Keresés

Részletes keresés

ready Creative Commons License 2002.12.30 0 0 1880
Tevedsz.( dioptria felett adnak sztkra lencset altalaban,de vannak kivetelek is.Pl en. 4,5 mindket szemem, de az egyiken akkora cilinder van, hogy sztkra kapom a lencsemet.
Előzmény: Törölt nick (1870)
dentro Creative Commons License 2002.12.30 0 0 1879
Évek óta hordom, soha nem volt bajom piszokkal, és túl sokat nem jó ki-be mozgatni, mert annyira vékonyka, hogy elszakadhat-megnyúlhat, nem fizikai igénybevételre tervezték. Én max 1-szer veszem ki 1 hónap alatt. Ritka kényelmes jószág.
vally Creative Commons License 2002.12.29 0 0 1877
Nem kerül alá piszok, vagy ha igen, akko is a könny kimossa.
markoo Creative Commons License 2002.12.28 0 0 1874
köszi szépen a gyors válaszokat
pár órára beraktam, nemvettem észre változást és jól láttam vele, meg jobb volt viselni mint a havi cseréjűt, azért ez a napi jobb, de sok pakk meg minden :) ez csak alkalomszerűre jó
köszi sziasztok
ui:ha begyullad a szemetek ti mit szoktatok visinen kívül használni?:)
köszi
csa
.attus. Creative Commons License 2002.12.28 0 0 1873
Nem.

Az átmérő (ezt jelenti a DIA, a lencse átmérője, mm-ben) valószínűleg nem lenne probléma, de ilyen távolságból ezt sem lehet biztosra mondani.
A görbület viszont 8,5 és 9,1, ez elég nagy különbség. Elvben fel lehet tenni, fogsz vele látni, de nem tesz jót a szemednek, szerintem NE használd.

Előzmény: markoo (1871)
vally Creative Commons License 2002.12.28 0 0 1872
Kár. Akkor asználom ezt az Edge II 55 FW-t ugy, hogy két-három naponta veszem ki. Van tapasztalatod ezzel a lencsével?
Előzmény: SZem (1866)
markoo Creative Commons License 2002.12.28 0 0 1871
sziasztok
csak annyit szeretnék kérdezni hogy
kb 2 és fél éve hordok lencsét, muteromnak is van napi cserélésű de ő most nem akarja használni, ugyanaz a dioptria (+1,75) csak van rajta két érték ami más, BC neki 8,5 nekem 9,1 a DIA neki 14.1 nekem 14.4
az kérdés hogy probléma nélkül elhasználhatom e az ő napi lencséjét:))
előre is köszi a válaszokat
sziasztok
markoo
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.27 0 0 1870
Ne feledd el azert azt is hozzatenni, hogy csak egy bizonyos dioptria felett van sztk-ra lencse, minden egyeb esetben a lencse ugyanannyiba kerul a SOTE-n is, mint a normal optikaban.
Viszont itt sokkal tobbet kell sorbaulni....
En -6-os dioptriara nem kaptam tamogatast, viszont sorba ultem egyszer ket orat, egszer meg ot (!!!) orat, es meg nem hoztam el a lencsemet, tehat meg var ram egy kicsike varakozas. Mindezt munkaidoben, merthogy 8,30-14.00-ig van rendeles. Teny viszont, hogy a dokino nagyon profinak tunt.
Ja, es a kemeny lencserol annyit, hogy nem mindenki tudja megszokni, es ez nem ido kerdese...
En ugyan kemennyel kezdtem, semmi bajom nem olt vele, de mostmar nem birja a szemem, barmennyire is szerettem volna. Lagyat en sem hordhatok (jo kis cilinderecskek a -6 dioptriahoz), de a gazateresztot igen, es ettol nem nezek ki ugy, mint a voros szemu nyul, akinek meg homok is ment a szemebe...
Drobek
Előzmény: ready (1864)
SZem Creative Commons License 2002.12.27 0 0 1869
dentro: nem az FND a Trabant :)

michael_: Miskolcon nem nagyon vagyok ismerős, talán optika.hu tud neked ajánlani egy jó optikust. Bár lehet, hogy most lustálkodik :o)
A B&L lencsék közül sokat tényleg nem szeretek, de ennek számos, nem csak minőségi oka van (logisztika stb.)
Tórikusban jónak találtam: Focus Toric Monthly, Acuvue Toric. Biomedics Toric. Az Acuvue két hetes lencse, a másik kettő hónapos. HND valóban nem létezik - egyelőre - tórikusban.

Előzmény: michael_ (1868)
michael_ Creative Commons License 2002.12.26 0 0 1868
ooO Boldog Bekes Karacsonyt Kivannok Minden Kedves Forumtagnak Ooo

Kedves Szem!

Lencsecsere elott allok, velemenyet szeretnem kerni milyen markaju lencsere valtsak ha esetleg erdemes valtani.
Miskolcon elek, sajnos engem elert az OFOTERT "penzehes keze" amit le szeretnek valtani minnel hamarabb. Rengeteg optikus szakuzlet van a varosban, de igazan nem tudom melyikbe szabad ugy bemennem hogy abbol ne lenyulas legyen. :|
Itt kernem segitseget, ha tud egy ON altal ismert Miskolcon tevekenykedo (megbizhato, lelkiismeretes)
szakemberrol, kerem ossza meg velem.
Havi rendszeresseggel megfordulok Budapesten is, nem bannam ha esetleg az ON segitsegevel lennenek meg az uj lencseim :)
(Ha reklam miatt nem szandekozik ide irni az uzlete cimet kernem emailben irja meg)

Jelenleg Softlens 66 B&L lencsem van, havi lebontasban fel eves adag van nalam amely most jar le.
Eddig ket "tipust" probaltam ki.
Legeloszor B&L Gold Medalist Toric lencseim voltak (eves adagban) 3 havi hasznalatra.
Amiota a Softlens 66 hasznalom erezhetoen megterheli a szemem a Gold MT -hez kepest, es az oxigenhiany tunetei is mutatkoznak szemeimen, amit szemuveggel probalok enyhiteni..
A lataselesseggel nincs problemam.
Tudomasom szerint a Gold Medalist Toric lencseket mar nem forgalmazzak, ezert kernem szives segitseget, hogy mit ajanlana helyette.
Szerettem volna Focus N&D lencseket, de ugy ertesultem, hogy nem kaphato Toricus belole :(
(Olvasgatva a forumon fellelheto hozzaszolasai alapjan nem szivleli a B&L lencseket.)
Magamon tapasztaltam, hogy az oxigenateresztese a Gold Medalisthez kepest joval csekelyebb, nem beszelve a 66% viztartalma is magasabb a Goldhoz viszonyitva, a szemszarazsag a Softlens 66 lencsenel sajnos gyotort egy ideig.

Parameterek:
(dobozarol)
Jobb: Bal:
BC: 8.5 BC: 8.5
SPH: - 3.75 SPH: -3.00
CYL: -1-75 CYL: -2.25
AX: 40 AX: 140

Elore is koszonom valszat.

Sikerekben Gazdag Boldog Uj Esztendot Kivanok Mindenkinek!

Michael

dentro Creative Commons License 2002.12.23 0 0 1867
és melyik melyik? én nagyon szeretem aFND-t, akkor is ha szerinted Trabant...
Előzmény: SZem (1863)
SZem Creative Commons License 2002.12.23 0 0 1866
Nem nagyon...
Előzmény: vally (1865)
vally Creative Commons License 2002.12.23 0 0 1865
OK. Tehát akkor van olyan éves lencse ami megfelel a kritériumaimnak?
Előzmény: SZem (1863)
ready Creative Commons License 2002.12.23 0 0 1864
Szemeszeti klinikan sztk alapon 2800ft a kemeny lencs, egyebkent 10000.Rgy evre jo.

A tobbi ararol nem tudok, de nekem csak a kemeny lencse jo, mert olyan fenytoresi hibaja van a szememnek, amina lagy csak ront.Megszokni meg siman meglehet, egy het alatt.

SZem Creative Commons License 2002.12.23 0 0 1863
Nem kéne összehasonlítani egy szilikonhidrogél havi lencsét egy éves hidrogéllel. Mint egy Trabant és egy Bugatti Veyron.
Előzmény: vally (1859)
dentro Creative Commons License 2002.12.22 0 0 1862
kiveheted megtisztítani hetente ha akarod...nincs beragasztva a szemedbe...jah, nem olcsó. 18-20 ezer a 3 pár, ami ugye hivatalosan 3x30 =90 nap, nálam 3x32-35 +2-3 tehát mondjuk 110 nap.
Előzmény: vally (1861)
vally Creative Commons License 2002.12.22 0 0 1861
Igen, lehet... Viszont egy hónapig ugyanazt a szemeden tartani? Meg sokkal többre jön ki a havi.
Előzmény: dentro (1860)
dentro Creative Commons License 2002.12.22 0 0 1860
Miért félsz? az éves még kevésbé higiénikus. egy évig használni ugyanazt.....
Előzmény: vally (1859)
vally Creative Commons License 2002.12.22 0 0 1859
Üdv! Kösz a tippet, de én valahogy félek ezektől a havi lencséktől... Meg évesnek jobban örülnék, mert már most látom, hogy elfelejtek venni... De azért lehet, hogy kipróbálom. Mégegyszer thx.
Előzmény: dentro (1858)
dentro Creative Commons License 2002.12.21 0 0 1858
nekem hasonló szempontjaim voltak (nem az ár számít, hanem, hogy ne kelljen minden reggel szarozni ill. lehessen benne aludni ha akarok, elég összevissza életet élek), és a Focus Nigh and Day lencsénél lyukadtam ki. Évek óta (3-4? amióta létezik ez a típus egyáltalán) hordom ezt a fajtát. Berakom, alszom, elvagyok, 30 nap múlva kidobom, új lencse be, 30 napig rá se gondolok. Önszorgalomból a 30 napok közt szoktam 2-3 napot pihentetni a szemem (szemüveg), és néha megesik hogy az 1 hónap alatt kiszedem megtisztítani, csak úgy. Azt is bevallom, hogy túl szoktam hordani, 30 helyett kb 32-35 napot, szerintem ennyi plussz van benne. Elég drága, de szinte nem is veszek löttyöt és a tok is csak dísznek van. A megspórolt idő meg kincs...
Előzmény: vally (1857)
vally Creative Commons License 2002.12.21 0 0 1857
Üdv!
Nem olvastam át az egész témát, ha már van válasz a kérdéseimre, bocs.
Tehát. 3 hete használok edge III 55 fw lencsét. A doki aszont, hogy évente kell cserélni, és hetente tisztítani. Ugyanez az orvos adott a kereszttesóimnak akik a panaszaikkal /gyulladás/ elmenetek máshova, ahol leszúrták őket, és szidták az orvost, hogy ilyen csinált, nem lehet benn 1 hétig. Nekem kissé piros a szemem/de volt közben egy influenza, lehet, hogy nem gyogyult meg azóta/, és elég gyakorta kell pislognom. Most akkor mi legyen? Szóba jöhet valami nagyon jó, akár drága lencse is, a pénz nem számit, ha a szememről van szó. 3 dolog a fontos:
-éves legyen
-lágy legyen, és nagyon kényelmes /magas oxigénáteresztés/
-jó lenne, ha hetente kéne cserélni, nem szeretnék naponta ezzel vackolodni
Gyor válaszotokat várom, és előre is köszönöm!

vally

Előzmény: SZem (1856)
SZem Creative Commons License 2002.12.21 0 0 1856
:)))
Illesztés nem a KL szemre való felrakását jelenti, hanem az anamnézis felvételétől a szemvizsgálaton és lencsekiválasztáson át a paciens távozásáig tartó folyamatot. Ezért illeszteni a kontaktológusnak kell tudni, nem neked.(hacsak nem akarsz kontaktológus lenni)
A szilikon hidrogél most tényleg a FND. Egy másik - nagy hírű cég - termékéról kiderült, hogy az anyagot nem kifejlesztette, hanem hm... lopta. Így már nem gyárthatja.
A te polimered egyébként majdnem biztos, hogy hidroxietilmetakrilát. Bocs... ez a neve :)
Előzmény: Sátras (1855)
Sátras Creative Commons License 2002.12.20 0 0 1855
És mit értesz az alatt, hogy illeszteni tudni kell? Talán másfajta felhelyezési technikát kíván meg, mint a sima, 55%-os havi lencse? Vagy mi...?
Azért érdekelne különösen ez, mert ezek azok a dolgok, amik nincsenek meg a prospektusokban, weboldalakon. :(

Egyébiránt jól sejtem, hogy a "szilikon hidrogél" lencsék alatt az FND-t érted? Mert az én 55%-osom 45%-a polimer. Csak így, egyszerűen. Sorry, ez van a dobozán. :)

Előzmény: SZem (1852)
SZem Creative Commons License 2002.12.17 0 0 1854
Semmi különös, Focus Dailies a neve, és egynapos lencse.
Előzmény: Sátras (1853)
Sátras Creative Commons License 2002.12.16 0 0 1853
Koszi.
Ez a 69%-os viztartalma "csodalencse" erdekelne. Mondanal rola tobbet? (pl. egy pontos nevet, ami alapjan ra lehet keresni, de az se baj, ha tobbet :)
Előzmény: SZem (1852)
SZem Creative Commons License 2002.12.16 0 0 1852
Úgy látszik, senki sem tud hozzászólni.
Én tudok, de nem akartam ;o)

A helyzet az, hogy nincs jobb kontaktlencse, mint a szilikon hidrogél lencsék. Egyedül a Menicon-Z kemény gázáteresztő lencse veszi fel a versenyt. (tudtommal MO.-n nem kapni)
Elég számos FND lencsét illesztettem már, és egy titka van: érteni kell hozzá. Tudok néhány kollégát, aki nem hülyeséget beszél róla, mert tudja, hogy viselkedik IGAZÁN. De illeszteni tudni kell, és azt is kell tudni, kinek ne ajánljuk. De ilyen, hogy télen ezért, nyáron azért.... ez csak kifogás.

A 66% víztartalom egyébként önmagában nem jelent semmit. A 34% más anyag a lényeg. Van pl. egy eléggé ismert 66%-os lencse, amelyik elég sz...r, és van 69% víztartalmú szintén ismert lencse, amelyik maga a csoda. Miközben a FND 24% víztartalmú, a legtöbb havi lencse pedig 55% víztartalmú. Szóval, ehhez is érteni kell.

Előzmény: Sátras (1851)
Sátras Creative Commons License 2002.12.15 0 0 1851
Igazabol azert irtam am ide, mert erdekelnenek a reakciok. :)
Előzmény: Sátras (1844)
em Creative Commons License 2002.12.09 0 0 1850
www.cibavision.hu
Előzmény: Kalmika (1849)
Kalmika Creative Commons License 2002.12.05 0 0 1849
Sziasztok!

Szeretnék színes, vagy inkább mintás kontaktlencsét venni (pl "macska szem"). Ilyet hol lehet kapni?

Én egyébként alapnól is lencsés vagyok pár éve, B&L 66%.

Kérlek, segítsetek,

Köszi

m.a.c.a Creative Commons License 2002.12.04 0 0 1848
Hi!

Már nézegetem ezt a topikot egy ideje. :)
Már 3 éve hordok lencsét, s nincs bajom vele.
Jelenleg Biomedics 55-öt, s nekem bevállt. :)

Egy kérdésem lenne. Mennyiért veszitek a lágy lencsét, fél évre? Mert ahova én járok, eddig azt találtama legolcsóbbnak, csak Szentendrén van,
s 1 órát utazni néha fárasztó.... :)))
Bementem itt Pesten is már nagyon sok boltba, kicsibe-nagyba, üzletközpontba, s mindenhol 18ezer körüli összeget mondtak. Szentendrén meg 16ezer....
Ne is reménykedjek, hogy pesten találok ennyiért?

Zsuzsa66
szerinem menyjetek el inkább szemdokihoz, mert ott álltalában tényleg nem a pénzre mennek. A szemklinikára, ott megvizsgálják rendesen a "beteget", s adnak tanácsot is, hogy mi ajánlott.
Vagy ahova én járok. Ott is nagyon aranyos a doki, s biztos, hogy ott nem a lére mennek, hanem ami a páciensnek jó. Ott tapasztaltam már olyat, hogy valakit lebeszélt a lencséről, mert nem tett volna jót a szemének. Meg mint fenntebb írtam, szvsz ott a legolcsóbb s tény, hogy ez se olcsó, de itt Bp-en még rosszabb a helyzet.

Hát most ennyi. :)
bye
maca

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!