Keresés

Részletes keresés

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 6688

Helló!

 

Talán egy másik proctológusnál kéne próbálkoznod.

Már fél éve volt és úgy látszik a genny nem tudott kiürülni és mint írtad felszíni sipoly alakult ki.

Hiába nyitotta fel nem ürült ki teljesen és dolgozik.

A neten olvashatsz a tályog/sipollyá válásáról.

Jobbulást.

Előzmény: Fabe (6684)
purenrg1234 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 6687

szia,Én úgy tudom,hogy a sipoly nem múlik magàtól,mindenképpen műteni kell,ha felületes ,ha nem.

szóval csodát nem várnék már. Azért durranhat be,de ezt csak én gondolom,mert bejut a járatba a széklet,és irritálhat.

Előzmény: Fabe (6684)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 6686

Talán ki kéne próbálni más kenőcsöt.

Pl van Kamillosan gyulladáscsökkentő, vagy körömvirág krém. Olyan helyen venni ahol nem raknak bele mást. 

Vagy vannak házi készítésű szappanok. 

Előzmény: banánturmix97 (6683)
bonap arte Creative Commons License 2020.02.01 0 0 6685

Ha mindig visszafertőződik akkor olyan szer kell ami ezt megakadályozza.

Veszel a patikában Betadine kenőcsöt, ez kifejezetten sebgyógyulások fertőzésének kezelésére van. Ez egy jódtartalmú kenőcs.

Vécézés után alapos fürdő és vékonyan bekenni az érintett területet.

Előzmény: Fabe (6684)
Fabe Creative Commons License 2020.01.31 0 0 6684

Üdv mindenkinek!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok - szeptemberben aranyérszerü panasszal mentem el a sebészetre, ahol kiderült, nincs is aranyerem, hanem egy kis tályog volt közel a végbél nyílásnál. Az orvos "kiszúrta" de pár hét után kiderült, hogy tályog miatt egy felületi sipoly alakult ki a helyén. Az orvos konkrétan megmondta; nem kell műteni, mert nem mély, felületi sipoly, de megmondom őszintén, elég kellemetlen és már lassan 6 hónapja tart. Azt is mondta, hogy ez sajnos nagyon lassan gyógyúl meg, legyek türelemmel. Minden reggel nagy WC utána egyből zuhany, de WC után 1-2 óráig mindig "bedurran" (összegyűlik gyenny mint egy kis pattanás, és addig fáj, amíg ki nem szívárog, ami ált egy óra után szokott. Utána egész jól vagyok, megszűnik a fájdalom (azért naponta pamut smink-lemosót szoktam "hordani" az alsónadrág alatt, ami szintén kellmetlen, de ennyi belefér.) Viszont minden reggel WC után ugyanaz a story...Maga a sipoly elég közel van a nyíláshoz, és persze ott minden érzékenyebb.

A kérdés: magától ez hogy tud "elmúlni", ha mindennap úgymond újra bedurran? Kaptam (az elején) kúp kezelést (patikában össze kotyvasztott kúp) meg írt fel AUROBIN kenőcsöt, amit csak hébe-hóba használok, mert nem nagyon éreztem, hogy segítene. Otthonról melózok, az állandó tisztán tartás megoldott. Valakinek van/volt ilyen panasza és meddig tartott?

Köszönettel! 

banánturmix97 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 6683

Leginkább égő irritáció érzést érzek. Nagy ritkán enyhe viszketés, de ez nagyon ritka. Nem érzek váladékozást, illetve nem is látok, doki sem említette hogy látott volna. 

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6682)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 6682

Helló!

 

Az irritáció mit okoz? Fáj/ég/viszket/kiszárad/nedvedzik  stb

Írtad belső aranyeret mondtak ami akkor békés volt.

Alkalmanként bizony nem békés.

Ha jön belőle valami akkor ott a bibi belül.

Nálam ilyen nem fordult elő. 

Előzmény: banánturmix97 (6681)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 6681

Sziasztok!

 

Remélem elfér ebben a témában a kérdésem...

Már 2 éve hogy végbél körüli bőr irritációval küzdök, hol kevésbé, hol jobban és igen zavaróan... 2018. év elején kezdődött a gond. Akkor aranyérre gyanakodtam, mivel kitörlésnél friss vért láttam. Reparonnal kezdtem kenni, amitől valamilyen szinten javult, de teljesen nem. A friss vérpöttyök elmúltak, ezután sudocremmel kezdtem próbálkozni. (Eddig ez a legjobb ami használ, de csak ideig/óráig és nem teljes mértékben.) 2019 év elején elmentem proktológiára, és nem találtak semmi lényeges elváltozást. Belső aranyeret mondott a doki, de elmondása alapján nem aktívak és ez nem okoz ilyen tünetet. Gombára gyanakodott, kaptam rá castellani ecsetelőt, 2-3 hétig ecseteltem vele, de nem igen változott. Ezután bőrgyógyászhoz fordultam. Ő kezdetben travocort krémet javasolt, 2 hétig. Jobban irritálódott tőle a bőröm, abbahagytam.. Ezután felírt egy másik krémet, ami ekcémára van kifejezetten. Talán eleinte hatott, de aztán nem. Ezután pimafucort következett, szintén 2 hétig.. Eleinte ugyancsak jobb lett, aztán már nem használt. Végül, canesten krémmel próbálkoztam. 4 hétig kentem mindennap, és meglepő módon igen jól használt, de az utolsó 1 hétben, tehát 3 hét kenés után már nem éreztem hatását, ismét irritáció. Mosószert váltottam, sensitivre, illatanyag mentesre,nincs változás, székletmintám volt, semmi eltérés. 

 

Valaki járt/jár hasonló cipőben mint én? Mit próbálhatnék ki? Bőrgyógyász nem tudom mit fog még velem kezdeni...

 

Köszönöm előre is a segítséget!

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 6680

Ilyenről már hallottam. A sebész egyszerűen lecsípi.

Nézesd meg egy proctológussal hátha hozzá tartozik. 

Előzmény: mincike1 (6679)
mincike1 Creative Commons License 2020.01.19 0 0 6679

Nekem a végbél nyíláson kívűl, közvetlenül látható egy gyufafej nagyságú kinövés, ami néha székeléskor vérzik. Volt-e ilyen már valakinek? A lézeres műtét fájdalmas-e?

nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 6678

Mutet tegnap volt pont egy hete.

 

Ma, a 8. napon leirom, hogy ahogy megmondtak, fajdalom, szuro vagy kellemetlen erzes nulla, verzes nulla, semmi, egeszsegugyileg 100%os eredmeny, esztetikailag 90% JELENLEG, mivel az elhalo szovetek szovetek meg nem teljesen tuntek el az anuszomrol/kornyekerol.

 

Ez tulajdonkeppen elsapado, leszurkulo, lefeheredo, lassan attetszove es lebomlo felesleges szoveteket, maradvanyokat jelent, melyek maguktol eltunnek.

 

En 120%ig elegedett vagyok!

 

Holgyeim es uraim! Ne halogassak, ha tehetik.

 

Szep napot! Legkozelebb egy par het mulva irok!

purenrg1234 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 6677

Szia,Nekem sipolyműtét után jót tett,nem rossz termék.

Előzmény: poczak007 (6671)
poczak007 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 6676

Köszönöm szépen a válaszod!
Olvastam más oldalon hozzászólásokat, van aki napi szinten használja, mert a leírásában is az van, hogy akár hosszútávon is használható.
Na majd kipróbálom...

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6675)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 6675

Helló!

 

Én nem hallottam róla pedig régi " motoros" vagyok.

Már hogy valaki válaszoljon is.

Előzmény: poczak007 (6671)
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 6674

Felreerted.

 

Nemszekletle folyik, azt ismerem, sajnos, nem csak vereztem mar, hanem eros, szagos valadekozasom is volt a harmadfoku aranyerekkel. Tehat nem inkontinencia, az teljesen megszunt, meg ha naponta 3x is megyek wcere, semmi.

 

Nincs semmi mar az alsonemumon, stb.

 

Ha rakeresel a YouTube-on, latni fogod, itt semmi nem serul, mert nem vagnak! Varrnak! Elvarrjak es elhalnak a problemak.

 

Szoval ezek az elhalo aranyeres szovetek, melyek kivul vannak!

 

3x azert zuhanyzom le alulrol, mert vagy ennyiszer ultem ultem wcere, vagy mert tisztan akarom tartani.

 

Nem viccelek, minden este fenykepezem, az elso estetol fogva. Latnad, megertened! :D

 

Majd feltoltom a kepeket, ha mar rendbe jott!

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6673)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 6673

Köszi hogy informálsz bennünket.

Mint írtad 3x zuhanyozol.

Valaki írta hogy júniusban műtötték és még decemberben is szivárgott neki./pelenkázta magát/

Én azért tartok a műtéttől mert a záró izomzat tökéletesen zár. Attól tartok hogy bármilyen beavatkozásnál megsérül a kijárat külső záró izomzata.

Jobbulást kívánok és később is jelentkezhetsz hogy a szivárgás féle elmúlt-e. 

Előzmény: nyarivihogo77 (6672)
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 6672

Sziasztok,

 

HAL RAR mutetem utani 6. nap. Osszefoglalnam, amit esetleg meg nem irtam le.

 

Fajdalomcsillapitot egyaltan nem szedtem az elso ejszakara valo felkeszules (valami morfinos cucc, utos, ki is utott ejjel a furdoben :D ) es a 3. nap hoemelkedesen kivul (ekkor egy Ibuprofen 600). Mar ket hettel a mutet elott raalltam a szenhidratszegeny dietara, a szeklet miatt, sok alma, muzli, natur joghurt, parolt zoldsegek, husok. Ez sokat segitett a normalis szeklet es szekelesi szokasok fentartasaban. Mellesleg le is dobtam par kilot :) (mondjuk en en tenerzekeney vagyok, szoval s krumplit, rizst kellett zomeben kihagynom)

Az elkotott aranyeres csomoim lathatoan haltak el, beszurkultek-elfeheredtek-eltuntek. Minden este fenykepeztem :)

3. napon elokerult meg egy, amitol nagyon megijedtem, nem sikerult elkapni, de o csak kitartobb volt, mara mar (6.nap) lathatoan hal el.

 

Verzes semmi. Szekeles utan a papiron nemi nemi pirossag.

 

Az elhalo es felszivodo szovetek utan marad nemi atlatszo, szintelen szagtalan nedv, ami a vegbelen tavozik, de napi 3szori zuhany alulrol szepen tisztan tartja, normalis.

 

Teljesen uj anuszt kaptam. :D

 

Aki gondolkozik ezen es megteheti, ezt valassza! Minimalis kellemetlen erzes, gyors gyogyulas, esztetikailag top. Vagas nelkul!

 

Kitartast mindenkinek, aki aranyerrel szenved es ne halogassa egy JO proktologust felkeresni!

 

poczak007 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 6671

Sziasztok,

 

Proktis-M kúp és kenőccsel van valakinek tapasztalata?

Köszi a válaszokat előre is.

 

nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.01.12 0 0 6670

Nem szedek fajdalomcsillapitot. Ma delutan volt hoemelkedesem, de el is mult 2 ora alatt. Ennek volt elojele a hideg vegtag es es fagfagsagom.

 

Nem verzik. Egyaltalan. A kepeken, amiket csinaltunk, latszik, ahigy naprol napra halnak el az elvarrt aranyeres csomok. Rozsaszin, lila, feher, es mennek ossze, ahogy elhal a verellatas hianya miatt.

 

Masodik nap esteje a mutet ota ota es oriasi a javulas.

 

Szekelesnel volt nemi ver a wc papiron, de ez semmi. Es ez is elmulik.

 

Minden ugy megy egyelore, ahogy elmondta a dokim.

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6669)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.01.12 0 0 6669

Köszi az infót.

Gondolom nálunk is így csinálják.

Úgy tudom azért drága mert 1x használatos valamit használnak és + műtéti díj.

No, és meddig szeded a fájdalomcsillapítót és a vérzés elmarad-e végleg. 

Azért majd írd meg ha minden rendben lesz úgy hónapok múlva is.

Előzmény: nyarivihogo77 (6668)
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.01.12 0 0 6668

Masodik nap, meg frissiben. :)

 

Elso szeklet, hala a joghurtoknak, gyumolcsoknek, zoldsegeknek, kukoricapehelynek, stb. meglepoen konnyen ment. Normalis Normalis szeklet, nem erolkodtem, szepen kijott.

 

Kicsit meggyilkolta az anuszom, ami mar eppen kezdett alabbhagyni a jelzeseivel, de nem veszes.

 

Par csepp ver. Semmi mas. Ez normalis.

 

Viszont a szedules es a jeghideg vegtagjaim megorjitenek,.plusz faj a fejem, ez lehet a.koffein hianyatol.

 

nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.01.11 0 0 6667

Hello,

 

Januar 10-en volt Hal-Rar mutetem, Munchenben, az Iatros Klinikan, Dr. Bernhard Hofer mutott.

 

13:00-ra kellett mennem, leoltoztem, kaptam egy infuziot, bevittek a mutobe egy halos nadragban es poloban, feltettem a labaim, ket poent elnyomtunk az altatoorvossal, majd elkoszont, viszlat az op utan.

 

Fel oraval kesobb ebredtem, tea, keksz, ruha kikeszitve, halos halos bugyiban egy betet, jott a doki, megvizsgalt, megadta a mobilszamat hetvegere, ha baj lenne, majd megkoszontem ketszer es oltoztem.

 

Jott egy baratom, aki hazahozott. Aznap estere csak csokkent a kellemetlen erzes, mert igy tudnam leirni, mintha egy erosebb szeklet meggyilkolta volna az anuszom. Verzes semmi.

 

Aznal este bevettem 3 fajdalomcsillapitot, minden esetre, majd hajnalban ettol es az altatad utohatasatol elajultam a furdoben, de ez csak mellekszal. :)

 

Ma ettem eloszor, joghurt, gyumolcs, husgomboc, parolt zoldseg, sok viz. Szeklet nincs meg - csutortok ota nem ettem -, szellenteni mar megy. :)

 

Szep, sebmentes az anuszom.

 

Elmeletileg egy het alatt tunik a fajdalom el, inkabb kellemetlen erzesnek mondanam.

 

Hat ennyi. :) Akit erdekel, csinaltunk elotte-utana kepeket. :D

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 6666

Nem nála voltam, de rágondoltam.

Lehet még futok egy kört.

Nehéz összehozni a megfelelő étkezést. 

Talán kitartóbbnak kéne lennem és jobban odafigyelni.

Előzmény: Monadana (6665)
Monadana Creative Commons License 2020.01.04 0 0 6665

Bánfalvi dokinál voltál talán? Vagy kit ajánlanál Szfváron? 

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6664)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 6664

Kösz.

 

Lementettem magamnak.

Már csak arra lennék kíváncsi hogy az illetővel/kel most mi van.

Állítólag kiújul évek múlva.

Különben magán orvosokhoz járok. Mondjuk még fővárosinál nem voltam, de van nekik kihelyezett. /Sz.fehérvár/ 

Előzmény: dzsézön??? (6663)
dzsézön??? Creative Commons License 2020.01.02 0 0 6663

Szia!

Longo-ról itt egy elég jó fórum beszámoló:

http://longomutet.blogspot.com/2011/03/longo-mutet-tapasztalatai.html

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6662)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 6662

Helló!

 

Azért ha valaki átesett ilyen " Longo" nevű vagy " Hal-rar " műtéten az beszámolhatna.

Az utóbbit én is említettem egy proctológusnak és csak nézett.

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 6661
Előzmény: sd1024 (6660)
sd1024 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 6660

Köszi, de látom Békéscsabán van, nekem jobb lenne Nyugat-Magyarországon vagy Budapesten!

 

Meg persze minél előbb, mert úgy is csak rosszabbodni fog a dolog.. Így is már lehet csak a Longó segíthet, mert már olyan súlyos a helyzet, pedig azt nem szeretném, inkább a HAL-RAR a szimpatikusabb a videók alapján, már ha választani lehet..

Egyre inkább megkeseríti a mindennapi életemet, már nem tűröm sokáig! Szerintem nem kell leírnom, hogy mikkel teszik ezt a 4-es szintű előreesett aranyerek!

 

 

Előzmény: Törölt nick (6659)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 6659

Én inkább őt javasolnám:

 

http://www.vastagbel.hu/

Előzmény: sd1024 (6652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!