Keresés

Részletes keresés

Kriszkrosz1 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 5312

Közben végig értem az összes hozzászóláson a legelejétől fogva és mindenkinek nagyon köszi az összes tippet, infót segítséget a sajt és egyéb készítésével kapcs.

Főleg elefadának, a rengeteg önzetlen segítésért de mindenki másnak is!!!

Remélem  Csermajor is sokat tesz majd hozzá, nagy reményekkel vagyok iránta!!!

Kriszkrosz1 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 5311

Szia anya3!

 

Bár nem ismerjük egymást, én megyek hála Neked, mert tőled tudtam meg, mikor is lesz a három napos... Úgyhogy köszi az infót. Akkor ott találkozunk? Végül Te mész?

 

Nem jön valaki Érd közeléből? Összedobhatnánk a benyó költséget. Autó van...

Előzmény: anya3 (5284)
mángorló Creative Commons License 2011.09.29 0 0 5310

szia

 

elkezdtem én is próbálkozni a galaj, citromlé stb használatával, sajnos eddig nem sok sikerrel. a citrom leve mondjuk gyönyörűen kicsapta a fehérjét, ezt sóztam, és egy értékelhető túrószerű anyagot kaptam, ez lenne a siker része.

 

nade a kérdésem az lenne, hogy a növényi oltók esetében a meleg tejben kb. 30 fok(?ű), való áztatással meg is alvad rögtön a tej, vagy kell még mást is tenni? ugyanis a galajjal semmi sem történt.

 

az eljárás ha jól tudom ugyanaz, mint a többi oltó esetében, tehát a tejhez hozzáadjuk az oltót, és rövid idő alatt kapunk egy masszát, amit aztán csepegtetni, préselni, sózni, érlelni kell.

Előzmény: elefada (1819)
Kecskeb Creative Commons License 2011.09.29 0 0 5309

4751-es hozzászólás.

Ha van még kérdés hozzá írj nyugodtan.

 

(nem tudom mitől egészségesebb egy esszencia mint maga a természetes hideg füst....de ez csak az én véleményem)

 

Üdv.

Előzmény: Kecskeb (5308)
Kecskeb Creative Commons License 2011.09.29 0 0 5308

Szia!

 

Valahol a hozzászólásaim között leírtam háromféle sajtfüstölőt. Keress rá a nicknevem alapján.

Előzmény: MUM.21 (5306)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 5307

Ebben majd más biztosan tud segíteni, de hátha érdekel: lehet kapni füst-eszenciát is, ami kicsit egészségesebb a füstölésnél, és csak be kell kenni. :) (Én nem próbáltam.)

Előzmény: MUM.21 (5306)
MUM.21 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5306

Sziasztok !

 

Most találtam rátok !

Sajtfüstölőt szeretnék készíteni , tudna közületek valaki segíteni ? Esetleg , hogy hol találok leírást róla ?

Saját készítésü kecskesajtot szeretnék füstölni .

 

Segítségeteket előre is köszönöm !

 

Üdvözlettel  Müm.21

genziana Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5305

Ezért is írtam,az ország másik fele, osztrák határ megye...:)

Mi már áttértünk a napi egy fejésre, aztán majd mikor már így is nagyon megy az apasztás, a kétnapira.. aztán már nem fogunk, tavaly is saját maguk leálltak egész jól.. ha úgy látod nem boldogulnak az apasztással, vagy nem jó a tőgyük akkor leinfúziózni a tőgyüket, azt te is meg tudod csinálni...csak bele kell nyomni a tőgyébe, ellötykölni benne, oszt kalap-kabát jó napot...:)

Előzmény: Krisztin77 (5304)
Krisztin77 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 5304

Szép város is Debrecen. Érdemes megnézni. Ti merre laktok?

 

Nálam is nagyon apasztanak a lányok, pedig egy kivételével még most fedeztettük fel őket. Szerintetek lehet, hogy esetleg a költözködés tett be nekik? A hétvégén hoztuk haza őket a legelőről, mert vissza kellett költöznünk. Tényleg! Szerintetek meddig fejjem, míg teljesen el nem apaszt?

Előzmény: genziana (5299)
mamasajt Creative Commons License 2011.09.25 0 0 5303

Köszi szépen,kipróbálom,visszajelzek,hogy sikerült.

Előzmény: genziana (5300)
genziana Creative Commons License 2011.09.25 0 0 5301

Nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet, de az én lányaim úgy elkezdtek apasztani, hogy csak na...

genziana Creative Commons License 2011.09.25 0 0 5300

Szia!

Én úgy szoktam csinálni, hogy egy tányérra teszek papírtörlőt, de jó minőségűt, és arra rárakom...minden nap megfordítom, és a papírtörlőt is kicserélem....aztán szépen leszárad, és amikor elkezd egy kicsit "kérgesedni" akkor vagy becsomagolom JÓ SZOROSAN folpakkba, szinte légmentesen..ha nem akkor gyenge sólébe átmosogatom aztán megint vissza a tányérra, és ezt ismételgetni kell. Amúgy az én hűtőmet 14 fokra állítottam be...de szerintem ha marad ez az idő, akkor már kiteszem őket a nyárikonyhába az asztalra, már nincs olyan meleg...próbálkozz, hogy neked melyik a jobb megoldás..

Sok sikert!

Előzmény: mamasajt (5298)
genziana Creative Commons License 2011.09.25 0 0 5299

Ó, Debrecen:)

Talán majd egyszer én is eljutok oda...már évek óta mindig elhatározzuk, hogy elmegyünk, Hortobágy, Debrecen...de ugye az állatok miatt nem nagyon tudunk messze mozogni, mert azért hozzám az az ország másik fele... rengeteg dolog van még kishazánkban ahol életemben nem jártam..majd talán egyszer...:)

Előzmény: Krisztin77 (5297)
mamasajt Creative Commons License 2011.09.24 0 0 5298

mamasajt

 

Sziasztok.Új belépőként szeretnék kérdezni.Tehéntejből készítettem sajtot,naturt,és ízesítettet.Igyekeztem betartani az itt tanultakat,szerintem sikerült is /vettem oltót,azzal csináltam/.

A sózást próbáltam sóoldatban,közvetlen sózással,ízre mindegyik jó lett/legalább családom szerint/.

Kérdésem az lenne,ha vége a sózásnak,a sajt természetesen nedves:itt nem vagyok biztos a további lépésben:meg kell törölni?Szárítani?Hol?Hány fokon?Mikor tehetem hűtőbe,és mibe "csomagoljam"?Ha érlelem,és nincs pincém,jó ha a hűtőt kb.10 Cfokra állítom,és ott tartom?

Válaszotokat,segítségeteket előre köszönöm:mamasajt

Krisztin77 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 5297

Köszi az infókat. Végül is úgy döntöttünk, hogy most nem fér bele, majd tanulok tovább autódidakta módom :-)

 

Amúgy Debrecenben lakok, miért kérded?

Előzmény: anya3 (5296)
anya3 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 5296

Szia !

 

Az előttem szóló a tejtemékgyártó és sajtkészitő tanfolyamot linkelte be, először én is ezt kaptam meg email-ben, egy kicsit meg is ijedtem, mert ez időben és árban is elég sok, de van egy 30 órás sajtkészitő tanfolyam is, a helyszín ugyanaz. /2011.okt.7-8-9/

Sajnos nekem sincs közel, én 200 km-re lakom Csermajortól, a szállás a kollégiumban megoldható.

Megkérdezhetem, te hol laksz ?

Beillesztem neked a tematikát.

 

30 ÓRÁS HÁZI SAJTKÉSZÍTÉS TANFOLYAM INDUL

 

A FELNŐTTKÉPZŐ TANFOLYAM, ELSŐSORBAN SAJÁT TERMELÉSŰ TEJ HÁZTÁJI KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT TÖRTÉNŐ FELDOLGOZÁSÁT ISMERTETI MEG AZ ÉRDEKLŐDŐKKEL.

 

A képzés helyszíne: A Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat Általános Művelődési   Központjának  Ujhelyi Imre Élelmiszeripari Szakképző Tagintézménye, Csermajor

A képzés időtartama: 30 óra

 
Elmélet aránya: 40% (12 óra) Gyakorlat aránya: 60% (18 óra)

 

Tervezett időpont: 2011. október 7-8-9.

A képzés díja 30.000 Ft.


A tanfolyam tematikája
Elmélet: 

  1. 1.      A tehéntej, juhtej és a kecsketej összetétele, tulajdonságai és táplálkozás élettani szerepe. A tejtermékek szerepe a falusi vendéglátásban.
    2. A nyerstej tárolásának és kezelésének higiéniai szabályai. A tej kiválogatása az egyes tejtermékek gyártásához.
    3. A nyerstej hőkezelése, előkészítése a termékgyártáshoz. (Színtenyészetek)
    4. Savanyított tej-és tejszínkészítmények előállítása egyszerű eszközökkel, háztáji kis műhelyekben ( aludttej, kefir, joghurt, tejföl)
    5. Tehéntúró és juhtúró gyártása.
    6. A házi sajtkészítés alapjai: - a tej alvasztása, az alvadék felvágása, sajtolása, utómelegítése és formázása.
    7. A sajtok préselése, sózása, érlelése és tárolása.
    8. Friss sajt készítése.
    9. Lágysajt készítése.
    10. Röglyukas félkeménysajt készítése.
    11. Erjedési lyukas félkeménysajt készítése.
    12. A savó hasznosítási lehetőségei.(orda készítés). Sajtkészítmények.(körözött túró)

    A tanfolyam zárása, értékelése.
    A tanfolyam elméleti és gyakorlati ismereteket nyújt, érdeklődést kelt fel. Ellenőrző foglalkozás nincs. Záróvizsga nincs. A tanfolyam elvégzése képesítést nem ad, de előkészít további szakmai képzésre.

 

Nagy számú jelentkezés esetén újabb tanfolyamot indítunk.

További információkért érdeklődni lehet az iskola titkárságán telefonon  06-99 370-918 vagy e-mailben: horvath.bea@porpaczy.hu

 

A csatolt jelentkezési lapot, kérjük intézményünkbe

(Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat Általános Művelődési Központja,

9431 Fertőd, J. Haydn u. 2.)

beküldeni szíveskedjék.

 

 

Az iskola igény esetén biztosít szállást a kollégiumban. 1.300+18% ÁFA +315,-Ft mosatási költség

Horváth Miklósné 06/ 96-242-022 fogadja szállásigényüket.

 

 

Előzmény: Krisztin77 (5295)
Krisztin77 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 5295

Köszönöm az infót. Sajnos ez nekem a több száz kilóméter távolság miatt nem elérhető :-(( Sokat kerestem már, de semmit nem találok a környékünkön (kelet Mo.) pedig van a városunkban élelmiszer ipari suli is, mezőgazdasági suli is, Agrár Egyetem is... de még csak hasonló képzés sincs. Bezzeg a milliós Uniós marhaságok...

Előzmény: L.Myke (5293)
L.Myke Creative Commons License 2011.09.20 0 0 5294

Szépek! Friss képek várhatók a honalpodon? Érdekelnek mostani sajtok, kecskék. :) Lassan készen lesz az enyém is és ott majd mutatom az idei sajtokat. :)

 

Más: OMÉK?

Előzmény: elefada (5290)
L.Myke Creative Commons License 2011.09.20 0 0 5293
Előzmény: Krisztin77 (5292)
Krisztin77 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 5292

Sziasztok!

 

Milyen tanfolyam lesz és hol? Valami elérhetőséged van? Engem érdekelne...

elefada Creative Commons License 2011.09.19 0 0 5291

Köszi!

Ne add fel, fog ez menni, segítünk.

Előzmény: anya3 (5288)
elefada Creative Commons License 2011.09.19 0 0 5290

már semmi gond...

Előzmény: genziana (5289)
genziana Creative Commons License 2011.09.18 0 0 5289

Elefada!

Minden rendeben a kis állatkával?

anya3 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5288

Köszönöm a válaszodat.

Gratulálok a kecskéidhez és a gyönyőrű sajtokhoz én még csak álmodozom, hogy egyszer sikerül eddig eljutnom.

 

Előzmény: elefada (5286)
elefada Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5287

Fagyasztott tejbe már nem tudsz életet lehelni, nem alkalmas sajtkészítésre.

Három napos tej már határeset, de kecskéböl még működik a sajt, ennél régebbi már csak túrónak jó.

 

Előzmény: S.Ajtony (5273)
elefada Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5286

CHY-MAX Plus folyékony tejoltó:1,7-2ml/ 10l tej.

Tehát 4l:0,7-0,8ml

Előzmény: anya3 (5284)
anya3 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5285

Nem tudom miért nem jelenik meg az utolsó mondat, szóval jön valaki a 2011. okt. 7-én idnuló sajtkészitő tanfolyamra ?

anya3 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5284

Sziasztok!

 

Sajtot szeretnék késziteni, próbálkoztam már eddig hagyományos módon / só, ecet/

 

Tegnap viszont megkaptamó innen: http://www.equus.hu/shop/?p=productsList&iCategory=199&sName=Sajkészítés-házilag-csomag-1.

a sajtkészités kellékeit, de nem tudom, hogy a tejoltóból mennyi kell kb. 4-5 l tejhez

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Közületek jön valaki Csermajorba az okt.-ben induló sajtkészitő tanfolyamra ?

 

 

 

Üdv. mindenkinek: Anya3 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5283

Nem azt mondtam, hogy nincs, csak ritka. Legalábbis felénk nincs egy sem. Ha valami baja van az állatnak, akkor kezdhetem én kitotózni, mert az állatorvos csak a vitamininjekciót meg a féreghajtót tudja. (Kísértetiesen hasonlít ahhoz, ahogyan az állami kórházakban engem látnak el. :D)

Előzmény: genziana (5280)
genziana Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5282

Ma reggel felvágtam a füstöltet......szendvicsbe csomagoltam a gyereknek..

Hát olyan rohadtul finom lett....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!