Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4046

Ha tényleg ezt írtad a megfelelő rovatba ("...ajánlott levélként 810,- a feladás,.."), akkor ismét kérdem; mi a gond? Utalja a 810+1=811 Ft-ot, és kapja a cuccot postán. Ha nem jó így neki, jöjjön érte (amikor Te ráérsz).

Előzmény: anyoca69 (4043)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4045

"Tisztelt norka78! Személyes átvétel merre lehetséges? Üdv: - hucsn2011/01/12 13:42:54

 

Tisztelt hucsn! nemetorszagban.vilsbibugban megoldhato! sajnos csak itt vehetö at szemelyesen.üdv - norka782011/01/12 15:23:54

 

Tisztelt hucsn! Vilsbiburgban!Bocs elöbb rosszul irtam.üdv - norka782011/01/12 15:24:50"

 

 

A személyes átvétel ez esetben nem olyan egyszerű.:)

 

 

Előzmény: gepesz (4040)
digicat Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4044

Az ismerj meg meg oldalt a Teszveszen is utálom, nem is tudtam hogy a Vaterán is van hasonló. Szerintem ennek tartalma nem tartozik az aukció feltételei közé, és nem is szoktam elolvasni. 

Viszont ha bejelölted a termékoldalon hogy csak személyes átvétel akkor szerintem sincs igaza a vevődnek, ezesetben semmi értelme valami más oldalra hivatkozni. 

Előzmény: anyoca69 (4028)
anyoca69 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4043

ajánlott levélként 810,- a feladás,

de ez a posta díja.

De tetszik az a hozzászólás, hogy az 1 ,-osra személyes átvételt írok, aki nem kekeckedik, annak tudom mondani , hogy ez van és kész.

Kereskedőként tudom, hogy etikátlan az árukötés, miszerint ha ezt megveszed, kapod ezt és ezt. Azért teszem fel az 1 ,-osokat, hogy hátha mást is vesz mellette és akkor mindketten jól járunk.  :)

Na, reménykedjünk, győzedelmeskedik az ésszerűség.

Előzmény: Real Putyur (4035)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4042

Az összes hozzászólást kitörölte.

Előzmény: Ladybee (4039)
Ladybee Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4041

Nem törli, mert a negatív reklám jól jön neki. Igen nagy a nézettsége. A NIKON adok - veszek-ben is ez a téma.

Előzmény: gepesz (4040)
gepesz Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4040

Érdekes csevegések. Mindazon által a 300 értékelés nem mutat rosszat még a 6 negatívval sem, ami nem mind egyértelműen veszélyre utaló. Mindenesetre 100 000.- Ft-nál csak személyes átvételre lennék hajlandó, próbával és egy hozzáértővel. Ha nem, akkor keresni másik gépet, még ha drágább is.

Majd nézem az értékelést. Az is érdekes, hogy nem törli a hozzászólásokat. Az is pozitív. Nem mai vaterás, feltételezhetően tudja hogyan kell.

Előzmény: Ladybee (4039)
Ladybee Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4039

Már csak egy nap és minden kiderül ! :-) http://www.vatera.hu/nikon_d90_1436170915.html

Guybrush Threepwood Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4038

Én már azt is odaírom, hogy személyes átvétel esetén a hely és időpont nekem is megfelelő kell, hogy legyen, nehogy azt gondolja az illető, hogy bárhol és bármikor rendelkezésre kell állnom.

Előzmény: *ridonli* (4037)
*ridonli* Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4037

Ez pont így van, szerintem sincs sok értelme az információs oldalnak. Én egyenesen a termékleírás végére teszem be a fizetési és szállítási feltételeket, utóbbiban nagyjából körülírva, hogy elsősorban melyik környéken alkalmas a személyes átadás. Szóról szóra ugyanezt megadom az erre szolgáló rovatban is. Azért két helyen, mert tapasztalataim szerint az utóbbira sem kattintanak külön, de a termékleírást azért nagyjából el szokták olvasni.

 

1.- Ft-os aukció: bizony, ebben benne van a lutri, hogy akkor 1.- Ft-ért fog elmenni :) De attól még a szállítás/fizetés előre meghatározható, pl. kizárólag a "személyes átvétel" opciót kell meghatározni, és minden lehetséges helyen feltüntetni ugyanezt, én itt is leginkább a termékleírási részt proponálom.

 

Ezzel együtt inkább a rugalmas megoldások híve vagyok, mert lehet, hogy most némi kényelmetlenséget okoz a cuccnak a vevőhöz való eljuttatása, de azon túl lehet esni fél óra alatt (= postázás), míg az esetleges negatív minősítés ott fog díszelegni örökre (= a Vatera fennállásának a végéig).

 

Tanulság: legközelebb ne rakjon fel 1.- Ft-ért senki semmit, aki nem akarja, hogy a végén 1.- Ft-ért vegyék azt meg tőle, azaz szinte biztosan veszít a bizniszen (akár úgy, hogy időt veszteget miatta), miközben mindössze 5.- Ft-ot spórolt (= feltöltési díj)..

 

Előzmény: Vadista Szandál (4036)
Vadista Szandál Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4036

senki nem olvassa az I+ oldalt, semmi értelme sajna.

nekem minden gyakori kérdésre le van írva ott a válasz amolyan FAQ-szerűen, nagyon röviden. Mégis naponta megkérdik.

 

Előzmény: anyoca69 (4028)
Real Putyur Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4035

Tényleg nem tudom, mi a problémád. Jelölj meg időpontokat, hogy mikor jöhet el az 1 Ft-os cuccáért. Ennyi.

(Azért sokkal okosabbak lennénk, ha látnánk a terméklapot. Pl. mit írtál a szállítási/postaköltség rovatba? Mert ha semmit, akkor lehet hogy bajban vagy...)

Előzmény: anyoca69 (4032)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4034

Nem a legetikusabb megoldás, de tedd tiltólistára az illetőt, és kérj meg valakit, hogy licitáljon rá.

 

(Mondjuk én pont az az arc vagyok, aki 1 Ft-os cuccot is postáz, meg mindenféle egyébre is kapható.

Valahol lejjebb van is egy ilyen sztori, kitartó vevővel, akaratgyenge régiségkereskedővel és egy volánsofőrrel.) 

Előzmény: anyoca69 (4028)
bm613 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4033

Ez nem szavakon lovaglás. Valóban átadni vagy köteles. Minden egyébre csak akkor, ha vállaltad (pontosabban: az aukció meghirdetésével az átadást eleve vállaltad, mást viszont nem). Márpedig ha megírtad, hogy 1 Ft-os cuccot nem postázol, akkor még azt sem várhatja el, hogy az ő költségén postázd, nemhogy a sajátodon.

Előzmény: anyoca69 (4032)
anyoca69 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4032

Csak annyit fűznék hozzá, hogy szemét dolog lenne lovagolni a szavakon és azt mondani, hogy 1 ,-ért köteles vagyok ÁTADNI, de nem POSTÁZNI? Jöjjön érte?!!!!!!!!

Szerintem ha a feltételem szabályellenes lenne, akkor nem adták volna rá az áldást, amikor az ismerj+ oldalra feltettem, illetve más is írja, mégsincsenek szankciók? Vélemény?

Előzmény: bm613 (4031)
bm613 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4031

Valószínűleg nem akarja.

Előzmény: anyoca69 (4030)
anyoca69 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4030

Köszönöm, hogy kimondod helyettem ezeket a kemény szavakat, de miért van az, hogy más megérti, ez a pasas!!!!!! meg nem?!?!

Előzmény: bm613 (4029)
bm613 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4029

Csak ismételni tudom magamat. Ennek az embernek senki nem fog igazat adni. Más kérdés, hogy ad majd bosszúból egy negatívot, ami szarul fog kinézni az adatlapodon... az ilyen korlátolt majomtól sajnos nem várható más.

Előzmény: anyoca69 (4028)
anyoca69 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4028


Szeretném felhívni az ismerj + oldalam tartalmára, csak a félreértések elkerülése miatt szólok :)- ez voltam én

mire ő:

Bocsáss meg de most nem igazán értem ezt a leveledet

erre én:

AZ ismerj + oldalamon megírtam, hogy 1,-os megnyert terméket önmagában nem tudok postázni.
Szerintem mindig érdemes elolvasni a saját oldalt, ha van az eladónak olyanja :)

válasz:

Hát én elolvastam, de szeretném a Vatera szabályzatára felhívni a figyelmet, ami az aukción megnyert termékekre vonatkozik. Még ha azt 1,-Ftért vette is meg a vevő az eladó azt köteles átadni részére. (Mellékesen megjegyzem akkor ne hirdessen ennyiért ha profinak tartja magát) Mondjon egy tisztességes árat és ha az kell valakinek megfogja venni. Elolvastam a lapját de ez a száálítással kapcsolatos mizériája nem érdekel. A leveleit lementettem, meg a lapján ezt a megjegyzését is és a Vatera üzemeltetőjéhez fogok fordulni.

én:

Tegye azt a szíve joga, de még a leütés előtt érdemes elolvasni, mindenki megszabhatja a feltételeit, az enyémbe sajnos ez is beletartozik. Mivel már az 1,- is megszűnt, ingyen csak nem adja az ember a termékét, hiszen még csomagolási költséget sem számol fel az eladó.

erre ő:

Jaj dehogynem. Ha okosan csinálja beépíti az árba.

végül én:

Akkor vállalom nyíltan, hogy nem vagyok okos :(

és persze még mindig 1,-on áll. mi a jótúrót csináljak?

 

HELP

 

bm613 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4027

Ha kiírtad a feltételt, akkor ő elvileg annak tudatában licitált. Nálam is úgy van, hogy 500 Ft-ig nem vagyok hajlandó megmozdulni. Akkor sem, ha fizetné a postát. Jöjjön érte, és kész. Világosan ki van írva. Persze volt már, aki nem olvasta...

Előzmény: anyoca69 (4024)
Real Putyur Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4026

A fő csapásirány az, hogy az árakat azon tételeknél lehet megváltoztatni (ideértve a minimál-, villám-, kikiáltási árat), amiken nincs ÉRVÉNYES licit. A minimálárat el nem ért licitálás nem számít érvényes licitnek (hiszen azon az áron nem lehet elvinni a tételt). Ezen esetben azonban nem lehet a minimálárat a meglévő (érvénytelen, minimálárat el nem érő) licit ALÁ módosítani/leszállítani úgy, hogy az érvényessé váljon.

Előzmény: boxer-gs (4021)
Real Putyur Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4025

Az okoskodás alapvetően téves. Az 1 Ft-ért elkelt tételnél is felszámíthatsz postaköltséget (kicsit nyersebben fogalmazva: botor vagy, ha nem teszed). Ha pedig a vevő utal, akkor a postaköltséggel együtt az 1 Ft-ot is át tudja utalni. Ha személyesen találkoztok, akkor egy jókora pacsi a jutalmad, és egy "köszönöm". Ebben az esetben viszont legyen szíves  ő alkalmazkodni hozzád, és nem fordítva.

Én is utaltam már 391 Ft-ot például. 390 Ft volt a postaköltség, 1 Ft az áru... :-)

 

Ha Te az 1 Ft-os leütési értéknél 50-100 Ft-okat utalsz, akkor légyszives vásárolj nálam nagggyon sűrűn... :-D Viccet félretéve: MINEK...?

Előzmény: anyoca69 (4024)
anyoca69 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4024

Jó ez az 1 forintos aukció. Már rég fel kellett volna vinni 5 ft-osra, hiszen nincs is 1 ,- . A szabályzat arra kényszerít, add át a megnyert terméket. Át is adom, de postára nem teszem, hiszen a boríték is már 4 ,-, a dobozról ragasztóról nem is beszélve. Megírtam a saját oldalamra, hogy nem adok fel önmagában megnyert 1 ,-osat, most a licitáló azzal jön, hogy nem érdekli a szállítási mizériám, illetve hogy elmentette a levelézésünket.

Úgy gondolom, hogy ha nem lenne jogos a feltétel megszabása, nem engedték volna a saját oldalon való megjelenését. Valaki, vélemény?

Amúgy eddig nem volt belőle problémám, mindenki megértette. Én ha nyerek, akkor legalább 50-100,-ot utalok a cuccért,...:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.10 0 0 4023

Ha nincs rajta licit lehet villámárat tenni. Ha van - nem.

Előzmény: Guybrush Threepwood (4022)
Guybrush Threepwood Creative Commons License 2011.01.10 0 0 4022

Megnéztem, csak lefelé lehet a meglévő minimálárat vinni. De ettől még mindig nem lesz érthető, hogy villámárat miért nem lehet betenni utólag.

 

Előzmény: boxer-gs (4021)
boxer-gs Creative Commons License 2011.01.10 0 0 4021

Biztos, hogy lehet?

Előzmény: Guybrush Threepwood (4020)
Guybrush Threepwood Creative Commons License 2011.01.10 0 0 4020

Kérdés: ha utólag lehet minimálárat betenni egy aukcióba, akkor villámárat miért nem?

 

lengyelpiac Creative Commons License 2011.01.07 0 0 4019

igen azokra a globális lépcsőzetes stíluslapokra gondoltam, amelyeket a vatera használ az oldala megjelenítésében, azonban arra nem gondoltam,h egy built-in html editor outputjaként kezelt adatfolyamban ("forráskódban") lévő elemeket nem szűri ilyen módon... o.O, ezáltal hagyja, h a saját lapjának elemei ilyen kacifántosan jelenjenek meg.... érdekes elképzelés, h vajon JS futtatásra is van-e lehetőség ilyen módon (kliensoldalon) (ha lenne, akkor pl fel lehetne pörgetni a termék látogatottságát, v át lehetne irányíttatni az usert más helyre, stb) bár az is izgalmas lehet h ha pl képfeltöltésért fizetni kellene (nem tudom, h kell -e) akkor ilyen módon Xtra képeket lehetne behúzni az adatlapra x3) sötöbö .:)

Előzmény: digicat (4012)
nemo99 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 4018

Ja, ismerős. Totál felesleges is írni nekik szerintem, csak az idő megy vele...

Előzmény: gepesz (4014)
gepesz Creative Commons License 2011.01.05 0 0 4017

Üdv.

Megnézem már a tavasokat.

Előzmény: Ladybee (4016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!