Keresés

Részletes keresés

altmayerr Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7919

Szia Táltos!

Kocsival megyek, Palotásról ez az egyetlen időspóroló megoldás. Hétfőn délelőtt a nejem, kedden estefelé én megyek fogorvoshoz, azon kívül minden igőpont jó 0és 24h között. Néhány hetenként Hatvanban szoktunk bevásárolni. Másfél-két óra alatt újra otthon! Amikor jónak találod, üzenj itt a fórumon. Minden nap megnézem a forgalmat. A gödrök már ki vannak ásva.

Előzmény: vinik táltos (7907)
Ali-bá Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7918

Nekem februárban 2db15 cm-es darab, zöldbe-fás oltáshoz. Előre is köszönöm.

Előzmény: vinik táltos (7909)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7917

Esetleg cseresznye? Az tán jó lehet. Jól válassz fajtát.

De inkább hagyd a meggyet majd én elugrok leszedni!

:)

Előzmény: kardasierik (7916)
kardasierik Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7916

Üdv! majd tavasszal át szeretném oltani az megyfámat mert senki nem szereti  a családban.:) mire érdemes? mert úgy hallottam megyfába nem nagy sikerrel lehet oltani.   nem tudom mennyire igaz ez

Jbori Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7915

nabiti a pálinkásban van legtöbbször

Előzmény: vinik táltos (7914)
vinik táltos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7914

Talált, süllyedt.

 

De ha Nabiti olvassa, érti...

Előzmény: Jbori (7912)
vlacko Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7913

Hát igazából két fáról kellene ágat szerezned, hogy porozzák egymást.

Előzmény: bukfenc12 (7905)
Jbori Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7912

Ez kb. így hangzik :):

 

"/A családhoz tartozik köbükunokai fokon egy harmincadik századbeli rokon?
-MZ/X MZ/X jelentkezz, jelentkezz
-Kapcsford
-Mit mond?
-1 forintért megmondom!
-Elfelejtettem ókor ójkor, hogy nem tudhat még újmagyarul ez az atomókor. Szerencse, hogy beszélhetek így a vénszülékkel, a gondolat átvívő kézikészülékkel
-Kapcsolatunk titkos is és misztikus, kicsit utópisztikus/"


Előzmény: vinik táltos (7910)
Jbori Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7911

Olyan szederjesen Hull. :) Tudni kell róla hogy a másodévi hajtásokon van termés, szereti a vizet, és egy idő után már műtrágyázni kellett. Nálam a tövébe folyik a csatornából a víz, és hatalmasra nőne ha nem látnák benne az ellenfelet. :)

Előzmény: bukfenc12 (7906)
vinik táltos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7910

Nabiti jelkezz!

Üdv.

vinik táltos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7909

Szia!

Kinek kell még vessző?

Az az igazság, hogy elég sok emailt kapok, kezdek összezavarodni.

Az emailben nem írják meg a kollégák a nick nevüket, ezért vagyok bizonytalan.

Üdv.

Előzmény: bukfenc12 (7902)
vinik táltos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7908
vinik táltos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 7907

Üdv.

Az "Egri csillagok24" tulajdonképp a "Zalagyöngye".

A különbség: nagyobb fürtöket terem, a szemek nem szeplősek.

A többi a Googlen.

Szereti a lugast, nálam kilós fürtöket terem.

Karós művelésre is jó, csak min. 1 méterre kell ültetni egymástól.

Finom muskotályos. Nem nagyon kell permetezgetni.

Nékem van Zalagyöngye is. Gyakorlatilag kicsi a különbség.

Augusztus közepétől szeptember végéig érik.

Mindkettőnek a legnagyobb ellensége a darázs.

Ha jössz a táltos 6066-ért, kocsival jössz?

Egyeztetünk.

Előzmény: altmayerr (7896)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7906

Kedves JBori!

 

Hová Hull? :) Tehát ez a szederfajtának a neve?

Előzmény: Jbori (7897)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7905

Kedves jooleetes!

 

Valószínűleg tavasszal én is megpróbálkozom tölgyfára oltással, mivel létezik egy szelídgesztenye fa pár kilométerre tőlünk. Csak sajnos mutatóba terem.

Előzmény: jooleetes (7895)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7904

Kedves tooommm0013!

 

Nagyon köszönöm a linkeket. Az egyiken Gyömrőben, a másikon Sopronban hirdetik a szelídgesztenye magokat. Ha nem sikerül Pesten találnom, akkor valószínűleg felveszem velük a kapcsolatot. De sokkal egyszerűbb lenne egy budapesti helyszínre elmennem, mint utánvétes vidéki csomagért fizetnem.

Előzmény: tooommm0013 (7893)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7903

Kedves vlacko!

 

Nagyon szépen köszönöm a nagymarosi térképet a szelídgesztenyéssel. Nagyon jó lenne oda eljutni, de nekem sajnos nincsen kocsim. Ezért egyelőre még gondolkodom a dolgon. Az biztos, hogy nagyon megérné meglátogatni a helyszínt.

Előzmény: vlacko (7892)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7902

Kedves Táltos!

 

Most hétvégén szombaton is dolgoznom kell, vasárnap pedig jó lenne egy kicsit kipihenni a hét fáradalmait. Ezért elnézést, de nem tudok most Hatvanba látogatni. Azért majd megoldjuk a szőlővessző eljuttatását.

Előzmény: vinik táltos (7888)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7901

Kedves Flanell!

 

Pedig éppen most gondolkodom azon, hogy még ebben a hónapban vágok le a delaware szőlőről vesszőket és elültetem a vastag tőkék köré, hogy idővel átvegyék a helyüket. Remélem, azért nálam szépen meg fognak foganni és a termésük is hasonlóan bőséges lesz, mint a szülői tőkéken.

Előzmény: Flanell (7890)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7900

Kedves Táltos!

 

Mivel már Te vagy a harmadik személy, aki ezt mondja, így becimkéztem a tőkéket delaware néven. Köszönöm szépen az azonosításban nyújtott segítséget.

Előzmény: vinik táltos (7888)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7899

INDEX – KERTÉSZETI FÓRUMOSOK TALÁLKOZÓJA

BUDAPEST, 2013 MÁRCIUS 30

CSERE-BERE, BÖRZE, BARÁTI, SZAKMAI, ŐSTERMELŐI ÖSSZEJÖVETEL

 

Kedves Kertbarátok!

 

Na mit szólnátok a fent nevezett találkozóhoz, lenne kedvetek hozzá? Mert ez egyelőre még csak egy TERV, egy ÖTLET!

Szeretnétek esetleg cserélni gyümölcsfa csemetét rózsa tőre, virágpalántát szőlővesszőre, orchidea tövet termő narancsra, szelídgesztenye magot áfonyára? A sort hosszan lehetne folytatni, csak egy kis fantázia kell hozzá. Szeretnétek olcsón vásárolni alanyokat, virágmézet, házi befőttet? Szeretnétek találkozni a fórumon régóta csak becenéven ismert kollégákkal, szeretnétek megismerni a mások által már bevált kertgondozási, oltási módszereket? Ez egyelőre csak elképzelés, de igaz lehet, ha Ti is segítetek. Az ötletet a már működő és sikeres Garázs börzék adták.

A lényeg az, hogy keresni kellene egy olyan megfelelő helyszínt, egy magánszemély vagy közület telkén vagy nagy kertjében, ahol évente össze tudnának jönni a fórumos kertbarátok. Fontos lenne, hogy ne legyen helypénz, belépő, hanem szabadon tudjunk egymással csere-berélni, esetleg olcsón vásárolni, és gépkocsival is be lehessen állni.

Az időpontját javasolnám minden évben a Gyümölcsoltó Boldogasszony (március 25) napjához legközelebbi szombatra tenni, hogy a kapott növények, magok elültetéséhez már megfelelő legyen az időjárás. Budapestre pedig azért gondoltam, mert megközelítőleg az ország közepén fekszik, így vidékről is „viszonylag” elérhető lenne.

Az INDEX szolgáltatónak is szerintem ez egy jó reklámlehetőség lehetne, tehát be lehetne vonni őket a dologba. Pl. óriás plakát hirdetné az index.hu-t. Esetleg a helyszín megtalálásában is tudnának segíteni, ha látnának benne fantáziát.

De ebbe az egész szervezésbe csak akkor lenne érdemes belefogni, ha több aktív segítőtársam is akadna.

Ezért arra szeretnélek benneteket megkérni, hogy előzetesen ezen az Oltás, szemzés fórumon szóljatok hozzá az ötlethez, mondjátok el véleményeteket, esetleges felajánlásaitokat. Minden vélemény, akár pozitív, akár negatív is, hasznos lehet, hiszen ezekből lehet tanulni és az esetleges induláskor ezeket lehetne figyelembe venni.

Ha nagyon sokan fogtok rá szavazni, akkor az ötlet lényegét a többi kertészeti fórumra is felraknám (jelenleg 568 topic!) és szólnák az INDEX szolgáltatónknak is az elképzelésről.

Tehát rajta, elő a javaslatokkal, legyen vagy ne legyen, szerintetek megvalósítható-e vagy nem és esetleges helyszín(eke)t is lehet mondani.

Előre is köszönök minden hozzászólást, és nagyon reménykedem abban, hogy közösen meg fogjuk tudni szervezni az INDEX – Kertészeti Fórumosok 1. találkozóját.

 

 

altmayerr Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7898

Igen, de véletlenül került arra a helyre megmondom őszintén. Déli fekvésű lejtős a kert, a fal előtt egy méterre van a sor, minden sokkal hamarabb érik előtte, mint a nagykönyvben illenék. Mellé gondolok egy-két Táltos 6066-ot, nagyon hiszem, hogy jó helye lesz. Nagyon nagy sikere van a szomszédoknál is, kértek róla vessszőt, de hogy mondjam meg, hogy az én Itáliámat jó helyre hozta a gólya nem biztos, hogy a "huzatban" is jól fogja magát érezni. Annak idején azért vettem, hogy legyen késői fajtám is, nem is számítottam rá,hogy ennyire sietős lesz neki. Talán egy Moldova átveszi az erededi célt.

Előzmény: bukfenc12 (7880)
Jbori Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7897

Szívesen! keresek kis gyökeres tövet, és küldöm a gumókkal. Hull a neve.

Előzmény: bukfenc12 (7883)
altmayerr Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7896

Köszönöm, nem gyalogba, lugasba kellene. A jó hely, meleg megvan, az Itália szeptember elején beérik. Ha megy a dolog az idén, azonnal lóra ülök megyek érte. Az Egri csillagokhoz még nem volt szerencsém, a Téli muskotály viszont tuti, hogy megy a háztól a világ összes lisztharmatja rajta randevúzott az idén

Előzmény: vinik táltos (7865)
jooleetes Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7895

Kedves Bukfenc!

Látom a gesztenye problémát. Az egyik ismerősöm udvarán van egy hatalmas szelídgesztenyefa, nem messze tőlem. Hol itt hol ott kel ki egy leesett mag. Én úgy tudom, a szelídgesztenye a savanyú talajt kedveli. Itt a környékemen pedig rengeteg csonthéjas van a meszes talaj miatt. Talán rá lett oltva valamire a gesztenyefa. Van legalább 50 éves. Szép egészséges. Ki fogom próbálni az átoltását tölgy alanyon.

Előzmény: bukfenc12 (7884)
jooleetes Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7894

Kedves Táltos!

Diósdon.

Előzmény: vinik táltos (7889)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7893

http://aprod.hu/hirdetes/szelidgesztenye-IDB2th.html

 

http://www.agroinform.com/aprohirdetes/1763046/Etkezesi-gesztenye.html

 

De a neten vannak hirdetések.

Pesten a piacokon is biztos árulnak (nagybanin 500-600/kg áron hirdetik).

Előzmény: bukfenc12 (7882)
vlacko Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7892

Nagymarosi szelídgesztenyésben van egy rakás magról kelt csemete. A szezonnak már vége, tehát gesztenyét már nem tudsz szedni, de csemetét annyit, amennyit akarsz.

Legalábbis öt éve, amikor utoljára ott voltam, még így volt.

De ez nem nagyszemű gesztenye, és a beső héja sem válik el könnyen.

Előzmény: bukfenc12 (7882)
Flanell Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7891

Az a legkevesebb, hogy hogy néz ki, 3 év múlva már nem lesz feltűnő, 10 év múlva meg már senki nem mondja meg, hogy nem volt szépségdíjas 1 évesen.

Előzmény: szemenyei (7876)
Flanell Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7890

Van nekünk egy nagy, erős delevári tőkénk, apám ültette majdnem 50 éve, azt állítja, hogy oltvány, egy nagy Othellóval együtt. (Amit furcsának tartok, de ki tudja.)

Az viszont tény, hogy több alkalommal bújtattunk le róla vesszőt, és amint elvágtuk az "összekötő kapcsot" 2-3 év múlva, onnantól egyre gyengébbek lettek ezek a szaporítványok, ma már csak egy van, de az se nagyon bozontosodik. Saját gyökéren valahogy nem bírja nálunk. (Hatvantól keletre 25 km.)

Előzmény: vinik táltos (7888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!