Keresés

Részletes keresés

Csuhás Creative Commons License 2017.07.05 0 12 63123

Semmi baj sincs vele, csak mit keres ez a téma a "jelvényszerző túramozgalmak" c. fórumban. Nem jobb volna egy végigjártam de nem igazoltam facebook csoportot létrehozni? ( Jut eszembe voltam én is a K2-n, fényképezőgépet nem vittem, de nem is fotózni mentem :-)

Előzmény: Özvegy Halpakker Dodóné (63121)
Özvegy Halpakker Dodóné Creative Commons License 2017.07.05 -12 0 63122

Akkor jól van.

 

Előzmény: hadidoki (63120)
Özvegy Halpakker Dodóné Creative Commons License 2017.07.05 -12 0 63121

Vagy be se adta. Vagy eleve ki se váltotta a füzetet.

 

Példának okáért én sem adtam le. :)

 

Szarvaskőnél jött velem szemben három fiatalember, ők is megcsinálták, de meg se vették.

 

A szegedi lány elégette.

 

Nem értem, miért probléma ez.

Előzmény: Csuhás (63119)
hadidoki Creative Commons License 2017.07.05 0 15 63120

Kedves Özvegy Halpakker Dodóné!

 

Az ominózus mondat a következő volt:

"Ha jól tudom nő, magában még soha nem járta végig a kéket egyvégtében."

Ez nem kijelentés volt, csupán a saját véleményem. A tévedés lehetősége benne rejlik a mondatban. Nincs itt semmi arcoskodás: "Ha jól tudom..."...most már tudom, rosszul tudtam.

Másrészt bár a mondatból nem, de a szöveg környezetéből egyértelműen kiderült, hogy a Kéktúra kiírás szerinti túrázókra gondoltam. Így talán nem is tudtam rosszul?

Ha pedig valaki nem reklámozza magát, az ne csodálkozzon, ha nem ismerik.

Magam részéről semmi kifogásom a Kéktúra útvonalán lappangva túrázók hada ellen, sőt üdvözlöm őket. A teljesítmény az teljesítmény, ami előtt le a kalappal. Az viszont határozottan bosszant: ha bárki, aki érdektelennek tartja a szabályok betartását, a végén mégis tüntetően, mellét döngetve elvárná a szabályok szerint teljesítőknek járó erkölcsi elismerést. Arról önként lemondott! Talán mégis van értéke annak a megvetett erkölcsi elismerésnek, lehet, hogy mégis csak kár volt elégetni azt a füzetet?

   

Előzmény: Özvegy Halpakker Dodóné (63117)
Csuhás Creative Commons License 2017.07.05 0 0 63119

Csodálatos, talán több tucatnyi túrázó is lehet aki becsülettel végigjárta az okt útvonalát, rendesen pecsételt, csak épp a végén egy kis tűbortűz keretében elégette a füzetét. Ők a nem dobverős túrázók. Nem is gondoltam volna...

Előzmény: Özvegy Halpakker Dodóné (63117)
Özvegy Halpakker Dodóné Creative Commons License 2017.07.05 -12 0 63118

Na, legalább valaki olvas!

 

A kérdés az, hogy a túrázás csak fizikai síkon valósulhat-e meg, vagy létezik szellemi csavargó is?

 

Mert akkor az állítás lehet, hogy megkérdőjelezhető.

Előzmény: annyi baj legyen (63109)
Özvegy Halpakker Dodóné Creative Commons License 2017.07.05 -12 0 63117

A plecsnik nyilvántartói ekképp gondoljanak bele, hogy elég sok a lappangó túrázó.

 

Szerintem az arcoskodás ott nyilvánul meg, amikor kijelentjük azt, hogy nem is tudom, van-e egyáltalán női túrázó, aki egyedül csinálja végig az egészet egybe, leszámítva ezt az egyet.

 

Van. 

Lehet, hogy nem is egy.

 

Csak nem dobraverős fajta.

 

Úgyhogy igazad van, lehet leszállni a magas lóról.

Előzmény: hadidoki (63110)
Özvegy Halpakker Dodóné Creative Commons License 2017.07.05 -13 0 63116

Na pont azt a reakciót kaptam, amit vártam.

Szándékosan nem írtam le, honnan a beírásom eredője, bár alaposabban megnézve az idézőjel sugallhatta, hogy nem saját szerzemény.

 

A beírásom forrása:

 

Woody Allen: Lelki jelenségek vizsgálata című novellás kötete. Az idézett novella címe: Tekercsek. Tessen utánanézni.

 

 

A fanatikussággal az a baj, hogy gyűlöletet szül.

 

Remek példa volt ez a helyzet is.

 

Írok egy egyébként csendes, légies fiatal lányról, aki magában eljutott oda, hogy nem görcsöl materiális dolgokon, az életet élményekben éli és nem plecsnikben.

 

Erre mi a reakció? Egy agresszív képektől tocsogó bibliai utalás - jelesül a beírásod.

 

Hát ezt valahogy kompenzálni kellett és Woody Allen pont kéznél volt.

 

 

Egyébként ajánlom a könyvet más okból kifolyólag is, ugyanis az, amit itt le tudtok művelni nem egyszer élénken emlékeztet a Gossage-Vardebidian iratokra

 

Berakom a linket, nem árt az irodalom: http://tmnk.tumblr.com/post/3153818155/woody-allen-a-gossage-vardebedian-iratok

 

Előzmény: Torgyi1 (63108)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.07.05 0 0 63115

Én is sokszor vagyok így, ez a kép tuti az enyém, de akárhol lehet :) mivel automatikus a fénykép készítése, nem rögződik a helyszín az emlékezetemben.

Előzmény: olahtamas (63114)
olahtamas Creative Commons License 2017.07.05 0 0 63114

Ha a kézben levő GPS-t felismerem, de fogalmam sincs hol készült a kép, azért nem jár pont? :D

Előzmény: annyi baj legyen (63113)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.07.05 0 0 63113

Jelenleg a következő a pontozás: a sikeres tipp 10 pont, a sikertelen -1. Egy körben akárhány próbát lehet tenni, de az ötödik után tovább lehet lépni a következő körre. Egy játék 10 kör. Mapillary képekből dolgozunk, így a képek 95%-a olahtamasé és az enyém. Jelenleg kb 40 000 kép van.

Előzmény: Csuhás (63112)
Csuhás Creative Commons License 2017.07.05 0 0 63112

Mi alapján számítódik a pont? Lehetne úgy hogy hányadik kép után találtad el? Ha pedig nem talált akkor mínusz pontok.

Előzmény: annyi baj legyen (63111)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.07.05 0 10 63111

A Hard fokozatú fényképes kvíz, ugye, nem könnyű. És ha nem egy képet kapunk segítségnek, hanem harmincat, és elég az okt szakaszt eltalálni?
Nos, akkor ilyen lesz :)
https://www.youtube.com/watch?v=eKJO84drBZc

hadidoki Creative Commons License 2017.07.05 0 11 63110

"Attól, hogy valaki nem jelentkezik a plecsniért, még létezik." 

Létezik, csak kevesen tudnak róla. Pláne azok  közül, akik a "plecsnikért" jelentkezőkre figyelnek.

 

Kicsit kisebb arc, és kevesebb humor többre vezetett volna!

 

Előzmény: Özvegy Halpakker Dodóné (63105)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.07.05 0 13 63109

Woody Allen nem is a túrázó múltjától lett híres.

Előzmény: Torgyi1 (63108)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.07.05 0 12 63108

Nem értem... a Szentírásból nem illik gúnyt űzni. Egy túrás ilyet nem tesz! Ez olyan Charlie-s színvonal...

Én az alábbiakban a díj elutasításának egy halálosan komoly módjáról tettem említést, amivel nincs az égvilágon semmi gondom, de nem erre a fórumra való.

Előzmény: Özvegy Halpakker Dodóné (63105)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.07.05 0 1 63107

A Kohász Kéknek a Salgótarján - Ózd közötti szakaszát ismerem. Ismerem? Dehogy ismerem, ezt a szakaszt jártam végig, szerezhettem róla benyomást. A jelzettsége ennek a szakasznak szerintem teljesen rendben van, bár én egy, a mozgalmat meglehetősen jól ismerő túratárssal túráztam, így jelzéseket nem, legfeljebb csak több évtizedes jelzéseket kerestünk. :-))

 

Kihelyezett bélyegzők nincsenek, kocsmákban, boltokban, vasútállomásokon lehet céges bélyegzőt szerezni, Inászó az egyetlen, ahol maradt csücsörítő szelfi. :-))

Előzmény: donjuan1984 (63106)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.07.05 0 12 63106

A kohász kék egyébként végig jól, illetve egyértelműen kijelzett? A pecsételés megoldott mindenhol?

 

Előzmény: Tavaszi Széll (63090)
Özvegy Halpakker Dodóné Creative Commons License 2017.07.04 -20 0 63105

"És fölkele Ábrahám az éjszaka közepén és mondá egyetlen fiának, Izsáknak: Álmot láték és az Úr hangja azt mondá, hogy áldoztassék fel egyetlen fiam. Úgyhogy vedd a gatyádat! - És Izsák remege és mondá - És erre te mit szóltál? Úgy értem, amikor ő előrukkolt a dologgal?

-Hát mit mondtam volna?  - kérdé Ábrahám - Ott állok hajnali kettőkor alsónadrágban a Világegyetem Teremtőjével. Kezdjek el veszekedni?

-És azt mondta, hogy miért akar engem föláldozni? - kérdezé Izsák az apjától

És Ábrahám mondá: A hívők nem kérdeznek. Na induljunk, mert holnap nehéz napom lesz!

 

És Sára, aki hallá Ábrahám tervét felettébb ideges lőn és mondá: És honnét tudod, hogy az Úr mondá és nem teszem azt az egyik felebarátod, aki elhatározta, hogy jól megviccel, hisz az ilyen viccek utálatosak az Úr előtt, márpedig aki rászedi  felebarátját, az az Úr a pokolra küldi, akár fedezni tudja az útiköltséget, akár nem.  - És felelé Ábrahám: - Mert tudom, hogy az Úr mondá. Mély zengő, kitűnő minőségű hangja volt, márpedig a pusztában senkinek nem búg így a hangja.

 

És Sára kérdezé: És te véghezvinnéd-é ezt a marhaságot? - És Ábrahám felelé: - Tartok tőle, hogy igen, hisz nincs rosszabb, mint kételkedni az Úr szavában, különös tekintettel az ország jelenlegi gazdasági helyzetére.

 

És Ábrahám elvitte Izsákot egy bizonyos helyre és hozzáfogott, hogy feláldozza, de az utolsó pillanatban az Úr megállítá Ábrahám kezét és mondá: Hát lett volna szíved megtehetni???

 

És Ábrahám felelé: Hiszen te mondád...

-Na és ha én mondám? - szóla az Úr - Te meg rögtön beugrasz minden marhaságnak? Ábrahám pedig röstelkedék - Izé, nem egészen....

 

Én viccesen javaslom néked, hogy áldoznád fel Izsákot te meg mindjárt rohansz is.

 

És Ábrahám térde borula - Az a helyzet, hogy sose vagyok benne biztos, mikor tréfálsz

 

És az Úr mennydörgé : Semmi humorérzéke. HIhetetlen!

 

- De hát nem bizonyítja-é, hogy szeretlek, hogy hajlamos voltam odaadni egyetlen fiamat, hogy eleget tegyek a te szeszélyeidnek?

 

És az Úr felelé: Csak azt bizonyítja, hogy egyesek minden szamárságra hajlandók, ha egy zengő, jó minőségű hangtól kapják az utasítást.

 

És azzal az Úr pihenné küldé Ábrahámot és meghagyá neki, hogy másnap ismét jelentkezzék..."

 

 

Előzmény: Torgyi1 (63089)
akárkibárki Creative Commons License 2017.07.04 0 0 63104

A matrac sem kutya.Jó volt még a sátor is,de a csúcs szerintem is a kályha.Az alsónacit nagyon pihent lehetett,aki kitalálta...:)

Előzmény: jzp2107 (63103)
jzp2107 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 63103

hogy is tudtam eddig meglenni golyótartó-zsebes alsónaci nélkül.. :-)

arról nem beszélve hogy a Bukura-tó partján nem székben ültem esténként hanem a polifoamon..

viszont az a kiskályha az tetszik :-)

Előzmény: akárkibárki (63102)
akárkibárki Creative Commons License 2017.07.04 0 0 63102
kéktúrista Creative Commons License 2017.07.03 0 0 63101

Igyekszem gyűjteni őket.

Kis szerencsével hétvégén is pecsételünk párat. Lehet, hogy egyedül, lehet, hogy a sógorommal.

Majd megírom a beszámolót. 

 

Előzmény: hörpölin (63095)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.07.03 0 0 63100

Hát, erre mi is kíváncsiak vagyunk!

Előzmény: jzp2107 (63099)
jzp2107 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 63099

szép kerek számú jelvényt kap?

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (63098)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.07.03 0 7 63098

Ma elbíráltuk Andi füzetét. Várható volt, hogy egy szép, szabályos teljesítést találunk. Így is történt, így hamarosan átveheti megérdemelt jelvényét.

Mi is gratulálunk neki ezúton is!

HEV Creative Commons License 2017.07.03 0 12 63097

Az biztos, hogy kutya van. Én egyedül mentem a falu felől Szekszárd felé de csak megugattak nem jöttek közel. Szerintem területet védenek ha határozottan elmész mellettük nem lesz gond.

Előzmény: timetable (63096)
timetable Creative Commons License 2017.07.03 0 4 63096

Köszönöm a javaslatodat, jónak tűnik.

 

Még egy kérdés a szakasszal kapcsolatban: a grábóci mezőgazdasági telepnél van-e "kutya-probléma", vagy nappal számíthatok rá hogy meg vannak kötve?

Előzmény: HEV (63080)
hörpölin Creative Commons License 2017.07.03 -12 0 63095

Én is üdvözöllek itt a fórumon! Mindent bele, aztán gyűljenek azok a kilométerek!

Előzmény: kéktúrista (63094)
kéktúrista Creative Commons License 2017.07.03 -11 0 63094

Sziasztok OKT csapat!

Üdvözöllek Titeket!

A Kinizsi 100 fórumon ajánlották ezt a csapatot, és valóban sok érdekességet olvashattam nálatok. Tavaly kezdtem a kéket, és úgy 20% körül járok. Néha írok is róla, és más túrákról.

Nagy Laci 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!