Keresés

Részletes keresés

laprag Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39208

Ezek szerint egyesek értik, amit szerény képességeimmel próbáltam leírni.

Előzmény: -biga- (39207)
-biga- Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39207

A fejődésnek mindig az emberi elme és a lustaság szab határt. Akik ezt a versenyt szervezik fejlődni akarnak, és azt akarják, hogy a verseny színvonala is fejlődjön. Ezt lehet vitatni vagy elfogadni.

Előzmény: laprag (39196)
Csóványos Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39206

Legtöbbször az fáraszt ki a legjobban, ami nem sikerül. Ha izgalmas futóverseny van, szerintem a második helyezett jobban elfárad, mint az első, pedig nem sikerült nyernie. Te legalább megpróbáltad.

Előzmény: laprag (39202)
laprag Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39205

Jó lehetett, de nem irigykedem, mert részt vehettem a szerdai szesz-n.

Ráadásul a végén mesefilm alak (jósnő) jelent meg...

Előzmény: ef zé (39203)
PÍT Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39204

no comment...

Előzmény: Csóványos (39200)
ef zé Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39203

Tegnap este 2 oras Csikszentmihalyit toltam :)

Reggel elindulok a hernyoval munkaba, oltony, nyakkendo, ujsag, konyv, iphone, ipod, ipad, blackberry, akarmi… bamulunk magunk ele zombitarsainkkal a parhuzamos vilagokban. Biztos van koztuk is terepfuto, erre gondolok. Falom a tarahumarak tortenetet, ul a mosoly az arcomon, este mar terepszerkoban jovok visszafele ugyanitt.

Egesz nap brit aprilis van. Orankent hatalmas zivatar, 10-20perc aztan kisut a Nap. Neha oriasi szivarvany. Ez megy mar 2 hete. Jo esellyel borig azok majd este is, de mar izgatottan keszulok. Montane, saucony, montrail, bridgedale, ujsag….bamulunk magunk ele zombitarsainkkal a parhuzamos vilagokban hazafele is.

Leszallok a hernyorol egy megalloval korabban, a tavolban latom a “dombot”  Szemerkel az eso. Majd elall, gondolom. Szakadt ma mar 10-szer is talan. Negyed ora alatt a “domb” aljaba erek es megkezdem az emelkedest. Figyelem a legzest, mennyit vehetett ki belolem a megfazas. Figyelem az uj cipot, hogy viselkedik, mennyire csuszik a vizes meszkoves talajon. Feljutok a 2 szelmalom melle, utemesen kopog a fejemen az eso. Haragos zoldre valtozott a taj mult het ota. Suru feket viharfelo a tavolban, a Nap furcsak csikokban ereszkedik a “domb” moge. Kristalytiszta a levego. Itt mar vizszintesen haladok, neki a viharfelho mogott nezelodo naplementenek. Erosodik a szel es szep lassan atazik a szelkabatom, a combjaim megmerevednek a 10 -12 fokban. Csodasan elesek a szinek. Sotet kek eg, a haragos zold fu, a sarga repcetabla a tavolban. A varos csillogo fenyei es mogotte a sargabarnara kavart tenger.

Egyre jobban megvagyok dermedve, ahogy esik. Igazi klasszikus angol eso: a fejed folott egy arva felho sincs mar, kitisztul, talan a Nap is kisutott de renduletlenul esik aztan vege. Ahogy felerek egy ujabb kaptatora elall. Megallok en is, a combjaim bizsergetoen egnek a hidegben, ahogy bamulok a tavolba. Megindulok Devil’s Dyke fele. Mindig baratsagosnak latom ezt az ordogkatlant. A deneverek most pihennek, helyette nyulak cikaznak mindenfele. Ugy ugralnak elottem, mint nyari zapor utan meleg aszfalton a bekak. Megfutok minden emelkedot. Orommel nyugtazom, hogy cipo es kondi is nagyjabol rendben. A fejlampa az ovtaskaban marad, igy haladok egyenletesen a pislakolo varos fele, mar elallt az eso, megszaradok egy kicsit menet kozben. Besotetedett. Valahonnan a tavolbol egy boci koszon nagyot :) Nem latom, de tolcsert formazva visszakoszonok en is.

laprag Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39202

Sajnos  nem tudom ennél jobban elmagyarázni.

Kár, hogy nem érted...!

Előzmény: Csóványos (39200)
laprag Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39201

Nem azt mondtam, hogy "kuss"!

 

De elmesélek egy másik esetet:

VASA 90 km-s sífutás Svédországban, szakaszonként részidővel.

A pálya mellett 2 ember áll + 1 gép.

Letelik az idő (percre pontosan), a 2 ember húz egy vastag kötelet, keresztbe a pályán (számtalanszor több ember orra előtt)

A gép elindul és felszántja a pályát.

Szerintem meg ez a normális, még akkor is, ha sokaknak ez több mint sokk.

Előzmény: Fat (39199)
Csóványos Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39200

Természetesen.

"Nem szerencsés, nem illik, (rossz szokás) belekontárkodni más dolgába. (főleg, ha nem kérték ki a véleményed)"

Miért nem?

Előzmény: laprag (39198)
Fat Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39199

Sztem nagy baj lenne, ha egy ilyen fórumon nem lehetne megbeszélni a dolgokat.

A külföldieknek csak azért nem "szólunk be", mert nincsenek itt. De kritika van arról is. Annecy, UTMB, Lavaredo.... asszem mindről volt már vélemény. Ez teljesen természetes.

Előzmény: laprag (39196)
laprag Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39198

Szóval magadra vetted...

mondhatnám: kinek nem inge...

Előzmény: Csóványos (39197)
Csóványos Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39197

119698-as számú saját hozzászólásodat olvasd és értelmezd /telj.túra topk/.

Lehet véleményünk, jó, vagy rossz. Ez volt, leírtam a véleményemet, mint Te is  a Téli Mátráról.

A véleményem javító szándékkal íródott, szerintem aránylag értelmesen indokoltam. Az, hogy előre írtam, a verseny előtt azért jó, mert esetleg lehet módosítani.  Az egyik válaszoló jelezte, hogy rugalmasak lesznek, inkább nézik valakinek az állapotát, mint az idejét /kb/. Láttam már sportolót összeesve remek időben beérkezni egy sportesemény felénél.

Szerintem maradjunk meg a realitások talaján és ne menjünk el még csak kis mértékben sem a rendezők hozsannázása irányába, mert nem igénylik. Finoman fogalmaztam.

Előzmény: laprag (39196)
laprag Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39196

Tegnap 15 órakor kikapcsoltam a gépet.... azóta felgyorsultak az események!

 

Na akkor még 1x:

 

Fordítva ültök/ülünk a lovon.

A rendező meghírdet valamit, a résztvevő pedig eldönti elindul, vagy nem...!!!

 

Nem szerencsés, nem illik, (rossz szokás) belekontárkodni más dolgába. (főleg, ha nem kérték ki a véleményed)

 

Mint ahogy nem szólunk be a külföldi versenyek rendezőinek sem..! Hanem eldöntjük elmegyünk, vagy nem!

 

Mára a hazai terepfutó versenyek nem össznépi rendezésüek, hanem van egy csapat és ők eldöntenek valamit, hogyan mit akarnak. (lehet véleményünk: ez jó-rossz, de ne okoskodjunk és ne mondjuk meg mit hogyan csináljanak. Ráadásul a MBT rendezői profi terepfutók.

(ha úgy gondolják meghatároznak egy szintidőt (akár rész) tegyék.

Az utmb-n is 2400 indulnak és csak kb. 50% teljesíti, ettől még nem lesz a következő évben 10 napos a rendezvény.

 

Ráadásul sok beszédnek sok az alja... inkább futni és futni, hogy felérj a Kékesre 12.30 előtt...!

Üdv minden okoskodónak:

P.

Csóványos Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39195

Szinte mindig nagyon okosakat írsz, öröm olvasni.  Ettől függetlenül megkísérlem még egyszer, persze egy alapos túlzással.  Lenne egy verseny, amiben van 3700 m szint, és 63 km. A szintidő lenne 13 óra.  Mátrafüredig lenne 10 órás limit, és a kékesig pedig 13. Az maradna meg inkább, hogy Mátrafüredig mentem 56 km-t 10 óra alatt, ehhez képest még az elismeréshez fel kellett sétálni 3 óra alatt a Kékesre.  

Már több alkalommal is felszólaltam hasonló témában, az egyik mostani hozzászólásból látszik, hogy ez nnem maradt nyomtalan.

Amikor először kiírták a Mátrabérc túrát 1986-ban februárra csaknem azonos útvonalon 12 órás szintidővel!!! akkor is leírtam a véleményemet a rendezőnek. Az nem volt teljesen eredménytelen.

Szerintem a limitidőket úgy kellene beállítani, hogy aki azt túllépi és becsülettel ment addig, akkor ha mégis továbbengednénék, minimális esélye legyen csak  a teljesítéshez. Aki 3 óra 350 perc után kissé jóllakottan iramodik le a Kékwesről annak még jó esélye van időben beérni.

Valóban az ultra távoknál legtöbbünkkel előfordul, hogy lassulunk a vége felé, mégis szerintem a 20 km-re 6,3-as sebesség túlzott.

Kb 10 éve volt, hogy először családilag mentünk a Mátrabércre.  A túrafüzetben már akkor is volt egy ajánlott sebesség, ami 12 óra 55 percre volt jó. Akkor nem tanulmányoztam, azt hittem, hogy egyenletesen oszli el az ajánlott idő. Szomorúan láttam, hogy Kékesig már volt kb 20 perc hátrányunk, ami Keresztesig 25-re nőtt.  Innen értünk be 6 perccel szintidő előtt, nem különösebben hajrázva.  Szerintem, azt, hogy esetleg a végén lötyögve is be lehet érni szintidőn belül a célba célszerű a versenyzőre bízni.

Az élet egyéb területein viszont lehet, hogy jó ez a taktika, mert nem szabad engedni zápfogat tömni egy olyan fiatal fogorvost, aki előtte nem gyökérkezelt egy tucat hullán fogakat.

A rugalmas sztidőkezelés szerintem jó megoldás. Ezt említették már.

Előzmény: sistergő (39191)
-sanci- Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39194

2-3 éve még arról ment a diskurzus a verseny előtti héten, ki mennyit fog futni Mátrabércen, s hogy vágja oda a másikat az első kaptatón. Régi szép idők. Inkább visszalapozok pár ezer oldalt, hogy legyen egy kis harci kedvem. Siralmas az elmúlt két nap gumicsontozása. 

olipapa Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39193

Egy kis segítség a rajtszámrögzítéshez: az MB-T rajtszámok rögzítését így ajánljuk, a rajtszámok ehhez a rögzítési tipusokhoz lettek készítve. Ilyen megoldás mellett lehet öltözni, vetkőzni, a rajtszám mindig látható marad, ami ugye szabály. Persze más módon is föl lehet tenni ami biztos és elől van. Két biztostűt fogok adni a számok mellé plusz dugóka az időméréshez.

norb29 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39192

ha jól emlékszem egy dagadt fotós is volt a hátadon

Előzmény: poszterfiú (39190)
sistergő Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39191

"Arra akarok kilyukadni, hogy a limitet ne azért tegyétek be, hogy az legyen a fő nehézség,"  Miért ne?

"megfoszt a teljesítés lehetőségétől"  És ez összességében baj? A teljesítőknek emiatt értékesebb lesz.

 

Szerintem pedig jó, hogy nem egy kaptafára készülnek a versenyek.

Előzmény: Csóványos (39184)
poszterfiú Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39190

ööööö....iiigen....valaki szólított?

bocs, fotózáson voltam!

sirokról-kékesig készítettek pár képet rólam a "Gyíktestűek" Magazinba, ahogy hátrafele futok. Ha jól emlékszem statívval, árnyékolókkal és a simkenkessel a hátamon 3:29 alatt értünk fel...

a holnlapon is jó az a srác, lúzer mondjuk azzal a bottal, meg mintha lenne rajtam izom.. szerintem felesleges..

Előzmény: csanya. (39160)
sistergő Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39189

Bocs, a "szinte mindent variálhat" tévesztett meg.

 

Kösz az invitálást, de egy darabig nem fogok indulni. Akkor inkább T100, vagy Ironman.

Számomra azok csak játékok ehhez képest.

Előzmény: olipapa (39186)
carlos80 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39188

Csak most látom, hogy ez nem éppen egy friss állapot... Honnan  szerezted?

Előzmény: Mozg (39155)
carlos80 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39187

Ha netán unatkoznátok, holnap kora délutáni indulással lehet hozzám csatlakozni pályabejárásra Sirok-Kékestető szakaszon. A kitűzött szintidő 3:30. Ha netán valaki ezen mosolyogna, lesz nálam nehezítésként bozótvágó, metszőolló, kamera és jelölő festék, plusz néhány tábla...

 

olipapa Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39186

Gondoltam egyértelmű, hogy nem ilyen változtatások fognak eszedbe jutni mikor az utolsó pillanatok variálásaira gondoltam, de tévedtem. Vagy ezt komolyan gondoltad, hogy valamelyik rendező ilyet kitalál a rajtban, hogy akkor legyen 3.15 a limit mert ma olyan napom van? Nem most kezdte egyikőnk sem és nem célunk a versenyzők szívatása, versenyt rendezünk futóknak a legjobb tudásunk szerint. Viszont alakulhat időjárásilag, vagy máshogy olyan rajtunk kívül álló szitu, ami az utolsó pillanatra, - sőt az UTMB kapcsán már látjuk, akár verseny közben is- módosításra kényszeríthet, nem a rendezőségért, hanem a futókért. Olyan változtatásról volna itt szó, ami javítja a teljesítési arányt, vagy egyáltalán a teljesítést lehetővé teszi. Indulj, meglátod!

Előzmény: sistergő (39182)
Csóványos Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39185

Sajnos írás közben összevissza ugrált a kurzor ezért a sok kihagyás és hiba.

Előzmény: Csóványos (39184)
Csóványos Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39184

A pálya első harmadában van  a megteendő szinteknek több, mint a fele.  Ezen kell elérni a legnagyobb átlagsebességet.   Ehhez hozzájön még az elején lévő frissítők viszonylagosan csekély száma.    Arra akarok kilyukadni, hogy a limitet ne azért tegyétek be, hogy az legyen a fő nehézség, hanem a tzeljes távhoz alkalmazkodjon a limitidő. Az eredeti elképzelés, ha szigorúan vesszük, aránylag kényeme a rendezőknek és megfoszt a teljesítés lehetőségétől  néhány sportolót.

 

Off Ehhez hasonló eset /persze csak kicsit/, amikor pl egy iskolába való bejutáshoz túl magas pontszámot állapítanak meg.  A gyerekek azt hiszik, hogy apontszám arányba van a tanítás sazínvonalával. Ekkor valóban kiváló képességű gyerekek fognak itt tanulni és lehet, hogy az oktatás színvonala  nem túl magas, mégis jó eredményeket érnek el, mert  a tanulók a jók.

Tehát, ha helytelenül, túl szgorúan állapítjátok meg a limitet, akkor még talán pozitívan is fog hatni a legjobbak teljesítményére vagy valami ilyesmi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

tzh Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39183

"Nem tudom ti hogyan csináljátok, de amikor egy versenyre készülök, szépen leülök a gép elé  oszt neki a netnek."

 

Erről van szó. Nem túl gyakran értünk egyet, pláne maradéktalanul, de ez most egy ilyen eset. Erre példám, hogy egy 50 kilis VTM-hez odaálltam volna, de mert úgy véltem, hogy lehet az akár 56 kili is (jobb esetben 53-53,5, amit ide be is írtam), inkább maradjon a VTFM.

Előzmény: csanya. (39156)
sistergő Creative Commons License 2012.04.20 0 0 39182

„nem fogunk törődni a „hátsó fertállyal””

Nekem ez teljesen korrekt magyarázat.

 

Olipapa  39142

„A verseny rajtjáig a rendező szinte mindent variálhat, feltéve, ha ezt kommunikálja az indulók felé legkésőbb a rajtban.”

Ez szerintem nem korrekt.  Például ha ma Carlos azt mondaná, hogy Kékesig 3 óra 15 perc lesz a rész szintidő, az korrekt lenne? A nevezési díj elfogadásától – szerintem – korlátozott a  rendezők variálási lehetősége.

 

Én úgy vettem észre, hogy a Mátrabércen sem egyenletes a pontok nyitva tartása. Kékestől-Mátrakeresztesig gyorsuló tempóra zárnak, mégsem hallottam reklamálásról.

 

Ha jól tudom ennél nagyobb versenyen is előfordult már, hogy valakinek nem a cél zárása, hanem a rész szintidő tartása volt a nagyobb probléma.

(((Állítólag engedélyt kért a rendezőktől, hogy az első nagyobb ellenőrző pont zárási ideje rá ne vonatkozzon, és ezzel az igazolással  a zsebében futott a Spartathlonon!!!

 

Egyébként ez a nehezített rész szintidő is növelheti a verseny presztízsét.

Előzmény: carlos80 (39096)
-Mariann- Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39181

Pedig őt is kedveljük, csak néha belendül. :D

Előzmény: ef zé (39178)
-Mariann- Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39180

:)))))

(Sztem meg nem kell mindig mindent felhozni. Megtörtént, elmúlt. Azon már nem tudsz utólag változtatni. A jövőben igen, de ezt magadtól is tudod, mert elégszer elmondták, meg értelmes emberi lény vagy. Milyen lenne már, ha mindig mindenkinek mindent felhoznánk?!)

Előzmény: csanya. (39177)
Dagadó12 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 39179

Jó, hogy be lett linkelve a P85. Csak engem hoz zavarba egy ilyen eredménylista? „terepfutó, terepfutó, gyalogos, terepfutó, gyalogos, gyalogos, terepfutó, terepfutó…” Ilyen sorrendben. Ez sem tesz jót a szakág megítélésének. Ezért kellenek a kemény futós szintidők.

 

(Az MB TT 13 órás szintideje mellett a magam részéről már csak presztízsből is órában egyszámjegyű MB-Trail szintidőt írnék. Legalább 9:59-et ;-)

 

Feminának csak annyit, hogy új kihívásnak mindig van egy újabb lefaragni való perc.

Előzmény: csanya. (39157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!