Keresés

Részletes keresés

printer71 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 31321

 

    " Hogyha patkányokkal lenne gondom a következő csapdát próbálnám ki mindenképpen "   :-))

Előzmény: Deryan (31319)
Néma11 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 31320

Sziasztok !! szerintetek egy 80cm x 50cm-es ketrec elég az óriás nyulaknak tenyésztésére fa padozattal magasága 40cm lessz?    pl( német magyar óriás debreceni)

Deryan Creative Commons License 2013.12.09 0 0 31319

Szia!

 

Te alkalmaztad már?

Hol helyezted ez a csapdát, és hány patkányt sikerült vele kifognod?

Előzmény: printer71 (31318)
printer71 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 31318

 

   Sziasztok !

 

 Hogyha patkányokkal lenne dondom a következő csapdát próbálnám ki mindenképpen . Ára sem horror , 4000 ft körűl van .

                                     Nooski Patkányfojtó Csapda

A kártevő nem a csapda belsejében pusztul el, így nem szennyezi azt, emiatt nem tudatosul társaiban a veszély.

A csapdázott állat nem jut messzire, tehát a tetemek összegyűjtése nem okoz gondot.

Teljesen megbízható és hatékony (a hurokból nincs menekvés).

Gyors, a kártevő nagyon rövid ideig szenved, tehát a módszer humánusnak mondható.

A termék rögzíthető, az időjárásnak ellenáll (rozsdamentes rugó, valamint műanyag alkatrészek).

Fenntartása rendkívűl olcsó (csak a gumigyűrűk pótlásáról kell gondoskodni).

Használata mindenütt ajánlott.

 

A nooski patkányfojtó csapda működési elve, hogy egy rendkívül erős, de rugalmas és vaskos gumigyűrűt juttat a másodperc tört része
alatt a rágcsálók nyakára vagy mellkasára. A csapda egyik végében elhelyezett - levehető - átlátszó henger vakon végződő végébe kell elhelyezni a csalétket.
Ezután a csapdához tartozó feltöltőkónusz segítségével a gumigyűrűt az átlátszó henger másik végén rögzítjük, majd a hengert beillesztjük a fekete műanyag alagút megfelelő helyére. Az alagút másik vége felől érkező rágcsáló - követve a csalétek illatát - eléri a hengert, s mikor bedugja fejét annak nyílásán, elmozdít egy kioldó ravaszt. Ekkor egy rugós egység aktiválódik, amely egy pillanat alatt a kártevő nyakára löki a gumigyűrűt.

 

Nagyon fontos tudni, hogy az esemény azonnal menekülési reflexet vált ki a patkányból, amely rögtön elhagyja a csapdát, mivel azonban a gumigyűrű szorítása nagyon erős, a fuldokló áldozat mindössze 1-1,5 méter megtételére képes. A csapdázást követő rövid időn belül az állat elveszíti eszméletét. A teljes és visszafordíthatatlan szívleállás 3-4 perc múlva következik be.

 

                                   

Deryan Creative Commons License 2013.12.09 0 0 31317

".....egyesek élvezetből fogják a patkányokat? :D"

 

:DDDDD

 

Ha még semmi kárt sem csinált, akkor valami hasonló öröm azért van.

 

Mi a lyukakat meghagyjuk, de a bejárat vonalára, környékére mérget teszünk.

Az egérragasztónál számítani kell arra, hogy ne papíron vagy kartondoboz darabon legyen, mert azt a patkány felragadva elviheti.

Az egérragasztó nagyon hatásos a mezei egereknél. Azokat csakugyan élvezet kifogni :D

Mindennap egy szemtelen egér a papíron.

Előzmény: juhosttt (31315)
Deryan Creative Commons License 2013.12.09 0 0 31316

Néz körül, hogy merre jöhetnek be a patkányok odakintről vagy az ólban, fészerben hol fészkelhetnek. Lehetőleg úgy old meg a nyulak környezetét, hogy a mélyalom közvetlen közelében takarás, tárolás búvóhelyül ne szolgálhasson. A patkány útvonalára helyezz mérget. Ezt kényelmesebben el tudja fogyasztani, mint a kisnyulakat. - Bár ki tudja! Ha rászokott a kisnyúlra, akkor lehet, hogy a méreg nem olyan csábító.

Arra is gondolok, hogy a terepen élő patkányokat már kifogtad. Az "üres" területre viszont újak jöhetnek. Ők biztosan megeszik a mérget.

 

Jó ötlet a fialtató láda hordozgatás is.

 

A patkányfogó macskát alkalmanként el kell hozni s ahol állatok vannak, ott mindenképpen jól jön egy patkányfogó kutya.

 

A mi kis korcsunkról kiderült, hogy jó patkányfogó kutya is egyben. Az éjszakai fészke a patkányok vonulása mellett van. 

Előzmény: Törölt nick (31306)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.09 0 0 31315

Szép dolog az emberi kreativitás, de ezen csapdáknak a kihelyezhetőségi köre szűk. Mondjuk egy bepakolt lyukba találsz egy patkány lyukat akkor

1. kipakolsz elhelyezed a nag csapdát.

2. nem helyezed ki a nagy csapdát

 

1-nél 99% a patkány betúrja a lyukat és máshova fúr fel.

2-nél meg az ilyen nagy vider nem fér el.

 

Továbbá az ilyen bonyolult szerkezetek állatokhoz nem helyezhetők el, mert leverik és vége a csapdának.

 

Nemes egyszerűséggel ott van az egér ragasztó, azt kihelyezed a lyukhoz és kész. Állatos helyeken a lyuk területét elbarikádozod és kész. Vagy egyesek élvezetből fogják a patkányokat? :D

Előzmény: Mészáros Barna (31313)
Deryan Creative Commons License 2013.12.09 0 0 31314

Igen, jól emlékszem! :)

 

Már szép nagyok a kicsik s látszik, hogy a tej nem elég nekik.

Amikor elkezdtük a nyúltartást, éppen ezért tértünk át többek között a ketrec +kifutós tartásra.

Előzmény: vargagyuszko (31307)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31313

Szia !Sajnos nálunk is előfordulnak patkányok egerek.A méreg alapból ki van rakva.Idén hoztam egy ún. "padlás macskát"ami vól bevált.(Nem túletetett semmirekellőség).Az egér és patkányfogók is felvannak állítva illetve a kedvencem a hordós módszer .Ez nálam a leg eredményesebb.Egy asztal mellé (széléhez teszel) egy közepes magas hordót vagy tartályt ,stb. csak ki nem tudjon ugrani és ne legyen magasabb mint az asztal és egy lécdarabot kiegyensúlyezol úgy az asztalon, hogyyha egy kicsit is rálép akkor a patkány akkkor megbillen és apatkény és a  lécdarab is beleessen a hordóba.A léc végére szalonna kolbász!!A hordóba egy kis használt olajat szoktam onteni és reggelre bele is fullad.Sajnos egy hordót be kell áldozni de megéri!Remélem tudtam segíteni!Ilyen csak és nem bonyolítom tól hanem az aztalon egyensúlyezom a fadarabot.

Előzmény: Törölt nick (31306)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31312

Bár nincs kimondott ismeretem, hogy milyen valódi üregi nyúl populáció található és merre, de városnál elég elterjedt kitenni a kiskedvenc állatokat. Így lehet egy ilyet fogtál ki! De persze a kép többet elárul!

Előzmény: atrego (31311)
atrego Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31311

teszek majd  fel  természetesen  képeket.van   üregi x kaliforniai is.A   növekedési  erélyük   egészen  tűrhető,de  inkább izmos,mozgékony   nyulacskák ezek  a  hibridek,mert  az  üregi  nyúl  nem  túl  nagy  termetű  jószág/kb. 2,5-3kg-os/A   mezei  nyúl  nem  párosodik  a  házi  nyúllal,az  egy   másik  nem.

Az üregi  nyúl a   XVI. ker. határából  származik.

Előzmény: Törölt nick (31299)
taked Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31310

Az email címem már publikus,de aki esetleg nem tudja megnézni:patopal60@gmail.com

Előzmény: N.Jani (31302)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31309

Sajnálom a nyuszikat... Én is jártam így, méghozzá most nyáron. Minden reggel ketrecen belül találtam egy félig megrágott kisnyulat (két anyánál párhozamosan). Két héten keresztül (míg nagyobbak nem lettek) minden áldott este cipeltem be a házba a fiaztató ládákat... majd reggel vissza. Eletettem vagy 10 doboz mérget, mire abbamaradt a dolog. Most megint láttam patkányszart... tettem is ki újra mérget... folyamatosan etetni kell a mocskokat. 

Előzmény: Törölt nick (31306)
taked Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31308

Igen ez így van.Én ezeket az íveket 120cm-es darabokból hajlítottam,összesen 12 darabot.Többre nincs szükségem.mivel egyszerre csak egy almot szoktam levágni.Ekkora darabokat lehet szerezni mindenféle maradékból,esetleg összehegeszteni 2 vagy több darabból.Van ettől jobb megoldás is,pl.rugóacél de ez olcsóbb.

Előzmény: juhosttt (31255)
vargagyuszko Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31307

Üdv mindenkinek! Gondolom emlékeznek páran a gondoskodó anyanyúl videómra: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Kvfhx6_E4TQ

 

Ma is tetten értem az anyát, igaz már nem kell a fészket takargatni (ma 4 hetesek a féltörpéi):

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31306

Sziasztok.

 

Még így nem is jártam mióta nyulászok, az egyik anyanyulam a napokban megfialt 12db de már csak 5 db van kivoltak a fészekből hozva (mélyalmon vannak tartva) és meg voltak rágva az hittem hgy az egerek de mint később kiderült hogy patkány volt ma a nagy takarításkor ütőttem 2db kölyök patkányt meg a szomszédból át hoztam a macskát (nagyon jó patkányozó) az is megfogott 2db-ot kiváncsi vagyok hogy tünik-e el még kisnyúl.

 

Valaki járt már így közületek.

 

Tik hogy védeztetek ellenük valami jó bevált módszert tudnátok nekem adni hogy lehetne véglek kiirtani őket.

linus79 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31305

szia nem liheg a szeme kissé könnyes de jobban van már :-) eszik szépen lehet megmarad már az oldala sincs beesve igaz minden csoda 3 napig tart de bizok benne átvészeli 

Előzmény: juhosttt (31291)
Ladybee Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31304

Ömlesztett árú szállításához használt serleges felhordó műanyag kanalaiból vágtam la az ajtóra szerelhető darabokat.

Előzmény: Deryan (31303)
Deryan Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31303

Itt biztosan szép, egészséges nyuszikák fognak nevelkedni. :)

Ezekben a ketrecekben nagy tisztaságot lehet tartani.

Az ajtóra szerelt etető miből van?

Előzmény: Ladybee (31301)
N.Jani Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31302

TAKED!

 

Szia! Megtudod adni e-mailedet?!

Az enyém: magyaroriasnyul@gmail.com

 

Előzmény: taked (31138)
Ladybee Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31301

Köszönöm. Fagy és huzatmentes a nyúlistálló. Egyik előhasi anyámnak még két hete van, de rendületlenül "csomagol". A reggelijük táp, zab, kukoricapehely, nyalósó.

Előzmény: Deryan (31275)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31300

Az üregi nyuladról tudnál képet feltenni? Honnan származik pontosan a Te egyeded?

Előzmény: atrego (31296)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31299

Most nagyon kíváncsivá tettél, ez egy nagyon érdekes téma szerintem. Én sztem még csak mezei nyulat láttam, eddig úgy véltem ez az üregi nyúl vmi régi legenda. :)

 

Kérlek, írd már le pár sorban, hog a felsorolt fajtákkal való keresztezés milyen utódokat eredményezett, milyen növeledéssel, húsformákkal..stb.

 

Köszönöm.

Előzmény: atrego (31296)
Deryan Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31298

Akkor méltó örök nyugalma lett. :)

Előzmény: atrego (31297)
atrego Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31297

nagyon   kezes,jópofa   jószág   volt-természetesen  a   fazékba  ő  sosem  került  volna....:o)

Először  gondoltam,hogy   a   macskáknak  felpucolom/4-5  kg-os  kitermett   állat   volt/,de   aztán   inkább  a   kert olyan   részén,ahol  a   talaj még nem  volt  csont  kemény,eltemettem

Előzmény: Deryan (31279)
atrego Creative Commons License 2013.12.08 0 0 31296

Csincsilla   nyúl x  üregi nyúl,pannon   fehér x üregi,új zélandi vörös x üregi.Az  üregi   bakot megsörétezve  a    határban   találtuk.hazavittem ,anatómiai   csipesszel  kiszedegettem  a  combjából  lábából amit  tudtam/nem  kicsit  vinnyogott...-kesztyűben/de megmaradt ,felépült és   egészen  kezes  lett.

Amely  kölyköknek  ő  az   apja,azok ugyan megkapják   a myxomatózist,de  nem   pusztulnak  tőle   el,kiheverik pár bibircsókkal

Előzmény: Törölt nick (31278)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.07 0 0 31295

jah kifelejtettem: mvh.gov.hu, vagy bemész a számodra közel eső mvh irodába és ott érdeklődöl hogy milyen lehetőségek vanak.

Előzmény: Tomika156b (31292)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.07 0 0 31294

Mennyit jelent neked a pár db nyúl? pár 100 anya + bakok? Ekkor talán nem röhögnek ki... Amúgy vannak olyan pályázatok ahol fejlesztésre lehet pályázni. Gépek, épületekek, feldolgozók stb.

A legfőbb alap követelmény a végzettség... Sok pályázatnál az aranykalászos papír alap feltétel.

Persze ha van földed az se árt, mert ha bejön az év olcsóbb a termény. Ha nem akkor nem...

Előzmény: Tomika156b (31292)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.07 0 0 31293

6-9 hétig táp-árpa (2/3-1/3), azután táp (de nem hízó, csak a sima abrak).

 

Az anyjuk egy 3,4 kilós kis kerek, lepketarka színezetű nyulacska, az apjuk meg egy 5,5-6 kiló körüli, jó formájú fehér, de sztem keverék bak (vmelyik szomszédé:D). A 6 növendékből 5 db a kali jegyekkel, míg egy fehér-fekete, mondjuk, lepketarka színben.

 

Januárban 3 nőstény és egy bak debrecenit hozok, nagyon kíváncsi leszek rájuk.

 

Mindjárt válaszolok az email-edre is.

Előzmény: Nagy-Imre (31290)
Tomika156b Creative Commons License 2013.12.07 0 0 31292

Szép estét mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni hogy nyúlra lehet felvenni államitámogatás? 

Ha igen ehez mi szükséges? pl kell induláshoz pár db nyúl (ez van) vagy föld vagy valami?

válaszaitakat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!