Talán másfajta felhelyezési technikát kíván meg, mint a sima, 55%-os havi lencse? Vagy mi...?
Azért érdekelne különösen ez, mert ezek azok a dolgok, amik nincsenek meg a prospektusokban, weboldalakon. :(

Egyébiránt jól sejtem, hogy a "szilikon hidrogél" lencsék alatt az FND-t érted? Mert az én 55%-osom 45%-a polimer. Csak így, egyszerűen. Sorry, ez van a dobozán. :)

Előzmény: SZem (1852)
SZem Creative Commons License 2002.12.17 0 0 1854
Semmi különös, Focus Dailies a neve, és egynapos lencse.
Előzmény: Sátras (1853)
Sátras Creative Commons License 2002.12.16 0 0 1853
Koszi.
Ez a 69%-os viztartalma "csodalencse" erdekelne. Mondanal rola tobbet? (pl. egy pontos nevet, ami alapjan ra lehet keresni, de az se baj, ha tobbet :)
Előzmény: SZem (1852)
SZem Creative Commons License 2002.12.16 0 0 1852
Úgy látszik, senki sem tud hozzászólni.
Én tudok, de nem akartam ;o)

A helyzet az, hogy nincs jobb kontaktlencse, mint a szilikon hidrogél lencsék. Egyedül a Menicon-Z kemény gázáteresztő lencse veszi fel a versenyt. (tudtommal MO.-n nem kapni)
Elég számos FND lencsét illesztettem már, és egy titka van: érteni kell hozzá. Tudok néhány kollégát, aki nem hülyeséget beszél róla, mert tudja, hogy viselkedik IGAZÁN. De illeszteni tudni kell, és azt is kell tudni, kinek ne ajánljuk. De ilyen, hogy télen ezért, nyáron azért.... ez csak kifogás.

A 66% víztartalom egyébként önmagában nem jelent semmit. A 34% más anyag a lényeg. Van pl. egy eléggé ismert 66%-os lencse, amelyik elég sz...r, és van 69% víztartalmú szintén ismert lencse, amelyik maga a csoda. Miközben a FND 24% víztartalmú, a legtöbb havi lencse pedig 55% víztartalmú. Szóval, ehhez is érteni kell.

Előzmény: Sátras (1851)
Sátras Creative Commons License 2002.12.15 0 0 1851
Igazabol azert irtam am ide, mert erdekelnenek a reakciok. :)
Előzmény: Sátras (1844)
em Creative Commons License 2002.12.09 0 0 1850
www.cibavision.hu
Előzmény: Kalmika (1849)
Kalmika Creative Commons License 2002.12.05 0 0 1849
Sziasztok!

Szeretnék színes, vagy inkább mintás kontaktlencsét venni (pl "macska szem"). Ilyet hol lehet kapni?

Én egyébként alapnól is lencsés vagyok pár éve, B&L 66%.

Kérlek, segítsetek,

Köszi

m.a.c.a Creative Commons License 2002.12.04 0 0 1848
Hi!

Már nézegetem ezt a topikot egy ideje. :)
Már 3 éve hordok lencsét, s nincs bajom vele.
Jelenleg Biomedics 55-öt, s nekem bevállt. :)

Egy kérdésem lenne. Mennyiért veszitek a lágy lencsét, fél évre? Mert ahova én járok, eddig azt találtama legolcsóbbnak, csak Szentendrén van,
s 1 órát utazni néha fárasztó.... :)))
Bementem itt Pesten is már nagyon sok boltba, kicsibe-nagyba, üzletközpontba, s mindenhol 18ezer körüli összeget mondtak. Szentendrén meg 16ezer....
Ne is reménykedjek, hogy pesten találok ennyiért?

Zsuzsa66
szerinem menyjetek el inkább szemdokihoz, mert ott álltalában tényleg nem a pénzre mennek. A szemklinikára, ott megvizsgálják rendesen a "beteget", s adnak tanácsot is, hogy mi ajánlott.
Vagy ahova én járok. Ott is nagyon aranyos a doki, s biztos, hogy ott nem a lére mennek, hanem ami a páciensnek jó. Ott tapasztaltam már olyat, hogy valakit lebeszélt a lencséről, mert nem tett volna jót a szemének. Meg mint fenntebb írtam, szvsz ott a legolcsóbb s tény, hogy ez se olcsó, de itt Bp-en még rosszabb a helyzet.

Hát most ennyi. :)
bye
maca

Desire Creative Commons License 2002.12.04 0 0 1847
De kis izé vagy ugri! Van egy hol, miért, hogyan topim, amit mindenki elkerül. Oda beírhattad volna, hogy Kontaklecsó! Állandóan ez a frakciózás! (ezt beírom a közhelybe)
Zsuzsa66 Creative Commons License 2002.12.04 0 0 1846
Segítséget kérnék kontaktlencse témában. Tudom, hogy sokféle márkanév és lencsefajta felmerült az előző hozzászólásokban, igyekeztem figyelmesen végigolvasni, de még mindig nem tudom, hogy melyik márkájú kontaktlencse a legjobb. A lányomnak szeretnénk csináltatni kontaktlencsét, sajnos +probléma az, hogy 5 éves kora óta visszatérően szemherpesze van a bal szemén, bár ez az utóbbi 3 évben már nem jelentkezett. Most 19 éves. Nem tudom ezzel lehet-e egyáltalán kontaktlencsét hordani. Attól tartok, hogy ha elmegyünk bármelyik üzletbe, ott az általuk forgalmazott lencsék legdrágábbikát fogják ajánlani, és azért olyan sok pénzem nincsen. Jó lenne olyan, ami fél évnyi adag kb. 12000 Ft ha van ilyen egyáltalán még. Budapesten lakunk, ugyhogy több üzlet is elérhető közelségben van. Segítsetek kérlek, hova menjünk, melyik üzletbe, orvos neve, mert ugy olvastam, hogy lényeges a jó kontaktlencse-szemész. Minden segítséget előre is köszönök.
SZem Creative Commons License 2002.12.02 0 0 1845
Merevség? Hm... néha jól jön :oD
Előzmény: Sátras (1844)
Sátras Creative Commons License 2002.12.01 0 0 1844
Nemreg voltam optikusnal. Jol lebeszeltek a focus night&day-rol. :)

A kovetkezo ellenervek hangzottak el:
- merev. Sok benne a szilikon (vagy mibol vannak ezek :), kicsi a viztartalma, igy -kulonosen most, telen- joval kenyelmetlenebb, mint a sima, 55%-os viztartalmu lencse.

- Ez ugyanaz, mint az elozo, de kulon leirom: nyaron, melegben is kenyelmetlenebb a merevsege miatt.

- Nem igazan javasolta a bennealvast, sokaig fennhagyast. Allitolag 1% koruli a "hibaarany", ennyi embernel okoz problemakat az, hogy a piszok (o "tormelek"-nek nevezte) ott gyulik a lencse alatt, es nagyon randa problemakat tud okozni annal az 1%-nal. Nala egyebkent ez az "1%" 65% koruli. Es eleg nagy mintavetelnel (37-et mondott, igy fejbol, csak lestem :).

- Az utolso egy szemelyes erv volt: igen erosen ellenjavallta, hogy 4-5 havi kontaktlencsezes utan FND-t hasznaljak. O legalabb fel ev gyakorlat utan ad ilyet, akkor is csak alapos megfontolas utan. Ezt a reszet rabiztam, profinak nezett ki az urge, en meg -sajat szakmamban- latom, hogy micsoda marhasagokat kepesek magukat okosnak gondolo kezdok csinalni, ugyhogy ezt a reszet inkabb azokra hagyom, akik ebben profik. :)

Szoval azert irtam ezt ide le, mert erdekelne a velemenyetek.
Meg egy kerdes, amit a hulye fejemmel elfelejtettem megkerdezni: az 55%-os viztartalmu lencsehez kepest milyen a 66%-os? megeri inkabb azt venni, kenyelmesebb, stb...?

zAcsKO Creative Commons License 2002.12.01 0 0 1843
Ezt a sauflon comfort vue multipack csomagot amit az optoka.hu-n hirdetnek hol lehet megvásárolni 5600-ért?
zAcsKO Creative Commons License 2002.12.01 0 0 1842
Én 3 honapja valtottam biomedicsre. Előtte 3 evig johnson&johnson volt, de az néha tartósan elhomályosodott, elegem lett belőle.
A biomedics összeségében jobb. Előnye, hogy nem homályosodik, kényelmesebb a viselete. Viszont egy picit szárazabbnak érzem, van hogy enyhén égeti a szemem, de ez sokkal kevésbé zavaró mint a homályosodás. Műkönnyel talán segiteni lehetne ezen, de már nem akarok annyit költeni. Különben is egyre ritkábban veszem ezt észre, már elég jól megszoktam és ráadásul a szemem 3 honap alatt egyzser sem pirosodott be, mai a masik lencsenel előfordult.

Ami még néha megesik, hogy szúró érzést érzek, bár ez is egyre ritkább.
Egyszer volt olyan, hogy ugy elkezdett szurni, hogy ki kellelett vegyem és visszarakni.

Összeségében, szerintem jobb mint a johnson, de nem tökéletes sajnos ez sem.

Folyadákból egyébként complete-et használok, de ha van jobb ötlete valakinek akkor szívesen váltanék (lehetőleg olyan kéne amihez szintén jár tartó).

Előzmény: PainKiller (1839)
PainKiller Creative Commons License 2002.11.27 0 0 1841
SZem!

Biztam Benned, hogy valaszolsz... :)
Rendben, megnyugodtam...
Majd a hasznalat soran kiderul, mennyire valik be.

koszi meg 1x

Előzmény: SZem (1840)
SZem Creative Commons License 2002.11.27 0 0 1840
PainKiller: én nem forgalmazom ugyan, de ismerem. Úgy tudom, jó.
Előzmény: PainKiller (1839)
PainKiller Creative Commons License 2002.11.27 0 0 1839
Sziasztok,

Elolvastam az utolso par szaz hozzaszolast,
magamrol annyit, hogy kezdo kontaktlencses vagyok, csutortokon lesz 3 hete, hogy hasznalom.
Tegnap voltam a kontaktologusomnal, es megrendeltem harom par 1 honapos lencset.
A tipusa Biomedics 55.
Mi a velemenyetek?
Jo ez a tipus, vagy kerjek valami mast helyette?

Kőarcú Creative Commons License 2002.11.25 0 0 1838
A számlán az alábbiak találhatók:
Bázisgörbület=8.9
Dioptria=2.5/2.0
Átmérő=90/90fok
Cilinder=1.75/1.0
Előzmény: Kőarcú (1837)
Kőarcú Creative Commons License 2002.11.25 0 0 1837
Nincs recept, nem receptre vásárolom a lencséket. A számlán sem találok semmi érdekest.
Nos,akkor honnan tudhatom meg a látásélességem??
Üdv.:Kőarcú
Előzmény: SZem (1828)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.25 0 0 1836
Szia, laikus vagyok, nem tudom, hogy az enyem eros asztigmia-e, vagy valoban emiatt nem javasoljak a lagy torikus lencset, de ket szemorvos is ranezett a leleteinre, es kozoltek, hogy nem ajanljak a lagy torikus lencseket, mer tnem lennek veluk elegedett, nem korrigalna normalisan a latasomat.
Bocs, az altalanositasert...
Drobek
Előzmény: astral2 (1835)
astral2 Creative Commons License 2002.11.22 0 0 1835
> eros astigmiasok, es ezert nem javasoljak nekik
> a torikus lagy lencseket?

Nekem a lencsém +5.5 -en -2.75 80fok (vagy 170 nem emlekszem), nem tudom az mennyire erős asztigma (én nem gyengének tippelem), de 1,5+ hetes (kb. 140h viselés) a lencse és az első napi homályokhoz képest már egyre jobban és hosszabb ídőszakokra kezdi közelíteni a sima +4 -es szememet a képminőség.

Előzmény: Törölt nick (1834)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.22 0 0 1834
Koszi. Ilyenkor azert elgondolkozom, hogy mi lesz akkor azokkal, akik, mint en eros astigmiasok, es ezert nem javasoljak nekik a torikus lagy lencseket? Elobb-utobb nem fogunk forgalmazot talalni, es leszokunk a lencserol, (Ujabb erv a mutet mellett....)
A dk50-et meg azert kerdeztem, mert epp az volt a szempont, hogy a PMMA-t egyaltalan nem birom, es ezt a dk50-et ugy adta el a dokino (mar megint hulye voltam??), hogy ezzel majd nagyon boldog leszek.(bar, a masik, amit ajanlott, egy dk40)
Ez a dk50-es sem lesz olcso (30 ezer forint). Mik, amik esetleg ennel jobbak, es mennyibe kerulhetnek?
Koszi,
Drobek
Előzmény: SZem (1833)
SZem Creative Commons License 2002.11.21 0 0 1833
drobek: a félkemény - helyesebben merev gázáteresztő lencsékról nehéz összefoglalót találni, mert egyre kevesebben foglalkoznak vele. A Dk50 egynem túl magas oxigénáteresztést jelent. Összehasonlításul: 8 éve a Menicon Super EX lencsének 172 volt. Igaz, drága is volt. (lehet most is Menicon lencséket kapni, most még drágább)

Grund: a kancsalságot tényleg nem korrigálja, mert nem arra való. A tengely csak annyit jelent, hogy a cilinder érték milyen helyzetben van. A 90° függőleges, a 0° és a 180° vízszintes. a többit képzeljétek el :o)

Bondetti: a Specialty lencsét egy kecskeméti cég forgalmazza, amelyik régebben a Freshlookot. De a CIBAVision megvette a Wesley-Jessent, és most ők forgalmazzák ezt a lencsét. Nem a kecskeméti cég.

Bondetti Creative Commons License 2002.11.21 0 0 1832
SZem:
mi Kecskemét?

("Mennyi? Harminc!" Magyarán nemtom, mire kérdezted a Kecskemétet.)

Hm, kicsit mellbevágott, hogy lézeres műtét után visszaromlott a szem... Vmikorra (álmodik a nyomor) én is tervezek ilyet, de ez nem túl biztató...

Grund Creative Commons License 2002.11.20 0 0 1831
Csak amire oviból emlékeztem:) Szóval, helyesbít: olyan lencsét kapott, ami nem korrigálja a kancsalságát:) jól értelmezem?
Előzmény: SZem (1825)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.20 0 0 1830
Sziasztok,
nincs valami ötletetek,hogy félkemény lencsékről hol lehetne vm összefoglalót találni? Az internetes keresőkkel vagy csak lágy lencsékről találtam anyagot (ezek az astigmiám miatt nem jók, még a tórikust sem ajánlják), vagy általában a kontaktlencsék használatról (ezen már húsz éve túlvagyok).
Mit jelent, ha egy félkemény lencse "dk50"-es. Ill. tudom, hogy ez a légáteresztő képességéről mond valamit, de mit???
Milyen a jó (lejobb??) félkemény lencse? (gyártó és egyéb tulajdonságok)
Köszi,
drobek
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.20 0 0 1829
Sziasztok,
SZem Creative Commons License 2002.11.20 0 0 1828
A recepteden...
Előzmény: Kőarcú (1827)
Kőarcú Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1827
Hol van megadva a látásélesség? Itt van előttem a lencsék dobozai, amin még a következő adatok szerepelnek az előzőekben megadott adatokon kívül:
Dia: 14.5
Bc:8.9
Ezek lennének azok?
Előzmény: SZem (1819)
Kőarcú Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1826
:-)
Előzmény: Grund (1821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!